Hemdsmouwconcerten in het gemeentehuis SCHOOLPARLEMENT MAVO AAN DE PRAAT Eerst aanvragen dan beginnen Premie voor verbetering eigen woning „In geen geval lidmaatschap van Geref. kerk opzeggen" Ongedwongen luisteren naar muziek in juni, juli en augustus Verontruste predikant in Brugkerk OVERHEIDSBIJDRAGEN Ederveen en De Klomp gaven royaal Achterberose predikant bij 1 Kitsing gewond Brand door kortsluiting in koelkast Belt EHBO-ploeg eindigde als eerste OCB besluit winterseizoen VEILING KESTEREN PRETENTIELOOS LUDIEK 10550 11079 GEHANDICAPTEN PREMIE COLLECTIEF WOENSDAG 13 Mfci l-»/j VEENENDAAL Het gemeentebestuur van Veenendaal doet deze zomer een poging oin een nieuwe traditie te creëren. In de hal van het gemeentehuis wor den in de maanden juni, juli en augustus ongedwongen promenadeconcerten georganiseerd, die intern al worden aangeduid als „hemdsmouwconcerten. De inspiratie tot dit initiatief heeft men geput uit het succes dat vorig jaar de British Railways Staff Association Silver Band ten deel viel, toen deze een bij zonder geslaagde uitvoering gaf in het kader van de feestelijkheden rond het jubileum van Caecilia. Het eerste van de serie van drie hemdsmouwconcerten is op woensdag 24 juni. Het publiek kan dan komen luisteren naar de Brass Band Amster dam, onder leiding van Meindert Boe kei, een koperorkest waarin de bloem van de Nederlandse amateurblazers Is verenigd. Het treedt herhaaldelijk op in ra diouitzendingen, en heeft ook verschei dene grammofoonplaten op zijn naam staan. Drie Veenendalers spelen erin mee naast musici die uit alle windstre ken komen. De gemeente beschouwt de organisa tie van de concerten als een poging om in de vakantietijd een pretentieloos stukje verpozing te bieden. Pretentie loos in verschillende opzichten, maar wel het meest wat de sfeer rondom het musiceren betreft. De luisteraars wor den niet per se geacht in het beste pak te komen. Het is de bedoeling dat men binnenloopt, liefst in vrijetljdskleding. en zelf een plaatsje zoekt in de hal van het gemeentehuis. Vorig jaar bij het concert van het Engelse orkest bepaalde het publiek dit zelf al, door plaats te nemen op de ga lerijen op de hogere verdiepingen, of door doodgewoon op de grond of op de traptreden te gaan zitten. Aan enthou siasme was toen geen gebrek, zeker niet toen bleek dat de hal over onverwacht goede akoestische kwaliteiten beschikt. Welke orkesten in juli en augustus naar Veenendaal komen is nog niet be kend. Evenmin staat het al vast of en tree zal worden geheven. De gemeente raad zal in elk geval eerst een krediet beschikbaar moeten stellen. In wezen zal dat echter een kwestie van formali teit zijn. In de begroting voor 1970 heeft de gemeente al rekening gehou den met de speelse activiteiten, of schoon toen nog geen pijl te trekken was op de hoogte van de kosten. In de nota van aanbieding bij die zelfde begroting werd gezegd, dat juist het succes van het Engelse orkest reden gaf om op zomeravonden meer muziek vanuit het gemeentehuis te laten klin ken. Overigens was dat optreden op die plaats toen een noodoplossing, omdat RIIENEN Op de Rhenense Wilhel- mina-mavo kreeg de democratisering van het schoolleven gisteravond een weer wat duidelijker gestalte, toen daar het onlangs geïnstalleerde schoolparle- ment in het openbaar vergaderde. Op de agenda stond de vaststelling van een nieuw Huishoudelijk Reglement, waar bij alle betrokkenen gelegenheid had den hun mening over het gestencilde concept te geven. Als gelijkwaardige gesprekspartners zaten leerlingen (van elke klas twee), ouders en leraren met elkaar om de ta fel. Wethouder van Onderwijs mr. J. Deen behoorde tot de belangstellenden. Uitvoerig hield het parlement zich bezig met de diverse artikelen van het reglement. Ofschoon af en toe onge zouten kritiek werd gespuid, vooral van de kant van de leerlingen, bleken geen ingrijpende wijzigingen noodzakelijk. De besprekingen, die zich van tijd tot tijd tot minuscule onderdeeltjes van pa ragrafen bepaalde, vergden zoveel tijd, dat in een volgende zitting pas een af ronding kan worden verwacht. De vergadering werd geleid door een leerling, en opvallend was dat iedereen, ook ouders en leraren, onder wie direc teur N. Beekes, zich voegde naar diens gezag. Wethouder Deen stelde het gezel schap tenslotte in de gelegenheid vragen over onderwijs in het algemeen te stellen. De jeugd concentreerde zich voornamelijk op de hygiënische situatie in de school, waar 't zo nu en dan nogal stinkt omdat de conditie van toiletten en riolering niet bepaald optimaal is. Ook waren er klachten over d'e gym nastiekzaal. EDERVEEN DE KLOMP Ruim 1800,- was het aandeel van de bevol king in Ederveen en De Klomp in de ƒ13.065,02 die onlangs in de gemeente Ede werd gecollecteerd ten bate van de Hartstichting. Ederveen/De Klomp steekt met deze opbrengst met kop en schouders uit boven de overige dorpen van Ede. De bijdrage per inwoner bedroeg ƒ0.66 en per gezin 2,71. Bennekom volgt pas op de tweede plaats met 25 cent per inwoner en ƒ0,95 per gezin. Voor de totale bevolking van de ge meente Ede lag het bedrag per inwoner op f 0,18. In de totaalopbrengst van ruim dertien mille zijn niet begrepen de gi rale betalingen die rechtstreeks naar het hoofdbureau werden overgemaakt. RENSWOUDE In de Dorpsstraat vond gisteravond een verkeersongeval plaats waarbjj Ds. Van de H., Ned. Herv. predikant in Achterberg gewond raakte en in het ziekenhuis moest wor den opgenomen. Op de drukke Rijks straatweg stond een auto onverlicht ge- parkeeird. De predikant kwam hierme de in botsing. Hij werd met enkele diepe snijwon- den per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. KESTEREN Gistermorgen woedde er in het nieuwe huis van de familie D. Scholten in de Constant. Huygenstraat een brand als gevolg van korsluiting in de koelkast. De keuken brandde grotendeels uit. Door een snelle hulp van de vrijwilli ge brandweer van Kesteren kon de rest ren het huis nog gespaard blijven. De wethouder legde uit dat de ge meente, die voor deze zaken verant woordelijk is, doet wat ze kan, maar ook afhankelijk Is van het geld dat het rijk beschikbaar stelt. het minder gewenst werd geacht om in een muziektent op te treden. Iemand kwam toen met het idee om het ge meentehuis te gebruiken op de proppen, hetgeen achteraf een onbetaalbare lu dieke gedachte blijkt te zijn geweest. ,„Wie 't eerst komt, 't eerst maalt", ls het motto waaronder in hemdsmouwen van de muziek kan worden genoten. Dat slaat op het aantal beschikbare stoelen, dat vorig jaar beperkt was. Verwacht wordt dat ook ditmaal niet iedereen zo'n geijkte zitplaats zal kun nen bemachtigen. Voor de laatkomers zal het een troost zijn dat juist die om standigheid toen in hoge mate bijdroeg tot de ongedwongen sfeer. u dan «ven a.u.b. voor Veenendaal Tot 17.30 uur Van 17.30- 19.30 uur 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg I59 In een serie van vier artikelen wordt deze week nader uitleg gegeven van een viertal vergoedingsregelingen die per 1 januari jl. van kracht z(jn geworden. Na de doorstroming is ons nummer van gisteren vandaag de essentiële pun ten uit de regeling woningverbetering. Hierna volgden nog krotontruiming/ -opruiming en premieregeling eigen woningbezit. AMERONGEN In het afgelopen weekeinde behaalde vier leden van de afdeling Amerongen van de EHBO op de gewestelijke Rode-Kruis wedstry- den die te Zeist werden gehouden de eerste prijs. Deze prestatie geeft de ploeg het recht mee te dingen naar de landstitel, die inzet is tijdens wedstrijden in Maastricht. De oefening te Zeist be stond uit het verlenen van hulp aan vier slachtoffers, van wie werd aange nomen dat zij onder een muur bedol ven waren. De ploeg bestond uit mv. J. Overeem-Valk, mej. J. H. Kieviet en de heren W. de bruin en D. van Vee nendaal. Laatstgenoemde trad op als commandant en deed dat naar oordeel van de jury zo voortreffelijk dat hij ook hiermee een eerste prijs verwierf. In deze wedstrijd werd de afdeling Vecht-zuid tweede en de afdeling Vee nendaal derde. VEENENDAAL Het Ontspannings Centrum Bejaarden houdt volgende week woensdag zijn laatste bijeenkomst van dit seizoen in het Instuifgebouw. Als spreker is uitgenodigd ds. J. C. .Jonkers uit Renswoude. Hij zal vertel len over zijn ervaringen gedurende een reis met het Hospitaal-kerkschip „De Hoop". Het programma begint om twee uur. Veilingsvereniging „Kesteren en Om streken" D.d. 11 mei 1970 waren de prij zen als volgt: Goudreinette: I 65-75: 38-44, I 75-85: 62-77, I 85-95: 65-75: II 65-75: 32-37, II 75-85: 59-62. Aanvber: 35 ton. Golden Delicious: I 65-70 36-40, I 70-75: 47-52, I 75-80: 54-58, I 80-85: 54. Aanvoer: 12 ton. Jonathan: II 65-65: 25-26, II 65-70: 38-42, II 70-75: 42-46, II 75-80: 49-52. Aanvoer: 4 ton. Lombartscalville: II 60-70: 35-38, II 70-80: 38-47, II 80-90: 39-48. Aanvoer: 8 ton. Winston: I 60-65: 35, I 65-70: 67, I 70-75: 80, I 75-80: 83. Aanvoer: 2 ton. Conference: I 65-75: 112, I 55-65: 104. Aanvoer: 2 ton. Aardbeien: EI 110-141 per doosje a 200 gram; II 74-119 per doosje a 200 gram. Aanvoer: 11.000 doosjes. Doordraai, blank: van f 13,60-f 15,20 per 100 kg. Prijzen genoteerd in centen per kg, tenzij anders is vermeld. De kosten hiervan mogen niet hoger zijn dan 6000 gulden. In dit geval wordt voor 36 procent van de kosten bijgedragen, dus hoogstens 2160 gul den. Het is duidelijk, dat het hier al leen mag gaan om herstel van de ern stigste gebreken, waardoor het huis noeg een vijf tien jaar mee zal kun nen. Aparte regelingen zijn getroffen voor bejaardenwoningen en woningen voor gehandicapten. Op de regeling voor de bejaardenwo- ningen hoeft niet verder te worden ingegaan, omdat het hierbij alleen gaat om huizen, die bestemd zijn voor bewoning door bejaarden; woningen waarvan de indeling is afgestemd op de leeftijd van de bewoners. Speci fieke bejaardenwoningen dus. Deze woningen verkeren in Veenendaal al lemaal nog in blakende welstand. De regeling kan hier ter plaatse wel van toepassing zijn op een huis, dat bewoond wordt door een gehandicap te. Hieronder wordt namelijk an ders dan bij een bejaardenwoning verstaan iedere willekeurige woning waarin een lichamelijk gehandicapte woont of zal komen wonen. Het huis hoeft er destijds dus niet als specifieke gehandicapten-woning neergezet te zijn. Voor verbetering van zo'n woning geldt in de eerste plaats de „gewone" regeling zoals deze hiervoor is uiteengezet. Daarnaast kan nog een bijdrage wor den gegeven voor het treffen van bijzondere voorzieningen om de wo ning aan te passen aan de handicap van de bewoner. In tegenstelling tot de algemene regel kunnen ook woningen die na 1945 zijn gebouwd voor die bijdrage in aanmerking komen. De bijzondere voorzieningen zijn o.m.: het verbreden van deuren, het weg- Voor de rijksbijdrage zijn bepaalde normen gesteld, namelijk een percen tage van de kosten van algehele ver betering van een woning of een vast bedrag voor het treffen van bepaal de voorzieningen, bijvoorbeeld het maken van een wc, een douche, een keuken, een berging e.d. De bijdrage van de gemeente is in alle gevallen een vast percentage van het rijkssub sidie, namelijk 25 procent. Zoals gezegd, vallen alleen particuliere woningen onder de premieregeling. In principe moet men eigenaar van het huis zijn om voor een bijdrage in aanmerking te komen. Huurders, die op eigen kosten een. huis willen ver beteren kunnen aanspraak maken op een bijdrage, als zij een schriftelijke machtiging kunnen overleggen van de eigenaar waarin deze zich akkoord verklaart met de verbetering. Verder gaat het alleen om huizen, die vóór 1945 zijn gebouwd en die nog minstens 15 jaar mee kunnen. De verbouwingskosten mogen niet hoger zijn dan de helft van de nieuwbouw- kosten, waaronder worden verstaan de bouwkosten van een gelijkwaardig huis op dezelfde plaats. In welke gevallen komt men nu voor een premie in aanmerking? Voor het rondom verbeteren van het woongerief van een huis geldt een premie van 25 procent ofwe 1 een kwart van de verbouwingskosten VEENENDAAL„Kuitert is een aardige jongen, maar hij moet met zijn vingers van de Kerk van Christus afblijven". Deze kernachtige uitspraak van ds. W. C. v. d. Brink vatte althans op het eerste ge hoor zijn gehele betoog samen. Ds. v. d. Brink, in vroeger jaren vijf jaar gereformeerd predikant in Veenendaal, thans in Loosdrecht, sprak als voorman van de Verontrusten in de Gereformeerde Kerken op uitnodiging van de plaatselijke verontrusten. Enkele tientallen belangstellenden waren naar de Brugkerk gekomen onder hen de drie plaatselijke gerefor meerde predikanten om van de verontrusting van de spreker kennis te nemen. In de stijl van de „praatjes bij de haard" (populair gemaakt door F. D. Roosevelt, toen hij zijn New Deal wilde verkopen) toonde ds. v. d. Brink aan, dat er naar zijn mening heel wat reden voor verontrusting was. Duidelijk werd, dat zijn verontrusting niet opgewekt was door allerlei modernismen als: ritmisch zingen, nieuwe vertaling, nieuwe psalmberijming, kanselruil met de hervormden (als daarvoor tenminste een goede basis gevonden kan worden zoals in zijn gemeente waar de Drie formulieren van Enigheid, de Heidel- bergse Catechismus, de Nederlandse Geloofsbelijdenis en de Dortse Leerregels, als zodanig aanvaard is. Ge meenschappelijke diensten met de confessionele hervormden hebben daar ook al plaatsgevonden, vertel de hij) en zelfs niet direct de vrouw in t ambt: „Ik ben er met de exegese van Paulus niet uitgekomen". Voornamelijk keerde ds. v. d. Brink zich tegen het loslaten van de Heilige Schrift als gezaghebbend ge schrift, als woord van God. „Wie ontkent van de eerste mens te zijn, heeft ook niets met de tweede mens. Je zus Christus te maken" zo riep hij de twijfelaars aan de historiciteit van Adam toe. Herhaaldelijk verzekerde ds. v. d. Brink niet uit te zijn op scheurmakerij. Hij vertelde echter niet, wat ër zou moeten gebeuren, indien de synode niet met de verlangens van de Verontrusten in zijn kerk mee zou gaan. Wel vertelde hij tijdens de discussie dat door de Verontrusten een catechisatieboekje voor huis catechisatie wordt voorbereid, om te gebruiken, als men zijn kinderen niet aan de godsdienstlessen van de wijkpredikant durft toe te vertrouwen. Ook wordt er gewerkt aan een prekenserie, die oefeningen gebruikt kan worden. in huisgodsdienst- „Als iemand bij mij komt, die me zegt, dat hij het bij zijn predikant niet kan uithouden, dan zeg ik hem om met die predikant en met z(jn kerkeraad te gaan praten. In geen geval mag hij zijn lidmaatschap van de gere formeerde kerk opzeggen. Wel raad ik hem aan even tueel bij een christelijke gereformeerde predikant te gaan kerken. Daarbij doel ik niet op de christelijke ge reformeerde predikanten van de Veluwe, maar meer die van de linkervleugel. Ook in die kerk kent men nl. richtingen". Uit reactie® bleek, dat men vooral begreep dat ds. v. d. Brink maar weinig goeds over zijn kerk wist te vertellen. Zijn manier van spreken was bovendien zo suggestief, dat een nog niet zo erg verontruste wel eens zeer verontrust de kerk uit zou kunnen gaan en bang worden, dat wat zijn eigen predikanten brengen misschien niet helemaal zuiver-op-de-graad is. Tegen deze mogelijkheid werd protest aangetekend door de plaatselijke predikanten. Zij beklemtoonden het met veel van wat bij de Verontrusten leeft eens te zijn, maar maanden tot voorzichtigheid in het interpre teren van wat anderen bedoelen. Uit de reactie van de voorzitter van deze avond uiteraard een verontruste bleek hoe noodzakelijk dit was: hij begreep de bedoeling van zijn predikanten niet geheel en gedroeg zich, alsof hij de gastspreker moest beschermen. Niet alleen had ds. v.d. Brink die bescherming niet nodig hij bleek strijdvaardig ge noeg maar zijn beschermingspoging maakte de in druk dat hij van de goede trouw van de plaatselijke predikanten niet geheel overtuigd was. En tegen dat door onbegrip gewekte wantrouwen hadden zij juist willen waarschuwen. Slechts één ding kwam er duidelijk uit de verf: vol gens de verontrusten is het niet langer mogelijk het le venswerk van Abraham Kuijper, de Vrije Universiteit in Amsterdam, als gereformeerd te erkennen, laat staan te steunen. Ook Kampen (waar de theologische hogeschool gevestigd is) bleek niet van vreemde smet ten vrij. Als „alternatieve" opleiding voor gerefor meerde predikanten suggereerde ds. v. d. Brink, de t.h. van de christelijke gereformeerden. breken van drempels, het aanbrengen van handgrepen, het aanpassen van de keukeninrichting of de wc, het maken van een extra slaapkamer, het plaatsen van centrale verwarming, enz. Dfe bijdrage voor de bijzondere voorzie ningen is ook 25 procent van de kos ten (ook weer rijks- en gemeentesub sidie te zameri). Er is voor de kosten geen maximumbedrag vastgesteld. Wèl is bepaald, dat de voorzieningen eenvoudig moeten worden uitgevoerd. Onder de „Beschikking geldelijke steun verbetering woningen en woonbuur ten" valt zoals de titel van deze beschikking al laat uitkomen ook de verbetering van woonbuurten. Hieronder wordt verstaan de gemeen schappelijke verbetering van een aantal woningen in een woonbuurt. Het verschil met de bijdrage per wo ning is dit, dat voor een aantal wonin gen in zo'n buurt één bijdrage kan worden toegekend. Weliswaar is de vergoeding dan ook 25 procent per huis met een plafond van 2500 gul den, maar de gemeente kan het totale bedrag naar eigen inzicht over de ei genaren van de betrokken panden verdelen. Bijvoorbeeld: er komen 10 huizen in een buurt voor een bijdrage voor ver betering in aanmerking, maar het ene huis is er slechter aan toe dan het an dere. In totaal kan voor die huizen 10 x 2500 gulden is 25000 gulden worden toegekend. Er is geen bezwaar tegen, dat in zo'n geval nog steeds bij wijze van voorbeeld in twee hui zen 15000 gulden van het totale subsi die wordt gestoken en dat de rest 10.000 gulden aan de andere acht huizen wordt besteed. Voor de kosten die een gemeente moet maken in verband met de geor ganiseerde aanpak van woningverbe- Aard van de verbetering A Bijdrage (van B Bijdrage als de rijk -f gemeen algehele verbe te) tering van het woongerief sa men met één of meer van de on der 2a t/m 2g genoemde voor zieningen in één keer wordt uit gevoerd 1. algehele verbetering van het woongerief 25°/« van de kosten, doch hoogstens 2500,— 25°/o van de kosten, doch hoogstens 2500,— 2a. maken en inrichten w.c. (dus het bouwen van het vertrek inbegrepen) 450.— 150,— 2b. aanbrengen w.c. in een be staande ruimte (ook de ver vanging van een droog door een nat closet) 300,— 100,— 2c. maken en inrichten douche (ook weer bouwen vertrek inbegrepen) 450,— 150,— 2d. inrichten van een beatae»- de ruimte tot douche 300,— 100,— 2e. maken en inrichten keuken (bouwen vertrek inbegrepen) 11»,— 375,— 2f. vervangen primitieve keuken (modernisering bestaand k eukenvertrek) 450,— 150,— 2g. maken bergruimte buiten de woning 450,— 150,— VEENENDAAL Vanaf 1 januari van dit jaar geldt een nieuwe premie regeling voor het verbeteren van particuliere woningen. De gemeenteraad heeft deze rijksregeling ook van toepassing verklaard in de gemeente Vee nendaal. Dit besluit houdt in, dat naast een rijkssubsidie ook de gemeente een bijdrage verleent in de kosten van verbetering van een woning. (wel te verstaan: rijks- en gemeente subsidie te samen). Hoe hoog de kos ten van verbouwing ook zijn, in geen geval wordt meer vergoed dan 2500 gulden, tenzij de verbouwing gepaard gaat met de verbeteriing van bepaalde in de premieregeling met name ge noemde onderwerpen. In het laatste geval kan er nog een niet te versmaden bedrag bovenop komen. Hiervoor wordt men verwezen naar het afzonderlijke staatje dat bij dit artikel is opgenomen. Wie van één huis twee huizen maakt of nog meer of omgekeerd wie van meer huizen één huis maakt heeft ook recht op een premie van 25 procent van de verbouwingskosten met een maximum van 2500 gulden, maar... in dit geval voor ieder huis dat na de verbouwing is ontstaan. Hetzelfde geldt voor het verbouwen van een gebouw, dat oorspronkelijk geen woning was, tot één of meer woningen. Eén van de voorwaarden voor het toe kennen van de bijdrage voor verbete ring en verbouwing is, dat de woning nog 15 jaar mee moet kunnen. Hierop is één uitzondering mogelijk. Er zijn huizen die zo slecht van kwaliteit zijn of die zo zijn gelegen, dat ze ei genlijk zouden moeten worden afge broken. Als door omstandigheden de sloop van zulke huizen op korte ter mijn niet kan gebeuren, kan een bij drage voor noodherstel worden gege ven. Verbetering van oude keukens valt onder premieregeling eigen woning. Er wordt geen bijdrage verleend als de totale verbouwingskosten beneden de 1000,blijven. Wel kan men de bijdragen genoemd in kolom A aanvragen als de kosten van de onder 2a tot en met 2d omschreven voorzieningen per stuk of in combina tie met elkaar worden uitgevoerd en de kosten daarvan per stuk beneden de f 1000.— komen te liggen. Bijvoorbeeld: men krijgt een vast bedrag van f 450.voor het maken van een w.c., ongeacht de werkelijke kosten. Een bijdrage voor de voorzieningen onder 2e tot en met 2g kan alleen dan apart worden aangevraagd als de rest van het huis aan de eisen van deze tijd voldoet. tering op grote schaal kan het rijk een bedrag per huis geven, namelijk 10 procent per verbeterde woning met een maximum van 200 gulden. Ook wil het rijk de gemeenten steunen in de kosten van verbetering van de woonomgeving in een woonbuurt. Deze kosten kunnen betreffen: het „schoonmaken" van binnenterreinen, het verbeteren van bestratingen, het aanleggen van open ruimten en par- keergelegenheden, enz. Het rijk draagt hierin bij tot 50 procent van de rijksbijdrage voor collectieve woningverbetering, d.w.z. 1000 gulden per huis. Inlichtingen over bijdragen voor wo ningverbetering worden ook weer verstrekt op het raadhuis. Aanvragen moeten ook via de gemeente worden gedaan. Men moet na het lezen van dit artikel niet te vroeg gaan juichen. Wij hebben alleen de hoofdlijnen van de regeling kunnen aangeven. De complete regeling leent zich niet voor publikatie. Men doet er dus goed aan om voor dat men zich bepaalde illusies maakt te informeren op het raadhuis. Geen bijdrage wordt verleend als vóór het indienen van de aanvraag al met de bouw is begonnen. Binnen drie maanden na het afkomen van de beschikking van de minister die de uiteindelijke beslissing heeft over het verlenen van bijdra gen moet met de bouw worden be gonnen. Het karwei moet binnen een jaar klaar lijn. Ok bij nieuwbouw of verbetering van een toilet kan op een financiële ieffé- moetkoming aanspraak worden maakt.

De Vallei | 1970 | | pagina 3