Verkiezingsstrijd ontbrand Inventieve PvdA snoepte CHU lijst nummer één af Rhenense artsen maandag in nieuw medisch centrum Jubilarissen bij „D.S." gehuldigd Geen praktijk meer aan huis Televisie defect Wij komen direct Bekenclmaki ng Toto-nieuws „Wie is God eigenlijk" Bekendmaking Kon. goud voor W. v. d. Weerd Wedvlucht van Luchtreiziger Geen spreekuur burgemeester van roekei stoel als het over verzekeringen gaat ede 08380-12897 renkum 08373 - 2979 BURGERLIJKE STAND UIT DE KERKEN SLEUTELFIGUUR UITLENEN DUBBEL LOTEN BURGERLIJKE STAND ZATERDAG 9 MEI 1970 artsen. Op de begane grond liggen de spreek- en behandelkamers, de ver- bandkamer. het laboratorium en de re ceptie. Op de eerste verdieping zijn vier flatjes, bestemd voor de assistentes in het centrum. Eén doktersassistente is al aangesteld. Conciërge van het centrum is de heer J. Keyman. De verhuizing van dé praktijken naar het nieuwe gebouw is zo goed mogelijk voorbereid. Toch hopen de artsen in het begin om enige clementie, omdat het misschien nog wat stroef zal lopen. Een der artsen die het nieuwe cen trum bij de pers, introduceerde ant woordde op een desbetreffende vraag, dat ook geprobeerd is de tandartsen en een apotheek aan de nieuwe opzet te laten meewerken. Dit is mislukt, maar waarom wilde hij niet meedelen. Rhenenaren die bij ziekte de hulp van een arts nodig hebben en zelf niet naar het medische centrum kunnen ko men wordt verzocht 's morgens tussen acht uur en half tien nummer 3341 te bellen. Deze perdiode willen de artsen tevens zoveel mogelijk vrijhouden voor nieuwe boodschappen. Wil men alleen een re cept of een verwijskaart vragen, dan kan dit na half tien, ook telefonisch. Wie zijn huisarts persoonlijk telefo nisch iets wil vragen, kan dat het best doen tijdens diens spreekuur. .Vallei -ter bij Mies inEen-van-de-acht' VEENENDAAL De heer P. H. J. Polman. Grote Pekken 118, chef van het reisbureau van firma De Haas gaat vanavond als lezer van „de Vallei" deelnemen aan de VARA-quiz „Een van de acht" die door Mies Bouwman wordt gepresenteerd. Het wordt van avond een rechtstreekse uitzending ADVERTENTIE vanuit het Kurhaus te Scheveningen. Het Ls de laatste „Een van de acht" van dit seizoen. De heer Polman heeft de wedstrijd sfeer bij de quiz al op zich kunnen la zen inwerken. Enige weken geleden stond hij samen met een andere kan didaat reserve voor het geval een aan gewezen deelnemer verstek zou laten gaan. Dat bleek het geval maar bij loting „wie-van-de-twee" in „Een van de acht" moest optreden viel hij af. Nu is het door zijn dochter geïnspireerde televisiedebuut bepaald op vanavond 20.20 uur. Toy toy toy. RHENEN Geboren: Johannes Hen drik, z.v. E. J. Otto en N. den Ilartog; Gerrit, z.v. J. van Ginkel en A. Leidek ker, (Veenendaal); Wijntje, d.v. M. van de Weerdhof en H. van den Heuvel, (Veenendaal); Hendrika Catharina, d.v. M. van Willigen en G. Remerie; Everdi- na Roelofina, d.v. G. van de Vlierd en E. van Ginkel, (Amerongen); Anthony Johan, z.v. G. J. van Hal en J. C. van Neerbos; Cornells Gijsbertus, z.v. K. L. O. de Kroon en C. Visch; Hendri ka, d.v. W. Peterman en J. de Roder; Marcus Frederik, z.v. F. Koopmeiners en V. M. Volmer; Hendrik Jan Barend, z.v. C. Versteeg en L. J. A. Stuart, (Veenendaal); Johannes Cornelis. z.v. C. Versteeg en L. J. A. Stuart, (Veenen daal); Marinus Pieter, z.v. G. J. Wilde man en H. J. Mulder; Dirkje Jacoba Hendrika, d.v. P. A. Pater en W. Bou- man, (Veenendaal). Getrouwd: H. van de Scheur en O. W. van Laar; M. C. van Ravenhorst (Woudenberg) en T. G. van Lienden; H. van Es (Delft) en D. Meurs (Wagenin- gen). Overleden: Jacoba van Wakeren, 63 j.# echtg. van E. van den Dikkenberg, (Veenendaal); Johannes de Koning, 75 j., echtg. van A. Hardeman, (Veenen daal); Willemijntje de Koning. 83 j., geh. gew. met G. Heikamp, (Veenen daal); Johanna Cornelia Nellestijn, 10 j.,; Aaltje van Laar, 72 j., echtg. van G. van de Haar; Gijsberta van den Berg, 79 j.; Johannes Benjamin Meijer, 63 j., echtg. van H. W. van der Vliet; Paul Alphonse Schemering Reelfs, 74 j., echtg. van J. A. Sleebos. Elders Geboren: (te Utrecht); Caroli ne, d.v. H. van Walsem en H. van Thuijl; (te Ede); Gerrit Jan, z.v. W. Stomphorst en J. van Amerongen. DEN HAAG De cijfers van sport- toto 38 van 26 april en sporttoto 39 van Koninginnedag (30 april) zijn: Sport toto 38: Aantal deelnemers: 739.365; bruto inleg: f 1.507.534,20; prijzenbedrag f 678.390,39. Ie prijs: f 203.517,12, 3 meldingen van 13 goed, uitkering per kolom bruto f 67.839,—. 2e prijs: f 135.678,08, 140 meldingen van 12 goed, uitkering p. kolom f 969,10. 3e prijs: f 203.517,12, 2282 meldingen van 11 goed, uitkering per kolom f 89,-. Extra prijs: f 135.678,08, 5700 meldin gen van de eerste 8 goed, uitkering per kolom f 23,50. Sporttoto 39: Aantal deelnemers 644.097, bruto inleg: f 1.275.078,60, prijzenbedrag f 573.785,37. Ie prijs: f 172.135,61, 2 meldingen van 13 goed, uitkering per kolom bruto f 86.067,80. 2e prijs: f 114.757,08, 46 meldingen van 12 goed, uitkering per kolom bruto f 2494,50. 3e prijs: f 172.135,61, 911 meldingen van 11 goed, uitkering p. kolom f 188,50. Extra-prijs: f 114.757,08, 134 meldin gen van de eerste 8 goed, uitkering per kolom f 856, Ned. Ilerv. Kerk Beroepen: te Spijkenisse (toez.): H. van Goslinga te Rijnsburg; te Grijpsker- ke: C. Vermeulen, kandidaat te Am stelveen; te IJsselmuiden: C. den Boer te Zeist; te Ermelo; M. H. Boogert to Hellendoorn. WAM93dn VEENENDAAL De Veencn- daalse politieke groeperingen zijn in de slag gegaan voor de op 3 juni te houden gemeenteraadsver kiezingen. Het eerste treffen in de arena heeft een duidelijke zege opgeleverd voor de PvdA getuige hel feit, dat de socialisten, niette genstaande hun numerieke min derheid in de raad ten opzichte van bijvoorbeeld de CHU op 3 juni zullen uitkomen onder het lijst- nummer een. Het is voor het eerst in de politieke geschiedenis van Veenendaal dat zoiets plaats vindt en hoewel het op zichzelf niet schokkend is valt er wel het een en ander te zeggen hoe de PvdA het heeft klaar gespeeld om de eerste ronde van de verkiezings strijd met glans te winnen. Grote verliezer werd de CHU die al ja ren de rij van lijsten heeft aange voerd. Voor hel verslag van de gevechts handelingen eerst een stukje theo rie uit de kieswet. Deze geeft hoe kan het ook anders in ons met wetten en reglementen volgehan gen staatsbestel ook de spelre gels aan wie er bij verkiezingen aanspraak op nummer een, twee enz. aanspraak kan maken. Sleutelfiguren daarbij zijn de zitting hebbende raadsleden, die een met name te noemen lijst kunnen aan bevelen voor de toekenning van een voorkeurnummer. De lijsten die worden aanbevolen komen ook het eerst voor nummering in aan merking. Met andere woorden de politieke groepering die de meeste handtekeningen van zitting heb bende raadsleden weet te verzame- melen komt het eerst voor num mering in aanmerking. Hebben twee of meer politieke partijen een gelijk aantal handtekeningen dan wordt er geloot, dit verband is het van belang te weten dat de CHU momenteel met zes mensen in de gemeenteraad is vertegenwoordigd, de PvdA met vier, de VVD met een en Binding Rechts met twee zetels. De overige politieke groeperingen spelen in net kader van dit verhaal geen rol. De CHU heeft er altijd prijs op gesteld om als grootste politieke groepering onder nummer een de verkiezingsstrijd in te gaan. In het verleden was dat wel eens moei lijk met name toen de CHU, PvdA en AR ieder op vjjf raadsstoelen /.alen. Om niet de kans te lopen dat PvdA met ie een ging strijken werd er een handtekening geleend van de AR. Dat kan namelijk. De handtekening wordt namelijk niet ontkracht als de man of vrouw die hem zet niet dezelfde politieke ideologie onderschrijft. Sleutelfiguur in de nek-aan-nek race om lijst 1 te veroveren is et race om lijst 1 te veroveren is het CHU-raadslid de heer H. van Wa- tijd geleden te kennen heeft gege ven geen politieke pap meer te lusten en niet meer wil terugkeren in de nieuwe raad. Geruime tjd geleden werd hij benaderd door mevr. Buddingh-De Vries Lentsch of hij zijn handtekening op de VVD-lijst wilde zetten. De VVD wilde om propagandistische en praktische redenen graag weer on der nummer vijf aan de verkie zingen deelnemen, maar aangezien Binding Rechts met twee leden in de raad vertegenwoordigd is wil de WD het tenminste op een lo ting laten aankomen. Mevr. Buddingh: „We hebben nog heel wat propaganda-mate- riaal liggen waarop het nummer vijf staat vermeld en omdat de CH toch al voldoende handteke ningen bezat om nummer een in de wacht te slepen stemde de heer Van Wagensveld toe. De heer Van Wagensveld maakte er tegen vriend noch vijand een geheim van dat hij zijn handtekening zou uitlenen aan de WD. Dat kwam ook de PvdA ter ore. De heer C. G. van Hall zag zijn kans schoon en benaderde de he ren I)e Kievid en Beijer van Bin ding Rechts die al besloten hadden zich op 3 juni niet meer in het po litieke strijdgewoel te wagen. Deze stemden toe hun handtekening op de PvdA-lijst te zetten. ..De heer De Kievid; „Dit heeft niets met politiek te maken. Het gaat hierbij niet om een politieke kleur dus besloten we onze handteke ning aan de PvdA te geven. Als een andere politieke groepering onze handtekeningen kunnen krij- onze handtekening kunnen krij gen." Het besluit van de Binding Rechts fractie heeft er in Veenendaalse raadskringen al toe geleid om niet meer van Binding Rechts maar van Binding Links te spreken. Bi j de CHU zat de kat in de gor dijnen temeer toen attente ambte naren ter gemeentesecretarie lie ten weten, dat d'e heer Van Wa gensveld zijn handtekening zowel op de lijst van de CHU als op die van de WD had gezet. Op zoiets staat geer. doodstraf maar het betekent wel dat de handteke ningen van de heer Van Wagens veld op beide lijsten ongeldig wa ren. Een eenvoudig rekensommetje leer de dat CHU dan vijf handtekenin gen had en de PvdA zes. Ergo PvdA zou lijst een krijgen en CHU zou tegen de traditie in onder nummer twee moeten uitkomen. Dat was het moment waarop de CHU alle strijdkrachten onder de wapenen riep om a. de heer Van Wagensveld op de dwalingen zijns weegs te wijzen en b. te proberen de twee Binding Rechts leden van gedachten te laten veranderen. Het eerste onderdeel van het t strijdplan had succes. De heer Van Wagensveld liet zich van de VVD lijst afvoeren maar Binding Rechts-leden gingen niet overstag. Ze hadden A. (PvdA) gezegd en kwamen hierop niet terug. Het gevolg was dat CHU en PvdA ieder met zes aanbevelende handtekeningen kwamen opdraven en er geloot moest worden. Het lot beloonde de meest inventieve groepering en wees PvdA het num mer toe, de CHU kreeg bijgevolge nummer twee, AR kreeg drie, SGP vier, VVD na loting met KVP ach tereenvolgens vijf en zes en D'66 zeven. Slotcommentaar van CHU-man de heer C. van Genderen: „Ik beur aan het hele geval niet zo zwaar, maar ik vind wel dat PvdA een beetje voorbarig gehandeld heeft". PvdA-man de heer C. G. van Hall: „We vinden het wel aantrekkelijk om ook eens onder nummer een uit te komen alhoewel de positie van dit lijst nummer als attractie wel een heleboel is verzwakt door het afschaffen van de opkomst- plicht. De mensen die komen, stemmen nu bewuster." Mevr. Buddingh: „Ik heb de af spraak met de heer Van Wagens veld al gemaakt toen het nog on bekend was dat Binding Rechts niet meer aan de raadsverkiezin gen zou deelnemen. De manier waarop PvdA te werk is gegaan kan ik niet zo erg waarderen. Je verstoort er de interne verhoudin gen in de raad mee". De heer Van Wagensveld was niet voor commentaar te bereiken. In de volgende ronde komen de RHENEN Dinsdag 12 mei komt de afdeling Rhenen van de Ned. Chr. Vrou wenbond voor de laatste maal in dit seizoen in vergadering bijeen. Ds. De Vries uit Bennekom zal spreken over het onderwerp: „Wie is God eigenlijk". RHENEN Burgemeester en wet houders van Rhenen maken bekend, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 28 april 1970 medewerking, als be doeld in artikel 72 der Lager-onderwijs- wet 1920, heeft verleend aan de Vereni ging „Een School met de Bijbel" te Eist (U) voor de aanschaffing van meu bilair, alsmede van schoolboeken, leer- en hulpmiddelen voor het eerste en vijfde leerjaar in verband met uitbrei ding van het aantal leerlingen. Binnen 30 dagen na heden kan iedere ingezetene van dit besluit in beroep ko men bij gedeputeerde staten der provin cie. Rhenen, 6 mei 1970. Burgemeester en wethouders voornoemd, De secretaris, W. C. Pieters. De burgemeester, L. Bosch v. Rosenthal. RHENEN De artsen van Rhenen nemen maandag het nieuwe medische dentram in gebruik, dat is gebouwd achter het wijkgebouw aan de Nieuwe Veenendaalseweg. De doktoren drijven vanaf die datum geen praktijk meer aan huis. Het centrum stelt hen in staat doeltreffender en efficiënter te werken. Er zijn betere onderzoekmogelijkheden omdat het laboratorium beter kan zijn uit gerust dan bij een individueel werkende arts, en men zal beter in staat zijn om hulp te verlenen bij ongevallen, omdat zowel 's morgens als 's middags voort durend twee artsen aanwezig zijn. K. W.: do. 14 mei, 20.15 uur, To neelgroep Studio met „De Stukken" van Jan Cremer. Gespeeld worden „Oklahoma Motel" m.m.v. Marius Crans, Rudi Falkenhage e.a., en „The late show" met Shireen Stro- ker en Marius Crans. De Kargadoor: zo. 9 mei: 14.30 uur Poppentheater Proupt;-ma. 11 mei 20.30 uur Nieuwe Comedie met ..Vallen en Opstaan". Mickery (Rijksstraatweg Loener- sloot): t. e. m. zo 17 mei Toneel groep La Mama met „Ratsmass" en .Cinque" of „Sprint Orgasmics". Cabaret Za. 9 mei (Nieuwe Kamp bij Tivoli) 20.30 uur cabaret „Rondondijne". Muziek Di. 12 mei Unitas (Lucas Bolwerk) 20.30 uur Groot Jazz Concert van J. C. P. met o.a. Misja Mengelberg. ARNHEM Stadsschouwburg Za. 9 mei 20 u. Toneelgroep Theater met „De Kaukasische krijtkring" van Ber- tolt Brecht, met Christine Ewert. Carol Linssen, Bernhard Droog, Fenneken Andreae, Trees van der Donck e.a. Musis Sacrum Di. 12 mei 20 u. Het Gelders Orkest o. 1. v. Carl van Garaguly. Solist: Richard Stein, piano. Werken van Striet- man, Katsjatoerian en Dvorók. i)e Korenbeurs 9. 15. 16, 18. 29 en 30 mei 20.30 u. „Cornelie Quist", musical over democratisering van het on derwijs door leerlingen van de hoogste klassen van het Stedelijk Gymnasium te Arnhem. Tekst, mu- ziek en regie: Ron Klipstein. Filmkring Arnhem Do. 14 mei: 20 u. (De Korenbeurs) t Sectie Cinéclub „De vijfde mei en J het Fascisme". Exposities Gemeentemuseum: tot 31 mei „Het onderste schilderij boven" (alle J schilderijen van het museum); tevens: „is een duif gestorven"- presentatie van onvrijheid. Stadhuis Arnhem: „Arnhem 1945", foto expositie, ingericht door het Gemeente-archief. Galerie 't Spijker: (Spijkerstraat) werk van Arnhemse grafici, tot stand gekomen in het Instituut voor J Vrije Grafiek. i Bioscopen Rembrandt, Velperplein, Arnhem. Aanv.tijden 2.30, 6.45 en 9.15 uur. De dolle, dwaze waaghalzen van de J scherpe bochten. Luxor, Willemsplein. Aanvangstijden 2.30, 6.45 en 9 u.: Vriezen we dood, dan vriezen we dood. Zaterdag 23.30 uur Nachtvoorstelling. Nacht- j vlinders. Studio A, Langewal. Aanvangstijden 6.45 en 9 uur: Met jouw tanden in mijn nek. (The fearless Sampire J killers). Donderdag, zaterdag, zon- dag en woensdag 2.30 uur De Jantjes. Saskia, Looierstraat. Aanvangstijden 2.30, 6.45 en 9 uur: Cactus Flower, j Palace, Bakkerstraat. Aanvangstij den 2.30, 6.45 en 9 uur. Donderdag t/m zaterdag: Ik geef me aan 1 iedere man. Gerrie Grant, Dianne J Davis. Zondag t.m. woensdag: Kill them all. J VEENENDAAL Bioscoop: Luxor theater geen voor stellingen. Za. 9 mei: Verenigingsgebouw Eikenlaan: 20 u. Bevrijdingsconcert drie Veenen daalse koren. Woe. 13 mei Verenigingsgebouw Eikenlaan: 20 uur „Child of our Time" door C.O.V. Do. 14 mei NVV-gebouw, Tuinstraat: 20 uur hearing voor jongeren over bestem ming Willibrordusschool. RHENEN Bioscoop: Bio. za. 2ê u en zo. 14.30 u. „De nacht der vergelding": zo. 20 u. „Als de (Zweedse) naakte wind der zee". UTRECHT Stadsschouwburg Za. 9 mei 20 u. Fons Jansen met „Driemaal an dermaal". I)i. 12 mei '20 u. Zuidelijk Toneel Globe met 'Oom Wanja' van Tsjechow, m.m.v. Magda Janssens, Lo van Hensber- gen, e.a. Voe. 13 mei 20 u. Zuidelijk Toneel Globe met „Oom Wanja" (zie boven). >o. 14 mei '0 uur Nieuw Rotterdam Toneel met „Theodoor, een total loss" van Eric Schneider, m. m. v. Lies Fran ken e.a. v r. 15 mei 20 uur „Spring uit het raam schat. we gaan trouwen". Theater Het medische centrum kost om en nabij een half miljoen gulden. De ge meente Rhenen heeft een leningsgaran tie gegeven. Continu is het bereikbaar, ook *s nachts, als een antwoordapparaat bij een telefoontje inlichtingen ver strekt over de huisartsen die diensten waarnemen, en waar dezen zijn te be reiken. De Rhenense artsen zijn zelf ook gebaat met de nauwe samenwer kingsvorm. Om beurten als 't ware kunnen ze voldoende deelnemen aan nascholingscursussen, zodat zij hun kennis op peil kunnen houden. Een belangrijk voordeel van de inge bruikneming is, dat bij ongevallen niet meer stad en land behoeft te worden afgebeld om een dokter. Men belt voort aan het nummer 3341 en directe hulp ie verzekerd. Volgens een vast rooster doen 's mor- Een 's middags twee artsen dienst, het afspraaksysteem dat al ander- jaar in gebruik is. De borden waarop informatie daarover wordt ver strekt, bevinden zich in het souterrain van het centrum waar ook de ingang is. Elke arts heeft er zijn eigen afspra- kenbord en zelf is hij ook gemakkelijk te vinden omdat zijn naam op de deur van zijn spreekkamer staat. Een ander voordeel van de geconcen treerde medische hulp is, dat de artsen eikaars praktijken zonder problemen kunnen waarnemen. Men rekent op een soepel systeem, dat wordt geschraagd door de omstandigheid dat alle gege vens over de patiënten centraal in het centrum zijn ondergebracht. Het centrum is vlak achter het wijk gebouw opgetrokken. Het is er zelfs mee verbonden door middel van een .doorbraak". In het souterrain is een afdeling fysiotherapie, waar de heer H. v-.d. Linden zijn praktijk uitoefènt in drie grote ruimten vol moderne appara tuur. Hij staat in nauw contact met de RENSWOUDE Geboren: Evert Cor nelis, zoon van E. Blaauwendraat en C. E. van de Lagemaat; Arno Johannes Marinus, zoon van M. A. Burgers en A. van Rij; Marnix, zoon van G. van 't Riet en I. A. J. Veldhuijzen van Zanten. Ondertrouwd: G. van den Broek, 24 jaar (Otterlo) en A. van Harten, 23 jaar. VEENENDAAL In hotel La Mon tagne ontving de heer W. van'de Weerd vrijdagmiddag uit handen van burge meester P. Bode de eremedaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De heer v. d. Weerd kreeg zijn onderscheiding in verband met zijn veertigjarig jubileum bij de Kon. Vee- nendaalsche Wol- en Vijfschachtfa- briek v/h Wed. D. S. v. Schuppen N.V.. waar hij momenteel als chef van de loonadministratie werkzaam is. De D. S. had gisteren nog meer feestelijks in petto, want tegelijkertijd werden nog acht andere jubilarissen gehuldigd. Burgemeester Bode belichtte in zijn toespraak ook het grote aantal neven functies van de heer v. d. Weerd, voor al op maatschappelijk en onderwijs terrein. Hij sprak zijn grote waarde ring uit voor „iemand die zich in het le ven voor de volle honderd procent weet te geven". D. S. directeur mr. C. C. P. de Vries had tevoren de functies van de heer v. d. Weerd opgesomd: bestuurslid van „Philadelphia", van de Dr. Willem de Jongh Stichting, van de Chr. Nat. School en het Julianaziekenhuis, secre taris van LONAS, lid van de Advies commissie Bijstandswet en lid van de vereniging tot oprichting en instand houding van Christelijke scholen voor beroepsonderwijs. Acht jubilarissen ontvingen van de directeur een decoratie die vanwege het bedrijf aan langdurige trouwe dienst is verbonden. Het waren de he-en A. v. d. Weerdhof, J. J. van Dolderen, J. Diepe- veen. H. v. d. Poel. H. de Ruiter, H. Oudhuizen (allen 50 jaar bij „de wedu we"), en E. Sukkel (25 jaar). De even eens 50 jaar trouwe heer C. van Manen kon om persoonlijke redenen niet aan wezig zijn. Voor elk van de heren had mr. De Vries een apart toespraakje, waarin hij de carrières in het kort de revue liet passeren. De dames overhandigde hij een aardige attentie. Voor de komst van burgemeester Bode in La Montagne wijdde de heer De Vries een beschouwing aan de ont wikkelingen bij Scheepjeswol sinds de laatste wereldoorlog. Hij zei onder meer dat het streven van dit moment vooral gericht is op het voortbrengen van pro- dukten die up to date zijn. Het bedrijf bevindt zich in een stadium waarin to taal nieuwe artikelen- en klantengroe pen moeten worden gezocht. Hij noem de in dit kader de zgn. „non woven" produktie. Op dit vlak is momenteel een strijd gaande tussen textiel- en pa pierfabrieken, die beide door middel van relatief geringe reorganisaties een belangrijk marktaandeel kunnen ver werven. RHENEN Burgemeester en wethou ders van Rhenen maken bekend, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 28 april 1970 aan de Vereniging tot Stichting en Instandhouding van Scho len met de Bijbel te Rhenen ten behdeve van de Platanenschool mede-werking, als bedoeld in artikel 72 der Lager-onder- wijswet 1920, heeft verleend voor aan schaffing van atlassen voor het vak aardrijkskunde. De gevraagde medewer king voor de aanschaffing van leer- en hulpmiddelen voor het vak geschiedenis werd geweigerd. Binnen 30 dagen na heden kan iedere ingezetene van dit besluit in beroep ko men bij gedeputeerd^ staten der provin cie. Rhenen, 6 mei 1970. Burgemeester en wethouders voornoemd, De secretaris. W. C. Pieters. De burgemeester. L. Bosch v. Rosenthal. ADVERTENTIE VEENENDAAL De EVPV „De Luchtreiziger" in Veenendaal organi seerde op Hemelvaartsdag een duiven vlucht vanaf Roosendaal. De duiven werden om 13.30 uur in vrijheid gesteld en de eerste meldde zich om 14.48 uur bij de heer H. v. Kooten. De verdere uitslag is: H. v. Kooten 1-4-12-20; Gebr. Spies 2- 6-14; W. J. v. Dam 3-9; A. v. Barneveld 5-10; R. J. v. Kooten 7-13-16-19; H. Beijl 8-11-15-18; G. Fasse 17. VEENENDAAL Burgemeester P. Bode is op woensdag 13 mei verhin derd spreekuur te houden. Reparatie aan huis Na de plechtigheden poseerden de gedecoreerden op het gazon van La Montagne, geflankeerd door o.a. directeur mr. C. C. P. de Vries (uiterst links). In 't midden de heer W. v.d. Weerd met de Oranje Nassau-medail- le. De onderste foto toont het moment waarop burgeweester Bode de ko ninklijke onderscheiding opspeldt. Opgave s.v.p. voor 12.00 u. TELEF. 083702838

De Vallei | 1970 | | pagina 3