Viktoria Gaartman, de weduwe van de neergeschoten soldaat in Moordrecht: „Ieder deed z'n best alles in de doofpot te stoppen" Niemand trok zich haar lot aan Vluchten mogelijk door feestdag Riens Gratama Tdaoowu» vanavond op tv RONOtitie Henk van gastheer „Open Mevrouw Theodorakis De crèche, kind van de rekening! Extra Dit is het begin I Gesprektussen Teilhard en Bonhoeju er Heer Bommel en de Blijd- schapper Argwaan Daardoor weinig patrouilles Negen gulden programmaos Esperanto Deze week in Eva: een open blad MARTEN TOONDER STRIP TELEVISIE TELEVISIE RADIO VKIJüA^ lb Mtl l*/0 TTAARLEM De Tuinstraat in Haarlem is een smal, bouwvallig straatje en aan dat straatje ligt een doodlopend steegje waar alle wrakke huisjes het bordje „onbewoonbaar verklaard" dragen. Hier zit mevrouw Viktoria Gaart man-Rejek, wier man dertig jaar geleden in Moordrecht werd neergeschoten. Zij is 67 jaar «n Poolse van geboorte. Als vierjarig meisje verhuisde haar fa milie naar Duitsland en in 1935 kwam Viktoria in Haarlem werken als dienst meisje. Daar ontmoette zij de tien jaar jongere chauffeur Jan Hubert Gaartman. De jeugdfoto's maken duidelijk duidelijk dat het leeftijdsverschil am per een rol moet hebben gespeeld: op de foto's van 1935 ziet Victoria Rejek eruit als een mooi meisje, dat met de wat overmoedige Jan Hubert Gaartman een knap span vormde. In 1936 trouwden ze en drie jaar later kwam Jan Gaartman voor een moeilij ke keuze te staan: hij was particulier chauffeur bij een rijke joodse familie in Haarlem en deze vertrok naar Ame rika. Men bood Jan en zijn vrouw aan mee te gaan naar Amerika, maar Jan Gaartman antwoordde: „Hoe kan dat nou, als er hier oorlog komt, dan moet ik toch als soldaat mijn land verdedi gen". Jan bleef in Nederland en werd in augustus 1939 bij de mobilisatie onder de wapenen geroepen als militair chauf feur bij de motordienst. Toen de oorlog tussen Nederland en Duitsland uitbrak op 10 mei 1940 was hij in Haarlem. Hij had opdracht gekregen naar Rotterdam te rijden, maar hij kwam eerst nog even afscheid nemen van zijn vrouw in de woning aan de Leidsevaart. „Ik ben bang" zei zijn vrouw in het Duits, want goed Nederlands had ze nooit leren spreken. „Je hoeft niet bang te zijn", antwoordde soldaat Gaartman. „Ik kom terug, want mijn gedachten zijn altijd bij jou. Ik moet er niet aan denken wat er met jou zou gebeuren als ik er niet meer zou zijn". Mevrouw Gaartman-Rejek vertelt het verhaal met horten en stoten. Ze •preekt nog steeds gebroken Nederlands en ze is een beetje bang: „Ze kunnen me toch niets doen, nu ik het verhaal vertel? Ze hebben altijd zo geheimzin nig gedaan als ik informeerde hoe mijn man was gestorven". Dat hoorde mevrouw Gaartman een week na de capitulatie van het Neder landse leger: er kwam een brief van het Rode Kruis waarin stond dat Jan Hubert Gaartman in Moordrecht was gesneuveld en begraven. „Ik ben toen onmiddellijk met mijn schoonmoeder naar Moordrecht ge gaan," zegt mevrouw Gaartman. „De burgemeester vertelde ons toen dat er zo vreselijk was gevochten en dat het nog een wonder was, dat de gesneuvel de Jan Gaartman een eigen graf had gekregen op het gemeentekerkhof". Later vertelt mevrouw J. M. Eichhorn- Gaartman, een zuster van Jan, in haar woning aan de Haarlemse Prinsesseka- de: „We geloofden dat, totdat er een brief kwam van een zekere luitenant Hermsen uit Leiden die schreef dat de dood van mijn broer wel heel tragisch was, nadat hij zo dapper in Rotterdam had gevochten. Toen kreeg ik argwaan en ik ben naar het onderdeel gegaan, dat hier nog in Haarlem lag te wachten op de demo bilisatie. Een kapitein vertelde mij toen dat Jan was neergeschoten door een zekere lui tenant B., die overspannen was ge raakt". Na veel zoeken gelukte het de fami lie het adres van luitenant B. in Bus- sem te achterhalen. Viktoria, de moeder en de zuster van Jan Gaartman gingen naar Bussem en kregen de luitenant te spreken. „Waarom hebt u mijn man doodge- PARIJS Mevrouw Murtho Theodo rakis, de vrouw van de Griekse compo nist, heeft verteld hoe zij en haar kin deren uit Griekenland zijn ontsnapt. Zij logeert thans bij de Franse politicus Jean-Jacques Servan-Schreiber, terwijl haar man Mikis door Europa rondreist om het verzet tegen het Griekse regime te consolideren. Haar grote avontuur begon 2 mei, toen zij in Athene werd bezocht door mevrouw Servan-Schreiber en de af spraak werd gemaakt dat zij het vol gende weekeind zou trachten het land te verlaten. „Vrijdag 8 mei zei ik tegen mijn kin deren, een meisje en een jongen van 9 jaar, dat wij het weekeind gingen door brengen in het noorden van het land en ik pakte wat eigendommen in twee strooien tassen", vertelde zij. Het drietal werd vervolgens door een Fransman per auto naar een verlaten strand in de buurt van Athenen ge bracht en daar gekomen vertelde me vrouw Theodorakis haar kinderen wat er werkelijk de bedoeling was. Men ging toen aan boord van een ge huurd Italiaanse jacht dat wegvoer met gedoofde lichten. Onderweg stormde het flink. Nu en dan kwamen enige Fransen naar ons kijken. Er waren ook twee of drie Ita lianen aan boord. Die Fransen waren twee vrouwen en een man, allen niet ouder dan 32 jaar. Hun namen zijn niet bekend gemaakt. De reis naar Sicilië duurde ongeveer 40 uur. Het kleine gezelschap kwam aan op maandag 11 mei in de buurt van Messina. Mevrouw Servan-Schreiber was ter verwelkoming aanwezig. De tocht ging verder per auto naar Rome en vandaar per privé-vliegtuig naar een vliegveld in de buurt van Pa rijs. Over de organisatie die haar uit Griekenland had gehaald wist mevrouw Theodorakis niets, zij had de mensen blindelings vertrouwd. Mevrouw Servan-Schreiber vertelde ook dat de vlucht per schip uit Grie kenland mogelijk was gemaakt omdat ADVERTENTIE OLIFANT A LA CARTE. In een duur restaurant te New York kunt u een portie olifant bestellen. Peperduur en... je moet er van houden. In Nederland kunt u volop Olifant krijgen. Oude en Jonge. Niet duur en héérlijkl het vertrek plaats vond op een nationa le Griekse feestdag, zodat er minder voor de kust werd gepatrouilleerd dan anders. Mevrouw Viktoria Gaartman-Rejek in haar onbewoonbaar verklaarde huisje te Haarlem. schoten", riep Viktoria Gaartman en raakte overstuur. Zowel mevrouw Eichhorn als me vrouw Gaartman geeft, afzonderlijk van elkaar, hetzelfde verslag van het gesprek: de luitenant antwoordde: „Een innerlijke stem gebood me uw man dood te schieten". Plotseling kwam er een andere man het vertrek binnen die mevrouw Gaart man-Rejek van achter beetpakte en zei dat ze zich helemaal moest ontspannen: „Uw man is nu aan gene zijde en u kunt contact met hem krijgen". „Neen", vertelt mevrouw Gaartman- Rejek, „naar die man ben ik nooit meer heengegaan. Wel naar Moordrecht, mis schien wel tien keer maar het was net alsof iedereen daar het bevel had ge kregen met mij niet over de zaak te praten". „Ik kreeg negen gulden uitkering en daar kon ik tijdens de oorlog niet van leven. Toen ik mijn huur niet meer kon betalen, hebben andere mensen die lui tenant nog eens aangeschreven. Zijn va der had een kippen boerderij in Gronin gen, dus ij was in vrij goeden doen. Maar hij schreef terug, dat hij met mij niets te-maken had". Mevrouw Eichhorn vertelt: „Mijn moeder heeft het nooit kunnen geloven dat mijn broer, het was haar enige eoon, dood was. Zij is nog tijdens de oorlog letterlijk van verdriet gestorven, maar tot haar dood liet zij altijd het raampje van de buitendeur 's nachts open zodat mijn broer in huis kon als hij 's nachts terug zou komen". Noch tijdens de oorlog, noch na de bevrijding heeft de familie ooit verno men dat er een onderzoek na de dode lijke schietpartij werd ingesteld. Mevrouw Eichhorn: „We vingen overal bot, niemand scheen zich er voor te in teresseren. Ik ben in het verzet geweest en heb daarvoor het erekruis van ver dienste gekregen, maai- zelfs daarvan raakte men niet onder de indruk. Het was alsof iedereen zijn best deed om de zaak in de doofpot te stoppen". Na de oorlog kon mevrouw Gaart man-Rejek de huur voor haar woning aan de Leidsevaart niet meer betalen en zij belandde in het steegje met de onbewoonbaar verklaarde huizen. „Ik kreeg zo weinig uitkering dat ik als werkster ben gaan werken, maar toen ben ik een paar keer ernstig en lang ziek geweest. Nu krijg ik ook AOW en nu gaat et wel zo'n beetje". Mevrouw Eichhorn: Ze hebben de vrouw van Jan volkomen aan haar lot overgelaten. Het minste wat ze toch hadden kunnen doen, was zorgen dat ze niet in een bouwval had behoeven te leven waar de ratten door de kamer lo pen". ADVERTENTIE Opening van zaken over een grof schandaal. In dit nummer bovendien start van twee nieuwe series. De sensationele feuilleton „Airport", met vele filmfoto's in kleur en „Het lied der Drie Getrouwen", over Lenin, zijn vrouw en zijn martresse, speciaal voor Eva geschreven door Theun de Vries. Waar is Hilde Tacke? Eva-dossier over het verdwenen Amsterdamse meisje, met exclusieve medewerking van de Amsterdamse Kinderpolitie. En vele andere aktuele onderwerpen plus niet te vergeten 48 pagina's EVA-Praktisch. Overal te koop! In de schouwburg „Geert Teis" te Stadskanaal maakte de NCRV een onapme van het solocabaret van en door Rients Gratama: „Vingertjes in de pap". Deze opname wordt vanavond om 20.45 uur via Nederland I uitgezon den. Rients Gratama spreekt in zijn so locabaret overigens niet alleen over vingertjes en pap, maar ook over andere zaken als mannetjes, antiek, benen, politiek, trappetjes en vrou wen. Twee jaar geleden maakte Rients Gratama, die tot dan toe vrijwel uit- Vanavond zendt de NCRV-radio om 20.57 uur. een spel uit onder de titel „Voltooiing", geschreven door Rev. E. H. Robertson. Hierin kan de luisteraar een denkbeeldig gesprek meemaken tussen Teilhard de Char- din en Dietrich Bonhoeffer. Twee grote mannen met vele overeenkomsten en vele verschil punten, die elkaar overigens nooit hebben ontmoet. Schrijver E. H. Robertson heeft zich ingedacht wat die twee elkaar gezegd zouden kunnen hebben, als zij elkaar voor de oorlog in Londen zouden hebben ontmoet. Spannend zou het zeker zijn geweest en ook van grote historische betekenis. Vooral ook omdat de één (Bonhoef fer) vol was van de kerkstrijd en de ander (Teilhard de Chardin) van de evolutie en beiden gegrepen waren door de grootheid van Christus en de toekomst van de mens. „Voltooiing" werd vertaald door Katja Spierdijk-Ernst. 6897 Toen het geld, dat de heer Zwad der zo gul had uitgereikt plotseling ver dween, ontstonden er natuurlijk overal onlusten. De vrijgevige man had daar echtei geen aandacht voor; hij was te zeer met zijn eigen zorgen bezig. Overspannen draafde hij door een dichte regenbui ovei de heide, totdat hij tenslotte de stenen in het oog kreeg die oplettende lezertjes zich wel zullen herinneren. „Visite!" mompelde de grijsaard, die in de beschutting van eer rotsblok van de avondschemering genoot. „Maar on verwacht bezoek is zelden welkom. Regen op je pad!" „Ja. maar er is iets ergs gebeurd" hijgde de bezoeker nadertredend. „Iets heel ergs. Het zwarte koffertje dat u mij hebt gegeven is verdwenen. Het is opge brand omdat ik het door mijn opgebla zenheid even uit het oog verloren had...' De oude man bewolkte bij deze mede deling. „Verbrand?" kraste hij. ..Dan zijn het geld en de welvaart weg! En we waren net begonnen! Je bent een knoeier! Ach. ik arme oude man word wel gestraft met zulke medewerkers..." „Het komt allemaal van de winderig heid en de hovaardij", zei Zwadder bij na schreiend. „De straf leert overal! Ach, als ik nog maar één kans kon krijgen..." „Dit is al de tweede kans, die je ver knold hebt!" schreeuwde de grijsaard door de schemering. „Maar goed. ik ben teerhartig en ik zal je er nog één geven. En als je het wéér verbroddelt moet je eeuwig in de regen blijven lopen; net als voorheen! Kom morgen terug, bij het krieken van de dageraad". Cornelis Zwadder wendde zich om en liep gebogen terug in de richting die hij gekomen was. sluitend in Friesland en in het Fries bad gewerkt, de grote stap naar het Westen. Hij is ook de man waarvan Wim Sonneveld zei: „Een cabaretier met niveau, die binnen enkele jaren een plaats zal veroveren op de een zame hoogte van de grootste talen ten". Gratama's publiek ligt nu al tus sen zijn geboorteplaats Pingjum en Maastricht. Zijn repertoire is volledig in het Nederlands vertaald en on langs zelfs op een LP in de handel gebracht. Aan „Vingertjes in de pap" wer ken mee: Karst de Groot, gitaar, Harry Hartmans, slagwerk en trom pet, Jacques Santbrink, bas en Joop Verbeke, piano, marimba en trompo- ne. De composities zijn van Henk Onderstijn en Joop Verbeke. -De te levisieregie had Ruud Keers. De VARA zendt een. extra afleve ring uit van het programma „Dit is het begin. Deze uitzending (van 19.30 tot 19.56 uur op Nederland 2) is helemaal gewijd aan de activiteiten van Oranje Vrijstaat. Het aangekondigde programma over de dierentuin in Sam Diego komt te vervallen. Het bestuur van de stichting Te- leac heeft besloten om in het sei zoen 1971-1972 een televisiecursus Esperanto uit te zenden. Men hoopt dat er tegelijkertijd soortgelijke cursussen zullen worden gegeven in Duitsland en België. Daarvoor zou met slechts enkele kleine aanpassingen hetzelfde lesmateriaal kunnen worden ge bruikt. Op maandag 18 mei (Tweede Pinksterdag), besteedt „Kerk en Sa menleving", een programma van de RONO, van 19.30 tot 20.00 uur onder meer aandacht aan de atoomkoppen bij Steenwijkerwold. In dit pro gramma hoort men reacties van ge meenteraadsleden, militairen, predi kanten en leden van de actiegroepen van Oranje Vrijstaat aldaar. Dit is HENK presentator van ma's, zoals Spits- onlangs verdwe- VAN STIPRl- diverse populaire uur Amsterdam" nen „X, een AAN, bekend als radio-program- (VARA) en het sprong in het duister" (NOS). Mèt ingang van morgen gaat hij iedere zaterdag avond in de grote, nieuwe foyer van ie VAR A-studio aan de Heuvel- laan in Hilversum „Open Huis houden voor ie dereen die daar op ongedwongen wijze bij een hap je. een slokje en een dansje wil luisteren naar di verse orkesten en solisten, naar mensen die in het nieuws zijn of naar zichzelf. Een groot ge deelte van deze instuifwordt rechtstreeks uit gezonden via de radio en wel van 18.20 tot 21 uur. NEDERLAND I 18.45 NOS: (K) De Fabeltjeskrant. 18.55 (K) Journaal. 19.04 NCRV: Scheepsjonges van Bontekoe, vervolgverhaal. 19.13 (K) Hip, Hipper, Hipst, musical (herh.) 20.00 (K) Journaal. 20.20 NCRV: Hier en Nu. 20.45 Vingertjes in de pap. cabaret- progr. 21.45 (K) Voorbij de horizon, docu mentaire. 22.25 Farce Majeure, satirisch pro gramma. 22.45 Avondoverdenking. 22.50 NOS: (K) ourn. 22.55-23.35 Teleac: Van molecuul tot mens - les 17 (herh.) NEDERLAND II 18.45 NOS: (K) De Fabeltjeskrant. 18.55 (K) Journ. 19.04 Scala: informatief progr. 19.30 VARA: „Dit is het begin". 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 VARA: (K) Departement S: De benen van B.B., TV-film. 21.10 Koning Klant: consumentenru briek. 21.35 Een lach en een traan, muzika le show. 22.15 Achter het Nieuws. 22.40-22.45 NOS: (K) Journaal. DUITSLAND I (Regionaal programma: NDR: 18.00 Sportjourn. 18.30 (K) Actualiteiten. 18.45 (K) Zandmannetje. 18.55 Nord- schau-Magazin. 19.26 (K) Air Taxi, TV-film. 19.59 Progr.overz. WDR: 8.20-8.45. 10.20-10.45 Schooltelevisie. 18.00 (K) Buck en Perry, TV-film. 18.30 (K) Voor de kleuters. 18.40 (K) Hier und Heute met nieuws. 19.25 (K) Filmrep.). 20.00 (K) Journ. en weerber. 20.15 Abschied von Don Camillo, filmrep. 21.00 (K) Rep. uit Bonn. 21.15 Tips. 21.20 (K) Der Chef, detective-serie. 22.05 (K) Journaal en weerber. 22.20 Asche des Sieges, film. 0.20 (K) Journ. DUITSLAND II 18.05 (K) Actualiteiten en muz. 18.40 Pat und Patachon, TV-Filrn. 19.10 (K) Meine Tochter - unser Fraulein Doktor, TV-film. 19.45 (K) Nieuws, actualiteiten en weerber. 20.15 Der Kommissar, detective-se rie. Aansl.: Nieuws. 21.15 (K) Rep. over «Düsseldorf. 22.05 (K) Nieuws en weerber. 22.15 Dagboek uit de pro testantse kerk. 22.30-23.15 Dichter am Brettl: verzen, sketches en chan sons. NEDERLAND 1 16.00 NOS: (K) Journaal. 16.02 KRO: (K) Bosbrand, documen taire film uit de serie Disneyland, voorafgegaan door een tekenfilm. 16.45-17.40 (K) Oebele, program .voor de jeugd. •DUITSLAND 1 10.00 Nieuws. 10.05 Journaal van gisteravond. 10.30 Muz. amusements- progr. 11.30 Die Umschau. 12.20 Slachthof für Schiffe, filmrep. 12.50 Internationaal persoverz. 13.00- 13.30 Journ. 14.40 (K) Nieuw. 14.45 Kookrubr. 15.15 Twee TV-spelen. 16.00 (K) Spiel ohne Grenzen: inter nationaal stedentoernooL 17.15 (K) Gesprekken en rep. over actuele verkeersproblemen. 17.45-18.30 (K) Sportjourn. DUITSLAND II 13.45 Programmaoverzicht. 14.15 Amusementsprogr. 14.58 Nieuws. 15.00 Jeugdprogr. 15.30 Der Hund Barboss, korte film. 15.40 (K) Spaanse muz. 17.05 (K) Nieuws en weerber. 17.15 Informaties en me ningen uit de Bondsrepubliek. 17.45 (K) Maya, TV-film. HILVERSUM 1 VARA: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtend gymnastiek. 7.20 Socialistisch strijd lied. 7.23 Weekeind: jeugdprogr. VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Van de voorpag. 8.15 Stereo: Z.O. 135: gevarieerd progr. (9.35-9.40 Waterstanden). 10.30 Ste reo: Tango-Rumba-orkest met zang solisten. 11.00 Nieuws. 11.03 Weg wijs: tips voor trips en vakantie. 11.10 Licht orgelspel. 11.25 Oost-eu- ropese kroniek. 11.45 Koperorkest (opn). 12.05 Stereo: Strijkorkest. 12.30 Tussen start en finish: actueel sportnieuws. 12.55 Pinksteren '70: het internationaal sportfeest van de NCS. 13.00 Nieuws. 13.11 VARA-Va ria. 13.12 Actualiteiten. 13.23 Stereo: Dit is het begin...: jongerenprogram ma. 14.35 Radio Jazz Magazine. NOS: 15.00 Progr. gewijs aan Beethoven. 16.00 Nieuws. 16.03 Stereo: Scan: een populair programma over elektroni ca. VARA: 16.15 Stereo: Nederlands Saxofoon-kwartet: moderne muz. 16.35 Artistieke staalkaart. 17.10 Feest der herkenning: verzoekprogr. van semi-klassieke en moderne muz. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nieuws. 18.11 Actualiteiten. Politieke Partij en: 18.20 Uitzending van Binding Rechts. 18.30 Stéreo: Open Huis: ge varieerd progr. (19.30-19.35 Nieuws). 21.00 Stereo: muziek voor sitar en tabla (opn). 22.00 Gesprek met de Belgische marxist Ernest Mandel. 22.30 Niews. 22.40 Mededelingen. 22.45 Trio plus: licht muziekpro gramma. 23.15 Stereo: Lui Luisteren: licht gevarieerd platenprogram. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nieuws. 7.11 Het le vende woord. 7.16 Op het eerste ge hoor (gr.-stereo) (7.25 Horen en zien; 7.30 Nieuws; 7.32-7.50 Hier en nu: actualiteiten.) 8.00 Nieuws. 8.11 Te Deum laudamus: gewijde muz. (gr.) 8.30 nieuws. 8.32 Stereo: Voor de huisvrouw. 9.00 Theologische ^the- leergang. 9.35 Gymnastiek voor de huisvr. 9.45 Grand Gala du Disque Classique. 10.45 Mijd de piek: toeris tische informaties. 11.00 Nieuws. 11.03 AKV '70: reportage opening Algemene Kerkvergadering. 11.30 Solarium: hoogtezonprogr. voor ie dereen. 11.55 Mededelingen. KRO: 12.00 Zonder grenzen: rubriek over missie en zending. 12.10 Uit balans: uitzending in samenwerking met het NKOV. 12.14 Marktber. 12.16 Over heidsvoorlichting: Exportiviteiten. Nieuws, wenken en adviezen op ex- portgebied. 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.41 Actualiteiten. 12.50 Buitenlands commentaar. NOS: 13.00 Vliegende schijvenverzoekplatenprogr. voor de militairen. KRO: 14.00 Stereo: P.M.: een weekblad met veel plaat jes. (16.00-16.02 Nieuws.) NOS. 16.30 Inzet: Programma over amateuristi sche muziekbeoefening. HIRO: 17.00 HIRO-Magazine. 17.15 Gasten van de week. KRO: 17.30 Stereo: Zesne- genplus: licht muziekprogramma. 18.30 Nieuws. 18.41 Echo: Actualitei ten. 19.00 Musicerende dilettanten: Amsterdams vrouwenkoor met pia nobegeleiding. 19.25 Grammofoon- muz. 19.30 Sjook: jongerenprogr. 20.00 In antwoord op uw schrijven: verzoekplatenprogramma. 21.45 Zon der drempelvrees: gesprekken met kinderen. 22.00 De Troubadour: luis terliedjes. 22.25 Avondgebed. 22.30 Nieuws. 22.40 Stereo: Goal...!: muzi kaal sportprogramma met kommen- taren, rep. en gekruide nieuwtjes. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III KRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Djinn: ge varieerd progr. (10.00 en 11.00 Nieuws.) NOS: 12.00 Nieuws. 12.03 Muziek voor Surinamers en Antillia- nen. NCRV: 13.00 Nieuws. 13.03 Ner. we noemen geen namen: licht pla- tenprogr. met verz.numm. (14.00 en 15.00 Nieuws.) 16.00 Nieuws. 16.03 Four o'clock tea: gevarieerd licht muziekprogr. 17.00 Nieuws. 17.02- 18.00 Hier en Nu: wekelijkse sport- show met lichte platen-

De Vallei | 1970 | | pagina 11