Musketiers en Or an je-Wit verwikkeld in felle polemiek Ervaren CHAUFFEURS Belastingvoorstellen aanvaard voor ontwikkeling Achterberg NIEUWE DIENSTREGELING N.S. PER 31 MEI Intercitvnet verbindt veertig grote steden N.S. doet meer met zelfde materiaal Spoorboekje is nu anders dan anders Twee panden in Utrechtse binnenstad uitgebrand n Rhenense gemeenschap doet nu eens wat terug Omleiding bij t vuurwerk VLAGGEN GESTOLEN Actie „Ho, «een risico heeft succes VROUWELIJKE ADMINISTRATIEVE KRACHT Transportbedrijf H. van Rentum n.v. Televisie defect Wij komen direct! M.T.S TELEF. 08370-2838 SPORTVERBROEDERING INZET FLINKE VRL. HULP FLINKE MNL KRACHT Stemmen bi] volmacht Politie zoekt behulpzame automobilist en jonge wielrijder VEEMARKT DEN BOSCH MEEWERKEN BELEDIGD Restaurant Het Jachthuis Damlust j ZONDAGSDIENSTEN ZATERDAG 2 MEI 1970 ELST/VEENENDAAL In het dorp Eist zijn de plaatselijke voetbalvereni gingen Musketiers (zaterdag) en Oranje-Wit (zondag) het evenals dat in Veenendaal het geval is bepaald nog niet eens over de veelbesproken sport- verbroedering. Met die door steeds meer clubs nagejaagde verbroedering als inzet is er in het clubblad van Musketiers een felle polemiek ontstaan tussen de beide clubs, een en ander naar aanleiding van een ingezonden stuk dat de redactie van het blad in het begin van dit jaar plaatste. Dit artikel, getiteld „Sportverbroedering" van de hand van ene „Waarnemer", heeft kwaad bloed gezet bij de zondag- vereniging waarvan het bestuur in het onlangs verschenen aprilnummer van Musketier met een aan duidelijkheid niet veel te wensen overlatende reactie komt. Het voltallige Oranje-Wit-bestuur noemt de pennevruchten van meneer „Waar nemer" opruiende onzin en het vraagt zich af of de schrijver wel naar sportver broedering streeft. Zijn ingezonden stuk lijkt meer op afbraak, vooral ook omdat hijzelf schrijft dat de samenwerking tussen de beide verenigingen in feite goed is, aldus de Oranje-Witters. Wij citeren „Ja, zo zijn er mensen die zich aandienen voor (sport)verbroede ring maar in werkelijkheid het doel hebben de zaak in het honderd te laten lopen. Wij denken hierbij aan de strijd in ons dorp, enkele jaren geleden. Hierbij waren ook mensen betrokken van hetzelfde slag als „Waarnemer". Toen zij de knuppel in het hoenderhok hadden gegooid, vertrokken zij naar elders". Het bestuur van de zondagclub geeft „Waarnemer" de goede raad het schrijven van dergelijke stukken achterwege te laten en daadwerkelijk te gaan meewerken aan de sportverbroedering in Eist. De eindredacteur van Musketier, verenigingsvoorzitter H. Quint, haakt nog even in op het artikel van de Oranje-Witters en constateert dat z(j nogal veel nadruk ieggen op de persoon van „Waarnemer" (van wie men overigens graag naam en adres te weten wil komen), maar niet tot de kern van de zaak doordringt, name lijk dat men met geen woord rept over de verwijten die Oranje-Wit-leden (-lid) aan het adres van ene heer Bouman hebben (heeft) gemaakt. Daarmee is in feite het voetballetje in de strijd MusketiersOranje-Wit aan het rollen gebracht Redacteur Quint besluit„De redactie betreurt het dat het bestuur van Oranje- Wit zich beledigd voelde door het bewuste artikel van „Waarnemer". Naar mijn mening is er niets ten nadele van het bestuur van Oranje-Wit in gesteld. De „Waarnemer" heeft slechts de vraag opgeworpen of het bestuur van Oranje-Wit Musketiers nog steeds als besmettelijk terrein ziet". En verder „De redactie heeft destijds gemeend het artikel van „Waarnemer" te moeten opnemen omdat het slechts een situatie schetste zoals deze anno 1970 in de Els ter sportwereld voorkwam. En al klinkt de waarheid dan soms wat hard, we moeten toch niet bang zijn om deze onder ogen te zien. Desondanks hoop ik, dat naar aanleiding van beide ingezonden stukken en de hierbij gemaakte kant tekeningen de sportverbroedering in Eist niet, op welke wijze dan ook, zal worden benadeeld en dat een en ander tot meer duidelijkheid heeft geleid". COÖP. „DE KLOMP OMSTREKEN" vraagt z.s.m. voor hele of halve dagen. Liefst in bezit van: ULO - MAVO - handelsavondschool of studerend hiervoor. Met vakantie-afspraken kan reke ning worden gehouden. Sollicitaties te richten aan: Coöp De Klomp Omstreken Stationsweg 10 te Ederveen Telefoon 08387—284 LEERSUM - TEL. 03434-1355 W(j vragen voor direct voor hele of halve dagen en een voor alle voorkomende werkzaam heden. GEVRAAGD: voor BULKWAGENS (diverse nachten van huis) Stationsweg 65, Woudenberg Tel. 03498—1256 b.g.g. 1929 a, b. b. c. d. RH EN EN Bij de verkiezing van de leden van de gemeenteraad kan een kiezer op verzoek bij volmacht stem men, indien hij mededeelt vermoedelijk niet in staat te zullen zijn in persoon aan de stemming deel te nemen. Het verzoek wordt afgewezen: indien aangenomen moet worden, dat de kiezer in de gemeente, in welker kiezersregister hij op de dag der kandidaatstelling is opgenomen, in -persoon aan de stemming kan deelnemen indien de kiezer gebruik kan maken van de regeling voor het stemmen in een andere gemeente. De kiezer, die bij volmacht wenst te stemmen, moet daartoe uiterlijk 20 mei a.s. een verzoekschrift indienen bij burgemeester en wethouders der ge meente, in welker kiezersregister hij op de dag der kandidaatstelling is opgeno men. Hij geeft daarbij op: a. zijn naam en voornamen of voorlet ters; de datum en het jaar van zijn ge boorte; de gemeente, waar hij op de dag der kandidaatstelling in het kiezersregis ter is opgenomen, alsmede zijn adres aldaar op de dag der kandidaatstel ling; de gemeente, waar hij woonachtig is, en zijn adres aldaar, indien deze afwijken van de onder c bedoelde gegevens; e. de reden van zijn verzoek; f. de gegevens, bedoeld onder a tot en met d. ten aanzien van de kiezer, die bereid is als gemachtigde op te tre den. Bij het verzoekschrift wordt inge diend een verklaring van gemachtigde, dat deze bereid is als zodanig op te tre den, alsmede, indien de gemachtigde niet in hetzelfde kiezersregister is op genomen als de volmachtgever, een door de burgemeester der gemeente, waar de gemachtigde in het kiezersre gister is opgenomen, afgegeven verkla ring, dat de gemachtigde op de dag der kandidaatstelling is opgenomen in het kiezersregister van zijn gemeente en dat de gemachtigde niet meer dan twee aanwijzingen als gemachtigde heeft aangenomen. Hij, die zich bereid heeft verklaard als gemachtigde op te treden, moet op de dag der kandidaatstelling zijn opge nomen in een kiezersregister. Als gemachtigde kan slechts worden aangewezen de echtgenoot of echtgeno te, één der bloed- of aanverwanten in de eerste tot en met de derde graad, de echtgenoot van een schoonzuster of de echtgenote van een zwager, dan wel één der huisgenoten van de volmachtgever. Onder huisgenoten worden verstaan zij, die blijkens het kiezersregister hetzelf de adres hebben als de volmachtgever. Deze beperking van de aanwijzing van een gemachtigde is niet van toepas sing op de kiezer, wiens beroep of werkzaamheden medebrengen, dat hij herhaaldelijk of althans het gedeelte van het jaar, waarin de stemming ge woonlijk valt, werkzaam pleegt te zijn buiten de gemeente, in welker kiezers register hij is opgenomen, mits zijn af wezigheid, indien hij gedurende het tijdvak of de tijdvakken, waarin hij al dus werkzaam is, één- of meermalen in die gemeente terugkomt, als regel tel kens langer dan drie dagen duurt, als mede op zijn echtgenote, voorzover zij met hem, in verband met zijn beroep of werkzaamheden, afwezig pleegt te zijn (dit is onder andere van belang voor schippers). Een kiezer mag niet meer dan twee aanwijzingen als gemachtigde aanne men. Van de beslissing op het verzoek ont vangt de volmachtgever mededeling. Indien de gemachtigde overlijdt of komt te verkeren in een toestand, waardoor hij vermoedelijk niet in staat zal zijn in persoon aan de stemming deel te nemen, kan de volmachtgever uiterlijk 20 mei a.s. mededeling doen van de aanwijzing van een andere kie zer, die bereid is als gemachtigde op te treden. De volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. De gemachtigde ontvangt een volmachtle- gitimatiekaart (tevens oproepingskaart), waarmee hij zich in een stembureau van zijn keuze binnen het gebied van het lichaam, waarvoor de verkiezing gehouden wordt, voor het uitbrengen van de stem van de volmachtgever kan aanmelden. Indien de volmachtlegitimatiekaart in het ongerede is geraakt, wordt geen nieuwe verstrekt. Voor het verzoekschrift om bij vol macht te stemmen en de mededeling tot aanwijzing van een andere gemachtigde dient gebruik te worden gemaakt van formulieren, welke ter secretarie van elke gemeente kosteloos verkrijgbaar zijn. Rhenen, 20 april 1970. De burgem. der gem. Rhenen, L. Bosch v. Rosenthal. RHENEN Het was hoofdzakelijk de P.v.d.A.-afgevaardigde de heer G. van Gesink, zelf woonachtig in de buurtschap Achterberg, die zich nogal zorgen maakte over de belastingvoor stellen van B. en W. teneinde Achter berg tot ontwikkeling te kunnen bren gen. Hij legde het accent op de lasten verzwaring voor de minderdraagkrach- tigen en de AOW-trekkers. Volgens voorzitter mr. Bosch ridder van Rosenthal zal dat allemaal nog wel meevallen. „Ik ben er echter niet gerust op", zei de heer Van Gesink, „ook niet op het punt dat er geen baatbelasting zal worden geheven. Straks komt er misschien wél een dergelijk voorstel en wat dan?" „Ik ben blij", aldus de burgemeester, „dat de zaak Achterberg nu eindelijk eens wordt aangepakt, hoewel ik het liever landelijk had gelaten, maar de raad heeft het al enkele jaren gewild, nu liggen de voorstellen op tafel en nu zal de raad door moeten bijten." „De belastingverhoging, zoals die door B. en W. wordt voorgesteld, meneer de voorzitter, vind ik redeijk, maar ik ben zo bang, dat straks de tarieven nog weer eens verdubbeld moeten worden, wanneer de rioolzuiveringsinstallatie een feit is", dupliceerde de heer Van Gesink. „En dan ben ik bang dat de kleintjes de dupe zullen worden." „Dat is niet de bedoeling," antwoord de de burgemeester. „Die zullen niet aangetast worden. U weet hoe we in praktijkgevallen in het verleden daar voor oplossingen hebben gezocht en ge vonden, dat weet u in het bijzonder goed uit de tijd dat u nog wethouder van sociale zaken was. Iemand die een huisje heeft gespaard brengen we al leen de huurwaarde maar in rekening. Verder laten we hem vrij." De heer Kerkstra juichtte het plan toe. Deze CHU-afgevaardigde was blij dat er een groot deel uit de algemene middelen wordt besteed voor Achter berg. De heer Griffioen was bang dat Achterberg zal worden ontsierd, vooral wanneer er in de toekomst mogelijk rij en woningwetwoningen zullen worden gebouwd. De burgemeester stipuleerde, dat de Vaker en sneller naar het westen gehele gemeenschap van Rhenen een groot offer moet brengen voor Ach terberg, maar dat heeft de raad ge wild was zijn mening. De heer Van Gesink vond het niet zo erg, dat een groot bedrag uit de alge mene middelen op tafel moet worden gelegd. „Per slot van rekening hebben de Achterbergers ook altijd meebetaald aan voorzieningen die voor Rhenen en Eist van belang waren, ik denk alleen maar aan de sportvelden en sportac commodaties." Daarna werden de voorstellen van B. en W. om de verschillende belastingen te verhogen waarin in ons nummer van afgelopen vrijdag uitvoerig werd ge rept, zonder hoofdelijke stemming aan vaard. (Van een onzer redacteuren) Apeldoorn wordt evenals Deventer, Ede-Wagen ingen, Zwolle en Arnhem, op genomen in het grote inter-citynet, dat met ingang van 31 mei 40 grote steden in ons land, direct met elkaar verbindt, met een in vele gevallen sterk opgevoer de frequentie. Dat komt er voor de reiziger op neer, dat men in ieder geval elk half uur, veelal zelfs vaker, van een van deze veertig stations kan vertrekken. Betekent dat in eerste instantie dat voor onze steden de frequentie beduidend wordt opgevoerd, ook blijkt, dat zowel de rijsnelheid (op de lijn Zwolle-Amers- foort zelfs 140 km per uur) als de reissnelheid aanzienlijk wordt opgevoerd. VEENENDAAL De dienst voor de artsen G. Annot, J. H. Kets, S. T. Heij, H. E. G. Pilon en W. Remme wordt waargenomen op za terdag 2 mei door G. Annot, Kerke- wijk 56, tel. 10198; zondag 3 mei: H. E. G. Pilon, Kerkewijk 82, tel. 12481; dinsdag 5 mei: dr. Annot. De dienst voor de artsen N. Rijlaars dam, J. Schilperoort en G. J. Ver schoor wordt waargenomen op zater dag 2 en zondag 3 mei door J. Schil- peroord, Kerkewijk 40, tel. 12134. Apotheek: 2 en 3 mei: Zuiderma, Hoofd straat 53, tel. 12123. Wijkverpleging: zr. F. Hoogendijk, Ferd. Bolstraat 18, tel. 10217. WOUDENBERG EN SCHERPENZEEL Arts: (3 mei) jhr. Backer, Stationsweg 6, Woudenberg, tel. 03498-1330. FDERVEEN, RENSWOUDE EN De KLOMP Arts: J. H. Rademaker, Hoofdweg 50, Ederveen, tel. 08387-201. RHENEN Artsen: zaterdag dr. Stegeman, Heren straat 69, bel. 2351; zondag dr: Alme- kinders, Herenstraat 59, tel. 2423. AMERONGEN, ELST EN LEERSUM Arts: dr. Kars, Burg. jhr. H. v.d. Bosch straat 39, Amerongen, tel. 03434-1273. Wijkverpleging: Amerongen: zr. A. Schreuders, Kon. Wilhelminaweg 65, tel. 03434-1576 (tot za. 12 u., daarna zie Leersum). Leersum: zr. P. M. Mosterd, Bosweg 9, tel. 03434-1423 (tot maandag 8 u.). MIDDEN-BETUWE Opheusden: De praktijken voor de art sen Buddingh, Jonker en Silfout wor den waargenomen door dr. Tromp, Dodewaard, tel. 08885-213. Resteren: De praktijken van de art sen Eikelenboom, Guépin en v.d. Veen worden waargenomen door dr. Keur, Kesteren, tel. 08886-201. TANDARTSEN Veenendaal en Rhenen: voor spoedge vallen bellen 08385-19049. Dat alles staat in het nieuwe spoor boekje, dat drie maal zo dik is als het oude en ook van een geheel ander for maat en indeling is, en straks verkrijg baar wordt gesteld. Zo is b.v. de lijn- nummering, waaraan men gewend is geraakt, geheel veranderd. Behalve sneller, worden de treinen ook schoner en door alle secundaire voor zieningen ook aantrekkelijker. Zelfs op de korte afstanden is tijdwinst geboekt in de nieuwe dienstregeling. Reeds thans, zo werd gisteren op een persconferentie door de president- directeur van de N.S. Mr. M. G. de Bruin meegedeeld, is merkbaar, dat het publiek de grote service van de N.S. apprecieert. Dat blijkt uit een toene ming, ondanks de prijsverhoging van het reizigers-vervoer van ruim 5 pro cent in de afgelopen maanden. De nieu we dienstregeling kenmerkt zich nog door snellere sneltreinen en meer stop treinen, die vaker stoppen. Daarbij gaat men gebruik maken van inhaakstations. Het nieuwe spoorboekje, dat door N.S.- mensen „Onze nieuwe pocket" genoemd wordt, geldt voor een jaar en wel tot eind mei 1971. Het is niet alleen iets duurder, dan het vorige, maar ook veel overzichtelijker. P. KERKSTRA (CHU) VEENENDAAL In verband met het vuurwerk op 5 mei wordt het ver keer in de omgeving van de Groene- veldselaan tussen half tien en half twaalf omgeleid door middel van een richtingsverkeer. De maatregel wordt genomen ten be hoeve van de bezoekers van het vuur werk die avond op de speelweide van het stadspark. Het verkeer komende uit de richting Zwaaiplein-Valleistraat wordt geleid via de Groeneveldselaan en Tinneweide; het verkeer vanaf Pa rallelweg eveneens via de Tinneweide. erkeersdeelnemers wordt dringend ver zocht terplaatse slechts aan de rechter zijde van de weg te parkeren. UTRECHT Twee winkelwoonhuizen aan de Lijnmarkt in de Utrechtse binnenstad zijn vrijdagmiddag geheel uitgebrand. De brandweer heeft voorkomen dat het vuur is overgesla gen naar omliggende woningen en winkels in dit dicht bebouwde, zeer brandbare deel van de stad. Alle personeelsleden en bewoners van de panden konden worden gered. Eén brandweerman moest met ademha lingsmoeilijkheden naar het zieken huis worden gebracht. Zes mensen in een wolwinkel tegenover de branden de huizen raakten op de eerste ver dieping opgesloten. Zij durfden door de vuurzee niet meer naar buiten, maar konden door een brandmeester worden gered. De eigenaar van één der uitgebrande zaken, de 78-jarige heer C. van Oostrom moest worden belet nogmaals zijn woning in te gaan om nog iets te halen. De etalagematerialenwinkel van de fir ma Oostveen (Lijnmarkt 40) is geheel uitgebrand, van de uitgeverij Eska (nr. 43), een dochteronderneming van Kluwer in Deventer, bleef alleen de benedenste verdieping intact, doch de schade tengevolge van blussing en instorting is zo groot dat van herstel geen sprake zal kunnen zijn. De melding van de brand kwam om on geveer kwart voor twee binnen. De brand is waarschijnlijk veroorzaakt door een ontploffende kachel. Eén getuige heeft een luide knal gehoord, waarna onmiddellijk een vuurzee ontstond. Via 'n lichttoelaat tussen de twee huizen kon het vuur zich snel een weg vreten naar alle kanten. Er was veel brandbaar materiaal als eta lagespullen, stoffen, papier, verf en drukint opgeslagen. De brandweer, die met tweeëndertig man en vijftien stralen het vuur heeft bestreden, kampte aanvankelijk met ernstig watergebrek doordat de druk op de waterleiding in de bin- UTRECHT Drie soorten treinen gaan er op 31 mei, als de nieuwe dienst regeling van de NS ingaat, rijden in ons land dat dan voor het eerst kennis gaat maken met snelle lange afstands- treinen, rijdende op het intercity-net, sneltreinen en stoptreinen. De reissnel heid van de treinen van de eerste cate gorie is vergroot tot rond de 90 km per uur, met inbegrip van de stop- en wachttijden, hetgeen er op neerkomt dat de maximum rijsnelheid is opge voerd tot rond de 130 km per uur op vele lijnen. Dat betekent dat er op de grote trajecten een tijdwinst van 10 tot 15 minuten wordt bereikt. De nieuwe dienstregeling kan worden uitgevoerd met het bestaande materiaal. Alleen Utrecht CS heeft er een perron bijgekregen dat vrijdagmiddag zonder veel plichtplegingen in gebruik werd genomen. Om de snelheid van de trei nen op te kunnen voeren werd de span ning van het elektrische net opgevoerd van 1500 tot 1600 Volt. Er werd ruim 1000 man personeel extra aangenomen waarvan 250 man rijdend en 100 voor de werkplaatsen. Om sneller te kunnen rijden en de to tale reistijd terug te kunnen brengen moesten maatregelen worden genomen om het oponthoud op de stations zo kort mogelijk te doen zijn. Daarom werden in 141 treinstellen luidsprekers aange bracht om de reizigers op het naderen van een station opmerkzaam te kunnen maken en werden er in die treinen ook automatische deursluitingen gebouwd. De afgifte van bagage- en expresgoe deren in reizigerstreinen is mede in verband met dat korte oponthoud tot een minimum beperkt. Naar vakantieland rijden er deze zo mer ook meer treinen. Naast de auto- slaaptrein naar Salzburg/Villach (Oos tenrijk), komt er een trein in de week naar Ljubljana (Joego-Slavië) en een extra-trein naar Narbonne (Zuid- Frankrijk). De nachttrein naar Parijs, vorig jaar bij wijze van proef gereden tussen Roosendaal en de Franse hoofd stad, gaat nu dagelijks rijden tussen Amsterdam en Parijs. VEENENDAAL De politie probeert sinds woensdag achter de identiteit van een automobilist te komen die dinsdag de heer Van B. naar zijn woning ver voerde nadat deze op de Kerkewijk in botsing was gekomen met een ook nog jeugdige wielrijder. De heer Van B. consulteerde nadat hij was thuisgebracht zijn huisarts die een gebroken rechter heup constateer de, waarmee hij naar het ziekenhuis werd overgebracht. De korpschef van de gemeentepolitie te Veenendaal ver zoekt zowel de automobilist als de jon ge wielrijder zich te melden aan het bureau voor het verstrekken van nade re inlichtingen. nenstad van Utrecht vrij laag is. Men heeft met de beschikbare stralen al lereerst de omliggende winkelwonin gen nat gehouden. Pas toen water uit de Oudegracht beschikbaar was zijn de brandweerlieden ook de vuurhaard te lijf gegaan. Op het nippertje kon een naastgelegen verf- en behang- winkel worden behouden. Een slaap kamer van dit gebouw brandde al, maar het vuur kon daar worden ge blust. Een kleine paniek ontstond doordat een aantal mensen uit zichzelf hun bezit tingen uit de ramen van de huizen op straat gingen gooien. Dit was volgens de brandweercommandant J. 't Lam begrijpelijk, maar absoluut niet nood zakelijk. Wel zijn een winkel in sier- vogels en een pension voor veertig gastarbeiders ontruimd. Om drie uur was men de brand in deze al in de late Middeleeuwen bestaande panden meester. Wel moest nog veel water worden gebruikt om de ingesloten vuurhaard na te blussen. De schade, zowel door het vuur als door het bluswater veroorzaakt, is aanzienlijk, maar nog niet met cijfers aan te dui den. ADVERTENTIE Reparatie aan huis Opgave s.v.p. voor 12.00 uur Aanvoer: totaal 8736: runderen 3602; graskalveren 880; vette kalveren 343; nuchtere kalveren 2497; schapen 365; lammeren 288; fokzeugen 13; slachtvar- kens603; biggen 145; slachtrunderen 966. Prijzen (in guldens); melk- en kalf- koeien, per stuk 11001825; guiste koeien, per stuk 9251425; graskalve ren, per stuk 465675; kalfvaarzen, per stuk 13251825 (rood); klamvaarzen, per stuk 11501325; guiste vaarzen, per stuk 9901250; pinken, per stuk 700 850; nuchtere kalveren voor fok of mes- terij, per stuk 140310; weideschapen, per stuk 70115; lammeren, per stuk 155240; drachtige zeugen, per stuk 550 660; biggen, per stuk 87100; slacht runderen, extra kwal., per kg gesl. gew. 5,205,75, le kwal., per kg gesl. gew. 4,705,15, 2e kwal., per kg gesl. gew. 4,104,60, 3e kwal., per kg gesl. gew. 3,804,05; vette stieren, per kg gesl. gew. 4,805,15; worstkoeien, per kg gesl. 3,603,90; vette kalveren, le kwal. lev. gew. 4,154,40, 2e kwal., lev. gew. 3,85 4,10, 3e kwal., lev. gew. 3,603,80; nuch tere slachtkalveren, per kg lev. gew. 1,35 1,70; slachtzeugen, le kwal., per. kg lev. gew. 2,142,20, 2e kwal. per kg lev. gew. 2,022,12; slachtvarkens, per kg lev. gew. 2,402,50; vette schapen, per stuk 100130; vette lammeren, per stuk 120—160. Overzicht (resp. aanvoer, handel en prijzen): melk- en kalfkoeien, ruim, rustig, duur; guiste koeien, groot, trager, moeizaam prijshoudend; jongvee, min der, vrij kalm, vast; vette kalveren, ge woon, gedrukt; nuchter slachtkalveren, minder, redelijk, gehandhaafd; schapen en lammeren, normaal, stil, aflopend; lopers en biggen, minder, stroef, moei zaam prijshoudend; slachtvee, minder, rustig, vaster; slachtzeugen, behoorlijk, traag, lager. TIEL De marktverkoop ten bate van de lepra-actie en georganiseerd door de christelijke Mavo en de huis houdschool heeft op Koninginnedag 450,- opgeleverd. De kramen stonden op het Hoogeinde en aan de Voorstad, de artikelen die verkocht werden waren hoofdzakelijk door de meisjes gemaakt, terwijl de LTS een aantal werkstukken afgestaan hadden. r r co O UTRECHT De actie „Ho, geen risi- enige maanden geleden door de Ned. Spoorwegen ontketend speciaal met de bedoeling dat de weggebruiker, van welke categorie ook, extra voor zichtig wordt bij het naderen van spoorwegovergangen, vooral ook die met halve overwegbomen zjjn uitgerust, heeft een grandioos succes opgeleverd. Er is namelijk op al die overwegen die ons land telt slechts een dodelijk onge luk gebeurd. Dat betekent dat als de actie door blijft werken en men houdt zich aan de voorzorgsmaatregelen, het aantal dode lijke ongevallen zeer sterk beperkt kan worden. „Het behoeven er dit jaar, ge zien de cijfers tot nu toe, nog geen tien te zijn", aldus de president-directeur van de N.S., mr. M. G. de Bruin, vrijdag op een speciale persconferentie in Utrecht. „Dat zijn er natuurlijk altijd nog te veel, maar het getal steekt toch gunstig af bij vorig jaar toen er rond de tachtig doden vielen op onze over wegen. Dat aantal was al beduidend hoger dan in de overige jaren zestig, toen men gemiddeld zo n vijftig doden per jaar telde bij ongelukken op spoor wegovergangen.

De Vallei | 1970 | | pagina 8