Nieuwe 2e chr. huishoudschool Overdekt bad en 3 gymzalen Raad Scherpenzeel is blij met sportnota Vaandel Caravan als V.V.V.-kantoor Festival dn Centre" in De Klomp Auto aan de haal Meisje van 15 jaar aangerand In juni en juli wandelen in Veenendaal Geen raad in mei en juli Alleen S.G.P. sterk tegen BEROEPEN Belt u dan avan a.u.b. 10550 v;;.ïo"S; 11079 Mevr. Van de Kuinder iniormatrice Ds. v. Proojen Wj M. Puma-zending Scholen met de Bijbel gaan vergaderen Musketiers stelde zege veilig DADER (17) SNEL BIJ POLITIE GESLAAGD VREES SUBSIDIE KAPOT Amateur-cineasten saterdag bijeen: Salon „Emile" Ie kapster en assistente schoonheidsspecialiste een handige jongeman C.V. Isoleermaterialen Industrie Firma Pull WOENSDAG 20 MEI 1970 VEENENDAAL Alle voorbereidingen zijn getroffen om zo gauw mogelijk te kunnen beginnen met de bouw van de 2e chr. huishoudschool achter de Julianakerk. Het startschot moet worden gegeven door instanties in Den Haag. die het ver lossende woord moeten spreken over de gunning van dit werk. Het Stichtingsbestuur zit zacht uitgedrukt met smart te wach ten op het afkomen van deze laatste vergunning. „Eind juni van het volgend jaar moeten we ons huidige schoolgebouw aan de Tuinstraat hebben ontruimd," aldus een van de leden van het Stichtingsbestuur de heer H. M. van Schuppen. „Het wordt dus wel tijd dat met de bouw wordt begonnen". Het ontwerp van de nieuwe school is van Architectenbureau J. J. van Ede uit Scherpenzeel. De voorkant van het hoofdge bouw is gelegen aan de nog naamloze verbindingsweg tussen Vijgendam en Eenvoudlaan. Het gehele complex omvat een keu ken vleugel, een administratievleugel, een theorievleugel en een gymnastiekvleugel. De keuken krijgt een hypermoderne uitrusting met elektrische fornuizen, gastoestellen. volautoma tische-wasmachines en centrifuges. In deze vleugel zijn verder ondergebracht, een strijklokaal. een handenarbeidlokaal, een overblijflokaal, de leerlingeningang, ruimte voor de concierge, en de centrale garderobe, die door een vouwwand gescheiden is van de centrale hal. De theorievleugel wordt opgetrokken in twee bouwlagen waarin onder meer worden ondergebracht: twee vertrekken voor de naaldvakken, drie theorielokalen, ber gingen, paskamertjes, toiletgroepen en het centrale trappe- huis. De vleugel krijgt verder een vluchttrap, die zo is gepro jecteerd dat hij bij een eventuele uitbreiding als permanente verbinding tussen de begane grond en de eerste verdieping kan dienst doen. Een lange gang verbindt de theorievleugel met de gymnastiekvleugel. Deze gang kan worden afgesloten zodat hel gymnastieklokaal ook in de avonduren kan worden ge bruikt. onafhankelijk van de rest van het gebouw. De gymzaal krijgt een effectief te benutten vloeroppervlak van 12 x 21 me ter. Daarnaast is er een ruimte voor toestellenberging en een uitgebreide douche- en toiletgroep. De gymzaal geeft recht streeks toegang tot een soort patio van 40 x 40 meter. Ruim de helft van dit binnenterrein is te gebruiken voor hel bedrij ven van buitensporten. De rest wordt benut voor groenbeplan- ting. Het gehele gebouw wordt opgetrokken van gele metsel steen. Gebouw en inventaris zullen met elkaar het miljoen ruim overschrijden. Laagste inschrijver bij de vorige maand gehou den aanbesteding was Bouwbedrijf J. Boers met een bedrag van 862.550,Hierbij komt nog een bedrag van 55.654, voor de elektrotechnische werken. Technische en bliksemaf leidersinstallatie vergen nog eens f 100.000, VEENENDAAL Een 17-jarige Veenendaalse jongen heeft zondag- avbnd een 15-jarig mèisjc bij de Wagc- ningselaan aangerand en verkracht. Het meisje logeerde bij bekenden, die later aangifte deden bij de politie. De jongeman is in het politiebureau opge sloten. en wordt vermoedelijk vrijdag voor de officier van justitie geleid. De vijftienjarige leerling-modinctte had zondagmiddag op de Hoofdstraat met de jongeman kennis gemaakt, en ging later met een aantal vriendinnen naar het stadspark De Groene Velden. De jongen ging in gezelschap van vrienden eveneens die richting uit, en de kennismaking werd voortgezet. Het meisje gaf te kennen op tijd op haar logeeradres terug te moeten zijn, waar op de knaap aanbood haar met de brommer te brengen. Hij reed echter naar de omgeving van de Wageningselaan. Daar overweldigde hij haar onder bedreigingen. Volgens de politie zal het meisje geen gevolgen on dervinden. EDE Bij Studiecentrum Magnolia slaagden de volgende kandidaten voor de cursus typen. G. van Beek, H. Blotenburg. W. van den Brink, C. Brouwer, C. W. de Bruyn, H. R. FrerikS- van Goor, M. M. M. Hat- tink, C. Hendriks, E. M. Hoevelaken, C. Hols, M. A. Koetsier, E. W. Meurs, H. J. Petter- Mulder, A. C. G. M. Paes, R. van der Schaaf- Boonstra, J. R. J. Smith, I. Strijder, A. Veltman- Veen- stra. M. F. Blokker, W. de Boer, A. C. de Croon, J. H. van Eldik, S. Ermstrang, H. Jansen, M. J. van Kooten, J. Krul, D. Mater. H. M. Oosterloo, Chr. A. Puik, E. J Richert. A. Uittenbogaard, A. A. Veen, M. M. Versteeg, M. C. Weber, H. N. Zandbergen, A. Y. Baayens, J. Bure- ma, M. A. Dingier, H. Gaasbeek. E. B. Haveman, G. van Heuvelen, M. E. van de Hoef, T. Jacobsen. H. Jongman, T. Lagerwey, S. S. Maliepaard, E. Neyn- dorff, G. Rozenboom, R. van Schagen, J. C. A. Schriks, G. Swier, G. van der Veen, Gj. van Veen, M. M. Jongbloed, M. A. E. Vossen, G. van Aalten, B. van Amerongen, S. Bakker, M. F. Baten burg, Y. E. Butters Ruben, H. van de Vliert, W. G. Gerhardt. F. M. de Har der, J. C. van der Horst, J. Hullekes, M. W. Jochemsen, J. J. Koolmees, S. M. Koops, A. M. Kramer, Y. J. Lannoye, R. H. J. Lokhorst, W. H. Martens, C. G. Nagel. P. J. C. M. Otten, H. A. Schup- pers, J. Bragonje, G. H. Bronsema, F. G. de Bruyn, C. A. A. Butijn, A. H. Gaas beek, J. G. M. Kersten, D. Kiers, C. A. van Kleef. M. M. J. Kluitman, I. M. Kooy, M. A. H. Korthof, J. Kraaypoel, M. T. Peppelenbosch, Chr. de Ridder, L. L. Schut, A. Sempel, A. W. Stolk, E. B. Vaags, C. E. van der Weele, G. van Wijngaarden, N. T. A. Brom, G. Brons, D. Folmer, P. E. M. Groeneveld, H. van Heerikhuize, J. W. van Holland, J. M. Jager. G. Koudijs, Y. Lamé, J. van der Lande- Hey, H. Methorst, F. J. van Ooyhuizen, J. van Riessen, R. van Steenbergen, G. W. J. van Swaav, Fr. Tjabringa, W. van Veldhuysen, en V. M. van Zilt. Voor de cursus Steno Nederlands slaagden Mej. H. van den Berg en mej. H. J van Holland. VEENENDAAL De Ned. Herv. Ge meente te Veenendaal heeft ter vervul ling van de vacature die is ontstaan door het vertrek van ds. J. J. v.d. Krift, een beroep uitgebracht op ds. J. Smit te Soest. voor Voonondaai Tot 17.30 uur 's Zatord. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenan 3328 Nwo Voenendaalsawog 159 VEENENDAAL Zowel begin juni als begin juli trekken in Veenendaal en omgeving de liefhebbers van de wan delsport er weer eensgezind op uit. In juni om mee te doen aan de Avondvier daagse van de Nederlandse Wandel sport Bond, en in juli speciaal de jongeren aan de Jeugd vierdaagse van de stichting jeugdwerk „De In stuif". De Avondvierdaagse van de NWB wordt dit jaar voor de 27ste maal geor ganiseerd in samenwerking met de Sticht Gooise Wandelsport Bond. De wandelaars worden actief van 8 tot en met 11 juni. Onder hen zal zich de win naar van een transistorradio bevinden, want dat is de attentie voor de half mil joenste deelnemer die ditmaal wordt verwacht. De Avondvierdaagse is nage noeg gelijktijdig in vijftien andere ge meenten, waaronder Amersfoort, Cu- lemborg, Doorn, Harderwijk, Utrecht, Woudenberg, Doorn en Zeist. De deelnemers kunnen afstanden af leggen, o.a. afhankelijk van de leeftijd, van veertig en zestig kilometer, uitge smeerd over vier avonden. De mini mum-leeftijd Ls 9 jaar. In Veenendaal kunnen de wandelaars zich opgeven in de Dr. Slotemaker de Bruïnestraat 12-1, waar tevens het se cretariaat van de plaatselijke rege- lingsc mmissie wordt verzorgd door de heer R. Breekveldt. Inschrijving is ook mogelijk bij de heer J. Heijkamp, Aart de Gelderstraat 24, op beide adressen op 28 en 29 mei van 18 tot 20 uur. Bo vendien kan men op 6 juni nog terecht bij „De Instuif" in de Sandbrinkstraat, van 14 tot 16 uur. Twee dagen later is hier de start van de wandeltochten. „De Instuif" organiseert van maan dag 6 tot en met donderdag 9 juli haar twaalfde Jeugdvierdaagse. Nadere ge gevens hierover worden op een later tijdstip bekend gemaakt. RHENEN Burgemeester mr. L. Bosch ridder van Rosenthal heeft de leden van de gemeenteraad doen weten, dat de mee-vergadering komt te verval len. Dat zal ook het geval zijn met de juli-vergadering. In hetzelfde rondschrijven deelt de burgemeester mede dat in de komende maanden zal worden vergaderd op 16 juni, 4 augustus en 1 seeptember. SCHERPENZEEL Met uitzondering van de SGP toonde Scherpenzeels ge meenteraad zich gisteravond enthousiast over de sportnota die ter discussie was gesteld. De belangrijkste daarin genoemde sportaccommodaties waaraan direct beshoefte bestaan zijn meer sportvelden, drie gymnastieklokalen, en een overdekt instructiebad bij het huidige openlucht zwembad, dat dan boven dien zou moeten worden verbeterd en uitgebreid. Wethouder J. V.d. Ham zei in een toelichting dat de outillage voor sportbeoefening momenteel in Scherpen zeel geen gelijke tred blijkt te hebben gehouden met de ontwikkelingen in de gemeente. Een reden temeer voor de raadsleden om de nota met open armen te ontvangen. De wethouder legde verband tussen de verdubbeling van het inwonertal van Scherpenzeel en het feit dat de sportliefhebbers nu op geen stukken na volledig aan hun trekken kunnen komen. Vooral het zwembad-project had ook zijn aandacht, en hij kondig de aan. dat de burgerij ter bestrijding van de kosten een steentje zal moeten bijdragen. Later kwam iets van de mogelijk kosten aan het licht: raadslid Van Kampen noemde een bedrag van 2,6 miljoen gulden. Dat zou voor de SGP in de persoon van de heer Joh. Sterk mede een onoverkomelijk bezwaar blijken te zijn. De heer Sterk begon met te zeggen dat hij eigenlijk een sportnota van het college van B. en W. had willen zien, in plaats van de stukken die door de Ver eniging van Nederlandse Gemeenten waren geleverd, met inbegrip van een voorlopige fasering en specificaties van de kosten. Zijn hoofdbezwaar was ech ter van principiële aard: „Het kan de toets van Gods woord niet doorstaan zei hij, „wij hebben gegronde vrees dat de nieuwe sportaccommodaties ook op zondag zullen worden opengesteld". Hij sprak zich dan ook tegen de uitbreiding van het zwembad en van de sportvel den uit. „Kunnen die miljoenen niet be ter en meer verantwoord worden be steed'.'", vroeg nij zich ai'. Oe socialist J. van Buren stelde zich zonder meer positief op, en pleitte nu zells al meteen voor een 50-meter zwembad, in piaats van het nieuwe geplande 2b-meter oassin. De heer G. van Kampen die mede namens de CHU het woord voerde, zei dat men in zijn kringen toen wel hoog opziet tegen het mil j oenen oedrag. Wethouder v.u. Ham ging in zijn re pliek met in op hei aiwerende SGP- standpunt. „Dat is iets voor de nieuwe gemeenteraad", vond hij. Burgemeester j. Heij gaf raadslid mevrouw A. Zwaan antwoord op naar suggestie om ook „andere instanties" een advies te laten uitorengen naast het pian dat de Heide- mij nu ai heert ontwiKkeid: „De Heiüe- mij is slechts architect. Wie het werk gaat uitvoeren, en hoeveel het precies gaat kosten is in dit stadium niet te zeggen", aldus de burgemeester. De raad aanvaardde aansluitend de sport nota als leidraad voor het beleid van de komende jaren. Verscheidene raadsleden beklemtoon den gisteravond nog eens hoe fel zij wel tegen waren, toen het voormalige pand van de Wilhelmina Ziekenverple ging op de lijst van beschermde monu menten werd geplaatst Ze deden dat bij de behandeling van een voorstel om subsidie te verlenen aan de Coöp. Raif- feisenbank en landbouwvereniging „Woudenberg en Omstreken", die het gebouw van de ziekenverpleging heeft overgenomen. Om subsidie werd nu gevraagd voor bestrijding van een deel der restauratiekosten. Het pand in de Dorpsstraat zal f 75.000- vergen om weer in redelijke staat te kunnen wor den gebracht. Eerst was het de heer Van Bruggen die meedeelde dat hij had berekend dat de kostenverdeling bij de restauratie er nogal merkwaardig zou kunnen uitzien, en vervolgens wierp mevrouw Zwaan zich op als pleitbezorgster van de zie kenverpleging: „Toen het pand op de monumentenlijst kwam daalde het sterk in waarde. Men had dus best re kening kunnen houden met de kosten die de restauratie nog zou vergen." Hoewel het achteraf niets meer uit maakte, vestigde zij nog eens de aan dacht op het feit dat de ziekenverple ging het slachtoffer is geworden van Monumentenzorg. „Men had kunnen weten voor welke kosten men zou ko men te staan. Ze zullen toch wel des kundigen hebben geraadpleegd?". Dit was reden voor wethouder v.d. Ham om te stellen: „Ach, de wereld gaat kapot aan z'n deskundigen." Uiteindelijk ging de raad akkoord, met uitzondering van de PvdA-fractie, nadat men ervan overtuigd was geraakt dat het subsidie toch weer op het Rijk kan worden ver haald. JOH. STERK tegen SCHERPENZEEL Het staat nog te bezien of de landelijke rijvereni- ging „De Valleiruiters" een subsidie van Scherpenzeel krijgt wanneer zij zich een nieuw vaandel aanschaft. De kwestie is, dat in het huidige versleten dundoek het wapen van de gemeente Woudenberg staat afge beeld, en dat kan, ook al volgens het preadvies van B. en W. niet als re presentatief voor Scherpenzeel wor den beschouwd. De gemeenteraad liet zich van zijn goedmoedig chauvinistische zijde zien, en maakte er geen geheim van dat hy niet van plan was een cent uit te geven voor Woudenbergs wapen in het nieuwe vaandel, dat duizend gulden gaat kosten. I)e heer Bakker wilde eerst wel eens een ontwerp zien, voor hij zich uitsprak. Hij stelde voor „de haantjes van Woudenberg tussen de Franse lelies van Scherpenzeel" te plaatsen, zodat beide gemeenten te vreden zouden zijn. Wethouder Van de Ham ging nog een stapje verder, en lanceerde het idee om dan met een maar „het leeuwtje van Rens- woude" te laten integreren, „dat zal misschien wel nuttig zijn", legde hij uit. De socialist Aarsen vond het maar merkwaardig dat men voor een nieuw vaandel bij de gemeente aanklopt. Hij vond dat het niet van veel activiteit getuigt, wanneer een ruitervereniging zelf niet in staat is het geld ervoor bij elkaar te bren gen. Tenslotte bleek men zich te kunnen verenigen met het voorstel om 250,- te geven onder voorwaar de dat het nieuwe vaandel neutraal zal zijn. J. VS>. HAM kapot VEENENDAAL Met ingang van volgende week maandag gaat de Veenen daalse VVV op '1 braakliggende terrein in de Hoofdstraat, de plaats waar „Het Suikervat" heeft gestaan, een caravan stationeren voor het geven van toeristi sche informatie. Een van de bestuursleden van de plaatselijke afdeling mevr. Van de Kuinder heeft zich bereid verklaard als informatrice op te treden. VEENENDAAL Ds. J. van Proojen uit Stavenisse spreekt donderdagavond in het kerkgebouw van de Geref. Ge meente in Nederland aan de Fluiter straat voor de M. Pumazending. De toe gang is gratis, en de bijeenkomst begint om half acht. Het installeren van een caravan tot VVV-kantootr is een tijdelijke maatre gel, in afwachting van het gereed ko men van het nieuwe VW-kantoor op de hoek Hoogstraat-Hoofdstraat. Enke le maanden geleden had men nog goede hoop dat het VW-kantoor op die plaats tijdig gereed zou zijn om met ingang van het vakantieseizoen te kunnen draaien maar verschillende omstandig heden hebben het bouwen van het nieuwe kantoor vertraagd. De nieuwe informatrice mevr. Van de Kuinder komt goed beslagen ten ijs. Zij liep gedurende enkele maanden sta ge op het VW-informatiekantoor in Utrecht, waar zij met behulp van haar collega's de meest uiteenlopende vragen kreeg te beantwoorden. Ook op infor matie beluste buitenlanders kan zij te woord staan aangezien zij verschillende talen beheerst. Het voorlopige mobiele WV-kantoor is na maandag 25 mei da gelijks geopend van 10.00-13.00 en van 14.00-17.00 uur. Zaterdags van 10.00- 15.00 uur. Het kantoor dat telefonisch te bereiken is onder nummer 10848 is op woensdagmiddag gesloten. De VW die in Veenendaal 180 leden telt beperkt zich voorlopig tot het ge ven van een zo breed mogelijke infor matie. Er worden geen excursies geor ganiseerd bij gebrek aan een geschikte excursieleider. Wel kan men er alles aan de weet komen over toeristische at tracties in deze omgeving, terwijl er stapels propaganda-materiaal aanwezig zullen zijn over bijvoorbeeld kampeer plaatsen en evenementen in wijde om trek. VEENENDAAL In hotel De Klomp komt zaterdag het puikje van Midden- Nederlands amateur-cineasten bij el kaar op het „Festival du Centre", dat daar wordt georganiseerd door de Vee nendaalse smalfilmliga „De Gelderse Vallei". Het is een districtsfestival, dat elk jaar door een andere vereniging wordt gepresenteerd aan de leden van de Ne derlandse Organisatie van Amateur filmclubs (NOVA). Twaalf clubs laten zaterdagavond hun beste produkten zien, en een ervan zal aan 't eind uit handen van burge meester P. Bode de prijs in ontvangst nemen voor de bekroonde rolprent. De clubs komen uit Utrecht, Amersfoort, Bilthoven, Naarden, Hilversum, Bus- sum, Gouda, Gorinchem, Zeist, Woerden en De Bilt. De twaalf films die worden vertoond zijn in diverse categorieën ingedeeld: genrefilms, documentaires, en speel films. De meeste zijn voorzien van ge luid, van eenvoudig achtergrondmu ziekje tot bijna professionele nasynchro- nisatie. De formaten van de films zijn normaal 8 mm, super 8, single 8 en 16 mm. De gellidssystemenrecor ders gekoppeld aan de projector, en magnetofoonband die op de filmstrook is aangebracht. De verschillende technieken noodza ken de organisatoren gebruik te maken van zes verschillende projectoren. RHENEN De vereniging tot stich ting en instandhouding van scholen met de Bijbel in Rhenen komt donderdag 28 mei in de hal van de Bergschool in jaarlijkse ledenvergadering bijeen. De agenda bevat de algemene gebruikelijke punten. Tevens wordt een bestuursver kiezing gehouden. Periodiek aftredend zijn de heren D. Linde en J. L. Nomen, die beiden herkiesbaar zijn. ELST Musketiers heeft zaterdag de competitie besloten met een royale 7-2 overwinning op het bezoekende Terschuurse Boys uit Terschuur. Direct na de aftrap probeerden beide ploegen met technisch goed voetbal de doelen te belagen. Musketiers kreeg na zeven minuten spelen al een fraaie kans toen midden voor Heikamp plotseling alleen voor de keeper verscheen. De Boys-doelman redde echter fraai. Na 12 minuten kon de Musketiers-aanhang juichen, toen linksbuiten .Henzen met een hard schot doel trof 1-0. Twee minuten later scoorde T. Heikamp 2-0, doch de goed leidende scheidsrechter keurde deze treffer af wegens buitenspel. Dit was echter uitstel van executie want drie minuten later trof Heikamp wederom doel en nu was het een geldig doelpunt: 2-0. Musketiers bleef nu voortdurend in de aanval en het werd in de dertigste minuut 3-0 igeojjnksbuiten Cor.Henzen een voorzet van Ton van Kranenburg' fraaie inkopte. Even later moest doel man Van Kranenburg al zijn talenten tonen om bij een snelle uitval van Ter schuurse Boys een treffer te voorkomen. In de 35ste minuut scoorde rechts buiten Cock Ditewig uit een voorzet van Henzen 4-0. Hierna deed Muske tiers het even wat kalmer aan, waar door Terschuurse Boys het initiatief nam. Eerst ?edde de goed spelende de buterende linksback junior Henk Drost nog fraai op de doellijn, alvorens kee per Van Kranenburg in de 44ste minuut geslagen werd door de Terschuurmid- denvoor 4-1. Na rust nam Terschuurse Boys weer onmiddellijk het initiatief en dit leidde in de 48ste minuut tot 4-2. Even wan kelde de Musketiersdefensie, maar uit een snelle uitval scoorde Cor Henzen in de 62ste minuut 5-2, waardoor de over winning veilig gesteld werd. Alvorens Musketiers door T. Heikamp in de 75ste en 80ste minuut de stand nog op 6-2 en 7-2 bracht was linksbuiten Henzen ver vangen door de junior Dick van Ingen. Met Musketiers in de aanval kwam het einde van een sportieve en tech nisch goed gespeelde wedstrijd, die rus tig en correct geleid werd door scheids rechter Ducro uit Utrecht. RHENEN Op de Herenstraat werd gistermiddag de personenauto van de heer mr. J. D. zwaar beschadigd, toen deze van de handrem was geraakt en zonder chauffeur de hellend- inrit af reed in achterwaartse richting. De par does uit de inrit komende auto werd gegrepen door uit beide richtingen ko mende andere wagens, die blikschade opliepen. Niemand werd gewond. De wagen van de heer D. moest worden weggesleept. vraagt voor zo spoedig mogelijk Aanmelden na 7 uur Gortstraat 11, Veenendaal, telefoon 10752. GEVRAAGD met typevaardigheid, als hulp vooi onze chef magazijn en expeditie. Het bedrijf is gelegen nabij bushal l- NBM lijn 50. Inlichtingen overdag aan het kar toor of tel. onder nr. 08377-333 (oo!: 'savonds bereikbaar). Eveneens 's avonds persoonlijk Valleiweg 97, Rhenen. Utrechtsestraatweg 222 - RHENEN

De Vallei | 1970 | | pagina 3