Kaartengevecht tegen tralies TRIESTE FILM UIT RQNOtitie BRAZILIË Schrijnend geval QïatiS oudecpreqt leodoraqt Gaat Wereld op melen "weg Heer Bommel en de Blijd- schapper Internationale beweging voor vrijlating van politieke gevangenen Gouden Roos voor Tsjechen programmaos ORGANISATIE ANSICHTKAART SELECTIE BOL.DÖOT TELEVISIE TELEVISIE MARTEN TOONDER STRIP RADIO TELEVISIE RADIO WOENSDAG 6 Mb I 19/0 y^lNSDAG heeft Nederland Bevrijdingsdag gevierdNiet zoals 25 jaar geleden met een explosie van vreugde. Niet zoals 25 jaar geleden in een roes vol optimisme om de toekomst die geza menlijk zou worden opgebouwd. Niet in die sfeer van eensgezind heid die heerste in het pas bevrijde Nederland. Y)INSDAG heeft Nederland Bevrijdingsdag misschien vooral gevierd, omdat er vanwege het mooie, ronde jubileumjaar een officiële feestdag met vrij-voor-iedereen van is gemaakt. een zal die dag feestend hebben doorgebracht, de ander zal hem hebben verluierd. Er zijn mensen die hun tuintje hebben omgespit of met hun gezin in de auto zijn gestapt. Er zijn demon straties geweest. Dat kan allemaal. Dat mag allemaal. De bewoners van het welvarende, democratisch bestuurde Nederland zijn gewend geraakt aan de vrijheid, die 25 jaar ge leden werd gewonnen. We zijn volstrekt vrij in de keuze van onze religieuze of politieke overtuiging. We mogen er voor uitkomen ook. En dat vinden we niets bijzonders. F, grote delen van de wereld is dat echter wel iets bijzonders. Verspreid over de hele wereld zitten ontelbare mensen opge sloten, alleen omdat zij blijk hebben gegeven van een overtuiging die hun regering niet zinde. overkwam, wat duizenden Nederlanders in de oorlog hebben ervaren. Zij zijn de slachtoffers van politieke onver draagzaamheid, van religieus fanatisme, van rassendiscriminatie of van bruut machtsmisbruik. Dat zijn dingen waaraan we kunnen denken als we ons op maken om Bevrijdingsdag te gaan vieren. En waarvan we ons dan misschien afvragen: Kunnen we daar iets aan doen? Het idee werd in 1961 geboren in het brein van de Londense jurist en journalist Peter Benenson. Een toevallige kennis had hem gevraagd of hij iets kon doen voor een man die om politieke redenen gevangen zat. Benenson verdiepte zich in de zaak, ontdekte dat het aantal politieke gevan genen op deze wereld schrikbarend hoog was en schreef een artikel in de invloedrijke krant The Observes. Dat was het begin. Het begin van een vereniging die korte tijd later werd opgericht door een handjevol mensen dat het artikel had gelezen en had besloten zich in te zet ten voor de lotsverbetering van politie ke gevangenen. Amnesty International heette de vereniging, vrij vertaald: in ternationale beweging voor vrijlating van politieke gevangenen. Nu, nog geen tien'jaar later, is het aanvankelijke kleine clubje uitgegroeid tot een organisatie met vijftienduizend leden in 21 landen. De Nederlandse ver eniging, opgericht twee jaar na de Brit se, telt vierhonderd leden. „Dat aantal", zegt in Rotterdam Ruth Breunis-Cohen (33), een van de negen bestuursleden, „willen we door een campagne rond bevrijdingsdag sterk uitbreiden. We dachten dat het juist nu zin heeft dat Nederlanders zich gaan afvragen wat zij concreet kunnen doen voor mensen die hun vrijheid kwijt raken, alleen omdat zij voor hun mening uitkomen". Ruth Breunis Van het begin af aan heeft Amnesty International angstvallig de hand ge houden aan een strikte onpartijdigheid. Zorgvuldig wordt steeds de aandacht verdeeld over Oostbloklanden, Westerse ■taten en de zogenaamde Derde Wereld. De gegevens van zoveel mogelijk ge vangenen worden uit krantenberich ten en tips verzameld op het hoofd kwartier in Londen. Een ploegje mager betaalde krachten Controleert de gege vens en hanteert daarbij slechts een be perking: De gevangene mag geen ge weld hebben gebruikt. „Dat doen we", legt Ruth Breunis uit, „om zoveel mogelijk invloed te krijgen. We zouden de goede naam die we nu hebben verspelen als we ons gingen in spannen voor terroristen." Het Londense hoofdkwartier zorgt ervoor dat alle zevenhonderd afdelin gen jaarlijks drie gevangenen adopte ren. Dat zijn, al weer met het oog op de onpartijdigheid: een gavangene in een Westers land, een in een land achter het IJzeren Gordijn en een in een onge bonden staat. Adopteren betekent, dat de leden van een afdeling zich gaan inspannen voor verbetering van het lot van het drietal. Het voornaamste wapen dat daarvoor wordt gehanteerd is een simpele an sichtkaart. „Geen gewone", zegt Ruth Breunis, „al mag dat ook wel, maar een voorge drukte kaart van Amnesty Internatio nal. De opzet is dat alle leden zo'n kaart sturen naar het staatshoofd, de minis ter van justitie of een andere autori teit". Op elke kaart wordt aangedrongen op vrijlating, op een rechtvaardig proces of op een betere behandeling van de bewuste gevangene. Van haar oprichting tot vorig jaar mei adopteerde Amnesty op die manier zesduizend gevangenen. Ruim 2200 van hen herkregen hun vrijheid. „Dat is ruim dertig procent", consta teert Ruth Breunis, „en dat vind ik iets om dankbaar voor te zijn. We moeten alleen wel bedenken dat er nog wel een kwartmiljoen mensen op grond van hun overtuiging gevangen zitten. En bij dat getal laten we de landen waar we vrij wel niets van afweten China, Alba nië en delen van Zuid-Amerika nog buiten beschouwing." Amnesty ontfermt zich niet uitslui tend over de gevangenen. Ook de fami lie van de geadopteerden wordt moreel en materieel gesteund. „Daarvoor", legt Ruth Breunis uit, „sturen we ook kaarten. We bieden de gezinnen, die vaak hun kostwinnaar hebben verloren, hulp aan. Soms krij gen we daarop verzoeken om heel gewo ne dingen zoals: We hebben geen kolen of we kunnen het schoolgeld niet beta len." In sommige gevallen wordt ook ge tracht een gevangene juridische bij stand te verlenen. As er voldoende geld in kas is, stuurt het Londense Hoofdkwartier ook waarnemers uit. Naar processen zoals ze in Athene worden gehouden. Of naar landen waar de situatie voor poli tieke gevangenen ernstig lijkt te zijn. Binnenkort hoopt Amnesty een rap port uit te brengen over Indonesië, een land met naar schtting 120.000 politieke gevangenen. Het zijn allemaal activitei ten die veel geld kosten. Toch is geld niet het belangrijkste dat we vragen. Voorop moet staan dat ze actief willen zijn". Ze moeten steeds meedoen aan de kaartenacties. De bedoeling is dat de regeringen die mensen om hun overtui ging vasthouden een aanhoudende stroom kaarten te verwerken krijgen. Elke keer als er een kaart komt van Amnesty International, moeten ze zeg gen: „Daar heb je ze weer." „De ervaring heeft ons geleerd dat die regeringen daar gevoelig voor zijn. Met het ledental dat Amnesty nu heeft gaan er gemiddeld 3500 kaarten naar elke gevangene". Een keer per jaar verstrekt het Lon dense hoofdkwartier na zorgvuldige se lectie de namen van drie gevangenen- van-het-jaar. Dat zijn of mensen die het tijdens hun gevangenschap uitzon derlijk zwaar te verduren hebben of pen van de schrijnendste ge- -Li vallen uit het archief van Amnesty International is dr. Fri- cis Menders, een Lithauer van (nu) 85 jaar. Dit is zijn geschiede nis: In 1905 nam hij in Lithauen onderworpen aan de Russische tsaar deel aan de eerste Russi sche revolutie. Hij werd verban nen naar Siberië, vanwaar hij twee jaar later vluchtte. In 1917 keerde hij terug en werd hij een actief sociaal-demo craat. Na een rechtse staatsgreep in 1934 belandde hij in een con centratiekamp. In 1948 veroordeelden de Rus sen in Lithauen hem tot tien jaar dwangarbeid, omdat hij voor de oorlog had geweigerd samen te werken met communisten. Vorig jaar werd hij, nadat hij bezoèk had gehad van een Ame rikaanse historicus, die gegevens verzamelde over de revolutie van 1917, opnieuw gearresteerd en veroordeeld wegens anti-Sovjet activiteiten. Begin dit jaar ontketende Am nesty een kaartenactie. Verrassend snel reageerde het presidium van de Opperste Sovjet van Lithauen met de mededeling dat dr. Menders uit menselijke overwegingen slechts was veroor deeld tot vijf jaar verbanning uit Riga en dat hij elders in Lithauen op staatskosten werd verzorgd. Met deze kaart voert Amnesty In ternational actie voor de door haar geadopteerde ge vangenen. De le den van de vereni ging moeten, boven hun contributie, de postzegels betalen. Secretaris van Am nesty International- Nederland is drs. Herbart Ruiten berg, bereikbaar onder postbus 5151 in Den Haag. mensen die een kans maken op spoedi ge vrijlating. In het laatste geval kan de kaartenstroom die losbarst, de be trokken regering het laatste duwtje ge ven. Bijzondere belangstelling van alle af delingen genieten ook de drie gevan- gen-van-de-maand, die Londen in de maandelijkse nieuwsbrief naar voren schuift. „In februari", zo herinnert Ruth Breunis zich, „was een van die drie ko ning Mosjoejoe II van Lesotho, die in middels in Nederland politiek asiel heeft gekregen". Niet altijd is duidelijk of een vrijla ting het resultaat is van de inspannin gen van Amnesty International. „We kunnen", zegt Ruth Breunis, „natuurlijk nooit nagaan hoever onze invloed pre cies reikt Nog moeilijker is te bepalen hoe groot de preventieve werking van onze vereniging is." Vast staat wel dat we invloed hebben. Dat hebben we vooral te danken aan onze manies van werken, die altijd uiterst beheerst, zorgvuldig en be trouwbaar moet zijn. Daardoor zijn we geworden wat we graag willen zijn: „De advocaten van vergeten groepen Een vuist in een fluwelen handschoen". De Gouden Roos van Montreux is door de Tsjecho-Slowaakse televisie met de film „Sest Uprchliku" (De zes ontsnapten) gewonnen. Deze film kreeg ook de persprijs en d"e prijs van de stad Montreux voor de leukste show. De Zilveren Roos ging naar de Amerikaanse maatschappij CBS met de film „Annie, the woman in the life of a man." De Bronzen Roos ontving de Noor se televisie met „Bedside story." ADVERTENTIE Bij elke Boldoot deodorant nu een aantrekkelijke oude prent (25 x 35 cm) uit de twintiger jaren. Helemaal gratis! Er zijn 5 verschillende prenten. Stuur het gouden zegel (op elke deodorant) met uw naam en adres op een briefkaart aan Boldoot, Postbus 8068, Amsterdam. U ontvangt de prent van uw keuze per omgaande thuis. <yff> i Vraag inlichtingeij bij drogist of parfumerie. De filmkunst wordt meer en meer in dienst gesteld van de weergave van het dagelijkse leven. Zelfs in het werk van de grootste cineasten (we denken hier aan een Jean-Luc Godard) is het verzonnen verhaaltje naar de achtergrond gedrongen, om plaats te maken voor beelden van wat er werkelijk in de wereld te koop is. Dat kan iets vrolijks zijn, zoals onze landgenoot Bert Haanstra in „Alleman" liet zien, maar ook bloedige ernst, zoals de eveneens uit Nederland afkomstige Joris Ivens met zijn Vietnam-films heeft ge toond. De televisie heeft deze ontwikke ling nog helpen versnellen, doordat cameramensen van diverse omroe pen voor hun actualiteitenrubrieken en speciale documentaires heel wat ellende in diverse landen vastlegden. Het reeds eerder genoemde Vietnam en Biafra, maar ook de relletjes op de Dam („omdat mijn fiets daar stond") spreken in dit opzicht boek delen. Donderdagavond vertoont de VPRO-tv van negen uur tot half elf weer eens zo'n film. Ditmaal over Brazilië, het land van Dom Helder Camara, de priester die voorstander is van de structurele revolutie, ten einde de ongelijkheid in welvaart al daar uit de wereld te helpen. „Triste Tropici" werd gemaakt onder leiding van de Italiaan Gianni Amico, in sa menwerking met de Braziliaanse „Cinema Novo", ook wel Cinema van de honger, het geweld en de hartstocht" genoemd. Het is een ge dramatiseerde documentaire, die gaat over een jong gezin van het platteland, dat op zoek naar werk is en naar de grote stad gaat, maar ook daar nauwelijks betere levensom standigheden aantreft. Het VPRO-programma „Wereld op Wielen" beleeft op donderdag 21 mei zijn laatste uitzending van dit seizoen. Hoogstwaarschijnlijk zal het programma het volgende seizoen niet meer op het scherm terugkeren. Volgens Arie Kleywegt, hoofd te levisie bij de VPRO, is er nog geen definitief besluit gevallen. „Wij zijn nog met de besprekingen voor het komende seizoen bezig", zegt hij. De RONO is bezig, langzaam maar zeker een hoorspeltraditie op te bou wen die uitstijgt boven het huisbak ken Gait-Jan en Drika-genre, min of meer parallel met de aard van haar andere programma's. Een dui delijk bewijs daarvan was het hoor spel „De Autoped" van Henk Kro- senbrink dat gisteravond ter gele genheid van de herdenking van d« bevrijding werd uitgezonden. „De Autoped" gaat over het schuldgevoel dat een man op 4 mei steeds op nieuw bekruipt, doordat hij meent, mede aanleiding te zijn geweest tot de dood van zijn Joodse vriendje, wiens autoped hij in handen kree geduwd door de Duitsers die de fa milie van dat vriendje kwamen ar resteren. Een hoorpel dat weliswaar wat traag werd opgevoerd, maar toch boeide, vooral door de diverse play backs. De vraag is of de „afron ding" naar het heden aan het einde niet wat overbodig was. Het kwam voor sommigen misschien de duide lijkheid wel ten goede. NEDERLAND I 18.45 NOS: (K) De Fabeltjeskrant. 18.55 (K) Journaal. 19.04 Scala: informatief programma. 19.30 IKOR/CVK/RKKKenmerk: De wekelijkse informatierubriek over kerk en samenleving. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 Politieke Partijen: Uitzending van Binding Rechts. 20.30 NOS: (K) Tob-spion, TV-serie. 20.55 Voetbal: Reportage van de fi nale van de Europacup voor Landskampioenen te Milaan. (21.45-21.50 (K) Uitzending Stich ting Socutera). 22.4522.50 (K) Journaal. NEDERLAND II 18.45 NOS: (K) De Fabeltjeskrant. 18.55 (K) Journaal. 19.04 KRO: MIK: muzikaal amuse mentsprogramma. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 KRO: Zelf doen: adviezenru- briek. 21.00 De man, die Sherlock Holmes was (Der Mann, der Sherlock Hol mes war), film. 22.40 NOS: (K) Journaal. 22.45 TELEAC: Spaanse les - les 14 (herh.). 23.25-23.55 Kosmovisie - les 13 (herh.). DUITSLAND I (Regionaal programma: NDR: 18.00 Cultuurspiegel. 18.30 (K) Actualitei ten. 18.45 (K) Zandmannetje. 18.55 Nordschau-magazine. 19.26 (K) Mei- ne Schwiegersöhne und ich, TV- film. 19.59 Programmaoverzicht. WDR: 8.20-8.45, 10.20-10.45 en 12.10- 12.35 Schooltelevisie. 18.00 (K) Reise- dienst Schwalbe, TV-serie. 18.30 (K) Voor de kleuters. 18.40 (K) Actuali teiten en nieuws. 19.25 (K) Mein Freund Ben, (tv-serie). 20.00 (K) Journaal en weerbericht. 20.15 Film reportage. 22.45 (K) Journaal, com mentaar en weerbericht. DUITSLAND II 18.05 (K) Actualiteiten en muziek. 18.40 Schicken Sie Foster!, TV-serie. 19.10 Kein Fall für FBI, TV-serie. 19.45 (K) Nieuws en actualiteiten met weerbericht. 20.15 (K) Informa ties over actuele thema's. Aansl.: nieuws. 21.00 Ende der Vorstellung 24 Uhr, TV-spel. 22.20 (K) Nws. en weerber. 22.30-23.00 Filmdocumen taire. NEDERLAND I 18.50 NOS: (K) De Fabeltjeskrant. 18.55 (K) Jurnaal. 19.00 VPRO: Jethro Tuil, film over het leven van een pop-zanger en zijn gezelschap. 19.30 Mystiek. Leo Kluitmans. Hek serij. De Peel, documentaire. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.10 VPRO: (K) Les Astronautes, te kenfilmpje over de ruimtevaart. 20.25 (K) Dagboek van een Oproer kraaier (4): Rebelse liedjes uit al- mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmMmrn 6890 In de goede stad Rommeldam heerste een nerveuze stemming. Overal kon men drukke figuren waarnemen, die zich gespannen van de bank naar de beurs haastten, terwijl anderen de winkels bestormden om inkopen te doen. Eén van deze jachtige lieden was de ambtenaar eerste klasse Dorknoper, die met een tas vol papieren op weg was naar het stad huis. De ijverige beambte was zó door zorgelijke gedachten in beslag genomen, dat hij zonder de nodige voorzichtigheid een hoek rondde en in botsing kwam met Tom Poes. Het was een lelijke klap. waar door hij niet alleen zijn adem kwijtraak te, maar ook zijn bril en zijn papieren. „Sorry", zei Tom Poes. „Hebt u zich pijn gedaan?" De hooggeplaatste ambtenaar mompel de iets en begon koortsachtig zijn beschei den bij elkander te zoeken. „Ik zal u helpen", bood Tom Poes aan. „Gelukkig waait het niet, uw spullen zijn alleen een beetje smerig geworden. Hebt u haast?" „Haast!" beaamde de heer Dorknoper. „Er is geen tijd te verliezen! Ik kom net van de bank er is veel te veel geld in omloop. Er moet onmiddellijk worden in gegrepen; de prijs van een broodje half om is reeds verdubbeld!" „Dat is vervelend", zei Tom Poes zor gelijk. „Hoe komt dat De ander staakte een kort ogenblik het stuwen van zijn paperassen en gluurde moeilijk door zijn gebarsten brilleglazen. „Het zou me te ver voeren om u dat precies uit te leggen", sprak hij. „Maar het ragfijne spel van lonen en prijzen dreigt verstoord te raken, laat u dat ge noeg zijn!" „Hm", zei Tom Poes. „Ik weet niet wat dat betekent; maar het is de schuld van de Zwarte Zwadderneel dat is duidelijk!" lerlei landen en van allerlei vol ken. 21.00 Triste Tropici, gedramatiseerde documentaire. 22.30 NOS: (K) Journaal. 22.35-23.05 TELEAC: Bij leven en welzijn - les 16 (herh.). NEDERLAND II 18.50 NOS: (K) De Fabeltjeskrant. 18.55 (K) Journaal. 19.00 Studio Sport. 19.30 Van gewest tot gewest. 20.00 (K) Journaal. 20.10 TROS: (K) De dief van Wash ington, TV-film. 21.00 Een vreemd stuk Engeland, do cumentaire. 21.50 Ben Webster speelt: saxofoon met begeleiding van een instru mentaal trio. 22.05 (K) Vrouwen alleen, TV-serie. 22.25 IKOR/CVK: Tot onze diepe droefheid: 4. De Overlevenden, documentaire over sterven, dood, rouw en na-bestaan. 22.55-23.00 NOS: (K) Journaal. DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journaal en gis teravond. 10.30 Die Mühle von Sans- souci, zangspel. 12.00 Actueel infor matief programma. 12.50 Internatio naal persoverzicht. 13.00-13.30 Journ. 15.00 Voor de kinderen. 15.30 (K) Filmrep. 16.15 (K) Voor de kinderen. 17.25 0 Der Taucher, van Frans Schubert. 17.55 Herbst in London N 16, Engelse speelfilm. 19.00 (K) Sportjournaal. 20.00 (K) Journ. en weerber. 20.15 (K) Wie man seinen Gatten los wird, TV-spel (niet ge schikt voor jeugdige kijkers). 21.55 Unbewaltigte Gegenwart: Der Laut- lose Protest. 22.40 (K) Gospelsongs. 23.10 (K) Joutnaal en weerbericht. 23.15 Lezing. DUITSLAND II 13.55 Voor de kinderen. 14.50 (K) Programma over massatoerisme. 15.35 (K) Velabo ruft, Engelse speel film. 17.05 Voordracht. 17.20 ZDF- Werkstatt: Achter de coulissen van de televisie. 17.45 (K) Nws. en weer ber. 17.50 (K) Der Gast des Sevilla- ners, operette. 19.15 Filmrep. 19.45 ÏK) Nws. en weerber. 19.55 (K) Film rep. 20.15 Deutsche im Jahre Null, filmrep. 21.15 Circusprogr. 22.45 (K) Nws. en weerber. 22.55-23.40 Literair progr. HILVERSUM I AVRO: 8.00 Nws. 8.10 Radiojour naal. 8.20 Stereo: Li. gr.platen (even tueel verkeersberichten). 8.50 Mor genwijding. CVK: 9.00 Kerkdienst. AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Stereo: Li. gr.platen (11.00-11.02 Nws.). 11.30 Rondom 12: progr. voor de vrouw, eventueel met verkeers berichten. 12.30 Sportrevue. 13.00 Nws. 13.10 Radiojourn. 13.30 Stereo: Italiaans belcanto uit de 19e eeuw (gr.). 15.00 Li. müz. (opn.). 15.20 Hoorspel voor de jeugd. 16.00 Nws. 16.02 Voor onderweg en thuis: gev. progr. met verkeersinformatie. 17.55 Med. 18.00 Nws. 18.10 Radiojourn. Politieke uitzending: 18.20 Uitzen ding van de Boeren Partij. AVRO: 18.30 Voor onderweg en thuis: gev. progr. met verkeersinformatie. (18.55-19.00 Voor de kinderen). 19.30 Nws. IKOR: 19.35 Kerk veraf en dichtbij. 19.40 Mens en Bijbel: radio- catechese. 19.50 Avondgebed. AVRO: 20.05 Stereo: Die Deutsche Bachso- listen, met zangsoliste: klassieke muz. 21.25 Aohterdocht, hoorspel (herh. van 14-4-'66). 22.30 Nws. 22.38 Med. 22.40 Radiojourn. 22.55 Tout toi, informatief progr. uit Parijs. 23.20 Ik hoor, ik hoor wat u niet hoort, causerie met gr.platen. 23.55- 24.00 Nws. HILVERSUM II KRO: 8.00 Nws. 8.10 Stereo: Badi- nerie: klassieke muz. (gr.). 9.00 Nws. en waterstanden. 9.15 Stereo: Lauda- te: klassieke gewijde muz. (gr.). 10.00 Eucharistieviering. 11.00 Nws. 11.02 Stereo: Li. gr.muz. 11.55 Med. NCRV: 12.00 Los-Vast, gev. progr. (12.26 Med. t.b.v. land- en uinbouw; 12.30 Nws.; 12.40 Hier en Nu: act.). 14.00 Stereo: The Kilima Hawaiians Show. 14.30 Stereo: Nederlands Blazersen semble: klassieke muz. (gr.). 15.00 Flitsen van bondsdagen. NOS: 15.30 Meer over minder: informatie over mensen en dingen die minder op de voorgrond treden. (16.00-16.02 Nws.). 17.15 Langs de lijn: sportprogr. NCRV: 18.00 Tijd vrij voor muz. in vrije tijd: kerkconcert door gemengd koor met soliste 18.30 Nws. 18.40 Hier en Nu: actualiteiten. Aansl. om 19.00 Spektrum: maatschappelijke vraagstukken nader belicht. 19.15 Stereo: Leger des Heilskwartier. 19.30 Kerkorgelconcert: klassieke en moderne muz. 20.20 Ferdinand Huyck (slot), seriehoorspel. 20.33 Stereo: Li. gr.muz. 21.38 Stereo: klassieke orkestmuz. (gr.). 22.20 Avondoverdenking. 22.30 Nws. 22.38 Parlementair dagoverzicht. 22.45 On voorzien: licht muz.progr. met ac tualiteiten. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Terug van weggeweest: muz. van toen voor luisteraars van nu. 9.30 Zzzoef...!: lichte instrumentale muz. 10.00 Nws. 10.03 Muz. bij de koffie (11.00 Nws.). NOS: 12.00 Nws. 12.02 Pop-slick licht pl. progr. KRO: 13.00 Nws. 13.02 Rond met 'n gaatje: licht pl.progr. 14.00 Nws. 14.02 Holster: pop- en countrymuz. (15.00 Nws.). 16.00 Nws. 16.02 IORRRitot: popmagazine. 17.00 Nws. 17.02-18.00 Draai jijofdraalHc verz.pl.progr. DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Documentaire film. 11.05 Starker als Ketten, Ame rikaanse speelfilm. 12.50 Internatio naal persoverzicht. 13.00-13.30 Journ. 16.35 (K) Nws. 16.40 Voor de kind. 17.25 Schwabische Höhlen, TV-serie. 17.55-18.00 (K) Nws. DUITSLAND II 16.55 „Wir und die Anderen", tv- serie. 17.30 (K) Nws. en weerber. 17.35 Sport. HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtend gymnastiek. 7.20 Li. gr.platen (8.00 Nws. 8.11 Radiojourn. 8.30 De groen teman). NOS: 9.00 Internationaal spectrum: oude, moderne en klassie ke muz. (opn.). AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen (gr.). (11.00-11.02 Nws.). 11.30 Harp- recital: klassieke en moderne muz. 11.55 Beursberichten. NOS: 12.00 Olympia's Ronde van Nederland: voorbeschouwing. 12.05 Blik op de wereld: populair progr. over ontwik kelingshulp. Overheidsvoorlichting: 12.30 Uitzending voor de landbouw. NOS: 12.40 Stereo: li. muz. (gr.). 12.50 Recht en slecht: praatje. 13.00 Nws. VARA: 13.11 Act. 13.20 Stereo: Klas sieke muz. (gr.). E.O.: 14.00 Ruimte: Radio-magazine: 1. Zingend getui gen: veelgevraagde geestelijke muz. 2. Instrumenten van God, praatje. 3. Meer dan een lied: geschiedenis van een bekend lied, 4. Actueel nws. over zending in binnen- en buitenland. 5. Overdenking. NOS: 15.00 Stereo: Aspekten van de kamermuz.oude en nieuwe kamermuz. (opn.). 15.45 Toe- rismo: toeristische inform, uit bin nen- en buitenland. VPRO: 16.00 VPRO-Vrijdag: gevarieerd progr. met reportages, interviews en be richten. (16.00 Nws. 17.55 Med. 18.00 Nws. 18.20 Uitzending De Vrije Ge dachte. Tussen 18.45 en 19.30 NOS: rep. Olympia's Ronde van Neder land. 19.30 Nws.). VARA: 21.00 Ste reo: Omroepkamerkoor en Radio Blazersensemble: klassieke en mo derne muz. (opn.). 22.30 Nws. 22.40 Mededelingen. 22.45 Act. 22.55 Ste reo: Prettig Weekend: licht muz.progr. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II KRO: 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Stereo: Badinerie: klas sieke muz. (gr.). (7.30 Nws.; 7.32 Act.; 7.50 Overweging; 8.00-8.10 Nws.) 8.30 Nws. 8.32 Voor de huisvrouw. (9.00 Gymnastiek voor de huisvrouw). 9.40 Schoolradio. 10.00 Stereo: Aubade: klassieke muz. (opn.). 11.00 Nws. 11.03 Voor de zieken. 11.55 Medede lingen. 12.00 Stereo: Van twaalf tot twee, gev. progr. (12.22 Wij van het land; 12.26 Med. t.b.v. land- en tuin bouw; 12.30 Nws. 12.41 Act.; 13.00- 13.05 Raden maar...) 14.05 Schoolra dio. 14.30 Stereo: Licht ensemble met zangsoliste. TROS: 14.55 Stereo: Be vrijdingsconcert 1970: Promenade orkest en gezamenlijke Hilversumse koren (opn.). 16.00 Nws. 16.03 Disco drive-in. 17.15 Sportkompas. 17.45 Act. NCRV: 18.00 Stereo: Li. koor zang (gr.). 18.19 Uitzending van de ARP. 18.30 Nws. 18.41 Hier en Nu: act.progr. 19.00 Wereldpanorama. 19.10 Veel gevraagde gewijde muz. (gr.). 19.40 Wijd als de wereld: weke lijkse internationale oriëntatie in kerk, zending en oecumene. 19.50 Zingen met Cecilia: volksmuz. 20.05 Hervormd wordt hervormd: Vragen "en antwoorden rond de Algemene Kerkvergadering van de Ned. Herv. Kerk. 20.10 Stereo: Op het weekend af: licht pl.progr. 20.55 Requiem voor Theresienstadt, hoorspel. TROS: 22.00 Opname... 5 tellen na nu: Zanggroep de Swingle Singers. 22.30 Nws. 22.40 Tsjies plies: amuse- mentsprogr. 23.15 Stereo: Toontje la ter: lichte muz. 23.45 Act. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III VARA: 9.00 Nws. 9.02 De Edd» Becker Show. (10.00 Nws). NOS 11.00 Nws. 11.03 De Felix Meurders Show. VPRO: 12.00 Nws. 12.03 Top- 30 (13.00 Nws.). TROS: 14.00 Nws 14.30 Suzie Cream Cheese. AVRO 15.00 Nws. 15.03 Muz. Boetiek. (16.00 Nws.). 17.00 Nws. 17.02 Radiojouirv 17.05-18.00 Zingende Bougie: gev. pl. progr. voor automobilisten.

De Vallei | 1970 | | pagina 9