VZC oppermachtig tegen zwak Het Gooi mm wsp nrasi YLTC bedwong Vale Ouwe: 3-3 Men alarmeert de politie in noodgeval, bij ongeval, bij overval (en soms voor niemendal...). Merino9s verloor 2 spelers Solliciteer bü de Politie inde Drie Grote Steden. WATERPOLO Opheusden zeer produktief Barneveld klopte Or an je-Wit Unitas speelde zeer matig LAWN-TENNIS Competitierit Valleirenners Damesploeg tegen Engeland NIET TE MISSEN GELIJKWAARDIG Afd. Nijmegen Rie Timmer aan leiding HERENTEAM GEMENGD TEAM KORFBAL ATLETIEK In het laatste geval hoeft hij alleen maar - diploma middelbare handelsdagschool, z'n goede humeur te bewaren. Onder alle -hvo-b-diploma, andere omstandigheden moet hij menselijk, moedig, doortastend en deskundig kunnen optreden.Niet voor niets heeft de opleiding zo'n veelzijdig karakter. Elke adspirant-politieman krijgt verkeers- en verbindingstechniek.: Autorijden. Wetskennis. Eerste hulp en judo. Maatschappijleer. Opsporingsleer. Om- maar eens enkele dingen te noemen. Politieman-zijn is zwaai1 Daarom is de selectie streng, logisch. Een politieman wordt immers elke dag voor onverwachte situaties geplaatst. Ingewikkelde situaties, die hij snePmoc kunnen overzien. Dat is niet iedereen gegeven. Dat eist een scherp waar nemingsvermogen. Dat eist mensenkennis. En samenspel in teamverband. Daarom kan niet de eerste de best bij de politie komen. Wie wèl?~" Laten we heel eerlijk zijn: vorig jaar kwam nog geen 10% van de sollicitanten door de selectie. Als u in aanmerking wilt komen om opgeleid te worden voor een functie bij een gemeentelijk politiekorps moet u wel aan de volgende eisen voldoen: leeftijd ten minste 17 en ten hoogste 28 jaar, kerngezond zijn en ten minste 1,72 meter lang. In het bezit zijn van een der hieronder genoemde diploma's of overgangsbewijzen: - mulo-of mavo-4-diploma, - overgangsbewijs van III naar IV gymnasium, atheneum, havo, hbs of - voor meisjes - mms, - diploma 4-jarige theoretisch technische opleiding van een lts, diploma 4-jarige lagere landbouwschool, -diploma 4-jarige lagere - detailhandelsschool. - mavo-3-diploma, - leao-diploma. N.B. Voor 21- tot 28-jarigen kan van deze voorwaarden in bepaalde gevallen - goede taalbeheersing, ruime algemene ontwikkeling - worden afgeweken. Amsterdam, Rotterdam, Den Haag Daar hebben we u nodig. Dynamische steden. "Lastige" steden zegt men wel eens. Maar ook boeiende, uitdagende steden. Vooral voor jonge mensen, die met hun leven iets willen doen. De politie is een mogelijkheid. Een zeer reële. De financiële kant Tijdens de opleiding ligt het salaris al tussen de f 552.- en f 779.- p.m. Onmiddellijk daarna wordt dat f 908.- tot f 1.029.-. En dat groeit dan nog tot f 1.340.- of f 1.411.- (afjiankelyk van de mate, waarin onregelmatige dienst wordt verricht). Voor goede krachten l)estaat de mogelijkheid tot verdere promotie via een voortgezette opleiding. Knkele plezierige bijkomstigheden: Er is een zeer gunstige ziektekosten regeling. 6% Vakantietoelage. Vijfdaagse werkweek. Geen A.O.W.-aftrek. Welvaartsvast pensioen. Wilt u meer weten? Stuur dan de coupon in. Coupon (Opzenden in een met 25 et gefrankeerde enveloppe.) Aan de heer J.J. v.d. Zwan, Ministerie van Binnenlandse Zake^ te 's-Gravenhage. Verzoek: toezending brochure toezending sollicitatieformulier Naam: Adres: Te:Tel: Opleiding:. Geb.dat.:_ .Lengte:. (Het heeft geen zin te solliciteren als u al een keer voor één der 3 gemeenten bent afgewezen.) BENNEKOM VZC heeft de eerste wedstrijd in (verwarmd) buitenwater in winst omgezet. Het Gooi uit Bussum, dat troosteloos onderaan de ranglijst van de eerste klas staat genoteerd, had in het Bennekomse bad totaal niets in te brengen tegen de Veenendalers en werd dan ook met een duidelijke 8-3 nederlaag naar huis gestuurd. Toen VZC in de eindfase van deze wedstrijd wat al te driest in de aanval toog en de mandekking verwaarloosde zagen enkele vryliggende Gooi-spe- lers, die geen fut meer hadden de verdediging de helpende hand te bieden, nog kans uit vrije positie Henk van der Meer tweemaal te verschalken. In het eerste speldeel moesten beide ploegen wennen aan de grotere accom modatie dan die van het binnenbad, waarin men reeds 14 wedstrijden had afgewerkt. Men zwom veelal met de bal een „verloren hoek" in. waardoor het spel zeer traag leek. VZC startte met een fel offensief, maar kon het doel moeilijk vinden. De jonge Wim Keman brak zeer snel door maar zijn drukbal belandde op de borst van keeper Van der* Kolk, knalde achter waarts naast, maar even daarna had hij succes met een schot in de hoek (10). Tot driemaal toe werden daarna de VZC-aanvallen slecht afgerond. Ook in het tweede spelgedeelte kon 't Gooi maar moeilijk een vuist maken. Het trachtte in de aanvalzone zoveel mogelijk vrije worpen uit de strijd te. halen, maar tot echt gevaarlijk aah- valsspel kwam het niet. De achterhoede vaft' VZC kapte alles bekwaam af en vooral Carel van Velsen en Henk Uri speelden een bekeken wedstrijd. Wim van der Meer pikte na enkele minuten de bal op het middenveld op en zwom daarmee op het vijandelijke doel af. Feilloos rondde hij zijn rush af (20). nadat wederom enkele aanvallen de mist in waren gegaan was het Ge rard van der Kolk die, zwaar op zijn huid gezeten, 30 in de touwen wierp. Wim van der Meer had deze avond veel pech want weer belandden twee van zijn harde kogels op de keeper. Door een wat te felle charge moest een VZC- speler voor een minuut aan de kant, maar niettemin scoorde men na een snelle uitval 40. Henk van der Meer, die inmiddels enkele malen snel had moeten ingrijpen, zag echter de bal uit een van dichtbij afgevuurd schot on der zijn arm doorglippen (41). In het derde speldeel waagde VZC VEENENDAAL Derdeklasser De Merino's heeft zaterdagmiddag op zijn terrein aan de Wageningselaan het be zoekende Elburger Sportclub een gelijk spel moeten toestaan (11). De Meri no's met een invaller voor de nog steeds afwezige Tonny van de Berg was nogal ongelukkig in deze ontmoe ting daar het in de slotfase twee spe lers moest missen. Eerst raakte Henk Gaasbeek gebles seerd en ruim 5 minuten later ging cen trum verd'ediger Van Kruistum met een ernstige blessure van het veld. De Merino's, dat tot. voor enkele we ken nog reële titelkansen in de derde klasse A-Oost had, kreeg zaterdag een vrijwel gelijkwaardige tegenstander te genover zich. Beide frontlinies schiepen zich goede scoringskansen, maar aan de afwerking ontbrak nogal wat. De thuisclub nam in de 34e minuut van deze sportieve ontmoeting een voor sprong. Vanaf de zestien-meterlijn loste Henk van de Berg een hard en laag schot dat te veel was voor de Elburger goalie (1—0). De Merino's kreeg nog een kans om de voorsprong uit te bou wen, doch de voorwaartsen hadden geen geluk voor het doel van de gasten. De Elburger Sportclub kwam in de tweede helft al gauw gelijk. Door een fout in de Veenendaalse verdediging kon een invaller van het gastenteam de stand naar 11 schieten en het werd nu weer een geheel open strijd. De voorhoedes van de ploegen ble ven gevaarlijk, maar doelpunten vielen er niet meer in dit treffen. Nadat Gaasbeek het veld moest ver laten, raakte even later ook Van Kruis tum geblesseerd bij een sliding. Zij werden vervangen door respectievelijk Van Nieuwamerongen en Scholts. In het Juliana-ziekenhuis bleek dat Van Kruistum zijn rechterschouder had versplinterd, waardoor Merino's deze verd'ediger lange tijd zal moeten mis sen. het om de vaste spelers Wim van der Meer en Evert van den Dikkenburg uit het water te houden. Nadat een Gooise aanval was afgestopt stoof de VZC- voorhoede snel op de Gooise veste af en Van der Kolk kon van dichtbij niet missen (51). Het Gooi kreeg daarna een strafworp toegewezen, doch de pe nalty knalde men op de paal. Uit een VZC-aanval plaatste Van der Kolk daarna op de vryliggende Wim Keman, die de Gooi-keeper kansloos liet (61). In een beginfase van het laatste spel deel werd VZC nog even produktief. Carel van Velsen plaatste de bal op Van der Kolk, die in een vloeiende be weging de bal ineens achter de keeper plaatste (71), en bij de volgende aan val worstelde Evert van den Dikken- berg.zich vrij en met een achterwaarts Schot tekende hij 81 aan. Daarna liet VZC de teugels wat vieren en men ging met weinig overlfcg in de aanval. Men verwaarloosde de mandekking, te meer daar de Gooise voorwaartsen geen kracht genoeg meer hadden om hun de fensie assistentie te verlenen. Enkele VZC-aanvallen werden onderschept en de bal werd snel naar de vrijliggende Gooise spelers geplaatst, die daardoor moeiteloos tot 83 konden terugko- OPHEUSDEN Voor Opheusden is de goede vorm in de A-klasse van de afdeling Nijmegen wat te laat gekomen daar PGEM reeds kampioen is. Opheus den had een drukke week want tot tweemaal toe moest het in het veld komen. Eerst versloeg het in Nij megen kampioen PGEM met 12 en zaterdag speelde het de uitwedstrijd te gen het onderaan staande Trajanus. In dit duel was Opheusden volledig, ploeg deed het kalm aan maar won toch met 19. Met rust had men al een 05 voorsprong opgebouwd. Topscorer was A. Arends die niet minder dan 6 doe- punten maakte en verder scoorden P. de Wit, A. v. Eldik en W. Huibers ieder eenmaal. Opheusden is door deze twee zeges opgeklommen naar de tweede plaats. Meer clubs moesten twee wed strijden spelen. In Zetten speelde Ex celsior eerst tegen FHS en kreeg in dit duel .een 410 nederlaag te incasse ren maar zaterdag versloeg het het Nij meegse Jonker Boys met 41. In Hete- ren werd een spannend duel uitgevoch ten tussen SDOO en Oranje-Blauw. ploegen deelden uiteindelijk de punten (11). Kampioen PGEM zag zijn beide wedstrijden uitgesteld. Woensdagavond speelt Opheusden op het terrein van Sparta zijn laatste wedstrijden tegen SDOO. Bij winst kunnen de Betuwna- ren definitief als 2e eindigen. De stand in deze klasse luidt: PGEM 18 14 2 2 30 61-15. Opheusden 19 12 3 4 27 38-29. Oranje-Bl. 19 10 5 4 25 38-44. SDOO 18 10 4 4 24 54-27, FHS 18 10 3 5 23 66-30, UNI vv 18 8 3 7 19 40-32, HSV 19 8 2 9 18 50-37, Dynamo 17 6 2 9 14 50-46, Ex- selsior 19 6 1 12 13 37-88, Jonker-B. 18 4 0 14 8 30-62. Trajanus 19 0 1 18 1 13-92. ARNHEM De uitslagen van de tweede ronde van het Nederlands kam pioenschap schaken voor dames, dat za terdag in Arnhem is voortgezet, waren: Rie Timmer mevr. M. A. Roodzant 1-0: Carla van der Griendt Mej. mr. P. C. de Klerck 1-0; Corrie Vreeken Jeanette Mulder 0-1; Fenny Haak- Heemskerk Ada van der Giessen 0-1. Uitslagen derde ronde: Rie Timmer Ada v. d. Giessen 1-0; Jeanette Mulder mevr. Roodzant 1-0; Carla v. d. Griendt Corrie Vreeken 0-1Fennv Haak-Heemskerkmej. mr. P. C. de Klerck 1/2/1/2. Stand na de derde ronde: 1. Rie Timmer 3 punten; 2. Jeanette Mulder 2,5; 3. Corrie Vreeken en Ada v. d. Giessen 2; 5. Carla v. d. Griendt en mej. mr. P. C. de Klere1 1; 7. Fenny HaakHeemskerk 8. mevr. Rood zant 0. Met de grootste moeite heeft het nationale Mexicaanse elftal in Mexico Stad Borussia Dortmund met 1-0 ver slagen. Vijf en veertig duizend toe schouwers lieten hun ongenoegen over het spel van hun favorieten blijken met een luid fluitconcert. In de 51e mi nuut scoorde Enrique Borja uit een pass van Jose Luis Gonzalez. BARNEVELD Oranje-Wit lieeft het zondagmiddag in de uitwedstrijd te gen Barneveld niet kunnen bolwerken en verloor met 20. Dc Elstenaren moesten wecferom met drie invallers aantreden. Hoewel er aan beide zijden vele po gingen in het werk gesteld werden kwam men vooralsnog niet tot scoren. De teams waren gelijk in kracht. Vlak voor rust schoot linksbinnen Valken burg, die voor Wim Bos was ingevallen, tegen de paal. Na rust ging de strijd weer gelijk op, maar na ca. 12 minuten mocht Barneveld een vrije trap nemen, die prachtig werd benut door de mid denvoor (10). Nog even leek het er op, dat de bal zou worden gestopt door keeper Ursinus, maar hij liet zich het leer op het laatste moment ontglippen. Uit een voorzet scoorde 10 minuten later de Barneveld-linksbinnen met een kopbal het tweede doelpunt (20). Bci- doelen kwamen hierna voortdurend in gevaar, maar voor Oranje-Wit zat er geen doelpunt meer in. Oranje-Wit heeft hiermede de competitie beëindigd en blijft zijn plaats op de ranglijst (voorlopig) behouden. VEENENDAAL Unitas heeft tegen De Meeuwen uit Utrecht een zeer mati ge wedstrijd gespeeld. De thuisclub heeft geen moment waar kunnen ma ken dat zij nog een serieuze gooi doet naar de titel in 2b. Binnen 15 minuten liep Unitas uit naar 2-0 dank zij doelpunten van M. v. Hardeveld na goed voorbereidend werk van A. v. Ojik en in de 10e min. van W. Romijn. Na deze twee treffers zakte het spel peil bij de thuisclub. Met traag aanvalsspel en slordige passes probeerden de Veenendalers de ongeorganiseerde achterhoede van de bezoekers open te splijten, maar de vele reële scoringskansen die achteloos werden weggegeven werden niet doel treffend afgerond. In de 2e speelhelft liep Unitas in de 50e en 60e minuut uit naar 4-0 door treffers van L. Drost. De slappe vertoning kreeg 10 minüten voor tijd een verrassend slot. Door in het strafschopgebied hands te maken veroorzaakte S. v. Kruistum een penal ty waaruit H. Witteman via de paal de stand naar 4-1 schoot. De Utrechters za gen zelfs nog kans om de achterstand vijf minuten voor tijd via R. Sluik tot 4-2 te verkleinen. VEENENDAAL Het jonge herenteam van VLTC heeft gisteren op de banen aan de Dennelaan voor een ware krachttoer gestaan. Het moest aantreden tegen de sterkste formatie uit deze afdeling. Vale Ouwe uit Putten. In Putten verloor VLTC nogal gedecideerd, maar ditmaal kwam het zeer geconcentreerd en geladen aan de start. In de. laatste partij vaji de dag, het tweede dubbel, dwong VLTC de favorieten een draw af (3-3). Volgens de verwachtingen versloeg het gemengd team in Utrecht Ouden Rijn met 1-7. Er viel gisteren op de banen aan de Dennelaan van goed tennis te genieten. Het zag er in het begin voor het heren team van VLTC niet hoopgevend uit. Hent Witters verloor van de gerenom meerde J. Dorjee met 4-6 en 3-6 en Bert de Ruyter verloor zijn eerste set met 4-6 van J. Limburg. Hij won echter na een ware titanenstrijd met 11-9 de tweede set en in de derde set nam hij duidelijk het initiatief en won deze met 6-2. Piet van Stuvvenberg was niet op gewassen tegen R. Houtzager en verloor overduidelijk met 0-6 en 1-6. Bennie van Remmerden liet het in de eerste set volkomen afweten. Hij ver loor kansloos met 0-6, maar in de twee volgende sets herstelde hij zich weerga loos. Met maar liefst 6-2 en 6-1 won hij van H. Wessels, waardoor de partijen weer op gelijke voet stonden. Hent Wit ters en Piet van Stuyvenberg hebben zich in het eerste dubbel tot het uiterste verzet, maar J. Dorjee en J. Limburg bleken een sterkere finish te hebben. Het tweede dubbel zou dus de doorslag moeten geven. Bert de Ruytel" en Ben nie van Remmerden, twee vechtjassen bij uitstek, weerden zich geweldig en wonnen met 6-4 en 6-3 van de heren Houtzager en Wessels, met als resultaat een verdiende draw (3-3) Het gemengde VLTC-team ondervond in Utrecht bij Ouden Rijn niet veel te genstand. Het werd een ruime 1-7 zege. Marinus de Kleuver speelde een gewel dige partij tegen F. Krijger en won met 1-6 en 1-6; Arjan van Hardeveld had wel wat meer moeite met M. Wijn- gaards, maar won toch met 3-6, 6-4 en 3-6. Marijke van Stuyvenberg begon wat moeizaam tegen M. Doek. Zij won de eerste set met 4-6. maar bleef in de tweede, setmet 1-6 de baas over haar opponent. Els Lemkes kwam ditmaal tot de volle winst in twee sets tegen N. Wijngaards (4-6 en 4-6). Marinus de Kleuver en Arjan van Hardeveld verloren verrassend de eer ste set in het heren-dubbel met 6-4, maar met de duidelijke cijfers 0-6 en 2-6 herstelden zij zich prima. Ook Ma rijke van Stuyvenberg en Els Lemkes bleven in het dames-dubbel de baas over de Utrechtsen door met 4-6 en 3-6 »te winnen. Het eerste gemengd-dubbel werd een fraaie zege voor Marijke van Stuyven berg en Marinus de Kleuver, terwijl het tweede gemengd-dubbel de enige ne derlaag leed. De conditie ging zijn tol eisen en Els Lemkes en Arjan van Har develd verloren in een ware slijtageslag met 6-3 en 8-6. Hoofdklasse Rohda—Ons Eibernest 36; Deetos Het Zuiden 96; Wes terkwartier -Archipel 76; Die Haghe —Blauw Wit 2—11; LutoStanfries 10—4. Eerste klasse RigtersbleekHKC 65; Naas IIRapiditas II 48. Tweede klasse A HKC IIHellas 5—11; Naas III -ZKC II afg.; 't Over schotjeGroen Zwart 56. Tweede klasse B Blauw Zwart— Rapiditas III 4—5; Onder Ons—Steeds Hooger 4 —2; Vada—Amicitia 2—3. SCHERPENZEEL Voor de 6e com petitierit van „De Valleirenners" be stond weer een flinke belangstelling. Bij de C-jeugd ging de strijd over 1 ronde. Cris van der Lucht uit Leersum won deze rit, gevolgd door Quint (Rhe- nen) en Van de Meer (Overberg). Wim Veldhuizen (Amerongen) zegevierde bij de B-jeugd en bij de A-jeugd eiste Loet van Hamersveld de hoogste eer voor zich op. Tweede werd Jan van Dijk (Veenendaal) 3e Hennie van Leeuwen (Veenendaal) en 4e Deon van Bommel (Veenendaal). De adspiranten redén 5 ronden. D« uitslag hiervan was: 1. Ate Atena (Barneveld); 2. Gert Hol (Lunteren); 3. Jan van Lagen (Lunte- ren); 4. Jonny Ruitenbeek (Achterveld); 5. Harry de Jong (Veenendaal). De nieuwelingen moesten 10 ronden afleggen en hierin bleven de meeste renners bij elkaar. In de eindsprint was Janssen de snelste. Uitslag: 1. Co Janssen (Rhenen; 2. Jan Hoksbergen (Rhenen); 3. Evert Blo- tenburg (Leusden); 4. Bert Quint (Rhe nen); 5. Jos van de Berg (Hamersveld). R. Sas, Anton van de Wetering en T. van Dijk slaakten de strijd. Woensdag organiseert „De Valleiren ners" een persoonlijke tijdrit op de Amerongse Berg. De eerste rennerf startten om 19.00 uur. DEN HAAG De Nederlandse da- mes-atletiekploeg, die zondag 17 mei in Den Haag tegen Groot-Britannië uit komt, is als volgt samengesteld 100 meter: Wilma van den Berg (de Keien) en Riet van den Berg (de Keien); 200 meter: Wilma van den Berg en Trudy Ruth (GAC); 400 meter: Tille van der Made (Sagitta) en Stans Brehm AVR)800 meter: Ilja Keizer (de Spar taan) en Bern ie Lenferink (Fortis); 1500 meter: Anneke de Lange (Sparta) en Anneloes Bosman (UNC); verspringen: Miep van Beek (Ada) en Marietje Val kenberg (DEM); hoogspringen: Anita Meyer (Sagitta) en Adrie van Drunen (Diomedon); kogelstoten: Els van Noor- duyn (Sagitta) en Mieke van Rangel- rooy (Haag'68); discuswerpen: Anneke de Bruin (Sliedrecht Sport) en Ria Stal man (Sparta); speerwerpen: Lidia Kuya (DEM) en Anja Lamers (DEM). De estafetteploegen voor de 4 x 100 meter en de 4 x 400 meter worden later samengesteld. 1 P54-0110 I I I I I I I I 1

De Vallei | 1970 | | pagina 14