„Het is of het p. as is gebeurd ONDERZOEK IN JACKSON B. P. Blok: Het laat je nooit los Film tegen het verval Zaak zal wel in de doofpot worden gestopt Amusement moet geen regel worden Resultaten Heer Bommel en de Blijd 'chapper Familie van Jan Gaartman: Spreekdagen voor personen bedrijfsleven mêËêêêèêêêêèë Niet overspannen e VANAVOND Mies Bouwman in gesprek met Herman W igbold MORGEN N.O.S. tot minister Klompé Handel met Engeland programma os MARTEN TOONDER STRIP WOENSDAG 20 MEI 1970 ARD SCHENK is morgen avond het eerste slachtoffer in „Ontvoerd!"de nieuwe donderdag avondserie van de NCRV-radio. Gewoontegetrouw organiseert de Nederlandse Kamer van Koophandel in het Verenigd Ko ninkrijk ook dit jaar weer spreek dagen. waarbij het Nederlandse bedrijfsleven, zowel fabrikanten als im- en exporteurs, de gele genheid heeft zich in een per soonlijk gesprek nader over de Nederlands-Britse handel te oriënteren. Een bijzonderheid bij de serie spreekdagen die op 25, 26, 27 en 28 mei in resp. Arnhem, Zutphen, Hengelo en Zwolle gehouden zal worden is dat er een vertegen woordiger van de afdeling „Technical Help to Exporters" van de British Standards Institu tion aanwezig zal zijn. Dit insti tuut beschikt over gegevens zoals normen, specificaties, veilig heids- en onderhoudsvoorschrif ten enz. waaraan een groot aantal produkten in de belangrijkste landen ter wereld moeten vol doen. Deze gegevens zijn thans ook voor het Nederlandse be drijfsleven beschikbaar en tij dens bovengenoemde spreekdagen vertelt de afdeling ..Technical Help to Exporters" hier graag meer over. De secretaris van de Neder landse Kamer van Koophandel in het VK, de heer H. van de Worp, zal deze dagen leiden, die dank zij de gastvrijheid van de plaat selijke Kamers van Koophandel ten kantore van deze Kamers zullen plaatsvinden. 25 mér:Atnlïèhi; Nieuwe Plein IB, 085-4515941 26 mei: Zutphen. Burg. Dijck- meesterweg 12, 05750-9131 27 mei: Hengelo, Enschedestraat 47. 05400-15990 28 mei: Zwolle, Burg. van Royen- singel 12. 05200-18047 Stereo; 't Muzikanten uur: 1. Bariton en piano: moderne liederen; II. Gau- demus Kwartet: moderne muziek; III. Fluit en piano: moderne muziek. 14.30 't Is Historisch, programma over geschiedenis. 15.00 Voor de zie ken. 16.00 Nws. 16.03 Land der Mu zen: kunstkroniek. 17.00 Sans Ran cune: platenprogramma. 17.30 „O", een rondje radio, jeugdprogramma. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. Politieke Partijen: 18.20 Uitzending van de Boeren Par tij. AVRO: 18.30 Stereo: Licht in strumentaal ensemble en licht orgel spel. 19.00 Stereo: Big Band Beat: The Skymasters: moderne muziek. 19.25 Gesproken brief. 19.30 Nws. IKOR: 19.35 Kerk veraf en dichtbij. 19.40 Mens en Bijbel. AVRO: 20.05 Radio Kamerorkest en zangsoliste: klassieke en moderne muziek. 20.40 1984, Hoorspel. 22.30 Nws. 22.38 Me dedelingen. 22.40 Radiojournaal. 22.55 Rotterdam C'70: dansmuziek. 23.20 Stereo: Pianoduo: semi-klassie ke en moderne muziek. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II KRO: 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Stereo: Badinerie: klas sieke en amusementsmuziek, (gr.) (7.30 Nws. 7.32 Actualiteiten. 7.50 Overweging. 8.00 Nws.). 8.30 Nws. 8.32 Voor de huisvrouw. NOS: 10.00 Wat heeft dat kind pedagogische le zing. 10.20 Stereo: Muziek uit de Ba rok (opn) KRO. 11.00 Nws. 11.03 Voor de zieken. 11.54 Bericht SUS- Aktie. 11.55 Mededelingen. NCRV: 12.00 Los-Vast, gevarieerd program ma. (12.26 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw. 13.30 Nws. 12.41 Hier en Nu, actualiteiten). 14.00 Stereo: The Kilima Hawaiians Show. 14.25 Stereo: Semi-klassieke kamermuziek (opn). 15.00 Middagdienst. NOS: 15.30 Stereo: Skivatoon: informatie over nieuwe langspeelplaten. (16.00-16.03 Nws.) 16.15 Meer oyer minder: pro gramma met meer informatie over mensen en dingen die minder op de voorgrond treden. NCRV: 17.45 Hier en Nu: sportactualiteiten. 10.00 Tijd vrij voor muziek in vrije tijd: gewij de koorzang en fanfaremuziek. 18.30 Nws. 18.41 Hier en Nu, actualiteiten. 19.15 Leger des Heilskwartier. 19.30 Ontvoerd!, radiospel voor de zomer avond. 21.00 Stereo: Promenadeor kest: amusementsmuziek. 21.30 Bond van Chr. Oranje-Verenigingen 60 jaar, reportage. 21.50 Kerkorgelcon cert: oude muziek. 22.20 Avondover denking. 22.30 Nws. 22.38 Parlemen tair dagoverzicht. 22.50 Onvoorzien: licht muziekprogramma met actua liteiten. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Terug van veggeweest: muziek van toen voor uisteraars van nu. 9.30 Zzzzoef...!: ichte instrumentale muziek. 10.00 Nws. 10.03 Muziek bij de koffie. 1L00 Nws.) NOS: 12.00 Nws. 12.03 Pop - slick: licht platenprogramma. KRO: 13.00 Nws. 13.03 Waarom niet: ontspannen lunch-programma. 14.00 Nws. 14.03 Holster: pop- en country- muziek. (15.00 Nws.). Draaijijof- draaiikverzoekplatenprogramma. HAARLEM De familie van Jan Gaartman de soldaat die 14 mei 1940 in Moordrecht door een in paniek geraakte luitenant werd neerge schoten heeft weinig hoop. Zijn zus- er Apolonia (58) getrouwd met de Haarlemse architect Pieterse zegt: „Ik ben ervan overtuigd dat de moord op mijn broer ondanks alle publiciteit wel weer in de doofpot zal worden ge stopt"". Twee keer heeft de familie Gaart man in 1940 na de dood van broer Jan van hooggeplaatste militairen zwart op wit de verzekering gekregen, dat een onderzoek zou worden ingesteld. Des ondanks hebben zij er nooit meer iets over gehoord. Hebben zij zelf dan nooit iets gedaan om achter de waarheid te komen? „Het was oorlog", zegt mevrouw Pie terse. „In het hele land was het een chaos. Wij waren bang voor de bezet ters. Bovendien wisten wij niet waar wij moesten aankloppen. Bovendien was ons te verstaan gege ven, dat* wij maar moesten afwachten. Degenen die het voor het zeggen had den. snoerden ons de mond". Mevrouw Pieterse doelt op een brief van 22 juni 1940. die garnizoenscom mandant overste P. Dingemanse naar de familie Gaartman schreef. .De ou ders van Jan hadden hem gevraagd 'n onderzoek in te stellen aar de dood van soldaat Gaartman. Zij hadden hem ook de naam ge noemd van de man die Jan een kogel door het voorhoofd had geschoten: lui tenant J. B. F. Blok uit Bussum. Overste Dingemanse schreef de fa milie Gaartman o.a. terug:. Dat zal worden bevorderd dat in de door U be doelde aangelegenheid een zo nauwkeu rig mogelijk onderzoek zal worden in gesteld. Bepaalde maatregelen Uwer zijds lijken in dit stadium der zaak niet gewenst". Al eerder had de directe chef van soldaat Gaartman, reserve eerste luite nant A. B. Hermsen, de ouders van Jan twee brieven geschreven. In de eerste brief, gedateerd 24 mei 1940, schreef hij dat hij zou proberen de moord op Jan voor de krijgsraad te brengen „ten einde de feitelijke toedracht van een en ander te kunnen vaststellen". Enkele weken later schreef hij een tweede brief, waarin hij vertelde er achter te zijn gekomen, dat Jan werd neerge schoten door luitenant J. B. F. Blok. Een andere zuster van Jan Gaartman. mevrouw J. Eichhoren-Gaartman uit Haarlem, vertelt: „Ik ging naar het bu reau van de commandant van het 7e Regiment Infanterie in Haarlem om het adres van luitenant Blok aan de weet te komen. Van een dienstdoende officier kreeg ik te horen dat luitenant Blok met ziekteverlof was gestuurd. Wel kreeg ik het adres van de ouders van Blok. Die mensen woonden ergens in de provincie Groningen, waar zij een kippenfarm hadden. Ik weet beslist niet meer welk dorpje het was". Van de ouders van luitenant Blok hoorde mevrouw Eichhoren-Gaartman dat hun zoon in Bussum woonde. Tij dens een bezoek aan deze man begon hij te huilen en bood hij zijn excuses aan. Hij vertelde de zuster van Jan Gaartman dat hij in paniek haar broer had doodgeschoten. Na de oorlog werd luitenant Blok uit het oog verloren. „Die hele kwestie wordt nu weer op gerakeld", zegt mevrouw Apolonia Pie- terse-Gaartman. „Wij zijn de laatste tijd erg nerveus. Alles wat er toen is ge beurd komt weer boven. Het is net of het allemaal pas is gebeurdDe' tach tigjarige vader van Jan Gaartman kan het allemaal niet zo goed fneer verwer ken. Hij heeft zich teruggetrokken op een onbekend adres. Dezer dagen meldde zich bij de fami lie Gaartman, de in België wonende Ne- :v nm Rim mt um m ppmfi- imv mn.ïmztm vrouw Mmrmi-mi ttsmuvuB H MCI 1340 derlander Klaas van der Vaart. Hij ver telde, dat luitenant Blok de in burger geklede militair voor spionnen aanzag. Hij bevestigt de eerder verhalen dat Jan Gaartman werd doodgeschoten, omdat hij de luitenant met kapitein aansprak. Volgens de heer Van der Vaart zag luitenant Blok daarin het be wijs dat hij met spionnen te doen had. „Of luitenant Blok overspannen was toen hij 14 mei 1940 soldaat Jan Hubert Gaartman in Moordrecht doodschoot? Géén sprake van. Blok was een door dringende, zekere figuur. Hij was streng, maar rechtvaardig. Hij was voor rede vatbaar. Daarom geloof ik niet dat hij destijds in paniek heeft gehandeld". Dat zegt de nu 49-jarige ambtenaar bij de provinciale griffie van Drenthe, de heer J. J. van Dijken uit Assen. Hij is èén van de weinigen, die 14 mei 1940 A De laatste rustplaats van Jan Gaartman. in Moordrecht getuige was van de fu sillade van soldaat Gaartman. De heer Van Dijken vertelt: „Wij hoorden tot de compagnie van overste Veldmeyer uit Laren, een opleidings centrum. In deze compagnie was de tucht erg streng". „Wij waren 14 mei in Moordrecht in gekwartierd. Opdracht: Iedereen con troleren die uit Rotterdam naar Moor drecht kwam. Het was bekend, dat zich onder de duizenden vluchtelingen de serteurs, NSB-ers en Duitsers in burger zouden kunnen bevinden". „Volgens mij liep soldaat Gaartman in overall achter een kar. Wie hem heeft aangehouden weet ik niet meer. Ik weet nog wel dat luitenant Blok hem sommeerde mee naar binnen te gaan in een gewoon huis. Tien minuten later kwamen wij er weer uit". „Gaartman moest tegen een muur gaan staan en de luitenant schoot hem met zijn pistool dood. Wij waren er ka pot van. Wij dachten dat de luitenant een deserteur, een NSB-er of een Duit ser in burger had doodgeschoten. Nooit hebben wij aan de mogelijkheid ge dacht dat het een Nederlandse soldaat geweest kon ?ijns die enige .tijd eerder op aandringeft van zijn commandant zijn vuil uniform had verruild voor eert overall", aldus de heer Van Dijken. „Toen luitenant Blok met de soldaat (wij wisten toen uiteraard niet dat het een soldaat was) uit die woning kwam en de man doodschoot, dachten wij al lemaal dat uit het tien minuten durende verhoor was komen vast te staan dat de man fout was. Want nogmaals: De lui tenant was niet overspannen". „Bij het verhoor was de Limburgse sergeant capitulant Veldkamp, een half beroepsmilitair, aanwezig. Volgens mij moet hij precies kunnen vertellen wat zich in die tien minuten binnenskamers heeft afgespeeld". A De Amerikaanse procureur-gene raal John Mitchell (links) en dr. John Peoples, president van de hoge school in Jackson bekijken de kogel gaten in een van de gebouwen op het terrein van het college, waar twee studenten tijdens ongeregeldheden om het leven kwamen. ALMELO „Zo'n zaak laat je na tuurlijk nooit los", zegt de Nederlandse officier, die dertig jaar geleden soldaat Jan Gaartman doodschoot, omdat hij ervan overtuigd was met een spion te maken te hebben. Het is Jan Bernard Pieter Blok. Hij woont in Enschede en is op het ogen blik 63 jaar. Hij bracht het tot luite nant-kolonel bij de landmacht. „Hoewel ik toen dacht dat het juist was, vraag ik me achteraf toch af of ik wel verstandig heb gehandeld". De gebeurtenissen van de 14de mei 1940 staan hem niet al te helder meer voor de geest. „Ik was bek-af, weet ik nog wel. Praktisch overspannen. Ik herinner me, dat het een reuze dreun voor ons was, dat koningin Wilhelmina vertrokken was. We waren dag en nacht bezig om Duitsers op te sporen. Toen kwam die man ineens in overall". „Er is een en ander gebeurd. Wat, dat weet ik werkelijk niet meer precies, maar op het ogenblik weet ik wel, dat ik toen gedacht heb met een spion te maken te hebben". In 1942 heeft hij zich in verband met de executie voor de krijgsraad moeten verantwoorden. Het kwam niet tot een veroordeling, want iedereen werd op eens in krijgsgevangenschap wegge voerd. Na de oorlog kwam hij weer in dienst en over de zaak-Gaartman werd nooit meer gepraat. Nu hij gelezen heeft, dat de weduwe Gaartman in een krot moet wonen, heeft hij plannen om haar te gaan be zoeken. „Ik vind het verschrikkelijk voor deze vrouw". TT EN HAAG Het ministerie van defensie verwacht dat binnen enkele weken de resultaten bekend zullen zijn van het onderzoek, dat nu wordt ingesteld naar de gang van zaken bij enkele executies van Ne derlandse militairen in 1940. Het gaat tot nog toe om drie gevallen Op 12 mei 1940 werd sergeant Chris Meijer door de krijgsraad ter dood veroordeeld. Het vonnis werd vol trokken. Op dezelfde dag schoot een Neder landse beroepssergeant op de bin nenplaats van het Bredase politie bureau de soldaten H. Steenbeek en D. van Wingerden dood. Op 14 mei 1940 schoot een luitenant voor een Moordrechts café soldaat Jan Gaartman een kogel door het hoofd. De krijgsgeschiedkundige afdeling van de landmacht, de marechaussee en het ministerie van defensie heb ben nu een werkgroep samengesteld om de gang van zaken bij deze exe cuties te onderzoeken. Het bestuur van de Nederlandse Omroep Stichting (NOS) gelooft dat het uitzenden van programma's van verstrooiende aard wel tot de moge lijkheden van de NOS moet beho ren, maar dat van die mogelijkhe den slechts in bijzondere omstandig heden gebruik moet worden ge maakt. Het uitzenden van amuse mentsprogramma's door de NOS moet geen regel worden, zegt het bestuur. Dit staat in een brief die het be stuur van de NOS gestuurd heeft aan minister Klompé (CRM). De brief is een antwoord op het recente schrijven van de minister over het rapport Uitgangspunten Gezamenlijk Programma in Radio en Televisie. Het rapport werd eind vorig jaar door het bestuur van de NOS als uitgangspunt genomen voor een ver dere samenwerking tussen de om roeporganisaties. Het standpunt dat de NOS nu in de brief aan de minis ter kenbaar maakt, werd ook al in het rapport ingenomen. Het bestuur van de NOS vitidt hel een ernstige zaak dat de minister deze basis voor een verdere samen werking wil ondergraven. „Wij vra gen ons af, of u er zich rekenschap van hebt gegeven, dat u het NOS- bestuur in een beleidsimpasse brengt, als de enige mogelijkheid om samen te werken namelijk toe- passings van 't rapport Uitgangspun ten niet wordt aanvaard", zo schrijft het bestuur. Het betreurt het verder, dat de minister zich niet positiever heeft opgesteld tegenover het probleem van de zendtijdverdeling. In het rapport Uitgangspunten was daarover een compromis be reikt: de zendtijd van de NOS zou voorlopig bevroren worden, totdat de zendtijd van de omroepverenigin gen in een redelijke verhouding tot die van de NOS zou zijn komen te staan. Omdat de minister kenbaar heeft gemaakt niets van bevriezing te wil len weten, schrijft het bestuur van de NOS nu: „Gezien de opdracht van de omroeporganisaties, een volledig programma te brengen, hebben zij in de radio maar vooral in de televisie te weinig zendtijd. Zij zien daarin een ernstige belemmering van de zo zeer gewenste gevarieerdheid op in formatief, maatschappelijk, cultu reel en ander gebied". Bovendien is het bestuur in zijn geheel van oordeel dat het gezamen lijk programma naar vorm, inhoud en presentatie goede ontwikkelings mogelijkheden behoort te hebben. ege factoren hadden ook geleid tot ■ét door het bestuur van de NOS aanvaarde compromis, zoals dat in het rapport Uitgangspunten was vervat. „Wij hadden gehoopt, dat u on der voorbehoud van bijzondere om- MMWWl 6900 Heer Bommel nam plaats op een boomstronk, die naast het pad lag. „Hoe ontstaat geluk dan wel?" vroeg hij enigszins uit de hoogte. „Dat is niet zo eenvoudig", verklaarde de heer Zwadder, terwijl hij naast hem plaats nam. „Kijk, pas in het ongeluk merkt men hoe gelukkig men daarvoor was want terwijl men het is weet men niet, dat men het is! De kunst is dus om iedereen ongelukkig te maken. Dat geeft een helder inzicht in het wezen van het geluk. Volgt u mij?" Heer Ollie zweeg enige tijd om deze woorden te laten bezinken; doch toen schudde hij het hoofd. „Onzin!" riep hij uit. „Wat heb je aan dat inzicht als je ongelukkig blijft? Daar word je alleen maar nog akeliger van, als u begrijpt wat ik bedoel. Ik begin het trouwens koud te krijgen en dat brengi mij op een héél diepe gedachte! Als ik het koud heb voel ik me vervelend. Maar als ik dan naar huis ga en bij de warme haard ga zitten voel ik me weer geluk kig". Hij stond op en begon in de richting van Bommelstein te lopen. „Een heel diepe gedachte", zei Cornelis Zwadder die hem volgde. „U opent mij de ogen. Als men iemand iets afneemt, en men geeft het hem later terug, dan maakt men hem blij. Ja. ja. Héél diep. Ach, ik heb het verkeerd gezien, door omgang met verkeerde vrienden. Had ik u maar eerder ontmoet „Het is nog niet te laat", zei heer Bom mel troostend. „Luistert u maar naar mij, dan komt alles nog wel terecht". standigheden zich wat positiever zou hebben uitgelaten dan nu het geval is. Wij menen dat daardoor een belangrijk conflictpunt op een redelijke wijze tot een oplossing zou kunnen worden gebracht." aldus het bestuur van de NOS. De veronderstelling van de minis ter, dat de omroeporganisaties niet zo snel geneigd zouden zijn hun zendtijd voor de gezamenlijkheid af te staan, wijst het NOS-bestuur van de hand. „Deze veronderstelling doet onrecht aan de werkelijkheid". Het bestuur erkent dat er wel eens moei lijkheden zijn geweest, maar dat waren uitzonderingen. TELEVISIE NEDERLAND I 17.00-17.30 AVRO: (K) Voor de kinderen. 18.45 NOS: (K) Fabeltjeskrant. 18.55 NOS: (K) Journaal. 19.04 AVRO: INFO: maandelijkse advies- en informatierubriek. 19.30 IKOR CVK'RKKKenmerk: De wekelijkse informatierubriek over kerk en samenleving. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 Uitzending van de Katholieke Volkspartij. 20.25 Uitzending Stichting Socutera. 20.35 AVRO: (K) Houdini, speelfilm. (Centrale Filmkeuring: 14 jaar en ouder). 22.15 Jonge mensen op het concert podium. begeleid door Radio Ka merorkest: klassieke en moderne muziek. 23.15-23.20 NOS: (K) Journaal. NEDERLAND II 18.45 NOS: (K) Fabeltjeskrant. 18.55 NOS: (K) Journaal. AVRO: 19.04 (K) Dit is Tom Jones, muzikale show. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 AVRO: De Zomer, TV-spel. 21.25 Een woord tegen het verval. Vanavond is in het VARA-radio- programma voor het eerst in het zo merseizoen een programma te be luistéren, waarin Mies Bouwman met een bekende Nederlander praat. Deze uitzending zal daarna weke lijks tot en met 1 juli te horen zijn. In deze eerste aflevering zal Mies Bouwman praten met Herman Wig- bold, eindredacteur van de VARA- a c tu al iteitenrub riek Achter het Nieuws en toekomstig hoofdredac teur van Het Vrije Volk. 22.00-22.30 uur Hilversum 1. „Verregaand en in alle steden, deze exponenten van onze tijd, deze stedenzwammen. Ik was in Londen en daar zag ik het vuil, de viezerij. Ik reisde door Frankrijk en daar ziet men het overal, zoals iedereen wel weet, maar het neemt ook toe in Brussel, in Antwerpen, in Amster dam". Dat zijn de beginregels van Raes' verhaal dat in 1967 in verschenen in de bundel „Bankroet van een char meur". Daarover gaat de film, die de AVRO-televisie vanavond van 21.25 tot 21.50 uur via Nederland 2 op het scherm brengt. In deze film hebben de makers, te weten Hugo Raes, John Huybreghts en Rense Royaards, hun visie gepro jecteerd op een consumptiemaatr schappij die door velerlei impulsen en stimulansen aartzéi. tot verbruik zonder zich de uiteindelijke conse quenties voor het leefklimaat te realiseren. Kortom het is een film tegen het verval of. zoals dat tegen woordig met een keurig woord heet: mi lieu verontreiniging. film naar het verhaal Van Hugo Raes. 21.50 Spreekuur: medische rubriek. 22.20-22.25 NOS: (K) Journaal. DUITSLAND I (Regionaal programma NDR: 18.00 cultuurspiegel. 18.30 (K) Actualitei ten. 18.45 (K) Zandmannetje. 18.55 Nordschau-magazine. 19.26 (K) Mei- ne Schwiegersöhne und ich, tv-serie. 19.59 Programmaoverzicht. WDR: 8.20-8.45, 10.20-10.45, en 12.10-12.35 Schooltelevisie. 18.00 (K) Reisedienst Schwalbe, tv-serie. 18.30 (K) Voor de kleuters. 18.40 (K) Nieuws. 19.25 (K) Mein Freund Ben, tv-serie. 20.00 (K) Journaal en weerbericht. 20.15 (K) Von Erfurt bis Kassei. 21.00 (K) De Josef Laufer Show. 21.45 (K) Berli ner Jazztagen 1969. 22.45 (K) Jour naal, commentaar en weerbericht. DUITSLAND II 18.05 (K) Actualiteiten en muziek. 18.40 Schicken sie Foster! tv-film. 19.10 Kein Fall für FBI, tv-film. 19.45 (K) Nieuws, actualiteiten en weerbericht. 20.15 (K) Informaties én meningen over actualiteiten. Aansl. nieuws. 21.00 (K) Varna, tv- film. 22.30 (K) Nieuws en weerbe richt. 22.40 Filmportret. TELEVISIE DUITSLAND 9.00 (K) Reportages over de ont moeting tussen Bondskanselier Brandt en de Voorzitter van de Mi nisterraad van de DDR, Stoph, in Kassei. 10.00 Nieuws. 10.05 Journaal van gisteravond. 10.30 Der Kommis- sar, detective-serie. 11.30 Actueel in formatief programma. 12.20 Ein Sommer mit Nicole, tv-serie. 12.50- 13.00 Persoverzicht. 13.00 (K) Jour naal. 13.30 (K) Von Erfurt bis Kas sei. 14.15 (K) Land der Pharsonen, Amerikaanse speelfilm. 15.55 (K) Filmportret. 16.25 (K) Journaal. 16.35 Voor de kinderen. 17.15 Filmreporta ge. 17.50-18.00 (K) Journaal. DUITSLAND 11 9-17.00: Ieder heel uur rep. ont moeting Brandt-Stoph in Kassei. 17.30 (K) Nieuws en weerber. 17.35 Fragmenten uit Duitse film. RADIO HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtend gymnastiek. 7.20 Stereo: Lichte grammofoonmuziek. 8.00 Nws. 8.11 Radiojournaal. 8.20 Stereo: Lichte grammofoonmuziek. (8.30-8.33 De groenteman) 8.50 Morgenwijding. 9.00 Stereo: Omroeporkest: moderne muziek (opn.) 9.35 Waterstanden. 9.40 Zijn hier nog kleine dolle Mina's bij?, klankbeeld. 10.00 Voor de kleu ters. 10.10 Arbeidsvitaminen (gr) (11.00-11.02 Nws.) 11.30 Rondom 12: programma voor de vrouw. (11.55 Beursberichten). 12.30 Sport revue. 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13.30

De Vallei | 1970 | | pagina 9