MILJOENENTRANSACTIE BRENGT HERSTRUCTURERING DICHTERBIJ K.V.S.W. verkoopt gemeente fabrieken aan Zandstraat „Geef ons die school, we maken er wat moois van" Verhitte inspraak in N. V. V.-gebouw. Gesprek van fabrikanten en werknemers komt op gang Figaro naar Osaka (Japan) •Groen" met pensioen Progressieve concentratie stelt zich voor _Jf r akantie Bejaardenreis Bouwfonds Gezinsdienst Communie Tegen Geen kerkeraad Jeugddienst VAN WOUT BLAUWKOUS BURGERLIJKE STAND RHENEN HOE ZIT DAT COMPROMIS CONSEQUENT ZONDAGSDIENSTEN VRIJDAG 15 MEI 1970 Wij vormen met elkaar een volk dat zich soms in vreemde kronkels slin gert en dat dan jarenlang kan vol houden. Neem nou ons kiesrecht. Ik vind dat al tijd een dankbaar onderwerp om er wat voor het vaderland weg over te leuteren, omdat het een recht is dat we allemaal bezitten. Als we tenmin ste mondig verklaard zijn. Beneden de leeftijd van 21 jaar hebben we nog niks anders in te brengen dan lege briefjes, maar vanaf die leeftijd verwerven we ons zonder er iets voor te doen een recht. Namelijk om dege nen te kiezen die voor een bepaalde tijd de huishouding van het rijk, de provincie en de gemeente op gang zullen houden. In wezen hebben we ook dan het recht om in de kamers en de overige kletscolleges te gaan zit ten, maar we kunnen dat niet met z'n allen tegelijk bekleden. Wel mogen we allemaal op zekere leeftijd gaan stemmen. Dat is niet altijd zo geweest. Ik meen dat het tot tegen de jaren twintig ge duurd heeft voordat het vrouwvolk ook* rijp geacht werd om een hokje in de zoveel jaar rood te kleuren. Maar toen iedereen mocht, moesten we ook allemaal. Komen, welteverstaan. In het stemlokaal kon je het verder af laten weten en het gewoon vertikken om een biljet in ontvangst te nemen, maar je moest wel persoonlijk komen zeggen dat het allemaal niet hoefde. Kwam je niet dan liep je de kans een bekeuring aan je billen te krijgen. Eigenaardige gewoonte van ons om zo van het ene uiterste in het andere te verglijden. Zo mag je nog niet met het hele volk opkomen en dan ineens moet de hele Nederlandse menigte j verschijnen. Jarenlang zijn we verplicht geweest om onze snoet te laten zien aan een aan tal personen dat was aangewezen om de biljetten uit te delen tot we er dit jaar voor het eerst van verlost zijn. Ik dacht dat daarmee de vreemde frat sen wel uit ons kiesrecht, verwijderd waren, maar mijn veronderstellingen zijn te kinderlijk geweest. Via dit dagblad is me bijgebracht, dat er ook nog iets aparts aan de hand is bij de nummering van de lijsten. Eigenlijk heb ik er nooit bij stil gestaan hoe al die partijen aan het nummer tje kwamen waaronder zij zich in de strijd wierpen. In m'n onschuld meende ik dat er een aantal nummer tjes in de pet van de gemeentebode werden gegooid waaruit de vertegen woordigers van de partijen dan heel onpartijdig een briefje mochten trek ken. Dat dacht ik, ja, maar het ligt in wer kelijkheid veel moeilijker. Degenen die al zitten hebben namelijk de eerste kijk. Waar ze dat aan verdiend heb ben is niet duidelijk, want het doet er niet toe of ze in de afgelopen vier jaar duchtig hun mondje hebben ge roerd of dat ze nooit hun waffel hebben opengedaan. Wie zit heeft het eerste rondje numme ren al gewonnen. De partij die de meeste handtekeningen van edelacht- baren bij elkaar weet te garen krijgt het laagste nummer, te beginnen bij nummer één. De nu! speelt niet meer. Waarom, dat is voor mij ook een vraag. Ik gis er maar naar, maar ik vermoed dat de nul een te onnozel ui terlijk heeft om in combinatie met een partij op een aanplakbiljet te staan. Maar het is wel de kunst om een zo laag mogelijk nummer te krijgen. Het is me weer niet duidelijk wat dat op levert. Ik zou het veel leuker vinden als je als partij helemaal in de ruimte een soort codenummer kon kiezen 08-15 of 4711, bijvoorbeeld. Maar goed, het is niet anders en de partij besturen zijn in dat opzicht het kies recht erg volgzaam. De CH schijnt al vier jaar geleden zo kien te zijn geweest om een handte kening bij de AR los te praten. De CH had er toen zes en kreeg nummer één, de PvdA met vijf signaturen werd nummer twee en de AR, die er één aan de CH cadeau had gedaan had er nog maar vier over en dat le- verdere nummer drie op, maar dat wilde die AR juist graag. Deze keer is het nog een beetje inge wikkelder geworden. De PvdA was zo uitgeslapen om de twee handtekenin gen in te rekenen van Binding Rechts de partij die zichzelf aan de dijk ge zet heeft. Daar had CH niet opgere kend, want die partij dacht met zes onderhorigen het hoogst in de boom te zitten voor het laagste nummer. Een van de CH'ers gaf daarom met een royaal gebaar zijn handtekening weg aan de WD, die met twee stuks volgens de papieren nummer vijf in de wacht zou moeten slepen. Toen de cH achter de goocheme streek van de socialisten kwam, moesten ze de handtekening terug en stonden ze ge lijk met de PvdA. Het lot werd ge worpen en nummer één viel op de PvdA. Het zal mij verder een zorg zijn, maar ik vraag me wel af hoe een CH- en een WD-kandidaat het kunnen op brengen om de handelwijze van de PvdA respectievelijk voorbarig te vinden en niet te waarderen. Zij, die deze partij al waren voorgegaan in het werven van handtekeningen.... Wout Blauwkous VEENENDAAL Het Overlegorgaan van de drie vakcentrales in Yeenendaal en de plaatselijke Fabrikantenvereni ging zijn begonnen met een gesprek over de wijze waarop voortaan geza menlijk op uiteenlopende terreinen kan worden opgetreden. De besturen van beide instanties hebben gisteren een prioriteitenschema opgesteld, dat zoveel mogelijk in onderling overleg zal wor den uitgewerkt. Wat de vakbeweging betreft liggen de wensen voornamelijk op het gebied van goedkope woningbouw, de werkge legenheid in Veenendaal op langere ter mijn, en het onderwijs voor de werken de jeugd. Op een persconferentie wilden het Overlegorgaan en de Fabrikantenver eniging gisteren nog geen nadere mede- ling doen, welke punten het eerst sa men worden aangepakt. Wel werd gezegd, dat de vakbewe ging de Fabrikantenorganisatie tot dus ver heeft overschat. In het gesprek is duidelijk gemaakt dat de vereniging bijvoorbeeld geen mandaat heeft om voortdurend namens haar leden te spreken. Een vertegenwoordiger van de fabrikanten verklaarde dat de vakbe weging steeds te hoog tegen de vereni ging heeft opgezien. Het concrete resultaat van de bespre king is, dat de beide instanties onder voorzitterschap van de heer H. J. Dor- pema bij de fabrikanten, en J. C. Ha- vinga bij het Overlegorgaan, nu precies eikaars identiteit kennen. Het is de be doeling het gesprek voort te zetten over algemene problemen, en het daar als re spectieve besturen over eens te worden. Ten opzichte van de aangesloten onder nemingen zou de Fabrikantenvereni ging in dit plaatselijke overleg tussen werknemers en werkgevers kunnen op treden als bemiddelingsinstituut. VEENENDAAL De gemeente Veenendaal heeft met de Koninklijke Vee- nendaalsche Spinnerij en Weverij N.V. overeenstemming bereikt over de aan koop van fabrieksterreinen van dit bedrijf ten noorden en ten zuiden van de Zandstraat voor een bedrag van f 4.500.000.Het gemeentebestuur zal hier door onder meer in staat zijn de herstructurering van dit gedeelte van de ge meente ter hand te nemen. Dit betekent levens dat de K.V.S.W. in de toekomst uit het centrum van Veenendaal gaat verdwijnen en naar het industrieterrein verhuist. De overeenkomst omvat verkoop aan de gemeente van de fabrieksterreinen en opstallen die zowel ten zuiden als ten noorden van de Zandstraat zijn ge legen. Hierop bevinden zich ook 48 wo ningen. De aankoop is vooral van be lang voor de aanleg van centrumont- sluitingswegen. De in het ontwerp we genstructuurplan geprojecteerde city- ring over de Wilhelminastraat en de Beatrixstraat zal worden verlegd. Deze kan nu worden geprojecteerd over de terreinen van de KVSW. De onderhan delingen hebben als basis gehad dat de KVSW, waar 450 personen werken, in het kader van de plaatselijke werkgele genheid behouden bleef. Tijdens een hedenmorgen gehouden persconferentie werd meegedeeld dat het uitblijven van het totale Veenendaalse structuurplan rechtstreeks te maken heeft met de on derhandelingen die de gemeente met de KVSW had aangeknoopt. Van het be drag van 4,5 miljoen gulden zal de ge meente bij eigendomsoverdracht 10 procent betalen. De rest op 31 december 1971. Staflex International Limited, die een zeer groot belang heeft in het aan delenpakket van de KVSW zal zich ga rant verklaren voor de nakoming van de diverse verplichtingen die de KVSW voor deze transactie aangaat. De ge meente verhuurt de fabrieksgebouwen na eigendomsoverdracht aan de KVSW tot en met 31 december 1971 voor een bedrag van 42.500 per jaar en vanaf 1 januari 1972 tot en met 30 juni 1980 of zoveel korter als zou worden overeen gekomen voor een bedrag van 425.000 per jaar. De gemeenteraad zal zich don derdagavond over de aankoop uitspre ken. VEENENDAAL Woensdagmiddag trad in het Veenendaalse raadhuis mej. G. Blaauwendraat in het huwelijk met de heer G. A. W. Rebel. Mej. Blaau wendraat maakte gedurende drie jaar deel uit van het korps gezinsverzorgsters in Scherpenzeel. Haar collega's vorm den voor die gelegenheid een mini- ere-haag samen met een viertal dames van het bestuur van de gezinsverzor ging. Aanvankelijk lag het in de bedoe ling. dat leden van de Veenendaalse schietvereniging waarvan de bruidegom lid is, de in uniform geklede dames as sistentie zouden verlenen. Zij schitter den echter door afwezigheid. Het echt paar Rebel gaat zich in Veenendaal vestigen. SCHERPENZEEL Geboren: Aleida. d.v. W. Gerritsen en A. van de Pol (Schutlaan 16); Johanna Marijke, d.v. J. E. ter Burg en D. .1. v.d. Velde (Markt straat 23); Maria Pieternella, d.v. E. R. Veenstra en C. van Stempvoort (Markt straat 4). Ondertrouwd: W. v.d. Kamp (Eist) en J. A. Bakker. Getrouwd: H. van Roozendaal en M. J. Kramer. Overleden: M. Roelofs, 61 jr. e.v. H. Roelofsen, Veenendaal; F. W. van de Laar, 74 jr., geh. gew. m. F. P. Hei- dingsfeld, Veenendaal; G. van den Heuvel, 77 jr., e.v. F. Diepeveen, Vee nendaal; M. Lansing, 58 jr., e.v. A. Val kenburg, Veenendaal; G. van Binsber- gen, 67 jr., ongeh., Veenendaal. Elders geboren: te Wageningen: Bou- dewijn, z.v. G H. van der Mik en G. A. Brethouwer. SCHERPENZEEL Donderdag 21 mei is er een openbare bijeenkomst in „Filalethes" van de in Scherpenzeel op gerichte progressieve concentratie. Ie der die belangstelling heeft kan komen om nadere toelichting op het gemeente program te krijgen of om van gedach ten te wisselen. Ook is er gelegenheid met de kandidaten kennis te maken. VEENENDAAL De Veenendaalse kapper de heer M. van Hardeveld jr. (23) heeft van de internationale kap persorganisatie SIC de vererende uitno diging ontvangen om samen met nog twee Nederlandse collega's eind volgen de maand deel te nemen aan kappers wedstrijden in de Japanse stad Osaka. De terugreis voert via Moskou waar de heer Van Hardeveld enige demonstra ties zal geven. De reis duurt in totaal 14 dagen. 1 1 In het orgaan van de hervormde gemeente Sola Fide te Veenendaal wordt de nodige aandacht besteed aan het feit, dat ds. M. Groenenberg te Utrecht op 1 mei jl. met emeritaat is gegaan en aan diens koninklijke onderscheiding tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau. Deze attentie is niet in „Sola Fide" neergeschreven omdat ds. Groenen berg, praeses van de visitatoren- generaal van de Nederlandse Her- neraal van de Nederlandse Her vormde Kerk is en ook niet omdat de predikant op vele andere terrei nen grote bekendheid geniet, o.a. als auteur van de rubriek „Groen beke ken" in Hervormd Nederland. De redactie van „Sola Fide" schrijft dat de gemeenteleden die wat langer lid zijn van deze ge meente (eertijds een evangelisatie vereniging) zonder nadere toelich ting zullen begrijpen waarom aan het emeritaat en de onderscheiding van ds. Groenenberg speciale aan dacht wordt besteed. Maar voor de genen die dat zonder toelichting niet begrijpen zegt de redactie het vol gende „Er is een tijd geweest, dat Sola Fide niet de benaming droeg: bui tengewone wijkgemeente in wor ding. Er was toen geen kerkeraad, maar een bestuur. Er werden wel kerkdiensten gehouden, maar voor de bediening van de doop moesten de leden naar de „markt" of naar de hervormde gemeente te Amerongen, waar ook het Avondmaal voor hen openstond." Ds. Groenenberg heeft vanuit zijn functie in het college van visitato ren-generaal en vanuit het opzicht, dat hij over „Sola Fide" voerde als praeses van de provinciale kerkver gadering van Utrecht bijzonder heeft bijgedragen tot het volwaardig kerk worden van Sola Fide. Hij bevorderde bij de synode er kenning. Hij stelde, dat het juist was ook om in Sola Fide de doop te bedienen en het Heilig Avondmaal te vieren. En hoewel de spijt bleef over de verdeeldheid van de her vormden in Veenendaal zal menig gemeentelid zich nog herinneren, dat de eerste Avondmaalsviering in het eigen gebouw gepaard ging met een gevoel van .eindelijk thuis". Morgenochtend gaan een kleine honderd jongens en meisjes van 8 tot 12 jaar kamperen in het vakan tiecentrum „De Harscamp" in Hars kamp. Dit jaarlijks weerkerende pinksterkamp is georganiseerd door de hervormde gemeente. De vakan tie duurt tot, a.s. dinsdagavond. Vori ge week hebben veertig meisjes en jongens van 12 tot 16 jaar in Hars kamp gelogeerd. Dinsdag maken de bejaarden van de hervormde wijkgemeente „-De Engelenburg" te Veenendaal hun jaarlijkse vakantiereisje. De organi satie van de trip is in handen van het damescomité. Het bouwfonds van de hervormde gemeente te Veenendaal heeft in ze ven jaar ruim 88.000 gulden opge bracht. Uit dit fonds werd o.a. het aankopen van grond gefinancieerd. Hier ging een bedrag van 58.000 gul den in zitten. 15.000 gulden werd in de kosten van het bouwen gestoken. Zondagmorgen 24 mei a.s .wordt in de hervormde gemeente „Sola Fide" te Veenendaal een jeugddienst ge houden. De jeugd van de kinderkerk en de jeugdkapel wordt dan ook in de „grote" kerk verwacht. Voorgan ger is ds. H. Nijeboer. Volgende week zondag zullen de kinderen van de tweede klas van de r.k. Salvatorschool te Veenendaal hun eerste communie doen in de Salvatorschool. De dienst begint om tien uur. De hervormde gemeente, de gere formeerde kerk, de gereformeerde gemeente en de oud-gereformeerde gemeente in Barneveld zijn tegen het plan om de markthal in Barne veld te verbouwen tot een centrum voor sport en cultuur. Zij hebben dit volgens „Kerknieuws" in een open brief laten aan de gemeenteraad. De kerkeraden schrijven: „Wij moeten de mogelijke uitvoering van het plan afwijzen, omdat het niet gaat om een simpele beoefening van sport en cultuur, maar omdat dit centrum door zijn opzet moet uit groeien tot een ontaarden Ln een centrum voor sportverdwazing en mensverafgoding. Het feit is be kend, dat wij niet iedere lichamelij ke opvoeding als nodeloos of niet nuttig afwijzen, maar wij belijden met de bijbel dat ze tot weinig nut is. Ze draagt in geen geval bij tot het geestelijke welzijn van ons volk", aldus de open brief. In een dorpskerk van de hervorm de gemeente in de provincie Noord- Holland is het onlangs voorgekomen, dat alleen de predikant als vertegen woordiger van de kerkeraad tijdens een dienst opkwam. De hele dienst doende kerkeraad bestaande uit ne gen ambtsdragers liet het afweten. De gemeente bracht het er verhou dingsgewijze niet veel beter af, want er kwamen slechts zeven kerk gangers opzetten. Naar aanleiding van dit voorval kwam een brief van de volgende in houd binnen: „Zondag komt de do minee de kerk binnen met de trieste mededeling, dat alle kerkeraad sleden verstek hebben laten gaan. Dit is dan wel een dieptepunt in onze ge meente. Ik (de briefschrijver, red.) verwacht niet, dat de kerkeraadsle- den iedere zondag in de kerk zitten, want dat doe ik zelf ook niet, maar het lidmaatschap van deze raad schept wel verplichtingen die nage komen moeten worden. Is het dan zo moeilijk een rooster op te stellen, zodat men bij toerbeurt aanwezig is? Dan wordt de trieste vertoning van deze zondag tenminste voorkomen". Het Gereformeerde Weekblad, on der redactie van de Veenendaalse hervormd-gereformeerde bondsdo- minee A. Vroegindeweij wijdt aan de situatie nog een hartig woordje. In een commentaar wordt gezegd alsof met een dienstrooster de ker kelijke situatie in de onderhavige gemeente is gered. De lezer moet niet denken, dat dit een verhaaltje uit de oude doos is. Ht t gebeurde op 8 februari 1970, dezelfde datum waarop in een andere Noordhol landse dorpskerk in beide diensten om en nabij de 1600 kerkgangers aanwezig waren, alle kerkeraadsle- den inbegrepen, of deze nu op het rooster vermeld waren of niet. De redactie vraagt de lezer om zich eens voor te stellen, dat beide kerkeraden deel zouden uitmaken van dezelfde classis. De stemmen (in meervoudige betekenis) van beide afgevaardigden zouden dan in de classis vergadering even zwaar we gen en in bepaalde gevallen zou de invloed van kerkeraad B. zelfs min der zijn dan die van A. Zondagmorgen is er een jeugd dienst in de ned. hervormde kerk „Sola Fide" te Veenendaal. Voorgan ger is ds. J. J. van Lienden te Ben- nekom. Muzikale ondersteuning wordt verleend door band en jeugd koor van de r.k.-Satvatorkerk te Veenendaal. Het onderwerp van de dienst is „1 1 3". VEENENDAAL Een vette kluif voor de raadscommissie is het resultaat van de hearing die gisteravond duidelijk moest maken wat de wensen zijn van de Veenendaalse jeugd voor het toekomstige gebruik van de leegstaande St. Willibrordusschool aan de Nieuweweg. Een kleine honderd jongeren waren present in het NVV-gebouw om hun eigen voorstellen daar eerst te poneren, en vervolgens met hand en tand te verdedigen. Aan de commissie ad hoe de taak om een voor alle partijen aanvaardbaar advies aan burge meester en wethouders te destilleren. In de twee uren tijd was voorzitter R. Dekker, door de commissie van raadsleden aangetrokken als neutrale figuur hij is directeur van sport zaken in Ede getuige van de kei harde manifestatie van zich duidelijk als eigen belangen vertegenwoordi gende groepen. In eerste instantie leek het allemaal vlot te verlopen, maar allengs, ook naarmate de tem peratuur in de zaal steeg, bleek het niet overbodig dat op de blocknote van schoolbordformaat een oproep tot „verdraagzaamheid" verscheen, door toedoen van KVP-raadslid Hen driks die uitblonk in ijver door alle geuite wensen uit de zaal daar in te legramstijl levensgroot te noteren. Voorzitter Dekker kondigde aan het be gin van de zonder :eer ludieke hea ring aan, dat de raadscommissie, die tot taak heeft het verlossende woord tot B. en W. te spreken, zodat uitein delijk ook eens een voorstel aan de gemeenteraad kan worden gedaan, juist gisteren haar eerste verjaardag vierde. Het werd een verjaardagspar tijtje, zoals Veenendaal ze nog maar weinig heeft beleefd. Het jeugdige publiek moest er eerst nog een beetje aan wennen dat nu zo maar naar zijn woorden werd geluis terd. De enige interrupties kwamen op den duur van leeftijdgenoten. Het begon al direct goed met een onthul ling van Henk van de Berg (een van de organisatoren van de popfestivals tijdens de feestdagen): Vorig jaar al hebben we een verzoek met vijfhon derd handtekeningen ingediend om zaalruimte, en we hebben er nooit meer iets van gehoord. Hoe zit dat? Niemand wist hel, en later verklaarde mevrouw Buddingh (VVD, dat dit verzoek nooit de raadsleden heeft be reikt, waarmee zij suggereerde dat wethouder Ant. de Ruiter dit per soonlijk heeft afgehandeld. Om een indruk te geven van hel ver loop even een kaleidoscopische door snee van de microfoonsolo's die te be luisteren waren: - Henk v.d. Berg: „De Willibrordus- school moet een gebouw worden voor de jeugd, langharig of niet. Maak er een leuke bar-dancing van, zodat Veenendalers niet meer naar Scher penzeel of Rhenen hoeven om te dansen". - Een meneer Heijkamp: „Maar dan onder voorwaarde dat er colbert en stropdas wordt gedragen, en dat ook ouderen dan 25 jaar binnen mogen". - v. d. Berg: „Kleding is niet belang rijk, en ouderen moeten er niet in, die hebben geld genoeg om ergens anders heen te gaan". Zo dwaalde men telkens af van het kernpunt, door zich nu al vast bezig te houden met ondergeschikte vraag stukken. Uiteindelijk bleven twee concrete voorstellen over: de school wordt een dancing, en: er moet ruim te komen voor andere, ludieke activi teiten. Er ontstond nog even strijd over de vraag of één van de drie beschikbare lokalen een foto-hobby zaal moet worden, maar op den duur groeiden de verhitte breinen enigszins naar een compromis dat een combi natie van de diverse standpunten mo gelijk maakt. Een, naar later bleek, aanvechtbare, maar daarom niet min der puntige suggestie kwam van de actiefste spreker Henk v. d. Berg: „Geef ons de Willibrordusschool, dan zullen wij er iets moois van maken". Later werd hij aangevallen toen bleek dat hij het woordje „ons" let terlijk als zijn bekende driemanschap bedoelde, en dat was weer zo'n mo ment waarop de onderscheiden ach terbannen luidkeels van hun stem ming blijk gaven. Zo'n hearing is een pracht van een ge legenheid om meteen maar een aantal hete hangijzers op tafel te leggen, en ook in dit opzicht liet men zich niet onbetuigd. Het kwam bij herha ling tot niet mis te verstane uiteen zettingen, waarbij opnieuw Henk v. d. Berg betrokken was. Een verte genwoordiger van de noodlijdende jeugdsoos De Ruif ontzag zich niet keihard te stellen dat de organisatie van de popfestivals v. d. Berg een paar duizend gulden opleverde. Van de Berg pareerde door mee te delen dat dat geld in de festijnen van dit jaar is geïnvesteerd, en dat de winst nu is afgedragen voor de jaarlijkse tocht van Veenendaalse bejaarden. De resultaten van de avond bleken zich toch te beperken tot de twee genoem de voorstellen en een combinatie daarvan. Weliswaar ging ook een stem op om bijvoorbeeld ruimte te creëren waar jongeren aan hun brommer kunnen sleutelen, maar dit en dergelijke detail-voorstellingen vonden niet al te veel weerklank. De raadscommissieleden zaten intus sen, uiterlijk nauwelijks bewogen achter een rij tafeltjes, met uitzonde ring van SGP'er G. v. d. Berg, die zijn heil zocht bij een hem na aan het hart liggende groep jongeren. Daar- KVP-raadslid Hendriks noteerde ijverig de voorstellen uit de zaal, zoals hier tijdens het betoog van een van de bijna honderd jongeren. mee hield hij zich als enige conse quent aan het uitgangspunt, dat de commissieleden zich als onopvallende luisteraars onder de jeugd zouden be vinden. Voorzitter Dekker kon in zijn slotwoord alleen l>eloven dat de commissie de voorstellen zal bestuderen en iedere „stroming" zoveel mogelijk recht zal trachten te doen. Wie het wilde kon voor nadere contacten met de com missie zijn naam laten noteren, waar na deze zich om de tafel schaarde om althans vast iets op papier te zetten. In de zaal bleef het nog druk. tot de jeugd verzocht werd te vertrekken. De dienst voor de artsen: G. Annot, S. T. Heij, J. H. Kets, H. E. G. Pilon en W. Re mme wordt waargenomen op: Zaterdag 16 mei: S. T. Heij, De Klomp, telefoon 08387-200. Zondag 17 mei: W. Remme, Markt 10, tel. 12061. Maandag, 18 mei: G. Annot, Kerkewijk 56, tel. 10198. De dienst voor de artsen N. Rijlaars dam, J. Schilperoort en G. J. Ver schoor wordt waargenomen op 16, 17 en 18 mei door G. J. Verschoor, J. G. Sandbrinkstraat 2, tel. 12529. Apotheek: Zuidersma, Hoofdstraat 53, tel. 12123. Wijkverpleging: 16 en 17 mei: zr. Van Nieuwenhoven, Schrijverspark 179, tel. 10027. Woudenberg en Scherpenzeel: Arts: Beide Pinksterdagen: Jhr. Backer, Stationsweg 6, Woudenberg, tel. 03498- 1330. Apotheek: Apotheek Deys, Fred. v.d. Paltshof. Amerongen. Eist en Leersum: Arts: dr. v.d. Burg, Rijksstraatweg 153, Leersum. Tel. 03434-1388. Wijkverpleging, Amerongen: zr. Schreu- ders, Kon. Wilhelminaweg 65, tel. 03434-1576. (Tot dinsdag 08.00 uur). Leersunm: zr. Mostert, Mr. Bosweg 9, tel. 03434-1423 (tot za. 12.00 uur, daar na zr. Schreuders). Ederveen, Renswoude en De Klomp: Arts: J. H. Rademaker, Hoofdweg 50, Ederveen. Tel. 08387-201. Midden-Betuwe: Opheusden: De praktijken van de art sen Buddingh, Jonker en Tromp wor den waargenomen door dr. Van Silf- hout te Ochten, tel. 03444-433. Kesteren: De praktijken van de artsen Eikelenboom, Keur en v.d. Veen wor den waargenomen door dr. Guépin te Ommeren, tel. 03443-250. Tandartsen: Veenendaal en Rhenen: voor spoedge vallen bellen 08385-19049.

De Vallei | 1970 | | pagina 3