Kinderen met bloemen op ereveld Oud-strijders in Rhenen MEESTERLIJK SPEL VANP. VAN EGMOND Kerkdiensten Herdenkingsdienst druk bezocht Dorpsstraat mnnaar I ETERA\E\TOERMHil Schip van werf in Renswoude precies. imgtm Veenendaal de jonge woder V^wmdaag mde „Beinvan Sdrappen Hooflstmt 81-89... ömhetu maMijken pteüerigen overzichtelijk temaken. Brons voor H. Mol en G. Bouwmeester Waar Daarheeft Bern van Schuppenim aHej onge mtenMi elkaar Öoriqe maten, ïonqe IuCutgHj apartinde Joutiques, de irieuwe ^delingen hij Ban van Stroppen» ju de hein uanSdx)pfx?o 9 10 MEI MOEDERDAG - BLOEMENDAG^ Heesters te duur in Amerongen Eerste winst voor SKF-ers (1-0) edvlucht vanaf Strombeek W edvlucht van „De Snelpost" In Amerongen geen automaten Ambtenaren zoeken ruimte in Lievendael SCEPSIS VERLOREN bijzondere plant oj mooie plantenbak leuk bloemstukje verse snijbloemen Burgerli|ke Stand ZONDAGSDIENSTEN WOENSDAG 6 MEI 1970 RHENEN Rond het nationaal leger monument op het ereveld Grebbe berg, waar bijna 450 Nederlandse ge sneuvelden begraven liggen, vond in de avond van de vierde mei onder onge kend grote belangstelling de traditione le militaire herdenking plaats van de Koninklijke Landmacht in combinatie met de burgerij van Rhenen. In het middaguur hadden al een kleine honderd kinderen uit de Greb- bestad op alle graven bloemen gelegd, waarbij zowel de burgemeester als de commandant van het Delm. luitehant- kolonel A. J. Fokker, een kort woord spraken. Om kwart over zeven begon de stille tocht over de berg richting ereveld. waar vele nabestaanden zich rond het monument hadden geschaard. Onder de talrijke genodigden bevond zich onder meer de commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, prof. P. J. Verdam. Ook de staatssecretaris van Defensie was aanwezig. De Koninklijke Militaire Kapel en de Rhenense zangvereniging „Kunst Na Arbeid" verleenden muzikale en vocale medewerking. Veldprediker ds. C. M. Graafstal hield een herdenkingstoe spraak met gebed. Om acht uur werden ^wee minuten stilte in acht genomen. Namens Hare Majesteit Koningin Ju liana en ZKH Prins Bernhard Jegde de adjudant van Hare Majesteit, de luite nant-kolonel H. Hoftijzer een krans. De bevelhebber van de landstrijdkrachten, luitenant-generaal W. van Rijn, die werd geflankeerd door vertegenwoordi gers van de chefs van staven van de Koninklijke Marine en de Koninklijke Luchtmacht, legde daarna een krans, evenals de burgemeester van Rhenen en talrijke deputaties van oud-strijders. De plechtigheid werd besloten met het Wilhelmus en een rondgang langs de oorlogsgraven. In de ochtend van 5 mei arriveerden honderden oud-strijders van 8 RI. 8 RA en 19 RI in de Grebbestad om deel te nemen aan een herdenkingsdienst in de Cunerakerk, die vrijwel geheel bezet was. Aan deze hevrijdingsdienst werk ten vier plaatselijke zangkoren en een kinderkoor mee, te weten Euphonia, „Eben Haezer", Kunst Na Arbeid. St. Cunera en De Roodborstjes. Paul Deen declameerde en ds. W. P. Kramer, voor heen leger- en vlootpredikant hield' een toespraak. Na een inleidend orgelspel, samenzang, een gebed en het gezamen lijk zingen door de koren, sprak de bur gemeester mr. L. Bosch v. Rosenthal, een welkomstwoord. „De beukebomen op de Grebbeberg botten uit met een groen waas en een enkele kastanjeboom heeft weer nieuw blad. De natuur op de berg in Rhenen is weer zoals in de meidagen van 1940, maar minder dreigend als toen, tenmin ste zo voelen we het. De burgerij van Rhenen roep u allen, lotgenoten van de Grebbeberg, een welkom toe. Daarbij gaan eerst onze gedachten uit naar de gesneuvelden en naar hen die later ge veld werden. Na deze inleiding ver zocht de burgemeester een ogenblik stilte om de gevallenen te herdenken. Deze stilte werd door de aanwezigen staande in acht genomen. „De burgerij van Rhenen," aldus ging de burgemeester verder, „heeft na een aanvankelijk sceptis voor al dat militair gedoe, een goede herinnering aan haar onvrijwillige gasten uit de meidagen van 1940. Velen van u zullen goede her- innneringen aan deze tijd hebben, her inneringen aan kameraadschap, vriendschap, liefde soms. Ook herrin- neringen aan gezellige uren en gekke gebeurtenissen. Maar toch zal veel overschaduwd zijn door de gebeurtenis sen van de vijf dagen oorlog. Ds. Kramer stelde in zijn herdenkings toespraak dat wie in 1945 zou hebben beweerd, dat we over 25 jaar met de bevrijding in onze maag zouden zitten minstens een pak slaag zou hebben ge kregen. ..Toen hadden we hoop. opti misme, idealisme. We zouden een nieu we wereld herbouwen. Oorlog zouden we nooit meer voeren. Maar dit alles Is één grote teleurstelling geworden. De lucht is vuil, het water is geen wijn maar bloed geworden. We leven in een krankzinnige wereld met oorlog en on derdrukking en hongerende volkeren. We moeten open oog hebben voor het gevaar dat de wereld opnieuw bedreigt. Dat is bevrijding vieren". „Als er een krankzinnige op mocht staan en dat zou niet de eerste keer zijn om naar de macht te grijpen, ziet het er niet al te best voor ons uit. Hitier kwam aan de macht door de straatterreur aan te wakkeren. De gees telijke winst uit de bezettingsjaren is voor een groot deel verloren gegaan. We willen God buiten ons leven hou den, wij zujlen het zelf wel even fik sen. De vijfde mei kan onze ogen ope nen, de vijfde mei is een dag, die de Heer ons gemaakt", heeft aldus ds. Kramer. Na de declamatie door Paul Deen werd de bevrijdingsdienst besloten met het gezamenlijk zingen van twee cou- VEENENDAAL ..Is hel overbodig om ie vragen wal is vrijheid Wan neer de mens zo verblind is, dat hij mooie dingen zo'n inhoud kan geven, dat hij juist aan de andere kant uitkomt, dan is die vraag zeker gerechtvaardigd". Mei deze woorden begon ds. J. Overduin gisteravond in de chr. gerei. Paiël- kerk zijn herdenkingsrede. Ruim duizend belangstellenden vulden het kerkge bouw. om via zang. muziek en luisteren deze bevrijdingsdag op stijlvolle en waardige wijze te besluiten. Ds. Overduin legde er de nadruk op dat wanneer dingen die op zichzelf goed zijn, verabsoluteerd worden, zij tot zonde worden .„De Bijbel is realis tisch: hij spreekt over de ware vrijheid en die begint in de persoonlijke sfeer, in het hart van de mens. God wil juist dat we door Christus waarachtig mens worden", aldus ds. Overduin. Hierna betrok hij het begrip vrijheid op de samenleving der volkeren, en wees erop dat geen enkel aards konink rijk los kan staan van het Koninkrijk Gods. „De ware vrijheid luistert naar de wet. Gods wet, is er om de vrijheid te leren. Als je God en godsdienst er buiten houdt, kom je nooit tot de waar- pletten van het Wilhelmus, waarna aan de uitgang een openschaalcollecte werd gehouden ten bate van de bond voor militaire oorlogsslachtoffers. Met een twaalftal autobussen werden de reünisten hierna overgebracht naar Ouwehands Dierenpark waar 'n brood maaltijd werd genuttigd. De burge meester opende intussen in het streek museum de tentoonstelling over de oor logsjaren, waarbij deputaties van de oudstrijdersorganisaties aanwezig wa ren. De avondviering bestond uit een ge slaagde show-taptoe van „Ons Genoe gen" op het terrein bij de Gedachtenis- kerk met tot besuit een vuurwerk aan de Veerweg. In het middaguur maakten de reünisten een autobustocht door Rhenen en omgeving, waarbij zij allen in het bezit waren gesteld van een stafkaart met een routebeschrijving waarop allerlei bezienswaardigheden waren aangegeven en beschreven van hoe het vroeger was en hoe het na de herbouw was geworden. Er werd ook RHENEN Op de vierde mei in de ochtenduren reikte burgemeester mr. L. Bosch ridder van Rosenthal ten ge meentehuize twee ere-medailles uit, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De heer G. Bouwmeester werd begif tigd met brons wegens het feit dat hij op 5 mei veertig jaar onafgebroken in dienst was van de NV Nederlandse Buurtvervoer Maatschappij. Hij begon zijn loopbaan als ankerwikkelaar, was achtereenvolgens bankwerker, monteur en technisch ambtenaar. Momenteel is hij werkzaam in de rang van werk meester. De heer H. Mol (in uniform) werd begiftigd met zilver wegens het feit, dat hij veertig jaar lid is van de Rhe nense harmonie „Ons Genoegen". Als jongen van dertien jaar trad hij toe. Hij ontpopte zich als een actief lid en is al ongeveer vijfentwintig jaar bestuurslid. In deze functie beheert de jubilaris het materiaal, het instrumentarium, de uni formen en de muziekbibliotheek. Daar naast is hij al twintig jaar leider van de „Tiroler Kapel" van de vereniging. De beide gedecoreerden mochten talrijke felicitaties in ontvangst nemen. ADVERTENTIE Wij adviseren U graeg voor een U kunt Moeder er echt blij mee maken (Potterie - Glas Kristal - Koper Tin) BLOEMSIERKUNST - FLORA Kerkewijk 27 - VEENENDAAL U kunt altijd parkeren op ons eigen parkeerterrein, ingang Tuinstraat. Hemelvaartsdag Ned .Herv. Kerk: Oude kerk: 9.30 u. ds. Kortleve van Rotterdam. Julianakerk: 9.30 u. ds. Van Assenbergh. Vredeskerk: 9.30 u ds. Van de Pol te Ede. Herv. Gemeente „Sola Fide": 10.00 u. ds. Nijgboer. Geref. Kerk: Petrakerk: 9.30 u. ds. Ferwerda Geref. Kerk (Vrijgemaakt): Poortkerk: 9.30 u. ds. Pool. Chr. Geref. Kerk: Bethelkerk: 9.30 u. ds. Biesma. Pniël- kerk: 9.30 u. ds. Brons. Geref. Gemeenten (Ned.): 19.00 u. ds. Van Beek van Opheusden (Openb. belijdenis). Geref. Gemeente (syn.): 11.00 u. ds. Ravenzwaay van Arnhem (idem). R.K. Kerk: Salvatorkerk9.00 en 11.00 u. H. Mis. Willibrorduskerk 8.00 en 10.00 u. H.Mis. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 u. ds. J. van Malenetein. EDE Oud Geref. Gem.: 10.00 u. leesdienst. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 u. ds. J. P. AlWas (Huizen). Geref. Kerk: 9.30 u. ds. J. P. Bo«. Ger. Gemeente: 10.00 u. en 18.30 u. de heer B. Roest. Ger. Gem. (Uitgetr.): 10.00 u. en 18.30 u. leesdienet in nood gebouw Holevoetlaan. RHENEN Ned. Herv. Kerk Cunerakerk: 9.09 u. ds. H. Harkema (Zeist). EDERVEEN Ned1. Hem. Kerk: 9.30 u. ds. Schipper (Ede). KESTEREN Ned. Herv. Kerk: 10.00 u. ds. Kranendonk (Leerbroek). AMERONGEN Als het aan B. en W. van Amerongen ligt, komen er geen heesters op de onbebouwde terreintjes langs de Boslaan, In de West. en de Burg. H. Spruytlaan. Er is een plan uit gewerkt voor de verdere aanleg van die terreintjes met gazons, waarvan de kos ten op ruim 23.000 gulden worden ge raamd. De landschaparchitect heeft zich voor deze zaak verstaan met vertegen woordigers van de bewoners van Bouwstroom II, die te kennen gaven ook veel voor het planten van heesters te voelen. De consequentie daarvan zou zijn, aldus B. en W. dat de aanleg 30.000 gulden zou vergen. De raad moet woensdagavond een beslissing nemen. AMERONGEN - Geboren: Alida, d.v. C. J. Buis en C, A. van der Neut; Cornelis, z.v. A. Henzen en A. van Doorn; Gideon Paul, z.v. O. Th. Rama ker en M. M. van Katwijk; Eduard Martijn, z.v. M. G. de Heus en F. Van- maris; Anna Bernhardine, d.v. H. van Eek en A. van de Klift. Getrouwd: G. Voorsluijs en E. G. van Doleweerd. Ingekomen: G. van Dijken, van Rot terdam naar Lekdijk 13g; P. G. van Dongen, van Ridderkerk naar de Post meester 22; M J Jansen, van Curaqao naar Utrechtsestraatweg 32; R. Veen, van Maassluis naar Kon. Wilhelmina- weg 43; B .Haze, van Driebergen naar weg 43; B Haze, van Driebergen naar van Veenendaal naar Gasthuisstraat 2; J. Dorresteijn. van Doorn naar Koe- nestr. 59; J. W. Koudijs, van Renkum naar Dwarsweg 4; K. Brinkman-van Dam, van Rhenen naar Kon. Wilhelmi naweg 16. nog gereden langs bewaard gebleven verdedigingswerken uit de meidagen van 1-940. Met een bezoek aan het ere veld op de Grebbeberg werd de rondrit besloten, waarna iedereen vrij was om oude vrienden en kennissen te bezoe ken. De buurtvereniging „Julianastraat" vierde dit jaar geen bevrijdingsfeest maar had uitvoering gegeven aan een origineel idee. Alle leden hebben een mooie taart thuis gestuurd gekregen van het bestuur. Hemelvaartsdag VEENENDAAL De dienst voor de artsen G. Annot, J. H. Kets. S. T. Heij, H. E. G. Pilon en W. Remme wordt waargenomen op Donderdag 7 mei door W. Remme, Markt 10. tel. 12061. Zaterdag 9 mei door H. E. G. Pilon, Kerkewijk 82. tel. 12481. Zondag 10 mei door G. Annot. Kerke wijk 56. tel. 10198. De dienst voor de artsen N. Rijlaars dam. J. Schilperoort en G. J. Verschoor wordt waargenomen op: Donderdag 7 mei; G. J. Verschoor, .J. G. Sandbrinkstraai 2. tel. 12529. Za. 9 en zo, 10 mei door N. Rijlaarsdam, Boompjesgoed 221, tel. 10885. Apotheek: donderdag 7 mei: Zuidersma, Hoofdstraat 53, tel. 12123; za. 9 en zo. 10 mei: Zuiderapotheek. Dr. Slotema- ker de Bryineplein 7, tel. 10714. Wijkverpleging: donderdag 7 mei: zr. Van den Tempel, Kerkewijk 28, telef. 12307. Za. 9 en zo. 10 mei: zr. Van den Tempel (idem). Woudenberg en Seherpenzeel De dienst wordt waargenomen door W. C. van Vulpen, Dorpstr. 192, Scher- penzeel, tel. 03497-1220. RHENEN Arts: Dr. Stegeman, Herenstraat 69, tel. 2315. IVIidden-Beluwe Opheusden: de praktijken van de artsen Jonker, Van Silfhout en'Tromp worden waargenomen door dr. Tromp, Opheus den. tel. 08887-213. Kesteren: de praktijken van de artsen Eikelenboom, Guépin en- Keur worden waargenomen door dr. Van der Veen. Lienden, tel. 03443-220. SCHERPENZEEL Het eerste schoolvoetbaltoernooi in Seherpenzeel. georganiseerd door voetbalvereniging Valleivogels, is gisteren op het gemeen telijk sportterrein afgesloten met span nende finales. De Dorpsstraat werd win naar van de wisselbeker door in de fi nales Glashorst 1 met 2-1 terug te wij zen. In deze laatste wedstrijden, die wer den geleid door de KNVB-scheidsrech- ters A. van Bruggen, A. ter Burg en A Veldhuizen, zegevierde eerst Glashorst 2 met 3-0 over Bruinhorst 2, terwijl daarna Holevoet de eer moest laten aan Bruinhorst 1 (2-0). Na een felle strijd in de finale moest Glashorst 1 voorrang verlenen aan Dorpsstraat, die de beschikbaar gesteld door de gemeente Scherpen/eel, uit handen van burgemeester J. Heij ont ving. De einduitslag was: 1. School Dorps straat; 2. Glashorst 1; 3. Bruinhorst 1; 4. Holevoet; 5. Glashorst 2 en 6. Bruin- Holevoet; 5. Glashorst 2 en 6. Bruin horst 2. VEENENDAAL Het veteranentoer- nooi is op Het Panhuis-complex van start gegaan met een wedstrijd in poule A tussen SKF en GVVV. De eerste winstpunten in deze wedstrijdenserie waren voor de SKF'ers die drie minu ten voor het einde de overwinning gre pen door uit een zeer ononverzichtelijke situatie voor het doel van de blauwwit- ten te scoren (1-0). SKF was gedurende de gehele match wat sterker, doch de defensie van GVW was goed op dreef. Op de valreep moest zij haar oppo nenten echter een goal toestaan. Vrij dagavond wordt het toernooi voorgezet met de duels Unitas - Veenendaal (groep B), DOVO - Advendo (groep B) en NS VS - Boxal (groep A). Deze wed strijden beginnen respectievelijk om 19.00, 19.15 en 19.30 uur. VEENENDAAL, Afgelopen week nam de postduivenvereniging „De Luchtreiziger" deel aan de wedvlucht vanaf Strombeek (België) over een af stand van 151 km. De duiven werden om 12.15 uur in vrijheid gesteld. De eerste meldde zich bij de heer Schuur man om 14.02.32 uur en behaalde een snelheid van 1403,3 meter per minuut. De verdere uitslag is: B. H. E. Schuurman 1. 2, 12, 24; W. J. v. Dam 3, 5, 8. 9, 14. 15, 17. 21, 26. 29. 30, 31. 38j C. v. Ginkel 4, 10. 11. 16, 19; A. Spies 6. 39; C. Methorst 7: H. Beijk 13; J. W. Kerseboom 18: Barneveld Tonis 20; N. v. Eik 22. 41; H. v. Kooien 23. 35. 36. 42; J. W. v. Schaik 25, 28; G. Muller 27; O. Nekeman 32; W. Slotboom 33; R. J. v. Kooten 34; A. v. Barneveld 37; G. Fasse 40. VEENENDAAL De uitslag van de wedvlucht vanaf Strombeek van p.v. „De Snelpost" was als volgt: De duiven werden gelost om 12.15 uur; eerstaan- komende duif 14.02.53 uur; snelheid 1401.8 m/p. min. G. Diepeveen 1, 56; J. v. Geerenstein 2, 10. 21. 29. 57; G. de Geit 3, 31, 63,64; Spliethoff Vlootman 4, 9. 11. 16, 20,26, 32. 35, 43, 49. 52; R. v. Doorn 5. 7, 18. 22, 24, 60; A. D. v.d. Bosch 6, 14, 17, 33, 39, 44, 51; E. Sukkel 8, 30, 54; A. v. Doorn 12, 45: C. Donkelaar 13, 47. 59; H. J. de Man 15: G. J. v. Manen 19; H. Ulrich 23, 48, 65; John v. Manen 25; C. v. Asselt 27, 53, 58: A. v. Asselt 28. 68; A. Merlijn 34. 62; D. Versteeg 36, 41; D. C. Schans 37; KI. v.d. Heuvel 38. 42; J. Nw. Ameron gen en Zn. 40, 46, 61; Th. Harmsen 50; W. H. Roelofs 55; E. Heiwegen 66; Lep pers de Hartog 67J. v.'t Veen 69. AMERONGEN B. en W. van Ame rongen voelen er niets voor om toe te staan dat in de gemeente voorbehoeds middelen via automaten worden ver kocht. Het college doet een voorstel tot aanvulling van de Algemene Politiever ordening, waardoor voorkomen wordt dat de middelen buiten besloten ruim ten kunnen worden verkocht of ver strekt „aan personen, geen huisgenoten zijnde". achtige vrijheid. Daarom: bekeert u, dan zult gij waarlijk vrij zijn", aldus besloot Overduin zijn toespraak. Vooraf had men. begeleid door de weer meesterlijk spelende Piet van Eg- mond al gezongen en tevens geluisterd naar het welkomstwoord van ds. J. Brons. Piet van Egmond bracht deze avond twee orgelsolo's. Het „Nun dan- ket alle Gott" van Max Reger werd met het grootste gemak vertolkt hoewel we de frasering wat mager vonden. Het werd allemaal een iets te grote brij om nog wijs uit te worden. Overigens was het technisch knap. De variaties op „Merck toch hoe sterek" van Cor Kee daarentegen, kwa men schitterend uit de verf, al hadden we iets meer opbouw in de voordracht verwacht van een romanticus als Piet van Egmond toch is. He tdebuut van Wim van Schaik als trompettist belooft veel voor de toe- AMERONGEN De ambtenaren van Amerongen kampen met ruimtegebrek. Daarom stellen B. en W. de gemeente raad-voor een gedeelte van huis Lie vendael in gebruik te nemen als bu-. reauruimte. Voorlopig zal dat op be perkte schaal gebeuren. Met name de huisvesting van de secretarie afdeling financiën, van de typeafdeling en van de technische dienst laat te wensen over. Met uitbreiding van het gemeen tehuis zouden zeer hoge kosten zijn ge moeid. Als de vergaderzaal van Lieven dael tot bureau van gemeentewerken wordt bestemd, kan de secretarie afde ling financiën, onderwijs, personeelsza ken en belastingen (3 ambtenaren) in de ruimte van de technische dienst worden ondergebracht. Het verificatiebureau kan dan hier zijn werk verrichten, zo dat niet telkens vergaderruimten in be slag worden genomen. De door financiën vrijgemaakte ruimte kan worden benut als centrale type-kamer. Nog een aantal andere voordelen illustreren het nut ran het gebruik van Lievendael, dat momenteel voor andere doeleinden weinig meer wordt gebruikt. De huidige gebruikers (muziek, toneel, fotografen en bejaar den) kunnen onderdak vinden in andere vergaderruimten in de gemeente. komst. Niet alleen begeleidt hij bij de gemeentezang op voortreffelijk strak ke wijze, maar ook de drie solo's toon den aan dat deze jonge trompettist be slist nog veel kan bereiken. De March van Handel kwam statig over en vaak gaf Van Schaik zelf het tempo aan, waardoor inderdaed het or gel begeleidingsinstrument werd. Dit leidde wel af en toe tot tempovertraging waardoor Van Egmond (ook bij de an dere solo's) de vaart er wat uithaalde. Misschien zal de speelaard van het elektro-pneumatische orgel hier ook de bet aan zijn. In Trumpet Voluntary van Boyce en Trumpet Tune van Greene kwam Wim van Schaik duidelijk over de zenuwen heen en bracht hij op schijnbaar moei teloze wijze de ingewikkeldste passages. Optreden van organist en trompettist maakten deze avond tot een feestelijk bijeenzijn. Na het slotwoord van ds. Vroeginde- wey, die de rede van ds. Overduin nog eens onderstreepte met enkele voor beelden uit de oorlog, werd de samen komst besloten met het zingen van Wil helmus. Als aanloop bracht Piet van Egmond een serie improvisaties over vaderlandse liederen, die echter niet zo uit de verf kwamen als we van hem gewend zijn. Overigens zijn we door platen en uit zendingen al zo verwend, dat je niet uitgerekend in Veenendaal weer een topprestatie moet verwachten. Het mas sale zingen van ons volkslied deed heel het improviseren vergeten en dat moet de organist ons maar niet kwalijk ne men.. JAN HESSELS MULDER RENSWOUDE In de haven van Nijkerk ligt momenteel een dertien meter lang ijzeren vaartuig, dat daar in het afgelopen weekeinde vanuit Renswoude arriveerde. De plaatselij ke constructie- en reparatiewerk- plaats Aalbers bouwde het. schip in tweëeneenhalve maand, en toonde daarmee aan. dat scheepsbouw niet alleen in de onmiddellijke nabijheid van vaarwater wordt gepleegd. Het schip, een „Deens" motor-zeil jacht, is gebouwd in opdracht van de Renswoudese arts Th. S. ter Velde, die zelf de tekeningen ervoor lever de. Het is een zeewaardig vaartuig van negen ton geworden, waarmee op de Noordzee en de Oostzee geva ren zal worden. De heer C. Aalbers zegt: „Het was een hele klus, maar we hébben het toch in ruim twee maanden met twee'a drie man klaargespèeld. Wij zoeken met onze werkplaats nog naar een specialiteit, en na deze er varing lijkt ons het bouwen van kleine schepen erg aantrekkelijk..." Het idee voor de bouw van de boot onstond toen het jongste kind van de heer Aalbers geboren zou worden. Dokter Ter Velde vertelde dat hij verzot is op watersport, en dat hij een jacht zou willen hebben, zoals dat nu in Renswoude van stapel is gelopen. Van het een kwam het an der en de heer Aalbers kan nu al melden dat een nieuw scheepskarwei zijn bedrijf te wachten staat. Er komt een negen meter lang jacht dat schade onder d ewaterspiegel heeft opgelopen, voor reparatie. ADVERTENTIE AllrO

De Vallei | 1970 | | pagina 5