WACHT NIET LANGER Een kind van onze tijd Herdenken in muziek Kerkdiensten Michael Tippet Condooms besmet woord bij raad Discriminatie bij Elithof College gaat gerucht met onderzoek te lijf GRATIS BANDEN CONTROLE Bezinning In Amerongen Vlagvertoon Pluim Europa Cup en raad Televisie defect Wij komen direct M.T.S. Meubelfabriek in Terwolde in de as VEENENDAAL LAAN DER TECHNIEK 6 TELEFOON 08385-11395 OOK IN AMSTERDAM EN HILVERSUM Ellende Oernatuur Bekendmaking Spreekuur van burgemeester Zeven lijsten genummerd Marokkaan gestoken Technische Dienst verhuisd naar gebouw Lievendael Burgerlijke Stand ZONDAGSDIENSTEN SCHADE f 2 MILJOEN GESLAAGD Pagina VRIJDAG 8 MEI 1970 ADVERTENTU ADVERTENTIE Reparatie aan hu ia Opgave s.v.p. voor 12.00 u. TELEF. 08S70—28S8 Veenendaal Ned. Herv. Kerk. Oude Kerk 9.30 uur ds. Jonkers van Otterlo, 17.00 uur ds. Kalkman van Driebergen. Julianakerk 9.30 uur ds. Mijndert van Woudenberg, 17.00 uur ds. Van de Krift. Vredeskerk 9.00 uur en 10.30 uur ds. Van Vliet van Waddinxveen, 17.00 uur ds. Vroegindeweij. Sionskerk 9.30 uur ds. Van Eijk van Gouda, 17.00 uur ds. Jongerden. Poortkerk 10.30 uur ds. Vroegindeweij, 18.30 uur ds. Terlouw. Bejaardencentrum 9.00 uur ds. Vroegin deweij. Veeneind 15.00 uur ds. Terlouw, Dijk- straat 14.45 uur de heer Meijer Herv. gemeente „Sola Fide" 10.00 uur dr. Thoomes 17.30 uur ds. Overduin te Utrecht. Geref. kerk. Brugkerk 9.00 uur en 10.30 uur ds. Fer- werda en 17.00 uur ds. Blanken. Petrakerk 9.30 uur ds. Blanken en 17.00 uur ds. Ferwerda Geref. kerk (vrijgemaakt) Poortkerk 9.00 uur en 16.30 uur ds. Pool. Chr. Geref. kerk Bethelkerk 9.30 uur en 17.00 uur ds. Biesma. Pniëlkerk 9.30 uur en 17.00 uur ds. Brons. Jehova's Getuigen. NVV-gebouw. Tuinstr.: zo. 9.30 uur. Openb. vergadering; 10.30 u. „Wacht toren-studie. Di. 19.30 u. Theocr. school; 20.30 u. Dienstvergadertng. SC HERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. J. Verburg (Wageningen), 18.30 uur ds. J. Boog aard (Woerden), Ger. Kerk: 9.30 uur ds. P. van Strien (Woudenberg), 18.30 uur ds. J. Firet Sr. van Petegem. Deze dienst wordt gehouden in het ver enigingsgebouw aan de Molenweg. Vrijzinnig Hervormde 7.15 uur ds. A. de Wilde uit Lunteren. Ger. Gemeenten 10 uur en 6.30 uur de heer B. Roest. Ger. Gemeenten uitgetreden, 10 en 6.30 uur leesdienst in het verenigingsge bouw aan de Holevoetlaan. R.K. Kerk 9.15 uur Bed. H. Mis in het verenigingsgebouw aan de Molenweg. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk, 9.30 uur dhr. W. Mulder (Amersfoort), 18.30 uur ds. L. v.d. Peut. Geref. Kerk, 10 uur ds. J. Goldschme- ding (Rhenen), 18.30 uur ds. J. C. Jon kers. R.K. Kerk, za. 18.45 uur Eucharistievie ring in gebouw Geref. Kerk. ELST Ned. Herv. Kerk, 9.30 en 18.00 uur Cand. Van de Akker (Monster). RHENEN. Ned. Herv. Kerk. 9.00 uur ds. J. van Wier (Nieuwerkerk a.d. IJssel). Geref. Kerk. 10.00 uur ds. J. C. Jonkers (Renswoude), 17.00 uur ds. J. Goldschmeding. Oud Geref. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst, 14 mei: 19.00 uur dhr. Schinkelhoek. Geref. Gem. (syn.), 10.00 en 17.30 uur leesdienst. Geref. Gem. in Ned., 10.00 en 17.30 uur leesdienst. Ned. Prot. Bond. 10.30 uur ds. A. Ver- straaten (Ede). EDERVEEN Ned. Herv. Kerk, 9.30 uur dhr. Ko- nings (Putten), 18.30 uur ds. Langhout (Bennekom). Geref. gem. in Ned.. 9.30 en 18.45 uur ds. Aangeenbrug. Oud Geref. Gem.. 9.30 en 15.00 uur leesdienst. EDE Oud Geref. Gem.. 10.00 en 19.00 uur ds. Kamp (Grafhorst). RESTEREN Ned. Herv. Kerk. 10.00 uur ds. Muil wijk (Opheusden), 18.45 uur ds. Vroe gindeweij, (Veenendaal). OPHEUSDEN Ned. Herv. Kerk. diensten om 10.00 en 18.30 uur. (Geen opgave). Geref. Gem. (syn), 10.00 en 18.30 uur leesdienst. Geref. Gem. in Ned., 10.00 en 18.30 uur ds. Van Beek. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10.00 uur ds. J. van Noort. 18.30 uur ds. G. Kaastra. De Uithof: 10.00 uur jeugdkapel. Geref. Kerk. 10.00 en 17.00 uur dienst. OVERBERG Ned. Herv. Kerk. 10.00 en 18.30 uur dhr. S. Andringa. Oud Geref. Gem. 10.00 en 18.30 uur leesdienst. VEENENDAAL „De wereld wen telt zich op zijn donkere zijde. Het is winter". Met deze woorden begint het oratorium „A Child ot' our time" van Michael Tippett. Hierdoor wordt de luisteraar direct al betrok ken bij de sfeer en bedoeling van dit stuk. Wie het eerste artikel heeft ge lezen (21 april jl.) zal aanvoelen dat die beginwoorden waarmee Tippett het koor zijn aandeel laat openen. voor alle tijden gelden. De wereld is chronisch ellende-ziek. Prachtig is dan ook de vergelijking en diepe zeggingskracht: die onherroepelijk doordraaiende wereld, door niemand stop te zetten, wentelt zich op zijn donkere zijde... (van jaar tot jaar). De directe aanleiding voor Tippett om dit aangrijpende stuk te schrijven en te componeren (tekst én muziek zijn van hem) was het onbeschrijfelijk wrede pogrom tegn de Joden in Nazi- Duitsland, dat volgde na de moord te Parijs op de Duitse diplomaat Von Rath. Deze moord werd gepleegd door een tot wanhoop gedreven Pools- Joodse jongen, die als vluchteling bij familie was ondergedoken, en geen officiële papieren kon krijgen. De jongen was één van die miljoenen op- gejaagden, niet gewenst in bepaalde delen van de wereld. In het eerste deel van zijn oratorium laat Tippett in tekst en muziek de verzuchtingen ten gevolge van ras- senvervolgingen horen. Het is alles nog erg tijdgebonden en gaat derhal ve over de jaren, waarin Hitier en zijn trawartten vernietigingsplannen ten uitvoer gaan brengen. Het uit gangspunt vormt de altsolo: „De mens heeft het heelal gemeten met een telescoop en daarbij de Goden van hun tronen verdreven". De enor me zelfoverschatting en eindeloze machtswellust, van de mens is het griezelige startpunt dat Tippelt ons wil laten meebeleven. De verteller deelt de luisteraar via een bassolo mee, wat er van komt: el lende, pogroms, lynchpartijen, honger- oorlog. Het oratorium geeft dit alles weer in beangstigend goed getroffen dissonanten en degenen die dit con cert gaan bijwonen zullen, wat de muziek betreft, niet altijd even .schone' klanken moeten verwachten. Dat kan ook niet. Tekst en muziek zijn volkomen op elkaar afgestemd en beide roepen de gedachte aan menselijke wreedheid op. Het stuk is in wezen beschouwend en de gebeurtenissen worden ons alleen ter bespiegeling voorgehouden. Van daar ook de parallel die er is in op bouw als we het vergelijken met bijv. de Matthaus Passion van Bach. De koralen die uitdrukking geven aan de gevoelens van de gemeente, zijn in „A Child of our time" vervangen door negro-spirituals, eigentijdse geestelijke liederen. Juist de liederen die ontstaan zijn vanuit het verdrukt zijn der negers. Het tweede deel van dit indrukwekken de stuk laat zien (en horen) hoe de jongen tot zijn wanhoopsdaad wordt gedreven en tot welk een ontzettende gevolgen dit leidde. Terwijl de ene helft van de mensheid ontzet toekijkt wat de andere helft aan wreedheid ten toon spreidt, wordt deze scène muzikaal onderbroken door het gees telijke lied van de toom: „Go down Mozes". De verdrukking van het volk Israël in Egypte is tenslotte de histo rische start van wat «30 jaar geleden zo macaber tot uitbarsting kwam. (en elders nog voortduurt). Tippett tilt in het derde en laatste deel de actuele gebeurtenis van die tijd omhoog tot het bovenpersoonlijke en boventijdse. Hij belijdt zijn geloof in de onoverwinnelijkheid van het licht, ondanks het feit, dat de zondebok (het kind van onze tijd) de outcast, wordt gebroken in de botsing der krachten. Tenslotte loopt het orato rium uit op het lied van de hoop ..Deep river, my home is over Jor dan." Het is te hopen dat velen hun schroom overwinnen en de stap eens wagen naar dit herdenkingsconcert. Onge twijfeld zal men het heden herken nen in wat Tippett ons woordelijk en muzikaal zegt. Daarom ook wil ik met Tippett's eigen woorden eindigen, die hij voor de radio uitsprak in juni 1968, naar aanleiding van het hierbo ven beschreven oratorium „Toen ik het schreef, was ik verbon den met al die verworpenen, verjaag den uit het centrum van onze samen leving naar de zelfkanten der maat schappij: in de slums, in de concen tratiekampen, in de ghetto's. Echter, tijdens het componeren van dit werk, hoewel de persoonlijke betrokkenheid nooit ontkend mag worden, werd ik door het werk zelf gedreven naar een soort diepere verbondenheid, beide partijen omvattend: de eigengerech tigden én de verworpenen. Evenwel met passie en niet met een werkloze neutraliteit. Deze passie, in alle betekenissen van het woord, komt voort uit de oerna tuur van het drama, zoals het orato rium het voorstelt. Als het koor vraagt: Wat komt er nu van de jon gen terecht, wat gebeurt er met hem? krijgt het ten antwoord: „Hij is ook een uitgestotene, zijn manne lijkheid is gebroken in de botsing der machten. God overweldigde hem, het kind van onze tijd". Dit antwoord is vredelijk; het gebruik van het woord God is echter op geen enkele manier ongepast. Wij gaan tastend onze weg naar medelijden en begrip, omdat elke keer, dat welk ge deelte dan ook van het oerdrama van gewelddadigheid en scheiding herop gevoerd wordt, de schok van de col lectieve tragedie zo ontzettend groot is." Volgende week woensdag 13 mei zal de Chr. Oratoriumvereniging Veenen daal een herdenkingsconcert verzorgen in het Verenigingsgebouw aan de Eikenlaan. Het belangrijkste programma-onderdeel van deze avond vormt ongetwijfeld de uitvoering van het oratorium „A child of Our Time" van de Engelse componist Michael Tippett. De C.O.V. heeft deze compo sitie reeds met groot succes in 1968 ten gehore gebracht en een herhaling is dan ook alleen maar toe te juichen. Ook dit jaar verlenen solisten van naam weer hun medewerking. De sopraan Annette de la Bijc en de alt Aafje Heynis, Willy van Hese (tenor) en Henk Smit (bas) worden bijgestaan door het Nederlands Begeleidingsorkest en de COV Veenendaal. De algehele leiding berust in handen van dirigent Gysbert van Zanten. Gezien de grote betekenis van dit concert, belicht onze muziekredacteur Jan Hessels Mulder in dit tweede artikel vooraf, de inhoud van Tippett's werk. RHENEN De burgemeester van Rhenen maakt ingevolge het bepaalde in artikel 22 der Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad der ge meente Rhenen in zijn jaarvergadering van 28 april 1970, nr. 7, heeft besloten te verklaren, dat een bestemmingsplan in voorbereiding is voor het gebied Ach terberg, zoals op de bij het besluit be horende kaart in rood is aangegeven. Tevens heeft de raad besloten te be palen, dat het verboden is binnen het genoemde gebied zonder of in afwijking van een schriftellijke vergunning van burgemeester en wethouders bomen en struiken ten dienste van een econo mische exploitatie te planten. Rhenen, 8 mei 1970. De burgemeester voornoemd, L. Bosch v. Rosenthal. lytichael Tippett werd in 1905 te Londen geboren. Hij bracht zijn jeugd door in Suffolk en trok later naar Zuid-Frankrijk en Italië. Na zijn terugkeer studeerde hij aan het Royal College of Music, gaf enkele jaren les maar keerde al spoedig de grote stad de rug toe. In een dorpje in Surrey leefde hij heel eenvoudig en componeerde er zijn werken. Tippett staat zeer kritisch tegen over zijn eigen werk. Zo her schreef of vernietigde hij sinds 1935 geregeld zijn composities. In 1940 werd hij benoemd tot direc teur of music" te Morley. Twee dagen na het begin van de oorlog begon hij aan zijn oratorium ,,A Child of our time". In 1951 verliet hij het Morley College en wijdt zich sindsdien alleen aan het com poneren. Vier jaar later vond de eerste uitvoering plaats van zijn opera ..A Midsummer Marriage" in de Koninklijke Opera Covent Garden. Met zijn tweede opera ..King Priam" staat dit werk, centraal in heel zijn omvangrijke oeuvre. Tip pett is een veelgevraagd radiospre ker en verschijnt tevens herhaal delijk op de Britse televisie. Verschillende universiteiten ver leenden hem in de loop der jaren eredoctoraten, hij is ..Commander of the Order of the British Empi re" en werd vier jaar geleden ge ridderd door Koningin Elizabeth. Tippett componeerde tot nu toe 4 werken voor strijkorkest, 4 piano concerten, een werk voor orgel, 2 symfonieën, 10 koorwerken, een aantal fanfares voor blaasinstru menten, kamermuziek en 2 ope ra's. AMERONGEN Geboren: Gerry Nelly d.v. P. van Bamëveld en N. Taze- laar; Evert Adriaan z.v. E. A. van Vie- gen en J. A. Hensen; Frans Hilko z.v. J. Hijlkema en T. H. Daems. Overleden: G. H. ter Avest, 37 jr. Ondertrouwd: E. v. Drumpt en J. van Ee; D. J. van Soest en G. den Hartog. Ingekomen personen: J. W. Koudijs van Renkum in Dwarsweg 4; J. W. A. Steeman van Alkmaar in Burg. Jhr. H. v.d. Boschstraat 1; J. Bos van Maar tensdijk in Amerongen Wetering 16; R. Woning van Kampen in Lekdijk' 13f; J. C. van Hunnik van Veenendaal in Hol- leweg 20. Vertrokken: F. Utama van Kon. Wil- helminaweg 103, naar Amstelveen: E. G. Voorsluys-van Doleweerd van Ko ningin Wilhelminaweg 94 naar Veenen daal; J. H. W. de Wilde van Overstraat 10 naar Leersum. RHENEN De burgemeester van I Rhenen brengt ter openbare kennis, dat hij vrijdag 8 .mei 1970 verhinderd is spreekuur te houden. Rhenen, 4 mei 1970. De burgemeester voornoemd, L. Bosch v. Rosenthal. AMERONGEN „Een pikant puntje". Op die manier introduceerde burgemees ter Van den Bosch woensdagavond bij de raad het voorstel om automaten met voorbehoedmiddelen in Amerongen toe te laten mits ze In besloten ruimten wor den opgehangen. Het woord condooms bleek echter een besmet woord. In het voorstel werd er niet over gerept en de raad sprak over ingrediënten, „die dingen", men trok een ver gelijking met ballonnen en de SGP'er Van den Dikkenberg sprak zelfs van „het kwaad". Na enig heen en weer gepraat werd de Alg. Politie Verordening gewijzigd m dio zin dat automaten met voorbehoedmiddelen slechts onzichtbaar vanaf de open bare weg mogen worden opgehangen. De heer Van der Veer (PvdA) kon niet akkoord gaan met het voorstel. Hij zag in het opnemen van de restructieve bepaling het opleggen van een beperking en het aantasten van de vrijheid. De heer G. J. Buis sloot zich bij zijn fractiegenoot aan. „We moeten de jeugd niet gaan bemoederen en geen kiekeboe met onszelf gaan spelen", zo meende hij. De heer Van den Dikkenberg (SGP) „We moeten dit kwaad zo veel mogelijk te gengaan". Wethouder G. J. van Barneveld had een ander bezwaar om de automaten langs de openbare weg op te hangen. „Net zoals nu de feestballonnen nog in de bomen op De Hof hangen, zien we die dingen in de toekomst in de bomen wanneer de automaten langs de openbare weg zullen worden geplaatst", zo vreesde hij. De heer Van der Veer illustreerde zijn bezwaren tegen het voorstel in deze vorm nog met andere woorden. „Nu het woord kwaad is gevallen kom ik er nog even op terug. We worden herhaaldelijk gewaarschuwd, dat roken zo slecht voor de ge zondheid is. Toch hangen sigarettenautomaten wel langs de openbare weg. Elders, waar geen beperkingen zijn, hangen „ze" ook niet in de bomen. Ik weet geen na delen op te sommen en daarom ben ik tegen", aldus de heer Van der Veer. Met zijn stem en die van de heren Buis en Haandrikman (CH) (liever automaten in het openbaar dan gedwongen huwelijken) tegen werd het voorstel tenslotte aangenomen. VEENENDAAL Woensdagmorgen had ten gemeentehuize de nummering plaats van de kandidatenlijsten die zijn ingediend voor de komende gemeente raadsverkiezingen Deze luidt als volgt: 1. P.v.d.A.; 2. CHU; 3. ARP; 4. SGP; 5. VVD; 6. KVP en 7. D'66. RHENEN Artsen: Za. dr. Almekinders, Herenstr. 59, tel. 2432; zo. dr. Wijchers, Achter- bergsestraatweg, tel. 2328. Apotheek: Voor spoedgevallen wende men zich tot de dienstdoende apotheek in Wageningen. EDERVEEN. RENSWOUDE en DE KLOMP Arts: Th. S. ter Velde. Oude Holleweg 4, Renswoude, tel. 08387-450. WOUDENBERG en SCHERPENZEEL Arts: M. Pon, Hole voetsplein 291, Scher- penzeel, tel. 03497-1250. AMERONGEN. ELST en LEERSUM Arts: dr. Ossendorp, Holleweg 2, Ame rongen, tel. 03434-1678. Wijkverpleging: Amerongen: zr. Renijl, Kon. Wilhelminaweg 67, tel. 03434- 1759 (tot maandag 8 u.); Leersum: zr. Van Rijsbergen, Kon. Julianalaan 50, tel. 03434-1423. Midden-Betuwe OPHEUSDENde praktijken van de artsen Buddingh, Van Silfhout en Tromp worden waargenomen door dr. Jonker te Opheusden. tel. 08887-393. KESTEREN: de praktijken van de drt- sen Eikelenboom, Guépin en Keur worden waargenomen door dr. Van der Veen te Lienden, tel. 03443-220. TANDARTSEN Veenendaal en Rhenen: voor spoedge vallen bellen 08385-19049. VEENENDAAL Op de Hoofdstraat in Veenendaal raakten dinsdag twee Marokkaanse gastarbeiders slaags, na dat zij enkele glazen bier hadden ge dronken. Hun ruzie werd menens, en een van hen kwam in het ziekenhuis terecht. Hij had snij- en steekwonden opgelopen, toen zijn landgenoot hem met een stuk glas te lijf ging. De dader is in het politiebureau ingesloten. TERWOLDE In de nacht van woensdag op donderdag heeft brand gewoed in de meubelfabriek Stokking in Terwolde. De schade bedraagt ruim twee miljoen gulden. Het bedrijf, Stok- king's meubelfabriek n.v. is gespeciali seerd in slaapkamerameublementen. De oorzaak van de brand is nog onbekend. De brand is bestreden door de brand weerkorpsen van Terwolde, Twello, Apeldoorn en Deventer. De afdeling machinale plaatbewerking is geheel uit gebrand. De brand is dhtdekt onmiddel lijk na afloop van de tv-uitzending van de wedstrijd Feijenoord-Celtic. Om vier uur in de nacht was men de brand meester. Donderdagmorgen kon men zich beperken tot nablussen. AMERONGEN Het gemeentebestuur van Amerongen gaat een onderzoek instellen naar de bewering dat aan bepaalde groepen en personen de toegang tot De Litho» zou zijn ontzegd. Het PvdA-raadslid. de heer Van der Veer, kwam woensdagavond in de raadsvergadering niet dit gerucht aandragen bij de behandeling van een subsidievoorstel ten behoeve van dit hervormde jeugdhuis. Het college was geen discriminatie ter ore gekomen en keek daarom nogal vreemd op van de mededeling van de heer Van der Veer, die overigens een slag om de arm hield over de grond van de geruchten. B. en W. beloofden op verzoek van ir. J. Tenge (VVD) rapport van hun be vindingen te zullen uitbrengen. Alleen de heer A. van den Dikkenberg (SGP) wildr „de Uithof" de subsidie onthou den. Het christelijk voor de naam jeugdhuis zag hij alleen maar als een vlag om de lading te dekken. „Laat de Hervormde gemeente zelf de lasten maar dragen", zo meende hij. De heer Van den Dikkenberg vond overigens dat de Hervormde gemeente met dit soort jeugdwerk maar ver was afgewe ken van de grondbeginselen van de Re formatie. Burgemeester Van den Bosch had geen zin om een theologisch debat aan te gaan met de SGP'er en vond boven dien dat diens bezwaren niet in de raad thuis hoorden. Het college besloot verder op verzoek van ir. Tenge het aangaan van een nieuwe straatverlichtingsovereenkomst met de PUEM terug te nemen. De raad was niet blij met de voorgestelde loop tijd van een jaar. Men prefereerde voor de nieuwe overeenkomst ook een ter mijn van vijf jaar. Burgemeester Bosch uitte bij deze ge legenheid zijn misnoegen over het ge mis aan inspraak van de gemeenten in de leiding van de PUEM. De technische dienst van de gemeente gaat bezit nemen van het gebouw Lie vendael.'Voor enkele Amerongense ver enigingen betekent dit dat zij naar een ander onderkomen moeten gaan omzien. De raad vond dit vooral vervelend voor de bejaardensoos, maar de voorzitter verzekerde dat alle verenigingen die hierdoor op hogere lasten door zaalhuur komen een willig oor bij het college zullen vinden. Overigens achtte hij de tijd niet ver VEENENDAAL De bewoners van de Julianastraat houden van vlagvertoon. Op nationale feest- en gedenkdagen wappert bijna huis aan huis het rood, wit en blauw. Het lijkt we', of men zich in de Ju lianastraat hiertoe verplicht voelt door de straatnaam. Het bewijs van de zin voor vlagvertoon werd on derstreept toen gisteren door de be woners van het pand Julianastraat 6 6de Feijenoordvlag werd uitge stoken ter ere van de Rotterdamse overwinning in Milaan. meer, dat Amerongen in de toekomst in dit opzicht zal gaan samenwerken met Maam en Leersum. De verhuizing van de TD betekent dat enige andere dien sten in het gemeentehuis ruimer ge huisvest kunnen worden. Ir. Tenge (WD) bepleitte uitbreiding van Lievendael. „Dan kunnen we de eerste tien jaar tenminste vooruit". AMERONGEN Burgemeester jhr. mr. O. R. van den Bosch stak zijn gemeentenaren woensdag avond een pluim, op de hoed voor de wijze waarop zij de dag daar voor de 25-jarige herdenking van de bevrijding hebben gevierd. ,,De hele bevolking heeft begrepen waar het om ging, waardoor bevrijdings dag voor iedereen een ware bele venis is geworden. Het gemeente bestuur is dan ook blij en dankbaar voor het verloop van de festivitei ten". Een bijzonder woord van dank richtte de burgemeester tot het comité dat de feestelijkheden zo voortreffelijk had voorbereid. AMERONGEN Verschillende Amerongse raadsleden vonder*, het maar onbegrijpelijk dat o> de Europa Cup-avond een raadsverga dering was uitgeschreven. Het so cialistische raadslid de heer A. v.d. Veer had nog een bezwaar. Naar zijn mening waren de stukken voor deze vergadering te laat bezorgd. .Zodoende is er te iveinig tijd voor bestudering van de onderwerpen" zo meende hij. In zijn rechtvaardiging voor de keuze van de datum merkte burge meester jhr. mr. O. R. van den Bosch op, dat het aanvangsuur van de raadsvergadering met opzet met een half uur was vervroegd in ver band met de Europa Cup-finale. Zijn we dan niet klaar dan komt de rest later wel", zo steldé hij de voetbalenthousiasten onder de raadsleden gerust. Het was onmogelijk geweest een andere vergaderdatum te vinden. Een van de wethouders was pas te rug van vakantie en volgende week is de burgemeester afwezig. Het la- Ie afsturen van de stukken was me de het gevolg van de vele feestda gen. ELST Voor het doctoraal examen scheikunde slaagde aan de Rijksuniver siteit te Utrecht de heer J. B. Griffioen uit Eist

De Vallei | 1970 | | pagina 5