PSV LEF A -je ugd gelijk tegen Wales: 1-1 Van Zanten: „Dit was geen voetbal meer" Toch nog Grote Prijs? Doesburg terug naar Spangen Pummie voelt zich bedrogen World Cup-rally Ceulemans verslagen Tennisdames wonnen VP ellerdieck brak enkel Jashin toch naar Mexico Etappezege voor Merckx Sportkalender Acht ton Club van de toekomst 1\IET GEMEEN ISK LIBRE Feijenoord-Twente za terdaga vond ZAKEN JAN MELDER ONMISBAAR TRANSFER Geels en Romeijn niet vergeten SPORT IN 'T KORT WOÉNSOAG 20 MEI 1970 JAN VAN BEVEREN GAA T NAAR JAK YAN BEYER EK ,.Wie zwijgt stemt toe" GLASGOW „Dit was geen voetbal meer. De Welshmen trapten naar alles wat maar bewoog. Als wtf nog éénmaal zo'n wedstrijd moeten spelen, trekken we ons terug van alle toekomstige jeugdkampioenschappen. Mijn spelers zitten van top tot teen ander het bloed en de schrammen". ROTTERDAM Jan van Beve ren zal in het nieuwe seizoen het doel van PSV uit Eindhoven verdedigen. Belde voetbalclubs hebben in principe overeenstemming bereikt. In principe, want eerst op 1 juni gaat de transfer markt open en kunnen de contracten worden getekend. Sparta zal voor zijn nationale doel man achthonderdduizend gulden ont vangen. Bovendien komt Pim Doesburg, die enkele jaren geleden van de Rotter damse club naar PSV ging terug naar Spangen. Tenslotte zal Philips op Span gen een lichtinstallatie aanleggen. Met deze transfer, die op 1 juni zijn beslag krijgt, is een einde gekomen aan de talloze speculaties rond Van Beve- ren. Het gerucht, dat hij naar Feijenoord zou gaan, is nu ook de wereld uit. Reeds eerder had trainer Happel ver klaard, dat hij liever enige aanvallers aan zijn kernploeg zou willen toevoegen dan een doelman. Het transferbedrag, dat Sparta voor Van Beveren vroeg, noemde Happel bovendien aan de waanzinnig hoge kant. Alle partijen, die bij deze transfer in het geding zijn Sparta, PSV, Van Be- veren en Doesburg weigeren op dit moment enig commentaar te leveren. „Ik hoop, dat het PSV wordt maar het is nog een vraagteken", aldus Van Beveren. „Van een lichtinstallatie weet ik niets af. Ik weet ook niet welk be drag Sparta voor mij vraagt. Daar heb ik ook niets mee te maken". Van Beveren verder over PSV: „Het is een club van de toekomst. Je hebt iets om voor te strijden". Jack van Zanten, leider van het Ne derlandse elftal dat deelneemt aan het jeugdtoernooi van de Europese Voetbal unie (UEFA) in Schotland, was woe dend over het grove spel van de ploeg uit Wales, waartegen Oranje in de tweede wedstrijd met 11 gelijkspeelde. Coach Mike Smith van Wales vond het allemaal niet zo ernstig. Volgens hem had zijn team wel hard, maar niet gemeen gespeeld. „De Nederlanders houden ervan zonder tackelen de bal te spelen. Hadden zij soms verwacht, dat wij zouden blijven toekijken wat zij de den? De Nederlanders lieten zich om de minste of geringste aanleiding over het veld rollen en deden, alsof ze vreselijke pijnen doorstonden". Zo hard was de strijd tussen beide teams, dat de Hongaarse scheidsrechter Jan Birocki rechtshalf Mike Brown van Wales van het veld moest zenden. Ook noteerde hij drie spelers in zijn boekje: Impey en Showers van Wales en de Nederlander Visser. In de al evenmin vriendschappelijke wedstrijd tussen Schotland en Italië door Schotland met 21 gewonnen werd de Italiaan Vegliach van het veld gestuurd. Het toernooi in Schotland wordt in vier poules verspeeld, waarbij de poule winnaars naar de halve finales over gaan. ZAANDAM Er is een reële kans, dat de Grote Prijs van Nederland voor formule I-wagens op 21 juni te Zand- voort toch kan worden verreden. Nederlands grootste autosportevene ment, dat vorige week door geldgebrek stervende was, lijkt door constant bin nenstromende giften en garantieverkla ringen alsnog te worden gered. Gisteren was in totaal een bedrag van 105.000 guld. binnen aan garanties en stortingen. Indien voor de Grand Prix nog een bedrag van dertigduizend gul den wordt gestort en voor vijftigdui zend gulden garanties wordt gegeven zal er worden gereden. Vrijdagavond valt de definitieve be slissing over de race. EINDHOVEN De Eindhovenaar Henk Scholte zal van 4 t/m 7 juni in Zeelst (bij Eindhoven) zijn titel van na tionaal kampioen in het libre verdedi gen tegen: Joop Roodenburg (Voorhout); Piet Vet (Berkhout); Hans Sundquest (Schie dam); Janus Jacobs (Amsterdam), Flip Beekman (Amsterdam), Louis Rijvers ('s-Gravenzande), Jean Bessems (Cadier en Keer). Debutant in de ereklasse is de Noord hollander Piet Vet, die in de voorwed strijden een algemeen gemiddelde van ruim 88 haalde. Diezelfde voorwedstrij den betekenden ook het einde van het ereklasserschap voor Bart van Hinthum (Oss), Bennie Velthuis (Oldenzaal), en Gerrit Klinkert (Amsterdam). Zij ble ven beneden de limiet van 40. De uitslagen van de tweede wed strijddag waren: poule a: Bulgarije Zweden 30, SchotlandItalië 21; poule b: FrankrijkHongarije 00, NoorwegenFinland 02; poule c: Ne derlandWales 11, Zwitserland West-Duitsland 12; poule d: België Oost-Duitsland 02, RoemeniëTurkije 0—0. Na twee dagen zijn de standen in de verschillende groepen: GROEP A: Schotland 2 1 1 0 3 4—1 Bulgarije 2 1 1 0 3 52 Italië 2 10 12 2—3 Zweden 2 0 0 2 0 05 GROEP B: Hongarije 2 1 1 0 3 40 Frankrijk 2 1 1 0 3 3—0 Finland 2 10 12 2—4 Noorwegen 2 0 0 2 0 05 GROEP C: West-Duitsland 2 2 0 0 4 5—3 Nederland 2 1 1 0 3 72 Wales 2 0 111 3—4 Zwitserland 2 0 0 2 0 2—8 GROEP D: Oost-Duitsland 2 2 0 0 4 30 België 2 10 12 3—4 Roemenië 2 0 111 23 Turkije 2 0 111 0—1 De nationale doelman bevestigde dat hij inderdaad zijn laatste seizoen bij Sparta heeft gespeeld. Bij de vraag, of het nu PSV zal worden hulde hij zich eerst in een diep stilzwijgen. Tenslotte verklaarde hij: „Besluit maar met: „Wie zwijgt stemt toe". PSV schijnt voornemens te zijn nog enkele gerenommeerde spelers aan te trekken. Er wordt onderhandeld met Vos van ADO. Mansveld van ADO is in onderhande ling met het Belgische Anderlecht. Voor Ruud Geels van Feijenoord, die van plan is zich op de transferlijst te laten plaatsen schijnt ADO belangstel ling te hebben. PIM DOESBURG terug naar Sparta Het Rotterdamse sportpaleis-in-aan- bouw kreeg gisteren bezoek van en kele Feijenoordspelers, die de gang van zaken eens kwamen bekijken. Drie van hen, Laseroms, Haak en Is raël poseerden een moment bij de gangmakersmotor met een blik op de toekomst als de wanden van het paleis zullen dreunen van het geweld van deze machines. MAASTRICHT Gerardus „Pummie" Bergholtz (30), razendsnelle rechts buiten. eens bij Feijenoord. nu nog in dienst van het Brusselse Anderlecht. Ver moedelijk het volgende seizoen, eveneens in het Brusselse, rechter aanvaller van eerste-divisieclub Racing White. Maar dat vermoedelijke hangt van vele factoren af. Factoren die berusten op na-ijver van de twee Belgische clubs, van lankmoedigheid van Ander lecht, de vereniging die bij Bergholtz vele hartstochten wakker riep. De club die hem verafgoodde, ver guisde en tot in het diepst van zijn ziel vernederde. Die hem als „onbruikbaar" in de „goot" wierp, maar toch de club, die nog altijd 180.000 keiharde guldens voor hem wil vangen. Twee spelers van de selectiegroep van Uruguay, Fontes en Castillo, zijn door de elftalleiding beboet met 100 dollar wegens het veroorzaken van on geregeldheden in het veld tijdens een oefenwedstrijd door schreeuwen. UTRECHT Centrale verdediger Wellerdieck van DOS zal in de belang- rijke laatste competitiewedstrijd van LIMA (Peru) Voor zeven deelnemers aan de World Cup-rally is de „Route van de Inca's" met de Tidio-pas op 4875 meter boven zeeniveau het zwaarste deel van de rit van Londen naar Mexico-Stad, een te moeilijke opgave geweest. Toen dins dagmorgen de controlepost van Huancayo werd gesloten waren er nog 32 in de str(jd. Tot de uitvallers behoorden de Franse Citroën-r(jder Guy Verrier, die vier de stond in de algemene rangschikking. In Londen startte begin mei 96 equipes. De Fin Hannu Mikkola en zjjn Zweedse co-equipier Gunnar Palm, leiders in het algemeen klassement, meldden zich met hun Ford Escort als eerste aan de con trolepost en liepen opnieuw op hun rivalen uit. DOS in Groningen tegen GVAV niet van de partij zijn. Wellerdieck kwam zondag in de wed strijd tegen FC Twente in botsing met een van zijn tegenstanders. Foto's die na afloop werden gemaakt, wezen uit dat hij een gebroken enkel heeft opge lopen. ROTTERDAM Feijenoord speelt zijn laatste competitiewedstrijd tegen FC Twente zaterdagavond om acht uur in het Stadion. Zondag is de finale van het internationale jeugdtoernooi in de Rotterdamse „Kuip", Gerardus Bergholtz, opvallend ge kleed in een zwart nappa jasje, bont gekleurde trui en shawl, is niet meer de zorgeloos rondtoerende jongeman, die in het prille begin van het betaalde voetbal bij MVV furore maakte. Ter wijl Maastricht op de knusse terrasjes langs het eeuwenoude Vrijthof uitbun dig geniet van de warme zon, slentert hij door de eveneens oude nauwe straatjes, waar Limburgs hoofdstad zo rijk aan is. Belangstellend observeert hij kleine winkeltjes, waar modieuze kleding te gen knappe prijzen ligt uitgestald. Sinds hij kennis maakte met manne quin Bettina uit het Antwerpse, zit „Pummie" in zaken. Filosofeert hij: „Wat is voetbal. Wie is Anderlecht. Zaken doen, dat telt. In de voetballerij word je toch niet serieus genomen. Ben je slechts een nummer, dat bij de gratie en de nukken van be paalde personen wordt uitverkoren om je talent te etaleren". Vol wrok vertelt Bergholtz over zijn slechts gedeeltelijk geslaagde optreden bij Anderlecht. „Jarenlang heb ik me voor die club uitgesloofd. Tweemaal was ik erbij dat we kampioen werden. Breng je de club na een enorme terug val in de finale van de Jaarbeursbeker en dan mag je in die finale niet mee doen. En dat terwijl het publiek om je zit te brullen. Nee, ook al zijn ze nog zo slecht; de spelers, die op de nominatie voor Mexico staan bijvoorbeeld een volledig uit vorm zijnde Van Himst en Puis gaan voor. Die moeten voor An derlecht naam maken". Wrok en nijd nemen bij Gerard Bergholtz momenteel nog een belangrij ke plaats in. Hij voelt zich bedrogen. Vooral door een landgenoot die hij maar al te vaak uit de put haalde: Jan Mulder, Anderlechts „enfant terrible". „Eens", zo zegt hij, „was Jan Mulder mijn grote vriend. Lief en leed hebben we samen gedeeld. We hebben elkaar uit de put gehaald. En dan komt de te leurstelling". „Uit puur egoïsme handelde hij, na dat ik terwijl hij was geblesseerd tegen Internazionale zo sterk had ge speeld en hij zijn plaats in de finale weer opeiste. Hij was niet fit, maar wilde kost wat kost spelen. Vergeten was hij op slag, dat ik met hem naar masseur Coumans was getrokken om zijn slepende blessure te behandelen. Vergeten was hij onze vriendschap om dat hij zich bedreigd voelde. „Ik moest wel vallen, want Jan Mulder weet het bestuur van Anderlecht te be spelen, weet dat hij in de aanval van het elftal onmisbaar is. Ik kan het niet ontkennen, hij is een groot spitsspeler, maar zo'n handelwijze is erger dan een dreun met een gummiknuppel. „Smerig ben ik behandeld, bar sme rig. Nu spreekt iedereen er schande van. maar wat koop ik daarvoor". „Pummie" Bergholtz slentert verder, zit in zaken, waar hij door onafschei delijke Bettina sterk aan wordt herin nerd. Hun afzetgebied moet groter worden. „Wat is een voetballer", zegt zij. „De meesten worden met de rug aangeke ken als de grote jubel voorbij is. Je moet toch langer leven dan die korte periode waarin je op handen wordt ge dragen". Gerardus Bergholtz schrikt wakker uit zijn overpeinzingen. Voor de zoveel ste maal heeft hij zijn gal gespuugd, heeft hij een zaak in herinnering ge roepen, die hij het liefst zo snel moge lijk wil vergeten. Bevrijd glimlachend, genietend van het verkoelende water van een voortja gende Maas, komt er toch een glimp van triomf in zijn ogen. „Ik ben er meer dan ooit van overtuigd, dat voet bal vergankelijk is. Ik moet aan een andere toekomst denken. „De handel, het gaat lekker. We heb ben al een aardige omzet. Als de trans fer met Racing White rond is, dan kan ik weer leven. Mijn periode bij Ander lecht is voorbij, al heb ik de indruk, dat men mij niet wil laten gaan. In een be slissende wedstrijd kan ik nog altijd nuttig zijn. Dat heb ik bewezen. „Voor mij hoeft het echter niet meer. Als je zoveel voor een club hebt gedaan en daarmee wil ik niet zeggen dat ik altijd een lieverdje ben geweest mag er nu best een beetje soepelheid zijn. Maar wat wil ik. Van Anderlecht kun je alles verwachten". ROTTERDAM „Ik vond het «en bijzonder leuk gebaar", zei Ruud Geels toen hij uit handen van aanvoeder Is raël een enveloppe met inhoud kreeg aangeboden. De spelers van Feijenoord die na het veroveren van de Europa Cup een flin ke premie kregen, hadden allen een ge deelte van deze premie afgestaan om Geels, die verschillende Europa Cup wedstrijden heeft gemist en Romeijn, die door een schorsing drie wedstrijden absent was, enigszins schadeloos te stel len. MOSKOU De 40-jarige Lew Jas hin, populairste doelman van Rusland, gaat toch naar het wereldkampioen schap voetbal in Mexico. Trainer Gavril Katsjalin heeft dit besluit genomen omdat zijn eerste keeper Rudakow een blessure opgelopen heeft, die zijn vorm wel eens zou kunnen verstoren. Er komt overigens nog een doelman naar Mexico, want Katsjalin is een bij zonder voorzichtig man. De naam van keeper is Leonid Schmuz, een van d^ grootste talenten van Rusland. Hij zal reserve zijn, voor het geval dat tweede keeper Anzor Kazasjwili iets zou overkomen. Voor Lew Jashin wordt dit het vierde wereldkampioenschap van zijn carrière Hij was reeds van de partij in 1958, 1962 en 1966. SAN VINCENZO De Belg Eddy Merckx won de tweede etappe van de wielerronde van Italië, van Comerio naar San Vicenzo in de sprint. De Ita lianen Zandegu en Bitossi werden in dezelfde tijd 4 uur 5 min. 56 sec. over de J64 km. tweede en derde. Dit was voor Bitossi voldoende om de roze leiderstrui te behouden. 21-5: voetbal, Noorw. Tsj. Slowa kije, Oslo; idem, NS-toemooi, Hilver sum. 24-5: biljarten, K. v. N., Neo ankerka der 47/2 ereklasse, Waalwijk. 22 en 23 - 5: autosport, Drie Provinciën Rit. RAC-Noord. 23 en 24 - 5: Wandelen, Natuurvrien den, Ede. 23 - 5: atletiek, Ned. Stud. Kamp., Nij megen; Karate, Eur. Kamo. Ham burg; wielrennen, Ronde Haarlem mermeer. 23 en 24 - 5: atletiek, 4 distr. ontmoe ting sen.; autosport, Bloesem rit, Zuid-Limburg; wandelen, Tweedaag se Kortrijk (Belg.); idem Tweedaagse, Diekirch (Lux.); motorsport, wegrace» Zandvoort; voetbal, intertoto Groep 1. 23 tm. 25-5: Tennis, proftoemooi, A'dam. 23 tm. 28 - 5: Criterium der Zes Provin cies (pr.) Frankrijk. 24-5: Gewichtheffen, nat. kamp. Ie klasse; voetbal, Equador Engeland; wielrennen, Ronde van Ulft (as. am); Jeugdronde van Tiel; atletiek. Noord H„ Zuid., Zuid Ned. te Haarlem; idem, 2e. int. Westland Marathon, Maassluis; wielrennen, Omloop van de Kempen; motorsport, nat. cross Valkenswaard, Raalte, Doetinchem; wegraces Montfort (Limb.); korfbal, toernooi om AKB-schild met o.a. Gel derland, A'dam. 24 tm. 6-6: wielrennen, Ronde van Gr. Britt. (am). 25 en 26 - 5: Judo, Eur. Kamp., Oost- Beril jn. 27 - 5: voetbal, finale KNVB-beker. 28 tm. 31 - 5: voetbal, ADO-jeugdtoer nooi Den Haag. LAS VEGAS Wereldkampioen Raymond Ceulemans is het toernooi om het 25e wereldkampioenschap drieban den in de Amerikaanse stad Las Vegas begonnen met een nederlaag tegen de Amerikaan Eddie Robin. Ceulemans speelde ver beneden zijn normale ge middelde. Hij gebruikte voor 58 caram boles 49 beurten en maakte een hoogste serie van vijf. De topproduktie in een beurt van Robin was zes caramboles. FREIBURG Het Nederlandse da- mes-tennisteam heeft gisteren in Frei burg in de eerste ronde van het toer nooi om de Federationbeker, de Davis- beker voor dames, met 30 gewonnen van Griekland. De gedetailleerde uitslagen zijn: Ma rijke Schaar - Carol Kalogeropoulos 6 0 61, Betty Stoeve - Denise Astiri 62 62, Betty Stoeve/Trudy Walhof - Carol Kalogeropoulos/Denise Astiri 62 7— Het Poolse voetbalelftal heeft in een vriendschappelijke wedstrijd met 2-0 gewonnen van Denemarken. De ruststand was 1-0. De doelpunten werdeh gemaakt door Banas en Jarosik. Er waren 15.700 toeschouwers. Raymond Delisle heeft dinsdag avond in Saint Etienne de tijdrit ge wonnen, die vooraf ging aan het crite rium van de Zes Provincies, een wed strijd in Midden-Frankrijk. De uitslag van de tijdrit over 5000 meter op de helling van de Rochetaille: 1. Delisle (Fr) 10 min. 1,2 sec; 2. Ocana (Sp) 10.12,5; 3. Pingeon (Fr) 10.13,7; 4. Van Springel (Belg) 10.20,3; 5. Aimar (Fr) 10.20,8; 6. Grosskost (Fr) 10.23,2; 7. Van Impe (Belg) 10.34; 8. Poulidor (Fr) 10.34,1; 9. Roger de Vlaeminck (Belg) 10.36; 10. Letort (Fr) 10.40,7.

De Vallei | 1970 | | pagina 13