Manager Stein: zal ons laten komen en dan komen wij ook „Het is nog de vraag of ik kan meespelen" (oen Moulijn geblesseerd Sijbrands nog steeds op kop AMATEURS VOOR CUPVOETBAL NOG NIET RIJP Milaan bijna heksenketel Vliegveld bij Milaan te klein voor voetbal supporters Negen uitvallers Tulpenrally Ocana leidt in Spanje VOETBALPROGNOSE De Ruiter winnaar in Zutphen Sportkalender SPUITJE EVENWICHTIG BIAFRA FRIS ACTIE OPSTELLINGEN REMISE TUSSE1S DOWSER EIS SPASSKI TREFFER NIET RIJP GROTE VREUGDE NIET SNEL GENOEG Sabel DIRECT TERUG sp ort WOENSDAG 6 MEI 1970 VARESE Ontspannen weggezakt in het pluche van het feodaal ogende Palacehotel in Varese onderstreepte Jock Stein, de gemoedelijke manager van Celtic en prediker van het aanvallende voetbal, gisteren nog eens krachtig een van zijn meest geliefde stellingen.. „In het voetbal", zo doceerde hij, „is het publiek het belangrijkste. Daarom gaat het hier in Milaan niet in de eerste plaats om wie de Europa Cup wint Celtic of Feijenoord". ROTTERDAM Pijnlijke tegenslag voor de Feijenoorders, die ieder op vijf tienduizend gulden kunnen rekenen als zij vanavond de Europa Cup veroveren Coen Moulijn is in Milaan geblesseerd geraakt. Tijdens de training voor de finale te gen Celtic, die ondanks dreiging van een reeks stakingen zal doorgaan, ver stuikte hij zijn enkel door een botsing met Israel. Moulijn, gisteren bezorgd rust hou dend met zijn enkel in zwachtels: „Het is nog de vraag of ik kan meespelen". Trainer Happel, optimistisch: „Hij krijgt voor de wedstrijd een spuitje. Voor mij is het negentig procent zeker dat hij opgesteld kan worden". Door de golf van stakingen was het gisteravond overigens ook nog niet ze ker of deze Europese bekerfinale via de radio en televisie kan worden uitge- ZUTPHEN Klaas de Ruiter van de atletiekvereniging AV'34 uit Apeldoorn heeft dinsdag in Zutphen een nationale stratenloop gewonnen. Hij legde de 5500 meter af in 15 minuten 50 seconden. De tweede plaats was voor de Nederlandse marathonkampioen Aad Steylen in 16 minuten 11 seconden. Uitslag: l De Ruiter (AV'34/Apel doorn) 5500 meter in 15.50,0, 2. Steylen (AV Hanze Sport/Zutphen) 16.11,0; 3. Arts (Ciko'66/Arnhem) 17.05,0; 4. Pas man (AV Hanze Sport/Zutphen) 17.31,0. HENGELO Na de vijfde en zesde ronde van het open Nederlandse dam kampioenschap in Hengelo leidt Sij brands nog altijd, gevolgd door de Fransman Hisard. De resultaten waren: V(jfde ronde: RoozenburgEdink 1-1; Baba Sy (Senegal)—Visser 1-1; Hisard (Fr)-Gagnon (Can.) 2-0; Sybrands-Del- hom (Fr) 2-0; Germain (Haiti)Kelin- rensink 1-1; Smith (VS)-Jurg 2-0; De RuiterMensonides 2-0; PippelGre- goire Belg) 2-0; Sadiek (Sur)—Herme- link 1-1; Simonata (Fr)—Blom 2-0. Zesde ronde: GagnonRoozenburg 0-2; Delhom—Baba Sy 1-1; Edink—Hi sard 1-1; VisserSybrands 1-1; Menso- nides-Germain 1-1; Gregoire-Smith 1-1; JurgPippel 0-2; Blom—Sadiek 1-1; HermelinkSimonata 1-1; Kleinrensink —De Ruiter 0-2. De stand aan de kop: 1. Sybrands 11 pnt; 2. Hisard 10 pnt.; 3. en *4. Roozen burg en Pippel f pnt. Tijdens de training van Feijenoord is Coen Moulijn geblesseerd ge raakt. Op de foto wordt de enkel van de Feijenoorder behandeld. zonden. In Milaan, waar het stadion- personeel de belofte heeft gedaan van daag de staking tijdelijk te beëindigen, is het technisch personeel nog niet aan het werk gegaan. Aau hot thuisfront wachtte Bob Spaak hoofd sport van de televisiesectie van de NOS tevergeefs op berichten van zijn medewerkers. Maar of al die mensen die helemaal uit Nederland en Schotland zijn geko men straks een goede wedstrijd te zien krijgen. Daar hebben ze gewoon recht op. Wanneer twee sterke ploegen als Feijenoord en Celtic er geen rotzooi van maken kunnen ze voor een geweldige partij voetbal zorgen. En wie de beker mee naar huis mag nemen zien we dan vanzelf wel". Het aardige van Stein is dat hij ook werkelijk meent wat hij zegt. In het huidige topvoetbal waarin effectiviteit onvoorwaardelijk prevaleert boven schoonheid, mag hij worden beschouwd als een vriendelijke, soms bijna naïeve idealist, die van een Europa Cup geen zaak van leven of dood wenst te ma ken. Dat komt gedeeltelijk doordat hij zich zo'n opvatting bij een evenwichtige club als Celtic wel kon permitteren, maar het komt ook doordat hij ondanks zijn onpeilbare liefde voor voetbal de betrekkelijkheid van dit fascinerende bekergebeuren onderkent. Stein, zeer geëmotioneerd: „Natuur lijk zal het voor ons een grote teleur stelling zijn wanneer wij nü van Feij enoord zouden verliezen. Maar het be tekent voor Celtic nog niet het einde van de wereld. Men moet het belang van die Europa Cup niet gaan overdrij ven. Het gaat hier ten slotte alleen maar om voetbal. En in vergelijking met de werkelijke problemen in de we reld, heeft dat in wezen toch maar wei nig te betekenen. Wanneer je nou weet dat ze elkaar in Vietnam de oren afsnijden en dat er in Biafra duizenden mensen omkomen van de honger, hoe belangrijk is dan nog een simpel spel als voetbal? Hoe veel is zo'n beker dan eigenlijk nog waard?" Toch moet ernstig worden betwijfeld of de spelers van Celtic daar vanavond lang bij zullen stilstaan. Zij zijn ervan overtuigd dat ze in het Milanese San Siro-station een tweede Europa Cup kunnen binnenhalen en die opwindende gedachte heeft het bloed van de strijd bare Kelten aan het bruisen gebracht. Het moeiteloos te registreren optimis me onder zijn spelers heeft Stein trou wens geïnspireerd tot een korte maar heftige toespraak, waarin hij nog eens nadrukkelijk waarschuwde voor het ge vaar van onderschatting. ,Ik heb ze nog eens gewezen op die tweede wedstrijd tegen Benfica", ver telde Stein. „We kwamen toen in Lissa bon met een voorsprong van 30 en ie dereen dacht dat we er al waren. Maar we verloren met dezelfde cijfers en al leen dank zij een gunstige loting kwa men we toen toch nog een ronde ver der. Dat zijn onze spelers niet vergeten, en ik kan me niet voorstellen dat ze in Milaan dezelfde fout zullen maken". Celtic, dat met zeventien spelers naar Italië is gereisd en dat aansluitend op de finale in Milaan naar Amerika ver trekt voor een toernooi met Bari, Man chester United en Eintracht Frankfurt, begint vanavond aan zijn 65ste wed strijd in dit seizoen. Desondanks maakten de Schotten in hun duels met Leeds een uiterst frisse indruk en gisteren in Varese verzekerde Jock Stein met klem dat er van ver moeidheid onder Celtic's spelers geen sprake is. „Van januari af hebben we vrijwel niet meer voluit getraind", lichtte hij toe. „En dan is het best mogelijk om zoveel wedstrijden te spelen. Bovendien heb ik tenslotte de beschikking over zo'n dertig spelers en wanneer ik merk dat iemand een beetje rust nodig heeft dan kan ik hem gemakkelijk vervan gen". Celtic, dat in Glasgow intensief de films heeft bekeken van Feijenoords thuiswedstrijden tegen AC Milan en Legia, verkeert in optimale vorm en de agressieve Schotten hunkerer naar ac tie. „Feijenoord", zo voorspelde Stein gis teren grinnekend, „zal in eerste instan tie gaan verdedigen en ons het initia tief gunnen. Ze zullen ons laten komen. En dan zullen we ook komen. Wanneer Celtic dat niet zou durven, zou het die Europa Cup niet eens verdienen". MILAAN De vermoedelijke opstel lingen van de beide finalisten luiden: FEIJENOORD: Pieters Graafland; Romein, Israel, Laseroms en Van Dui- venbode; Hasil. Van Hanegem en Jan sen; Wery, Kindvall en Moulin. CELTIC: Williams: Hay, McNeill, Murdoch en Gemmell; Brogan, Connel ly en Johnstone; Wallace, Auld en Len nox. LEIDEN In de schaakvierkamp te Leiden kan de Deen Larsen nog voor een „wederopstandeling" zorgen. Zijn partij uit de elfde ronde tegen de Rus Botwinnik brak hij af in een voor hem gunstige stelling. Donner, die de afgebroken partij uit de tiende ronde tegen Botwinnik in re mise zag eindigen, boekte tegen de Rus Spasski eenzelfde resultaat. De stand is thans met no een ronde te spelen: 1. Spasski 6 1/2 pnt; 2. Don ner 5 1/2 pnt; 3. Botwinnik 5 pnt en 1 afg.; 4. Larsen 4 pnt en 1 afg. FORTE DEI MARMI Het Nederlandse amateurvoetbalelftal is er niet in geslaagd de Europese beker voor amateurlandenteams te veroveren. Een professioneel spelend Spaans team zegevierde in de herhaling van de finale met 2—1 over een Nederlandse ploeg, die niet opnieuw de technische kwali teiten van de Spanjaarden met een enorme inzet tegemoet kon treden. Nederland heeft de kans op een tweede zij het ietwat fortuinlijk gelijk spel in handen gehad. Helaas ech ter ging Willy van de Kerkhoff in de slotfase te zeer gebukt onder de drei ging van een Spaanse verdediger, zodat zijn schot zonder overtuiging net naast ging. De formatie van coach De Vroet ver loor de titanenstrijd, maar niet als een geheel uitgebluste ploeg. Het pleit zelfs voor de veerkracht van het elftal, dat bij een vrijwel kansloze achterstand van 2-0 (in de zevende minuut na rust opgelopen) het verzet niet was gebro ken. Integendeel, uit de treffer van links buiten Bosmediano waarbij doelman Wever niet vrijuit ging scheen Ne derland nieuwe kracht te putten. Een doelpunt van Kamoen 25 minuten voor tijd was het gevolg Met alle geoorloof de middelen, maar meer nog dank zij alle overtredingen, die het voetbalwet boek kent, hield Spanje nog juist stand. Maar meer ook niet. Het was nog een geluk dat de Oostenrijkse arbiter Line- mayr zijn zeer aanvechtbare en foutie ve beslissingen gelijkelijk over beide ploegen verdeelde. Duidelijk bleek in deze reprise, dat het Nederlandse amateur-elftal voor cupvoetbal nog niet rijp is. De spelers zelf wisten dat. Zij gingen te zeer ge bukt onder die wetenschap, die de angst voor de Spanjaarden nog vergrootte. Daarbij kwam nog dat dit geschokte zelfvertrouwen in de derde minuut nog sterker werd ondermijnd door Grande, die met een welgemikte kopstoot uit een hoekschop van Bosmediano de sco re opende. De Spanjaarden huldigden daarna het principe: winst is winst hoe dan ook bereikt. Met lange trappen overbrugden zij het middenveld daarbij meermalen de Nederlandse verdediging verrassend. Triest was het, dat uitgerekend een fout van de zondag zo ongenaakbare Wever beslissend werd. Een keihard schot van Bosmediano ging juist onder de een fractie van een seconde te laat vallende doelman doo' tegen de tou wen. Oranje trok fel ten aanval en een doeltreffende kopbal van Herman Ka moen in de twintigste minuui van. de tweede helft bracht alle spanning weer terug. Tot grote vreugde van de op de hand van Nederland zijnde driedui zend Italiaanse toeschouwers. Een handshal binnen delijnen van het strafschopgebied van een der Span jaarden leverde wel een fluitconcert, maar geen door de Oranjehemden be geerde strafschop op. Toch ging coach De Vroet niet gebukt onder de nederlaag. Evenmin onder het feit, dat vrijwel de gehele kern van de ploeg wikt en weegt onder welk prof contract straks de handtekening zal worden gezet. „Het leven gaat gewoon door", waren de woorden van de nuch tere ex-Rotterdammer. 7-5: Wielrennen, jeugdronde Druten; badminton, BFK-wedstrijden distr.; atletiek, districtskamp. sen.; motor sport. nat. grasb. Emmeleroord, nat. cross Oostkapelle, int. cross Rhenen en Makkinga; tafeltennis Delta Lloyd Budapesti V. 1/4 fin. Jaarb. Cup; paardesport, conc. hipp. Balkbrug, Bennekom en Roden; voetbal, WOG Jülich (am. kamp. West-D.) Har derwijk. 7 tot 10-5: Kanosport, 10e Bekentocht, Valkenswaard. 7 tot 14-5: Wielrennen, Ronde van Ned. (am.), Olyrapia's Tour. 7 tot 10-5: Idem, Ronde van Romanië (Zwits.). 7 en 9-5: Tennis, distr. jeugdkamp., Pa pendal. 7, 8 en 9: Tennis, Daviscup Griekenland Ned. Athene. 7-5: Wandelen, Zuidzomers, Ooster beek,; voetbal 7e v. d. Ham Toernooi (ESA), handbal int. 7e handbal- toerr *)i ESCA-VC. rraxnena tn net stadion van Como zien we hier Eddy P. G. in actie. V1LLARS DE LANS Mist. opge vroren wegen en hier en daar nog een beetje sneeuw hebben het aantal van 67 gestarte deelnemers in de 22ste inter nationale Tulpenrally in de eerste nacht in de Vogezen en de Franse Alpen uit gedund tot 58. Slechts twee equipes daarvan zijn nog zonder strafpunten: de Belgen Jac- quemin en Cooler in hun Alpine Re nault en de Italianen Barbasio en Man- nucci in een Lancia Vulva. De hoogst geplaatste Nederlanders zijn Cees van Grieken en Marcel Ver- bunt in een BMW 2002 TI, die volgens de computer 22 strafseconden hadden opgelopen. Zij staan daarmee op de vierde plaats nog voor de fantastisch sturende equipe Gerard van Lennep. Dick Schwartz, die na alle speciale etappes door een onfortuinlijk verlopen laatste gedeelte naar La Bresse 27 se conden straf opliepen. Tussen deze twee Nederlandse equi pes staat de Franse damesploeg Beau- mont/Fouquet, die 24 strafseconden liet registreren, op de vijfde plaats. Ben Pon/Rob Wiedenhoff zullen niet in de top van het klassement eindigen. Daar voor is het prototype van hun VW 1600 niet snel genoeg. Zij bezetten met 844 strafseconden momenteel de 25e plaats in het klassement. Voor de Nederlandse favorieten Rob Slotemaker en Ferry van der Geest was de rally al zeer snel afgelopen. Hun Alfa Romeo GT 2000, die eigenlijk een echte circuit wagen is, kwam niet verder dan Spa. Na 238 kilometer veroorzaakte een kapotte zuiger motorstoring. Het tussenklassement na de eerste dag en nacht luidt: 1. Barbasio Man- nucci (Ita) en Jacquemin Cooler (Bel) 0 straf pnt 3. Ragnotti Thimonier (Ita/Fra) 21 strafpnt; 4. Van Grieken mont/Fouquet (Fr) 24 strafpnt.; 5. Beau- mont/Fougquet (Fr) 24 strafpnt.; 6. Van Lennep /Schwartz (Ned) 27 strafpnt. MADRID De Spaanse wielrenner Luis Ocana heeft de leiderstrui in de Ronde van Spanje behouden. De Nederlander Rini Wagtmans won de elfde etappe en de twaalfde rit werd een prooi van de Luxemburger Johnny Schleck. De beste Nederlander in het algemeen klassement is nog steeds Pijnen, die als 25ste een achterstand op Ocana heeft van 2 min. en 32 sec. MILAAN De duiven op het plein voor de Dom van Milaan hébben het I niet meer. De keurig opgevoede gevleugelde vrienden die dagelijks van die en gene hun portie graan krijgen toegediend worden opgejaagd door de schetterende toeters van de supporters van Feijenoord en Celtic. Het rood en wit en het groen en wit beheersen Milaan. De Milanezen kijken verbaasd op. De stakingen die deze stad teisterden zijn op de achtergrond gedrongen. De stad is voor de Nederlanders en de Schotten. Het grote ruiterbeeld voor de Dom is ingenomen door de voet balsupporters die het ,,hand in hand kameraden" uitgillen. •De carabinieri kijken rustig toe. Zij hebben wel de hand aan de sabel om bij eventuele ongeregeldheden tussen de Nederlanders en Schotten direct in te grijpen, maar op dit mo ment is het nog een vredige oorlog. Dat kan vandaag veranderen. Een kleine dertig vliegtuigen en vier ex tra treinen zullen dan duizenden Ne derlanders in Milaan loslaten. Het centrum van Milaan dat nu al beheerst wordt door het legioen zal dan in een heksenketel veranderen. Op het plein voor de Dom zullen tientallen zich met de duiven laten vereeuwigen zoals bestuurslid Zand vliet van Feijenoord die met zijn echtgenote een dikke tien minuten stond te wachten alvorens een duif de beleefdheid had plaats te nemen op zijn hand. De spandoelen overheersen het stadsbeeld. Jan Gerritsen en Cor Hulshorst, die zondagmorgen om tien uur liftend uit Nijmegen ver trokken en gistermorgen om negen uur in Milaan arriveerden stonden stomverbaasd alles aan te kijken. Op de terrassen, waar bijna geen plaats meer te vinden is, werken de obers tussen het groen-wit, en het rood- wit onder hoogspanning. Een hoog spanning die zich ook bij het Neder- landse consulaat afspeelt. Op Hemelvaartsdag, normaal een vrije dag, word£ hier gewerkt, consul heeft op het vliegveld Mal pensa een extra post ingericht om file supporters die eventueel reisdocü- menten of geld zijn kwijtgeraakt, te helpen. SCHIPHOL De kolossale luchtbrug, die uit Schotland, Engeland en Neder land geslagen wordt met Milaan voor de finale van de Europa Cup tussen Feijenoord en Celtic, stelt het op zo'n toevloed van vliegtuigen in het geheel niet berekende kleine vliegveld Malpensa bij Milaan voor bijkans onoverko melijke problemen. De vliegende supporters, die terstond na de wedstrijd naar huis hopen terug te keren, doen er daarom goed aan rekening te houden met de mogelijkheid dat zij tot in de verre ochtendstond van donderdag op dit vliegveld of zelfs we gens de drukte er buiten zullen moeten wachten voor zij kunnen vertrekken. Zelden of nooit is een voetbal-lucht brug zo groot geweest als dit keer. Vol gens ruwe schattingen zullen in totaal uit Nederland een 70-tal vluchten naar Milaan worden gemaakt en uit Groot- Brittannië, met name uit Schotland, minsten het dubbele aantal. Verwacht wordt, dat het Schotse legioen ondanks EREDIVISIE GVAV MVV Go Ahead- ADO Sparta SVV NEC Telstar Ajax DWS AZ '67 NAC Holland Sport DOS*3 PSV FC Twente2 EERSTE DIVISIE Elinkwijk Heracles - Excelsior - - DFC Helmond Sport RCH Willem II Volendam2 Blauw-Wit Volewijckers1 De Graafschap Vitesse1 Fortuna VI. HVC1 FC Den Bosch Veendam2 FSC SC Cambuur1 TWEEDE DIVISIE Heerenveen Limburgia RBC EDO Baronie ZFC 1 1 Wageningen Gooiland1 1 I SC Drente NOAD Roda JC - PEC VVV AGOVV3 De wedstrijden met ervoor gelden voor de toto van donderdag. de handicap van de Noordzee groter zal zijn dan het Nederlandse, al loopt ook het aantal Feljenoord-supporters dat over de weg naar Milaan trekt in de duizenden. Voor zover het zich daags voor de wedstrijd liet aanzien, hoopt ongeveer de helft van alle vliegende supporters terstond na de wedstrijd naar het va derland terug te keren. Dit houdt in, dat 75 tot 100 vluchten moeten worden gemaakt in de uren vlak na de wed strijd. Milaan telt twee luchthavens: het grote internationale Linate, waarop vrijwel uitsluitend geregelde lijndien sten worden afgehandeld en het veel kleinere ten noorden van Milaan gele gen Malpensa, uitsluitend bestemd voor het ongeregelde chartervervoer. Op enkele hoge uitzonderingen na zullen alle supporter-vluchten naar Malpensa worden gedirigeerd. Dit vliegveld heeft een capaciteit van slechts 1000 reizigers tegelijk, maar er worden er 's nachts na de strijd circa 15.000 verwacht. De afhandelingsorga- niSatie heeft laten weten, dat het ten hoogste een toestel per 10 minuten zal kunnen verwerken. Een kleine reken som maakt dan duidelijk, dat voor 75 vluchten 750 minuten nodig zullen zijn en dat is 12 1/2 uur. Voor 100 vluchten wordt het bijna 17 uui. Dit biedt een weinig florissant per spectief voor de supporters van de club, die de finale verliest. Zij zullen na afloop per bus naar Malpensa rijden en als het in de wedstrijd al zo is te- gengelopen, komt een tegenvaller bij het vertrek extra hard aan. Als ze wer kelijk pech hebben, zullen ze de hele nacht lang in of om de bus moeten blijven hangen en de allerlaatsten zul len pas donderdagmiddag in het vlieg tuig kunnen stappen. Het is zeer de vraag of Malpensa in staat zal zijn ge durende dit lange wachten tenminste een draaglijke ravitaillering voor deze duizenden voetbal-enthousiasten t« ver zorgen.

De Vallei | 1970 | | pagina 19