Ik heb geen rechtvaardiging kunnen vinden voor executies in wij bet bmselijkst Vrouwen gokken als gekken Weinig hoop op vervolg „Sehaep" Vanavond tv-spel over hartpatiënt Militair-juridisch deskundige mr. H.H.A. de Graaff: Men had met arrestatie kunnen volstaan ZESKAMP-SHOW VANAVOND Heer Bommel en de Blijd- scbapper Oordeel Zonder proces Gouden plaat utgereikt programmaos Deze week in Eva: een open blad TELEVISIE MARTEN TOONDER STRIP TELEVISIE RADIO VRIJDAG 22 Mfcl 1970 1940 ARNHEM Mr. H. H. A. de Graaff is geen man van radicale ant woorden. Zijn jarenlange ervaring in rechtsprekende colleges maant hem duidelijk tot voorzichtigheid en genu anceerdheid. Over de schietpartijen in 1940 in Breda en Moordrecht zijn hem geen officiële gegevens bekend en daarom wil hij over die zaken slechts met het grootste voorbehoud praten. Toch wil hij er wel iets van zeggen. Hij doet dit vanuit zijn ervaring. Hij is in 1903 geboren in Amster dam. Als beroepsmilitair bij de artille rie, ging hij buiten universitair ver band rechten studeren. Hij deed zijn doctoraal examen rechten in Leiden. Later promoveerde hij daar. Van ge neraal Kruis kreeg hij op 1 januari '46 opdracht om de militair-juridische dienst te organiseren. In 1949 werd hij benoemd tot president van de krijgs raad te Arnhem. Deze functie bekleed de hij tot 1960. Hij is nu sinds 1955 lector aan de Amsterdamse universiteit voor inleiding straf- en Voor zover het nu is te overzien, is er in deze zaken geen sprake geweest van recht. De schutters hadden zich la ter voor een rechter dienen te verant woorden. De vraag, waarom zij na de oorlog niet zijn vervolgd, kan slechts beant woord worden, wanneer men weet in hoeverre deze zaken bij de bevoegde instanties bekend zijn geweest. Wij we ten, dat 12 mei 1940 sergeant Chris Meijer door een krijgsraad ter dood werd veroordeeld. Kort daarop werd hij gefusilleerd. Op dezelfde dag werden in Breda twee Nederlandse soldaten door een Nederlandse onderofficier zonder vorm van proces doodgeschoten. In Moor drecht schoot twee dagen later een lui tenant een Nederlandse soldaat dood. Nog een paar dagen later gebeurde in Bruinisse hetzelfde met een Nederland se marineman. Met welk recht heeft men aan deze mensenlevens een eind gemaakt? Overi gens is het nog helemaal niet zeker of er in deze gevallen geen onderzoek of een vervolging heeft plaatsgehad. Ook al hebben de nabestaanden niets van enig onderzoek of gerechtelijke be handeling gehoord, dan wil dat nog niet zeggen, dat dit niet heeft plaatsgehad. Niet altijd werden de nabestaandeh hieromtrent ingelicht. strafprocesrecht en strafrecht. militair tucht- en Hij praat over militair recht in oor logstijd, dat drie soorten kent: de gewo ne krijgsraad, de krijgsraad te velde, die tegenwoordig mobiele krijgsraad heet en standrecht. Dit laatste recht, wat letterlijk staand recht betekent, be helst situaties, waarin de rechters geen gelegenheid en geen tijd hebben om te Jn het Europa van de Zes is geen mens zo huiselijk als de Nederlander. Voor wie daaraan ooit mocht hebben getwijfeld prof. dr. L. H. Klaassen, directeur van de Stichting het Nederlands Economisch Instituut, heeft dit deze week in de jaarvergadering van de Centrale Bond van Meubelfabrikanten, in Rotterdam gehouden, met cijfers aangetoond. De Nederlander geeft relatief meer uit aan meubelen en vloerbedekking en andere goederen, die bepalend mogen worden geacht voor de mate van huiselijkheid dan welke andere "Klein-Europe- aan" ook, zo heeft deze economist aan de hand van de uitslag van een recent budgetonderzoek van de EEG-commissie uitgerekend. Als de goederengroepen, waarvan de hoogte van het gebruik een indicatie kan geven van de mate van huiselijk heid heeft prof. Klaassen gekozen „meubelen en vloerbedekking", „radio, tv en muziekinstrumenten", „boeken, kranten en tijdschriften" en „duurzame huishoudelijke artikelen en accessoi res". Om de cijfers van het budgetonder zoek zo goed mogelijk te gebruiken zijn voor de landen Nederland, Duitsland, België, Frankrijk en Italië de verban den bepaald tussen het inkomen en het verbruik per huishouding voor ieder van de genoemde goederencategorieën. Daaruit is vervolgens berekend hoe groot in 1963/'65 het gemiddelde ver bruik is, uitgedrukt in Nederlandse gul dens, indien de totale consumptie 10.000,resp 20.000,bedraagt. Met betrekking tot de categorie „meubelen en vloerbedekking" blijken de jaarlijkse uitgaven in Nederland bij een totale consumptie van 10.000, 247,te bedragen, in Duitsland 214, in Italië 192,in Frankrijk 179,en in België 178, Bij een totale consumptie van 20.000,geeft de Nederlander daar 657,aan uit, de Duitser 659,de Italiaan 605,de Belg 529,en de Fransman 478, In de eerste groep ligt Nederland dus veruit aan de top, in de tweede groep neemt het tezamen met Duitsland de hoogste positie in. Ten aanzien van de overige catego rieën is de positie analoog. Voor radio, tv en muziekinstrumenten" ligt Neder land bij een totale consumptie van 10.000,— wat de uitgaven betreft op de eerste plaats en bij een consumptie van 20.000,op de tweede. Voor „boeken, kranten en tijdschriften" ligt Nederland bij beide verbruiksniveaus veruit het hoogste en bij „duurzame- huishoudelijke artikelen en accessoires" eveneens. Bij „boeken, kranten en tijdschrif ten" ligt Nederland 70°/o hoger dan België voor het lagere niveau en even eens 70 0/0 voor het hogere. Deze per centages zijn voor „huishoudelijke arti kelen en accessoires" 80 0/0 en 25 0/0 en voor „meubelen en vloerbedekking" 39 0/0 en 25 0/0. Uit deze cijfers blijkt volgens prof. Klaassen, dat de Nederlander de huise lijkheid niet slechts met de mond be kijkt, maar deze ook in de financiële ADVERTENTIE OLIFANT GESTOLEN. Bij de grote juwelenroof te Amsterdam werd o.m. een fles Olifant Jonge vermist. De politie werd hierdoor op het spoor gezet van de bekende kraker Janus de Nippert. Bij zijn arrestatie viel hij door de mand met de woorden: „As ik een fles Olifant zie staan, ken ik er niet afblijve!" daad weet om te zetten. „Dit in tegen stelling tot de bewering in het econo misch kwartaalbericht van de Amro- bank over het eerste kwartaal 1970, waarin te lezen valt, dat in Nederland de verbruiker bij de aankoop van meu bilair veelal geremd is door een bene pen huisvesting. Voorzover dit het geval mocht zijn, dan toch in duidelijk min dere mate dan in de overige EEG-lan- den". MR. H. H. A. DE GRAAFF gaan zitten. De omstandigheden vergen aldus, mr. De Graaff een snelle en een voudige rechtspraak. Er zijn maar twee vonnissen mogelijk: vrijspraak of doodstraf. Maar al is er sprake van standrecht, er is toch sprake van een rechtscollege, want ook standrecht kan niet door één man worden uitgeoefend. De Nederlandse wet heeft nooit, ook niet tijdens de meidagen van '40, stand recht gekend. De gevallen in Breda, Moordrecht en Bruinisse, voor zover nu bekend, hebben niets met standrecht te maken. Toch kan er, volgens mr. De Graaff, in oorlogstijd een situatie onstaan, waarin men het recht heeft een ver dachte zonder vorm van proces neer te schieten. Ik kan me wel een geval voor stellen, waarin zo'n daad te rechtvaar digen is, zegt hij. Een legeronderdeel is bijvoorbeeld in een fel gevecht gele verd met de vijand. Tijdens een crisis in het gevecht slaat een militair op de vlucht. De kans, dat het hele onderdeel hem zal volgen wordt dan heel denk beeldig. In zo'n. situatie kan het juri disch aanvaardbaar zijn de vluchtende militair neer te schieten. Het motief mag evenwel nooit straf, wraak of ei gen onzekerheid zijn. Mr. De Graaff heeft uit het beschik bare materiaal over de schietpartij en in 1940, die onlangs bekend zijn ge worden, niets kunnen ontdekken dat daarvoor enige rechtvaardiging kan op leveren. Ook al zouden de slachtoffers zich aan misdrijf hebben schuldig ge maakt, zou men met arrestatie hebben kunnen volstaan. Uit niets is gebleken, dat zij zich hebben verzet of zich aan arrestatie hebben willen ontrekken. Over de zaak van sergeant Meijer zijn voldoende officiële gegevens be kend om de jurist De Graaff tot een oordeel te brengen. Tussen vonnis en executie lag slechts één uur, terwijl het militair recht een tijdverloop van 48 uur voorschrijft. Toch gold dit niet in de meidagen. Met die 48 uur hoeft een krijgsraad te velde niets te maken te hebben. Als die doodvonnis uitspreekt en de comman derende generaal bekrachtigt dit, dan kan de executie, zoals dat 13 mei 1940 ook is gebeurd, onmiddellijk volgen. Generaal Harberts had van de krijgs raad een doodvonnis geëist. Zijn uitla ting in dit verband is fout geweest. Maar nadat ik deze zaak heb onder zocht, acht ik het hoogstwaarschijnlijk dat ook zonder die woorden van de ge neraal de krijgsraad tot een doodvonnis zou zijn gekomen. Ook latere onderzoe kingen hebben duidelijk gemaakt, dat het een geval was van „postverlating door een commandant, eigendunkelijk en zonder noodzaak", waarbij troepen die wél bleven vechten in ernstige moeilijkheden hadden kunnen komen. Er kunnen zich situaties voordoen, waarbij het noodzakelijk is, dat een generaal met een doodvonnis een voor beeld stelt. Ik heb met die sergeant te doen. Hij is in een onmenselijke situatie komen te verkeren. Maar oorlog is nu eenmaal altijd onmenselyk. Men zegt wel, dat een juridisch ge schoolde verdediger het leven van de sergeant wellicht had kunnen redden. Maar ook dat is in dit geval op zijn minst uiterst aanvechtbaar. De verdediger van de sergeant had een juridische scholing van twee jaar gevolgd aan de Amsterdamse universi teit op doctoraal niveau, gespecialiseerd in het algemene en het militaire straf- en strafprocesrecht. Hij wist meer van het militaire recht af dan de doorsnee jurist. Niet veel militairen hadden in 1940 praktijkervaring met het militaire recht, zeker niet met toepassing van militair recht in oorlogstijd. De rege ring en wetgever hadden pas eind 1939 enige voorzieningen voor de situatie uit die dagen getroffen en in mei 1940 waren deze nog maar ten dele uitge voerd. Dat is een ernstige fout geweest. Men zal de militaire justitie in vredes tijd de gelegenheid moeten geven zich op haar oorlogstaak voor te bereiden, aldus mr. De Graaff. ADVERTENTIE Een boeiende reportage over vrouwen en gokken. Plus een quiz om uw eigen goklust te testen. Verder veel nieuws en tips voor vrije tijd en vakantie. Eva-reisdienst heeft nog riante reizen in petto voor late plannenmakers. In Eva Praktisch o.a.: badmode voor pa en de kinderen, zonnepakje maken met twee linkerhanden, patronen voor tunieken, bijpassende zonnehoeden en fijne zomerjurkjes. Modieuze kooptips in de reportage "Bikini aangekleed" en dozijnen andere lezenswaardige dingen. Géén gok voor 80 centjes! Koop eens een los nummer Schmitz het had gehad, zou gebeu ren. Warry van Kampen, hoofd amu sement van de KRO, gelooft daar echter niet in. Hij zit met zijn han den in het haar. Op het ogenblik gaapt er een groot gat in zijn win- terschema. Hoe dat gedicht moet worden is hem niet duidelijk. In de Sociëteit van het Olympisch Stadion in Amsterdam heeft het team van de succesrijke KRO-tele- visieserie „'t Sehaep met de vqf pooten" een gouden plaat gekregen voor de eerste langspeelplaat, die enkele maanden geleden werd geïn troduceerd. Tegelijkertijd werd de tweede lp met liedjes uit de serie ten doop ge houden Er heerste overigens in de Socië teit J waar acht maanden gerepe teerd is voor 't Sehaep bepaald niet wat men noemt een uitgelaten stemming. Geanimeerd was het wel. Toch was duidelijk te merken, dat de berichten over het niet verder gaan van de serie in het nieuwe sei zoen, de sfeer beïnvloedden. De heer Ben Schmitz, hoofd tele visie bij de KRO had het er in zijn toespraakje ook over. „Aan het be gin van het seizoen 69-70 hoopten we op het wonder", zei hij, „dat 't Sehaep een succes zou worden. Dat wonder is geschied. Nu hopen we weer op een wonder, 't Sehaep is gestruikeld. Maar laat ons onze gang maar gaan. Ik hoop dat we toch nog uitkomen". De heer Schmitz zei te geloven in de formule, volgens welke 't Sehaep was gemaakt: door een onafhanke lijk produktie-bureau (Gamma- Films NV) in samenwerking met de KRO. Ook zei hij veel heil te zien in het maken van dergelijke series door meer schrijvers, zoals in Ameri ka gebeurd. Hij roemde het grote ta lent en het vakmanschap van de medewerkers aan het programma en vertelde tenslotte dat per aflevering van 't Sehaep gemiddeld zes miljoen mensen hebben gekeken. Uit handen van de heer J. Has- lingshuis, directeur van de grammo foonplatenmaatschappij Phonogram ontvingen vervolgens Joes Odufré (regisseur), Harry Bannink (muziek) en het trio Adèle Bloemendaal, Leen Longewaard en Piet Römer, een gouden plaat. Tekstschrijver Eli As ser was niet aanwezig. Hij is met vakantie in Spanje. Verder werd er op de bijeenkomst nauwelijks iets over het verdwijnen van 't Sehaep gezegd. Bij velen scheen nog de flauwe hoop te leven dat het wonder waarover de heer Vanavond van 21.10 tot 22.50 uur ziet U via Nederland I het speciaal voor de AVRO-televisie geschreven spel ,,Hartedief" van de jonge au teur-acteur Chiem van Houwenin- ge. Hiermee heeft Chiem van Hou- Morgenavond om 19.13 uur brengt de NCRV de „Zeskamp-show" op het scherm, via Nederland 1. Het afgelopen seizoen hebben ruim duizend mensen uit de twaalf aan „Dubbel Zeskamp" deelnemende gemeenten maandelijks, op de zater dagmiddag, vanuit het Jaarbeurs Congres Centrum te Utrecht, hun ei gen televisieshow gemaakt. Uit alle spraakwatervallen, Swiebertje-afle- veringen, reclamespots, affiches, koren, orkesten en modeshows anno 2000 maakte de NCRV een keuze, die in dit laatste programma zal worden getoond. Hoewel per uitzending een jury punten toekende voor de pres taties van de doelnemende plaatsen, is besloten een herwaardering te doen plaatsvinden van alle onderde len van alle deelnemende plaatsen. Dit vooral omdat de jury per keer slechts twee programma's kon beoordelen. Alle shows zijn nu op nieuw doorgedraaid en de definitie ve uitslag zal aan het einde van de montage worden gegeven. De jury bestond uit: Harry de Groot, Kees van Langeraad, Joop Doderer, Corine Spier, Johan Bode graven en Hans van Langerak. De uiteindelijke winnaar gaat in het ko mende najaar een televisieshow ver zorgen. Later op de avond, om 20.20 uur, wordt weer verbinding gemaakt met de Leidse groeneoordihal, waar de winnaar van dit seizoen, de ploeg van Alphen aan de Rijn, gaat uitko men tegen de Nederlandse winnaar van 1968, Aalten. weninge zijn tweede tv-produktie in de eerste helft van 1970 gereali seerd, want op 25 maart werd reeds Gemeubileerd" uitgezonden en op 5 juli staat een ander kort spel, ,,De laatste trein", gepland. In het stuk ,,Hartedief"dat speelt in een nabije toekomst wan neer harttransplantaties zeer nor male dingen zijn, komt een patiënt toevallig te weten dat zijn donor een moordenaar is. En al probeert de man met alle argumenten der redélijkheid zichzelf voor te hou den dat een hart slechts een holle ipier is, toch gaat hij zich zoveel vereenzelvigen met de figuur van zijn donor dat zijn gezondheid een fatale wending neemt. Kenmerkend voor Chiem van Houweninge is, dat hij een sterk gevoel voor het banale leven rond om ons weet te mengen met een speurdersachtige fantasie, die op spannende momenten bepaald ook de lach niet schuwt. De hoofdrol van de patiënt, die aan autosuggestie gaat lijden, wordt gespeeld door André van de Heuvel. De rol van zijn vrouw is in i handen van Loes Hensen. Beiden ziet U op de hierbij geplaatste foto van een scène uit het stuk. NEDERLAND I 18.45 NOS: (K) Fabeltjeskrant 18.55 NOS: (K) Journaal 19.04 AVRO: (K) Doebiedoe, muzi kaal showprogramma voor de jeugd. 20.00 NOS: (K) Journaal 20.20 AVRO's Televizier. 20.30 AVRO's Sportpanorama 21.10 Hartedief, TV-spel 22.50-22.55 (K) Journaal. NEDERLAND II 18.45 NOS: (K) Fabeltjeskrant 18.55 NOS: (K) Journaal 19.04 NOS: Scala: informatief pro gramma 19.30 KRO: (K) Geen zee te hoog...(The Queen and I), TV-serie 20.00 NOS: (K) Journaal 20.20 KRO: (K) Tour de chant met Charles Aznavour 21.10 Brandpunt 21.50 (K) Bonanza, TV-Western 22.40 KRO/RKK Riskante Kerk: ma gazine over een kerk-in-ontwikke- ling 23.0523.10 NOS: (K) Journaal. DUITSLAND I (Regionaal programma: NDR: 18.00 Sportjournaal. 18.00 Sportjournaal. 18.30 (K) Actualiteiten. 18.45 (K) Zandmannetje. 18.55 Nordschau-ma- gazine. 19.26 (K) Air-Taxi, tv-serie. 19.59 Programmaoverzicht. WDR: 8.20-8.45. 10.20-10.45 en 12.10-12.35 Schooltelevisie. 18.00 (K) Sag'die Wahrheit, spelprogramma. 18.30 (K) Voor de kleuters. 18.40 (K) Nieuws. 19.25 (K) Die Oase Pop). 20.00 (K) Journaal en weerbericht. 20.30 Noti- zen vom Nachbarn, tv-film. 21.15 (K) Reportage uit Bonn. 21.45 (K) Der 7 Sinn, tv-serie. 21.50 (K) Wo ist Ramon Verona? tv-film uit de de tective-serie Mannix. 22.35 (K) Jour naal en weerbericht. 22.50 Kleinbür- gerhochzeit, tv-spel. 23.55 (K) Jour naal. DUITSLAND II 18.05 (K) Actualiteiten en muziek. 18.40 Pat und Patschan, tv-serie. 19.10 Meine Tochter, unser Frauiein Doktor, tv-serie. 19.45 (K) Nieuws, actualiteiten en weerbericht. 20.15 Reportage. Aansl. Nieuws. 21.15 Een dag na Kassei. 22.15 Katholiek in formatief programma. 22.40 Repor tage. 22.45 Der unbekannte faktor, tv-spel. 6902 „U treft het!" riep de heer Zwad der uit. „Hier heb ik een doosje met heil zame pillen. Als u er een van neemt kunt ir-worden zoals u zoudt willen zijn! Dat is het ware geluk. Stelt u zich eens voor; u kunt groot en sterk worden alleen maar door zo'n pilletje te slikken. En om dat ik een blijdschapper ben die vreugde wil verspreiden krijgt u er een van me: helemaal voor niets!" „Hm", zei Tom Poes. Hij keek wan trouwig naar het doosje en schudde het hoofd. „Ik geloof je niet", hernam hij. „Als die pillen werkelijk zo'n uitwerking hebben zou je er zelf wel een nemen! Ik wil wed den, dat je graag van die regen af wilt". Deze woorden maakten grote indruk. Cornelis Zwadder verstrakte en denkrim- pels speelden onder zijn hoedrand. „D-daar had ik n-nog niet aan ge dacht", prevelde hij met trekkende mond hoeken. „Die regen... altijd die regen! En dat terwijl ik eigenlijk verkneutering zou willen brengen! Als ik zélf nu eens zo'n zegenrijke pil neem..." „Ja, waarom niet?" drong Tom Poes aan. „Neem zo'n ding en wordt zoals je zou willen zijn. Als je me tenminste niet voor de gek hebt gehouden". „Natuurlijk!" riep de ander uit. „Wat een goed idee! Het leidt weliswaar tot op geblazenheid en aanmatiging, maar aan de andere kantAch, mijn rampspoed heeft lang genoeg geduurd! Ook voor mij moet er een weinig vreugde zijn wegge legd!" Hij begon met bevende vingers 't doosje te openen, en Tom Poes keek aandachtig toe. Ze merkten geen van beiden, dat er achter hen een toeschouwer het hoofd nieuwsgierig door het gebladerte stak NEDERLAND I 08.45 TELE AC: Nascholing huisart sen - les 4 (herh.) 0.9.15 Spaanse les - les 16. 10.00 Van molecuul tot mens - les 18. 10.30 Bij leven en welzijn - les 18. 11.00 M.thodiek v. d. burgerschaps vorming - les 11. 11.30 Ruimtelijke ordening - les 12. 12.00-12.30 Kosmovisie - les 5. 16.00 NOS: (K) Journaal 16.02 NCRV: (K) De waaier van Se- villa, familiefeuilleton DUITSLAND I 10.05 Nieuws. 10.05 Journaal van gis teravond. 10.30 De Marika Rökk Sto ry. 11.20 Die Umschau. 12.05 Reisno tities van een tocht door Nepal. 12.50 Persoverzicht. 13.00-13.30 Journaal. 14.55 (K) Nieuws. 15.00 (K) De bios coop tussen geld en kunst. 15.30 Der Automat, korte film. 16.00 Halve fi nale voor het internationale steden- toernooi: Wezel tegen Kleef. DUITSLAND II 13.45 Progr. overz. 14.15 Amusements progr. 14.58 Nieuws. 15.00 Jeugd progr. 14.58 Nieuws. 15.00 Jeugd- sements progr. HILVERSUM I VARA: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtend gymnastiek. 7.20 Socialistisch strijd lied. 7.23 Weekeind: jeugprogramma. VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Van de voorpagina. 8.15 Stereo: ZO 135: gevarieerd program ma. (9.35-9.40 Waterstanden). 10.30 Werkgeven en -nemen: programma over arbeid en arbeidsverhoudingen. 10.50 Voor nu en later: problemen van de sociale wetgeving. 11.00 Nieuws. 11.03 Wegwijs: tips voor trips en vakantie. 11.00 Goede wijn behoeft geen krans: nieuwe opna men van jazz- en amusementsmu ziek. 11.25 Afrikaanse kroniek. 11.45 Met naald en slinger: oude grammo foonplaten. 12.05 Nou, en...!, sati risch programma. 12.30 Tussen start en finish: actueel sportnieuws. 13.00 Nieuws. 13.11 VARA-Varia. 13.13 Actualiteiten. 13.23 Stereo: Dit is het begin...: jongerenprogramma. 14.35 Radio Jazz Magazine. NOS: 15.00 Beethoven - 200: muzikale lezing. 16.00 Nieuws. 16.03 Scan.: populair programma over electronica. VARA: 16.15 Israëlisch kamerkoor (opn.). 16,35 Artistieke staalkaart. 17.10 Ste reo: Feest der herkenning: Concert gebouworkest: moderne muziek (opn.) 17.55 Mededelingen. 18.00 Nieuws. 18.11 Actualiteiten. 18.20 Stereo: Open Huis, gevarieerd pro gramma. (19.30-19.35 Nieuws). 21.00 Stereo: Licht instrumentaal ensem ble. 21.23 Stereo: Zonder kogels, maar met woorden, hoorspel. 22.00 Rado Jazz Magazine. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22.45 Stereo: Cabaretliedjes. 23.15 Stereo: Lui de zaterdag uit: licht platènprogramma met praatje. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nieuws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Stereo: Op het eerste ge hoor: klassieke, semi-klassieke en moderne muziek (gr.). (7.25 Horen en zien. 7.30 Nieuws. 7.32 Hier en nu. act.) 8.00 Nws. 8.11 Stereo: Gewijde muziek (gr.) 8.30 Nieuws. 8.32 Stereo: Voor de huisvrouw. 9.00 Theologi sche Etherleergang. 9.35 Gymnastiek voor de huisvrouw. 9.45 Stereo: Klassieke en semi-klassieke muziek (gr.) 10.54 Kunst- en vliegwerk: in formatie over actuele tentoonstellin gen. 11.00 Nieuws. 11.03 Visie: lezing. 11.15 Solarium: Hoogtezonprogram- ma voor iedereen. 11.45 Algemene Vergadering van de CHU: samen vatting openingsrede. 11.55 Medede lingen. KRO: 12.00 Zonder grenzen: rubriek over missie en zending. 12.10 Uit balans: uitzending in samenwer king met het NKOV. 12.14 Marktbe richten. 12.16 Overheidsvoorlichting: Vast en zeker: een programma van het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid met informatie over de sociale verzekeringen. Re dactie: Claude Belloni en Ton Mar seille. KRO: 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.41 Actualiteiten. 12.50 Buitenlands commentaar. NOS: 13.00 Vliegende schijven: verzoekplaten- programma voor de militairen. KRO: 14.00 Stereo: PM: een weekblad met veel plaatjes. (16.00-16.02 Nieuws). NOS: 16.30 Inzet: programma voor amateuristische muziekbeoefening. HIRO: 17.00 Hiro-magazine 17.15 Gasten van de week. KRO: 17.30 Stereo: Zesnegenpluslicht platen- programma. 18.19 Uitzending van de Christelijk Historische Unie. 18.30 Nieuws. 18.40 Actualiteiten. 19.00 Stereo: Springplank: jonge artiesten met orkestbegeleiding. 19.30 Sjook: jongerenprogramma. 20.00 In ant woord op uw schrijven: verzoekpla- tenprogramma. 22.00 De troubadour: programma van luisterliedjes. 22.25 Avondgebed. 22.30 Nieuws. 22.40 Ste reo: Goal...!: muzikaal sportpro gramma met kommentaren, reporta ges en gekruide nieuwtjes. 23.55- 24.00 Nieuws. HILVERSUM III KRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Djinn: geva rieerd programma. (10.00 en 11.00 Nieuws). NOS: 12.00 Nieuws. 12.03 Muziek voor Surinamers en Antillia nen. NCRV: 13.00 Nieuws. 13.03 Nee. we noemen geen namen: licht pla tènprogramma met verzoeknum mers. (Om 14.00 en 15.00 Nieuws.) 16.00 Nieuws. 16.03 Four o'clock tea Licht muziekprogramma. 17.00 Nieuws. 17.02-18.00 Hier en Nu: we kelijks sportshow met Aichte plater

De Vallei | 1970 | | pagina 13