KANKER PAVILJOEN nanciele notities Uitbreiding Spaanse AKZO YMF VAN LEED F 28.7 VERLIES MILJOEN OMZET VAN BIJENKORF f725 MLN. Dikkers geen dividend 1969 beurs overzicht Unilever en Kon. Olie vast 8V4 pet. lening Ned. Credietbank Waterhoogten Genomen risico's bleken achteraf te groot NIEUW BELEID VASTGESTELD PGEM handhaaft order Alsthom Kareltje Knetter en de blauwgeruite kiel Philips meer actief in Japan m PILOOT STORM TEKKO TAKS BESTAANSZEKERHEID Waarde aandeel Unitas BELEID wisselmarkt Pagina 2 WOENSDAG ,..u. «IfSSSEg-S® 173 „Khan-Tau". „Nooit van gehoord". Ze haalde haar schouders op en begon in een dik naamboek te zoeken. „Waarom neem je een gewoon kaartje?" vroeg een vrouw achter hem meelevend. „Na zo'n operatie had je toch beter een slaapplaats kunnen reserveren? Als je straks naar boven moet klimmen, scheur je misschien je hechtingen". „Ik heb geen geld", zuchtte Oleg. Hij sprak de waarheid, abonnementen reisden zonder zorgen. D station bestaat niet»" Zijn.SlapPe' ®firo.Tle Toevallig had hij nu zo'n plaatsbewijs sch?eeUwde het meisie d^r het loket en ze sloeg het boek dicht. „Neem f - iH 'r -i t sl iZzi knieën strekte, realiseerde Oleg zich, geen erg indrukwekkend misschien, dat zijn tocht naar Vega zou eindigen maar voor deze gelegenheid goed ge in marteling en bedrog. Het zou erop uitdraaien, dat hij aan haar hogere eisen stelde dan hij zich zelf kon opleggen. In hun hoogmoed waren ze het er over eens geweest, dat geestelijke ge noeg. (1) De Nieuwe Economische Politiek maar een kaartje ergens anders heen" „Het moet bestaan", Oleg glimlachte zwakjes. „Het is er al een jaar. Ik ben in 1921 door Lenin begonnen. Beperk- er zejf vandaan gekomen. Als ik het te ondernemingsvrijheid was toen toe gestaan. (Noot van de vertaler). Het was benauwd en hij transpi- meenschap meer waard was dan wat reerde. Toch haalde hij de nauwe staat niet in het boek, dus hoe kan het r\r»lr Aflnnt» V% n *v» V\nn»« r-> %-v-» am «-1 i - 4. 1_i ook. Maar na met haar samen die machtige brug te hebben geslagen, bontmuts uit zijn plunjezak en stroop- dan bestaan?" te het ding over zijn hoofd, zoals een kwam hij tot de ontdekking, dat zijn hoedenmaker het op een rekblok doet. „De treinen stoppen er, eerlijk!" Oleg raakte meer in vuur dan goed handen zwakker begonnen te worden. Hij zwaaide zijn plunjezak over zijn Was voor iemand, die net een operatie Hij was op weg naar haar toe om ene schouder en zette een gezicht, of achter de rug had ,Je kunt er zelfs haar overmoedig van het ene te over- x tuigen, terwijl hij door het andere Lev Leonidovichs mes op de operatie- werd gefolterd. En als ze wegging, en tafel had gelegen. In die kwasie-uit- hij nog geen twee weken terug onder kaartjes kopen". Doorlopen als je geen kaartje moet hij alleer. achterbleef in haar kamer, zou hij zich kermend op haar kleren storten, op al haar kleine bezittingen, tot haar geparfumeerde zakdoekjes toe. Nee, hij moest verstandiger zijn dan geputte toestand, een doffe blik in zijn ogen, sleepte hij zich tussen de hebben, burger. De volgende!" „Goed zo, die vent staat ons alle maal op te houden", werd achter hem het eerste het beste schoolmeisje en had, maakte Oleg met beverige vin- rijen door tot vlak bij het loket. Om- verontwaardigd gemopperd. „Waarom dat er een agent in de buurt stond, neemt ié geen kaartje naar het station werd er niet gévochten. Toen iedereen het volle oog op hem naar het station gaan. gers een gebaar naar de schuine bin- Hij baande zich een weg naar het nenzak van zijn overjas om zijn achterbalkon niet naar voren, niet plaatsbewijs tevoorschijn te halen, langs de twee studentjes en sprong Trouwhartig stak hij het de „kame- van de tram. Iemand schreeuwde hem raad-burgerwacht" toe. een vloek achterna. De politieman, een flink uit de Niet ver van de tramhalte stond een kluiten gewassen, besnorde Uzbek, zag die dikke schedels hebben losgebeukt 'Al nirtlö triAAl tlOC fft irAl<lrArtAn aam ai><m 4- aL. aam ^am»a 1 TT'1 vrouwtje viooltjes te verkopen, een ander. De zon ging al onder. Oleg trok zijn overjas aan en nam een tram naar het station. Ditmaal was de wagen lang geopereerd". eruit als een jonge generaal. Hij las het biljet met een plechtig gezicht en zei tegen de mensen vooraan in de rij ,Laat die man eens langs. Hij is net niet zo vol. In de stationshal zocht hij rond in de drukte, vroeg links en rechts en werd telkens verkeerd ingelicht. Ein delijk kwam hij terecht in een soort paviljoen, net een overdekte markt, Hij gaf Oleg een teken, als nummer drie in de rij te gaan staan. Met een doodmoede blik nam Oleg zijn nieuwe buren op. Hij probeerde zich niet tussen hen in te dringen, maar bleef met gebogen hoofd naast waar ze kaartjes naar allerlei verre de rij staan. Een dikke, al wat oudere oorden verkochten. Er waren vier lo ketten, met voor elk een rij van zo'n schaduw van een bruinfluwelen hoed, honderdvijftig, tweehonderd mensen, waarvan de rand wel een schoteltje En daar hoorden er ongetwijfeld nog leek, pakte hem beet en trok hem meer tussen, die op dat moment even voor zich. Uzbek, zijn gebronsde gezicht in de om hem uit de rij te halen. „Waar ik heen wou ligt dertig kilo- waren weggelopen. Het beeld van dagenlang wachtende rijen op een station was Oleg meteen weer vertrouwd, het was alsof hij nooit anders had gekend. Er veran- Oleg monterde op nu hij al zo dicht bij het loket stond. Hij zag een paar meisjesvingers, die kaartjes naar bui ten schoven en het zweetdoortrokken geld van de passagiers, gepast of wat derde veel in de wereld: kleren, teveel, dat ze uit een dichtgenaaide meter van mijn woonplaats en anders moet ik zeventig kilometer terug", jammerde Oleg nog door het loket. Maar zijn woorden waren niet veel meer dan slap gezwets, zoals ze het in het kamp noemden. Hij ging al door de knieën. „Goëd, geef me er dan maar een naar Chu". Dat station kende het meisje meteen en de prijs wist ze ook. Er was nog straatlantaarns, de gewoonten van de zak of uit hun riem haalden. Hij jeugd, maar dit was, zoalng hij zich hoorde hun schuchtere vragen, mee- plaats. *01eg kon "zijrTgoed gesternte kon herinneren, al zo geweest, in 1946, dogenloos beantwoord door het meis- zegenen, in 1939, in 1934 en in 1930. Etalages je. Ze zette er vaart achter, en flink ook, dat was wel duidelijk. Nu was het Olegs beurt zich voor over te buigen naar het loket. waar de etenswaren uitpuilden had hij meegemaakt in de NEP-periode, (1) maar stationsloketten, waar je zo maar bij kon komen kon hij zich niet meer voorstellen. Alleen de mensen met speciale kaartjes of overheids- Hij ging een eindje van het loket vandaan, controleerde tegen het licht de gaatjes in zijn kaartje, controleerde het wagonnummer, controleerde de „Mag ik alstublieft één enkel vierde prijs, controleerde het wisselgeld en klas Khan-Tau", zei hij. „Waarheen?" vroeg het meisje. liep toen langzaam weg. (wordt vervolgd) 4426. Hoewel Grepan de beschikking had over een der snelste en meest wendbare jagers van het gouver nement, moest hij weldra tot zijn verbazing en erger nis ondervinden, dat het toestel van Faldar, de Ma giër, veruit superieur was. Als hij bij de achtervolging door zijn grotere vliegervaring kans zag de afstand tussen beide machines wat te verkleinen, had Faldar eteeds weer voldoende reserve-power om buiten schiet- bereik te komen. Niet dat Grepan zijn boordwapen 92. Alsof het afgesproken werk was, schoten de beide vrienden plotseling vooruit en doken op de schat af net of deze er ieder ogenblik van door dreigde te gaan... Ieder bij een hengsel probeerden zij de kist uit het zand te tillen. Terry lukte dit direct, maar Tekko had werkelijk beide handen nodig om het zware gevaarte omhoog te beuren en te verplaatsen. Dank zij Archime des was onder water echter mogelijk wat daarboven nooit gelukt zou zijn en weldra zeulden de beide vrien den langzaam maar zeker met hun lang begeerde last had geweten, had ik mijn kaartje be waard om het u te laten zien". „Ik weet er niets van, hoor. Het dat op z'n vergunning staat? Hij mag dan net geopereerd zijn, maar daarom hoeft-ie nog niet zo pietluttig te doen". Goeie God, hij had het die lui graag eens flink ingepeperd! En niet met halve maatregelen: hij zou het hoofd van het personenvervoer erbij hebben gehaald en de stationschef! En dan op om zijn beetje recht een nietig, miserabel beetje, maar in elk geval recht. Zolang hij daarvoor vocht, zou hij zich nog mens voelen. Maar de wet van vraag en aanbod was spijkerhard en die van het ver voerswezen evengoed. De vriendelijke vrouw achter hem, die hem had trachten te bewegen, een slaapplaats te reserveren, stak de lokettiste over zijn schouder haar geld toe. En de be hulpzame agent maakte al een gebaar, durfde gebruiken... Het was namelijk plotseling tot hem doorgedrongen, dat Rona, zijn geliefde, zich in het andere vliegtuig moest bevinden. Bovendien hield de ontvoerder voortdurend een krachtveld ingescha keld, als bescherming tegen projectielen en stralen. De jacht zette zich voort tussen de dreigende pieken van het gebergte, maar toen Faldar zag, dat hij zijn achtervolger niet af kon schudden, zoch hij het hoger op. Daar ontwaakte Rona uit haar diepe slaap... in de richting van de zee. De kannibalen zat het echter in die tussentijd lang niet mee. Op de alarmkreet van de beide wachters waren zij, zonder zich eerst om het vuur te bekommeren, fanatiek naar de twee vluchtelin gen gaan zoeken. Maar natuurlijk tevergeefs. En toen brak er bovendien opeens nog een paniek uit ook, om dat de hoofdman die weer bijgekomen was, ontdekte dat zijn hele huttendorp dreigde te verbranden. Het zoeken werd onmiddellijk gestaakt en iedereen moest helpen blussen. ARNHEM De produktiecapaciteit van de tot de AKZO-groep behorende Spaanse onderneming Cyanenka SA, die in haar fabriek te Pratt de Llobre- gat bij Barcelona acrylvezel produceert, zal worden verhoogd tot 28.000 ton per jaar. Hiertoe is besloten teneinde te kun nen voldoen aan de toenemende vraag op de binnenlandse markt en om meer te kunnen exporteren. De thans in aanbouw zijnde uitbrei ding van 12.000 tot 18.000 ton per jaar, zal in april 1971 gereed komen, terwijl de uitbreiding tot 28.000 ton per jaar in de eerste helft van 1972 in bedrijf zal komen. AMSTERDAM De Nederlandse Credietbank NV deelt mede over te gaan tot de uitgifte van nom f 30 min 8 1/4 pet. zesjarige obligaties in stukken van f 100 aan toonder tegen de koers van 100 pet. De inschrijving is op woensdag 27 mei, storting op maandag 15 juni. Officiële notering van de obli gaties ter beurze van Amsterdam wordt aangevraagd. De lening zal in haar ge heel worden afgelost op 15 juni 1967. Vervroegde aflossing is niet toegestaan. Konstanz 423 4- 1. Rheinfelden 367 1. Straatsburg 448 2. Plittersdorf 611 16. Maxau 705 21. Plochingen 180 17. Mannheim 631 18. Stein- bach 215 13. Mainz 539 16. Bingen 427 16. Kaub 522 26. Trier 496 53 Koblenz 538 26. Keulen 580 31. Ruhrort 790 34. Lobith 1418 31. Nijmegen 1188 22. Arnhem 1142 24 Eefde IJssel 710 10. Deventer 580 10. Monsin 5470 8. Borgharen 4078 7. Belfeld 1278 4. Grave beneden de sluis 555 8. AMSTERDAM Het bedrijfsresultaat van de Verenigde Machinefabrieken N.V. over 1969 bedraagt f 20,6 min. tegen f 75 min over 1968. Verleden jaar werd een verlies geleden van f 28,7 min. tegenover een voordelig saldo van f 28,6 min. over 1968. Reorganisatiekosten, verliezen op orders (waaronder ook bewust genomen risico's in verband met het binnendringen in nieuwe markten en handhaving van de werkgelegenheid), verliezen als gevolg van onderbezetting in enige sectoren, de hoge rentestand en de extra uitkering aan het personeel in verband met de prijs ontwikkeling zijn de oorzaken van het verlies. Verwacht wordt, dat dit jaar geen verlies meer zal worden geleden. „Naast de positieve waardering die wij hebben voor de expansie van de laatste jaren, moeten wij vaststellen, dat als gevolg van het ontwikkelen van tal van nieuwe initiatieven een totaal risico is intstaan', dat voor het concern be paald te groot is gebleken. Door tegen slagen van zeer verschillende aard viel het resultaat ondanks veel inspanning negatief uit." De raad van bestuur is zich bewust van het persoonlijke leed van die medewerkers die als gevolg van een reorganisatie het concern moeten verlaten op grond van hun leeftijd of gezondheid en niet of moeilijk elders werk kunnen vinden. „Wij moeten erop wijzen, dat het hand haven van medewerkers, voor wie in het concern geen zinvolle taak meer is weggelegd, meebrengt dat de bestaans zekerheid van zeer vele anderen, werk zaam bij het concern, in gevaar komt. Sluiting van enkele afdelingen zoals Kromhout, de afdeling staalconstructies van Werkspoor-Utrecht e.d. veroorzaakt verliezen door sociale regelingen voor de vertrekkende medewerkers, af schrijvingen op voorraden en vaste ac tiva en veelal extra kosten voor het afmaken van het onderhanden werk. Ernstige onderbezettingsverliezen tra den op bij machinefabriek Stork als gevolg van het feit dat het plaatsen van opdrachten voor ketels en turbines door de openbare elektriciteitsbedrijven werd uitgesteld DEN HAAG In antwoord op schriftelijke vragen van de Kamerleden Krosse (K.V.P.), Wieldraaijer (P.v.d.A.) en Goudzwaard (A.R.P.) heeft minister mr. R. J. Nelissen dinsdag meegedeeld, dat de Provinciale Gelderse Elektriciteits Maat schappij op grond van een „complex van overwegingen" de voorkeur heeft gege ven aan een offerte voor levering van een turbogenerator van het Franse bedrijf Alsthom boven de offerte van Stork Hengelo, waardoor bij Stork ontslag voor 800 man dreigt. Ook nadat minister Nelissen de PGEM zijn mening over de positie van de Neder landse producenten in deze sector had kenbaar gemaakt, heeft de PGEM daarin geen aanleiding gevonden van de door haar genomen beslissing terug te komen. De minister deelt in het antwoord mee, in een en ander aanleiding te hebben ge vonden om contact op te emen met de elektriciteitsproduktie-bedrijven. Deze heb ben zich bereid verklaard in voorkomende gevallen tijdig met het departement van economische zaken contact op te nemen, alvorens beslissingen over de be stelling van nieuwe produktie-eenheden worden genomen. De minister zei voorts, dat nog geen beslissing is genomen over de levering van een turbo-generator voor de uitbreiding van 4e P.E.N.-centrale te Velsen. In de zomermaanden en de vroege herfst 1969 is het gehele VMF-concern aan een nauwkeurig en kritisch onder zoek onderworpen. Op grond van de uitkomsten van dit onderzoek werd een nieuw beleid geformuleerd en vastge steld. AMSTERDAM. „Met 't omzetver- loop in de detailhandel als geheel op de achtergrond mogen wij vaststellen, dat de omzet van het concern zich in 1969- 1970 verhoudingsgewijs beter heeft ontwikkeld dan de omzet van de totale detailhandel. Op zichzelf genomen is de omzetstijging echter niet bevredigend geweest", aldus zegt de raad van be stuur van Bijenkorf Beheer NV in zijn zaterdag verschenen jaarverslag. De omzet bedraagt f 725 min. De to tale baten waren groot 37,0 min (v.j. 36,1 min). De bedrijfseconomische afschrijvingen stegen van 11,7 min tot 13,7 min. Aan rente werd per sal do betaald 8,2 min (v.j. 5,8 min). Aan vennootschapbelasting is verschul digd 5,0 min (v.j. 7,3 min). Toege voegd zal worden aan de reserve voor vernieuwing en uitbreiding 4,2 min (v.j. 5,8 min) en aan het fonds bijzon dere dotaties 122.ÓOÖ (v.j. nihil), waar na de te verdelen winst 5,8 min be draagt. (v.j. 5.5 min).- Voorgesteld wordt een dividend van 18 pet., met dien verstande, dat de houders van ge wone aandelen de keus zullen hebben in plaats van dit contante dividend slecht 5 pet op te nemen in contanten, en daarnaast te ontvangen een belas tingvrije uitkering in aandelen van 4 pet uit de agioreserve. ROTTERDAM De netto intrinsieke waarde van een aandeel Unitas van no minaal f 10 bedroeg per 14 mei 1970 f 95. Dit komt overeen met een pro forma afgifteprijs van f 99. De dien overeenkomstige cijfers waren per 15 april 1970 respectievelijk f 103 en f 108. Aldus een communiqué van de vennootschap. Fonda Vorige late tcoer* not A.K.Z.O. Alg. Bank Ned. Amrobank Amsterdam Rubber Deli Mij eert. Dordtsche Petrol. Heineken's Bier H.A.L. Hoogovens nr.c.v.a. H.V.A.-mijen ver. KJJ.M. Kon. Petroleum Nat. Ned. cert. Philips gem. bez. Robeco Rolinco Scheepvaart Unie Unilever Ned. 7 j. Ned. 25 j. Ned. 7 j. Ned. 25 j. Ned. Ned. Ned. Ned. Ned. Ned. Ned. Ned. Ned. Ned. Ned. Ned. Ned. c.v.a. '69 8 8 8 8 7è 7 7 '69 *70 '70 '69 '66-1 '69 '68-1 6i '68-2 6i '68-3 6i '68-4 6è '66 61 •67 61 '67 6 '65-1 5i '64-1 51 '64 5 84 236.5 53.9 53.8 761 193.5 82.5 100.5 60.3 120 117.3 101.6 60 213.3 168.9 70.4 85.2 100.8 100.8 99.8 92.9 88 87.4 82.8 82.7 82.7 82.7 84.6 80.9 80.7 82.1 80.7 77 85.3 240 53.9 50 54.7 769 192.6 82 99.9 60.5 116.1 119.2 99.7 59.9 212.9 168 70.2 87.5 101.2 99.5 100.9 99.8 92.8 88 87.2 82.8 82.8 82.8 82.8 84.6 81 80.8 82.3 80.6 76.9 Ned. Ned. Ned. Ned. Ned. Ned. '58 4i '64 4i '59 41 '63-1 41 '61 4 '53 31 210 „Ik eet mijn bolhoed op, als ik hem niet er gens van ken...", mompelde Dieks Drebbelkoek na denkend. Hij bekeek de kleine schelm eens aan dachtig en tastte zo ver hij kon in zijn herinnering terug. En toen wist-ie plotseling weer, waar hij de dwerg eigenlijk van kende. „Ja, dat is hem!" riep hij uit. „Halt! In naam der wet! Gij zijt mijn gevan gene!" - Hij richtte dreigend zijn schietplu op de dwerg, die zat te bibberen als een schoothondje en vervolgde. „Je bent erbij, makker! Ik ken je weer! Jij bent een van die geslepen bankrovers, die de blauwe geruite kiel uit de kluis hebben gestolen! Jij hebt de kale procuratiehouder op zijn kop geslagen! Jij heb met je baas een treinongeluk veroorzaakt, waarvan ik zelf bijna het slachtoffer geworden ben! Haha, maar alles tevergeefs. Dieks was er óók nog! De arm van Dieks mag dan dik en log lijken, maar hij is lang hoor! Héél lang! Op een kwaad moment krijgt-ie je toch te pakken. En vertel daarom maar eens gauw waar hangt je baas uit?" - Ja die baas van Asmar, die professor Nosco, waai hing die eigenlijk uit. Onder water natuurlijk, zal iedereen opmerken, En zat-ie soms nu al in de maag van die uitgehongerde carchias glaucus? Dat scheel de eerlijk gezegd maar weinig, want de geleerde schurk gaf geen cent meer voor zijn leven. De haai wierp zich namelijk met opengesperde muil op zijn prooi... Doch toen geschiedde er iets vreemds, iets héél vreemds... Een onderzeeër van een onbekend type naderde onhoorbaar door het water. Het vaar tuig voerde geen vlag en ook geen nummer. Het was dus onmogelijk uit te maken tot welk land het behoorde. In de boeg was een groot uitkijkraam aangebracht en achter dat raam stonden twee man nen van een vreemd en raadselachtig uiterlijk. „Stel de glaucus, met een raket buiten gevecht, ad judant," zei een van die mannen. „Maar zorg ervoor dat je professor Nosco niet raakt..." - „Tot uw or- ders, prins Dahnir", antwoordde de andere... Ned. staffell. *47 3i Ned. '51 3i Ned. '53 1-2 3i Ned. '50 1-2 3i Ned. 54 1-2 31 Ned. grootb. '46 3 Ned. dollarl. '47 3 BNG won.bl. '57 6 id. 30-jar. '58/'59 4è BNG '67-1-2 63 BNG '68-1-2 63 BNG *67-1-2-3 6è BNG '65-1 6 BNG '58-1-2-3 43 Bk. mid. kred. '66 7 Nat. Inv.b. '65 53 Fr. Gron. h.b. dw 6 Alb. Heijn 55 4 Brit. Petrol. 66 71% Bijenkorf Beheer 6 Co-op r.spaarbr. Ned. Gasunie '69 74 Ned. Gasunie '66 7i Ned. Gasunie '66 64 Philips dlr *51 4 Pegem 1-2 1957 6 Pegem 1958 54 Rott. Rijn Pijpl 51% K.L.M. 1968 7 K.L.M. 15-jarig 5 Ned. Sp.w '57 1-2 43 A.K.Z.O. 43 Bergh. Papier 44 Gelder Zonen v. 43 Grasso 53% K.L.M. 53 Meteoor beton 53% Ned. Middens! B. 64 Rolinco f 1000 64 Stokvis 43% Thom/Dr.-Verbl 4è% Ned. cred.b. aand. b. Ned. Midd.bank a. Slavenburg's a. Albert Heijn Arnh. scheepsb. eert Befo „b" Bergh/Jurg. 250-1000 Blijd.st. f 1000 nr eva Bols Lucas Brakke Grond Bredero Bredero n.r.cert Bredero ver bedr Bührm.- Tetterode I Bijenk beh. n.r. c.v.a Bijenk beh. 6% pref Calvé D. Calvé D. n.r. c.v.a Calvé pr. wo. r. eert Drents-Ov. houth. D.RU. Elsevier f Erdal Mij wasverw Etna-Daald Hold. Europe ('1) Hotel Fokker Gazelle gisteren) 80.9 80.8 93.4 93.45 79.2 79.2 71.8 71.8 75.9 75.85 68.5 68.5 65.1 65.1 89.6 90 77.6 77.6 62.9 62.9 65.3 65.3 78.7 78.7 90 90 88.1 87.7 75.5 75.3 84.5 85.4 83.1 84.3 81.1 83.1 83 83.2 77.9 77.8 97.2 97.5 87.3 95 83 92.55 92.3 172 172 93.8 94.4 93.9 93.7 88.2 88.05 85.5 85.3 82.6 82.6 86.5 86' 93.2 92 83.8 83.8 77% 76.5 95.6 95.6 M.5 88.6 82 96.5 96.5 88 88 35.6 35.6 106 105.1 205 202 128.5 135 105 106 138 178 178 47.8 47.6 225 228 22.3 22.3 186.5 183.5 184 462 462 76.2 76.2 409.5 405 74.8 74.8 635 645 127.5 385 385.5 535 537 900 895 50 48 410 410 69 69.8 123 115 Gelder (van) 157 141 Gelder (van) pref. 142 Gist-Broc. 110 108 Grasso 170 175 Gruyter 6 pet c. pr. A 68.5 68.5 Gruyter 6 pet c. pr. B 83 80 Hellingman 202 202 Holec 193 196 Internatio-Mueller 50.5 50.2 Kluwei f. 260 260 Kon. Ned. Papier 160 157 Kon. Ned. Text. cert. 31.5 33.5 Krasnapolsky f. 60 59.7 K.V.T. 150 150 Leidse Wol 162.5 160 Lips en Gispen eert. 155 152 Meteoor 255 255 Naarden Chem. Naeff gebr. 240 242 Nedap. 150 155 Ned. Kabel 470 Nelle, wed. van 346 346 Nijma n.r. c.v.a. 26.3 27.5 NijverdaJ-ten Cate 75 75.2 Overz. gas bez. v.a. f. 84 83.5 Pakhoed 65 66.5 Palthe 68:5 69 Parkhotel 400 400 Pont hout 168.5 169 Reesink en co a. 134.9 134 Schev expl. mij. f.a. 19 18.4 Schokbeton aand. b. 173 170 Scholter cart./pap a 169.5 169 Schuppen sajetf. a. 138 137 Sim. de Wit aand. b. 229 229.5 Technischi. Unie a 317 320 rhom./Dr.-Verbl. f.a. Tw. kabelfabriek a. 387 385 Ubbink-Davo a. 80 80 Unil. 1000 cert 7cpr a. 87.8 87.7 Ver. Machinel. a. 77 79 Ver. Nd. üitg.bedr. a. 205 200 Ver. Ned. Ultg. f. 17.5 17.5 Ver. Touw c.v.a. 225 Vredestein c.v.a. 456 456 Vulcaansoord 46 49 Wegener n.r.c. 108 108.2 Wessanen 73 72.7 Billlton 2e rubr. a. 140.2 142 Geld. tramw. mij. a. 55 53.5 H.B.B. bel dep. f. 800 795 Interbond? lpb f. 618 618 Vastg.bei.f part f. 460 460 I.K.A. bel. mij. f. 171 172 Unitas f 50 a. 92.' 92.6 Can. pac raiiw. eert 57.2 Int nlckeJ eert 42 42.2 Shell oil Can cert 22 22.4 An».tel/tel cert 48 49% Anaconda eert 26 26.3 Bethlehem steel cert 26.1 26.1 Chesap. a. Ohio cert 49.1 Cities ser cert 38% 39.4 Dupont d N cert 112.5 111% Gen. electric cert 69 69.5 Gen. motors cert 64% 65% Kennecott cop cert 46.5 48% Phil petroleum cert 22.7 Radio corp. Am cert 24 24.4 Republic steel cert 31.1 32.5 Shell oil cert. 37.7 38% Standard bi 10 a cert. 43% Un. St. steel (10) cert. 34.8 34.6 Wool worth cert. 27.55 29.9 Bij het formuleren van dit beleid waren de twee voornaamste doeleinden: het op zeer korte termijn beheersen van de beleidsuitvoering en het ontwikkelen van een beleid voor de komende vijf jaaT. De VMF levert een aantal winstge vende of potentieel winstgevende pro- dukten en diensten aan markten die een krachtige groei vertonen. Meer dan voorheen is de koers gericht op economische sterke produkten, waarbij specifieke technische kennis een grote rol speelt en waarvan verwacht mag worden dat zij weinig kwetsbaar in de markt liggen zodat een hoog rendamenl kan worden bereikt. Voorts is de aandacht geconcentreerd op seriematig te vervaardigen produk ten en ten slotte staat de industriële dienstverlening in de volle aandacht. Het beleid is voorts gericht op een vergroting van het eigen vermogen daar dit in de afgelopen jaren niet ge noeg is meegegroeid met de stijgende omzet, waardoor onvoldoende werkka pitaal beschikbaar kwam. Met de vak verenigingen wordt gesproken over de vraag hoe de tot voor kort toegepaste winstdelingsregeling moet worden ver vangen. Ter financiëring van de herstructure ring wordt het opnemen van een lang lopende lening noodzakelijk geacht. Aangezien by de huidige lage beurs koers geen beroep op de kapitaalmarkt kan worden gedaan heeft de VMF be gin november 1969 de minister van Eco- nomischeZaken gevraagd een garantie voor het opnemen van een lening ten behoeve van de herstructurering te ver lenen. EINDHOVEN Matsushita Electric Industrial Company Ltd, Victor, Com pany of Japan Ltd en NV Philips' Pho- nographische Industrie hebben vrijdag bekend gemaakt, dat zij tezamen in Ja pan een nieuwe maatschappij op het gebied van geluidsdragers „Nippon Phonogram Ltd" hebben opgericht. De Japanse regering heeft haar toestem ming voor dit project gegeven. Philips' Phonographische Industrie (PPI) is een 50 pet. dochteronderneming van NV Philips' Gloeilampenfabrieken. Nippon Victor wordt gecontroleerd door Matsushita. Tussen Philips en Matsushita bestaat al vele jaren op elektronisch gebied een nauwe samenwerking in de vorm van een joint venture: Matsushita Electro- nies Corporation. t«iH HENGELO In aansluiting op mede delingen in de buitengewone algemene vergadering van aandeelhouder van ok tober 1969 deelt de groep de directie van G. Dikkers en Co NV Hengelo (O) mee, dat in de Dikkersgroep de afschrij vingen zijn verdiend, doch dat geen voorstel zal worden gedaan tot uitke ring van een dividend over 1969. Over 1968 werd acht pet. dividend uitgekeerd. In vorenbedoelde vergade ring werd meegedeeld dat de liquidi teitspositie gunstig is en dat tegen 197t duidelijk betere resultaten worden ver wacht. Bij de jaarwisseling heeft de di rectie meegedeeld, dat 1970 voor Dik kers het begin betekent van een belang rijke specialisatieperiode van ca. 3 jaar waarvoor in 1969 de basis werd gelegd. Amsterdam Beursplein 5 heeft ken nelijk wat meed geput uit het herstel in Wall Street waar het Dow Jones-ge- middelde voor industriewaarden weer boven de 700 is gekomen. Afgewacht moet worden hoe New York zich in de komende dagen zal houden. Beurs-ana- isten verwachten eerder enige consoli datie. Onder beperkte handel begon Unile ver dinsdagmorgen twee gulden hoger dan vrijdag op 87.30. Ook Kon. Olie was vast, aan hel begin van de handel werd het olie-aandeel 1,50 duurder tot 119.20. AKZO lag er ook wat vriendelij ker bij op85 of circa 1 gulden beter. Philips stelde wat teleur en doorbrak zelfs de 600-barrière op 59.60 of 60 cent lager en ook Hoogovens kwam 60 cent lager af op 110.10. Midden beurs was de koers hier gedaald tot 99.60, maar Kor. Olie noteerde toen 119.50. Het terugnemen van de emissie door Algemene Bank Nederland wat vrijdag al stimulerend was voor de koers, werkte verder door. Bij opening werd ABN f 3,20 duurder op 240. Met Nat.- Nederlanden wil het nog niet erg vlot ten. Het fonds verloor 1,70 op 100.10. Scheepvaartfondsen deden in het alge meen een stapje terug. Bij de cultures was Deli-Mij bijna een gulden hoger op 54.80, maar de andere waarden in deze sector lagen er weinig geïnspireerd bij. Heineken Bier verloor 1,20 op 192,50 en KLM moest 2 gulden terug op 118. In de staatsfondsenhoek heerste een prijshoudende tendens met voor de kortlopende 8 pets-lening 1969 een avance van 0,40. Op de voorbeurs wer den aandelen Verto verhandeld tussen 233 en 242 tegen e?n vorige slotprijs van 234. AMSTERDAM, 19/5 Londen 8.70%- 8.70%; New York 3.62A-3.62A; Mont real 3.37H-3.37H; Parijs 65.60-65.65; Brussel 7.29 -7.30 Frankfort 99.71%- 99.76Vs; Stockholm 69.67%-69.72»/2; Zu rich 83.91%-83.96 y2; Milaan 57.58%- 57.63%; Kopenhagen 48.26'/2-48.31%; Os lo 50.64-50.69; Wenen 13.98 -13.» Lissabon 12.76%-12.78%.

De Vallei | 1970 | | pagina 2