Drie koren en Caecilia schouder aan schouder in bevrijdingsconcert Kantongerecht Wageningen „Als je linksaf moet, moet je linksaf..." „Een van de acht" Herdenkingsconcert van C. O. V. ook voor de jeugd dacht ikza I itvoering rechtvaardigt jaarlijk se traditie Bestemm ingsplaii ,CuneralaaiT Twee gewonden bij val uit flat Burgemeester blij met betoonde gemeenschapszin Siertuinkeuring nieuwe stijl Auto vloog uit Grebbebocht ierde lustrum van Driehoek* Dame hrak heup Condooms uit loods gestolen Belt vr?3o"; 11070 ERNSTIG GEWONDE BIJ BOTSING IN IJZENDOORN \ertraging door de noodrem Oud-strijders herdachten kameraden VEILING ZALTBOMMEL BURGERLIJKE STAND VEENENDAAL Veiling Geldermalsen RAKET MANIAK PANG MAANDAG II Mcl 1970 VEENENDAAL Op de dag at', precies 25 jaar na het binnentrekken van de Canadese bevrijdingstroepen in Veenendaal, gat' een drietal koren begeleid door de Harmonie „Caecilia" zaterdagavond een gezamenlijk concert in het Verenigingsgebouw. Wethouder A. de Ruiter memoreerde dit feit in zijn ope ningswoord, dat hij uitsprak in zijn hoedanigheid van voorzitter van „Oran jedag", waarbij hij een praktisch volle zaal kon verwelkomen. Het programma voor deze avond ver meldde een gevarieerd aantal nummers. Iedereen kon er wel iets van zijn ga ding in vinden. Het was een mooie ges te om te starten met het Ganadese volkslied, ten gehore gebracht door alle medewerkende koren. (Het Veenendaals Dameskoor, het mannenkoor „De Veen- zangers" en het Ritmeester Mannen koor) waarbij Caecilia de begeleiding verzorgde. Hoewel alle zangers en zan geressen hun best deden, waren ze in dit openingsnummer praktisch niet te horen door het nogal fors spelende Caecilia. Het Halleluja-koor van Handel was toch wel iets te hoog gegrepen voor deze koorcombinatie. Waar bijvoorbeeld het fugatische middendeel begint, liep het de dirigent bijna uit de hand en schoten met name de dames te kort. Dit stuk moet men ook niet uitvoeren met een muziekkorps. Hier was een koororgel of iets anders op zijn plaats. De oplossing in zon gebouw zal wat dat betreft wel moeilijk zijn, neem ik aan. Trouwens, zonder vervelend kritisch RHENEN De burgemeester van Rhenen maakt bekend, dat het bij raadsbesluit van 28 april 1970, nr. 12, vastgestelde bestemmingsplan „Cunera- laan" met bijlagen vanaf 15 mei 1970, gedurende één maand ter gemeentese cretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage ligt. De aandacht wordt er op gevestigd, dat zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, gedu rende bovengenoemde termijn bij Ge deputeerde Staten van Utrecht bezwa ren tegen dit bestemmingsplan kunnen indienen. Rhenen, 11 mei 1970. De burgemeester voornoemd, L. Bosch v. Rosenthal. VEENENDAAL Twee personen, het driejarig zoontje van de familie De K. aan de Zonnebloemstraat en de 29-jarige mej. M. L. L. uit Amsterdam moesten zaterdagavond naar het zie kenhuis worden overgebracht, nadat zij vanuit een flat uit het raam of over de balkonrand vielen. De drie-jarige De K. maakte een val van circa tien meter toen hij op avon tuur ging nadat hij naar bed was ge bracht. Met een hersenschudding en in wendige kneuzingen werd hij naar het Julianaziekenhuis overgebracht. Mej. L. die bij haar ouders aan de Westersingel op bezoek was leunde te ver over de balkonrand, verloor haar evenwicht en maakte een val van circa vier meter. Zij werd met ernstig hoofd letsel naar het Streekziekenhuis te Ben- nekom overgebracht. SCHERPENZEEL De burgemeester van Scherpenzeel de heer J. Heij heeft zich in een open brief tot de bevolking gewend waarin hij zijn dank en bewon dering uitspreekt voor de wijze waarop de Scherpenzelers Koninginnedag en bevrijdingsdag hebben gevierd. Burgemeester Heij schrijft onder meer in zijn brief. „De inwoners van Scherpenzeel hebben op verrassende wijze laten zien hoe men ook in deze tijd een waarachtig levende gemeen schap kan vormen. In een geest van vriendschap en gemeenschapszin is veel goeds tot stand gebracht zodat wij met elkaar op bijzonder zinvolle gedenk- en feestdagen mogen terugzien. Uw en thousiasme en daadkracht vormen voor het gemeentebestuur een stimulans te meer met voortvarendheid verder te werken voor de bevordering van het welzijn van u allen .Als wij dat met el kaar mogen doen in de geest van sa menwerking, waardoor de achter ons liggende bijzondere dagen werden ge kenmerkt, zal het naar onze vaste over tuiging waarlijk wel gaan." te worden, het optreden van Caecilia de rest van de avond, heeft niet altijd bijgedragen tot een muzikaal aanvaard baar geheel. Vooral in „Judex" uit het oratorium „Mors et Vita" en daarna het Panis Angelicus van C. Franck speelde met name de klarinetsektie zo schrik barend vals, dat het beslist afbreuk deed aan de bepaald juist wel zuivere zang der koren. Waarom in vredesnaam bij het Panis Angelicus niet de aanwe zige piano ingeschakeld? Hetzelfde geldt voor de uitvoering van het Ambrosiaans Lobgcsang, mu ziek met een kerkelijk karakter en waarbjj het korps helemaal niet past (hoogstens de trompetten). Het tweede deel van deze liedbewerking wordt in een sneller tempo voorgeschreven, maar we willen wat dat betreft ruimte laten voor de opvatting van dirigent B. v. d. Vliet, hoewel die de onze niet is. Het geheel kreeg daardoor een vrij log ka rakter. Het bekende „Jerushalaim" werd daarentegen door de koren tezamen op voortreffelijke wijze ten gehore ge bracht, waar zowel dirigent H. H. de Ridder als het pianospel van Van der Vliet positief toe bijdroegen. Na de pauze trad Caecilia alleen op in de bekende mars Colonel Bogey en Glenn Miller's Moonlight Serenade.Toen pas kon het korps weer glanzen als wel eer en we hadden liever gezien, dat men zich deze avond had beperkt tot een aantal meer van deze solo's. RHENEN De afdeling Rhenen van de Koninklijke Nederlandse Maat schappij voor Tuin- en Plantkunde gaat nu ernst maken met de siertuinkeuring die van de WV is overgenomen. Het afdelingsbestuur wil graag weten wie er allemaal aan willen deelnemen. Daartoe kan men zich vóór 25 mei aan melden bij de secretaris de heer G. Wil- dekamp, Heimersteinselaan 1 te Rhe nen. Een van de hoogtepunten was de ver tolking van Keteibey's Perzische markt. Hier waren koren en orkest eindelijk een eenheid en musiceerde Caecilia ook zuiver, waardoor dit populaire en goed in 't gehoor liggende stuk schitte rend overkwam. Dat het Veenendaals Dameskoor over prachtige stemmen beschikt bleek wel uit de twee nummers die het bracht, begeleid op de piano. Dirigent De Rid der weet op meesterlijke wijze zeg gingskracht, overtuiging en enthousias me in de zang te brengen, zonder dat dit afbreuk doet aan de voordracht. Vooral de zuiverheid van dit koor doet weldadig aan. Datzelfde kan trouwens ook gezegd worden van de gezamenlijke mannen koren, die het „Domine Salvaan Fac" van A. Giesen vertolkten. De tenorpar tij kwam ongekend mooi over en het viel enorm mee dat deze zang het in de akoestisch slechte Verenigingsgebouw zo goed klonk. Caecilia gaf nog een toegift in de vorm van de bekende James Last-pot- pourri waarbij de zaal zich ook nog even kon laten horen. Met het eerste couplet van het Wilhelmus (waarom het zesde er nite bij?) werd de avond besloten. Ondanks de misschien wat kritische woorden moet het initiatief op zich ge prezen worden en kunnen de organisa toren er heel wat van leren. Met iets RHENEN Vrijdagavond is een per sonenauto voor hotel „De Grebbe" uit de gevaarlijke bocht gevlogen. De wa gen ramde de ter plaatse aanwezige kiosk en kwam zwaar beschadigd tot stilstand in de berm van de weg. Per soonlijke ongevallen deden zich niet voor. Ondertrouwd: S. van den Bos en H. A. A. Nagel; J. J. T. Versteeg en J. M. W. van Hardeveld; A. Vinke en A. M. A. Wolfert; M. Bijker en H. H. Ariesen; W. Steunenberg en B. Scheper; G. Blan- kestijn en H. W. Sukkel; J. C. Beerdsen en S. G. de Haan; L. Schreuders en J. A. de Jong. meer doordachtheid kan men hier heel goed een jaarlijkse traditie van maken waarbij vooral de begeleidingsmoge lijk- en moeilijkheden goed overwogen moeten worden. Bereikt men daarvoor een goede oplossing dan is meer en voortdurend succes verzekerd. Het in groten getale opgekomen publiek is het wel waard. Jan Hessels Mulder. Coöp. Veilingvereniging „Geldermal sen en Omstreken". Noteringen van vrij dag 8 mei 1970. Appelen: Goudreinet: EI 65/75 42-49, 75/85 71- 73, 85/95 71, 70/80 46, 80/90 74; EII 65/75 38-41, 75/85 49-54. Rode Goudreinet; EI 65/75 50, 75/85 88-90. L. Calville: EI 60/70 29-31, 70/80 51, 80/ 90 55, EII 60/70 25-30, 70/80 41-44. 80/90 40-45. Jonathan: EI 60/65 29-32, 65/70 38-45, 70/75 48-56, 75/80 48-57. G. Delicious: EI 65/70 40-43, 70/75 58, 75/80 59. 75/85 57-63, EII 60/65 24-28. 65/ 70 36-41. 70/75 45-56. 75/80 51-58, 80/85 56-61 60/70 39-45. 70'80 51-58. 80/90 61. Laxton's Superb.: EI 60/65 41-49. 65/ 70 61-65, 70/75 74-84 75/80 80-98, 80/85 74-90. Peren: Conference: EI 55/60 89-90, 60/70 1 06- 109, 70'80 110, EII 55'60 85. Aardbeien per doosje van 200 gram II 78-86, EI 95-117. WAGENINGEN De Veenen- daalse expediteur H. v. B. had zo zijn eigen redenaties over linksafslaan. wanneer op de andere weghelft tegen liggers naderen. „Als je linksaf moet, moet je linksaf" zei hij. „tegenliggers kunnen er altijd nog aan de andere kant langs, dan kan ik tenminste rus tig mijn gang gaan". De uit tegenge stelde rijrichting naderende automobi list wenste indertijd van de door v. B. geschapen mogelijkheid geen gebruik te maken. Hij hield zich keurig netjes aan de verkeersregels, bleef op zijn eigen weghelft en botste tegen v. B. aan. Officier van justitie, mr. J. C. Pie ters. eiste tegen v. B. f 60,boete en de kantonrechter, mr. A. C. van de Brand, vonniste conform. De 22-jarige vrouwelijke kantoorbe diende T. D. uit Ede zag het 's nachts om kwart over één op de Prof. v. Uvenweg in Wageningen niet meer zo duidelijk. Wat was nu de weg en waar begon het trottoir. Het resultaat werd een geramde lantaarnpaal en drie ge kneusde ribben. Mej. D. bracht als ex cuus voor haar uit de koers raken over vermoeidheid" naar voren. Haar werkgever had met personeels gebrek te kampen. Het werk stapelde zich op en meermalen werd er een be roep op haar gedaan, ook 's nachts. Mr. Pieters vond, dat men hier geen reke ning mee kon houden. „Wie van de openbare weg afraakt, hoort op deze weg niet thuis", zo stelde hij. „Ontzeg ging van de rijbevoegdheid voor drie maanden en 150,- boete" was zijn eis. Mej. D. schreide bittere tranen bij „zoveel onbegrip". De kantonrechter bleek hier niet ongevoelig voor: „Met drie gekneusde ribben bent u al aardig gestraft", merkte hij op. Een verzachtende omstandigheid, die ook in het vonnis tot uitdrukking ■•••••••••••••■•••••••••••••••••„a, Veenendaal/Scheveningen Als de televisie-technici van de VARA het zaterdagavond in een tot regelka- mer getransformeerd e bij zaal van het Kurhaus te Scheveningen voor het zeg gen hadden gehad was de heer P. H. J. Polman, die „de Vallei" vertegen- VEENENDAAL Hel herdenkingsconcert dat woensdagavond zijn defi nitieve uitvoering beleeft en waar, naast het al eerder aangekondigde en be sproken „A Child of our time" ook het „Te Deum l.audamus" van Antonin Dvorak ten gehore zal worden gebracht door De Christelijke Oratorium Ver eniging, wordt dinsdagavond voorafgegaan door een generale repetitie. Deze extra uitvoering zal dan bestemd zijn voor de schooljeugd (en andere jonge ren) die slechts f 0,50 toegang behoeven te betalen om zo in staat te zijn. dit unieke concert bij te wonen, zonder al te veel financiële consequenties. Men wil door dit initiatief de jeugd trachten te bereiken met muziek die hen waarschijnlijk wel zal aanspreken, wanneer er althans van hun kant enige moeite gedaan wordt. Het is wel noodzakelijk om zich in tekst en mu ziek volledig in te leven en dan zal de componist Tippett elke luisteraar die er zo tegenover staat, kunnen meenemen op het pad en naar het doel dat hij heeft uitgestippeld (uitgebeeld): een be zinning op de menselijke wreedheid en de hoop op een uiteindelijke overwin ning van het licht. Aan dit concert op dinsdagavond zul len dezelfde gerenommeerde solisten hun medewerking verlenen. De sopraan Annette de la Bije geldt momenteel alge meen als een der grootsten van ons land en viert ook in het buitenland triomfen ofa het concertpodium. Aafje Heynis staat garant voor een schitterende vertolking van de altpartij. Haar repertoire omvat een uitgestrekt muzikaal terrein. Centraal daarin staan de werken van Bach, waarbij zij vooral voor diens grote Passionen een veelge vraagd vertolkster is. Haar stralend-vol stemgeluid en indringende zeggings kracht hebben Aafje Heynis tot een der meest geliefde zangeressen gemaakt. Buiten de vele concerten in Neder land was zij te horen in België, Duits land, Engeland. Ierland, Frankrijk, Zwitserland en Oostenrijk en ondernam zij een groot tournee door India en In donesië. Willy van Hese heeft mede door zijn evangelist- (tenor) partijen in de Mat- theüspassion van Bach grote bekend heid verworven. Deze Belg treedt zeer veel in ons land op. Tenslotte Henk Smit, een bas, die tal loze moeilijkheden heeft opgelost. Meermalen heeft hij het gepresteerd om binnen een paar dagen een volledig onbekende partij in te studeren en met glans op het podium te brengen. Voor de COV is het de tweede maal dat zij dit oratorium van Tippett ten gehore brengt en dat zal de uitvoering van dit moeilijke werk alleen maar ten goede komen. Clijsbert van Zanten staat er garant voor, dat er hard aan ge studeerd is. Het tweede deel van het programma voor de beide avonden is het „Te Deum Laudamus" van Antonin Dvorak. Het vormt als het ware een eerbetoon aan de gevallenen in de strijd voor recht en vryheid. Dvorak is na Smetana onge twijfeld de grootste Tsjechische compo nist. ontdekt door de bekende Brahms. Deze laatste was het die de geweldige betekenis van Dvorak begreep en dui delijk maakte. Dvorak schreef evenals Beethoven onder andere negen symfonieën waar van echter de laatste vijf alleen be kendheid verwierven. Zijn laatste „Uit Aafje Heynis de nieuwe wereldis geïnspireerd op Amerika waar hij enkele jaren direc teur van het National Conservatory te New York is geweest. Dvorak toont zich in de uitwerking van zijn muzikale thema's een goed leerling uit de school van Schubert en Wagner en schreef muziek die staat op de grens van de romantiek en de meer moderne richtingen. Ongetwijfeld zal het „Te Deum" de concertbezoekers aanspreken en een stijlvolle afsluiting vormen voor deze unieke culturele gebeurtenis, die Vee nendaal en omstreken aanstaande dins dag- en woensdagavond te wachten staat. JAN ITESSE MULDER woordigde in de t.v.-quiz Een van de acht" bij Mies Bouwman in de stoel gekomen. Unaniem riepen zij als tijd verdrijf ook al omdat ditmaal alles op rolletjes liephet koppel Polman (Vallei) - mevr. Groenveld (A.C.) als winnaar uit nadat het duo zijn orato rische talenten had gedemonstreerd. De technici beslisten niet, maar de hoofdredacteuren van NRC en Alg. Handelsblad en dat betekende dat mevr. Groenveld en de heer Polman werden uitgeschakeldDe Handels blad-hoofdredacteur sloeg de oratori sche gaven van dit tweetal wel hoger aan maar volgde wellicht omdat men het ook over de fusie van de twee kranten eens was geworden de te genovergestelde mening van zijn col lega. Tevoren had het Vallei-A.C.-duo het vertegenwoordigende team Van h riesch Dagblad en Dagblad voor Coe- vorden uitgeschakeld. De heer Polman en mevr. Groenveld echtgenote van het hoofd van de Holevoetschool te Scherpenzeel werden een illusie over de objectiviteit van een hoofdre dacteur armer en een tuinstoel rijker. „Het was toch leuk het eens van nabij mee te maken"aldus de heer Polman, die voordat de quiz begon zijn suppor ters al de verzekering had gegeven blij te zijn met het bereiken van de tweede ronde. Wegener's Couranten Concern had in deze quiz overigens drie ijzers in het vuur met vertegenwoordigers van „de Vallei", Noord Veluws Dag blad" en „Graafschapbode" RHENEN De biljartvereniging „De Driehoek", opgericht in 1950, gaat op 16 mei met een receptie van 's middags 3 tot 5 uur in de benedenzaal van het ge lijknamige café-restaurant aan de Nieuwe Veenendaalseweg, het twintig jarig bestaan vieren. VEENENDAAL De 79-jarige mevr. H. kwam in het bejaardencentrum „de Engelenburgh" zo ernstig ten val dat zij met een gebroken heup naar het Streekziekenhuis te Bennekom moest worden overgebracht. kwam: „Vier maanden voorwaardelijke ontzegging gedurende een proeftijd van twee jaar en 100,- boete". De 29-jarige uftgeverszoon W. M. S. had op de Dorpsstraat in Lunteren met een vaartje van zestig kilometer net enige in file rijdende auto's gepas seerd, toen mej. H. uit Lunteren zonder op links en rechts verkeer lettend de voorrangsweg overstak. S. kon ondanks krachtig remmen een botsing niet meer vermijden en zag mej. H. als een raket over haar bromfiets heenschieten en met het hoofd naar beneden op zijn motorkap terechtkomen. De gevolgen waren ernstig: mej. H. werd met een schedelbasisfraetuur in het ziekenhuis opgenomen. De heer S„ die het meisje meermalen had opge zocht, verklaarde aan het ongeluk wei nig te kunnen doen: „Ik heb alles ge- Klaan om het te voorkomen, mij treft geen schuld. Ik had per slot van reke ning voorrang". Mr. Pieters hierover in zijn requisi- tor: „U mag niet op het standpunt staan dat uw voorrangsrecht reden tot door- karren geeft, ik wil niet zeggen dat dit hier het geval is, maar door te hard te rijden nam u onnodige risico's". „Nou", wierp S. tegen, „de verbalise rende agent heeft het over 55 a 60 kilo meter gehad, zoveel te hard reed ik nu ook weer niét". In ieder geval eiste mr. Pieters 75,- boete en merkte mr. Van den Brand „een snelheid van 60,84 km" op. Gezien het schone strafblad van S. en het betoonde medeleven met het slachtoffer bedroeg de uitspraak niet meer dan 25,-. I>e 20-jarige Veenenéaalse kantoorbe diende J. G„ die op de Tinneweide met zijn bromfiets de maximumsnelheid had overschreden, was voor weerleg ging van dit feit bij mr. Van den Brand aan het verkeerde adres. „Het moet maar eens uit zijn", stelde deze, „het overkomt mij dagelijks dat een of an dere bromfietsmaniak als een ware coureur mij met mijn vijftig kilometer voorbijsnelt en dat voor iemand, die niet harder dan dertig mag gaan". Deze uitspraak vond men in het vonnis te rug: f 50,- en dat was 15,- meer dan de officier had geëist. Mevr. B. uit Veenendaal moest op 25 november van het vorig jaar in Arn hem rijexamen doen. Collega H. v. E. was wel zo vriendelijk haar even per auto te brengen. Het werd een rit met hindernissen. Eerst wilde de auto niet starten en toen deze het eindelijk deed doemde in de bocht van de Nieuweweg te Ede een nieuw gevaar op. Daar na derde met matige snelheid de Veenen- daalse heer J. v. K. de voorrangskrui-. sing, stak deze volgens zijn verklaring voor 4-5 deel over en toen. „Pang" onderbrak de heer v. E. v. K.'s betoog. „Ja inderdaad", merkte mr. Pieters op. „U knalde frontaal tegen de auto van v. K. op. Uit de getuigenver- TIEL Zaterdag werd uit een: loods van Van Gend Loos aan het Stations plein in Tiel een doos condooms gesto len. De politie vermoedt dat enkele jongelui deze daad op hun geweten hebben. Er werd bovendien een slof si garetten meegenomen. dan aven a.u.b. voor Veenendaal 17.30 uur 10550 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg 159 klaringen blijkt echter, dat de auto va» de heer v. K. nog niet voor 4/5 op db voorrangsweg was, maar hier amper met de beide voorwielen opstond. Der halve was de heer v. K. degene, die voorrang had moeten verlenen". Voor het in gebreke blijven hiervan stond laatstgenoemde dan ook terecht in een zaak, die door het horen van de vele getuigen nu al maanden voort sleepte. De verdachte bestreed het hem ten laste gelegde met klem: „Deze botsing had v. E. gemakkelijk kunnen voorkomen, bovendien had ik door in de bocht geparkeerd staande auto's onvoldoende uitzicht". Mr. Van den Brand: „Als de inzittenden van de botsende auto verklaren u vooraf te hebben opgemerkt, dan had u ze toch ook kunnen zien. U had tijd genoeg om te stoppen en voorrang te verlenen". „Geen sprake ven", antwoordde v. K., „v. E. had moeten stoppen. Hij reed veel te hard. waarschijnlijk omdat de bij hem inzittende mevrouw om half elf in Arnhem moest zijn en het op het moment van de botsing al kwart over tien was. Zij hadden duidelijk haast". „Dat mag men hieruit niet afleiden", aldus mr. Pieters, „een overtreding in die richting is door plaatselijke politie niet geconstateerd". Overeenkomstig de eis van de officier werd het 75,- boe te voor v. K. Met een „ik ga direct in hoger beroep" verliet deze enigszins ontstemd de rechtszaal. 1JZENDOORN Met een geweldige klap, die tot ver in de omtrek hoorbaar was, botste in de nacht van zaterdag op zondag, rond vier uur de heer H. K. uit IJzendoorn tegen een langs de weg staande auto op. Waarschijnlijk is de heer K. doordat hij in slaap was gevallen, de macht over zijn stuur kwijt geraakt en ging hij daardoor geheel links van de weg rij den. De gevolgen waren van dien aard, dat de heer K. uit de als eenlu ciferdoosje in elkaar gedeukte auto moest worden gezaagd. Met levensgevaarlijke verwon dingen werd hij naar een ziekenhuis overgebracht. Omdat de hulp van zowel de Echteldse als Dodewaardse brand weer voor dit ongeluk werd ingeroepen, was er ondanks het ver gevorderde nachtelijke uur veel belangstelling. Ook de auto die werd geramd bleek total loss te zijn. Het slachtoffer is vannacht in hot ziekenhuis Bethesda in Tiel aan de ge volgen van het ongeval overleden. Do man laat vrouw en 5 kinderen achter. TIEL Zondagavond liep de laatste trein uit Geldermalspn vertraging op, doordat aan de noodrem werd getrok ken bij de spoorwegovergang aan de Ljngedijk in Wadenoljen. De politie werd ingeschakeld, maar de dader(s) werd(en) tot dusver niet gevonden. Waarschijnlijk hebben zes Ambonese jongens die voordat de politie kwam de trein uitsprongen en in de richting Tiel verdwenen, dit oponthoud veroor zaakt. De spoorwegrecherche is vandaag in en rond Tiel en Geldermalsen met het onderzoek begonnen. BARNEVELD. Oud-strijders van 't 8e eskadron wielrijders hebben zater dag in Barneveld de in de laatste we reldoorlog gesneuvelde kameraden her dacht. Dat gebeurde tijdens de plech tigheid op de algemene begraafplaats in Barneveld, waar op graven en aan de voet van het monument bloemen wer den gelegd. De herdenking was een on derdeel van een reünie van oud-huza ren. Coöp. Veilingsvereniging Zaltbommel en Omstreken. Prijsbericht van vrij dag 8 mei 1970. Kasaardbeien: AE 100132, A 83 107, B 67—95. ONGES 83—108 per doosje van 200 gram. Fruit: Appelen export: Golden Delirious II 75/80 53—69, II 70/75 43—61, II 65/70 34—47, II 60/65 32 per kg. Jonathan I 75 80 53—54. I 70 75 46— 48. I 65/70 39, I 60 65 28 per kg. Groenten: Andijvie afw. 2122 per kg; Peulen 829 per kg; Prei All 2034 per kg; Ra barber 3148 per kg: sla I 3637, II 1729 per kg; Spinazie 4142 per kg; Witlof AFW. 38—95 per kg. tzez/jXpezepd Geachte Heer, Naar aanleiding van de uitlating van de heer Luns, inzake het optreden van het Amerikaanse leger in Cambodja, dat de Nederlandse regering begrip heeft voor die agressie, wil ik hierbij kennis geven van mijn afkeuring. Beseft de heer Luns wel dat hij na mens zichzelf en misschien nog enkele andere heren spreekt, maar beslist niet de mening van de overgrote meerder heid van het Nederlandse volk weer geeft? Is het in een democratie niet noodza kelijk dat men alvorens zo'n verklaring af te leggen de mening vraagt van het volk: b.v. door een opiniepeiling? Nu voel ik mij n.l. diep beledigd want. de heer Luns sprak volgens hem ook namens mij. Mijns inziens moeten er maatregelen getroffen worden om uitlatingen zoals deze te voorkomen. Ter verduidelijking nog het volgende: minstens 90 pet. van de mensen wier mening ik gevraagd heb, keurden het Amerikaanse optreden scherp af. Ik ben beslist niet commu nistisch gezind maar geef u de mening van een onafhankelijke Nederlander. E. A. Verschoo Koepellaan 3| Scherpenzec

De Vallei | 1970 | | pagina 3