Scholen actief op korfbalveld Veteranen van V.R.C te machtig voor Boxal D'66-PPR stelt kandidaten vooi Panters willen voor jeugd meer gaan doen c. H. U. C.H.U. A.P.V. op hoorzitting in Leers iini 2 Stemt U daarmee in Stemt dan no. 10 van Stemt in ieder geval LIJST 2 Automobilist bij „Roode Haan" ernstig gewond Wordt Rijnvaart ijnvaart" bij feest V.Y.Y.? Advendo bield de Bovs in bedwan" WIELRENNEN Jan Hoksbergen in Overberg rivaal net te vlug af VOLLEYBAL Beren fokken voor seliolieren uit Groningen Duits bezoek Scherpenzeelse Schutters gaan feest vieren HOS oefende Nr. 10 Spinner bii de Srheepieswol Lid van de Ondernemingsraad J. V. Dijk (35) Dijkstraat 154 Zijn menipg Er moeten eenvoudige speelgelegenheden voor de kinderen bij de woningen komen. Voor de oudere jeugd zullen recreatieruimten beschikbaar moeten zijn. Werknemers behoren in de gemeenteraad vertegenwoordigd te zijn om de specifieke werknemersbelangen te behartigen. ZATERDAGVOETBAL WOENSDAG 20 MEI 1970 VEENENDAAL Het jaarlijkse korfbalevenement voor de Vecnendaalse schooljeugd is gisteren weer een groot succes geworden. De organiserende ver eniging SKF had bovendien niet te klagen over belangstelling van de scholen, want evenals vorige keer namen alle scholen deel aan de wedstrijden. Het omvangrijke programma kon on der leiding van Piet van Walsum vlot worden afgewerkt en mede door de gunstige weersomstandigheden en de voortreffelijke accommodatie van SKF werd er veel propaganda gemaakt voor VEENENDAAL De 22-jarige T. uit Arnhem moest vanmorgen in zorgwek kende toestand naar het Juliana-zie- kenhuis worden overgebracht, nadat hij door tot dusver nog onbekende oorzaak nabij de „Roode Haan" met zijn auto van Rijksweg 12 was afgeraakt. Passerende automobilisten alarmeer den de politie, die aanvankelijk aan nam, dat behalve de Arnhemmer nog een andere inzittende gewond was ge- raakt. Er werd rekening gehouden met de mogelijkheid, dat dit in het water tereeht was gekomen. Dreggen in de omgeving van de „Roode Haan"-brug leverde echter niets op. T., die na het ongeluk uit de auto was geslingerd, werd op verschillende plaat- geslingerd, werd ernstig gewond. RHENEN De VVV-Rhenen*, die al een reeks van jaren in het zomerseizoen zogenaamde nachtelijke Rijnvaarten or ganiseert. zal vermoedelijk deze zomer slechts éénmaal een boot laten varen. Maar dat wordt dan wel een bijzondere. Men zou voornemens zijn er een nach telijke „Wijnvaart" van te maken, in verband met het feit dat de vereniging 75 jaar bestaat. Ómdat er geen bijzonder tintje aan dit heugelijke gebeuren wordt gegeven bij gebrek aan de nodige middelen zou het VW-bestuur hiermee toch iets wil len doen wat eruit springt. Alle opva renden zouden bij het aan boord gaan een fles wijn ten geschenke krijgen. Wanneer deze nachtelijke Wijnvaart wordt gehouden was gisteravond niet bekend. O WERKHOVEN Advendo heeft za terdag in Werkhoven tegen Bever- weerdse Boys een volkomen verdiende 4-1 overwinning behaald. De Ederve- ners speelden een uitstekende eerste helft en hadden met de rust een 3-1 voorsprong opgebouwd: In de tweede helft kwamen de gastheren goed terug door een fel offensief, maar ze misten in de voorhoede een afwerker, waardoor keeper Van de Meent in het Advendo- doel weinig in actie behoefde te komen. Advendo ging vanaf de aftrap met een in de aanval en kreeg in de begin periode al enkele doelrijpe kansen, die echter werden gemist. Het duurde dan ook een kwartier voor dat de openings treffer tot stand kwam. Na een goed opgezette aanval wist J. Nab de keeper met een onhoudbaar schot te passeren, 0-1. De thuisclub kwam er aanvallend niet aan te pas en moest zich uitslui tend beperken tot verdedigen. Advendo was oppermachtig, maar wist dat niet voldoende uit te drukken in doelpunten. Na een half uur kwam de tweede tref fer pas tot stand, toen E. v. Ginkel, uit een goed genomen corner fraai inkopte, 0-2. Vijf minuten later werd het ver rassend 1-2, toen de linksbinnen van de thuisclub bij een uitval eer prachtig schot loste, waarop keeper Van de Meent geen verweer had. In de 43ste minuut bouwde Advendo de voorsprong uit, toen opnieuw E. v. Ginkel na een aanval over links met een prachtige kopbal scoorde. 1-3. Na de hervatting was er een heel ander spelbeeld. De thuisclub domineerde vrijwel de hele tweede helft, maar wist het overwicht niet uit te drukken in doelpunten. Ad vendo was met de uitvallen gevaarlij ker en dat leidde in de 80ste minuut tot een vierde doelpunt van de voet van A. Drost, die na een fraaie solo van dicht bij gemakkelijk kon scoren. De wed strijd was toen beslist, hoewel de thuis club nog van alles in het werk stelde •chter tevergeefs. de korfbalsport. Zoals gebruikelijk ging er een periode van 6-8 weken training vooraf aan het toernooi, waarin leden van SKF de ver schillende school-teams vertrouwd maakten met de regels van het korf- balspel. Dat de schoolkorfbaldag een goede propaganda is voor SKF bewijst wel het feit dat na elk toernooi onge veer 10 tot 15 leden zich melden bij de actieve vereniging. De Veenendaalse wethouder voor sportzaken Ant. de Ruiter kwam na af loop van de wedstrijden de prijzen uit reiken. In de categorie pupillen won de Engelenburgschool de eerste prijs. Bea- trixschool 2 werd tweede. Het A-team van CNS II zegevierde bij de lagere scholen. Tweede werd NCS I, derde Rijk van Gaasbeekschool en vierde Pa trimonium A. In de groep voortgezet on derwijs won de combinatie Huishoud- school/LTS. HAVO I werd tweede. ELST Oranje Wit ontving zater dagmiddag op het sportpark in Eist 24 jeugdspelers en 3 leiders van de v.v. Hörde-Westfalia uit de omgeving van Dortmund, waarmede men jaarlijks een sportuitwisseling heeft. Eerst traden de adspiranten van bei de teams tegen elkaar aan, waarin na een spannend duel de Oranje Wit-ad- spiranten zegevierden met 32. Direct daarna kwamen de pupillenteams van beide verenigingen in hét veld. De pu pillen van de Duitse gasten bleken veel sterker te zijn dan de Oranje Wit-jeugd en wonnen met maar liefst 72. De ontvangst van de Duitsers vond in de voormiddag plaats in het clubhuis Café De Morgenster, waar hun een broodmaaltijd werd aangeboden. Na de wedstrijden werden zij bij de jeugdle den van Oranje Wit ondergebracht voor de overnachting, 's Zondags werd, te za- men met de Oranje Wit jeugd, een be zoek gebracht aan Ouwehands Dieren park, terwijl in de vooravond de thuis reis werd aanvaard. Op zaterdag 13 juni hoopt Oranje Wit twee seniorenteams en een veteranen- elftal van dezelfde vereniging te ont vangen, waarbij ook de Duitse dames niet zullen ontbreken. C7 O VERBERG Voor dc zevende rit van w.v. De Valleirenners, verschenen 17 renners aan de start op het parcours te Overberg. Omdat enkele jeugdren- ners naar Arnhem waren om daar een jeugdwedstrijd te rijden was Frans Quint de enige deelnemer by de C- Jeugd. Het was dus voor hem een koud kunstje om de overwinning in de wacht te slepen. De A-jeugd moest drie rondèn afleg gen. D. van Bommel deed dit het snel ste. Uitslag: 1. D. van Bommel. 2. H. van Leeuwen, beiden uit Veenendaal. De adspiranten moesten vijf ronden afleggen. De animo was niet bijster groot en ook nu weer bleven de renners bij elkaar om te zien wie de snelste sprinter zou zijn. Dit was G. Hol. Hij wist nog juist Ate Atema achter zich te houden. Uitslag: 1, Gert Hol (Lunteren), 2. Ate Atema (Barneveld), 3. Jan v. Lagen (Lunteren), 4. John Ruitenbeek (Achter veld). De nieuwelingen reden tien ronden. Ondanks de vele ontsnappingen wist niemand een beslissende voorsprong te krijgen. Wel konden enkele renners het tempo niet volhouden en moesten afha ken of de strijd staken. Jan Hoksber gen, die de hele wedstrijd actief was, wist in de eindsprint zijn wiel iets voor Bert Quint over de streep te drukken. Uitslag: 1. Jan Hoksbergen. 2. Bert Quint, 3. Evert Blotenburg, 4. Rolf Sas. 5. Teus van Dijk. 6. Ted Sas. H. de Jong, E. Bos, T. v. Doorn en J.v.d. Berg staakten de strijd. Woensdagavond werd een tijdklim te gen de Amerongse Berg gehouden. De uitslagen waren: Nieuwelingen: 1. Bert Quint 2.37; 2. Rolf Sas 2.50; 3. Jan Hoksbergen 3.14; 4. E. Blotenburg 3.35. Adspiranten: 1. Gert Hol 3.34; 2. Ate Atema 3.54; 3. Harry de Jong 4.51; 4. Jan v. Lagen 3.59. Jeugd: 1. L. v. Hamersveld 3.52; 2. W. Veldhuizen 4.12; 3. J. v. Dijk 4.46; 4. H. v. Leeuwen 4.49; 5. D. v. Bommel 4.57; 6. Ch. v.d. Lugt 5.26. O LEERSUM Vrijdag houdt het ge meentebestuur van Leersum een open bare hoorzitting in de r.-k. kerk aan de Planterslaan. Op deze hoorzitting zullen het ont werp van de nieuw vast te stellen Alge mene Politieverordening en diverse pla nologische zaken ter sprake worden ge bracht. Er is overigens gelegenheid vra gen te stellen over zaken, die op andere terreinen liggen. Voor belangstellenden worden teke ningen en maquettes van in voorberei ding zijnde bouwplannen in de kerkzaal ten toon gesteld. Gelegenheid voor be zichtiging wordt geboden van 2 tot 5 uur en van 7 tot 8 uur. .4» VEENENDAAL Rond de Pinkster dagen werd het veteran®ntoernooi voortgezet niet verschillende wedstrij den. DOVO boekte een 9-0 overwinning op Unitas. Het betekende de tweede monsterzege van de DOVO-veteranen. die ook dit jaar weer over een uiterma te sterk elftal beschikken. Advendo herstelde zich bijzonder goed en won met 2-0 ten koste van VSW. Gisteravond kwam Boxal voor de tweede maal binnen de lijnen, nu om VRC te ontmoeten. Hoewel de Boxal - formatie aanvankelijk goed stand hield moest men tenslotte wel zwichten voor de schutterskwaliteiten van VRC, dat met 6-1 won. Spannender ging het toe bij de wed strijd Veenendaal - De Merino's. Al vrij spoedig namen de Merino-veteranen een 0-1 voorsprong en bleven die ook gerui me tijd behouden. Veenendaal kwam echter uitstekend terug en steeds vaker moest keeper Van der Weyden ingrij pen. Tegen een strafschop, genomen door Cees Henzen, had hij geen verweer en dat bracht de score in evenwicht. Hoe wel De Merino's na rust verschillende malen good-old Bobby Heikamp be proefden vielen de doelpunten aan de andere kant. Het werd tenslotte een 4-1 zege voor Veenendaal. De eerstvolgende wedstrijden worden vrijdagavond gespeeld, VSW heeft dan het zeer produktieve DOVO tegenover zich, een duel dat om zeven uur begint. Om kwart voor acht neemt GWV het op tegen NSVS. Vele amateurs kweken augurken in hun groentetuin(tje). Voor hen de vol gende tip: augurken moeten ieder jaar nieuwe grond hebben, waarmee bedoeld wordt dat men niet een paar jaar op dezelfde plaats deze vruchten kan te len. Ze zijn zeer gesteld op vruchtwis- seling. Er mag niet te veel stikstofbe mesting worden gegeven, want dan krijgt men een te sterke bladontwikke ling en de vruchtopbrengst wordt bena deeld. Ook het blad- en vruchtvuur wordt er door geschapen, dus geeft men mati ge stikstofbemesting. Op een bed ter breedte van 1 1/2 meter zet men de plantjes 40 cm. uiteen. Heeft men au gurken plantjes in een bloempot ge kweekt, dan deze verplanten als ze één augurkenblad hebben. Zet de plantjes dan zo diep, dat deze tot aan de eerste twee blaadjes in de grond komen, an ders schrompelt dit stengeldeeltje in en het plantje sterft af. Zeker heeft u dat wel eens ervaren, dat afsterven op nog zeer jeugdige leeftijd? U weet dus nu de oorzaak ervan. Wie een kweekbak heeft moet hierin eens meloenen kweken. Bij een kweker kan men wel meloenplantjes verkrij gen. Ze zijn in potjes gekweekt en kun nen dus met een mooi potkluitje uitge- plant; worden. Zorg voor een voedzame grond in de bak. die goed vochthoudend is. Een zeer voornaam werkje bij het kweken van meloenen is wel het snoeien van de plant. Om mooie vruchten te kweken moet u als volgt te werk gaan: Onder een raam plant men één plant in het midden van de bak. Heeft de plant vier goed ontwikkelde bladeren dan wordt de top er uit genomen (gene pen of geknipt). Na het verwijderen van de top ont wikkelen zich vier zijscheuten, die elk naar een hoek van de bak geleid wor den. Mocht er aan de eerste zijscheuten een vruchtje komen dan deze verwijde ren, omdat dit vruchtje veel voedsel op- SCHERPENZEEL De Scherpen zeelse schutters gaan dit jaar feest vie ren, en daar is alle reden voor. Ze is één van de oudste schietverenigin gen in deze omgeving met haar 70 jaar! In 1899 is er voor het eerst gepraat om te komen tot het oprichten van een schietvereniging. Dit leidde ertoe, dat op 22 mei door het reeds eerder geko men bestuur in 1900 de koninklijke goedkeuring werd aangevraagd. De voorzitter was toen F. van Walsum, ge meentesecretaris in Scherpenzeel. Th. Cator secretaris, H. Ploeg, penning meester, H. Homoet wapenmeester, en W. G. Renes, commissaris. Verder is er van wat voor de tweede wereldoorlog is gebeurd, nog weinig be kend, omdat bij de toenmalige secreta ris H. A. Vermeulen en de penning meester J. Blanken alles in de oorlog is verwoest. Wel speelde ook de familie Royaards een belangrijke rol in het be staan. Mr. A. Royaards werd erevoor zitter en stelde een stuk grond beschik baar, waarop tot de. dag van vandaag in een prachtige omgeving de baan van de vereniging ligt. Hierdoor is de schiet vereniging Scherpenzeel ook één van de weinige verenigingen, die een baan hebben, die aan de eisen voldoet. Ook heeft de vereniging altijd op de steun van de familie Royaards kunnen reke nen. Drie personen zijn al meer dan 40 jaar lid van de vereniging en wel G. Methorst, M. Dusschoten en C. Valken burg. Er zijn in die 70 jaar zeven voor zitters geweest. De eerste was Van Walsum. Daarna Cator. T. Valkenburg, G. ten Broek, G. Methorst, G. J. de Joode en nu A. Valkenburg Tzn. De eerste wedstrijd werd gehouden met „Piet Cronje" uit Barneveld. In 1926 heeft Scherpenzeel de Schietkring Gelderse Vallei helpen oprichten. In een herdenkingsstuk van de secretaris bij het 50-jarig bestaan wordt vooral de heer K. Valkenburg genoemd. Hij was toen 50 jaar lid (en liep altijd met het geweer op zijn rug). Toen men probeer de om uit te rekenen hoe vaak hij deze woandeling had gemaakt, kwam men tot een aantal van 1500. In 1946 moest de schietvereniging, zoals zoveel verenigingen uit „het puin" weer opgericht worden, en dat is ge lukt. De vereniging heeft thans 53 le den en het bestuur is nu als volgt sa mengesteld: A. Valkenburg voorzitter. J. Koudijs secretaris-penningmeester en leden J. Overeem, A. C. van Dusscho ten, P. Engelenburg, M. Berendse en J. ten Broek. Vrijdagavond 22 mei is er gelegenheid tot feliciteren in Hotel Boszicht van 7.30 uur tot 9 uur. neemt en de groei en de latere vrucht baarheid van de plant tegenhoudt. Deze vier zijscheuten worden ook weer inge- snoeid tot op vier goed ontwikkelde bladeren. De plant heeft dan vier zij takken, die elk vier bladeren hebben. Uit de oksels der bladeren groeien weer zijscheuten. Zijn deze volgroeid dan heeft de plant dus 4 x 4 is 16 zijscheu ten en dat zijn dan de echte vruchtdra gers, waar de bloemen en vruchten aan kunnen groeien. Een meloen heeft twee soorten bloe men, de ene heeft alleen meeldraden, die het stuifmeel voor de bevruchting geven (mannelijke bloem), de andere soort heeft alleen stempels of stampers (dus vrouwelijke bloem) en deze groeien na de bestuiving tot vruchten uit. De scheuten die e«n vrucht dragen worden twee bladeren boven de vrucht ingesnoeid, hetgeen moet gebeuren, wanneer de vrucht nog heel klein is. Zorg dat er zoveel scheuten blijven, dat deze 10-15 cm uit elkaar liggen. Meloenplanten houden niet van de volle zon, de zijscheuten en de vrachten vragen echter zoveel mogelijk zon. Daarom bestrijkt men de ruit van de bak met dichte kalkmelk. Doe dit alleen in het midden van het raam, dus waar de plant staat. De zijscheuten moeten de volle zon ontvangen. Over het gieten moet ik u dit zeggen: in de bloeitijd mag de gehele plant nimmer begoten worden, want dan ver rotten de bloemen. We maken ongeveer 15 cm van de stam der plant een grep peltje rondom de planten en in dit greppeltje wordt gegoten. Om het rij pen der vruchten te bespoedigen legt men 'n glasplaat onder de vruchten en draait de onderkant van- de vrucht af en toe eens boven, zodat de gehele vrucht zon ontvangt. Van de meloenen gaan we over naar de Nieuwzeelandse spinazie. Dat is echt iets voor de amateur-tuinier! Van deze soort spinazie kan men de gehele zomer door eten. Het worden grote planten en z§ hebben dus ruimte nodig. Maak het bed één meter breed en zaai in het midden van het bed op één rij. Op een onderlinge afstand van 50 cm legt men 3 zaden in een ondiep kuiltje bijeen. Staan de plantjes er op en zijn deze goed aan de groei, dan laten we één plantje staan, de andere worden afge- snede. De gehele zomer levert zo'n bed u volop spinazie. Dit spinaziegewas moet niet zoals de gewone spinazie bij de grond worden afgesneden, doch de bladeren worden van de stengel afge plukt. Steeds weer ontwikkelen zich nieuwe bladeren. Probeer het eens met de „Nieuwzeelandse Spinazie" en „een maal geprobeerd is altijd begeerd". Al staat er misschien geen onkruid tussen de groente- of bloemgewassen, toch moet men geregeld de bovengrond schoffelen. Bedenk: de bovengrond moet goed los blijven opdat lucht en warmte vrij kunnen toetreden en ook is het goed om het uitdrogen van de grond tegen te gaan. Zonnebloemen, goud om zwarl, Wat zien we donker, diep in 't hart Grootbloemige zonnebloemen staan prachtig in de tuin, het zij op de ach tergrond, op de hoek van een muur hetzij ja, naast de voordeur als de plaats maar goed zonnig is. Ze staan dan als Wachters aan de deur. Geef ze in de zomer een stevige stok om het om waaien te voorkomen. E. J. GRIJSEN-RHENEN LEERSUM HDS uit Leersum be nutte de vrije dag om een oefenwed strijd te spelen tegen S. C. Nederhorst. De Leersumse ploeg heeft in ieder ge val nog een klein kansje om te promo veren, als komende zondag Austerlitz zou verliezen van ASV. In verband hiermee wilde de trainer van Leersum. dat de jongens in conditie zouden blij ven. De wedstrijd tegen Nederhorst is er niet één geworden van hoogstaand voetbal. Voor de pauze ging het nog wel. Toen werden er nog verschillende goede aanvallen opgezet door beide ploegen en na ongeveer 20 minuten re sulteerde dat in een 1-0 voorsprong voor HDS door een fraai schot van J. van de Berg. Nederhorst liet zich niet onbetuigd en scoorde tien minuten later de gelijkmaker. Na rust werd het een lome wedstrijd met een licht overwicht van Neder horst. Verschillende schoten werden nog op de HDS-veste afgevuurd, maar de HDS-doelman stak in een bijzondere vorm. Eindstand 1-1. Komende zondag volgt voor HDS nog een betrekkelijk belangrijke wedstrijd. Het laatste duel van de competitie gaat tegen Bilthoven. Bij eventuele winst van HDS en verlies van Austerlitz te gen ASV komt er nog een .beslissings wedstrijd. Aanvang 14.30 uur. Terrein Wildbaan. Het tweede elftal speelt zon dag een thuiswedstrijd tegen Houten 2. Aanvang 12.00 uur. VEENENDAAL De volleybalver eniging Panters gaat het seizoen 1969 1970 beëindigen niet de algemene leden vergadering. welke hedenavond in hotel De Korenbeurs zal worden gehouden. Er staan naast de gebruikelijke agenda punten enkele punten op het program ma die er toe moeten leiden, dat er in het komende seizoen wat meer in de breedte v.w.b. de jeugd moet worden gewerkt. Achter Zowel de dames in de hoofdklasse als de heren in de eerste klas zijn in de kopgroep geëindigd. De reserveteams zijn in het afgelopen seizoen wat ach- ADVERTENTIE ter gebleven hetgeen enige reden tot bezorgdheid geeft. Er is nogal wat ver loop geweest onder de jeugdleden en men is er dan ook van doordrongen dat er in het komende seizoen op dit gebied het een en ander dient te gebeuren. Volgens een woordvoerder van Panters is ook het financiële probleem van een grote orde. Het is bekend dat vooral op de „binnensporten" een grote financiële druk rust en vooral de volleybalsport springt er landelijk gezien veelal on gunstig uit. Dit komt hoofdzakelijk omdat er slechts met 'n beperkte groep per tijds eenheid getranid kan worden. Mede door het feit, dat Panters straks in de nieuwe sporthal moet gaan spelen (om dat daarin hoogstwaarschijnlijk de mi nimale afmetingen aanwezig zullen zijn) zal de financiële druk nog groter worden. Toch- ziet men de toekomst bij Panters niet somber in en tracht via en kele vooruitstrevende acties de touwtjes aan elkaar te knopen. Van belang wordt de aanpak in het nieuwe seizoen in de jeugdsector, waar op de nabije toekomst gebouwd moet worden. Vanavond zullen de aanwezige leden hierover met elkaar van gedachte wisselen op de algemene ledenvergade ring, die om kwart voor acht aanvangt. RHENEN In het kader van het in ternationaal natuurbeschermingsjaar 1970 hebben de leerlingen van de chris telijke pedagogische academie „De Nij- enborgh" in Groningen met het voeren van een groots opgezette actie zoveel geld ingezameld dat twee jonge bruine beren, een wijfje en een mannetje, konden worden aangekocht. Dit beren- paartje werd aangeboden aan Ouwe hands Dierenpark, waar het een warme stal krijgt. Het ligt in de bedoeling dat de nazaten van het paar in de toekomst in de vrije wildbaan worden gezel. Op deze manier hopen de scholieren uit Groningen op hun manier hun steentje aan het internationaal natuur beschermingsjaar te hebben bijgedra gen. Een deputatie van twintig meisjes en jongens, vergezeld van hun leraar de heer Pautsma. was 's ochtend om half vier uit Groningen vertrokken om de beren in Duitsland te gaan ophalen. Na ze eerst in Groningen te hebben ge toond zette men de reis voort naar Ou wehands Dierenpark, waar de karavaan omstreeks halfzes 's avonds arriveerde De beren, vier jaar oud, werden met open armen ontvangen. RHENEN ln De koning van k nemarken presenteerde Rhenens gloe. nieuwe politieke combinatie Democra ten '66-PPR haar kandidaten voor de nieuwe gemeenteraad. Een twintigtal bezoekers maakte van de gelegenheid gebruik om kennis te maken, en te dis cussiëren over het programma waar mee men de verkiezingsstrijd is inge gaan, en waarin openheid, inspraak en medebeslissingsrecht centraal staan. Afgezien van de politieke eigen schappen van de combinatie, zorgt deze voor een bijzonderheid: een vrouwelij ke lijsttrekker in de persoon van me vrouw I. E. ClousVeen (foto rechts). Haar persoonlijke prognose: „Eén zetel krijgen wij zeker, maar waarschijnlijk twee. We hopen echter op drie..." Het Rhenense onderwijs was tijdens de bijeenkomst sterk vertegenwoordigd, en juist uit die hoek kwamen de bijdragen tot de discussies, die mevrouw Clous la ter betitelde als „zeer waardevol". TWEEDE KLASSE A HuizenQuick Boys 20; Spijkenisse - Rijnaburgse Boys 31; A.R.C.S.S.C. '55 01; SprangS.I.Z.O. 42; Kozak - ken BoysN.D.S.M. 1—0; D.O.T.O.— 's-Gravenz. S.V. 3—2. D.O.T.O. 21 18 3 0 39 57-19 Huizen 22 16 3 3 35 58-20 Kozakken Boys 22 12 6 4 30 30-21 Quick Boys 22 11 3 8 25 40-25 Spijkenisse 22 7 8 7 22 26-22 's-Gravenz. SV 21 10 1 10 21 37-33 S.S.C. '55 20 7 6 7 20 23-24 Rijnsb. Boys 21 8 3 10 19 19-25 Sprang 21 6 4 11 16 22-27 N.D.S.M. 20 5 4 11 14 15-29 SJ.Z.O. 22 4 5 13 13 24-52 A.R.C. 22 1 3 18 5 16-80 TWEEDE KLASSE B Excelsior M.C.S.V.D. 3—1; H.B.S.S.— Zwart Wit '28 03; De ZwerverArne- muiden 31; De MeeuwenBaren- drecht 40; Ter LeedeZwaluwen 10; Noord wfjkR.V.V.H. 4—0. Stand Noordwtjk 21 12 7 2 31 31- 8 Zwart Wit '28 22 12 7 3 31 31-13 Ter Leede 22 9 10 3 28 18-16 De Zwerver 22 8 9 5 25 32-21 Zwaluwen 21 7 8 6 22 21-19 Excelsior M 22 8 5 9 21 26-20 C.S.V.D, 22 6 9 7 21 23-24 Arnemuiden 22 7 6 9 20 26-31 De Meeuwen 22 4 11 7 19 24-27 H.B.S.S. 22 6 6 10 18 21-31 R.V.V.H. 22 5 7 10 17 26-33 Barendrecht 22 1 7 14 9 17-56 TWEEDE KLASSE C: RijsoordIJmuiden 20; IJss el me er- vogels V.R.C. 22; Heerjansdam S.H.O. 2—1; H.C.S.C.—Geinoord 2—0; GVWC.J.V.V. 5—0. Stand SJÏ.O 22 14 4 4 32 39-24 G.V.V.V. 22 13 4 5 30 40-27 Heerjansdam 22 9 9 4 27 40-26 Usselm.vogels 22 11 4 7 26 30-23 Rijsoord 22 9 8 5 26 28-19 V.R.C. 22 8 10 4 26 31-26 C.J.V.V. 22 6 7 9 19 27-33 V.V.O.G. 21 4 10 7 18 27-31 H.C.S.C. 22 6 5 11 17 20-32 Geinoord 22 4 7 11 15 17-33 Zuidvogels 21 5 4 12 14 21-37 IJmuiden 22 3 4 15 10 20-44 TWEEDE KLASSE D D.O.V.O.W.H.C. 0—0; Urk—S. 01; W.Z.CKlazienaveen 31 kum—O.N.S. 1—3; Go Ahead K kenburg 21. Stand D.O.V.O. 20 14 5 1 33 W.H.C. 19 13 6 0 32 S.V.Z.W. 19 11 4 4 26 Spakenburg 19 9 6 4 24 Go Ahead K. 18 10 3 5 23 W.Z.C. 19 4 7 8 15 Klazienaveen 20 6 2 12 14 Urk 19 3 6 10 12 Genemuiden 17 3 4 10 10 O.N.S. 19 4 2 13 10 Workum 19 1 7 11 9 V.Z.W, Wor- Spa- 47- 8 45-11 37-21 26-18 34-26 19-26 21-27 19-39 15-38 14-36 17-39 TWEEDE KLASSE E Oranje NassauBe Quick '28 2 1Ex celsior '31D.E.S. 1—1; V.V.T. D.O.S.K. 3—2; W.V.F.—Blauw Wit '34 1—0; NunapeetA.C.V. 2—2. Stand W.V.F. 19 11 5 3 27 27-20 Nunspeet 19 9 6 4 24 36-20 Harkemase Boys 19 9 3 7 21 27-25 D.E.S. 20 8 5 7 21 26-28 Be Quick '28 19 8 4 7 20 30-25 A.C.V. 19 7 6 6 20 26-30 Excelsior '31 19 6 7 6 19 39-27 D.O.S.K. 18 5 6 7 16 17-22 Blauw Wit '34 18 6 3 9 15 20-31 Oranje Nassau 18 5 5 8 15 22-37 V.V.T. 18 3 1 14 7 19-41 WEST 1: DERDE KLASSE BI KMVZ -DVS '33 1—1; NSC—SDVB 4—2; WOP—Sparta 0—4; DOSC—AI- tius 30. Stand SDVB 20 13 4 3 30 44-20 Sparta N 20 12 4 4 28 44-20 DESTO 19 10 5 4 25 28-14 ssvu 18 9 5 4 23 33-22 NSC 20 9 1 10 19 36-30 ADM 18 4 9 5 17 16-23 Altius 19 6 5 8 17 26-32 KMVZ 19 5 6 8 16 15-26 DVS '33 20 5 5 10 15 28-35 DOSC 20 4 4 12 12 18-46 VVOP 20 3 4 13 10 22-45 OOST: DERDE KLASSE A: Apeldoorn—'t Harde 0—2; E.S.A. -Flevo Boys 50; LunterenOlympia '28 20; O.W.I.O.S.—De Merino's 4—1. Stand E.S.A 19 10 5 4 25 34-19 O.W.I.O F 19 10 4 5 24 25-15 S.K.V 17 8 5 4 21 24-12 D.T.S. '3. 18 8 4 6 20 20-22 Elburg 18 6 6 6 18 26-28 Lunteren 19 8 2 9 18 22-21 Flevo Boys 17 7 3 7 17 32-31 De Merino 17 5 6 6 16 19-23 Olympia '28 19 4 8 7 16 15-20 't Harde 19 6 4 9 16 24-36 Apeldoorn 19 2 6 11 10 14-28 OOST: DERDE KLASSE B: V.I.O.S.—D.E.T.O. 2—1. Bergentheim 18 12 2 4 26 35-18 Vroomsh. Boys 18 9 6 3 24 32-18 D.E.T.O 18 8 5 5 21 29-21 H.H.C. 18 9 2 7 20 36-25 D.O.S. '37 18 7 4 7 18 33-25 Oranje Nassau 18 8 2 8 18 24-33 Voorwaarts 17 5 4 8 14 30-30 B.C.S.V. 17 6 1 10 13 27-42 V.I.O.S. 18 4 5 9 13 19-31 Sparta E 18 4 3 11 11 19-40 M

De Vallei | 1970 | | pagina 5