Nederlands amateurelftal versloeg Zuid-Sl 4-0 DRS. T. B. VREE Controle op doping vaak vol lekken SPORT IN WEEKEND OP RADIO EN TV Sijbrands behield punt voorsprong allebei natuur lijk! Jeugd strijdt in Deventer om de tafeltennistitels iH m wat neemt u? De Koning in België nog op kop MORGEN IN FINALE TEGEN SPANJE Deelnemers titelstrijd Neokader 47/2 Jack Charlton toch mee naar Mexico Amateurs ook naar Milaan Tennisiinales in Bournemouth SPORT IN 'T KORT DRIE MONSTERS AFSCHRIKKEN NIET PROFESSIONEEL MEESTE PROBLEMEN UEFA tegen inter continentale beker Want ze zijn allebei even goed. Allebei zo fris als fruit! Lekker! STERKE TROEF ZATERDAG 2 MEI 1970 sport FORTE dei MARMI Keepers blunders hebben de eerste dag van het eindtoernooi om de Europese voetbal beker voor amateurlandenteams be heerst. Mede door het volledig falen van de Zuidslavische doellieden Gud- zulic en Babic kon Nederland zich vrijdagavond in Forte dei Marmi voor zo'n 2000 toeschouwers moeiteloos in ;X;.v!v i-ivis? NIJMEGEN „Een waterdichte do pingcontrole is heel wel mogelijk. Ook hier in Nederland. Je zult alleen andere maatstaven moeten aanleggen bij de controle". Aan het woord is drs. T. B. Vree, or ganisch chemicus aan het farmacolo gisch instituut van de katholieke uni versiteit in Nijmegen. Volgens hem be staat de mogelijkheid om een volstrekt waterdicht systeem te ontwikkelen. „Vele dopingonderzoeken worden mo menteel onvolledig uitgevoerd. Het voorbeeld is het onderzoek inzake de wielrenner Leo Duyndam vorig jaar. jRené Pijnen nog vooraan BARCELONA Het eerste gedeelte van de achtste etappe van de Ronde van Spanje, een rit over 101 kilometer van Tarragona naar Barcelona, is ge wonnen door Ramon Saez. De befaam de Spaanse sprinter versloeg het vrij wel complete peloton, Peelmans (Belg) werd tweede en Cuevas (Spa) derde. Rini Wagtmans legde beslag op de vier de plaats Het tweede gedeelte van de achtste etappe leverde een overwinning op voor de Belg Guido Reybroeck. Op het cir cuit van Monthuich bij Barcelona, waar 38 kilometer moest worden afgelegd, was Reybroek de snelste sprinter uit het complete veld. Onmiddellijk na hem gingen de andere sprinters uit de Vuel- ta, Ronsmans, Pijnen en Saez over de «treep. René Pijnen behield zijn leiders trui. Na deze etappe ziet het algemeen klassement er als volgt uit: 1. Pijnen (Ned) 38 uur 1 min. 15 sec.; 2. Saez (Spa) op 3 sec; 3. Reybroeck (Belg) op 9 sec; 4. Santamarina (Spa) op 10 sec; 5. Ocana (Spa) z.t.; 6. Van Sprin- gel (Belg) op 12 sec; 7. Cuevas (Spa) op 13 sec; 13. Van der Vleuten (Ned) op 21 sec; 17. Hiddinga (Ned) op 25 sec; 37. Dolman op 43 sec; 41. Wagtmans op 45 sec; 63. Serpenti op 1.18; 76. Van Kat wijk op 8.03; 91. Hoogerheide op 42.17; 92. Van Midden op 51.33. De wereldkampioenschappen op de weg voor wielrenners zullen in 1971 be twist worden in Zürich. Het programma ziet er als volgt uit: Woensdag 1 september: 100 kilometer tijdrit voor ploegen (amateurs); zater dag 4 september: wereldkampioenschap op de weg voor amateurs en dames; zondag 5 september: wereldkampioen schap op de weg voor beroepsrenners. De Griekse tennisbond heeft voor de wedstrijd in de eerste ronde van het Davis Cup-toernooi tegen Nederland de volgende spelers aangewezen: Kaloge- ropoulos, Gavrilides en Argyriou. Deze tennissers zijn respectievelijk nummer een, twee en drie op de Griekse rang lijst. Constantin Apostolidis zal bij de wedstrijd tegen Nederland, die op 8, 9 en 10 mei te Athene wordt gehouden, fungeren als non-playing captain van het Griekse team. AMSTERDAM Aan het eerste Ne derlandse kampioenschap neokader 47/ dat van 21 tot en met 24 mei in Waalwijk wordt gehouden, zullen de volgende biljarters deelnemen: Hans Vultink (Groenlo); Luis Rijvers ('s-Gra- venzande); Tini Wijnen (Oss); Jean Bessems (Cadier en Keer); Joop Rood- enburg (Voorhout): Hans Sundquest (Schiedam); Janus Jacobs (Amsterdam); Jan Haans (Valkenburg). Dat was onvolledig uitgevoerd aan de hand van één monstertje. Twee keer was de uitslag onbeslist en één keer po sitief. Duyndam werd hierop gestraft". Volgens drs. Vree ten onrechte. De Nijmegenaar ontvouwt de volgens hem betere werkwijze: „Je moet de zekerste weg kiezen. Niet één urine- of bloed monster, maar drie. Deze monsters moeten stuk voor stuk op drie verschil lende manieren worden onderzocht. Als in alle gevallen hetzelfde resultaat wordt verkregen is het zeker te zeggen of er doping is gebruikt." De Nijmeegse doctorandus, die zelf dagelijks bezig is met onderzoekingen naar amfitaminen in het menselijk li chaam, zou daarbij nog willen zien dat er steeds twee instituten bij één onder zoek betrokken waren. „En dan op dezelfde tijd tegelijk de uitslag bekendmaken. Je zult zien, dat, als de controle waterdicht is, de top sporters volledig zullen meewerken. De huidige manier schrikt hen af. Ook moet er veel meer openheid en voor lichting komen". Drs. Vree stelt Verder, dat van de re sultaten, die hij heeft gezien, vele uit slagen te vlug zijn bepaald aan de hand van één monster, dus een momentopna me. „Na inname van de stof is het mo gelijk zestig tot honderd uur daarna nog sporen te ontdekken. Met verschil lende monsters is dan te controleren, wanneer de stof is ingenomen. De spo ren nemen dan immers steeds meer af. Bovendien kan een aantal sporen best afkomstig zijn van ingenomen medicij nen, waarin amfitaminen voorkomen, zoals bepaalde hoestsiropen en hoofd pijnpoeders". Ook in Nederland is men klaar om dopingonderzoek te verrichten. Ook heeft de heer Vree zijn voorstellen her haaldelijk kenbaar gemaakt. „Veel mensen vragen ons voor het dopingson- derzoek. Die extra monsters, dus extra werk, schrikt velen echter af". Over het wel of niet gebruiken van stimulantia: „Iedereen moet zelf uitma ken wat hij wil. Hij loopt dan wel het gevaar over de grens te gaan. Als je echter de grens weet is de schade mini maal. Dan vind ik het ook niet erg. Mits er een heel goede controle en vooral een goede medische begeleiding is". Drs. Vree meent bovendien dat men er alleen profijt van heeft als er veel van het uithoudingsvermoge. wordt ge vraagd en het een sport betreft, waarin steeds weer hetzelfde soort bewegingen voorkomt. Volgens hem zouden de topsporters dan, medisch gezien, evenals de auto mobilisten tot een bepaald promilage mogen gaan. Sportief gezien kan dit natuurlijk anders liggen. „Alles valt of staat met het systeem van de controle. Dat moet gewoon waterdicht zijn". HILVERSUM „Studio Sport" van zondag, dat van 19.30 tot 20.15 en van 21.05 tot 21.30 uur via Nederland 2 wordt uitgezonden, bevat de volgende onderwerpen: de turninterland Nederland - Hon garije voor dames in Utrecht; de bas ketballwedstrijd Rotterdam-Zuid - Blue Stars in Rotterdam; motocross in Lich tenvoorde; Varsity-roeiwedstrijden in Jutphaas; de hockey-interland Neder land - West-Duitsland in Amstelveen; het vierlandenwaterpolotoernooi in Utrecht; de honkbalwedstrijd Storks - Haarlem Nicols in Den Haag. In het sportprogramma „Langs de lijn", dat de NOS-radio morgen van 14.30 tot 17.00 en van 18.10 tot 18.30 uur via Hilversum 1 uitzendt, zal aandacht worden geschonken aan onder meer de volgende onderwerpen: hockey-interland Nederland West-Duitsland in Amstelveen; motor races op de Nürnburgring; Varsity- roeiwedstrijden op het Amsterdam- Rijnkanaal vierlandenwaterpolotoer nooi in Utrecht; schaakvierkamp in Oegstgeest; paardenkoersen op Duin- digt; uitslagen amateur- en betaald voetbal, korfbal en honkbal. De NOS-radio en -televisie zullen een aantal reportages uitzenden van Olym piad Ronde van Nederland die van 8 tot en met 14 mei wordt verreden. De NOS-televisie zal van dit wielerevene- ment de volgende uitzendingen verzor gen: Vrijdag 8 mei: 23.05 tot 23.10 uur via Nederland 2: samenvatting van de etap pe Amsterdam-Bladel; Zaterdag 9 mei: 23.00 tot 23.05 uur via Nederland 2: samenvatting van de etap pe Bladel-Rosmalen; Zondag 10 mei: 22.25 tot 22.30 uur via Nederland 2: samenvatting van de etap pe Rosmalen - Elsloo; Maandag 11 mei: 22.50 tot 22.55 uur via Nederland 1: samenvatting van de etappe Elsloo - Oploo; Dinsdag 12 mei: 23.20 tot 23.25 uur via Nederland 1samenvatting van de etap pe Doetinchem - Assen; Woensdag 13 mei: 22.50 tot 22.55 uur via Nederland 1: samenvatting van de etappe Assen - Wieringen; Donderdag 14 mei: 22.50 tot 22.55 uur via Nederland 1: samenvatting van de etappe Wieringen - Amsterdam. Bovendien zal op donderdag 14 mei de aankomst in Amsterdam recht- streeksen uitgezonden in het pro gramma „Scala" (19.04 - 19.30 uur via Nederland 2). De reportages worden door Henk Terlingen en Jean Nelissen van commentaar voorzien. De regie is in handen van Martijn Lindenberg. De NOS-radio zendt de volgende re portages uit: Vrijdag 8 mei: 12.00 tot 12.05 uur en tussen 18.45 - 19.30 uur (verslag eerste etappe Amsterdam - Bladel), beide via Hilversum 1; Zaterdag 9 mei: tussen 12.30 - 12.59 via Hilversum 1 een verslag van de ploegentijdrit in Bladel en tussen 17.00 en 18.00 uur via Hilversum 3 een fi- nishverslag van de etappe Bladel - Ros malen; Zondag 10 mei: tussen 16.00 en 17.30 uur reportages over de 3e etappe van Rosmalen naar Elsloo in Langs de Lijn (Hilversum 3) en van 18.05 tot 18.30 uur in Langs de Lijn via Hilversum 1 (na beschouwing). Maandag 11 mei: 20.00 - 20.10 uur via Hilversum 1, verslag van de 4e etappe Elsloo - Oploo; Dinsdag 12 mei: tussen 19.00 en 19.45 uur via Hilversum 2: finishverslag van de 5e etappe Doetinchem - Assen; Woensdag 13 mei: tussen 19.00 en 19.45 uur via Hilversum 1: finishver slag van de 6e etappe Assen - Wierin gen; Donderdag 14 mei: 12.54 - 12.59 uur via Hilversum 1: verslag van de indivi duele tijdrit in Wieringen en tussen 18.50 en 19.30 uur via Hilversum 1 fi nishverslag van de laatste etappe Wie ringen - Amsterdam. Het commentaar bij de radio-reporta ges wordt verzorgd door Theo Koomen. ADVERTENTIE de eindstrijd plaatsen. Vier grove fou ten van de doel verdedigers maakten, dat oranje al na 34 minuten een in fei te beslissende voorsprong van 4-0 had genomen. Een score, die tevens eind stand werd. Tn de middag had zich in Viareggio een nog groter drama afgespeeld in de wedstrijd Italië-Spanje. De Italiaanse keeper Arribiggini ging eigenlijk bij geen van de zes treffers vier van de zeer produktieve Quini, een van de gevaarlijke Garzon en een van Gran de van de Spaanse aanval geheel vrijuit. De 6-0 was uiteraard een grote deceptie voor de amper 1000 Italiaan se toeschouwers, die hun vrije middag van de eerste mei op de tribunes door brachten. Zondag ontmoet Nederland in de eindstrijd van het toernooi Spanje. Van uitermate groot belang was het, dat de zeer nerveus startende oranjeploeg al in de eerste minuten een rust gevende voorsprong nam. De Zuidslaviërs, zon der twijfel technisch bekwame voetbal lers, startten namelijk overtuigend. Vooral Henk van Kesteren had weinig verweer tegen de snelle rechtsbuiten Kovacevic en het doelpunt, dat René van de Kerkhof na zes minuten scoor de, bracht de zo nodige rust in de ploeg. Steeds gaver werd daarna het spel van de Nederlanders, waarin vooral aan voerder Henk Kiel, de tweelingbroers René en Willy van de Kerkhof en de debuterende Jan den Rooyen tot grote hoogte stegen. Oranje kreeg, vooral dank zij Kiel en Den Rooyen, een vaste greep op het middenveld. Gevaarlijk waren de overi gens goed spelende Zuidslaviërs aller minst. In de 20e minuut werd de strijd in fjeite beslist. Met een dieptepass lan ceerde Henk Kiel op de rechtervleugel Willy van de Kerkhof. Via de handen van keeper Gudzulic sprong de bal in het doel: 20. Voor Gudzulic was het drama daarna vrijwel beëindigd. In de hoop de eindstrijd toch nog te kunnen bereiken verving coach Petar Rucurevic hem door de 30-jarige vaste keus Babic. Vreemd genoeg op het moment, dat oranje een hoekschop mocht nemen. Het tikje van Henk Kiel was, nadat René van de Kerkhof de bal had voor gezet, voldoende om Babic tot grote droefheid te stemmen. Uitgerekend de eerste bal, die de Zuidslaviër te ver werken kreeg, behandelde hij volkomen verkeerd. Tussen zijn benen door rolde de bal in het doel. Een homerisch ge lach van de tribunus was het onthut sende gevolg. Na 34 minuten maakte Babic zijn tweede blunder. Nadat Kiel een schot had gelost, liet de goalie de bal weer door zijn benen schieten: 40. Haast op professionele wijze speel den de Nederlanders in deze eerste helft. Grandioos was de wijze bijvoor beeld, waarop debutant Jan den Rooyen verdedigend, en meer nog aanvallend, zijn taak verrichtte. De formatie van Arie de Vroet kende één zwakke plek: Henk van Kesteren kon zijn plaats in h,et team in het geheel niet waarmaken. Verbluffend was de kracht, die uit ging van de aanval, waarin de debute rende Anno Abma duidelijk de zwakste man was. Halverwege de tweede helft verving coach De Vroet hem dan ook door de RCH-er Kamoen. De tactiek om de snelle vleugelspitsen René en Willy van de Kerkhof te lan ceren slaagde volkomen. De onvermoei bare Henk Kiel had in de opbouw van de aanvallen een groot aandeel. René van de Kerkhof, fel en geladen, speel de een van zijn beste interlands. Zijn broer Willy deed nauwelijks voor hem onder. De tandem Jan den Rooyen Gert jan Hoek toonde zich al even ge schoold. De verdediging zal zondag de meeste problemen opleveren. De laatste man, Henk van Kesteren, imponeerde in het geheel niet. Daarbij kwam, dat Arie Delmotte aanvankelijk ook een aller minst sterke partij speelde. Voorts zal de coach zondag niet de beschikking hebben over de bijzonder bekwame Aalt Kok, de enige principiële zater dagspeler in de formatie. Was het wonder, dat oranje het na de hervatting wat rustiger aandeed? De finaleplaats was veilig gesteld en bin nen 48 uur wacht de ploeg een nog be langrijker treffen: de eindstrijd tegen Spanje. Het lot is zo toonden de ontmoe tingen van vrijdag aan ditmaal bij zonder rechtvaardig geweest. Want zon der twijfel zijn Nederland en Spanje de sterkste ploegen in het eindtoernooi der amateurlandenteams. Keepersfouten mochten ook Spanje Italië hebben beslist, klasse hebben de Spaanse ama teurs maar al te zeer. Indrukwekkend was bijvoorbeeld de wijze, waarop de gedrongen Quini elke fout van de ver dediging afstrafte. Kansloos is de, ploeg van De Vroet, voortreffelijk voorbereid en geladen door problematiek rond de zaterdag voetballers, echter allerminst. Integen deel. Met een René en Willy van de Kerkhof in de vorm van deze kille len te-avond, de sterke bouwer Henk Kiel, Jan den Rooyen, Gert jan Hoek en niet te vergeten doelman Sies Wever, is de formatie een gevaarlijke tegenstander voor elke amateurploeg. LEEDS Jack Charlton, een van de centrale verdedigers uit de Engelse se- lectieploeg voor Mexico, heeft vrijdag een medisch onderzoek doorstaan. In Engeland bestond angst dat Charlton de reis van het Engelse elftal naar Mexico niet zou kunnen meemaken door een verwonding, die hij woensdag had op gelopen in de tweede finalewedstrijd van het toernooi om de Engelse voet balbeker tussen Leeds United en Chel sea. De clubarts va* Leeds United oor deelde vrijdag dat de spierblessure tij dig zal genezen. Don Revie, de manager van Leeds zei: „In Mexico staat de me dische staf al het' materiaal ter be schikking dat nodig is om de genezing van dergelijke verwondingen te bespoe digen. Forte Dei Marmi Wanneer de eindstrijd NederlandSpanje zondag na verlenging onbeslist mocht eindigen, wordt de ont moeting maandagavond overge speeld. „Als dat mocht gebeuren, maken we een stop in Milaan om de Europa Cup-finale te zien," zei chef de delegation Jo van Marie vrijdagavond. „Mag ik dat de spe lers vertellen,' 'smeedde coach De Vroet het ijzer, toen het nog heet was. „Natuurlijk," was het weder woord, „dat regelen we." BOURNEMOUTH De Engelsman Mark Cox zal de tegenstander zijn van Bob Hewitt in de finale van de open Engelse kampioenschappen op verharde banen, die in Bournemouth worden ge houden. Cox versloeg zijn landgenoot Gerald Battrick in drie sets: 7-5, 6-3, 6-4. Hewitt won van Pilic met 6-3, 7-5, 1-6 en 6-3. Het gemengd-dubbel Hewitt (ZAF) Billi Jean King (V.S.) versloeg in de halve-finale Coombes (Aus) Karen Krantzcke (Aus) met 6-0, 6-1. De andere halve-finale gemengd- dubbel werd gewonnen door Maud (Z.Af) Virginia Wade (G.Br). Zij ver sloegen McMillan (Z.Af.) Judy Dal- lon-Tegart met 8-6, 4-6, 6-1. De fina le van het damesenkelspel zal gaan tus sen de Australische Margaret Court en Virginia Wade. Nadat Margaret Court haar zo succesvolle jonge landgenote Evonne Goolagong had uitgeschakeld, verhinderde de Britse, dat de eindstrijd een puur Australische aangelegenheid wordt. Zij versloeg de 32-jarige Judy Dalton-Tegart, 2 jaar geleden Wimble- donfinaliste, met 6-2, 6-4. Toch be haalde Judy Dalton een titel. Samen met Margaret Court versloeg zij in de finale van het damesdubbelspel het Amerikaanse duo Billie Jean King Rosemary Casals. De setstanden waren 6-2, 6-8 en 7-5. HENGELO Na de derde ronde van het open damkampioenschap van Ne derland, dat in het concertgebouw van Hengelo wordt gehouden, heeft Sij brands zijn punt voorsprong behouden door een zege op de Fransman Simona- ta. Deze werd door Sijbrands tot over gave gedwongen met een gambiet, dat niet te pareren dreigingen overliet. Roozenburg bleef goed volgen door een knappe overwinning op Hermelink, de studentenkampioen van Nederland. Ook de Fransman Hisard behield aansluiting. Hij won van de Zeeuw Blom, die lange tijd goed verzet bood. maar ten slotte toch voor het „Franse" vernuft moest zwichten. Baba Sy raakte een punt verder ach terop doordat hij in de partij tegen de Surinamer Sadiek ondanks zijn groot terreinvoordeel niet verder kon komen dan een remise. De Amerikaan Smith was tegen de Haitiaan Germain een schijf achterge raakt maar presteerde het desondanks om zijn tegenstander van winst af te houden. Germain raakt hierdoor zijn aansluiting met de leiders kwijt. De stand na de derde ronde: 1. Sijbrands 6 pnt.; 2/3. Roozenburg, Hisard (Fra) 5 pnt.; 4/5/6/7/8 Baba Sy (Senegal), Germain (Haiti), Pippel (Ned), Delhom (Fra), Gagnon (Can) 4 pnt. Uitslagen: Roozenburg (Ned)-Hermelink (Ned) 2-0; Baba Sy (Ned)-Sadiek (Sur) 1-1; Hisard (Fra)-Blom (Ned) 2-0; Sijbrands (Ned)-Simonata (Fra) 2-0; Germain (Hai)-Smith (VS) 1-1; De Ruiter (Ned)- Pippel (Ned) 1-1; Visser (Ned)-Klein- rensink (Ned) 1-1; Edink (Ned)-Jurg (Ned) 2-0; Delhom (Fra)-Mensonides (Ned) 1-1; Gagnon (Can)-Gregoire (Bel) 2-0. WENEN De Europese voetbalfede ratie is geen voorstander van het orga niseren van een toernooi voor de beker winnaars van de verschillende conti nenten. Gustav Wiederkehr, de voorzit ter van de UEFA, vertelde in Wenen: „Wij kunnen de gedachte van de FIFA niet overnemen. De Europese topvoet- ballers zijn al zo overbelast door hun nationale competitie, de internationale bekertoernooien, de 1 andenwedstrijden en de ontmoetingen om de beker in hun eigen land, dat het instellen van nog eens een internationaal toernooi voor ons moeilijk te verteren is". ADVERTENTIE TERALFENE De Belg Van Olmen is winnaar geworden van de zesde etappe van de Ronde van België voor amateurwielrenners. Hij had 2 uur 49 min. en 30 sec. nodig voor de rit van Berlare naar Teralfene (121 km). Matthijs de Koning behoudt de lei ding in het algemeen klassement. Uitslag: 1. Van Olmen (Belg) 2.49.30 (met bon.2.49.00); 2. Hoegh (Wdl) 2.49.30; 3. Huysmans (Belg) zelfde tijd; 4. Peersman (Belg) z.t.; 5. Verstraeten (Belg) z.t.; 6. Verschueren (Belg) z.t.; 18 Vonck (Ned) z.t.; 23 Bravenboer (Ned) 2.50.00; 32 Van der Kruis (Ned) z.t.; 33 Oosterhof (Ned) z.t.; 39 De Koning (Ned) z.t. Algemeen klassement: 1. De Koning (Ned) 19.45.26: 2. Bravenboer (Ned) 19.45.28: 3. Duiker (Ned) 19.45.36; 4. Van der Linden (Belg) 19.46.32; 5. Maes (Belg) 19.47.21; 6. Oosterhof (Ned) 19.48.33; 10. Van de Ruit (Ned) 19.50.42; 12. Aling (Ned) 19.51.33; 38. Van der Kruis (Ned.) 20.11.13. In het ploegen- klassement heeft Nederland ook de lei ding. DEVENTER In de Deventer sporthal vindt morgen de strijd om de nationale tafeltennistitels van de jeugd tot achttien jaar plaats. Het is voor de eerste maal, dat een onderverdeling van de meisjes en jongens in pupillen, aspiranten en ju nioren plaatsvindt. Hierdoor is het aantal deelnemers tot ver over de tweehonderd allen op uitnodiging gestegen. Om elf uur beginnen de wedstrijden, terwijl om ongeveer zes uur de laatste bal geslagen zal worden op dit toernooi, dat een onderdeel vormt van de uitge breide Bevrijdingsfeesten, die tot en met 10 mei in Deventer worden gehou den. Met ingang van 1 mei 1970 is de leef tijd van de jeugd opgetrokken van 16 tot 18 jaar om te voldoen aan de bepa lingen van the International Table Ten nis Federation. In de categorie junioren komen nu uit de jongens en meisjes van 16 tot 18 jaar, verder de adspiran- ten van 14 tot 16 jaar en tenslotte de pupillen in de leeftijdsklasse tot 14 jaar. Op toernooien worden deze leef tijdsgrenzen reeds aangehouden, maar in de competitie is men nog niet alge meen overgegaan naar een indeling via de leeftijden. Deze nieuwe indeling houdt in, dat er dit jaar voor de eerste maal gestreden wordt om de landstitel bij de adspiran- ten en pupillen zowel voor de jongens als de meisjes. Over de speelsterkte is bekend, dat vooral in het westen van het land zeer talentvolle spelers aanwe zig zijn. In de hoogste leeftijdsklasse bij de meisjes verdedigt Ellen Klatt uit Den Haag haar titel. Dit talentvolle meisje werd in maart jl. in Utrecht tevens na tionaal kampioene bij de senioren. Te genstand zal er overigens in Deventer genoeg voor haar zijn. De veelvoudige international Vironique van der Laan is stellig van gelijke kracht, terwijl daarnaast ook terdege rekening dient te worden gehouden met Sonja Helzel, Li- zet Vaessen en Annemieke van Moorst. Bij de jongens mag verwacht worden, dat de finale een aangelegenheid zal worden tussen titelhouder Anto-Will van Zoelen uit Leiden en Hans van der Broek uit Schiedam. Beide knapen gaan overigens begin juli naar een speciaal trainingskamp in Zweden op uitnodi ging van het Leo van der Kar-sport- fonds. Maar er is veel meer jeugdig ta lent aanwezig bij de verenigingen en Hans van der Brink, Hans van Lingen en Henk van der Zee zijn stellig in staat om voor een verrassing te zorgen. Ook het oosten van het land is goed vertegenwoordigd op deze titelstrijd, die voor de ereste maal in het oosten van het land gehouden wordt en waar bij DTTC voor de organisatie tekent. Bij de junioren van de IJsselstreek gaat de belangstelling vooral uit naar Henk de Wit. Deze 17-jarige Torpedo-speler, die ook het komend seizoen in elk nog voor de Apeldoornse vereniging uit komt, is een van de troeven van ooste lijk Nederland. Als tweede man komt in deze groep Frans Veldhuis van De Brug uit. Bij de oudste meisjes is Joke Kamphuis van de TTV Terwolde geko zen. Anselien Harmsen van DTTC uit De afdeling Zwolle wordt vertegen woordigd door T. Heyerman en P. Harms (Be Quick), T. Klomp en B. Domburg (Flits) bij de jongens en .door Yvonne Heijerman en Vera van Driblen (Be Quick) en Mary Veenstra van Stap horst. Twente wordt vertegenwoordigd door G. Put bij de jongens en Marijke Witteveen bij de meisjes. Gelderland komt bij de jongens met een sterke troef in de vorm van Frans Hellmich uit Velp en Mieke Arntz uit Tiel bij de adspiranten-meisjes. Bondscoach Dusan Tigerman zal mét grote belangstelling de verrichtingen van de jeugd volgen om een bredere basis voor de trainingsgroepen te krij gen. In de laatste seizoenen is deze Joe goslaaf die overigens aan felle kri tiek bloot staat, omdat de verrichtingen van de nationale teams bepaald bene den de verwachtingen blijven erin geslaagd om bij de jeugd aardige resul taten te boeken en hij zaï met deze op bouw alleen kunnen voortgaan, indien hij tijdig aanvulling van deze groepen kan krijgen. Op deze algemene wapen- Deventer is de vertegenwoordigster bij schouw in Deventer, waar de twintig de adspiranten en Janine Bezem even- afdelingen van de NTTB stuk voor eens van DTTC bij de pupillen. Bij de s*uk hun sterkste jeugdspelers en jongens-adspiranten wordt IJsselstreek -speelsters naar toe hebben gezonden, is vertegenwoordigd door Rudy Ruiten- een unieke kans aanwezig om te kun- beek van Terwolde en Jan Vruchteveen nen overzien wat er in het algemeen van de TTV Swift. Bij de pupillen ten- voor materiaal aanwezig is. Hopelijk zo- slotte mogen Alex Ruitenbeek van danig materiaal, dat er eindelijk eens DTTC en Michel Volker van het Zut- voor kan zorgen, dat Nederland in de phense ZTTC een gooi doen naar de na- voorste gelederen van het Europese ta- tionale titel. feitennis terecht komt. HENK DE WIT één van de troeven

De Vallei | 1970 | | pagina 9