Voetballers worden geschaduwd Jans Vlot winnaar van snelle eerste etappe Feijenoord naar het „Catshuis Jan van I is geen man van de k.o. Officiële uitslag van Tulpenrally Estudiantes zegevierde OLYMPIA'S RONDE DOOR NEDERLAND Zoetemelk op ruim één minuut Van Steenbergen veroordeeld DALET BALSEM Griekenland- Nederland na eerste dag gelijk wmmmmmwmmmmm Pele slaapt elke nacht in andere kamer PC BLIEKTREKKER GEEN KILLER Datum WK veldrijden VERBLUFFEND In Romandië ANDRE H.MEIJER Koninklijke gelukwensen voor Feijenoord Rotterdam na het leest Wagtmans niet meer in Ronde van Spanje World Cup-rally Sijbrands voor concurrenten onbereikbaar Voetbalallerlei Davis Cup ZATERDAG 9 MEI 1970 si) ort MEXICO STAD De Mexicaanse politie wil niets aan het toeval overla ten. Bijna 20.000 functionarissen van rijkspolitie en geheime dienst heb ben de strikte opdracht gekregen alle speleVs van de teams, die aan de eind ronde voor het wereldkampioenschap deelnemen, te schaduwen. Het hoofd van de politie, generaal Renato Vega Amador, verklaarde in Mexico Stad. dat onopvallend geklede geheime agenten de spelers vrijwel overal zullen volgen, zelfs bij de trainingen. In een toespraak tot bevelhebbers van politiedivisies zei de generaal donderdagavond: „Ik wil geen enke le klacht te horen krijgen over dief stallen of molestaties van speïërs"of toeristen tijdens, het toernooi. Wij zullen 'de onderwereYdflgü i*ën gëèn kans geven het succes van de strijd om de wereldtitel, waar alle ogen van de hele wereld op gericht zijn, te vertroebelen". Tijdens de bijeenkomst verklaarde Eduardo Estrada Ojeda, chef van Mexico's geheime politie, dat iedere speler, in het bijzonder de sterren van elke ploeg, door zijn agenten ge schaduwd zou worden. „We hebben ons geïnstalleerd in de hotels, bij de trainingsvelden en andere plaatsen, die de spelers en toeristen veelvuldig zullen bezoeken", aldus Ojeda. Hij vervolgde: „De spelers van Brazilië, Engeland en Peru, die reeds aanwe zig zijn, worden zelfs op uitstapjes naar de stad gevolgd. Hoewel dit een lastige taak voor ons is, verloopt een en ander tot nu toe bevredigend". Ojeda voegde er aan toe, dat zijn mensen van het begin van dit jaar een studie hadden gemaakt van de antecedenten en de foto's van be kende herrieschoppers, dieven en buitenlandse onruststokers. Ojeda zei voorts, dat de speciale bewaking, die Pele „geniet" slechts een onderdeel is van het immense beschermingsprogramma van de ge heime dienst. Zes weken geleden be kenden vijf gearresteerde guerrilla strijders, dat zij een complot hadden beraamd om de Braziliaan te kid nappen. Pele slaapt nu elke nacht in een apdere kamer en staat onder scherpe bewaking. Intussen is 'iedere politie-agent in Mexico geïnstrueerd om speciale aandacht te schenken aan de men sen, die het toernooi komen bijwo nen, en hun het verblijf zo aange naam mogelijk te maken. Verder is het een oud Mexicaans gebruik om bekende misdadigers (die hun straf uitgezeten hebben) tijdens een be langrijke gebeurtenis in Mexico op te sporen en tijdelijk in een gevan genis „onder te brengen". Elk jaar voor de kerstperiode en de viering van de geboortedag van de heilige maagd van Guadalupe, worden dui zenden „zware jongens" opgepakt en enkele dagen achter de tralies gezet. Ook voor de Olympische Spelen van 1968 hield men talrijke zakkenrol lers, dieven en andere misdadigers „verborgen" tot de Spelen waren af gelopen. Ten gevolge van deze „round up," werden toen bovendien 200 lopende strafzaken opgelost. BLADEL Jans Vlot tekende voor de eerste overwinning in Olympia's Ronde van Nederland. De technisch tekenaar by gemeentewerken in Meppel stapte daarmee opnieuw uit de schaduw van zün twee jaar oudere broer Wicher, die hem vooral vorig jaar duideiyk had overtroffen, en uit die van de andere grote ster uit de Amstelploeg, Fedor den Hertog. Deze twee. die de 21-jarige Drent vorig seizoen volledig overheersten, hebben voor een belangrijk gedeelte gezicht gegeven aan de eerste etappe van Amsterdam naar Bladel. Wicher Vlot was mede betrokken by de geslaagde ontsnapping, die zyn broer winst bracht en Fedor den Hertog droeg veel by tot de sterke positie van de Amstelploeg op de eerste dag. Met een grootse achtervolging, waardoor Fedor den Hertog in de laatste fase van deze snelle eerste rit nog in de kopgroep arriveerde, kwamen de Amstelryders vooraan in het ploe- genklassement. Voor Jans Vlot is wielrennen nog geen hoofdzaak. Zijn beroep prevaleert nog. in deze Ronde van Nederland, of eigenlijk Ronde van Nederlanders, want op 3en enkele uitzondering na werden de 24 buitenlanders, onder wie de com plete Westduitse ploeg, op grote achter stand gereden, maakte Jans Vlot weer een gedeelte op van de zestien vakan tiedagen, die de Zuiddrentse gemeente hem jaarlijks toestaat. Wanneer Olympia's evenement achter de rug is heeft hij nog precies vier vrije dagen over... De doorbraak van Jans Vlot naar de top, die hij al eerder gestalte gaf met een sterke overwinning in de Ronde van Zuid-Holland, is des te opvallender, omdat hij in het gezelschap van de na tionale top nog een „echte" amateur is. Trainen kan hij slechts in de avond uren. „Als ik zou worden aangewezen voor de Nederlandse ploeg, die gaat rij den in de Tour de l'Avenir, dan zal ik moeten proberen buitengewoon verlof te krijgen, op eigen rekening dus", al dus Jans Vlot. Vijftien kilometer voor het slot van de etappe zette Jans Vlot zijn eerste aanval in. Hij werd onmiddellijk terug gehaald door Peter van der Kruys, die net als vorig jaar tot de favorieten be hoort. Toen echter werd hij door een valpartij uitgeschakeld. Van der Kruys maakte nu een kapitale fout. Fedor den Hertog had, als derde Amstelrijder, een plaats gevonden in het kopgroepje van zeven en Van der Kruis richtte al zijn aandacht op de nieuw aangekomene. De slimme, kleine Jans Vlot maakte er ze ven kilometer voor de finish gebruik van. Terwijl de concurrenten alle aan dacht richtten op de ster-rijder uit de sterke ploeg van Herman Krott, lie hij zich eerst even iets afzakken en sprong vervolgens onweerstaanbaar naar voren Een verrassingsactie, die volledig slaag de. De etappe naar Bladel kreeg daarmee een boeiende ontknoping, nadat gedu rende een lange aanloop door een grote groep voornamelijk hard werd gereden. Te hard. Het gemiddelde van de win naar was 44 kilometer per uur en bij deze snelheid op het volmaakt vlakke parcours was het begrijpelijk, dat ont snappingen slechts een kleine kans hadden. De aanvalsacties bleven dan ook ach terwege, of werden snel teniet gedaan. Er waren ook weinig renners, die zich in de eerste van de 180 te rijden kilo meters herhaaldelijk onderscheidden. Het was een gaan en komen aan de kop, al waren Jans en Wicher Vlot, Pe ter van der Kruys, Hennie Kuiper en if* dfc De overwinning van Feijenoord in de Europa Oupfinale heeft vele activi teiten en reacties losgeslagenzo ook bij de NV Koninklijke Regeer Voor schoten, die een speciale Cup-penning geslagen heeft. Op de foto: voor- en achterzijde van de penning. DEN HAAG Minister-president De Jong en de minister van Cultuur, Re creatie en Maatschappelijk Werk, mej. mr. Kloinpé, zullen vanmiddag om half vijf spelers en bestuur van Feijenoord op het „Catshuis" in Den Haag ontvan gen. De burgemeester van Rotterdam en enkele bestuursleden van de KNVB zullen bij deze ontvangst aanwezig zijn. Op initiatief van de Amsterdamse HAARLEM „De beweeglijken zetten zelden een knal". In één zin geeft beroepsbokser Jan van Ispelen aan waarom hij geen mannetje van de k.o. is. En waarom hij enige tijd geleden zo intens gelukkig in de ring van het Haagse Congrescentrum ronddanste. Hij, de man die zeer beweeglijk is en dus niet de doffe dreun over zich heeft waarmee men tegenstanders voor tien tellen en langer tegen de grond slaat had door k.o. gewonnen. Voor het eerst. „Als amateur heb ik er 89 gebokst. Vijftien verloren, twee onbeslist, de rest gewonnen. En nooit néér". „Helemaal nooit?" „Nooit. In Moskou niet, in Tsjecho- Slowakije niet, in Mexico niet. Nooit!". Jan van Ispelen bokst nu zeven jaar, hij is 28. Vroeger voetbalde hij. Derde klasse KNVB, in EHS, een Haarlemse ploeg die nu naar dc afdeling is afge zakt. Eigenlijk meer om wat aan zijn conditie te doen als voetballer, ging hij eens een beetje boksen. Het ging leuk, steeds leuker en het overstapje werd gemaakt. In ijltempo joeg Van Ispelen de trap op: nieuwelingen, C, B, A klasse. Een paar keer tweede bij de Nederlandse kampioenschappen in het zwaarwelter- gewicht, drie keer kampioen bi] de middengewichten. Hij kreeg naam. Een naam die goed genoeg was om bij de amateurs tot een publiektrekker te worden voor de mensen, die graag een goede technische bokser aan het werk zien. Géén man, die voor sensatie zorg de door nu en dan met één klap een ge vecht te beëindigen. De zeer goede amateur Van Ispelen overwoog het voor en tegen van de laatste stap, die naar de profs. Ging het om het geld, zag hij ineens een plaats vrij in de hoogste regionen bij de profs, was het overmoed? „Ik deed het niet om het geld, hoewel ik graag wat verdien. Al een paar jaar heb ik zitten vergelijken. Conclusie: wat daar gemiddeld gepresteerd wordt kan ik ook. Ikheb vrij veel boksers uit het buitenland gezien, vooral veel ama teurs bij internationale toernooien en dan zie je vaak mannen die in feite be ter boksen dan de gemiddelde prof. Waarom zou ik dan niet eens bij de profs gaan kijken?" „Ik heb ook meteen gezegd: als het niet direct lukt kap jk er mee. Tenslotte heb ik ie' als een naam te verliezen, ik wil niet afgaan en als een soort gekke Henkie door de ring springen. Ik heb wel een soort gevoel van eigenwaarde. In mijn achterhoofd heb ik wel een plannetje om eens een sportschool te beginnen en daarvoor kan ik wat over gespaard geld van het prof-werk best gebruiken. Ik doe nu een cursus sport massage". Is het zo dat de voor zijn gewicht lange Haarlemmer alles op het boksen heeft gegooid? „Ik heb mijn ambachtschool afge maakt en bén nu al jaren lasser in Am sterdam, dan ben ik ook nog bloemen- venter en ik train 6 dagen in de week. Twee .eer lopen: Kraantje Lek-Zand- vóórt v.v., door de duinen hollen en nu en dan stoppen voor een partijtje scha duwboksen. Vier keer bokstraining bin nen". Ontbreekt nog het obligate nummer: waarheen moet dit optreden als prof leiden? „Zit er ergens een Europese ti telgevecht diep verborgen in het ach terhoofd?" „Dat zijn dingen waar je weieens over kunt dromen, maar ik ben geloof ik te bescheiden om daar serieus aan te denken. Misschien, dat ik over een jaartje eens tegen Verbon om een Ne derlandse titel in de ring kan komen. Ik kan tenslotte niet helemaal voor het boksen gaan leven want thuis zitten vrouw en twee kinderen óók op me te wachten. Ik had het indertijd als ama teur wel, dat ik me rot moest werken in het weekend om de kloof te overbrug gen die er viel door gemiste inkomsten bij een Europees kampioenschap". Toen Claude Courteille in dat Haagse Congrescentrum in de derde ronde zon der dat hij daar erg veel van merkte werd uitgeteld na een serie stoten van Van Ispelen, ging men zich afvragen of de nieuwe prof toch misschien wel een heel harde stoot over zich heeft. „Ja, ik geloof dat ik iets harder stoot tegenwoordig, maar ik moet het toch van beweging en techniek hebben. Ik ben nog nooit neer geweest, ik zie de stoot van mijn tegenstander in het al gemeen wel aankomen en dan kan die op zijn minst gebroken worden". „Een killer ben ik niet. Neem een Van Duivenbode, dat is een killer, dat zit er bij hem in. Ik kan mijn kracht wel iets opvoeren misschien, maar een echte k.o.-man word ik nooit. Ik ben beweeglijk in de ring. „Misschien zit ik een beetje onder Rudi Lubbers. Da's gek. In zoverre gek, Rudi is goed, maar neem nou de Olym pische Spelen. Toen Henko Baars, Rudi en ik in Mexico waren kon je dat goed merken. Alles rende om Rudi heen, om dat he. nu eenmaal uitzonderlijk is dat een bokser ook nog student is. Maar ik had, lijkt me, toch ook een beste lijst opgebouwd van overwinningen, ik kon toch óók wat. Goed, ik ben lasser, maar het gaat hier toch over boksen? Toen Henko naar Nederland terug moest, voelde ik me gewoon vergeten". Over de componenten, die een bokser maken: „Ik heb altijd een perfectte conditie; de /orm is een kwestie van de dag. Je hebt van die dagen, dat je bij het op staan al voelt, hoe je zou zitten als je die dag een wedstrijd had. Overtuiging, dat ik dus zelf helemaal sta achter wat ik doe, heb ik. Toen ik een half jaar op non-actief moest staan en terug moest komen daarna, was ik die overtuiging helemaal kwijt". sportwereld heeft promotor Piet Ter- meulen een telegram gericht aan mana ger Guus Brox van Feijenoord met de uitnodiging om met het „Milaanelftal", reserves en officials het internationale boksgala in de Oude RAI te Amsterdam op maandagavond bij te wonen, waar tevens een huldiging op touw zou wor den gezet. Bas van Duivenbode, broer van Feij- enoordback Theo van Duivenbode, bokst opnieuw in de zwaargewichtsca tegorie tegen Emile „Okee" Grittis (Da homey). De nationale kampioen won enige tijd geleden in het Haagse con grescentrum van dezelfde tegenstander, toen de Afrikaan in de vijfde ronde de strijd geblesseerd staakte. De middengewichtkampioen van Ne derland, Joop Kruis, staat tegenover de Marokkaan Ben Lachemi, die in januari de Utrechter Joop Verbon knock out sloeg. Verbon is ook in de Oude RAI present. Hij ontmoet Ronald Riedewald in een gevecht om de nationale titel zwaarweltergewicht over twaalf ron den. Voorts krijgt middengewicht Jan van Ispelen, die nog ongeslagen is als pro fessional, Nico Aloserij als tegenstan der. APELDOORN Het wereldkam pioenschap veldrijden wordt volgend jaar op 21 februari in Apeldoorn ver reden. Het is de bedoeling de nationale titelstrijd op 31 januari te organiseren. Jan Aling enkele keren „los" van de grote groep, die meer achterblijvers dan uitlopers kende. Het contact verliezen was vrijwel synoniem met kansloos zijn. Een snel gerepareerde lekke band was nog te corrigeren ten opzichte van het peloton, dat onverminderd hard door ging. Het kopgroepje van zes man, dat ten slotte ontstond had kwaliteit, maar geen eendracht. Van der Kruys had als enkeling weinig lust om hand- en span diensten te verlenen aan twee Amstel- en twee Ketting-rijders, Andresen kon het niet. Maar de vertegenwoordigers van de groepen, die met twee man waren ver tegenwoordigd, deden het wel. En hoe! Ondanks het felle verzet van het pelo ton hielden zij het zestal buiten de grij pende c.rm van de herhaaldelijk opdui kende jachtgroepen.. Op dat moment begon Fedor den Hertog aan een verbluffende achtervolging. In minder dan acht kilometer over brugde hij het gat dat toen hij het een maal had gedicht geen dertig seconden meer groöt was, maar een volle minuut bedroeg, want ook de koplopers hadden niet stilgezeten. Pas toen de broers Vlot merkten, dat Den Hertog de groep bin nen zijn bereik had gekregen, vermin derden zij even hun activiteiten. De uitslag is: 1. Jans Vlot (Amstel Bier) 4.06.00 (met bon. 4.05.45); 2. Van der Kruys (TNA) 4.06.28 (met bon. 4.06.18); 3. Wicher Vlot (Amstel Bier) z.t. (met bon. 4.06.23); 4. Schür (Ketting) 4.06.28; 5. Andresen (Noorwegen) z.t. 6. Den Hertog (Amstel Bier z.t.; 7. Kuiper (Ketting) z.t.; 8. Balk (Kettinig) 4.07.16; 9. Nieüwkamp (Ketting z.t. 10. Janbroers (Peugeot) z.t.; 11. John Cornelissen (Caballero) z.t.; 12. Bravenboer (ATN) z.t.; 13. Ger Harings (FB) z.t.; 14. Van Katwijk (Am stel Bier) z.t. ROTTERDAM De jury van de in ternationale Tulpenrallye heeft het protest van de Italianen Barbasio/Man- nucci (Lancia Fulvia HF 1600) toegewe zen. Zij stijgen hierdoor van de 18e naar de derde plaats met 1152,7 straf- punten. De equipe Ben Pon/Rob Wie- denhoff (VW 1600 prototype) zakt door deze beslissing naar dë vierde plaats met 1261 strafpunten. Het officiële klassement luidt als volgt: L. Van Grieken/Verbunt (Ned) en BMW 2002 TI, 963,1 strafpunten; 2. Ragnotti/Thimonier (Fr) met Open Ral- lye Kadett, 1040,9; 3. Barbasio/Mannucci (It) Lancia Fulvia HF 1600) 1152,7; 4. Pon/Wiedenhoff (Ned) (VW 1600 proto type) 1261 pnt.; 5. Beaumont/Fouquet (Frankrijk met Opel GT) 1276,5 pnt. (winnares Coupe des dames); 6. Bour- jesson/Sterner (Zwe) Open Kadett RC, 1313; 7. Krause/Godichard (Fr) met Re nault Gordini 1368,4; 8. Guliker/Schoon- derbeek (BMW 2002 TI) 1391,9; 9. Si- gurdsson/Berglund (Zwe) met Saab V4, 1393; 10. Palmer/Spokes (GB) met Por sche 911 1462,8; 11. Gatsonides/Buwalda (Ned) DAF 55, 1749,6; 12 Luy- bregts/Luybregts (Ned) DAF 55, 1749,6; 13. Veder/Mouwes (Ned) BMW 2002 TI, 1750; 14. Edwards/Drummond Walker (GB) Ford Escort TC, 1809,6; 15. De Wild/De Wild (Vauxhall Viva GT, 1821,3); 16. Barenzung/Witz (W Did) Vol vo 142 B 20, 1950,1; 17 Bierman/Dik hout, Alfa Romeo 1600, 1983,4; 18. Hommel/Bork (O Did) Wartburg 353, 2006,1; 19. Gries/Malsch (O Did) Wart burg 353, 2071,1; 20. Culmbacher/Streh- low, Wartburg 353, 2084,9. De zo veel belovende equipe Van Lennep/Schwarz (BMW 2002 TI) is op de 42e plaats geëindigd met 22735,4 pnt. LES DIABLERETS De Italiaan Franco Bitossi heeft vrijdag de tweede etappe van de Ronde van Romandië, een rit over 129 kilometers van Ovron- naz naar Les Diablerets, gewonnen. Bi tossi legde de afstand af in 3.40,38. Joop Zoetemelk eindigde in 3.40,48 als vierde achter Santambrogio (It) en de Zwitser Spahn. In het algemeen klassement is Silva- no Schiavon eerste voor Vianelli en Boifava. Zoetemelk bezet de elfde plaats met een achterstand van ruim een minuut. ADVERTENTIE A Dit is de Zweedse rechtsbuiten Roger Magnussen, voor wie Feijenoord belangstelling heeft. Magnussen speelt momenteel bij de Franse club Marseille. BEEKBERGEN (ARNH. WEG 7921 - REST. DE WOESTE HOEVE Do. 30 APRIL t/m Ma. 11 MEI DEVENTER POSTBUS «7 TEL 0S700 - HOOI DEN HAAG De koningin en prins Bernhard hebben telegrafisch hun har telijke gelukwensen gezonden aan het bestuur en de spelers van Feijenoord bij het behalen van de Europa Cup in Milaan. Ook prinses Beatrix en prins Claus, prinses Margriet en de heer Van Vollen hoven zonden direct na afloop van de wedstrijd telegrammen om Feij enoord met zijn overwinning geluk te wensen. De ambassadeur van Groot-Brit- tannië in Nederland, sir Edward Tom- kins. heeft vrijdag de volgende felici- tatieboodschap aan burgemeester Tho massen van Rotterdam gezonden: „Na mens mijn tijdelijk diep getroffen landgenoten doe ik u, en de inwoners van Rotterdam, mijn welgemeende ge lukwensen toekomen voor het triomfa le succes van Feijenoord in Milaan" ROTTERDAM De intocht van Feijenoord in Rotterdam is in alle op zichten geslaagd en bijzonder rustig verlopen, zo vermeldt het Rotterdams politierapport van vrijdag. Het is een uiting van de lichte verbazing en op luchting die in Roterdam te consta teren vallen over de geringe schade, aangericht door het massale publiek. Alleen bij de organisatoren van het feest ,,C 70" is er een lichte teleur stelling over schade aan paviljoentjes op de Coolsingel en het verdwijnen van circa tweehonderd zeven meter hoge vlaggemasten, compleet met vlaggen. Het symbool ,,C 70" op vlag gen werd het symbool van ,,Cup 70". BURGOS De Spanjaard Ramon Saez heeft vrijdag de 15de etappe van de Ronde van Spanje, een rit over 134 km van Valladolid naar Burgos, ge wonnen. Hij versloeg in de eindsprint Jan Serper.ti en de Belgen Ronsmans en Reybroeck, die resp. tweede, derde en vierde werden. Rini Wagtmans kwam niet aan de start. Het algemeen klasse ment na 15 ritten: 1. Tamames (Spa) 72.59.59; 2. Ocana (Spa) 73.00.00 3. M. Lasa (Spa) 73.00.08; 4. Van Springel (Belg) z.t.; 5. Santamarina (Spa) 73.00.10 6. J. Lasa (Spa) 73.00.15; 7. Manzaneque (Spa) 73.00.30; 9. Santiste- ban (Spa) 73.00.31; 10. Laburdette (Fra) 73.00.32; 25. Pijnen (Ned) 73.02.32; 32. Hiddinga (Ned) 73.04.07; 34. Dolman (Ned) 73.04.32; 56. Van der Vleuten (Ned) 73.20.28; 63. Serpent! (Ned) 73.31.19; 67. Van Katwijk (Ned) 73.38.34; 71. Hoogerheide (Ned) 73.59.00. SANTIAGO De World Cup-rally karavaan is op het ogenbik in Chili, waar zij te kampen heeft met 5000 meter hoge bergpassen, die geblokkeerd zijn door metershoge sneeuw. Een pas, van het Andesgebergte, de Aqua Hegra, waar de rijders 12 mei zul len arriveren, is totaal onbegaanbaar door sneeuwstormen van de laatste da gen. De Chileense regering poogt deze pas nog vrij te maken door enorme aan tallen wegwerkers in te zetten. De Chi leense automobielclub heeft er echter niet veel hoop op en prepareert reeds een andere route. NIVELLES De Belgische oud wielrenner Rik van Steenbergen, die meermalen de wereldtitel op de weg veroverde, is in hoger beroep door de rechtbank van Nivelles wegens mede plichtigheid aan het smokkelen van ver dovende middelen veroordeeld tot een boete van 2600 gulden. Van Steenbergen voerde tot zijn verweer aan, dat hij niet op de hoogte was van de aanwezigheid van de tien kilo ruwe opium in zijn wagen. De „werkelijke" smokkelaars werden veroordeeld tot straffen die varieerden van 6 tot veertien maanden gevangenis straf. ADVERTENTIE Veel vrouwen lijden aan pijnlijke, ontsierende knobbels of gezwellen aan de grote teen, die het dragen van schoenen tot een kwelling maken. Verkwikkende DALET BALSEM dringt diep in de huid, heft de aandoening en doet de zwelling verminderen, waardoor de pijn verdwijnt DALET BALSEM werkt ook zeer verfrissend bij vermoeide en pijnlijke voeten. Bij apothekers en drogisten. HENGELO Tonmy Sijbramds is vrijdag onbereikbaar geworden in het damtoernooi om het open kampioen schap van Nederland, dat in Hengelo wordt gehouden. Met nog een ronde te spelen heeft de Amsterdammer een voorsprong van drie punten op Hisard. Sijbrands speelde eerst donderdagavond remise tegen de Haitiaan Germain in een partij voor de achtste ronde. In de negende en voorlaatste ronde rekende Sijbrands met Hisard af. Uitslagen negende ronde Roozenburg (Ned.)-Baba Sy (Sen.) 11; Hisard (Fra.)Sijbrands (Ned.) 02; Germain (Haïti)—Edink (Ned.) 1—1; Smith (VS)—Visser (Ned.) 0—2; De Rui ter (Ned.)Gagnon (Can.). 11; Pippel (Ned.)Delhom (Fra.) 11; Sadiek (Sur.)Kleinrensink (Ned.) 2—0; Simo- nata (Fra.)Mensonides (Ned.). 1X', Blom (Ned.)Gregoire (Bel.) 02; Her- melink (Ned.)Jurg (Ned.) 11. Stand: 1. Sijbrands 16 pnt.; 2. Hisard 13; 3. Roozenburg 12; 4. Baba Sy en Pippel 11; 6. De Ruiter, Sadiek en Edink 10. AC Bologna heeft in Varese de eerste finalewedstrijd voor de Italiaan se beker tegen Varese met 1-0 gewon nen. Tenzij het reglement van het toer nooi om de Runners Up-cup veranderd wordt, zal bekerhouder Arsenal in de volgende wedstrijdenreeks niet aantre den. De Engelse voetbalbond heeft na melijk uitgaande van de eindstand in de eerste divisie voor het toernooi aangewezen: Leeds United (2e), Liver pool (5), Coventry City (6) en Newcastle United (7). Arsenal eindigde op de 12de plaats. Derby County (4e) kreeg onlangs een verbod opgelegd om wedstrijden in Europa te spelen en te Chelsea (3e) zal uitkomen in het toernooi om de Euro pese beker voor bekerwinnaars. Er is echter nog hoop voor Arsenal. Een voorstel tot reglementswijziging, dal behelst de bekerhouder het recht te ge ven aan het volgende toernooi mee te doen, moet nog in discussie komen. BUENOS AIRES Estudiantes heeft in Buenos Aires de eerste wedstrijd voor de halve finales van het toernooi om de zogenaamde Libertadoresbeker tegen River Plate met 10 gewonnen. De stand was al bij de rust bereikt. De tweede wedstrijd is op 16 mei ln het stadion van Estudiantes. De winnaar van dit toernooi zal met Feijenoord mo gen strijden om de wereldbeker. ATHENE Na de eerste dag van d« Davis Cup-wedstrijd tussen Grieken land en Nederland, die in Athene wordt gespeeld, is de stand gelijk. Beide lan den wonnen een enkelspel. Jan Hordijk startte met een overwinning tegen Gra- vilides (6-4, 6-8, 6-1, 6-1) en Peter Sor ters moest zijn meerdere erkennen in de Griekse nummer één, Kalogeropou- los (7-5, 8-6, 6-2). Naast Griekenland-Nederland werd gisteren een begin gemaakt met talrijke Davis Cup-ontmoetingen. De standen na de eerste dag waren: Iran-Roemenië 0-3; Groot Brittannië-Oostenrijk 1-2; Zweden-Spanje 0-2; Turkije-Bulgarije 0-2; Egypte-Noorwegen 2-0; Weet- Duitsland-Zweden 2-1.

De Vallei | 1970 | | pagina 7