Over de grenzen Anarchisten zouden daders Iberia-aanslagen zijn Wfojang in-'t-kuipje. 58 ct DAAROM mag Durex vrij verkocht worden! Geen succes Jong Links op S.P.D.-congres ook morqen korting romiqste koffiemelk VenhcJk koek Vechter lUatuiiltu ofeenKt? é- m Vals alarm in Bazel Durex is zo veilig D Durex the best there is „SOVJET-UNIE IS ONZE LEERMEESTER" Golf aanslagen in Frankrijk Israël 22 jaar eigen haas Bere-terreur in Zuid-Slavië voor 120 winnaars mals en geurig met boter.mmm Suenens: celibaat nu ter discussie Saoedi-Arabië lx>ycot Syrië nUMVQOR O O BRUSSEL KNIPSELS ALARM Gevangene van het ledikant fflpt samen 720 pakketten Verkade artikelen van f 25.-. Voor elke winnaar 6 pakketten, een half jaar lang. Maak een tekst bij dit grapje (max. 10 woorden). naam: straat: plaats: Knip het grapje uit, stuur het met uw tekst, naam en adres èn één uitgeknipte naam van een Verkade koek in een envelop (postzegel 25 ct) naar: Verkade-postbus 666-Zaandam. U kunt iedere week meedoen! Dankt eleg ram van Septuagint TRAAGHEID Nasser in interview Joods wereldcongres tegen Oheranimergau 597ste Staatsloterij ■een'iyjr-tf-êiïW' Rejjen oorzaak van s poe rw egongel ukken in Duitsland DINSDAG 12 MEI 1970 ADVERTENTIE kennismaking Wajang blijft ook gewoon verkrijgbaar in het bekende gouden pakje. Altijd smeerbaar, ook zo uit de koelkast. PARIJS De Franse politie heeft maandag een nieuwe reeks bomaansla gen en brandstichtingen gemeld, waar voor tot dusver nog geen verklaring is gevonden. In sommige gevallen lijken de aanslagen politiek geïnspireerd te zijn. In Parijs werd een brandend stuk textiel door het open raam van een leeg politiebureau gegooid. Er ontstond brand, als gevolg waarvan de telefoon verbindingen verstoord werden. Elders in de Franse hoofdstad werd brand gesticht op de derde verdieping van een flatgebouw, waardoor lichte schade werd aangericht. De daders lie ten op een muur de inscriptie „anar- chie-vrijheid" achter. In Oost-Frankrijk is een elektrici» teitsmast door explosieven beschadigd. In Nancy is een poging om met ben zine en olie brand te stichten voor een politiebureau, mislukt. De politie schijnt geen aanwijzingen te hebben over de identiteit van de da ders van de recente golf van geweld pleging. Het is ook niet bekend of er een groep, of verschillende groepen, mogelijk met uiteenlopende doeleinden, achter staan. Bij de aanslagen is tot dusver niemand gedood of gewond. PARIJS De beweging van 1 mei een internationale anarchistische jeugdbeweging van Spaanse afkomst beroept zich er op de bomaansla gen gepleegd te hebben op de Spaanse vliegtuigen te Amsterdam, loonden, Genève en Frankfort. Haar hoofdzetel is in Brussel gevestigd. De beweging is een tiental jaren gele den opgericht door een naar Spanje uit geweken Argentijn, van onbekende naam, als een onderafdeling van de Spaanse anarchistische beweging FAI. Deze bestond hoofdzakelijk uit anar chistische syndicalisten. De jonge progressieve arbeiders ver enigden zich in de Beweging van 1 Mei. Later voegden zich hier ook de studen ten bij, die op het ogenblik de Spaanse afdeling in handen hebben. Haar belangrijkste wapenfeiten wa ren enige jaren geleden een poging de Amerikaanse ambassadeur te Madrid te ontvoeren, hetgeen mislukte als gevolg van het snelle ingrijpen van de Spaanse politie; verder het in brand steken van een oud klooster, waarin de oude uni versiteit van Madrid was onderge bracht. Toen de Spaanse politie als gevolg daarvan de jacht op de leden van „1 mei" begon te intensiveren, week de beweging als zodanig uit naar het bui tenland en maakte zich los van de be weging. Wel liet zij een afdeling achter in Spanje, die zich bij alle mogelijke rellen zeer actief toont. Eerst probeerde de beweging zich in Frankrijk te nestelen. Toen zij na een mislukte aanslag op de Spaanse ambas sadeur te Parijs door de Franse politie bedreigd werd, vluchtte zij naar Brus sel. Zowel in Spanje als internationaal gezien, is zij een uiterst kleine minder heidsbeweging van Latijnse anarchis ten, die slechts af en toe van zich doen spreken door spectaculaire bomaansla gen of ontvoeringspogingen. Daarin schuilt echter ook haar grootste bedrei ging. Want mede daardoor is zij vrijwel ongrijpbaar. Scotland Yard weigerde gisteravond te bevestigen dat er Nederlandse kran teknipsels zijn gevonden in de tas met de brandbom die zondag op London Airport is ontdekt. Naar verluidt vond de politie knipsels uit een Nederlandse krant in die tas na dat de helse machine onschadelijk was gemaakt. Scotland Yard zei gisteravond alleen: „De inhoud wordt nu in onze laborato ria onderzocht. We kunnen niet onthul len wat erin zat". Sctoland Yard houdt bekende leden van Spaanse extremistische organisaties in Engeland scherp in de gaten. Op London Airport hielden de kriers ADVERTENTIE Voorbehoedmiddelen zijn heel gewoon voor moderne mensen. En zo'n heel gewoon voorbehoedmiddel is het Durex condoom. Simpel en eenvoudig in 't gebruik. U hebt er geen doktersrecept voor nodig. Altijd en overal te krijgen, wanneer u maar wilt. In de winkel of uit de automaat. Even gemakkelijk als een pakje sigaretten of een stukje zeep. Maar u kunt er méér goede redenen voor hebben om 't te kopen. Durex is een wereld-bekend merk van de London Rubber Company. In de meest moderne laboratoria wordt de kwaliteit van Durex voortdurend gecontroleerd. van Iberia gisteren een wilde staking van een uur uit protest tegen de hun inziens onvoldoende veiligheidsmaatre gelen. In Zwitserland is weer opwin ging na de telefonische waarschuwing, dat er een bomaanslag zou worden gepleegd op een vliegtuig. Deze keer zou het een toestel van de Zwitserse maatschappij Swissair het moeten ontgelden dat moest van Bazel naar Madrid. Het onderzoek leverde niets op. Met een half uur vertraging steeg het toestel op en landde veilig op zijn eer ste stop, de luchthaven van Genève. De vracht en post had men uit voorzorg in Bazel achtergelaten. Iberia heeft zelf strenge interne vei ligheidsmaatregelen genomen in nauw overleg met commandant Gerritsen van de rijkspolitie op Schiphol. Porfessor Froentjes van het gerech telijk laboratorium in Den Haag heeft de resten van de geexplodeerde koffer onderzocht. De springstof leek te be staan uit een brandbommetje met een chemische tijonsteking. Hoewel het een weinig professionele aanpak verried, was wel goed werkend materiaal gebruit. SHEFFIELD De heer Thomas Laycock uit Sheffield is vijf dagen het bed niet uitgeweest. Omdat hij niet kon. Hij zakte op een nacht door zijn 30 jaar oude ledikant heen, en de zware spiralen grepen meteen venijnig in elkaar en vormde een formidabele gevangenis. Laycock vocht en wor stelde, maar kon zich niet bevrijden. Na vele uren gaf hij uitgeput de strijd op, maar slapen was er niet meer bij. De hulp kwam toen de politie was gewaarscuwd door buren die zich waren gaan afvragen waar Laycock was. Die ongelukkige werd losgezaagd en -gewrikt en ging toen naar een ziekenhuis om te worden onderzocht. Hij mocht al spoedig naar huis te rugkeren. En daar kon hij zijn slaap voortzetten, veilig in een grote luie stoel. SAARBRüCKEN De sociaal demo cratische regeringspartij van West- Duitsland heeft haar eerste nationale congres gehouden, sinds Willy Brandt vorig jaar bondskanselier werd. Het congres werd geopend door de minister van Defensie en vice-voorzlt- ter van de SPD Helmut Schmidt. Hij verklaarde, dat de aanhang van de SPD groter is geworden, sinds Brandt vorig jaar oktober regeringsleider werd. Brandt is de eerste sociaal-democrati sche Bondskanselier in de geschiedenis van de Bondsrepubliek. Hij zal woensdag op het congres spreken over het doel van de partij in de jaren '70 en om de balans op te maken van het werk van de coalitie-regering met de vrije democraten (FDP). Schmidt verklaarde dat de regering in Bonn van plan is de toenaderingspo gingen tot het Oostblok voort te zetten. Ongeveer 300 SPD-afgevaardigden en meer dan 200 gasten onder wie de oud- premier van Denemarken Jens Otto Krag, wonen het congres bij. De Oostenrijkse kanselier Bruno Kreisky en de Tunesische minister van Buitenlandse Zaken Habib Bourgiba jr. worden later deze week verwacht. On derwerpen van gesprek zullen waar schijnlijk zijn de „Ost-politik" en ver schillende binnenlandse aangelegenhe den op het gebied van financiën, on derwijs en arbeid. Voor de verkiezing van een presidium van het congres hadden de „jonge so cialisten", een linkse groep die de par tijleiding te burgerlijk vindt, twee kan didaten gesteld, maar zij behaalden niet genoeg stemmen om te worden gekozen. Een motie van „jong links," waarin algehele terugtrekking van de Ameri kanen uit Zuidoost-Azië werd geëist, werd met grote meerderheid verwor pen. De leider van „jong Links", Har sten Voigt, zei dat de partij zich krach tig moest verzetten tegen het proces van sluipend fascisme in de Verenigde Staten. Hij werd voorzichtig terechtge wezen door kanselier Brandt, die zei dat „deze generaliserende en objectief onjuiste beschrijving" geen onderwerp van bespreking was voor een sociaal democratisch congres. JERUZALEM Honderdduizenden juichende Israëliërs hebben maandag ter gelegenheid van onafhankelijkheids dag een flottielje Israëlische kanonneer boten, uitgerust met Gabrielraketten, langs de kust van het land zien varen. De zes in Frankrijk gebouwde kanon neerboten begonnen hun tocht naar Tel Aviv in de haven van Haifa. Elke ko- nonneerboot is uitgerust met acht Gabrielraketten. Israëlische marinedes kundigen zijn van mening dat de met deze raketten gewapende kanonneerbo ten ruimschoots opgewassen zijn tegen de met Styx-raketten uitgeruste en in de Sovjet-Unie gebouwde schepen van de Osa- en Omarklasse waarover Egyp te beschikt. De Gabrielraket is ontwor pen en gebouwd door de Israëlische vliegtuigindustrie. Maandag vierde Israël onafhankelijk heidsdag. Het land herdacht, zij het dit keer op sobere wijze in verband met de oorlogsinspanning en de economische problematiek, het feit dat het 22 jaar geleden onafhankelijk werd. Er waren strenge veiligheidsmaatregelen genomen om mogelijke sabotagepogingen van Aarabische guerrillastrijders te voorko men. Het enige incident, dat zich voordeed, was een schietpartij aan de grens met Jordanië. Een Israëlische grenswacht werd daar gewond toen zijn patrouille vanuit Jordanië onder vuur werd geno men. BELGRADO Een jonge beer heeft na z|jn ontsnapping uit een zigeuner kamp een Joegoslavisch dorp geterro riseerd. Het dier dat zich op een schuilplaats in de bossen verborgen hield, doodde verscheidene stuks vee en vernielde de graanvelden. De kinderen konden niet naar school en de dorpelingen bleven binnen. De autoriteiten besloten tenslotte de beer te doden, nadat verscheidene eer dere pogingen om het dier te vangen waren mislukt. De motie van het partijbestuur, waarin het Amerikaanse optreden wordt betreurd, werd tenslotte aange nomen. Het congres deed een beroep op de bij het conflict betrokken partijen het Britse voorstel aan te nemen tot een nieuwe Geneefse conferentie over In- do-China. Voorts werd een motie aangenomen, waarin alle Westelijke regeringen wor den uitgenodigd, krachtige diplomatieke en politieke stappen te nemen om de democratie in Griekenland te herstel len. Verworpen werden daarentegen mo ties van de linkervleugel om de verte genwoordigers van het kolonelsbewind in Athene uit te wijzen, de wapenleve ranties aan Griekenland te staken en Griekenland uit de NAVO te stoten. ADVERTENTIE ADVERTENTIE Winnaars tot en met 23 april: Mevr. L. Algra, Sikkelstr. 39. Breda. W. J. Boon, J. v.d. Veldestr. 4, Den Bosch. H. J. Boulonois, Kleyn Barlaken 2, Heiloo. A. Broeders, Nijnselseweg 29, Breugel. Mevr. Chocolaad, Gr. v. Prinstererstr. 8, Hoogezand. A. v. Dommelen, Trompstr. 50, Rijnsburg. Th. S. P. Evers, Wevershof 24, Nistelrode. Mevr. M. van Eijk, Weth. Venteweg 81, Gouda M. J. M. de Graaf, Braveld 25, Castricum. Fam. Graaff, Engelandlaan 371, Haarlem. Mevr. I. de Haan, Spechtlaan 22, Dieren. J. de Haan, Huygenstr. 20, Zwolle. Mevr. Hegeman, Geelgietersdreef, Maastricht. J. C. Idserda, J. v. Campenl. 88, H'sum. J. W. Jager, Abel Tasmanstr. 45, Heerlen. Mevr. A. M. Janse, Vlaardingerdijk, Schiedam. 8. Keiler, Utrechtseweg 302, Arnhem. H. Kho, Haverkamp 36, Den Haag. 'evr. G. Koopman, oortherhoek 37, Bathmen Ov. i. W. Koopmans, Dongestr. 1", A'dam. 'evr. G. Köster, Wehmekamp 43, Markelo. ,m. Krassen, P. Aertszstr. 100', A'dam. C. v.d. loo, Heusdenseweg 14, Elshout. A. Pelzers, Renierstr. 14', Kerkrade. avr. Meyers, Rijksweg Nrd. 4, Geleen. Noordhoff, Galenuslaan 20* Groningen H. Remijn, Bonifaciusstr. 4, Kwadendamme. Mevr. T. Roersma, Parkstr. 29, Zaandam Ronel, Hugo dè Grootstr. 66, Delft. W. M. de Rooy, Cronensteinstr. 31, R'dar Mevr. Sparta. Postelsehoefl. 144, Tilburg Mevr. N. C. Stuten, S. Robertsonstr. 58, Amsterdam. C. Sysling, Valeriusstr. 105. Leeuwarden. H. A. Teunissen, Havikshorst 38, A'dam. A. Timmermans, Grubbenweg 5. Klimmen. J. Valkenburg, Rijnsburgerweg 30, Leiden. Mevr. Vekemans, Burg. Philipsenstr. 14, Goirle. H. Verbeek, Betje Wolffstr. 13b, R'dam. A. W. M. Wolf, Appelstr. 117, Den Haag. (Van een onzer redacteuren) PARIJS Kardinaal Suenens, de rooms-katholieke primaat van België en min of meer de „aanvoerder" van de progressieve bisschoppen op de vorig najaar gehouden bisschoppen-synode te Rome, heeft gisteren in een vraagge sprek met het gezaghebbende Franse dagblad „Le Monde" een beroep op paus Paulus gedaan de bespreking van het priesterlijk celibaat niet langer te verbieden. Naar zijn mening is de vol gende bisschoppensynode, volgend jaar te Rome, de juiste plaats voor de dia loog over het celibaat. Enkele uren na de verschijning van Le Monde van gisteren heeft de Neder landse actiegroep Septuagint van voor uitstrevende r.k.priesters en leken (en van sinds enkele dagen enkele tientallen hervormde predikanten) kar dinaal Suenens in een telegram dank gezegd voor zijn „bemoedigend inter view". „Uw uiterst positieve uitlatingen doen weldadig aan", aldus Septuagint. De kardinaal zei in een reactie op het recente appèl van het Nederlandse episcopaat om de discussie over het ce libaat te hervatten dat de bisschop pen op het ogenblik in een „onmogelij ke situatie'' verkeren. „Van bovenaf is hun het verbod opgelegd de kwestie van het celibaat te bespreken maar zij staan onder steeds sterker wordende druk van hun priesters die op hervor ming aandringen. Wat bij de kwestie van het celibaat op het spel staat is de opvatting over het bestuur van de kerk en de toepassing van bepaalde principes die op het tweede Vaticaans concilie in het centrum van de belangstelling ston den". De uittocht uit de kerk (op grote schaal) van priesters en vrouwelijke re ligieuzen is niet in de eerste plaats het gevolg van de celibaatskwestie maar althans voor een groot deel van de gevoelens van frustratie en ontmoedi ging in verband met de traagheid waar mee de hervormingen na het concilie, dat vijf jaar geleden eindigde, in de kerk worden ingevoerd", aldus de kar dinaal die zich nog niet vóór of tégen het priestercelibaat wilde uitspreken maar het nu ter discussie wil laten stel len. „De collegialiteit en de medeverant woordelijkheid van de bisschoppen moeten volledig tot hun recht komen", concludeerde de aartsbisschop van Me- .chelen-Brussel die er de nadruk op leg de dat de controverse alleen betrekking heeft op het juridische aspect van de verplichte koppeling celibaat-priester schap. BEIROET Saoedie-Arabië zal voortaan geen produkten of goederen meer uit Syrië invoeren. Dit is in wel ingelichte kringen in Beiroet vernomen. Volgens de eerste berichten zou het ver bod. datook betrekking heeft op de Syrische auto's, bedoeld zijn als tegen maatregel voor de weigering van Syrië de Trans-Arabische pijpleiding die op 3 mei in Zuid-Syrië door een bulldozer werd beschadigd te laten repareren. De pijpleiding, die door de beschadi ging niet. gebruikt kan worden, verbindt de olievelden in Saoedi-Arabië via Jor danië en Syrië met een Middellandse- zeehaven in Libanon. Er zijn geen offi ciële cijfers voorhanden over de waarde die de Syrische produkten en goederen naar Saoedie-Arabië vertegenwoorddi- gen. WASHINGTON —In een vraagge sprek in het Amerikaanse tijdschrift US News and World Report zegt presi dent Nasser van Egypte, dat hij de Sov jet-Unie om meer moderne wapens en specialisten om die te bedienen heeft ZURICH Het Joods wereldcon gres heeft verklaard dat de passiespe len van Oberammergau in tegenspraak zijn met de uitspraak van het tweede Vaticaans Concilie, dat de Joden niet collectief verantwoordelijk kunnen wor den gesteld voor de dood van Christus. ADVERTENTIE 12 MEI 1970 EERSTE KLASSE Prijzen van f 10.zijn gevallen op nrs. eindigende op: 4 Prijzen van f 50.zijn gevallen op nrs. eindigende op 83 Prijzen van f 50.zijn gevallen op nrs. eindigende op 39 Prijzen van f 100.zijn gevallen op nrs. eindigende op: 237 Prijzen van f 100.zijn gevallen op nrs. eindigende op: 252 Prijzen van f 200.zijn gevallen op nrs. eindigende op 777 Prijzen van f 400.zijn gevallen op nrs. eindigende op: 116 Prijzen van f 1000.zijn gevallen op nrs. eindigende op: 4550 Een Een Een Een Een De De pri|s prijs prijs prijs prijs prijs prijs van f 2000.— Is gevallen op het nummer 072460 van i 2000.— is gevallen op het nummer 062070 van f 2000.— is gevallen op het nummer 008244* van i 2000— is gevallen op het nummer 000489 van f 2000.— is gevallen op het nummer 098773 van 5000— is gevallen op het nummer 031132 van f 25000— is gevallen op het nummer 073370 De extra prijs van f 50.000.is gevallen in de serie M op het nummer En de troostprijs van f 1000.op nummer: van elk van de andere series. Let welop dit nummer zijn twee prijzen gevallen. 022871 022871 verzocht, omdat wij in 1967 hebben ge leerd niet verwaand te zijn en te den ken dat we alles weten. Wij zijn dus aan het leren geslagen, en de Sovjets zijn onze leermeesters. Zo lang als de oorlog in het Midden- Oosten voortduurt, zei de president, zal Egypte specialisten uit de Sovjet-Unie nodig hebben. Het materiaal dat de Sovjet-Unie tot nu toe heeft gezonden bestaat uit SAM-3 afweerraketten en MIG-jagers. en men heeft specialisten uit de Sovjet-Unie nodig, om die wa pens te bedienen en die machines te vliegen „omdat wij eenvoudig niet in staat zijn om dat te doen.-' De schuld van een en ander is Ameri ka. omdat die de Israëli's materiaal heeft verstrekt ter voering van de „electronische oorlog". Zo was het mo gelijk dat in 1967 de Egyptische radar onschadelijk gemaakt kon worden door Israël, en Egypte zjn SAM-2 raketten niet kon gebfuiken. Egypte was toendertijd verbaasd over de Amerikaanse steun aan Israël, „en het was vanzelfsprekend dat wij toen de Sovjet-Unie vroegen om materiaal om een evenwicht op technologisch ter rein te hereiken." Egypte, aldus Abd'al Nasser, is nu in staat om het schierei land Sinai vanuit de lucht en via de grond aan te vallen. Door de hulp van de Sovjet-Unie zal de oorlog zich vermoedelijk uitbreiden, omdat Egypte thans tot meer in staat is „en niemand kan zeggen wat het einde zal zijn." Egypte zal garanderen dat Israël een vrije passage door het Suez-Kanaal en in de straat van Tiran ten deel wordt, maar alleen als Israël zich uit de bezet te gebieden terugtrekt. Wat de stad Jeruzalem betreft, als de vrede is hersteld moeten de heilige plaatsen aldaar voor iedereen vrij toe gankelijk zijn. Na de oorlog van 1967 was er nooit een wapenstilstand geweest, zei Nasser. „Het vuren is nooit gestaakt." Hij was voorlopig tegen het Ame rikaanse voorstel dat de Sovjet-Unie een einde zou maken aan de wapenle veranties aan het Midden-Oosten. „Dan zou de toestand als het ware bevroren worden en de Israëli's zouden er zeer over in hun sas zijn. Maar eerst als de Israëli's zich uit de Arabische landen hebben teruggetrokken en met het vluchtelingenprobleem komen te zitten dan zal Egypte zijn Russische wa pens verkopen aan iedereen die ze maar wil hebben." Wat de betrekkingen met de VS be trof, „die zijn goed, wat ons aangaat". Zij zullen pas helemaal normaal wor den, „als de VS een wei-gebalanceerd beleid ging voeren ten aanzien van de Arabische landen zowel als Israël." W/alter Rcuther, de bjj een vliegtuig ongeluk omgekomen onbetwistbare leider van de Amerikaanse auto mobielarbeiders, werd in 1907 te Wheeling Virginia, in een arbeidersgezin geboren. Zyn vader, Valentine, was daar op 23-jarige leeftijd voorzitter van het vakverbond voor de Ohio vallei geworden, en was organisator van de vakbond voor arbeiders in de brouwerijen. Op 19-jarige leeftijd' ging Reuther naar Detroit. Daarvoor had hij vier jaar in een fabriek te Wheeling gewerkt, maar was hij ontslagen, omdat hij zijn collega's had aangezet om te pro testeren tegen werken op zon- en feestdagen. Na enige jaren in een instrumentenaf deling van General Motors te hebben gewerkt, stapte hij over naar Ford. In die jd haalde hij een middelbaar schooldiploma en volgde hij drie jaar avondcursussen aan de Wayne Uni versiteit. Toen hij 26 was, werd hij bij Ford ont slagen wegens vakbondsactiviteiten. Met zijn broer Victor maakte hij een fietstocht door Europa en het Nabije Oosten, waar zij een studie maakten van de vakbondsactiviteiten en de kost verdienden met het werken in fa brieken. Tienmaal terug in Detroit wijdde hij zich weer aan zjjn beroep van instrumentenmakcr en wist in een jaar bijna 30.000 arbeiders in de alge mene vakbond van automobielarbei ders (UAW) te verenigen. Door deze verdienste werd hij opgenomen in d"e bestuursraad van dc UAW. Aan het einde van de jaren '50 had hy een actief aandeel in sitdownstakin- gen in de fabrieken te Detroit en Flint, waarbij de vakbondsleiders wel gemolesteerd werden door stakings brekers van Ford. In 1945 werd h\j gekozen tet vice-voor- zitter van de UAW, en drie jaar later had hij de leiding over een staking van 175.000 arbeiders van General Motors. Toen de staking na 113 dagen in maart 1946 eindigde, werd Reuther tot voor zitter van de bond gekozen, die in middels 1,2 miljoen leden telde, "tfoewel hij soms koel en berekenend werd genoemd, wist Reuther on der de vakbondsleden een bijna fa natieke loyaliteit op te roepen en lan ceerde hij ook talrijke Ideeën voor economische, sociale en politieke ver anderingen. Met het „credo" dat de „broodtrommel en de stembus onscheidbaar zijn", be pleitte hij dat de vakbonden een ac tieve rol in de politiek zouden vervul len. Over bijna elk vraagstuk van nationaal belang, van hoe weinig direct belang het ook voor de vakbeweging kon zijn, had hij een oordeel. De laatste tijd had hij zijn energie ge wijd aan de totstandkoming van een nationaal stelsel voor sociale verze keringen, dat o.a. zou moeten voorzien in sociaal-medische hulp voor perso nen van alle leeftijden, niet alleen maor voor hen die 65 of ouder zijn. Walter Reuther trouwde In 1936 met May Wolf. Het echtpaar laat twee dochters achter de 28-jarige Linda en de 23-jarige Lisa. ADVERTENTIE Bic Cristall zichtbaar inktmveau/ blauw. rood. zwartgroen SAARBRüCKEN Hevige slagre gens, die soms de vorm van wolkbreu ken aannamen, hebben maandag in Saarland en Rijnpalts twee spoorweg ongevallen tot gevolg gehad, waarbij in totaal zeven mensen om het leven zijn gekomen. Het ernstigste ongeluk deed zich voor tussen Merzig e Saarlouis, waar een sneltrein in volle vaart op een berg steen en aarde inreed, die op de spoor baan was terechtgekomen na een door de regenval veroorzaakte aardverschui ving. De omvallende locomotief greep de laatste wagon van een trein die van de andere richting passeerde. De ma chinist en de stoker van de locomotief alsmede drie passagiers kwamen daar bij om. Twee mensen werden gedood bij een ontsporing op een onder water gelopen spoorbaan tussen Altenglan en Theis- bergstegen in de Rijnpalts. De zware regenval veroorzaakte op vele plaatsen in het zuidwesten van de bondsrepubliek chaotische verkeerssi tuaties. Voor de tweede maal dit jaar moest in Saarbrücken de langs de Saar lopende verkeersweg wegens overstro ming worden afgesloten. kButlm n.v. Oagilyewt ADVERTENTIE A

De Vallei | 1970 | | pagina 11