Almelose schitterde op „Reehorst Uitslagen en standen amateurs Vitesse zegevierde in Carolan- j uniorentoernooi «4 1 MIE mm ATLETIEK 11 D '66/P.P.R. in actie MARKTEN Brand vernielt woning en zomerhuisje Finale herleving van vroegere glorietijd Baby in lavet verdronken Onderzoek naar moordenaar van Marokkaan Infiltranten diep in Israël I Voor Tarzan wordt nu goed gezorgd OPVALLEND ANDRE H.MEIJER Spaanse bisschoppen protesteren REGELRECHT VOORUITZIEND Molotof en Boelganin in openbaar SCHOOLVERPLEEGSTERS Kamervragen over executies Breda VRIJDAG 8 MEI 1970 <-Ui 4 *V Ü6 Ni .v •4e?»'" *.**•-«* ,wi v »?J ;z-*r.-■>+«* - mm m mm EDE/VEENENDAAL Op het uitste kende sintelbaan-accommodatie van „Reehorst" in Ede organiseerde de Vee- nendaalse Atletiek Vereniging gisteren de districtskampioenschappen van het nieuwe district Twente/Oost. Dat ge beurde op verzoek van de KNAU, die erg Iaat met deze uitnodiging bij VAV kwam, maar niettemin slaagden de Veenendaalse atleten erin om in blik- semtempo voor een perfecte organisatie te zorgen. Aangezien deze wedstrijden alleen bestemd waren voor senioren-dames en -heren kwamen de Veenendaalse atle ten niet aan bod. De meest opvallende resultaten boek- t emevrouw M. Burggraaf-van Oss Wik uit Almelo, die zowel de 100 meter (12,5), de 200 meter (26,3) als de 400 me ter (59.6) won. Bij het verspringen he ren zegevierde P. Molenaar van Ciko '66 uit Arnhem met een sprong van 7.07 meter. Het hoogspringen heren werd beheerst door W. de Leeuw (P. Mul- lier-Enschede) met een sprong van 1.80. Bij de dames won op dit nummer A. Meyer van Ciko '66 (1.55 meter). De atleet R. Krediet Van RK DOS uit Kampen kwam tot een knappe prestatie bij de hinkstapsprong met 14.25. Hij werd verder op alle technische num mers tweede. RHENEN/ELST Om van het pro grammapunt: „meer inschakelen van de burgerij bij het gebeuren in de gemeen te Rhenen (Eist en Achterberg)" ernst te maken zijn de lijstkandidaten van D'66 en de PPR gestart met een grote enquête waarmee zo mogelijk alle bur gers van Rhenen, Eist en Achterberg benaderd zullen worden. Per adres zal voor iedere bewoner boven de 18 jaar een invulformulier worden afgegeven. De enquêtes, de vergezeld gaan van de doelstellingen van D'66/PPR zullen door de kandidaten persoonlijk worden afgegeven en ook persoonlijk worden opgehaald. In Eist is men reeds begonnen met het verspreiden en ophalen van deze enquêteformulieren. Uit deze voorlo pige gegevens kwamen als voor naamste klachten naar voren: Een algemeen heersend gevoel van discriminatie in Eist ten opzichte van Rhenen. Het feit dat er nog steeds geen nieu we Openbare Lagere School aan de noordzijde van de Rijksstraatweg staat. Het nog steeds ontbreken, van een te lefooncel in Eist. (Hieraan blijkt grote behoefte te bestaan.) Het feit dat het huisvuil slechts één maal per week wordt opgehaald. Het volkomen ontbreken van recrea tiemogelijkheden (speelgelegenheden voor de kinderen accomodatie voor ontspanning en vrijetijdbesteding voor de oudere jeugd). Het ontbreken van parkeergelegenhe- den, waardopr bewoners van gemeente woningen gedwongen worden meters tuin af te staan. De Veenendaler Land Hey nam als junior deel aan deze wedstrijden, maar hij leverde geen opvallende prestaties. Op de 100 meter noteerde hij een tijd van 11.2 en op de 200 meter had hij 24 sec. rond nodig. Wel werd Hey gekozen in de Oost Twenteploeg voor de districtswedstrij- den die op 24 mei in Den Haag worden gehouden. VEEMARKT DEN BOSCH Aanvoer: totaal 7639; runderen 3072; graskalveren 739; vette kalveren 239; nuchtere kalveren 2355; schapen 421; lammeren 345.; fokzeugen 13; slachtvar- kens 289; biggen 166; slachtrunderen 816. Prijzen (in guldens): melk- en kalf- koeien, per stuk 1125-1850; guste koeien, per stuk 985-1435; graskalveren, per stuk 450-675; kalfvaarzen, per stuk 1340-1825 (roodbont); klamvaarzen, per stuk 1175- 1335; guiste vaarzen, per stuk 985-1250; 'pinken, per stuk 700-850; nuchtere kal veren voor fok of mesterij, per stuk 140- 310; biggen, per stuk 87-100. Slachtrunderen extra kwal. per kg gesl. gew. 5,25-5,80, le kwal. per kg gesl. gew. 4,80-5,20, 2e "kwal. per kg gesl. gew. 4,20-4,70, 3e kwal. per kg gesl. gew. 3,85-4,10; vette stieren, per kg gesl. gew. 4,80-5,15; worstkoeien, per kg gesl. gew. 3,70-4,00; vette kalveren, le kwal. lev. gew. 4,25-4,50; 2e kwal. lev., gew. 4,00- 4,20; 3e kwal. lev. gew. 3,70-3,95; nuch tere slachtkalveren, per kg lev. gew. 1,35-1,75; slachtzeugen, le kwal. per kg lev. gew. 2,20-2,26; 2e kwal. per kg lev. gew. 2,10-2,18; slachtvarkens, per kg lev. gew. 2,40-2,50; vette schapen, per stuk 110-150; vette lammeren, per stuk 90- 120. Overzicht (resp. aanvoer, handel en prijzen): melk- en kalfkoeien minder, redelijk, vast; guiste koeien ruim, kalm, duur; jongvee normaal, stroef, duur; vette kalveren minder, willig, vaster; nuchtere slachtkalveren redelijk, iets vlotter, ruim prijshoudend; schapen en lammeren groter, levendig; fokzeugen minder, trager, flink prijshoudend; lo- slachtvee minder, tamelijk vlot, iets duurder; slachtzeugen beperkt, vlugger, even vaster. MEEDEN Donderdagmiddag heeft een felle brand gewoed in de woning van de familie H. Bouwmeester in Meeden (Gr.). De woning werd totaal verwoest en van de inboedel kon niets worden gered. Ook een grote partij ro zen - de heer Bouwmeester is rozen- kweker - ging verloren. De brandweer van Veendam stond machteloos tegenover de vuurzee, die door de sterke wind nog werd aange wakkerd. De brand is ontstaan doordat een driejarig zoontje van de familie bij de rozen, die ten behoeve van de handel in olie waren gedrenkt, met lucifers had gespeeld. De schade bedraagt circa 50.000 gulden. Er deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. ADVERTENTIE Twee deelnemers aan de districts kampioenschappen in actie hij het discuswerpen en verspringen. EXCLUSIEVE TUINMEUBELEN DEVENTER POSTBUS tl TEL. «700-11001 CORDOBA De dertien katholieke bisschoppen van Zuid-Spanje hebben in een communigué de sociale toestand in hun diocessen afgekeurd en geprotes teerd tegen huns inziens te lage arbei derslonen. Zij hebben een week verga derd in Cordoba onder leiding van kar dinaal Bueno Monreal van Sevilla. De bisschoppen zeggen diep bezorgd te zijn over de werkeloosheid, de emigratie, (le werkgelegenheid en het tekort aan goedkope woningen in de onderontwik kelde gebieden in het zuiden van hun land. Zij klagen erover dat de Spaanse werkgevers daar nog feodaal optreden en dat in die streken nog steeds velen ongeletterd zijn, ondakns de verbete ring van het onderwijs. AFDELING UTRECHT (ZATERDAG) le klasse: Lek vogelsCobu Boys uit gesteld. 2e klasse A: VVZ '49Hulshorst uitgesteld. 3e klasse A: SO VALelystad 1—0. SOVA 18—24 Radiostad 18—16 EFC '58 19—24 Barneveld 18—15 Rood-Wit 18—23 Karboys 17—14 Scherpenz. 1923 O.-Leeuwen 1714 Posthoorn 1819 Lelystad 179 Zwart-Wit 17—17 3e klasse B: StroeDEV 10; Ku- l'anFZO 4—2. Bunnik 1827 Beverw. B. 1613 Valleivog. 1826 Langbroek 1712 FZO 18—21 DEV 17—11 Kulan 17—20 CDN 17—10 Advendo 1619 Stroe 1710 NSVS 17—19 Se klasse D, west 1: Ultrajectum Amsvorde 30; VriendenschaarZeist 1—3; DEV—Holland 0—3. Aalsmeer 2031 DEV 2120 Stichtse B. 20—25 Ultraject. 20—18 Holland 2025 De Zebra's 2015 Amsvorde 2024 Vriend.sch. 1914 Zeist 20—24 Hercules 20—14 SDN 20—20 Candia '66 20—10 4e klasse H, west 1: SVFFortttudo 1—1; MSV 19—Zwal. Vooruit 0—2; Utrecht—EMS 1—1. Vreeswijk 20—30 MSV '19 21—21 Saestum 2025 Fortitudo 1919 SVF 19—23 Veenendaal 20—17 Minerva 20—23 EMS 20—16 De Meern 20—21 JSV 20—13 Zw. Vooruit 20—21 Utrecht 20—11 AFDELING UTRECHT (ZONDAG) 2e klasse B: Wijk by Duurstede FAK 2—2. FAK 17—18 Oranje-Wit 19—13 RUC 17—12 VSK 17—11 De Meeuw. 185 Patria 18—26 RK Unitas 17—23 DVSU 18—23 W.b.Duurst 18—22 Roda '46 17—21 Barneveld 1819 8e klasse A: AchterveldDe Kieviten uitgesteld. Een spelmoment uit de wedstrijd DWS-Vitesse, die eindigde in een 3-0 overwinning voor de Arnhemmers. VEENENDAAL Het eerste Carolan-juniorentoernooi, georganiseerd door de voetbalvereniging Veenendaal, is een groot succes geworden. Mede door de uitzon derlijk gunstige weersomstandigheden was er grote belangstelling voor de presta ties van de jeugdteams van verschillende gerenommeerde clubs. Vitesse uit Arnhem won het toernooi door in de finale met 21 te zegevieren over de junioren van Veenendaal, die daarmee verrassend hoog eindigden in dit sterke gezelschap. Na afloop reikte Carolan-directeur N. Brouwer de prijzen uit in het NV V-gebouw. Al vroeg in de morgen arriveerden de deelnemers uit Amsterdam, Apeldoorn, Utrecht, Wageningen en Arnhem. De indeling in groep A luidde: DWS, Elinkwijk, Vitesse en Wageningen en in poule B kwamen uit AGOW, Theole, De Spartaan en Veenendaal. Er werd vaak bijzonder knap gespeeld en vooral bij DWS en Elinkwijk lag het tempo zeer hoog. De voetballiefhebbers kon den dan ook genieten van voortreffe lijk spel, terwijl het wedstrijdschema nauwkeurig kon worden aangehouden. De organisatie was vrijwel perfect. Door een 10 zege op Wageningen, een gelijk spel tegen Elinkwijk en een 30 overwinning op DWS plaatste het Arnhemse Vitesse zich regelrecht in de finale. In poule B ging het wat span nender toe. Daar moest het duel tussen Theole en Veenendaal een beslissing brengen, nadat Veenendaal met 20 had verloren van De Spartaan maar zich via een 30 zege op AGOW kra nig had hersteld. Hoewel Theole iets beter veldspel liet zien bleek de Vee nendaalse verdediging bijzonder goed op dreef. De Veenendaalse tegenacties werden door Harry Diepeveen en Geurt Cornelissen doeltreffend afgewerkt, (20). De Spartaan was toen reeds uit geschakeld door het enige doelpunt dat AGOW via Sjaak van Beek scoorde in dit toernooi. Precies volgens het tijdschema volgde daarna de strijd om de derde en vierde plaats. De Spartaan versloeg daarin het duidelijk vermoeide Wageningen met 1—0. De finalestrijd van Veenendaal en Vitesse was vooral voor de oudere sup porters van Veenendaal een herleving van de vroegere glorietijd, waarin meermalen Vitesse de felle rivaal van Veenendaal is geweest. Carolan-direc teur Brouwer verrichtte de aftrap, in de match die scheidsrechter G. Schoe- man leidde. Er werd door beide teams met grote inzet gestreden, waardoor het een le vendige en spannende wedstrijd werd. Hoewel Vitesse technisch sterker was gaf Veenendaal uitstekend partij. Na tien minuten scoorde Picard uit een doelworsteling de eerste treffer. Scheidsrechter Schoeman heeft kenne lijk een sterk vooruitziende blik want hij kende het doelpunt al toe voor de bal de doellijn was gepasseerd. Enkele minuten later scoorde Dorpmans (een zoon van de bekende arbiter) 20 door een zeer scherpe inzet. In de twee de helft kwam Veenendaal enkele ma len goed terug en Geurt Cornelissen en Harry Diepeveen oefenden zoveel druk uit op het doel van Vitesse dat tenslotte een verdediger de bal in eigen doel plaatste (21). Meer konden de Vee nendaal-junioren er echter niet uitha len. Bij de prijsuitreiking kwam de wet houder van sportzaken niet opdagen. Carolan-directeur N. Brouwer reikte echter de enorme „cup" uit aan de aan voerder van Vitesse, Erik Kötterman. De heer Brouwer toonde zich een des kundige in de voetbalsport omdat hij „zelf 25 jaar lang achter een bal aange hold had". „Als directie van Carolan Het Kaaps viooltje (Saintpaulia io- nantha) vind ik een plezierig plant je. Vorm en kleur doen ons aan het maartse viooltje denken. Zij bloeit zeer langdurig. Tegenwoordig zijn er Kaapse viooltjes in vele kleuren. Zij vraagt een plaatsje in het volle licht, doch een fel zonnetje kan ze niet verdragen. Ook tocht is {funest en ze laat dat spoedig bemerken. Komen er bonte streepjes of vlekjes op het blad dan bewijst zij hierme de op de tocht te staan. Om de veertien dagen bemesting geven. De fraai bloeiende Cineraria's en Cal ceolaria's staan weer te pronken in de etalages van de bloemenwinkels. Het is wel een tijdelijke bewoonster van de kamer, doch het is zeker een welkome gast. Deze planten kan men nog veel te vaak zien staan met gekrulde balderen die levenloos omlaag hangen. Dat komt doordat men de planten maar een willekeu rige plaats geeft en geen plaats die voor hen geschikt is. Zowel de Cineraria als de Calceolaria moet absoluut uit de zon gehouden worden, ver van de kachel. Geef hun des wel een lichte plaats, voor al geen zon. Deze planten vragen koelte en vocht, dus denk daar goed om. Haal deze schone bloeisters in uw kamer, ze hebben bij goede ver zorging een lange levensduur en geven veel genoegen. Na de bloei kunnen ze opgeruimd worden, ze zijn dan waardeloos. Verwaarloos de Amargyllis (Hippeas- trum), die zoveel genot gaf tijdens haar bloei, thans niet. Zij moet na de bloei krachten in de bol verza melen voor de volgende bloei. Elke week bemesten en steeds tijdig wa ter geven is nu het parool! Heeft de Amaryllis gebrek aan voeding of water dan behoeft men geen bloei te verwachten. Zo goed als wij ons voeden, moeten de planten ook ge voed worden. Zij staan met hun wortels geheel ingesloten in de pot en zitten dus evenals een vogeltje in een kooitje, in een kleine ruimte ge vangen. Vergeet dus nooit tijdig te bemesten. Neem de bladeren van de bladplanten o.m. Ficus, Palm e.d. geregeld af met een natte spons. Stof verstopt de poriën van het blad en belet de zo noodzakelijke ademhaling (assimi latie). Ook tocht is nadelig voor de planten, daar dit luis, dode bladpun- ten en meer narigheden tot gevolg heeft. De Aaronskelk (Riehardia) wil ik nu eens naar voren brengen. Haar be handeling is niet moeilijk en door iedere liefhebber toe te passen. Een der sterkste vormen is wel ,,Perle von Stuttgart" met witte bloem- scheden, ook de ,,Elliottiana" met goudgele bloemen is geliefd. We kunnen ook beginnen met een bloeiende plant, houdt men van ex perimenteren, dan beginnen we met een droge knol, die we in een flinke pot zetten, gevuld met goede bloe- mengrond. Aangezien de knollen ook bovenop wortels maken, moe ten zij vooral niet te ondiep geplant worden. Voor hen die een tuin en daarin een kweekbak bezitten, is het eenvoudigste om de pot daar in te graven, en eerst als de neuzen boven de aarde uitkomen, worden ze binnengebracht. Zetten we de ongepotte knol meteen in de kamer, dan moeten we wat langer geduld hebben, maar een echte liefhebber heeft dat er wel voor over. Wanneer de pot niet te warm wordt gezet, hoogstens 60 gr. Fahrenheit, en daarbij een licht plekje, is mislukken zo goed als uit gesloten. Is de plant eenmaal in volle groei, dan heeft zij veel water nodig en van september tot februari eens in de week bemesting, daarna totdat de plant uitgebloeid is, zelfs twee keer in de week. Na de bloei breekt de rustperiode aan, waarin we het gieten verminderen en met de be mesting geheel ophouden. Wanneer de nieuwe groei begint, geven we weer meer water en passen we de wekelijkse bemesting ook weer toe. De Aloë (Patrijsveer) die omstreeks deze tijd kan bloeien met oranje bloemtrosjes, is zeer aantrekkelijk met haar grillig gestreept, groen met witte bladeren, die bovendien de puntige vorm van een veer ver tonen en sterk gekarteld zijn. We beginnen dikwijls met een jeugdig exemplaar, dat nog niet gebloeid heeft, en dan is het onze trots en glorie om deze zelfs in bloei te krij gen. We zorgen voor een plaats in het volle licht. Door al te veel zon worden de bladeren bruinachtig. We geven in het voorjaar en de zomer maanden goed water en zetten haar daarna vorstvrij in een koele kamer. Vanzelfsprekend moet men dan met water geven zeer spaarzaam zijn. De Aspidistra is een plant, die vroe ger huis aan huis een ereplaats in nam, en nu nog slechts als versie ring van een hal of vestibule aan getroffen wordt. Door de moderne jeugd wordt ze wel eens met „melk- boerenplant" betiteld. Het is en blijft echter een feit dat de Aspidi stra de allersterkste plant is en daarom wil ik er niet geheel stil zwijgend aan voorbijgaan. Ze is toch werkelijk niet van sierlijkheid ontbloot, met haar glanzend groene bladeren, van de top gebogen, bij de bonte variëteit bovendien boven dien roomwit gestreept. Zij gedijt overal, in een donker hoekje van de kamer, is een koud of warm vertrèk, op het noorden of op het zuiden, doch het spreekt van zelf dat zij nog beter zal groeien, als ze in het volle licht staat en geregeld gegoten en gemest wordt, terwijl de bladeren wekelijks afgesponsd wor den. Wil men er een echte sierplant van maken dan zetten we haar voor een raam op het noorden of noord-oos ten, waar we 's zomers veel water geven en eens in de drie weken be mesting, 's winters matig gieten, doch de plant niet geheel laten uit drogen, wel de bemesting tot het voorjaar stop zetten. Van abonnee mevr. A. C. v. d. V.- te H. mochten wij een schrijven ont vangen waarin zij haar waardering uitspreekt over' ,,Ons Tuinbouw- hoekje". Dank voor uw stimulerend schrijven! De door u gestelde vraag gaan we hier uitvoerig beantwoor den, we weten dat er meer mensen lezing uit zullen trekken. De Sansevieria Ttrifasciata (Vrou wentongen) is de bekende bontbla- dige sierbladplant. Jarenlang kan men er plezier van hebben. Ze staat ook onder de onplezierige naam van .Vrouwentongen" bekend. Ja, San sevieria kan men met succes door middel van stekken voortkweken, volwassen bladeren kan men daar toe in stukken van tien centimeter verdelen. Zet deze in een potje met bloemenaarde vermengd met flink wat scherp zand. Ze gaan dan wel wortels vormen. Later komen de bladeren tot ontwik keling, doch dan komt tevens ook de grote desillusie, zo u bij onder vinding weet: die bladeren zijn ge woon groen en hebben niet die mooie gele rand, die ook nooit meer terug zal komen. Als het er om be gonnen is om die fraaie gele rand te behouden, dan moet u het anders doen. Dan moet men voortkweken door middel van scheuren. Men neemt dan de plant uit de pot en scheurt deze in stukken, op elk deel moeten wortels en bladeren zitten. Kweekt men de gescheurde delen verder, dan zullen de nieuwe blade ren wel hun gele rand behouden. Dus niet stekken, maar de plant scheuren. Dat geeft het gewenste doel. Bescherm de Sansevieria tegen de felle zomerzon, anders wordt de kleur der bladeren te licht. Bemest haar in de zomermaanden geregeld. In de winter heeft de plant weinig water nodig, 's zomers kan ze elke dag wel een beetje water heb ben. E. J. GRIJZEN RHENEN MOSKOU De oude bolsjewiek Vjacheslaf Molotof, eens de rechter hand van Stalin, is tijdens de begrafe nisplechtigheid voor zijn vrouw weer eens in het openbaar verschenen. Ook een tweede oud-leider die zeer lange tijd niet meer was gezien, was hij de plechtigheid aanwezig namelijk Nikolay Boelganin. Beide mannen waren tijdens de pe riode Croestsjev in 1957 als leden van de „anti-partij-groep" in ongenade ge vallen en er zijn vaak geruchten ge weest óat ze waren overleden. De 80-jarige Molotof, zonder het be kende Lorgnetje, liep nog kaarsrecht en zag er gezond uit. Ook op de gezond heid van de 74-jarige maarschalk Boel ganin schenen de jaren van terugge trokken leven niet veel invloed te heb ben gehad. Wel was zijn geitesikje nu geheel wit geworden. Ongeveer 100 mensen woonden de plechtigheid bij. Onder hen echter nie mand van de huidige Russische leiders. HEERENVEEN De een jaar oude Alle Moritz Schelwald uit Heerenveen is in het lavet van de badcel verdron ken. De moeder had het jongetje met zijn driejarig zusje in het lavet gezet waarin ongeveer dertien centimeter water stond. Het jongetje is waarshijnlijk voorover gevallen en bewusteloos ge raakt. hebben we er beslist geen spijt van dat we onze medewerking aan dit toernooi hebben gegeven", zei hij en hij pree» daarbij nog eens de sportiviteit waar mee alle teams hadden gestreden. DEN HAAG Om een betere werk wijze vah de schoolartsendienst te be- rèiken wil staatssecretaris Kruisinga (Volksgezondheid) bij een aantal dien sten een schoolverpleegster aanstellen. Deze zal zelfstandig schoolgeneeskun- dig onderzoek doen bij jeugdigen. De staatssecretaris hoopt dat de schoolarts daardoor meer tijd en gele genheid krijgt om speciale aandacht te wijden aan kinderen die intensieve hulp nodig hebben. De maatregel zal als proefperiode voorlopig voor drie jaar gelden. DEN HAAG In hoeverre strookt de executie van de twee Nederlandse mili tairen in de periode van 1014 mei 1940 in Breda met het militair proces recht? Het Tweede Kamerlid Lems (PvdA), die dit schriftelijk vraagt aan de minis ters van Defensie en Justitie, wijst erop, dat vólgens hem ook in de militai re strafwetgeving de doodstraf moet worden afgeschaft. AMSTERDAM De Amsterdamse moordbrigade zoekt sinds woensdag morgen zeven uur naar de moordenaar van de 32-jarige Marokkaanse monteur Ahmed B. Alaoui uit Utrecht. Het lichaam van de op gruwelijke wijze om het leven gebrachte Marok kaan werd woensdagmorgen op het trottoir van de doodlopende Gulde- handsteeg gevonden. De hals was door gesneden en de rug zal vol steekwon den. De man is waarschijnlijk na één uur 's nachts om het leven gebracht. Tijdens een buurtonderzoek, bleek, dat melk boer J. Preeker om kwart over een door de Guldehandsteeg was gelopen, hij had niets gezien. Uit het onderzoek in café's in Am sterdam is vast komen te staan, dat de Marokkaan enkele café's heeft bezocht. De Amsterdamse politie acht uitge sloten dat de man beroofd is. Zijn hor loge en kostbare manchetknopen droeg hij nog en in zijn zakken bevonden zich nog enkele losse guldens. HAIFA Israëlische troepen hebben vier Arabische infiltranten gedood bij een fel gevecht in een bos op 21 kilo meter ten noordoosten van de Israëli sche havenstad Haifa, zo meldt het mi litaire commando donderdag. De guerrilla's, die s)nds de oorlog van 1967 nog nooit zo diep Israël waren bin nengedrongen vanuit Libanon, ontmoet ten de Israeli's bij Ahihud op ongeveer 20 kilometer ten zuiden van de grens met Libanon. Drie Israëli's werden bij het gevecht van woensdag gewond. Is raëlische troepen en helikopeter ver spreidden zich op zoek naar andere in dringers. iiiiiiiiiiiiniii iiimiiiiimiiiiiiiiiii BEEK Enkele weken geleden i drukten wij een foto af van een her dershond, die met een ingeslagen schedel op het station in Tiel werd gevonden. Nadat de heer Egbers uit Beek het bericht had gelezen belde hij direct de politie in Tiel. Hij verzocht de hond niet af te ma ken en bood aan voor het dier te zorgen. Later kreeg de politie van nog tien mensen het verzoek de hond te mogen verzorgen. ,,Hij is er weer helemaal boven op. Direct nadat ik hem heb gekre gen is hij geopereerd. Het is een wonder dat hij het heeft overleefd. Z'n hersenen lagen helemaal bloot. Omdat hij dit heeft overleefd heb ik hem de naam „Tarzan" gegeven", aldus de heer Egbers. De nieuwe eigenaar vertelde dat de hond Qok voor kinderen bijzon der lief is. „Hij is bijzonder mak. Ik kan niet begrijpen dat iemand hem zo heeft kunnen toetakelen. Toen ik hem kreeg was hij ook bij zonder mager, je kon z'n ribben tel len. Nu ziet Tarzan er al heel wat beter uit". Het is niet de eerste keer dat de i heer Egbers een verwaarloosde hond in zijn huis opneemt. „Ik heb ook al eens een hond die was ach- 5 tergelaten door vakantiegangers in 5 huis gehaald".

De Vallei | 1970 | | pagina 21