FRITS SCHÜR IN ORANJE TRICOT Koploper Wim Bravenboer werd op ruim elf minuten gezet Nederlands militair elf tal boekte verdiende zege Geels wil weg bij Feijenoord; Suurbier onderhandelt met Rotterdamse ploeg sNT Okker veegde Ruffels van de baan mm m Olympia 's dolle Ronde nóg niet beslist W* VOETBALPROGNOSE ZUIDERBUREN SPEEUDEN ZEER GROF Dennis Holme werd gewond OOK SUURBIER RECORD HOOGTE CAPITULEREN Kom maar rustig tientallen wandmeubelen opmeten, van binnen bekijken, openen, draaien, uitschuiven! (kun je doen als je met 124 bent). DONDERDAG 14 MEI 1970 sport •xv::- WEBRINGEN Na de meest verbasterende nederlaag uit zyn carrière sprak Wim Bravenboer op de voorlaatste dag van Olympia's dolle Ronde van Nederland: „Tot het moment, dat de spoorbomen in Sneek dichtklapten had ik nog een vage hoop, dat ik met mijn groep bij de koplopers zou komen. Daarna wist ik, dat het afgelo pen was". Geschokt stond hy in de opdringende menigte, gekleed in de oranje trui, waarop hij geen recht meer had. Vertrokken uit Assen als de grote favoriet werd hij op de 143 km lange lijdensweg naar Wieringen door de gezamenlijke concurrentie op een achterstand van meer dan elf minuten gezet. Tot uitbundige vreugde van de alsmaar agressieve, piepjonge Groninger Frits Schiir (19), die het royale loon van zes dagen keihard werken kreeg: het tricot, dat alleen de lijstaanvoerder dragen mag. Voor Frans van de Ruit, de strijdlustige, was er de ritzege. Vandaag moet Frits Schür zijn trui gesteund door 'n sterke equipe waar van ook Klaas Balk en Henk Nieuw- kamp gisteren meevochten in een kop groep van 22 vluchters verdedigen in een 16 km korte tijdrit en een slotetap pe naar Amsterdam over 95 kilometers. Frits Schür, de nieuwe leider, die sterk reed in de Ronde van België, waarin hij naar wegcoach Middelink bezweert ten onrechte uit de strijd is genomen wegens gevaarlijk rijden, was niet verbaasd, dat Bravenboer zich niet onder de vluchters bevond. „Als je met deze wind en dergelijke snelheden niet meteen kunt aanhaken bij de kopgroep, ben je verloren". APELDOORN Op het terrein van Robur et Velocitas is gisteravond de in terland gespeeld tussen de militaire ploegen van Nederland en België. De in oranje gestoken Nederlanders bleven met 2-1 aan de goede kant van de score en die uitslag mocht meer dan verdiend worden genoemd. Het spel van het oranjeteam was, vooral in de eerste helft, vaak zeer goed' en vooral Hoekc- ma van Go Ahead, rechtsverdediger Van Buuren van SC Cambuur, Boskamp van Holland Sport en Van Londen van De Graafschap vestigden in die periode de aandacht op zich. Dat de score bij 2-1 bleef steken was vooral een gevolg van het keiharde en vaak unfaire optreden van de Belgen. In de eerste helft hadden onze landge noten daarvan nog .niet zoveel last, maar na de rust werden ze daardoor duidelijk geïntimideerd. Toch lieten ze toen een handvol goede kansen op een veel ruimere score liggen. Hoewel de zuiverheid van de passes nog wel eens iets te wensen overliet bleek al heel snel, dat het oranjeteam aanzienlijk meer capaciteiten bezat dan de Belgische formatie. Hoekema en Bosman trokken keer op keer hun te genstanders uit het centrum van de Belgische verdediging weg, waardoor er steeds weer ruimte kwam voor de goed mee opkomende Van Buuren en Bos kamp, die zich overigens wel iets te zelfzuchtig toonde. Die tactiek had al na drie minuten succes. De Belgische verdediging, waarin aanvoerder Smets het aanvankelijk met Bosman en daar na steeds met Boskamp aan de stok had, liet een enorm gat vallen. Precies op tijd speelde Boskamp de bal dwars door het centrum en de razend snel naar binnen komende Hoekema trof met een hard onhoudbaar schot doel. De Belgen moesten zich bepalen tot wat onverwachte uitvallen, waarbij NAC- doelman Van Dongen zich niet steeds even zeker toonde bij hoge ballen, waardoor er nu en dan toch gevaarlijke situaties ontstonden. Maar het initiatief bleef bij de oran jehemden, die in de vijfentwintigste minuut op 2-0 kwamen, toen Van Buu ren met de bal aan de voet oprukte, en kele tegenstanders de verkeerde kant uitstuurde en tenslotte een hard schot loste, waarbij de bal via het been van een der Belgen in de uiterste hoek ca ramboleerde. Het Nederlands militair elftal leek op een gemakkelijke, royale zege af te gaan, maar niets was minder waar. In de tweede helft veroverden de Belgen met veel gooi-, smijt- en (na) trapwerk nu en dan een licht over wicht, maar in die periodes demon streerde doelman Van Dongen uit het goede hout gesneden te zijn. In fraaie stijl maakte hij onder meer een kogel- harde half-volley, door Smets van gro- Een van de vele Nederlandse aanvallen op het Belgische doel, waar keeper Verbeelen stompend de situatie redt. te afstand afgevuurd, onschadelijk. Een overtreding van Boskamp tegen Delin vormde in de zeventigste minuut de inleiding tot een Belgisch doelpunt. Smets plaatste daaruit de bal in de Ne derlandse doelmond en met een achter waartse kopbal versloeg Van der Voor de doelman Van Dongen kansloos. Voordien hadden Hoekema en Bos kamp al enkele reële kansen op een Ne derlands doelpunt laten liggen en zij zouden dat nadien nog enkele malen doen. Ook Husers en Bachoffner mis ten de juiste richting, waardoor de ruim 5000 toeschouwers zich met twee Ne derlandse treffers tevreden moesten stellen. De Johan Willem Frisokapel verleen de aan dit sportieve evenement muzika le medewerking met een optreden voor de aanvang van de strijd en tijdens de rust. HENDRIK IDO AMBACHT Ruud Geels (21), die vier seizoenen geleden door Feijenoord werd' overgenomen van Telstar, wil de winnaar van de Europa cup verlaten. „Het zit er dik in, dat Feijenoord in de komende transferperiode nog een of twee aanvallers gaat verkopen", aldus Geels. „En ik voel er niets voor „om al leen maar zo af en toe eens in het eer ste te staan". Hoewel Geels ook bij Feijenoord zijn reputatie als gerenommeerd schutter wel heeft waargemaakt en hij in het verleden uiterst kostbare doelpunten heeft gescoord voor de Rotterdammers, heeft hij zich toch nooit verzekerd kunnen voelen van zijn plaats. „En op het laatst krijg je daar balen van", vertelde hij gisteren. „Het is ook fnuikend voor je zelfvertrouwen. Daarom wil ik weg. Er zijn tot nu toe een stuk of vier clubs, die belangstel ling voor me hebben getoond. Ik reali seer me best, dat ik daar een stapje te rugdoe, maar dat heb ik er graag voor over". Commentaar van Feijenoords mana ger Guus Brox: „Wij zijn in ieder geval nog niet benaderd. Ik kan me voorstel len, dat Geels door de recente gebeurte nissen een beetje teleurgesteld is. Mis schien praat hij over veertien dagen wel weer anders". INDIANAPOLIS' De Nieuwzee- landse autocoureur Dennis Hulme oud-wereldkampioen in Formule I-wa gens, is dinsdag gewond geraakt tijdens trainingswedstrijden voor de 500 mijl van Indianapolis. Hulme liep derdegraads brandwonden op toen uit de tank gelekte benzine on der de motorkap in brand vloog. Het vuur breidde zich snel uit tot de „cock pit", zodat de 33-jarige Nieuwzeelander zijn McLaren haastig tot stilstand moest brengen. De doktoren verwach ten, dat hij bij de op 30 mei te houden race verstek zal moeten laten gaan. Geruchten willen voorts, dat Wim Suurbier van Ajax met Feijenoord on derhandelt in verband met een mogelij ke transfer. De verhouding tussen Suurbier en het bestuur van Ajax schijnt momenteel niet zo best te zijn, zodat de Amsterdamse back er alles voor voelt van club te veranderen. Ook enkele Belgische clubs schijnen belang stelling te hebben voor Suurbier. Reden tot verbijstering was er niette min volop. Bravenboer, de machtige, had moeten weten, dat de slag vroeg zou vallen gelijk de vorige dagen. Hij was niet in de voorste linie, toen zich een waaier vormde waaruit de koplopers zich na vijftien km al los scheurden. „Ik had net", zo verdedigde hij zich later, „een geparkeerd autootje ontwe ken, waardoor ik even moest inhouden. Op dat moment sprongen de mannen weg". Een uiterst pijnlijke situatie, want bij de 22 uitlopers bevonden zich acht van de tien best geklasseerden in de alge mene rangschikking. Naast Bravenboer was alleen Fedor den Hertog, de onbe rekenbare, afwezig. En omdat deze kopgrpep voorbeeldig samenwerkte met uitzondering aanvankelijk van de Acifitrijders, die Bravenboers belangen verdedigden groeide de voorsprong naar recordhoogte. Intussen vocht de hevig geteisterde leider als een held in een uiteengesla gen peloton. Voortdurend commandeer de hij de vluchtgroep, steeds maar koersend op kop. Maar toen in Sneek de spoorbomen een barricade vormden, was hun toestand al hopeloos. Vijf mi nuten bedroeg op dat moment al de achterstand. In Wieringen waaierde hij, diep ge schokt, over de streep, terwijl Frits Schür al onderweg was naar het erepo dium waar men hem de leiderstrui uit reikte. Dat was de sensationele ontknoping van een dag vol dadendrang der hoog geklommen amateurs. Smakelijk was er nog gelachen toen ploegleider Ton Ket ting aan het eind van de maandag, waarop Henny Kuiper het leiderstricot had verspeeld, in de drukte van Oploo monter voorspelde: „Straks slaan wij onze slag nog wel". Hij kreeg gelijk, niettemin. „Schür en twee ploegmakkers moesten snel zien weg te komen, waarna de drie overigen het tempo mee moesten controleren in het peloton", zo legde hij naderhand uit. Dat gebeurde inderdaad toen de 22 man, die deze etappe tot een belevenis maakten, aan de haal gingen. En al snel kwam vast te staan, dat de leider, die daags tevoren zijn positie vol allure had verdedigd, capituleren moest. De voorsprong groeide opzienbarend snel, waardoor Wim Bravenboer het zelfde lot moest ondergaan als voor hem de gebroeders Vlot en Kuiper. Frits Schur, de nieuwe leider in het algemeen klassement van Olympia's Ronde door Nederland, in de oranje trui en zwaaiend met een bos bloemen. „Op een gegeven moment zat ik maar 25 meter achter de kopgroep, maar dat laatste gaatje kon ik niet dichtkrijgen", steunde Bravenboer. Het was in elk geval een les voor Frits Schür, die slechts zijn schouders ophaalde toen zijn kansen op de eindze ge ter sprake kwamen. Ook hij weet het: in deze ronde van Olympia is let terlijk alles mogelijk. Uitslag zesde etappe: 1. Van de Ruit (Acifit) de 141 km in 3.16.48 (met boni ficatie 3.16.33), 2. T. Andresen (Noor.) z.t. (met bonificatie 3.16.38), 3. Prinsen (Mars) z.t. (met bon. 3.16.43), 4. Bruesing (Tricot Noble) z.t., 5. N. Bakker (Am- stel) z.t., 6. Oosterhof (Locomotief) 3.17.11, 7. Duyker (Peugeot) z.t., 8. De Koning (Müitairen) z.t., 9. Westrus (Peu- BRUSSEL Tom Okker is zijn in zinking mede veroozaakt door een hinderlijke rugblessure weer tebo- ven. Dinsdag, de tweede dag van het internationale tennistoernooi om de open kampioenschappen van België, gunde de Haarlemmer de Australische Davis Cupspeler Ray Ruffels slechts één game: 6-0, 6-0, 6-1. Het was trou wens voor Australië in Brussel toch een slechte dag. Ook John Alexander (2-6, 6-3, 1-6. 0-6 tegen de Roemeen Ilie Nas- tase) en Bill Bowrev (4-6, 3-6, 3-6, te gen de Spanjaard Manuel Santana) sneuvelden In de achtste finales. De voornaamste resultaten waren verder: herenspel, achtste finales: Pier re Barthes (Fra.) - Zeljko Franulovic (Zsl.) 6-4, 6-4, 6-4; Cliff Richey (VS) - Hajo Plötz (Wdl) 6-3, 6-0, 6-3; Bob He witt (Zaf) - Patrick Hombergen (Bel) 9-7, 6-1, 6-0; Marty Riessen (VS) - Mar Cox (Gbr.) 6-3, 6-3, 6-4. Damesenkelspel (kwartfinales)Pea ches Bartkowicz (VS) - Lilian Petersen (Bra) 6-1, 7-5; Winnie Shaw (Gbr) - Wendy Overton (VS) 6-4, 6-0. Herendubbelspel, (kwartfinales: Bu- ding/Plötz (Wdl.) - Alexander/Dent (Aus) 6-4, 6-2, 6-2; Bowrey/Riessen PARIJS Maandag X juni speelt Feijenoord in Lille een vriendschappe lijke wedstrijd tegen een nog onbeken de tegenstander. Het duel is bedoeld om de plaatselijke bevolking weer enthou siast te maken voor het beroepsvoetbal, dat twee jaar geleden ter ziele ging. EREDIVISIE GVAV Go Ahead3 0 Sparta MVV1 0 NEC ADO3 Ajax SVV1 0 AZ '67 Telstar1 0 Haarlem DWS3 0 Holland Sport NAC1 0 PSV Feijenoord2 FC Twente DOS1 EERSTE DIVISIE 0 Elinkwijk Heracles1 0 Excelsior DFC1 Willem II Helmond Sport1 Blauw Wit RCH1 0 De Graafschap Volendam3 0 Fortuna VI. De Volewijckers3 FC Den Bosch Vitesse1 FSC HVC1 SC Cambuur Veendam1 TWEEDE DIVISIE 0 Velox Heerenveen3 0 RBC Eindhoven1 Wageningen EDO1 SC Drente ZFC2 Hermes DVS SC Gooiland1 Roda JC NOAD1 AGOVV - PEC2 De wedstrijden met 0 ervoor staan op het totoformulier voor a.s. zondag. (Aus/VS) - Santana/Mandarino (Spa./ Bra.) 6-3, 2-6, 4-6, 6-3, 6-4. Damesdubbelspel, (kwartfinales): Bartkowicz Shaw (Vs/Gbr) - Brum- men/Petersen (ZAf/Braz.) 6-2, 6-3; Durr/Terras (Fra) - Buding/Khan (WDl/Belg) 6-4, 6-1; Curtis/Heldman (VS) - Ohn/Sliepen (Belg) 6-0, 6-2. geot) z.t„ 10. Van Katwijk (Amstel) z.t., 11. Van der Kruys (Tricot Noble) z.t., 12. Moritz (Felix) z.t., 13. Aling (Militairen) z.t., 14. Schür (Ketting) z.t., 15. Van der Vleuten (Acifit) z.t., 16. Balk (Ketting) z.t., 17. De Vos (Locomotief) z.t., 18. Nieuwkamp (Ketting) z.t., 19. Tabak (Militairen) z.t., 20. Van Pol (Mars) z.t., 21. Ger Harings (Felix) z.t., 22. Diepe- veen (Caballero) 3.22.40, 23. Spetgens (Mars) 3.26.43, 24. Den Hertog (Amstel) z.t., 25. Delnoy (Avis) z.t. Algemeen klassement: 1. Schür (Ketting) 21.36.51, 2. Van Pol (Mars) 21.37.54, 3. De Koning (Militairen) 21.38.43, 4. T. Andresen (Noor) 21.40.30, 5. v. Katwijk (Amstel) 21.41.51, 6. West rus (Peugeot) 21.42.05, 7. Van der Kruys (Tricot Noble) 21.42.23, 8. N. Bak ker (Amstel) 21.42.58, 9. Oosterhof (Lo comotief) 21.43.51, 10. Tabak (Militai ren) 21.44.06, 11. Bravenboer (Acifit) 21.46.16, 12. Bruessing (Tricot Noble) 21.47.08, 13. Diepeveen (Caballero) 21.49.14 14. Nieuwkamp Ketting) 21.49.37 16. Van de Ruit (Acifit) 21.49.50 17. Ger Harings (Felix Bonzo) 21.50.13 18. Prinsen (Mars Flandria) 21.50.31, 19. Den Hertog (Amstel) 21.50.49, 20. Stam (Ketting) 21.54.13. Ploegenklassement zesde etappe: 1. Militairen 9.51.33, 2. Ketting z.t. 3. Am stel 10.00.42, 4. Mars z.t., 5. Acifit 10.01.39. Algemeen ploegenklassement: 1. Militairen 65.38.31, 2. Ketting 65.39.31, 3. Amstel 65.42.31, 5. Mars 65.44.04, 5. Tri cot Noble 65.53.56. Puntenklassement: 1. Andresen (Noor) 71 pnt, 2. Van Katwijk (Amstel Bier) 67 pnt, 3. Westrus (Peugeot) 66 pnt, 4. Bra venboer (Acifit) 64 pnt, 5. Oosterhof (Locomotief Vredestein) 50 pnt. ADVERTENTIE Over wandmeubelen gesproken wat u bij DE GRAAFSCHAP iri R uur lo niet ziet, is de moeite van het bespreken niet waard. Wat een keus in die gezellige meubel-showroom. Wandmeubelen met wegdraaiende«Jeurtjes, met draaibare tv-plateautjes, met bar, met laatjes, met kastjes, enfin, noem maar op. Gotische wandmeubelen of Spaanse, aanbouwmeubelen, blank eiken of teak, u noemt het maar. Water ook is: een service van jewelste en goed inzicht in de prijzen (correct zwart op wfcbij elk meubel). Meubel-showroom Domïnesteeg 14 puunlo (te midden van de Gelderse Kastelen) Ook op donderdagavond van 6 tot 9 uur geopend. 's Zondags gesloten 's Zaterdags tot 5 uur geopend.

De Vallei | 1970 | | pagina 15