„Er zijn assistenten nodig om toeristen bezig te houden" volger van Opvolg* Jonge Nederlanders naar Oxford studievakanties Veel kritiek op minister Klompé Frieslands recreatieconsulente Angeline Graste: Maar lage verdiensten schrikken af X „Zomeravond" komt terug nieuw: detective Mannix Heer Bommel en de Blijd- scbapper Praten met de minister De Vara in de zomer programmaos NOS-film over bezetting van maagdenhuis bekroond VARA-voorzitter J. B. Broeksz: Stichting Kerken MARTEN TOONDER STRIP TELEVISIE TELEVISIE RADIO MAANDAG II MEI 1970 Tn Friesland Ls een tekort aan mannelijke recreatieassistenten. Hun hulp zal straks dringend nodig zijn, wanneer ét vakantie begint en overal in de pro vincie de toerist moet worden beziggehouden. Voor dat laatste worden de recreatie-assistenten ingeschakeld (vooral studenten) die graag in de zomer maanden, als de leerboeken toch de kast ingaan, een centje willen bijverdienen. Ze helpen op campings en in dorpen bij het organiseren van feesten, ze pas sen op de kleintjes, ze bedenken spel letjes, kortom: recreatieassistenten zijn beminnelijke duizendpoten die voor weinig geld bergen werk verzetten. „Maar de lage verdiensten schrikken de jongens af", zegt Angeline Graste (23), die sinds anderhalf jaar als re creatie-consulente in Friesland werkt. Ze vinden 35 gulden zakgeld per week een schijntje en zien er vaak om die re den maar van af, hoewel zij toch wel leuk werk krijgen aangeboden zoals or ganiseren van voetbal-of zeilwedstrij den". „Jawel met vrouwelijke studenten ligt het gelukkig anders. Die komen graag en waarom? Ik denk dat ze ge woon wat minder materialistisch zijn ingesteld". Een klein vriendelijk meisje, Angeli ne Graste. Uit Brabant. Ze maakt pas in tweede instantie de indruk ook zeer gedecideerd te (kun nen) zijn en verder praat ze, zeer be minnelijk als een vrouwelijke Brug man. Ze verstaat daarnaast uitnemend de kunst om te kunnen luisteren ze heeft een ontwapenend bescheiden lachje over zich en kijk, dit alles met elkaar is waarschijnlijk precies wat je nodig hebt om als recreatie-consulente in Friesland te kunnen slagen. Haar werk is enig in Nederland. Geen andere provincie is tot nu toe op de lu- In. de zevende aflevering van de serie „Praten met de minister' die de NOS- radio morgenochtend van 09.00 tot 09.35 uur via Hilversum 1 uitzendt, zullen vijftien kiezers discussiëren met minis ter dr. G. H. Veringa van onderwijs en wetenschappen. Onderwerpen, die ter sprake zullen worden gebracht, zijn on der meer: te grote schoolklassen, de achtste medische faculteit in Maas tricht, democratie in het middelbaar onderwijs, inspraak van de ouders in het leerplan, „schoolgrenzen" d.w.z. de verplichting van de ouders hun kinde ren naar de dichtstbijzijnde school te sturen, betaling van een MO-akte in het lager onderwijs en „creatief onder wijs". Tot de deelnemers aan de discus sie behoren een boekhandelaar uit Ap- pingedam, een student uit Amsterdam, een docent uit Vleuten, een hoofd van een lagere school uit Dalfsen, een jour nalist uit Schoorl, een boekhouder uit Maastricht, een kernfysicus uit Petten, een huisvrouw uit Zwolle en een scho lier uit Amstelveen. Gespreksleider is Hans Wiegel. mineuze gedachte gekomen ook een re creatieconsulente in dienst te nemen, al leeft die gedachte er wel en zijn er ook plannen in deze richting. Angeline Graste staat aan het hoofd van een in 1967 opgerichte stichting voor recreatiediensten. De stichting stelt zich onder meer tot taak om het werk van diverse instanties die zich vaak alle met hetzelfde bezig houden (het organiseren van wandelingen film voorstellingen, dansavonden, sportwed strijden etc.) te coördineren. Dat is on der meer al gelukt in Terschelling en Grouw, waar nu een overkoepelend or gaan het werk verricht dat voor die tijd afzonderlijk werd gedaan door de kerk, de VW., de culturele raad etc. „Die bundeling van krachten is broodnodig", meent Angeline Graste. Je werkt anders maar langs elkaar heen en natuurlijk krijg je dan een schrikba rende tijd- en geldverspilling, los van het feit dat soms op één avond twee grote evenementen worden georgani seerd in één en dezelfde plaats. Onzin." Steeds meer kerken gaan volgens haar nu inzien dat niet zij alleen het monopolie hebben om de toerist te ver pozen. „In de gemeenten waar men nog niet zo ver is en waar ieder nog voor zijn eigen belangetjes werkt en waakt, komt de tegenwerking minder van de kerkbesturen dan wel van de gelovi gen." De stichting van recreatie-diensten doet velerlei werk. Tot het „bevorderen van een goed leefklimaat voor de toerist" hoort ook de voorlichting aan bedrijfsleiders van vakantiebedrijven, adviezen aan over heid en particuliere instanties en tal van andere zaken die op de „immate riële kant van het toerisme" betrekking hebben. In de rest van Nederland wordt die keerzijde van de medaille vooral verzorgd door de Stichting ten diensten van recreatiewerk voor kerken in Drie bergen, waarmee Angeline Graste vaak van gedachten wisselt. Frieslands Recreatieconsulente Ange line Graste. „Er zijn assistenten nodig om toeristen bezig te houden". Nogmaals de recreatie-assistenten. Ze moeten 17 tot 25 jaar oud zijn en fee ling hebben voor hun werk. Vandaar dat de meisjes meestal studenten zijn aan de paedagogische academies, de so ciale academies, opleidingen voor kleu teronderwijs e.d. De mannelijke as sistenten komen onder meer van het Cios in Overveen. Wie zich opgeeft volgt daarna een trainingsweek of krijgt kort voor het begin van de va kantie een ..kennismakingweekend", in het dorp of op de camping waar hij of zij straks tenminste twee weken gaat werken. Vanzelfsprekend worden jon gens en meisjes die duidelijk ongeschikt zijn geweigerd. Angeline Graste kan dit jaar ook nog wel extra meisjes gebruiken, al is de aanmeldingstijd bijna verstreken. Mocht de aanloop van mannelijke en vrouwelijke gegadigden te groot wor den, wat zij niet verwacht, dan neemt zij contact op met bijvoorbeeld de stichting ten dienste van recreatiewerk voor kerken in Driebergen. „Ook daar zijn recreatie-assistenten nodig. Ook daar is hulp altijd welkom." Wie zich alsnog als assistent in Fries land wil opgeven kan schrijven aan: Stichting voor Recreatiediensten,Emma- kade 68 (z.z) in Leeuwarden. Angeline Graste bij een van Frieslands prachtige molens. De NOS-radio begint woensdag met de eerste uitzending van Costa NOStra, een nieuw laat-avond-pro- gramma, dat in de plaats komt van „X, een sprong in het duister". De nieuwe woensdagavondmagazine wordt wekelijks uitgezonden van 22.38 tot 23.55 uur via Hilversum 2. In Cosa NOStra (ondertitel: ook uw zaak) zullen muziek en actuele zaken elkaar afwisselen .Het stre ven van de samenstellers is, die as pecten van het dagelijks gebeuren te signaleren, welke discussiestof vor- .men in de ontmoeting tussen geeste lijke en/of maatschappelijke stro mingen in ons volk of daartoe aan leiding kunnen geven. Deze stof wil len zij presenteren in een aantrekke lijke radio-vorm, zonder daarbij na drukkelijk standpunten te willen verkondigen, verdedigen of onder graven. OXFORD Vakantiehouden en studeren is twee. Dat lijkt een uitge maakte zaak totdat de twee-in-één cursussen van de heer John Rose ter tafel komen. Mr. Rose is elke zomer opnieuw het bezielende middelpunt van honderden jongens en meisjes die uit alle delen van de wereld in het Engelse Oxford belanden waar zij voor een week of drie, vier, vijf, lessen volgen aan de universiteit, theaters bezoeken en ex cursies maken. Ook Nederland is vertegenwoordigd. Mr. Rose die jarenlang les heeft gege ven aan de universiteit in Oxford, kwam vier jaar geleden in ons land buurten en ontmoette daar onder meer mevrouw J. E. Pieterson. Het gesprek kwam op de cursussen die toen al geruime tijd liepen, maar waarbij het Nederlandse element ont brak. „Wié zou dat hier voor mij kun nen regelen?" vroeg de heer Rose zich af: „Dat ik wel doen", zei mevrouw Pieterson en zo begon het. Nu gaan er jaarlijks zo'n vijftig Ne derlandse meisjes en jongens met mid delbare opleiding naar Engeland, wat hen voor vier weken komt te staan op ongeveer 930 per persoon. Het lesgeld is 780 (4x 195) waarbij nog eens 100 zakgeld komt plus 50 voor de boot vice versa. Meer hoeft een student volgens me vrouw Pieterson voor de overtocht niet te betalen. „Er zijn speciale studenten tarieven". Vakantiehouden en studeren: twee in één. Is het na een jaar uitputtend schoolgaan niet wat teveel van het goe de? Mevrouw Pieterson me^nt van niet. „Er is in de cursus met opzet zeer veel tijd uitgetrokken voor excursies, toneel stukken en concerten. Theater en lite ratuur zijn de hoofdvakken die de jon gens en meisjes op de universiteit vol gen: in het Engels natuurlijk. Dat is de voertaal". „De middag wordt doorgaans gereser veerd voor uitstapjes, en eventuele pri- vélessen. 's Avonds wordt er gediscus sieerd, gedanst, gezongen, nu ja, alle maal leuke ontspannende dingen". „Een avondklok? Jawel. Om elf uur moet iedereen binnen zijn. Dat geldt zo wel voor de cursisten die bij particulie ren logeren als voor de anderen in de studentenhuizen. Hier controleert mr. Rose persoonlijk". „En dan nog iets: voor het eerst zal er dit jaar als besluit van de cursus een week worden gekampeerd, dat gebeurt het Lake-district. Ik geloof dat Oxford met dat ex traatje toch wel een cursus presenteert die uniek is in Europa. Ik zou daarom willen dat nog meer jongens en meisjes er gebruik van maakten". Liefhebbers voor een twee-in-één studievakantie in Oxford worden graag in- en voorgelicht door mevrouw Pie terson, Sleedoornlaan 19 in Schiebroek, Rotterdam. Telefoon 010-18.83.97. Vaste onderdelen van het nieuwe programma zijn: de parlementaire rubriek „Den Haag vandaag" in een aan het magazine aangepaste vorm, sport door Theo Koomen, cabaret door Ronnie Potsdammer en het nieuws van de volgende dag uit bin nen- en buitenlandse kranten. Simon Cariniggelt, zoals hij keek toen burgemeester Sam- kalden hem dezer dagen zijn Rid derorde op de borst speldde. Vanavond kijkt hij ons, al dan niet over zijn bril heen, weer aan, wenneer hij voor de V AR A-TV weer een van zijn Kronkels vertelt. De VARA heeft haar zomerpro- gramma ter goedkeuring voorgelegd aan de Verenigingsraad en daarna wereldkundig gemaakt. Niet dat het „winterseizoen" ai helemaal achter de rug is: de laatste uitzending van „Eén van de acht", de amusements quiz van Mies Bouwman, vindt pas op 6 juni plaats, maar dan zijn de Ombudsman en Koning Klant al lang met vakantie. Ombudsman Marcel van Dam niet al te lang want hij zal half juli al weer present zijn (een lange uitzending op maan dagavond en een korte op zondag avond, eenmaal per maand), maar Koning Klant blijft weg tot half sep tember. Wat velen een plezier zal doen is dat „Zo maar een zomer avond" ook dit jaar weer op het scherm komt, te beginnen op zater dag 20 juni en dan iedere week, het zij op vrijdag- hetzij op zaterdag avond. Ook het programma „Met de mu ziek mee" gaat weer van start ('s maandags om de veertien dagen). In deze reeks zal een harmonie- en fanfaretoernooi worden opgenomen, dat gehouden wordt onder auspiciën van de Stichting Overkoepeling Ne derlandse Muziekorganisaties. Er zijn meer programma's waar naar we met belangstelling uitkij ken. Op 24 juni zal een van de in zendingen naar het televisiefestival in Montreux worden uitgezonden. Op 1 juni kunnen we caberetier Herman van Veen weer zien, de man die een poosje weggeweest is omdat hij zich helemaal aan het theater werk wilde wijden. En in juli wor den opnamen gemaakt van het We reld Goochel Concours dat dit jaar in Amsterdam wordt georganiseerd en waaraan een groot aantal inter nationaal vermaarde goochelaars za deelnemen. Laten we dan ook niet al te deni grerend praten over de herhalingen die zijn er, maar veel mensen zul len er nog met plezier naar kijken. Naar maigret bijvoorbeeld van wie we nog maar kort geleden met wee moed afscheid hebben genomen. Er komen drie reprises van de beste afleveringen van de laatste jaren. Op zondag 14 juni „Maigret en de drie gehangenen" en verder nog „Maigret en de gangsters" en Mai gret en de „ter dood veroordeelden". Vervolgens: eenmaal een bijzonder aflevering van „Europa in". Het zal een bloemlezing zijn uit de hoog ge waardeerde programma's van Ellen Blazer en Berend Boudewijn. En dan is er iets nieuws: op zater dag 20 juni begint de VARA met een nieuwe detectiveserie: „Mannix", de naam van een privé-detective die in -r 6893 De ambtenaar Dorknoper stak de bankbiljetten in zijn binnenzak en be gaf zich naar een hoedenzaak, die in dc buurt van het stadhuis gelegen was. „Mijn dop is reeds enige tijd uit de mo de", sprak hij tot zichzelf. „En nu ik toch een proef met dat omstreden geld ga ne men kan ik net zo goed het nuttige met het aangename verenigen. Vooral omdat de hoedenprijzen met het uur omhoog lo- pen Met deze gedachte past hij enige hoofd deksels en liet tenslotte zijn keuze vallen op een vlot model met een veertje. „Een heel vlug hoedje", prees de ver koper. „Jong en sportief. Echt iets voor u! Een verstandige aankoop met het oog op de prijzen". „Daar gaat het me juist om", zei de be ambte. Hij trok het geld te voorschijn, en terwijl er een oplettende blik in zijn ogen verscheen overhandigde hij dit aan de winkelier. Ongeveer op dit ogenblik had Tom Poes op Bommelstein het zwarte koffer tje gegrepen. „Het geld dat hier uit komt kan niet goed zijn", zei hij. „Misschien vergis ik mij; maar het is gemakkelijk om een proef te nemen". En met die woorden slingerde hij het keurige valies in de open haard die lus tig lag te knetteren. „Niet doen!" riep heer Bommel ge schrokken. „Dat mag niet! Dat is het eigendom van mijn gast!" Hij sprong haastig voorwaarts, maar hij was te laat om het voorwerp te redden. Het kunstleder had onmiddellijk vlam ge vat en veranderde voor zijn ogen in een hoopje as Amerika bijzonder populair is ge worden. Het is een kleurenserie die afwisselend op vrijdag- en zater dagavond zal worden uitgezonden. Dit moest een kleine greep zijn, alleen maar afgestemd op de tv-kij- kers. Op wat de radioluisteraars deze zomer van de Vara mogen ver wachten komen we wellicht nog te rug. CANNES De reportage van de NOS over de Maagdenhuisbezetting heeft op internationale concours voor tv aliteits-programma's in Cannes .peciale prijs van de jury gekregen. Deze onderscheiding werd toegekend wegens het „uitstekende verslag van een belangrijke actuele gebeurtenis". NEDERLAND 1 18.45 NOS: (K) De Fabeltjeskrant. 18.55 Journaal. 19.04 NCRV: Scheepsjongens van Bontekoe, vervolgverhaal. 19.13 (K) De waaier van Sevüla, fa miliefeuilleton. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 NCRV: Hier en Nu. 20.45 (K) Handelingen der Apostelen, TV-film. 21.45 KijkKijk: een kijkgreep uit het ongewoon gewone en het gewoon ongewone leven van Jan en alle man. 22.35 AKV '70, gesprek. 22.45 NOS: (K) Journaal. 22.50 Samenvatting van de vandaag verreden etappe Olympia's Ronde van Nederland. 22.55-23.25 Teleac: Nascholing huis artsen - les 4. NEDERLAND II 18.45 NOS: (K) De Fabeltjeskrant. 18.55 (K) Journaal. 19.04 Scala: informatief programma. 19.30 VARA: Coronation Street, T V-feuilleton. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 VARA: (K) Hier is Lucy, TV- serie. 20.45 Uit berekening, TV-feuilleton. 22.10 Simon Carmiggelt leest een ei- VARA-voorzitter J. B. Broeksz heeft zaterdag tijdens de voorjaars vergadering van de Verenigingsraad felle kritiek geoefend op minister Klompé (Cultuur). Hij deed dat naar aanleiding van de brief die minister Klompé enkele weken geleden aan de NOS stuurde. Zij maakte daarin eigenlijk voor de eerste keer haar visie bekend over de omroepwet, ten aanzien van de programma's. De heer Broeksz zei dat hij dooi de brief de indruk had gekregen dat de minister zelf wil optreden als een soort directeur-generaal van de om roep. „Wat er gebeurde met betrek king tot de onderhandelingen over de arbeidsvoorwaarden voor het om- roeppersoneel heeft deze indruk stellig niet verzwakt", aldus de heer Broeksz. •De heer Broeksz constateerde in de brief van de minister onbegrijpe lijke uitlatingen. Hij verweet de mi nister dat zij aan de wet een draai wil geven die in strijd met die wet is, als zij betoogt dat amusements programma's voor de NOS niet per se verboden terrein zijn. „De soorten programma's die.de NOS mag bren gen zijn in de wet uitdrukkelijk op gesomd. (Ontmoetingsprogramma's en programma's die bij uitstek ge schikt zijn voor gezamenlijke aan pak. Red.) En andere programma's zijn dus wél verboden", aldus de VARA-voorzitter. De heer Broeksz vroeg zich af waarom de minister van het wette lijke voorgeschreven programma van de NOS nu plotseling een „soort nationaal programma" wil maken. Hij meende dat de minister, die volgens hem een veel te hoog per centage televisiezendtijd aan de NOS heeft gegeven, zich nu in „alle mo gelijke bochten moet wringen om gen verhaal. 22.15 Achter het Nieuws. 22.55 NOS: (K) Journaal. 23.00-23.30 Teleac: Methodiek van de burgerschapsvorming - les 10 (herh). DUITSLAND I (Regionaal programma: NDR: 18.00 Landarzt Dr. Broek, TV-film. 18.30 (K) Actualiteiten. 18.45 (K) Zand mannetje. 18.55 Sportjournaal. 19.26 (K) Lieb^r Onkel Bill, TV-film. 19.59 Programma-overzicht. WDR: 8.20- 8.45, 10.20-10.45 en 12.10-12.35 Schooltelevisie. 18.00 (K) Program maoverzicht. Aansl.: (K) Graf Yos- ter gibt sich die Ehre, TV-film. 18.30 (K) Voor de kleuters. 18.40 (K) Hier und Heute met nieuws. 19.25 (K) Ha- fen am Rhein, TV-serie). 20.00 (K) Journaal en weerbericht. 20.15 (K) Reportages bij het nieuws van giste ren en morgen. 21.00 (K) Wedstrijd spel. 21.45 Discussie. 22.30 (K) Jour naal, commentaar en weerbericht. 22.50 Das letzte Band, toneelstuk van Samuel Beckett. 23.40 (K) Journaal. DUITSLAND II 18.45 NOS: (K> De Fabeltjeskrant. 18.40 (K) Quizprogramma. 19.10 (K) Teils heiter. teils wolkig, TV-film. 19.45 (K) Nieuws, actualiteiten en weerbericht. 20.15 Medische kroniek. Aansl. Nieuws. 21.00 In diesem Dorf gibt es keine Diebe, Mexikaanse speelfilm. 22.25 (K) Nieuws en weer bericht. 22.35 (K) Zes internationale korte films. plm. 23.10 Einde uitzen ding. NEDERLAND I 10.45-12.00 Schooltelevisie. DUITSLAND I 10.00 Nieuws. 10.05 Journaal van gisteravond. 10.30 Cultureel magazi ne. 11.15 Verhalen en liedjes van de waterkant. 12.00 Reportages bij het nieuws van gisteren en morgen. 12.50 Internationaal persoverzicht. 13.00- 13.30 Journaal. 16.35 (K) Nieuws. 16.40 Voor de kinderen. 16.55 (K) Idem. 17.00 Fernfahrer, film. 17.55- 18.00 (K) Nieuws. DUITSLAND II 17.30 (K) Nieuws en weerbericht. 17.35 (K) Documentaire over parel- duiksters in Japan. HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtend- gym. 7.20 Stereo: Lichte gram.muz. 8.00 Nieuws. 8.11 Radiojournaal. 8.20 Stereo: Lichte gram.muz. (8.30-8.33 De groenteman). 8.50 Morgenwijding. NOS: 9.00 Uitgebreide reportage of herhaling NOS-programma. 9.35 Wa terstanden. 9.40 Muziek uit de Mid deleeuwen en Renaissance, (opn). AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen (gr). (11.00-11.02 Nieuws). 11.30 Rondom 12: program ma voor de vrouw. (11.55 Beursbe richten). Overheidsvoorlichting: 12.30 Uitzending voor de landbouw. die onredelijke zendtijdverdeling k kunnen rechtvaardigen". De heer Broeksz sprak de hoop uit dat men in regeringskringen zal be grijpen dat de zendtijdverhouding tussen de NOS en de omroeporgani saties A zoek is en verbetering nodig heeft. Ook hoopte hij op een eensge zind standpunt in het NOS-bestuur. zodat „het verzetten van de wet, ook al gebeurt dat door de minister" niet zal worden geaccepteerd. „Men moet goed begrijpen dat het hier gaat om het levensbelang van de omroepor ganisaties, in het bijzonder de prin cipiële omroeporganisaties", zei de heer Broeksz. Over de voorlopig afgewe zen claim van de TROS om B-om-, roep te worden zei de VARA-voor zitter: „Iedere omroeporganisatie moet er rekening mee houden, dat haar ledental ongeveer acht procent hoger moet zijn, dan het in de wet vereiste aantal. De ervaring die de TROS thans opdoet zal voor alle omroepen tot lering moeten strek- ken. Op dit moment heb ik echter nog niet het gevoel dat de veront waardiging, die de TROS toont, in derdaad terecht is". Ook de aanvraag voor meer zend tijd van de AVRO liet de heer Broeksz niet onbesproken. Hij achtte het aantal leden van de AVRO (835.000) nbg niet voldoende om een verandering in de bestaande zend tijdverdeling te rechtvaardigen. De heer Broeksz sprak er overi gens zijn twijfel over uit of de AVRO werkelijk zo veel leden heeft. Hij meende dat de abonnees op Televizier eigenlijk niet als AVRO-leden kunnen worden gezien, omdat niet de AVRO het blad ex ploiteert, maar de Rotagravure Mij. De heer Broeksz vond het tijd wor den dat de minister de hele zaak eens terdege onderzoekt. AVRO: 12.40 Toppers van toen (gr). 13.00 Nieuws. 13.11 Radiojournaal. NOS: 13.30 Spiegel van België: Mu ziek en nieuws van onze zuiderbu ren. 14.00 Stereo: Promenade-orkest, afgewisseld door Pro Arte Trio: amusementsmuz. AVRO: 15.10 Ame rikaanse muziek van deze eeuw (I), muzikale lezing. 15.35 Oude instru menten uit het privé bezit van Diok Visser, muzikale lezing. 16.00 Nieuws. 16.03 Kwispel, quiz. 16.10 Vamos a escuchar: serie program ma's over Spanje en zijn muziek. 16.35 Nieuwe grammofoonplaten met toelichting. 17.30 Trefpunt: dis cussie-rubriek voor actuele zaken. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nieuws. 18.11 Radiojournaal. 18.25 Stereo: AVRO's Dansorkest The Skymasters. 18.55 Paris vous parle. 19.00 Stereo: Jazz Spectrum: oude en moderne jazz. 19.30 Nieuws. 19.35 Vanavond: gevar. progr. 22.00 „O" een rondje radio. 22.30 Nieuws. 22.38 Mededelin gen. 22.40 Radiojournaal. NOS: 22.55 Muziek van deze eeuw (opn). 23.35 Stereo: Volksmuziek uit Japan. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nieuws. 7.11 Het le vende woord. 7.16 Stereo: Op het eerste gehoor: klas. muz. (gr.). (7.25 Horen en zien; 7.30 Nieuws; 7.32-7.50 Hier en Nu: actualiteiten). 8.00 Nieuws. 8.11 Te Deum laudamus: ge- wijdè muziek (gr). 8.30 Nieuws. 8.32 Stereo: Voor de vrouw. (9.00-9.10 Gym. voor de huisvrouw). 9.35 Schoolradio. 10.00 Vormen van om gang met de bijbel, lezing. 10.15 Ste reo: Italiaanse opera-aria's (gr). 11.00 Nieuws. 11.03 Ferdinand Huyck (deel 29), seriehoorspel. 11.29 Onder de hoogtezon: programma voor de zie ken. 11.55 Mededelingen. KRO: 12.00 Van twaalf tot twee, gevar. progr. (12.22 Wij van het land; 12.26 Mede delingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41 Actualiteiten; 13.00-13.05 Raden maar...) 14.05 Schoolradio. 14.30 Pizzicato: muzi kaal middag-magazine. (16.00 Nieuws). 17.00 Overheidsvoorlich ting: Historisch Curagao. Spreker: Henk Dennert. 17.10 Voor de kinde ren. 17.15 Tien jaar Kinderzangfesti val: halve finale. 18.19 Uitzending van het GPV. 18.30 Nieuws. 18.41 Actualiteiten. 19.00 Lichte muziek. Tijdens dit programma: Olympia's Ronde van Nederland, reportage. 19.45 Wie is in godsnaam Jezus Christus?, lezing. 20.00 Da Capo: mo derne en klassieke muziek (gr). 21.15 De Stijl (1917-1932), doe. 22.25 Over weging. 22.30 Nieuws. 22.40 Parle- mentsoverzicht. 22.50 De zingende kerk, muzikale lezing. 23.05 Kon tekst: magazine waarin op de dingen wordt doorgepraat. 23.30 Stereo: Jazz in Den Bosch. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III VARA: 9.00 Nieuws. 9.02 Plaatjes voor de pep. (10.00 Nieuws). 11.00 Nieuws. 11.03 Een opvallend vrolijk gevarieerde visite. (12.00 Nieuws). 13.00 Nieuws. 13.30 Ekspres: lichte platen. 14.00 Nieuws. 14.03 De Eddy Becker Show. 15.00 Nieuws. 15.03 Drie-draai. 16.00 Nieuws 16.30-18.00 Mix: licht platenprogramma. U7.00 Nieuws).

De Vallei | 1970 | | pagina 7