Publiek ging graag de straat op: WOENSDAG 6 MEI 1970 SPONTAAN FEEST IN DE ZON. ^EENENDAAL - Het is buiten kijf dat het weer er gisteren in belangrijke mate toe heeft bijgedragen dat het Bevrijdingsfeest overal zo spontaan en massaal werd beleefd. Men ging graag de straat op om te genieten van de talrijke evenementen, die de diverse organisaties op het programma hadden staan, en de verwachte grote trek" op de verkeerswegen bleef uit: dicht bij huis was genoeg te beleven. In Veenendaal kwam de spectaculaire van de feestelijkheden letttiejt aki start van de feestelijkheden letterlijk uit de lucht vallen. Drie parachutisten van het springcentrum Teuge landden ondanks een straffe wind vrij nauw keurig op het gras van de Groene Vel den. Ze maakten weliswaar enigszins bezorgde ogenblikken door, omdat het publiek zich vrijelijk op het landings gebied had samengepakt, maar het liep allemaal goed af. Het was alleen jammer dat niemand van de organiserende vereniging Oran jedag zich over hen ontfermde. Jam mer was het ook dat 't daarna zolang duurde voordat de „symbolische voed- seldropping", met broodjes aan kleine valschermpjes zo lang op zich liet wach ten, ofschoon de geestdrift van de vele belangstellenden er nauwelijks onder leek te hebben geleden. Twee personen gingen zelfs te water om een mini-pa rachuutje te bemachtigen. Zo ontrolde zich gestaag een feest stemming, die 's morgens was ingeluid door burgemeester P. Bode, toen hij bij het raadhuis een Bevrijdingsvlam had ontstoken «et een fakkel die vanuit garage Van Schoonhoven aan de Indu- en de Drive-inschow van Radio Veroni- o.a. een herdenkingsdienst bjj in de Cu- puzzelritten. Eerst voor schoolkinderen seerde weggebruikers (links, tweede van boven). In Leersum werden o.m. diverse kin derspelen georganiseerd, waarvoor veel animo bestond (links, derde van boven). en in Overberg hielden de kinderen van de School met de Bijbel een balonnen- wedstrijd (linksonder). Amerongen had een zeer uigebreid programma, waarvan geroosterd vlees als hoofdmoot op het menu stond. Op De Hof werd flink gesmuld (midden, derde van onder). Ook in Scherpenzeel was het feest, en dat werd aan ledereen getoond, die er ook maar een moment vertoefde. Scherpenzeel was duidelijk een buiten beentje in de regio, door een bijzonder fraaie versiering van het straatbeeld, waarvoor veel groen was gebruikt in combinatie met lampions en elders ook triomfbogen (midden, tweede van on der). In Ederveen vermaakte het feestpu- bliek zich onder meer met 'n spuitbal- wedstrijd, waarbij niet alle omstanders helemaal droog bleven, (midden onder). Ook Kesteren liet zich niet onbetuigd, en presenteerde zijn burgerij o.a. een behindigheidsrit met prestatieproeven voor bestuurders van personenauto's, (rechts onder). f y V -

De Vallei | 1970 | | pagina 3