Duitsers willen in vijf jaar de Rijn totaal verschonen rS MM Er dreigt ook gevaar van elektriciteitscentrales Meetstation in gebruik Vanavond portret van Goebbels Zestig mille voor Anne Wijziging Omroepwet Frankhuis noodzakelijk geacht RONOtitie REEKS VAN ZEVENTIG ZUIVERINGS INSTALLATIES EN 32 MEETSTATIONS Heer Bommel en de Blijd- scbapper i Specialist Open riool Samenwerking Afgewerkte olie Ka li mijnen Niet al te warm programmaos Voor onderwijs via radio en tv MARTEN lOONDER STRIP v*f*-V-: DONDERDAG 21 MEI 1970 •yXjarum ist es am Rhein so schön?" luidt de dringende vraag in een oud Duits deuntje. Het antxvoord ligt voor de hand: omdat er in die roman tische tijd nog geen sprake was van een „Wirtschaftswunder" De Rijn is nu allesbehalve „schön". Aan oog en neus wordt de keerzijde van de welvaartsmedaille gepresenteerd. De eertijds trotse rivier is door hon derdduizenden tonnen vuil, olie, zout en chemicaliën afvalprodukten van steden en industrièn gereduceerd tot een gore, stinkende super sloot. De Duitsers hebben daar grondig en beslist de strijd mee aangebonden en hun voorspelling is ronduit opmerke lijk: over vijf jaar is het Rijnwater even puur als in de jaren twintig. Dat wil in hun ogen zeggen, dat het na fil tratie geschikt is als drinkwater, dat dc industrie het zonder meer kan gebrui ken en dat er ten behoeve van de hen gelaars weer massa's vissen in rond zwemmen. Misschien dat zelfs zalmen weer terugkeren naar de plaatsen, waaruit ze door stank, drab en zuur stofgebrek zijn verdrongen. Hoe willen onze oosterburen dat berei ken? „Kijk", zegt Ministerialrat Haringer. .Je kunt natuurlijk Duitse industrieën verplaatsen naar Europoort. Maar dat heeft zijn grenzen". „Nee, dat hele schoonhouden van de Rijn is een kwes tie van zuiveringsinstallaties. Dus een zaak van veel geld, maar dat moeten wij ervoor over hebben als wij een schone rivier willen krijgen". Ingenieur Haringer is de specialist op dit gebied van de deelstaat Noordrijn- land-Westfalen en htf laat niets na om aan te tonen, dat de Bondsrepubliek er op staat ons land zuiver Rijnwater te bezorgen. „En wij zijn niet door die "kwestie met het endosulfan uit onze slaap ge wekt", zegt hij beslist. „Wij zijn al veel eerder begonnen". Van 1963 tot en met 1967 besteedden de betrokken deelstaten bijna zes mil jard mark aan de bouw van zuiverings installaties. Noordrijnland-Westfalen gaf er de laatste twee jaren ruim achthon derdmiljoen mark voor uit. Het gaat om een plan dat vijf jaar geleden al op papier werd gezet. Voor deze grote schoonmaak worden zeventig zuiveringsinstallaties gebouwd langs de Rijn en de zijrivieren. Én daar komen dan nog 32 meetsta tions bij om van uur tot uur te kunnen controleren of het Rijnwater ook inder daad schoon is. Een deel van deze installaties is al gereed. „Maar" zegt Ministerialrat Ha ringer, „Je ziet er nog niet veel van want ze moeten eerst allemaal klaar zijn". De belangrijkste installatie voor Ne derland is ongetwijfeld die bij Dinsla- ken, aan de monding van de Emscher. Die Emscher heeft de twijfelachtige reputatie het vuilste riviertje van Euro pa tc zijn. Dit open riool heeft een diepzwarte kleur door de zuren, zouten <mi het afval van de steenkolenmijnen. Een vijftigtal kilometers van de Neder landse grens mondt het uit in de Rjjn. Aan die monding verrijst op het ogenblik de grootste zuiveringsinstalla tie van Europa: een kolossaal systeem van zuiveringsbekkens en -kanalen, waardoor het water biologisch volko men gezuiverd wordt. De installatie kost ruim tweehonderd miljoen mark en is eind 1972 klaar. Nog dichter bij Nederland bij het plaatsje Bimmen. naast Millingen aan de Rijn, waar de Nederlands-Dyitse grens dwars door de Rijn loopt is juist gisteren het grootste meetstation geopend. Er is twee miljoen mark in geïnvesteerd en er zal nog wel meer bijkomen. Want het is de bedoeling om meetapparatuur te installeren op een pijler midden in de rivier, zodat het water over de hele breedte van de stroom en op verschillende diepten ge controleerd kan worden. Bovendien ko men er vijvers met forellen, die als proefdieren fungeren. Ir. Haringer heeft wat dit controle- station betreft een wens: „We zouden er graag samen met de Nederlanders on derzoekingen willen doen. Er moet op het gebied van onderzoekingen en me tingen veel meer samenwerking komen met Nederland. Dan kan er ook geen verschil van mening meer zijn over het resultaat van metingen, zoals dat met het endosulfan het geval was". Aan de hand van die endosulfange- schiedenis, illustreert hij ook de doel matigheid van een dergelijk meetsta tion. „De melding kwam destijds erg laat en pas nadat iemand toevallig had gezien, dat er veel dode vissen rbnddre- ven. Dat kan ons niet meer overkomen wanneer dit station in bedrijf is. Dan wordt men onmiddellijk gealarmeerd omdat de forellen in de proefvijvers sterven. En het is natuurlijk beter dat er een paar vissen doodgaan dan een hele massa". De Duitsers hebben het volste ver trouwen in de werking van hun sys teem. Want de verantwoordelijkheden liggen duidelijk. De industrieën en de gemeenten zijn wettelijk verplicht hun afvalwater te zuiveren, dus installaties te bouwen. De gemeenten krijgen daarvoor kredieten van deelstaat en bondsrepubliek en de industrieën kunnen rekenen op gemak kelijke financieringsmogelijkheden. Ministerialrat Haringer wil echter nog verder gaan. Hij wil voorkomen, in plaats van genezen. „We moeten er ei genlijk voor zorgen, dat die afvalpro dukten helemaal niet in het water ko men", meent hij. .Taren geleden is daartoe de eerste stap al ondernomen. Een groot pro bleem wordt nl. gevormd door de afge werkte olie, die de Rijnschippers zonder meer over boord pompen. In Duitsland varen nu schepen rond. die deze olie overnemen en aan wal brengen. Harin ger: „De Nederlandse schippers staan daar wat terughoudend tegenover en dat is natuurlijk jammer". „Er worden nogal wal stoffen be wust of onbewust in de Rijn geloosd. De schippers krijgen ze bijv. mee om in volle zee over boord te zetten. Maar voor sommigen begint de zee al bij Keulen. We,willen de industrie er nu voor laten zorgen, dat het afval ook in derdaad in zee terecht komt". „Ook bij het laden en overladen komt het een en ander in het water terecht. Daarom werken we aan richtlijnen voor de installaties. We vinden bijv. dat er voor olie geen drukpompen maar zuig- pompen gebruikt moeten worden". Naar de overtuiging van ir. Haringer, zullen de industrieën ook minder ge vaarlijke stoffen op het water gaan afvoeren. „Want er zijn er verantwoor delijk voor dat ze zuiver water afleve ren. En hoe minder gevaarlijke stoffen ze lozen, hoe simpeler en goedkoper hun zuiveringsinstallaties kunnen zijn". Dan rest nog een uitermate belang rijk probleem. De afvalstoffen van de Franse kalimijncn, oorzaak van de ver- zilting van de Rijndelta, schrik van de Westlandse tuinders. Haringer: „De Fransen kunnen goedkoop produceren omdat ze hun afval in de Rijn gooien. Als ze dat niet meer doen, kunnen ze niet zo goedkoop werken en verliezen ze hun concurrentiepositie". Hij filosofeert verder: „Als er nou eens nog goedkoper zout op de Europe se markt zou komen, zouden de mijnen in de Elzas misschien stil komen te lig gen". Erg radicaal. Voorlopig moet de op lossing gezocht worden in internatio naal overleg. Er is de Fransen in feite weinig aan gelegen want de Rijn stroomt verder toch door Duitsland en Nederland. Ze willen wel meewerken, maar daar moet financieel iets tegen over staan. Wanneer de Rijn over een jaar of vijf weer als herboren is, zou de idylle dan niet verstoord worden door de vele elektriciteitscentrales langs deze rivier, die het rivierwater als koelwater ge bruiken en het weer lozen als het een hoge temperatuur heeft bereikt? Een thermische verontreiniging dus met als schrikbeeld een rivier vol warm water, waarin geen vis meer kan leven? Ministerialrat Haringer is daar rond uit optimistisch over. „Sommigen vin- Sluiswachter Herman Schulz: „Het is constant zo vies hier." Dat is dan het vuilste riviertje van Europa, de Emscher. den het beter als het water wat warmer wordt. In de winter heb je dan geen last van ijs en je krijgt een intensievere flora en fauna. Maar het mag natuur lijk niet boven een bepaalde grens ko men, er moet voldoende zuurstof blij ven". „Maar daar ben ik niet bang voor. Hier in Noordrijnland-Westf alen hebben we al jaren richtlijnen voor tempera tuur en hoeveelheden van het af te voeren koelwater." „De wetenschap houdt zich er inten sief mee bezig en er zijn al verschillen de rapporten over verschenen. We zul len niet meer plotseling voor een vol dongen feit komen te staan." 'I r";r Vlak bij de Nederlands-Duitse grens is woensdag en watermeetstation in ge bruik genomen, dat dient voor automa tische controle van het water van de Rijn. Het is het eerste watermeetstation van een reeks van 21, die de kwaliteit van het Rijnwater in West-Duitsland zullen gaan bewaken. Minister Bakker van verkeer en wa terstaat heeft het meetstation, samén met zijn Westduitse ambtgenoot Dieter Deneke (geheel rechts) in gebruik- gesteld. Minister Bakker deelde mee dat de Nederlandse overheid dit jaar op dracht zal geven voor de bouw van eert drijvend laboratorium voor onderzoek van rivierwater. Vanavond om 21.25 uur komt de TROS-tv op Nederland 2 met een portret van dr. Joseph Goebbels. Vele schrijvers hebben zich sedert jaren bezig gehouden met de duivel se genialiteit van deze door een ern stig voetgebrek gehandicapte, propa- gandaminister van het Derde Duitse Rijk. De Nederlandse schrijver Ben M. Koster heeft eveneens lang getracht een psychologische verklaring te vinden voor het fenomeen dr. Goeb bels, de zoon van een godvruchtig ouderpaar, dat niet ver van de Ne derlandse grens, in het sombere tex tielstad je Rheydt, dat zo sterk aan Tilburg doet denken, zijn kinderen in de. Vreze des Heren opvoedde. Het TROS-filmteam. dat onder leiding van Ben M. Koster de gege vens op celluloid heeft vastgelegd, kreeg de boezemvriend van Goeb bels, dr. Herbert Beynes. voor het eerst aan het praten. Wellicht nog interessanter is het feit, dat ook de minnares van dr. Goebbels, de be roemde filmster Lid a Baarova, voor wie Goebbels zijn huweijk en zijn functie wilde opgeven, voor de ca mera haar verhaal vertelt. Ook de befaamde dominee Martin Niemöl- ler geeft commentaar. Aangezien schokkende historische filmbeelden zijn opgenomen acht men het kijken naar deze documen taire slechts geschikt voor niet te jeugdige kijkers. CHARLES AZNAVOUR ver wijst U eigenhandig naar zijn tour- de-chant in het Parijse „Olympia" die de KRO-tv vrijdagavond om 20.20 uur via Nederland 2 in Uw huiskamer brengt. Wijziging van de Omroepwet ten behoeve van het omroeponderwijs is noodzakelijk. De minister van On derwijs en Wetenschappen dient de uiteindelijke verantwoordelijkheid te dragen voor de cursorisch-gerich- te radio en televisie en de financiële middelen hiervoor zullen dan ook op zijn begroting moeten worden ge vonden. Dit staat in het advies van dc Raad van Beheer van de NOS aan het bestuur van de NOS over het rapport van dc NOS-commissie „Instructieve radio en tv". Dit advies is woensdag door de Academische Radio Omroep (ACRO) openbaar ge maakt. Volgens dit advies moet de rege ring enkele hoofdvragen beantwoor den: moet er een wettelijke regeling van het omroeponderwijs komen en of is de Minister van O. en W. bereid het omroeponderwijs te fi nancieren? Dit advies zou oorspron kelijk op een vergadering van 15 mei door het NOS-bestuur zijn be handeld (de NOS-raad van beheer is het werkorgaan van het 27 leden tel lende NOS-bestuur), doch het komt nu op een vergadering van 29 mei aan de orde. De ACRO wil voorko men dat deze zaak in stilte wordt afgedaan, zo deelde het bestuur op een persconferentie mede. In zijn commentaar op dit advies TELEVISIE NEDERLAND I 18.45 NOS: (K) Fabeltjeskrant. 18.55 NOS: (K) Journaal. 19.04 VPRO: (K) Het afschuwelijke, bizarre en ongelooflijke avontuur van Monsieur Tête, animatiefilm. 19.25 (K) Wereld op wielen. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 VPRO: Berichten uit de Sa menleving. 20.30 Gertrud, speelfilm. 22.30-22.35 NOS (K) Journaal. NEDERLAND II 18.45 NOS: (K) Fabeltjeskrant. 18.55 NOS: (K) Journaal. 19.04 NOS: Scala: informatief pro gramma. 19.30 Van gewest tot gewest. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 TROS: Oud-Internationals VOC, samenvatting van de jubi leum-voetbalwedstrijd van VOC van zaterdag jl. 20.40 (K) Schiphol International Air- port: 50 jaar KLM, documentaire. 6901 De volgende morgen scheen Corne lls Zwadder het gesprek met heer Ollie vergeten tc zijn. Bij het gloren van de dageraad stak hij zijn paraplu op en haastte zich naar de stenen waar dc ake lige grijsaard woonde en toen de zon boven de kim kwam was hij reeds weer op weg naar de bewoonde wereld. ..Wat ik nu van de heer Pas gekregen heb lijkt mij bijzonder heilzaam", sprak hij tot zichzelf. „Als men een pil uit dit doosje neemt kan men worden, zoals men zou willen zijn. Dat geeft het ware geluk, zei de oude heer. Zou hij gelijk hebben?" Hij zette zich neer onder het lommer van een boom en keek met omwalde ogen naar het doosje, dat Hocus Pas hem ver strekt had. „Zou zo'n pil niet tot hovaardij en op geblazenheid leiden?" zo vroeg hij zich af. „Zou er niet weer een addertje onder hel gras schuilen? Ik aarzel. De woorden van de heer Bommel hebben mij onzeker ge maakt. Maar ach, ik wil zo graag wal verheuging brengen om eindelijk van dc regen af te komen die altijd op mij neder daalt Zijn gemompel trok de aandacht van Tom Poes. die bezig was aan een och tendwandeling. „Kijk", dacht die. „Daar bij die kastan je valt een buitje. Dat moet de Zwarte Zwadderneel zijn! Zolang die hier rond zwerft volgt het ene ongeluk op het an dere. Ik moet hem in de gaten houden". Met die gedachte stapte hij door de struiken op de prevelende blijdschapper af en wees op het doosje. „Wat heb je daar nu weer?" vroeg hij wantrouwig. „Altijd die achterdocht!" riep Zwadder geschrokken uit. Maar op hetzelfde ogen blik kwam er een idee bij hem op. „Ik zal dat ventje als proefpersoon ge bruiken", dacht hij. „Dan kan ik oordelen over de werking van de pillen constateert de ACRO dat de raad van beheer van de NOS deels uit realiteitsoverwegingen, deels uit op- portuniteitsoverwegingen zijn Dude opvattingen in een nieuw jasje heeft gestoken. Op belangrijke pun ten blijft het advies onduidelijk. Op andere principiële punten, bijvoor beeld omroeponderwijs is principieel onderwijs, wordt geen uitspraak ge daan. Het advies is een onduidelijk, misleidend en gevaarlijk stuk. Met een aantal fraaie uitspraken poogt de raad van beheer van de NOS een ieder zand in de ogen te strooien waardoor de ware opzet: alles aan de NOS" mogelijk verborgen blijft, aldus het ACRO-bestuur. De raad van beheer blijft volgens de ACRO vasthouden aan zijn me ning dat de NOS en de omroeporga nisaties zich met omroeponderwijs moeten bezighouden. Men heeft in gezien dat de Omroepwet geen mo gelijkheid biedt voor een verdere ontplooiing van het omroeponder wijs. Nergens stelt de raad van be heer dat omroeponderwijs princi pieel onderwijs is en geen bijzondere vorm van omroep. Zou men deze uitspraak wel doen, dan zou dit im pliceren, aldus de ACRO, dat de NOS en omroeporganisaties zich vol strekt zouden moeten onthouden van snige betrokkenheid met onderwijs- uitzendingen. 20.55 (K) De zeven zeeën: VII. De Indische Oceaan, tv-film. 21.45 Dr. Joseph Goebbels, documen taire film. 22.30 Hum. Verbond: Vrouwsperso nen, documentaire film. 23.10-23.15 NOS: (K) Journaal. DUITSLAND I (Regionaal programma NDR: 18.00 (K) Een ontdekkingsreis in Noord- duitse verzamelingen. 18.30 (K) Ac tualiteiten. 18.45 (K) Zandmannetje. 18.55 Nordschau-magazine. 19.26 (K) Ein Jahr mit Sonntag, tv-serie. 19.59 Programmaoverzicht. WDR: 8.20- 8.45, 10.20-10.45 en 12.10-12.35 Schooltelevisie. 18.00 (K) Gefahrli- cher Alltag, tv-serie. 18.30 (K) Voor de kleuters. 18.40 (K) Nieuws. 19.25 (K) Von Babyion bis übermorgen, tv-serie. 20.00 (K) Journaal en weer bericht. 20.30 Amusementsprogram ma. 21.30 (K) Reportage uit Kassei, plm. 22.30 (K) Nieuws, plm. 22.35 Die Bande des Schreckens, Duitse speel film. plm. 0.05 (K) Journaal, com mentaar en weerbericht. DUITSLAND II 18.05 (K) Actualiteiten. 18.40 Miss Molly Mill, tv-film. 19.10 Schön brav sein, tv-spel. 19.45 (K) Nieuws, actualiteiten en weerbericht. 20.15 (K) Hoogtepunten uit vorige pro gramma's en finale van het wed strijdspel. Aansl.: Nieuws. 21.00 Re portages uit Kassei. 21.30 (K) Film reportage. 22.00 (K) Nieuws en weer bericht. Aansl: Reportage uit Kassei. TELEVISIE DUITSLAND I 10.00 Nieuws. 10.05 Journaal van gisteravond. 10.30 Informaties en meningen uit het economische leven. 11.15 Pole Poppenspaler. tv-spel. 12.50 Persoverzicht. 13.00-13.30 Jour naal. 15.25 (K) Nieuws. 15.30 Tennis: wereldkampioenschap voor dames. 16.40 Voor de kinderen. 17.25 Tele- Skop, scholieren-inspraak. 17.55- 18.00 (K) Nieuws. DUITSLAND II 17.00 Wir und die anderen, tv- film. 17.30 (K) Nieuws en weerber. 17.35 Sportprogr. RADIO HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtend gymnastiek. 7.20 L. grammofoon- muz. (8.00 Nws; 8.11 Radiojourn. 8.30 De groenteman). NOS: 9.00 Interna tionaal Spectrum: Oude en mod. muz. (opn). (9.35-9.40 Waterst.). AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arb. vit. (gr.). (11.00-11.02 Nws). 11.30 Viool en piano: mod. muz. 11.55 Beursber. NOS: 12.00 Blik op de we reld: pop. progr. over ontwikkelings- Tijdens de première van het nieu we wekelijkse radioprogramma „Open Huis" werd door VARA-om- roepsecretaris Jan de Troye een che que van f 60.000,- overhandigd aan het bestuur van het Anne Frank Co mité. Het bedrag werd bijeen gebracht tijdens een Van Harte-uitzending op 29 april j.l. en had tot doel het Anne Frank Huis in Amsterdam open te houden en een begin te maken met noodzakelijke restauratiewerkzaam heden. In het Gelders programma wordt vrijdag een deel van de uitzending gewijd aan de schoolkrantpoëzie. Door een aantal leerlingen, o.a. van het Rijksatheneum in Lochem en het Baudartiuscollege uit Zutphen, wordt eigen poëzie voorgedragen, die zal worden beoordeeld door een drietal medeleerlingen. Dit speciale programma van ..Schoolschrijven" staat onder redac tie van Jan F. de Zanger. Het Gelders programma kan wor den beluisterd op golflengte FM 96.2 of kanaal 31 en wel op dinsdag avond tussen 18.30 en 19.15 uur en op vrijdagavond tussen 19.15 en 20.00 uur. hulp. Overh. voorl.: 12.30 Uitz. voor de landb. NOS: 12.40 Stereo: L. grammofoonmuz. 12.50 Recht en slecht, praatje. 13.00 Nws. VARA: 13.11 Act. 13.20 Stereo: Filh. ork. van Israël: mod. muz. (gr.). EO: 14.00 Ruimte: Radio-magazine: 1. Zingend getuigen: veelgevraagde gew. muz. 2. Instrumenten van God. praatje; 3. Meer dan een lied: geschiedenis van een bekend lied; 4. Actueel nieuws over zending in binnen- en buiten land; 5. Overdenking. NÓS: 15.00 Stereo: Aspecten van de kamermuz.: strijkkwartet en solisten: nieuwe muz. 15.45 Toerismo: toeristische in formatie uit binnen- en buitepland. VPRO: 16.00 VPRO-Vrijdag: gev progr. (16.00 Nws.; 17.55 Med.; 18.00 Nws.; 18.20 Uitz. van de Vrije Ge dachte; 19.30 Nws.; VARA: 21.00 Ste reo: Radio Filh. Ork. en solist: he dendaagse muz. (opn). 22.30 Nws. 22.40 Med. 22.45 act. 22.55 Stereo: Prettig Weekend: 1. gev. pl. pro gramma. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II KRO: 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Stereo: Badinerie: klas. muz. (gr.). (7.30 Nws. 7.32 Act. 7.50 Overw. 8.00-8.10 Nws). 8.30 Nws. 8.32 Voor de huisvrouw (9.00-9.10 Gymn. voor de huisvrouw.) 9.40 schoolradio. 10.00 Stereo: Aubade: klas. muz. (gr. en opn.). 11.00 Nws. 11.03 Voor de zieken. 11.55 Med. 12.00 Stereo: Van j twaalf tot twee: gev. progr. (12.22 Vyij van het land. 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.41 Act. 13.00-13.05 Raden maar...) 14.05 Schoolradio. 14.30 Stero: L. ensem ble met zang. TROS: 14.55 Concert a la carte: klas. verz. progr. 16.00 Nws. 16.03 Disco-drive-in: de showbusi ness op de korrel genomen. 17.00 Uit de pers: discussie rond de pers stamtafel. 17.15 Spontkompas. 17.45 Act. NCRV: 8.00 Stereo: L. koor zang. 18.19 Uitz. van de Anti Revolu tionaire Partij. 18.30 Nws. 18.41 Hier en Nu: act. 19.00 Wereldpanorama. 19.10 Veel gevr. gew. muz. (gr.). 19.40 Wijd als de wereld: wek. intern, oriëntatie in kerk, zending en oecu mene. 19.50 Koor met instrumentale groep: volksmuz. 20.05 Herhalingsoe feningen 1970: klankbeeld. 20.30 Ste reo: Musicalfragmenten. 21.10 De orde van de nacht, hoorspel. TROS 22.00 Stereo: L. ork. niet zangsoliste en vocal group. 22.30 Nws. 22.40 Tsjies plies, am, progr. 23.15 Stereo: Toontje later: 1. muz. 23.45 Act. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III VARA: 9.00 Nws. 9.02 De Eddy Becker Show (10.00 Nws.). 11.00 Nws. NOS: 11.03 De Felix Meurders Show. VPRO: 12.00 Nws. 12.03 Top-30 (13.00 Nws.). TROS: 14.00 Nws. 14.30 Suzie Cream Cheese. AVRO: 15.00 Nws. 15.03 Muz. Boetiek. (16.00 Nws.). 17.00 Nws. 17.02 Radiojourn. 17.05-18.00 Zingende Bougie: gev. pi. progr. voor automobilisten.

De Vallei | 1970 | | pagina 11