HER VORMDE JONGEREN GEÏNFORMEERD Partijfunctionarissen in forum over Chr. politiek Imkers huldigden H. Drost in Rhenen Piet van Egmond in herdenkingsdienst Programma viering bevrijdingsfeest Veilig Verkeer kreeg definitief bestuur Trimmen in Valleibad Beenbreuk bij botsing 25 jaar voorzitter Velen slaafden voor E.H.B.O. heio üaoSchuppeo Doorgereden Wachtmeester uit Rhenen vertrekt PORNOGRAFIE KRACHT INFORMATIE ÏÏVPJ1 Jcnïtian Iriilranf Schoenhandel VROOt MAANDAG 4 MEI 1970 VEENENDAAL Op uitnodiging van de ouderen werkgroep van de Ned. Herv. Jeugdraad waren zaterdagavond politieke voormannen van een viertal christelijke partijen naar gebouw El- theto gekomen om in een forumavond te spreken over de vraag „Waarom Christelijke Politiek". Er bleek 'n re delijk goede belangstelling te zijn van voornamelijk jongeren, die aandachtig luisterden naar de ideeën van drs. D. F. van der Mey, secretaris van de Tweede-Kamerfractie van de CHU, ir. H. van Rossum. lid van de Tweede kamer voor de SGP, de heer J. P. de Vries van het GPV cn dr. D. Rebel, wetenschappelijk medewerker van de ARP, die als plaatsvervanger aan de discussie deelnam voor mr ,W. Aantjes. Voorzitter van het forum was de heer S. J. Minderhoud, hoofd van de Enge len burgschool te Veenendaal. Alle forumleden kregen voor de dis cussie begon ruimschoots gelegenheid om de vraag die het thema vormde voor deze vergadering te beantwoorden. „Het woord van God is onze norm waarnaar wij politiek mogen bedrij ven", begon GPV-er De Vries. „Het woord van God is de waarheid en voor al Genesis 1 is voor de politiek van fundamentele betekenis. Vanuit de bij bel worden wij geroepen en die roeping is niet alleen beperkt tot gelovige men sen maar geldt voor allen". Ir. Van Rossum verwees voor een antwoord op de vraag waarom er chris telijke politiek bedreven moet worden, naar het gebed „Uw wil geschiede". „De overheid regeert bij de gratie Gods en moet dat doen volgens de opdracht die men gekregen heeft van diezelfde God. We hebben diens wet te gehoorzamen, ook maatschappelijk en staatkundig", vond hij. Het bijbelboek Nehemia noemde de heer Van Rossum een goed voorbeeld. „In 1918 werd al gesproken over lucht en waterverontreiniging maar onze naastenliefde geldt ook strijden tegen een geestelijke verontreiniging, zoals pornografie". „Politiek heeft vaak voor veel men sen een nare betekenis. Men spreekt wel over gemene politiek maar dat hoeft het natuurlijk niet te zijn", zei dr. Rebel. „David deed ook aan politiek en ook hij maakte fouten. Politiek be drijven is een richting aangeven en die richting kan en mag geen andere zijn dan die in Gods richting is geplaatst. Het mag ons doel zijn om politieke macht te gebruiken om daar richting VEENENDAAL De Veenendaal- i se sportstichting wil het hare bijdra- gen tot de initiatieven die in heel Nederland worden ontplooid om het trimmen steeds meer gemeengoed te maken. De stichting, in de persoon van de heer E. van Asselt gaat het Valleiblad gebruiken om trimmers in het water te kunnen ontvangen. Ie- dere vrijdagavond tussen acht uur cn half tien wordt het instructiebad ter beschikking van de trimmers ge- steld. De heer Van Asselt neemt de leiding op zich Van oefeningen, zo- wel in, als boven het water. Het worden speelse oefeningen, waaraan iedereen kan meedoen, zowel zwem- mers als niet-zwemmers, zowel mannen als vrouwen, en van ieders leeftijd. De heer Van Asselt mikt met zijn plan echter in het bijzonder op Veenendalers van 40 jaar en ou- der. Boven de normale entreeprijs voor het zwembad zijn geen extra kosten aan de sportieve vrijdag- j avonden verbonden. Liefhebbers kunnen er zonder meer terecht. aan te geven en het is zaak om die macht op de juiste wijze aan te wen den. Het is een aanvaarden van een op dracht om daaraan gestalte te geven". CHU-vertegenwoordiger drs. Van der Mey wenste liever te spreken over „waarom christelijke politiek in onze tijd". Volgens hem is er iets met onze tijd aan de hand. Christelijke politiek moet een bepaalde inhoud hebben om in onze tijd aan te slaan. In de eerste helft van de 20ste eeuw was het de tijd van de vanzelfspreken- heden. Nu is het een periode van kri tisch bezinnen en alles losmaken in een vernieuwingsdrang. Bij dat alles moet het centrale uitgangspunt zijn de er kenning van de heerschappij van Chris tus. ELST Vrijdagavond werd in het Wijkgebouw aan de Veenendaalseweg aan 14 kandidaten het EHBO-examen afgenomen door dr. Emmelot uit Wage- ningen. Eén kandidaat werd afgewezen. De geslaagden zijn: Mej. H. Boer, mej. T. Drost, mej. C. Drost, mej. J. Wisger- hof en mevr. J. Vermeulen-Bleijenberg en de heren A. van Dam, P. Rebergen, C. Oppelaar, M. Overeem, S. van Erven, A. van Erven, C. Drost en B. Drost. Al len uit Eist. Verder waren aanwezig Dr. Ossen- dorp uit Amerongen (docent), de heren Knegjens (afd. voorzitter), Borsje en Van Wamel (instructeurs) en Rijkse (afgevaardigde van het Districtsbe- stuur). Over enkele weken zal de diplo ma-uitreiking plaatsvinden. VEENENDAAL Op de Kerkewijk bij de Julianaschool liep de 15-jarige mej. C. v. S. zondag een beenbreuk op, toen zij als duo-passagiere op een bromfiets bij een botsing ten val kwam. Het ongeluk gebeurde toen de bestuurder van de brommer, de Vee- nendaler E. S. een naar schatting 12-ja- rig meisje inhaalde. Het kind op de fiets is toen waarschijnlijk naar links uitgeweken, en door de brommer ge raakt. Deze botste vervolgens tegen de paal van een verkeersbord. De Veenendaalse politie heeft voor haar onderzoek de identiteit van het meisje op de fiets nodig. Het kind was nen. De ouders wordt verzocht zich met bij de komst der politiemensen verdwe- het bureau in verbinding te stellen. Daarom is in onze tijd de behoefte aan christelijke politiek sterker dan ooit. Er wordt overal gevraagd naar het waarom van alles, ook in de politiek. Wij moeten de problemen analyseren en bereid zijn om ons Christenzijn in deze wereld waar te maken. „Ik zal u drie argumenten noemen waarom er christelijke politieke partij en moeten zijn. Ten eerste vormen we daarmee een samenbindende kracht en dat is nodig, zie maar naar de Partij v.d. Arbeid, waar men juist op dat punt zoveel moeilijkheden heeft. Ten tweede moeten we de mensen wijzen op hun verantwoordelijkheid tegenover God en daar wijzen de Christelijke politieke partijen dan ook op. Ten derde leven we in een tijd van groeiende secularisatie en heeft een chr. politieke partij de opdracht de gro te betekenis van het christelijk geloof ook in de politiek te laten zien en waar te maken", aldus drs. v.d. Mey. De inleiding van het thema had een lawine van schriftelijke vragen tot ge volg, die bij lange na niet alle beant woord konden worden. Voorzitter Min derhoud selecteerde zoveel mogelijk en daardoor kwamen allerlei onderwerpen aan de orde. De heer De Vries weerlegde de stel ling dat het GPV alleen maar bezig zou zijn met binnenlandse onderwerpen en zei verder dat hij meer bezorgd was over het feit dat een aantal Oostblok landen lid is van het Warschau-pact dan dat Griekeland en Portugal lid zijn van de Navo. ARP-man Rebel meende dat het lon ken van zijn partij naar de PPR niet helemaal onredelijk is wegens duidelijk herkenbare christelijke beginselen in die groepering. Het pragmatisme van D'66 wees hij af. Bij een vraag naar specifiek christelijke punten in de ge meentepolitiek werden de raadsleden Van de Berg en Bastmeyer gevraagd naar hun mening. Zondagarbeid, sport op zondag en pornografie bleken de zaken die daarin de aandacht vragen. Maar ook woning bouw bleek volgens de De Vries iets te maken te hebben met christelijke poli tiek. Zelfs kernbewapening kreeg aan dacht op de toen levendige vergadering die door tijdnood moest worden afge broken. Forum-voorzitter Minderhoud noem de het na afloop een goede informa tie-avond voor de hervormde jongeren die binnenkort naar de stembus gaan en eerst nog eens duidelijk te horen kregen waarom er christelijke politiek bedreven moet worden. Op eigen ver zoek overigens maar ook alleen maar binnen eigen kring. Wel wordt door de werkgroep voor oudere jeugd overwo gen om vQlgend seizoen ook eens verte genwoordigers van andere partijen uit te nodigen. VEENENDAAL Ter gelegenheid van Bevrijdingsdag 1970 zal in de Pniëlkerk aan de Hoofdstraat morgen avond een herdenkingsdienst gehouden worden waarin o.a. Ds. J. Overduin zal voorgaan. De diennst draagt een inter kerkelijk karakter daar ook ds. Vroeg- indewey en ds. J. Brons hun medewer king zullen verlenen. Tevens heeft men de bekende organist Piet van Egmond bereid gevonden het orgel te bespelen en zal de Jonge Veense trompetist Wim van Schaik enkele solo's brengen. Ds. J. Overduin, emirituspredikant van de Geref. Kerken heeft in de oor log het leven in de concentratiekampen van nabij meegemaakt en alle vernede ring en verdrukking ondervonden. Dit alles heeft hij in het verleden al eens vastgelegd in zijn boek „Hel en hemel van Dachau". Het was dus vanzelfsprekend dat deze pastor zijn medewerking aan deze dienst zou verlenen. De beide an dere predikanten zullen de liturgie en schriftlezing verzorgen. Piet van Egmond staat garant voor gevoelvol en stemmig orgelspel en is voor de Veenendalers geen onbekende op dit gebied. Tenslotte de jonge trom petist Wim van Schaik. Hij speelt al ja ren mee in het korps van Caecilia en heeft momenteel les aan het conserva torium in Utrecht van Ben Zaal. Sinds kort legt hij zich toe op solospel, samen met verschillende organisten. Morgen maakt hij zijn debuut in deze herden kingsdienst terwijl hij op zondag 10 mei a.s. zijn medewerking zal verlenen in een jeugdappél in de Petrakerk. De dienst van morgenavond is vrij toegankelijk voor iedereen en de orga nisatoren hopen dat velen van alle ge zindten de weg zullen vinden naar het kerkgebouw om samen de bevrijding ook op deze wijze te herdenken. ADVERTENTIE RHENEN Zaterdagmiddag werd de heer H. Drost, wonende aan de Heren straat in Rhenen, gehuldigd wegens zijn vijf en twintigjarig jubileum als voor zitter van de afdeling Rhenen van de Algemene Nederlandse Imkersvereni ging. Er was zoveel belangstelling dat er stoelen moesten worden aangedra gen. De jubilaris kreeg talrijke ge schenken. waaronder een bijenkast niet volk en wel zodanig gebouwd, dat door glazen wanden het doen en laten van het bijenvolkje kan worden gadegesla gen. Namens het hoofdbestuur sprak de heer J. van Appeldoorn, voorzitter van de afdeling Resteren. Hij deed dat te vens uit naam van het marktbestuur van Veenendaal. „Ik weet nog" aldus de heer Van Appeldoorn, „dat u vijfen twintig jaar geleden voorzitter werd. U hebt uw taak tot aller waarde ring vervuld en u werd al gauw be noemd tot lid van het hoofdbestuur en lot bestuurder van de markten in Res teren en Veenendaal. U bent altijd een zeer geziene gast. Ik dank u namens alle bijenhouders uit de streek. De jubilaris, voorzitter van een afde ling met 36 leden, zei in zijn dankwoord het werk altijd met liefde te hebben ge daan. ..Ik was al lang lid voordat ik voorzitter werd", merkte hij op, waarna hij uitvoerig inging op de historie. Daar uit kwam naar voren, dat hij altijd een stuwende kracht is geweest, vooral ook wanneer het ging om het overbrengen van de bijenvolken naar de heidevel den. Daarnaast zorgde hij voor de adminis tratie, opdat iedereen na afloop van het seizoen z'n eigen bijenvolkje weer ongeschonden terugkreeg. Met de wens, dat er in de toekomst onder de leden een nog nauwere sa menwerking zou ontstaan, besloot hij zijn dankwoord. Namens de afdeling sprak de heer A. Aal. Hij was het die een bijenkast de kamer in droeg, waarvan de wanden van glas waren vervaardigd, zodat van af de buitenkant het werk van het bij envolk op de voet kan worden gevolgd. Toen hij demonstreerde op welke wijze de kast kan worden geopend, werd het feestgedruis in de woonkamer van de jubilaris overstemd door het gegons van de bijen. Ook de heer Aal sprak zijn grote waardering uit aan het adres van de voorzitter, die altijd zoveel voor de ver eniging had gedaan, dat zijn eigen bij enstal er soms onder te lijden had. „Gelukkig is het zover gekomen, dat we uit een soort hobby bijen houden," zei de heer Aal. „Vroeger waren er veel zo genaamde „brood-imkers". Ik hoop, dat we het voortaan altijd als een hobby mogen blijven doen". Het geschenk, dat door de heer Aal werd aangeboden, was door de leden bijeen gebracht. 'fe' Hoofdstraat 81 -89 Veenendaal VEENENDAAL Op uitbundige wijze vieren de meeste gemeenten uit het verspreidingsgebied van ons dagblad op dinsdag 5 mei de 25-jari- ge herdenking van de bevrijding. De volledige feestprogramma's luiden als volgt: VEENENDAAL Dinsdag 5 mei: 10.00 uur: ontsteking bevrijdings vuur op het Raadhuisplein (het vuur wordt in Wageningen ge haald door estafettelopers van de Veenendaalse atletiekclub VAV); daarna worden de Canadese en Nederlandse vlag gehesen, waarbij het harmonie-orkest van de Scheepjeswolfabrieken muzikale medewerking zal verlenen, ge volgd door een toespraak van bur gemeester Bode. Kinderspelen aan Thorbcckesingel en Nijverheids laan. 10.30-11.00 uur: dropping van pa rachutisten boven ,,De Groene Velden" aan de Grofeneveldselaan door leden van parachutistencen trum Teuge. 11.30-12.30 uur: symbolische voedseldropping (voor de jeugd) boven „De Groene Velden" en bo ven het Panhuis-complex (para chuutjes met mini-broodjes en nummers die recht geven op prij zen) 13.30 uur: keuring van praalwagens op de Palmengrift. 14.00-16.00 uur: grote optocht van ongeveer 20 praalwagens met vele muziekkorpsen. 19.30-23.00 uur: groot popfestival in garage Schoonhoven met o.a. Ra dio Veronica's Drive-In show en modeshows. 10.00 uur: herdenkingsdienst in de chr. geref. Pniëlkerk aan de Hoofdstraat. 22.00 uur: groot vuurwerk in stads park ingang „Tinneweide" zater dag 9 mei 20.00 uur: concert in het Vereni gingsgebouw aan de Eikenlaan m.m.v. vele Veenendaalse koren. Woensdag 13 mei: 20.00 uur: herdenkingsconcert in het Verenigingsgebouw aan de Ei kenlaan, georganiseerd door de christelijke Oratoriumvereniging Veenendaal. {HENEN Dinsdag 5 mei: 8.00-8.10 uur: klokken luiden. 9.00-9.30 uur: Carillonconcert door stadsbeiaardier G. Brinks. 10.00-11.15 uur: Bevrijdingssamen komst in de Cunerakerk; Opening door de burgemeester Rhenen spreker is ds. W. P. Kramer, voor heen vlootpredikant; verder verle nen medewerking: de Chr. Orato riumvereniging „Euphonia" de Chr. gemengde Zangvereniging „Eben-Haëzer" de Zangvereniging ..Kunst na Arbeid" het R.K. Kerk koor „St.Cunera' 'dé zangvereni ging „De Roodbortjes". Men wordt veczocht 10 minuten van 10 aan wezig te zijn. '..30 uur: Officiële opening van de tentoonstelling „Strijd om de Grebbe" in het Streekmuseum aan de Molenstraat. 14.30 uur: Grebbe Prestatieloop, georganiseerd door sportvereni ging „Arena". Start in het Grebbe- bos (tegenover het Zwembad Ou wehand) Inschrijfgeld 2,50. In schrijving is nog mogelijk op 5 mei tot 14.00 uur bij het secreta riaat op het terrein. 20.00 uur: Show-taptoe, door mu ziekvereniging „Ons Genoegen" op het terrein bij de R.K.-Kerk aan de Herenstraat. 21.30 Groot VUURWERK op de Veerweg. Toegang vrij. Voor de aanvang van het vuurwerk zal de Veerweg voor motorvoertuigc worden afgesloten. Ter gelgenheid van de herdenkin; van de 25-jarige bevrijding wordt een reünie gehouden van oud- strijders van 8 R.I., 8 R.A., en 19 R.I. Voor hen die zich voor deze reünie hebben opgegeven is het volgende keuzeprogramma samen gesteld 1. bezoek herdenkingsdienst in dr Cunerakerk 2. deelname aan een lunch om plm. 12.00 uur met begroeting van het gemeentebestuur in het Park-res taurant Ouwehand. 3. bustocht door Rhenen met bezoek aan het Grebbekerkhof. 4. bezoek aan vrienden en kennis sen. LEERSUM Dinsdag 5 mei: 8 uur: klokken luiden en ontste king vreugdevuur bij het monu ment; vlaggenhulde. 8.30 uur: optocht „Bezetting en Be vrijding" m.m.v. tamboerkorps van het 13e inf. bat. Gardefuse liers Prinses Irenebrigade. ).30 uur: goochelen en diverse an dere attracties voor kleuters in de RK kerk; in de grote hal van Van Soest een voorstelling van het poppentheater van Bert Brugmans (traktaties van middenst. ver. Al ler Belang) 11.00 uur: prijsuitreiking optocht in jachthuis „Damlust". 13.30-15.00 uur: spelen voor de schooljeugd op het HDS-terrein. 14.00-17.00 uur: feest in de grote hal van Van Soest, georganiseerd door De Weerwolf, m.m.v. The Fortu nes en The Three Actions. 15.00-17.00 uur: zeskamp voor perso nen bov.en 14 jaar op het HDS-ter rein. 20.00 uur: optreden acc. ver. Cres cendo, ABN. orkest en harm. ver. EMM (na de pauze optreden van de Balkan-dansers (in hal van Van Soest) 23.15-3 uur: groot bal in de hal van Van Soest m.m.v The Evening Stars (ingang Kon. Emmalaan) 20.00-3.00 uur: Bevrijdingsbal in „Damlust". SCHERPENZEEL Dinsd'ag 5 mei: 7.30 uur: reveille herauten. 8.00 uur: klokken luiden. 9.30 uur: poppenkastvoorstelling voor kleuters in Filalethes. 9.30 uur: finale schoolvoetbaltoer- nooi. 13.30 uur: opstellen wagens optocht. 14.30 uur: vertrek optocht (ongeveer 20 wagens en drie muziekkorpsen). 19.30-21.45 uur: vermaakcentrum Marktterrein met onder andere dansen in de openlucht. 20.00 uur: dansen in „Boszicht" 22.00 uur: vuurwerk bij Huize Scherpenzeel. KESTEREN Dinsdag 5 mei: 8.00 uur: klokken luiden. 9!Ö0 üür:"opstellen grote wagens voor optocht in de J. v. d. Vondel- straat. 13.30-- 16.00 uur: volksspelen op „De Lede". 4.00 uur: puzzeltocht voor de jeugd van 12-20 jaar (aanmelden zater dag 2 mei 34 uur in het Dorps huis. 0.00 uur: behendigheidsrit en pres- tatieproeven voor bestuurders van pers. wagens in uitbr. plan achter openb. lagere school, (aanmelden 23 uur in Dorpshuis) 19.45 uur: gezellige avond in het Dorpshuis met bekende artiesten (onder anderen Ria Valk) RENSWOUDE Dinsdag 5 mei: 10.00 uur: puzzelrit per fiets voor schoolkinderen (start v.a. school plein). 1.00 uur: puzzelrit voor auto's bromfietsers, scooters en motoren (start Rehoboth) 's Avonds Oran- i jebal in de grote schuur van de j heer Lagerweij an de Oude Holle- weg met medewerking van onder meer Jan Blaaser en het gezel- schap Willy Schobben. JVERBERG Din.sdag 5 mei: 9.00 uur: ballonnenwedstrijd voor j kinderen bij de School njet de Bij- bel Hemelvaartsdag (Kamp Overberg) 9.00 uur: ontsteken van het Olym- pisch vuur en opening van de Olympische dag door de directeur. 10.00 uur: wedstrijden op de Eindse- weg. i 14.00 uur: vervolg wedstrijden op het sportveld. 19.30 uur: prijsuitreiking in de E sportzaal. AMERONGEN Dinsdag 5 mei: 6.30-7.30 uur: reveille. E 7.45-8.30 uur: dorpsomroeper K. E Klein gaat door Amerongens stra- ten. 9.00-9.45 uur: „Ons Genoegen" „blaast hoog van de toren" 10.00 uur: aankomst bevrijdings- vuur uit Wageningen door leden van s.v. „Amerongen" gevolgd door toespraak burgemeester, vlaghijsen etc. E 10.10 uur: Op „De Hof" gratis kof- E fie en thee met oorlogsbiscuits. 10.30-11.30 uur: kinderspelen „Zand- E voort" 12.30-13.30 uur: Op de wei van v.d. J Pol ringwerpen en dropping uit vliegtuig; fiets- en steprace „De j Laanballonwedstrijd kleuters j „De Laan", bromfietsrace Dorps- i huisplein i 14-18 uur: garage Esveld gratis kin- derfilms. Vanaf 14.00 uur: volksspelen „De Laan" en Overstraat (o.a. mast- klimmen) 14.00 uur: auto-behendigheidstest Utrechtsestraatweg. 14.00-17.00 uur: schilderwedstrijd Overstraat. 15.00-16.00-17.00 uur: Poppenkast voorstellingen in gemeentehuis vanaf 19.30 uur: dia-voorstellin- gen in garage Esveld over bevrij ding '45. 19.00-22.00 uur: groot vleesrooster- leest op ,/De Hof". 20.00-2 uur: popconcert met licht shows in het Dorpshuis. Vanaf 20.30 uur: lampionoptocht voor kinderen (ook verkleed) eind punt Tabakslaan, waar door de plaatselijke padvinders een vreug devuur zal worden ontstoken. 22.00-2 uur: bevrijdingsbal in „De Uithof" 23.30 uur: groot vuurwerk op de wei van v.d. Pdl aan de Lekdijk. OPHEUSDEN Dinsdag 5 mei: 8.008.15 uur: Luiden van de toren klok der Ned. Herv. Kerk. 9.00 uur: Muzikale rondgang door het dorp. 10.30 uur: Poppenkastvoorstelling op het plein voor het Gemeentehuis. Met muzikale omlijsting van het trio „The little duck"). 14.00-16.00 uur: Puzzelrit voor fiet sers; Leeftijdsgroepen: 8 t/m 10 jaar en 11 t /ml4 jaar; deelnemers kunnen zich opgeven bij de hoof den der scholen en de postcom mandant der Rijkspolitie, Linde laan 18; (start vanaf het pleir voor het gemeentehuis om 14.0' uur). 20.30 uur: Openlucht-filmvoorstel ling op het plein voor het gemeen tehuis, (film: „Fanfare"). O VEENENDAAL Op de Eenvoud- laan reed zaterdagmiddag een witte Volkswagen een stuk hekwerk van teak- latten aan gruzels, bij de heer Vn D De automobilist reed door, maar za volgens de politie snel achterhaald zij omdat het kenteken bekend is. RENSWOUDE De afdeling Rens- woude van het Verbond voor Veilig Verkeer heeft sinds vrijdagavond een definitief bestuur. Tijdens de jaarver gadering in Rehoboth werden hierin ge kozen de heren M. Held voorzitter, C. Hamer secretaris, .1. Vermeulen pen ningmeester, K. Hoom adviseur en mevr. Van Herk. Burgemeester J. A. Hosang reikte tijdens deze vergadering de diploma's uit van de in de afgelopen maanden gehouden sleutelcursus. Van de 28 cursisten slaagden er 24. Besloten werd, bij voldoende deelneming, het volgende seizoen weer een cursus te or ganiseren. De postcommandant van de rijkspolitie, de heer K. Hoorn, die de cursus heeft geleid, kreeg een aanden ken. Verder zal de nog jonge afdeling door middel van propaganda-matcriaal gaan inhaken op de kernthema's van het Verbond. Na de pauze werden drie verkeersfilms getoond. RHENEN Opnieuw gaat een oude bekende bij de groep Rhenen van de rijkspolitie de Grebbestad verlaten. De wachtmeester le klasse de heer P. El lens, bijna vijftien jaar werkzaam in Rhenen, is per 1 mei 1970 benoemd tot instructeur aan de recherche-oplei dingsschool te Wolfheze <in de rang van opperwachtmeester. Er blijven nu nog maar enkele oud-gedienden over in dc Rhenense groep. De heer Ellens blijft voorlopig nog wel twee jaar in Rhenen met zijn gezu wonen, maar hij zal overigens uit hel straatbeeld verdwijnen om in Wolfheze jeugdige rechercheurs te gaan opleiden ADVERTENTIE Hoofdstraat 105 - Veenenda Telef. 10170

De Vallei | 1970 | | pagina 3