Jonge damesploeg nog geen partij voor Engeland in atletiekduel UEFA- toernooi Bulgar ij e oefent niet meer in Mexico JUNIORHOCKEYERS GELIJK TEGEN WEST-DUITSLAND Titel voor Tom Okker Bitossi won eerste rit in Giro Velstra won in Zei hem Eerste prof - overwinning Zoetemelk VVOG nam revanche West II won atletiek- wedstri jden H voor T.V. Aalsmeer Snelle 3000 m van Nijstadt Rotterdam winnaar van honkbal- toernooi v. d. Heuvel won in Kortrijk De Metselaars tenniskampioen Italië zonder Anastasi naar Mexico Record voor Frank Nusse Brouwer won Zweefvliegtuig- wedstrijden Leuke gift Bert Schoofs in finale verslagen Rusland weer Europees kampioen VERTROUWEN SNELLER VOORTREFFELIJK Voetbalallerlei DINSDAG 19 Mfcl 19/0 DEN HAAG Negentien punten scheidden Nederland en Groot-Brittannië op Pinksterzondag na de dames atletiekinterland aan de Haagse Zuidlarenstraat: 58-77. Nog nooit is het verschil tussen beide landen zo groot geweest. Maar ook nog nooit heeft een zo drastisch verjongde Nederlandse formatie tegenover de Britse concurrentie gestaan. De nederlaag van de „versterkte jeugdploeg", zoals het nationale team de afgelopen dagen wel is genoemd, was verwacht. De nationaal technische commissie senioren van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie is in samen werking met de trainersraad' bezig aan de opbouw van jong talent voor de Eu ropese kampioenschappen van Helsinki (1971) en de Olympische Spelen van München (1972). Om de jonge atletes te wennen aan de sfeer van internationale DEN HAAG Het district West II heeft zondag op de sintelbaan aan de Zuidlarenstraat in Den Haag de zater dag begonnen nationale jeugdwedstrij den gewonnen. West II behaalde in to taal 231 punten. De tweede plaats was voor West I met 197 punten, terwijl de gecombineerde ploeg van Noord en Oost derde werd met 178 punten. Naast de recordverbetering van Frank Nusse op de 110 meter horden werden er nog andere voortreffelijke prestaties geleverd. Zo kwam de meis- jesploeg van West II op de 4 x 100 me ter tot een tijd van 48.0 seconden, een evenaring van het Nederlands jeugdre- cord, dat sinds 1963 op naam staat van een nationale ploeg. Voorts imponeerden de b-meisjes Ma rijke de Graaf en Mieke van Doom, de eerste door een overwinning op de 800 meter in 2 minuten 13,5 seconden, de tweede door een hoogspringprestatie van 1.64 meter, slechts een centimeter onder het al acht jaar oude jeugdrecord van Anneke Leenstra. Op de 800 meter meisjes leverde ook Carla Grimbergen een uitstekende prestatie door tweede te worden in 2.14,0. Kogelstootster Elna Schalk voldeed aan de limiet voor de Europese jeugdkampioenschappen in Parijs met een afstand van 13.79 meter. De Amsterdammer Frank Nusse ze gevierde drie keer: op de 110 meter horden, op de 400 meter horden (57.5 seconden) en op het hoogspringen met 1.83 meter. Het Nederlandse UEF A-elf tal heeft in de eerste wedstrijd van het UEFA- toernooi in Schotland met 6-1 gewonnen van Zwitserland. Het Nederlandse team was uiteraard veel sterker, vooral in de tweede helft. Bij rust hadden de Zwit sers een achterstand van 3-1. Voor Nederland scoorden René van de Kerk hof tweemaal. Bleyenberg eveneens tweemaal, Rep en Van Marwijk. Nederland speelde maandag in Dundee met 1-1 gelijk tegen Wales. Bij de rust leidden de Nederlandse junioren nog met 1-0. Woensdag speelt Nederland in Abro- ath zijn derde wedstrijd tegen West- Duitsland, dat maandag in Aberdeen met 2-1 Zwitserland versloeg. Nederland moet de wedstrijd winnen om zeker te zijn van een plaats in de halve finales. Na twee dagen zijn de standen in de verschillende groepen Groep A Schotland Bulgarije Italië Zweden Groep B Hongarije Frankrijk Finland Noorwegen Groep C West-Duitsland Nederland Wales Zwitserland Groep D Oost-Duitsland België Roemenië Turkije 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 1 0 3 4-1 1 0 3 5-2 1 0 1 2 2-3 0 0 2 0 0-5 1 1 0 3 4-0 1 1 0 3 3-0 1 0 1 2 2-4 0 0 2 0 0-5 2 0 0 4 5-3 1 1 0 3 7-2 0 1 1 1 3-4 0 0 2 0 2-8 2 0 0 4 3-0 1 0 1 2 3-4 0 1 1 1 2-3 0 1 1 1 0-1 MANNHEIM. De Nederlandse handbalkampioen TV-Aalsmeer heeft in het toernooi om de Europa Cup voor veldhandbalteams in Mannheim, dat vorig jaar door de Nederlanders was gewonnen, twee achtereenvolgende ne derlagen geleden. Zaterdag verloren de landskampioenen met 9-16 van de Westduitse kampioen SG Leutershau- sen. Zondag werd met 8-12 verloren van de Zwitserse titelhv. St. Otmar. Ook zijn derde en laatste wedstrijd verloor de Nederlandse kampioen. Be kerhouder Grün Weiss Dankersen (W- Dld) versloeg Aalsmeer met 23-7. Bij de rust was de stand al 11-2. Op Eerste Pinksterdag hebben de dames atletiekploegen van Nederland en Engeland zich gemeten op sportterrein Zuid in Den Haag. Op de foto: de 100 meter horden werd gewonnen door Miep van Beek, die met de armen omhoog over de finishlijn gaat. ROTTERDAM De krachtmeting tussen de juniorhockeyers van Nederland (a-team) en van West-Duitsland is op de derde en laatste dag van het 5-landen- toernooi in Rotterdam geëindigd in een doelpuntloos gelijk spel. De Nederlandse „jonge kweek" werd hierdoor met 8 punten uit 5 wedstrijden toernooiwinnaar. West-Duitsland eindigde met 7 punten uit 5 wedstrijden op de tweede plaats. BRUSSEL Tom Okker heeft de ti tel heren-enkelspel van de open Belgi sche tenniskampioenschappen gewon nen door zondag in de finale met 6-3, 6-4, 0-6, 4-6, 6-4 te zegevieren tegen de Roemeen Ilie Nastase. Okker, die in Brussel titelverdediger was, had in de eerste twee sets weinig moeite met de Roemeen, maar in de derde set liet de Nederlander zich dui delijk overbluffen door het aantrekke lijke precisie-tennis van Ilie Nastase. Okker verloor de derde set met 0-6, de vierde met 4-6 en kwam in de beslis sende met 0-2 achter. Op dat moment werd Nastase uit zijn spel gehaald door een discutabele beslissing van een lijn rechter. Okker aarzelde geen moment en maakte afdoend gebruik van de „ge broken" concentratie van zijn tegen stander. Hij won de beslissende set met 6-4. In de finale van het dames-enkelspel won Julie Heldman met 6-2, 6-1 van haar landgenote Peaches Bartkowicz. BIANDRONNO Franco Bitossi is de eerste drager van het rose leiders - hemd in de 53e ronde van Italië, die maandag in San Pellegrino is begonnen. Op het licht-heuvelachtige parcodrs in Lombardije hadden de organisatoren de kortste rit uit het etappeschema uitge zet en de etappe van slechts 115 kilo meter was voor de karavaan een aan sporing tot talrijke aanvallen, die ech ter door de felle reacties van het pelo ton weinig succes hadden. Pas twintig kilometer voor het einde had een aanval succes. Michele Dancelli, die al eerder ijverig was geweest, plaatste de beslissende demarrage en de Belgen Huysmans en Van Vlierberghe, de Deen Ole Ritter en de Italianen Poli- dori, Bitossi, Portalupi, Fezzadi, Cuc- chietti, Panizza en Balasso volgden in zijn spoor. Het groepje van elf ver overde een maximale winst van 1 mi nuut twintig seconden, maar in het la#tste gedeelte haalde het peleton, ge animeerd door Merckx en Gösta Petterson er nog bijna een minuut af. Ritter probeerde twee keer tever geefs uit de kopgroep weg te springen. Terwijl het groepje de 1000-meterlijn passeerde spoot Bitossi onverwacht weg, nam een winst van een dertigtal meters en hield die kleine marge vast tot de aankomstlijn. BAAST AD De rijkste man van Zweden, Marcus Wallenberg, wil Zweden weer een groot interna tionaal tennistoernooi bezorgen. De industrieel en bankdirecteur heeft het organisatiecomité van het ten nistoernooi in de badplaats Baa- stad een garantiebedrag van 120.000 gulden toegezegd, als een toernooi voor amateurs en profs wordt ge organiseerd. Met een dergelijk ruime beurs" kan Baastad een toernooi opzetten dat nauwelijks bij Wimbledon of Forest Hills achter blijft. Het ligt in de bedoeling het toernooi kort na Wimbledon te doen plaatsvinden. Goed beschouwd is de met grote span ning tegemoet geziene wedstrijd tussen Nederland-A en West-Duitsland wat te gengevallen. Wel werd er bij vlagen goed en snel hockey gespeeld en was de inzet van beide ploegen zeer groot, maar daar tegenover stond dat er aan de techniek en de tactiek van met name de Oranjedragers nog heel wat ontbrak. Zo mag het ronduit droevig worden genoemd dat er blijkbaar totaal niet was geoefend op het nemen van straf- corners. De vier, die Nederland er kreeg toegewezen, werden alle verprutst en aangezien zich verder slechts twee ech te scoringskansen voordeden, mooie schoten van Kruizen en Litjens, mag deze nalatigheid gerust als een van de oorzaken van het doelpuntloze gelijke spel worden gezien. Van Duitse kant werd er weer kei hard gespeeld - compleet met tegen de grond lopen van tegenstanders en voort durend appelleren - maar toch bleek ook dat er heel wat talent schuilt onder deze junioren. Vooral de aanvallers Ewert en Winker trokken met hun snelle open spel de aandacht. De verdediging van Nederland-A treft dan ook lang niet zo veel blaam als hun met hogere rugnum mers spelende collega's. Eindstand 8 3 2 0 8-1 7 2 3 0 9-2 6 2 2 1 7-3 5 2 1 2 5-4 4 1 2 2 5-7 0 0 0 5 1-18 Nederland-A W.-Duitsland Nederland-B Engeland Frankrijk Zwitserland Dames Eindstand Engeland 3 Margrieten 3 Zwarte Tulpen 3 Frankrijk 3 6 4 2 0 3 2 1 0 0 0 0 0 10- 2 8- 4 4- 5 1-12 BREDA Het jaarlijkse monster-ta feltennistoernooi, dat de Bredase ver eniging Belcrum organiseert als de open internationale kampioenschappen van Brabant, heeft een verrassende win naar gebracht in het heren-enkel spel. Peter Paro versloeg in de finale Bert Schoofs met 24-22, 9-21, 21-15. Er waren 800 deelnemers, die 114 ver enigingen vertegenwoordigden. Er werd continu gespeeld op 52 tafels. De finale van het dames-enkel spel werd gewon nen door Ellen Klatt, die Mary Nielen met 21-4 en 21-16 versloeg. In het ge mengd dubbelspel had Mary Nielen met Leo Zandvliet wel succes, 23-21, 19-21, 21-17 tegen Bert Onnes en Ellen Klatt. De verenigingsbeker senioren was voor Lippstadt (Wdl) en bij de junioren voor Phoenix Delft. KAPFENBERG Voor de vierde achtereenvolgende maal sinds de invoe ring van de titelwedstrijden in 1957 heeft Rusland het Europese schaak kampioenschap voor teams veroverd. Bij het toernooi, waarvoor zich acht landen hadden gekwalificeerd, boekte Rusland zaterdag in de zesde en voor laatste ronde een duidelijke 8-2 zege op Oost-Duitsland en is met 46 punten niet meer te achterhalen door Zuidslavië en Hongarije. Deze beide landen hebben elk 34 punten. Het Russische team, dat in het Oos tenrijkse Kapfenberg aantreedt, is met uitzondering van wereldkampioen Spasski identiek aan het tiental, dat be gin april in Belgrado een selectie van de „rest" van de wereld ternauwernood met 20.5 - 19.5 punten kon verslaan. wedstrijden hadden ouderen het veld moeten ruimen. Omdat er wegens bles sures nog enkele afschrijvingen waren zo ontbrak Ilja Keizer op de 800 me ter startten liefst twaalf dames voor de eerste maal in d'e nationale kleuren. Sfeer hebben zij op de Haagse sintel- baan, waar een harde wind het leveren van topprestaties nu niet direct voorde lig beïnvloedde, weinig geproefd. Ondanks die nare draaiende wind werden er tijden gemaakt die voor de toekomst het nodige vertrouwen geven. Dat Wilma van den Berg een sprintster van Europees formaat is, bewees de Udense met een dubbele overwinning op de 100 en 200 meter. Op de kortste afstand kreeg zij voor de eerste maal zusjes Riet naast zich en dat .zal zeker niet de laatste keer zijn geweest. Riet van den Berg, dit seizoen voor het eerst als a-juniore startend, maakte met een tweede plaats achter Wilma (11.6-11.9) een voortreffelijk debuut. Ook zij, wat krachtiger gebouwd dan zus Wilma, maar zeker met evenveel aanleg, zal de weg naar de top onge twijfeld snel afleggen. Anders dan op de 100 meter had Wilma van den Berg op de dubbele afstand meer concurren tie. Bij het uitkomen van de bocht leek de achter haar gestarte Marilyn Neuf- ville naast de Nederlandse recordhoud ster te komen. Wilma van den Berg sloeg de aanval echter knap af en won in 23.7. De 17-jarige van Jamaica af komstige Marilyn Neufville, die twee maanden geleden in Wenen Europees indoorkampioene op de 400 meter werd, maakte met 23.8 seconden gezien de omstandigheden eveneens een zeer knappe tijd. Wilma van den Berg ontbrak door de moeilijkheden, die enkele weken gele den ontstonden rond de training van de 4 x 100 meterploeg, op de estafette. Het jonge kwartet Jos Rademaker, Trudy Ruth, Cora Hofman en Riet van den Berg was met 46.2 seconden maar 0.2 seconden langzamer dan het team met Wilma van den Berg, dat vorig jaar in Uden van Frankrijk en Zweden won. Met Nederlands sterkste sprintster moet de estofettetrein ongetwijfeld sneller kunnen. En dat zal in verband met de halve finalewedstrijd om de Europa Cup op 2 augustus in Oost-Berlijn on getwijfeld noodzakelijk zijn, wil Ne derland evenals in 1965 de eindstrijd halen. •Deze wel zeer vroeg in het seizoen geplande interlandwedstrijd bevestigde ook de terugkeer van Stans Brehm. De 25-jarige Amsterdamse, die in 1966 ver rassend Nederlandse kampioene op de 400 meter werd door in de stromende regen 54.3 seconden te lopen maar daarna door blessures uit het gezicht verdween, keerde sterk terug. „Ik heb de afgelopen winter onder leiding van ZELHEM In de derde barrage heeft Tjeerd Velstra maandag te Zei- hem het nationale springconcouers ge wonnen. De bijna 5000 toeschouwers za gen dat Velstra en Wiering de derde barrage haalden waarin de muur was gegroeid tot een hoogte van 1 meter 90. De laatste hindemissen van dit par cours waren zowel voor Velstra als voor Wiering te zwaar, maar Velstra en Espoir liepen slechts vier strafpunten op tegen Wiering en Caprilli 12. Voor de barrages moest; het parcours van 330 meter met 7 hindemissen in 66 seconden worden afgelegd. De uitslag: 1. Velstra (Brammen) met Espoir 4 str.pnt. in derde barrage; 2. Wiering met Caprilli 12 strafpnt. in de derde barrage; 3. Brugman (Ambt Delden) met Sky High; 4. Velstra met Exakt en Brugman met Miss Holland. De Nederlandse ruiter Anton Eb ben is zondag derde geworden in een internationaal springconcours sa te Wiesbaden. De Westduitser Hugo Simon zegevierde met Fair Lady na barrage. Acht deelnemers kwamen in dit be langrijkste onderdeel van het concours hippique van Wiesbaden foutloos rond. In de barrage bleven vijf combinaties straf punt loos. Tijdens het internationaal concours hippique in Wiesbaden heeft Harry Wouters van den Oudenweyer in een springwedstrijd met twee paarden (Fa- biola en Abadan) beslag gelegd op de vierde plaats. Uitslag: 1. Steenken (W.Dld) met Lord en Tas- so 0/78J2. Wildfang (W.Dld) met Ex tra en Gold Ika 0/80.0; 3. Wouters van den Oudenweyer (Ned) met Fabiola en Abadan 0/98.8. Jaap Noordenbos vijfmaal in de week getraind. Vaak stond ik verbaasd over het feit dat ik alles wat hij mij op droeg, kon afwerken. Ik heb mij ook nog nooit zo sterk gevoeld". Dat Stans Brehm, die nu voor de AV Rotterdam uitkomt, terug is, bewees haar tijd van 54.4 sec. Op de laatste 200 meter, toen de Britse Tranter weg probeerde te ko men, ging de Nederlandse moeiteloos mee en zette haar tegenstandster op het laatste rechte eind nog op 1.1 seconde. Veel minder gemakkelijk draaide Til ly van der Made, die tegen de wind sterk vertrok maar op de laatste hon derd meter meer met zichzelf dan met haar tegenstandster vocht. De Leimui- dense werd kansloos laatste (56.4) en trok zich daarna tedug voor de 4 x 400 meter estafette. Voortreffelijk werk leverde Miep van Beek op de 100 meter horden. De zwartharige Amsterdamse, die vorig jaar op de vijfkamp net haar ticket voor de Europese kampioenschappen miste, kwam op de laatste drie horden zo krachtig naar voren dat zij nog ta melijk ver kon wegkomen van haar concurrenten. Haar tijd (14.-) betekende een evenaring van het persoonlijk re cord, dat onder heel wat gunstiger om standigheden gemaakt werd. De vechtlust van Anneloes Bosman bleek niet voldoende om de Engelse Rita Ridley op de 1500 meter op de knieën te krijgen. De kleine Nijmeegse vertrok in zeer hoog tempo (400 m in 64.5 en 800 n 2.17,4) en deed daarna ook het meeste zware werk. Op tweehon derd meter voor de finish sprintte Rid ley weg en won overtuigend. Ondanks de harde wind waren de tijden van goed niveau: 4.22.3 en 4.24.3. Voor Els van Noorduyn kwam de wedstrijd duidelijk te vroeg. De Am sterdamse is nog niet helemaal in vorm hoewel zij met haar 16 meter bij het kogelstoten door niemand bedreigd werd. Anneke de Bruin, die in het nog jonge seizoen a'l een serie voortreffelij ke discus worpen op haar naam heeft staan, gooide ook dit keer viermaal ruim boven de vijftig meter. Haar eer ste was de beste: 51.98 m. De Engelse Rosemary Payne wierp onmiddellijk achter de Nederlandse met 55,04 een nieuw Brits record. Lida Kuys en Anja Lamers, de twee debutanten bij het speerwerpen, vielen op het zwakste nummer van de Neder landse dames atletiek, niet uit de toon. Eerst verbeterde Anja Lamers het na tionale jeugdrecord van clubgenote Lyda Kuys (44,90 m) tot 44.96 m. waar na Lyda Kuys zelf 46 meter wierp. SIMPELVELD Joop Zoetemelk heeft zondag zijn eerste overwinning als profwielrenner behaald. Hij zege vierde in de zware ronde van Simpel- veld, een bergcriterium over 80 km. Drie ronden voor het einde demarreer de de renner uit Rijpwetering en nam in die laatste kilometers een voorsprong van bijna een minuut. Uitslag: 1Joop Zoetemelk (Rijpwetering) 2.02.34; 2. Eric de Vlaeminck (Belg) op 53 sec; 3. Gerard Vianen (Kockenge) op 1.13; 4. Jan Pierre Monsere (Belg) op 1.18; 5. Wim Schepers (Meers) op 1.28; 6. Frans Verbeeck (Belg) z.t.; 7. Arie den Hartog (Elsloo) z.t.; 8. Eddy Beugels (Sittard) z.t.; 9. Cees Rentmeester (Overzande) z.t.; 10. Harry Jansen (Westzaan) op 1.56. HANSWEERT Johnny Brouwer heeft maandag in Hansweert de ronde van professionals gewonnen. Brouwer had op het kleine parcours een ronde voorsprong genomen. Hij bouwde zijn beslissende winst op met „assistentie" van René Pijnen. Uitslag: 1. Brouwer (Rotterdam) 100 kilometer in 2.30.32. Op één ronde: 2. Pijnen (Woensdrecht)3. Jansen (Zaan dam), 4. De Locht (Bel); 5. De Wit (Wormer); 6. Van der Winden (Bever wijk); 7. De Zoet (Bergen op Zoom); 8. Rentmeester (Ovezande); 9. Duyndam (Honselersdijk); 10. Germain (Bel). KLEEF Egbert Nijstadt (DOS/Dwingelo) heeft maandag tijdens internationale atletiekwedstrijden in Kleef (W-Dld) een snelle 3000 meter gelopen. De Arnhemse politieman liep de afstand in 8 minuten en 13.8 secon den. Jos Hermens (UNC) legde op slechts 0.4 seconde achterstand beslag op de tweede plaats en Nijstadt's club genoot Roelof Veld eindigde in 8.17.6 als derde. Bert Boverman (AV'23) won de 800 meter in 1 minuut en 52.9 secon den. SOFIA De Bulgaarse voetbalcoach dr. Stefan Boskov heeft besloten de vriendschappelijke wedstrijden, die zijn ploeg nog tegen Mexicaanse vereni gingselftallen zou spelen, af te gelasten om het risico van blessures te vermij den. Georgi Asparoekov, de gevaarlijkste Bulgaarse aanvaller, zal waarschijnlijk tijdig voor de wedstrijden in Mexico honderd pet fit zijn. Hij kan sinds en kele dagen weer trainen zonder extra voorzieningen voor zijn geblesseerde linkerenkel. Asparoekov: „In de ko mende dagen zal ik alles geven tijdens de trainingen en ik neem aan dat ik binnen een week weer goed genoeg zal zijn om een plaats in de ploeg te krij gen". Dr. Stefan Boskov verwachtte dat een Europees elftal opnieuw de Coupe Jules Rimet zal veroveren. „De beste kans heeft het team dat geleerd heeft met een minimaal gebruik aan energie een optimaal rendement uit de moge lijkheden te halen. Europese elftallen kunnen dat het best". De groep spelers die met dr. Boskov naar Mexico reisde, bestaat uit: doel: Simeon Simeonov, Yordan Filipov en Stoyan Yordanov; vleugelverdedigers: Aleksander Shalamanov, Stefan Alad- jov, Milko Qaidarski en Boris Gagane- lov; Centrale verdedigers: Ivan Dimitrov, Dimitur Penev, Dobromir Zetsjev; mid denvelders: Dimitur Yakimov, Christo Bonev, Ivan Davidov, Asparoek Nikodi- mov en Todor Kolev; Aanvallers: Dinko Dermendjiev, Georgi Pc/pov. Petar Zekov, Yassil Mit- kov, Georgi Asparoekov, Petho Petkov en Dimitur Marasjiliev. Bojidar Grigorov, die met zijn ver eniging in Zuid-Amerika op tournee is, zal zich in Mexico bij de ploeg voegen. Een beeld van de wedstrijd Amsterdam-Rotterdam, die zaterdag in het kader van het internationale honkbaltoemooi werd gespeeld. Op de foto Richardson (Rotterdam), rechts, op weg naar het eerste honk. De eerste honkman van Amsterdam slaagt er niet in de bal te vangen en Richardson is veilig. ROTTERDAM Door een overwin ning van 82 op de Wiesbaden Flyers is het Rotterdamse team winnaar ge worden van het internationale honkbal toemooi in Rotterdam. De Rotterdam mers legden de basis voor de overwin ning tegen de Flyers in de eerste inning toen Hamilton Richardson met de ge broeders v.d. Berg op de honken een home-run sloeg. Door slecht werpen van v. Westrenen konden de Amerika nen nog tot 32 terugkomen maar boekten verder geen succes meer tegen de nieuwe pitcher Marcel de Bruyn. Rotterdam daarentegen scoorde in de vijfde en zesde innings nog resp. 3 en 2 runs. Eerder op de dag versloeg de „rest" van Nederland met 114 Amsterdam. In de derde slagbeurt scoorde de „rest" zes runs, ondermeer dank zij een ho me-run van Hudson John, die met alle honken bezet de bal over de afraste ring joeg. Door dit resultaat eindigde Amsterdam, dat het toernooi met een overwinning op Rotterdam was begon nen, toch nog op de laatste plaats. KORTRIJK Rijn van den Heuvel (AVR) heeft zondag tijdens internatio nale atletiekwedstrijden in Kortrijk de 400 meter gewonnen in 48.4 seconden. Een tweede Nederlandse zege kwam op naam van Ben Lesterhuis (PSV), die bij het hoogspringen over twee meter sprong. Peter Geelen (Kimbria) werd derde met 1.95 m. De andere Nederlandse deelnemers legden beslag op tweede plaatsen. De AAC-er Wim Braaksma op de 400 me ter horden in 53.7 achter de Duitser Friedrich en Bram Wassenaar (AV '23) moest op de 800 meter zijn meerdere erkennen in de Belg Rudi Simon: 1.53.7 tegen 1.54.3. Els Gommers (Unitas) liep de 800 me ter in 2.11.8. Het nummer leverde een overwinning op voor de Duitse Janze in 2.10.8. DEN HAAG Het eerste team van de Scheveningse Lawn Tennis Club „De Metselaars" is zaterdagmiddag op het tennispark Klein-Zwitserland in Den Haag kampioen van Nederland gewor den. In de laatste (uit)wedstrijd tegen Deimonias wonnen de Metselaars met 7-4. De Scheveningse club heeft nu het tenniskampioenschap voor de derde maal behaald. Ook in 1967 en 1968 ging deze hoogste tennis-eer naar de Metse laars. Het vorig jaar werd het Amster damse DDV kampioen van Nederland. Na de enkelspelen was de strijd tus sen beide clubs in feite al beslist: 4-2 voor de bezoekers. De beide damessing les gingen naar de Metselaars, maar ook uit de herensingles sleepten zij twee winstpunten. Teleurstellend was hierbij het spel van Peter Soeters tegen Fred Hemmes (4-6, 2-6). Het Zweedse elftal, dat deelneemt aan het wereldkampioenschap voetbal, heeft zaterdag in Boedapest het natio nale team van Hongarije met 2-1 ver slagen. Bij de rust hadden de Hongaren een voorsprong van 1-0. De doelpunten van Zweden werden gemaakt door Ed- jerstadt (58ste en 80ste minuut) en voor Hongarije door Fazekas (19e minuut).... Aantal toeschouwers 25.000. In Krakau speelden de elftallen van Polen en Oost-Duitsland tegen el kaar gelijk 1-1. Deze stand was reeds bij de rust bereikt. Voor Polen scoorde Deyna (20e minuut) en voor Oost-Duits land Vogel (24e minuut)... Aantal toe schouwers 15.000. 55.000 scholieren woonden zaterdag in Londen de school-interland bij tus sen Engeland en West-Duitsland. De Britse junioren wonnen met 3-0. Door een gelijk spel (0-0) tegen Va lenciennes in de return wedstrijd voor de halve finales van de Franse voetbal beker heeft Nantes zich geplaatst voor de eindstrijd. Wantes had de eerste wedstrijd met 2-0 gewonnen. JüLICH VVOG, vorig seizoen zowel kampioen van het zaterdag-amateur- voetbal als algeheel kampioen van het Nederlandse amateurvoetbal, heeft zich maandag in het Westduitse plaatsje Jü- lich in alle opzichten gerevancheerd. De sterkste Nederlandse amateur- ploeg heeft dit jaar een niet overtui gend seizoen gehad en slaagde er niet in zich te plaatsen voor de nieuw ge vormde eerste klasse van 't zaterdag voetbal. Bovendien verloor VVOG op 2 mei, op eigen veld, de eerste wedstrijd tegen de Westduitse kampioensploeg Jülich met 0-3. Maandag echter behaal de VVOG in de uit-wedstrijd eenzelfde overwinning in een bikkelhard duel, dat de Keulse scheidsrechter Pesch volledig uit handen liep. WOG nam voor rust door Bruining (doelpunten in de 9e en 29e minuut) en Boode (37e) een beslissende voorsprong. Na rust werd Jo de Lange van WOG wegens een te harde charge uit het veld gestuurd. Hij werd even later gevolgd door de Westduitser Rick, die Dick Schaftenaar had nagetrapt. ROME Pietro Anastasi, de 22-jari- ge aanvalsspits van Juventus, is zater dag niet met de Italiaanse selectie naar Mexico vertrokken. Anastasi had last van een niet kwaadaardig gezwel in zijn buik en moest met spoed geope reerd worden. De ingreep vond zater dagmorgen plaats. Hij zal ten minste nog een week in het ziekenhuis moeten blijven en behoeft daarna nog eens an derhalf tot twee weken voor hij weer honderd procent is. De Italiaanse manager Ferrucio Val- careggi heeft ter vervanging van Anas tasi onmiddellijk twee spelers opgeroe pen, namelijk Boninsegna en Prati. Ita lië ging met 21 spelers naar Mexico. De twee nieuwelingen volgen vandaag. Uit de oorspronkelijke groep was Anastasi de jongste speler. Zijn trans- ferwaarde ligt rond de 3.500.000 gulden, dat is in ieder geval het bedrag dat Ju ventus voor hem heeft betaald. Zijn mogelijke vervanger Boningsegna ligt in dezelfde prijsklasse. Het oorspronke lijk niet kiezen van Boningsegna was de grootste sensatie in het Italiaanse voetbal na het uitschakelen van AC Mi lan door. Feijenoord voor de Europese beker. Pierino Prati is koplooper van AC Mi lan. In de vorige finale van het Europa Cup-toernooi, tegen Ajax, maakte hij drie doelpunten. DEN HAAG Tijdens nationale jeugdwedstrijden atletiek in Den Haag, heeft Frank Nusse (AAC/Am- sterdam) een Nederlands record ge vestigd op de 110 meter hord'en voor jongens. Hij maakte een tijd van 14,6 seconden, 0,2 seconden onder de door de KNAU gestelde limiet voor dit nieuwe nummer met horden van een meter hoogte. De tijd van Nusse is 0.4 seconden binnen de limiet voor deelneming aan de Europese jeugd kampioenschappen, die van 11 tot 13 september in Parijs worden gehou den. ARNHEM Tijdens de nationale zweef vliegwedstrijden werd op het zweefvliegcentrum Teriet bij Arnhem maandag als eerste opdracht een drie hoeks vlucht gevlogen van Teriet naar Venlo, vandaar naar Winterswijk en vervolgens terug naar Teriet. Eerste werd daarbij Jaap van Stein- foom uit Amsterdam, die de vlucht in drie uur 1 minuut volbracht, gevolgd door Dick Teuling uit Eindhoven als tweede met drie uur 36 minuten. Derde was de Belg Bleukens met 4 uur en 3 minuten.

De Vallei | 1970 | | pagina 17