PvdA-man waarschuwt D.S. '70 voor Vrije Partij Vijftien mille voor subsidiëring van exposities Statenlid op hearing: V. V.D. rekent op Vi gedeputeerde G.S. bezorgd over „Utr. Heuvelrug" NIEUWELING MARCUS EERSTE OP MOORST SPUITENDE EREHAA G Controverse opnieuw op de voorgrond: Afscheid van statenleden rDe Instuif' Provinciaal portgelei" Wedvlucht Zeven partijen dingen naar zeven Pakj esavond bij N.C.V.B. Schutters op buitenbaan Voorlichting nu beter bij grondaankoop Gedeeltelijke sluiting van Schoolstraat De Luchtreiziger HULDE VOOR VERHOEF EIS STASSEN AANVAL KESTEREN Provinciale Staten wekken slapende post tot leven MAATSTAVEN MARKTEN ,D£ VERHOUDIJSG GROEIT SCHEEF Forse zege van Poseidon Wielrennen DONDERDAG 21 ME! 1970 UTRECHT De commissaris van de Koningin in de provincie Utrecht, de heer P. J. Verdam, heeft gisteren de zittingsperiode 1966-1970 van de Pro vinciale Staten van Utrecht afgesloten met een kort overzicht van de voorlig gende jaren. Na afloop van de beraad slagingen sprak hij in de statenverga dering de scheidende statenleden toe en memoreerde hij de belangrijkste beslui ten die door de vergadering in de laat ste vier jaar genomen zijn. Negentien statenleden namen gisteren afscheid van hun functie. Van hen noemde de commissaris de heer Ver hoef, gedeputeerde met de portefeuille financiën, en de heer Stassen, lid van Provinciale Staten voor de PvdA, met name. Hij noemde de heer Verhoef, die vanaf 1950 lid was van het college van Gedeputeerde Staten en aan wie ach tereenvolgens de zorg was toever trouwd over wegen, ruilverkavelingen, milieuhygiëne en tenslotte financiën, „een provinciebestuurder van formaat". De heer Stassen roemde hij vooral om diens werkzaamheden in de moeilijke jaren direct na de tweede wereldoorlog. Van de scheidende statenleden had de heer Stassen deze functie het langst beoefend: 24 jaar. De heer Verdam wees tenslotte nog op de forse uitbreiding van het perso neelsbestand in de afgelopen zittings periode, die zijns inziens vooral het ge volg was van de toegenomen omvang van de taken van de provincie. Als belangrijke zaken die tussen 1966 en 1970 in de Provinciale Staten aan de orde zijn geweest, noemde de Commis saris van de Koningin o.a. het subsidie schema, de toeneming van de oprichting van sociaal-culturele centra, de herzie ning van het waterschapsreglement, de wegen-verdelingsverordening, do struc tuurnota „Oog op Utrechts toekomst", de streekplannen „Vecht en plassenge- bied" en „Utrechtse Vallei en Eemland" en de bestrijding van de# waterveront reiniging. Na afloop van de korte afsluiting door de heer Verdam sprak de heer; De Groot (CHU), de nestor van de staten vergadering, een dankwoord uit „voor wat de staten in de laatste vier jaar tot «tand hebben mogen brengen". Tenslotte bedankten de heren Ver hoef en Stassen voor de tot hen gerich te afscheidswoorden. „Ik heb het altijd als een voorrecht beschouwd", aldus de heer Verhoef, „deze mooie provincie met haar problematiek te mogen die nen". ELST De NCVB afd. Eist, hield haar laatste bijeenkomst van dit sei zoen in het gebouw Pniël. Geopend werd met Psalm 8 vers 1, waarna ge zamenlijk werd gebeden. Mevrouw Van Malenstein las vervolgens voor uit Thessalonicenzen 5 en hield hierover een meditatie. Tijdens de pauze, die ge zellig met koffie en cake werd doorge bracht, kwamen de pakjes aan de beurt. De NCVB organiseert n.l. tijdens iedere laatste vergadering een z.g. „pakjes avond", waarvan de bedoeling is dat de dames elk enkele cadeautjes meebren gen en die samenvoegen. Hierna wordt dan gelegenheid gegeven de pakjes te rug te kopen voor een bedrag van mini maal f 0,25. De opbrengst is bestemd voor het Magdalenafonds en het Ala- bronda v.d. Nagelfonds. Voor het verzorgen van de maande lijkse lezing was de heer P. J. Maas uit Culemborg uitgenodigd. Hij onderhield de dames op boeiende wijze over Zuid- Afrika. waarbij in 't bijzonder de stad Petroria en een natuurreservaat ter sprake kwamen. Sprekei stoffeerde deze causerie met een aantal fraaie dia's. SCHERPENZEEL De leden van de Scherpenzeelse schietvereniging startte deze week met het zomerseizoen op de buitenbaan en schoten 100 meter met geweer. Zij bereikten de volgende re sultaten M. Berendse 47. B. Geefshuizen 46. J. Overee: 45, A. Valkenburg 44, A. C. van Dusschoten 44, A. Wittenberg 44. H. van Ginkel 44, mr. C. P. Hoytema van Ko nijnenburg 43. A. v. Eist 43. E. J. Reemst 43. W. Klumpenaar 43, H. Pater 42. J. Visser 42, A. ter Burg 41, P. Enge lenburg 41, H Veldhuizen 41. J. van Eist 40, A. Blanken 39. J. Koudijs 39. J. ter Burg 39. H. W. Navest 38. R. v.d. Burgt 36, T. Valkenburg 33. W. van Leuveren 33 en H. Methorst Jr. 29. ÈLST De leden van de Postduiven vereniging ..De Instuif" te Eist hebben zondag deelgenomen aan 'n wedvlucht vanaf Tergnier, om 13.15 uur werden de 213 duiven uit Eist in vrijheid gela ten. Gezien de late lossing hadden vele duiven hun hok zondagavond nog niet bereikt. De eerste duif meldde zich om 18.33 uur bij P. J. v. Geel. Verder was de uitslag als volgt: P. J. v. Geel 1, 12; W.. E. v. Laar 2; T. v. Mourik 3. 8; B. Vervat 4. 14. M. Brouwer 5, 26; W. v. Zetten 6. 15; W. C. v. Ewijk 7; Gebr. Brienesse 9; G. v. Viegen in. 19, 22, 25, 38, 40; M. Riems dijk 11, 21; R. v. Swetselaar 13; H. v. Burken 16, 17. 36; ,T. v. Aalten 18. 43; A. C. v. Zetten 20, 30; H. Terschegget 23, 41; K. v. Viegen 24; A. Veenhof 27. 39; Gebr. Veenhof 28. 32, 33; H. v. Doorn- «peek 29, 31G. Brienesse 34. 35, 37, Jac v, Kooten 42. RHENEN In De Munt werd gisteravond een openbare vergadering gehou den van de afdeling Rhenen van DS '70, waarbij de landelijke voorzitter, drs. S. Stuivenberg, wethouder van de gemeente Eindhoven, als spreker optrad. De voorzitter van de afdeling Rhenen, de heer E, P. van Dijk, noemde de op komst slecht. Hij veronderstelde dat de Nederlander voldoende heeft aan ver kiezingsvoorlichting via radio en televisie. Dat democratie en socialisme zullen zegevieren onderschreef hij als de reden waarom de heer Stuivenberg naar Rhe nen was gekomen om een verkiczingstoespraak te houden. Hij werd getuige van een nog altijd woekerende controverse tussen de PvdA en de voormalige Vrije Partij. De heer Stuivenberg hield een betoog voornamelijk over internationale poli tiek. Hij vestigde er de aandacht op, dat overal in de wereld ontwikkelingen aan de gang zijn, die van grote invloed zijn op de mensen. Maar volgens zijn betoog begrijpen de mensen hoe langer hoe minder wat er allemaal aan de hand is. Specialisten maken de dienst uit. I Over de hele wereld volgt men de theorie van Marcuse: vernietig deze wereld en dan komt de hemel op aarde. Hij was het daarmee niet eens. Hij stipuleerde, dat er een groot ver schil is tussen D.S.'70 en de PvdA, met name dat zijn partij „neen" zegt tegen de krachten die heden ten dage probe ren de samenleving te ontwrichten door het georganiseerd uitvoeren van rellen, die goedgekeurd worden door de PvdA, met name door de heren Vondeling en Den Uyl. De heer Zachte, bestuurslid van de afdeling Rhenen van de PvdA, d^ed een boekje open over de voormalige Vrije Partij, waarbij hij zeer scherpe aanvallen lanceerde op de gevoerde verkiezingscampagnes ten opzichte van de PvdA, waarvan de heer E. P. van Dijk was geroyeerd als lid, omdat hij met een eigen lijst uitkwam. Aan de hand van verkiezingspam fletten uit de achterliggende zeventien jaar stelde de heer Zachte vast, dat de Vrije Partij alleen maar was opgericht om de PvdA rancuneus te benaderen. De heer Stuivenberg, die door de heer Zachte werd verweten niet op de hoog te te zijn wat voor vlees hij in de Rhe- nense kuip had, antwoordde dat hij in eerste instantie volledig was afgegaan op de mededeling van de Vrije Partij, dat, men het program van D.S.'70 kon onderschrijven. Hij zei in tweede in stantie wel, dat het hoofdbestuur maat regelen zou nemen wanneer zou blijken dat dit niet het geval was. De scherpe aanvallen van de heer Zachte, onderwijzer aan de openbare school in Eist, kregen weerklank uit de vergadering. En van de aanwezige da mes ondersteunde de opmerking van de heer Van Dijk, dat de schooi in Eist ka pot was gegaan ten gevolge van een foutief beleid van gemeentebestuur en personeel. De vragensteller, de heer Zachte, ver liet daarop in ijltempo de vergadering, waarmee hij kennelijk wilde demonstre ren het niet eens te zijn met de kritiek uit de vergadering. De heer Beekes, waarnemend direc teur van de openbare Mavo in Rhenen bracht nog naar voren, dat noch een onderwijzer, noch het gemeentebestuur, noch de gemeenteraad verantwoordelijk kan worden gesteld voor het minder floreren van de openbare Rijnschool in Eist, omdat men gebonden is aan regels van de minister. De inleider van de avond distantieer de zich van de, kritiek PvdA Vrije Partij. Hij verklaarde in goed vertrou wen de Vrije Partij te hebben geaccep teerd als lid van D.S/70. Mocht later blijken dat men de verkeerde weg zou inslaan, dan zou zijn organisatie als te doen gebruikelijk zeer zeker maatrege len nemen om de afdeling Rhenen af te stoten, maar daarin zag hij voorlopig geen aanleiding. ••8 UTRECHT De provincie Utrecht heeft in 1969 in de gemeente Ameron- gen f 6.4R7 subsidie verstrekt voor de verandering van de situering van een tennisbaan, f 6.500 subsidie voor het clubgebouw van DVSA en 5000 voor zwemwater-verwarming. Dirt, blijkt uit het. overzicht van de besteding van de gelden voor de lichamelijke oefening en sport, geraamd op de begroting van 1969, dat het college van GS van Utrecht onlangs aan de statenleding ter kennisgeving aanbood. Veenendaal kreeg een subsidie van 411,50 voor 823 sportkeuringen a vijf tig cent. Geboren: Gijsbert, z.v. M. Tijssen en W. A. Mauritz te Kesteren; Jan W. H„ z.v. J. W. H. van Kleef en J. W. van de Kolk te Opheusden; Annemieke, d.v. W. van Doorne en H. van Gerderen te Kes teren; Geradina H. K„ d.v. J. M. Snoek en J. H. K. Geurts te Opheusden; Elisa beth W., d.v. H. J. Verwoerd en E. W. Torn Broers te Opheusden; Klaas G., z.v. R. Arends er J. G. Roelofsen te Opheusden; Dirkje J. C., d.v. A. B. van Neerbos en E. van Remmerden te Kes teren; Ellen M„ d.v. C. Nieuwenhuijse en H. A. van der Zwan te Kesteren. Ondertrouwd: G. Cornelissen te Och- ten en M. H. van Tintelen te Kesteren. Getrouwd: L. J. Winnemuller te Do- dewaard en C. W. M. van Moerkerk te Kesteren; J. van Beem te Wamel en K. van Neerbos te Kesteren; F. E. Sitanala te Heteren en S. P. Patiatta te Opheus den. Overleden: M. va* Eldik, 79 jr. te Kesteren, geh. gew. met. P. van Neer bos. UTRECHT Provinciale Staten van Utrecht hebben tijdens de gisteren gehou den vergadering besloten een post van f 15.000,in de begroting op te nemen, waaruit subsidies kunnen worden verstrekt aan rechtspersoonlijkheid bezittende instellingen, die zonder winstoogmerk een tentoonstelling van beeldende kunst verzorgen. Deze post Tentoonstellingen werd al jaren pro memorie geraamd, maar in het verleden werd nauwelijks van deze post gebruik gemaakt. Op verzoek van de Culturele Raad is de slapende post nu tot leven gebracht. In aanmerking voor een bijdrage in de kosten van een tentoonstelling ko men die instellingen, die nog geen pro vinciale subsidie ontvangen en voor de betreffende expositie ook van de ge meente een redelijke bijdrage krijgen. De provinciale bijdrage kan ten hoogste 30 pet. van het nadelig saldo bedragen, met een maximum van 500,- per ex positie. Per instelling zal jaarlijks voor niet meer dan vijf tentoonstellingen een bijdrage verleend worden. Voor educa tieve begeleiding van groepen scholie ren zal boven de bijdrage nog een be drag van 40 per dag tot een maxi mum van twee dagen worden toege kend. De heerJ-ïoepelman (PSP) maakte be zwaar tegen de voorwaarde die GS in de voordracht stelt, dat het kunstzinni ge peil van de expositie acceptabel dient te zijn. Hij vroeg zich af wie van het college van GS zo deskundig was op alle gebie den van de beeldende kunst dat hij kon bepalen, zo dat al mogelijk was, of een tentoonstelling artistiek acceptabel was. Hij was benieuwd naar de maatstaven die GS bij die beoordeling wilde aan leggen en achtte het principieel wense lijk dat de desbetreffende voorwaarde kwam te vervallen. Gedeputeerde Van der Sluis, die sprak namens zijn collega mevr. Telle- gen- Veldstra die door ziekte niet aan wezig was, antwoordde dat dit onmoge lijk was. omdat het overheidsgeld ver antwoord uitgegeven moet worden. In moeilijke gevallen zal, aldus de heer Van der Sluis, het college advies vragen aan de Culturele Raad Op de vraag van de heer Hoepelman of de bijdrage van 40,- per dag voor de begeleiding van scholieren niet vóór meer dan twee dagen verstrekt kan worden, omdat het toch om een erg be langrijke zaak gaat, antwoordde de Ge deputeerde dat deze kwestie nog nader met mevr. Tellegen besproken zal wor den. SCHERPENZEEL De Luchtpost deed mee aan een wedvlucht vanaf Tergnier, een afstand van 310 km. In concours waren 181 duiven. Ze werden gelost om 13.15 uur en de eerste duif arriveerde om 18.53 uur te Scherpen- zeel. De uitslag was als volgt: L. T. H. Aarsen 2, 8, 21, 23, 25; P. v. Eist 3, 27; J. O. van de Bovenkamp 4, 9, 16, 24: C. ter Burg 5, 15, 30: P. Wagens veld 6: G. Schipper 7. 11, 14, 18, 19; J. v. Oostrum 10. 31: M. Rotte; 12. J. Voskuilen 13, 26. 33; W. v. Schaik; A. Rustenhoven 17, 29; W. Wagensveld 20. 22, 32; G. Gijsbert- sen 28; P. van de Bovenkamp 34; J. Bakker 35, 36. SCHERPENZEEL Op de eiermarkt te Scherpenzeel werden aangevoerd 850.000 stuks. De handel was bijzonder traag. De prijzen varieerden van f 8,- 9,75 honderd stuks. De henne-eieren van 7,- tot 7,75 per honderd stuks. Op de biggenmarkt werden aange voerd 152 stuks. De handel was redelijk en de prijzen varieerden van f 95,- tot f 1110,- per stuk. RENSWOUDE Als de gemeente Renswoude plannen heeft om grond te kopen, of wanneer andere zaken aan de orde zijn waarbij inwoners rechtstreeks zijn betrokken, zal voortaan speciale voorlichting worden gegeven. Als de plannen in de college van B. en W. zijn behandeld, wordt de ge meenteraad informeel óp de hoogte ge steld. Daarna worden de betrokkenen in de burgerij ingelicht, hetzij schrifteljik hetzij door middel van een voorlich tingsbijeenkomst. Dan is de beurt op nieuw aan de gemeenteraad, nu om een beslissing te nemen. AMERONGEN In verband met werkzaamheden aan de chr. school aan de Gasthuisstraat zal een gedeelte van de Schoolstraat, met ingang van maan dag 25 mei voor alle verkeer worden afgesloten. AMERONGEN De VVD-fraclie in de Provinciale Staten van Utrecht re kent erop dat op 3 juni een liberaal zijn intrede zal doen in het college van Ge deputeerden. Statenlid J. Schuttevaer zei dit gisteravond op een hearing die de plaatselijke VVD-afdeling van Amerongen organiseerde. De heer Schuttevaer noemde het zeer waarschijnlijk dat de provinciale fractieleider jhr. F. F. Hooft Graafland gedeputeerde wordt. Dat zal dan na dertig jaar weer voor het eerst zijn, dat de liberalen een zetel in dit college krijgt. UTRECHT „De ontwikkeling van de subsidieverlening aan de Vereniging De Utrechtse Heuvelrug stemt mij be zorgd; ik heb bewondering voor het werk van deze vereniging, maar de ver houding van de Utrechtse Heuvelrug met andere recreatieverenigingen is aan het scheefgroeien", aldus de heer Let- RENSWOUDE Zeven partijen heb ben in Renswoude kandidaten gesteld voor de zeven zetels in de gemeente raad. Naast de partijen die al in de raad zijn vertegenwoordigd, CHU, ARP, Binding Rechts en PvdA (waarvan raadslid Zweers nu optreedt als lijst trekker voor de combinatie met D'66, „Visie") hebben zich drie nieuwe gepre senteerd. Het zijn de SGP, de VVD en Gemeentebelang Op grond van de resultaten der ver kiezingen vogr provinciale staten zou dc zetelverdeling in Renswoude na 3 juni er als volgt uitzien: CH 3 of 4. Ar 1. Visie 1, Gemeentebelang 1 en SGP 1. In de huidige raad zit de CH met 3 ver tegenwoordigers, de AR met 2, de PvdA met 1 en Binding Rechts met 2. Op verkiesbare plaatsen staan in Renswoude: CHU: 1 J. T. Wolleswinkel, 2 C. Aalbers, 3 H. Stoer, 4 D. Cozijnsen, ARP: 1 H. Vermeulen, 2 A. C. Schalk, 3 J. Lagerweij, SGP: 1. J. Groene veld, 2 II. v. Lagen, 3 J. v.d. Brink, Visie: 1 E. Zweers, 2 G. H. Mulders; VVD: 1 Th. H. Koot, 2 A. G. Harmsen; Gem.Bel: 1 G. van Raay, 2 L. Stutvoet, 3 M. A. Bur gers; Bind.R: 1 C. van Ekris, 2 E. v. Huigenbos. sehert (PvdA) tijdens de gisteren ge houden vergadering van de Provinciale Staten van Utrecht. Ook andere Statenleden spraken naar aanleiding van de hoge subsidieaan vraag 172.000 voor 1970) van dc Utrechtse Heuvelrug hun bezorgdheid over de financiële situatie van de ver eniging uit. De heer Van Genderen (CHU) vroeg zich af of de verenigingsvorm wel de juiste vorm was. Hij zag meer in een recreatieschap voor dit gebied. PSP'er Hoepelman was van mening dat de pro vincie aanspraken moest maken op een zetel in het bestuur van de vereniging. Naar aanleiding van de subsidieaan vraag van de Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten in Nederland stelde de heer Van der Pouw (KVP) de vraag of er wel voldoende coördinatie is tussen de verschillende natuurbe- houds- en recreatie-organisaties. De Gedeputeerde ir. Sikkes antwoordde hierop dat de samenwerking tussen de vereniging tegenwoordig veel beter is dan in het verleden. Wat de vereniging De Utrechtse Heuvelrug betrof ver klaarde hij dat ook bij het college van GS bezorgdheid bestond en dat hierover contact was opgenomen met het bestuur van de vereniging. VEENENDAAL De E.V.P.V. Dc Luchtreiziger nam afgelopen week deel aan de wedvlucht vanaf Tergnier. De duiven werden losgelaten om 13.15 uur. De eerste duif meldde zich bij de heer A. v. d. Bovenkamp om 18.43 uur. De verdere uitslag is: A. v. d. Bovenkamp 1-3-22-23; Gebr. Spies 2; H. Beyk 4-11; A. v. Barneveld 5-21; H. v. Kooten 6-10-12-18-24; J. W. Kerseboom 7-9; C. v. Ginkel 8-15-27; W. J. Dam 13-16; B. H. C. Schuurman 14-17-25-33; G. Muller 19; G. Fasse 20- 31-32; C. Methorst 26; J. W. v. Schaik 28; W. Slotboom 29; N. v. Eek 30. De hearing in het Dorpshuis werd bijgewoond door een twintigtal belang stellenden. Nadat de heer Schuttevaer een uiteenzetting hacf gegeven van de taken van het provinciaal bestuur, en de relatie daarvan tot de gemeenten, beantwoordden de drie hoogst geplaats te VVD-kandidaten voor de Amerongse gemeenteraad verscheidene vragen uit de zaal. Die kandidaten zijn naast het huidige raadslid lr. J. Tenge, de heer Brelius en mevrouw Ossendorp-v.d. Water. Afdelingsvoorzitter Van Harten merkte op dat de VVD in Amerongen een reële kans heeft op twee zetels. Uit de zaal kwamen suggesties om de fractie in de toekomst harder aan het werk te zetten. Deze spitsten zich voor al toe op de situatie van een aantal we gen en straten in de gemeente, zoals de Koenestraat en de Overstraat. Ir. J. Tenge zei hierover onder meer, dat burgemeester en wethouders lang niet genoeg haast zetten achter dc plan nen tot verbetering, evenmin als de ste- debouwkundige. Ily memoreede dat hij al voor de oorlog een plan voor ver betering indiende, maar tot dusver is Rechts statenlid J. Schuttevaer. Links van hem mevr. Ossendorp, ir. Tenge en de heer Brelius, de drie hoogstgeplaatstè V.V.D.-kandidaten in Amerongen. daaraan nog geen uitvoering gegeven. Vanuit de zaal werd verbazing geuit, en aangedrongen op het vormen van een coalitie binnen de gemeenteraad, zodat een meerderheid de noodzakelijke verbeteringen erdoor zal kunnen krij gen. De hearing had een rustig verloop, zonder rookbommen en knaldingen, die voorzitter Van Harten schertsend zei te hebben verwacht. SCHERPENZEEL Het eerste he renzevental van Poseidon liet woens dagavond in het gemeentelijke zwem bad aan de Willearlaan een ware krachtsexplosie zien tegen Triton 2 uit Putten. Men wist de doelman van Tri ton, S. Veld, 7 maal te passeren. Hierte gen moest doelman Groeneveld de bal maar eenmaal uit het net halen. Direct trok men ten aanval en er vielen grote gaten in de Triton-verdediging W. Zwanink kreeg op links de bal goed vrij en gaf goed over aan J. Hietbrink en deze schoot raak. Poseidon bleef doorgaan en het was B. Ritmeester die de stand op 2—0 bracht. W. Zwanink zorgde voor 30 en J. Hietbrink bracht met een van zijn zeer felle schoten de stand op 40. Voordat de eerste helft was verstreken zorgde B. Ritmeester voor 50. Na de wisseling ging men het bij Po seidon wat kalmer aandoen. Met een goed schot bracht A. Algra de stand op 6—o. Uit een van de zeer schaarse uit vallen was het D. Meijling die de eer wist te redden en het was 61. Het was tenslotte J. Hietbrink die voor nummer zeven zorgde. De gasten toonden zich zeer goede verliezers. SCHERPENZEEL Op Moorst kwa men 34 renners aan de start. w.o. 3 gast- renners van „De Pedaalridders" en 2 van „De Meteoor". Van de 12 gestarte amateurs waren Paul van Os en een gastrenner al in de le ronde erg actief, want zij namen een lichte voorsprong, die ze gedurende 1 ronde wisten te handhaven. Toen begon men er in de groep even aan te trekken en dat resulteerde in 'n hergroepering. Na enkele ronden begon het hoge tempo al zwaar te wegen voor enkele renners en zij kwamen dan ook los te liggen. Vooraan begon toen Arnold Voogt aan een opmars, zoals hij donderdagavond ook deed. Tegen zijn snelheid was men niet opgewassen, al probeerde Aart-Jan Schurink het een keer. Arnold liep ver der weg en men berustte daarin. Onder het toeziende oog van ploeggenoot Mat- thijs de Koning won Arnold de rit met grote voorsprong. Jan Vlastuin spurtte OPHEUSDEN Leden van de Ochtense brandweer 5 rukten gistermiddag uit zonder loeiende sirene. 7e re- S den naar het gemeentehuis in Opheusden, om daar een erehaag te formeren als huldeblijk voor het echtpaar 5 Cornelissen. Bruidegom G. Cornelissen uit Ochten is lid van de brandweer, vandaar. Hij trad in het huwe- 5 lijk met mej. M. H. van Tintelen uit Kesteren. Een bij- I rondere verrassing voor het bruidspaar was dat de ere- haag nog water gaf ook. Er moest een paraplu aan te 5 pas komen. X in de groep het snelste van allen, met Gijs Brouwer, Dick Vervloet, Aart-Jan Schurink en Wout van Eede achter zich. Jan Sandbrink won de spurt van de achterblijvers, vóór Paul van Os, Kees Boogaard en Gerrit Heuveling. De nieuwelingen, die 1/2 minuut later waren gestart, kwamen al in de 2e ron de bij de amateurs, waarna ze rustig bleven meedraaien. Toch kwam het ook hier tot een splits: vanwege het tem po. Vooraan bleven Evert Smit, Hans Marcus, Peter Kuijpers, Jan Zwaagman en op afstand reden Johan Ossendrij ver, Adrie Spelt, Cor Nijhoff. Bert Sendbrink en Harry Brouwer. De spurt moest de beslissing brengen, want een vluchtpoging van Jan Zwaagman kon geen genade vinden in de ogen van zijn tegenstanders. Hans Marcus klopte zo waar Evert Smit in een zeer felle sprint, met Peter Kuijpers en Jan Swaagman als 3e en 4e. Johan Ossen drijver klopte net op de streep (dank zij een sprongetje) Spelt, waarna een ge vallen Cor Nijhoff zich kwam melden, met achter zich Bert Sandbrink en Harry Brouwer. Bij de adspiranten domineerdy de gastrenners, met voorman Gert van de Heuvel, Fred Snabel en Sipke Broers- ma. Hans Badenbroek en Roel Reimers, die ook hierbij gezeten hadden, moesten afhaken. Snabel won de spurt, met Van de Heuvel en Broersma achter zich. Ba denbroek werd 4e en Roel Reimers wist Cees Roeloffs nog voor te blijven. W. Dekker Sr. was alleen en hij won dus op makkelijke wijze. Bij A-jeugd waren het in de le ronde Wout Lensing. Dick Willigenburg en Dirk-Jan Kuijpers, die vooraan gingen. Bert van Schaik en Wim Dekker Jr. hadden enig terrein moeten prijsgeven. Dirk-Jan Kuijpers kon het ook niet langer bolwerken en zo kregen we weer de spurt tussen de iets snellere Lensing en Willigenburg. Lansing toonde zich ook nu de snelste. Bert van Schaik spurtte naar de 4e plaats, met Wim Dekker Jr. achter zich. Bernard Renes was alleen bij de 11- jarigen en ook hij had het niet erg moeilijk. Uitslagen: amateurs: 1. Arnold Voogt (Sch'zeel)2. Jan Vlastuin (idem); 3. Gijs Brouwer (Hoogland); 4. Dick Ver vloet (A'foort); 5. Aart-Jan Schurink (W'berg); 6. Wout van Eede (Voorthui zen); 7. Jan Sandbrink (A'foort); 8. Paul van Os (Bilthoven); 9. Kees Boo gaard (Veenendaal); 10. Gerrit Heuveling (Bunschoten). Nieuwelingen: 1. Hans Marcus (Ederveen): 2. Evert Smit (A'foort); 3. Peter Kuijpers (Leusden); 4. Jan Zwaagman (Barneveld); 5. Johan Ossendrijver (Achterveld); 6. Adrie Spelt (Lunteren) 7. Cor Nijhoff (Maarn); 8. Bert Sandbrink (A'foort); 9. Harry Brouwer (A'foort). Adspiranten: 1. Hans Badenbroek (A'foort); 2. Roel Reimers (Maarn); 3. Cees Roelofs (A'foort). Veteranen: W Dekker Sr. B Jeugd; 1. Bernard Renes (Sch'zeel). Jeugd-AWout Lansing (Sch'zeel); 2. Dick Willigenburg (Leusden). 3. Dirk- Jan Kuijpers (Leusden); 4. Bert van Schaik (Sch'zeel); 5. Wim Dekker Jr. (A'foort). Hoogachtend, M. P. J. Schoenmaker, secretaris.

De Vallei | 1970 | | pagina 5