Met Popm jY neb je wat, ben ^at, ken je wal J®ojewat Ongeïnspireerd Feijenoord won van AZ: 2-0 Ondanks paar gekneusde ribben Wijnen kwam tot grandioos spel in strijd om titel47/2 Superieure techniek Roemeense boksers NAC langs MVV: 3-1 Zege Basso ii iil s», m DOELPUNT UEFA-clftal tegen Schotten BEWIJS Bokser overleden Wim Schepers zegevierde Doelman Mud op transferlijst SPORT IN 'T KORT Prins opent tennisstadion Amsterdam WORLD CUP RALLY Goede prestatie Jansen-Dik een eindejas, een beest van een brommer, een knettergoeie platenspeler, een hartstikke fijne portable radio, een knots van een horloge, een boot, een boek, een eh nou ja-ALLES,maar je hebt geen POPMI (dat ontzettend fijne weekblad voor informatie, kommunikatie, rekreatie dan heb je NIKS, helemaal NIKS, weet je wel. Qm in tel te wezen moet je POPMIX lezen. Te koop bij de Shellina Premix-pomp voor 48 hele centen. Bij de Shellina Premix-pomp op het Shell-Station omdat daar AL het goede vandaan komt. VRIJDAG 22 MEI 1970 ».VA*A sport ROTTERDAM De Europa Cup helden zijn vermoeid. Feijenoord heeft er gisteravond in zijn voorlaatste com petitiewedstrijd tegen AZ maar weinig van terechtgebracht. Ongeïnspireerd werd de strijd tegen de ploeg uit Alk maar aangebonden. Het routinekarwei tje werd voor tienduizend toeschouwers door de Rotterdammers met een over winning van 2-0 afgesloten. Dat het voor beide ploegen een ver plicht nummer was, viel duidelijkte constateren. De driftig toeterende jon gens achter de doelen probeerden de spelers wat op te peppen, maar veel hielp het niet. Feijenoord, met Van Daele voor de reeds naar Zweden vertrokken Kindvall als aanvalsspits, bleef gezapig voetbal len. Leuk opbouwend werk van Jansen en Hasil op het middenveld was het enige wat er de eerste twintig minuten te zien viel. In de Rotterdamse aanval werden alleen wat solistische pogingen van Van Hanegem en Wery gesigna leerd. De twee centrale verdedigers van AZ, Kabel en Van Veen, konden, goed geas sisteerd door doelman Vooijs, een half bur de score blank houden. Na een flitsende een-twee met Van Hanegem brak Hasil na precies een half uur de score echter open: 1-0. AZ reageerde met een paar goede uitvallen, waarvan meestal Liberda de grondleg ger was. De Jager tikte in vrije positie naast en toen Liberda het zelf een keer probeerde, haalde Pieters Graafland de bal uit de hoek. Stappernoopte even voor rust PG nog tot een zweefduik. Feijenoord bleef na rust Van Ha negem was vervangen door Vrauw- deunt even gezapig doorspelen als in de eerste helft. Zonder enige inspiratie en transpiratie. Dikwijls onnauwkeurig ook, waardoor AZ nogal eens een snelle aanval kon opbouwen. Toen De Jager een kans op de gelijk maker voor open doel had gemist, trok Feijenoord de touwtjes even strakker aan. Dat leidde in de twintigste minuut tot een doelpunt van Van Daele, die een combinatie tussen Moulijn en Jansen bekwaam afrondde: 2-0. Feijenoord: Pieters Graafland, Ro- meyn, Laseroms (Haak), Israel, Van Duivenbode, Hasil, Jansen, Wery, Van Daele, Van Hanegem (Vrauwdeunt) en Moulijn. AZ: Vooijs, Visser, Kabel, Van Veen, Vonk, Twist, Dekker, Stapper, De Ja ger, Liberda, Vredenburg. Scheidsrechter: Boosten; Toeschou wers: 10.000. BREDA NAC heeft de inhaalwed strijd tegen MVV gisteravond met 3-1 gewonnen. Voor de Bredase club scoor de Bouwmeester na een kwartier de openingstreffer. Pogrzeba bouwde twintig minuten la ter de voorsprong uit tot 2-0. Nadat Visschers na tien minuten in de tweede helft de stand op 3-0 had gebracht, zorgde Mraz ervoor, dat MW de nul nog zal verdwijnen. Scheidsrechter Oorver leidde het duel voor vierduizend toeschouwers. GLASGOW Het Nederlandse jeugd- elftal zal morgen in de halve finales van het toernooi van de Europese Voet bal Unie uitkomen tegen Schotland, winnaar van poule A. In de andere hal ve eindstrijd spelen Oost-Duitsland en Frankrijk tegen elkaar. Het eerste doelpunt van Feijenoord, gescoord door Hasil. WAALWIJK Hoezeer het besluit van Tini Wijnen om zich toch niet terug te trekken uit de biljarterij toegejuicht mag worden, is gebleken op de eerste dag van het eerste nationale kampioenschap in het neo-kader 47/2. Want in het rustiek gelegen Lido in Waalwijk wierp de ex-Europees kampioen in het 47/2 zich in het hem nog vreemde neo-kader. waarin men de moeilijkheids factor dacht te vergroten door de lange lijnen op 47 cm van de korte banden te doen eindigen, op als een geduchte concurrent voor Hans Vultink. de eerste en waarschijnlijk ook wel laatste Europese titelhouder in dit door Ceulemans minachtend als „verkracht kader" bestempelde spelletje. Wijnen, die op Hemelvaartsdag, te rugkerende uit Nijmegen van de beker wedstrijd PSV-GVAV vlak bij zijn wo ning in Oss zijn spinternieuwe sportwa gen total-loss had gereden, had daarbij een paar ribben gekneusd en had niet eens in Waalwijk aan de start willen verschijnen. Maar op aandringen van bond en organisatoren, die liever niet met zeven man wilden starten, liet hij zich door een arts op de pijnlijke plek op zijn borst bepleisteren en beet zich dapper door de zagende pijn heen. Zijn optreden was overdonderend. De schriele Brabander, die een paar weken geleden in het Europese toernooi om de vijfkamptitel in Murcia de lust tot bil jarten weer voelde opkomen, verplet terde eerst plaatsgenoot Van Leur, die op het laatste nippertje voor de ziek ge melde Joop Roodenburg was opgetrom meld en kende ook in zijn twee partij met Hans Sundquest geen pardon. In beide ontmoetingen liep Wijnen met een van pijn verkrampt gezicht door de arena, maar die handicap verhinderde niet dat hij tot grandioos spel kwam. Tegen Van Leur in een reeks van 139, in de partij tegen Sundquest in een magnifieke serie, die door een ongeluk kig ketsje na 213 afbrak. Wijnen maak te, nadat Sundquest met een serie van 118 zijn gemiddelde had opgepoetst, in de volgende beurt de partij uit. Deze ontmoetingen en de zege van Vultink in vier beurten tegen de 25-ja- rige debutant Bennie Velthuis, die op enkele millimeters na twee meter lang is en bijna alle posities op het biljart aankan, waren het bewijs voor de reeds vorig jaar gebleken misvatting dat het terugbrengen van het aantal kadervak ken van negen tot vijf de top van de biljarterij voor problemen zou stellen. Ruim een jaar geleden werd die Belgi sche veronderstelling door de onvoorbe reid naar de Europese titelstrijd geto gen Vultink reeds gelogenstraft. Zijn LODI De Italiaanse wielrenner Marino Basso heeft de vierde etappe in de Ronde van Italië gewonnen. Zijn landgenoot Franco Bitossi blijft leider. WARSCHAU Tijdens jeugdboks- wedstrijden is de zeventienjarige wel- tergewicht Waldemar Robak uit Stalo- wa Wola woensdagavond in zijn partij neergeslagen en kort daarna aan her senletsel en beschadiging van de hals wervels overleden. Robak is niet meer bij bewustzijn geweest. AMSTERDAM Het derde interna tionale Holland-toernooi, dat donder dagavond' in de Oude Rai te Amsterdam van start ging, heeft opnieuw aange toond dat het amateurboksen in Oost- Europa op zeer hoog peil staat. Vooral de Roemenen, die met Konstantin Ciuca (vlieggewicht), Calistrat Kutov (licht- weltergewicht) en Ion Alexe (zwaarge wicht), drie Europese kampioenen heb ben meegebracht, veroorzaakte veel en thousiasme in de zeer matig bezette zaal door hun superieure techniek. Vooral vlieggewicht Ciuca, boksend als een prof, oogstte veel bijval. Van de drie Nederlanders, die op de openingsavond in de ring kwamen, be haalden de nationale kampioenen Jim my Verstappen (halfzwaar) en Lolle van Houten (zwaar) een overwin ning. Verstappen had het tegen de En gelsman Drewitt in de slotronde wel even moeilijk, maar was toch duidelijk winnaar. Lichtgewicht Dirk de Vos sneuvelde in een weinig aantrekkelijk gevecht tegen de Fransman Jean Pierre Younsi. LONS-LE-SAUNIER De Neder landse wielrenner Wim Schepers heeft de tweede etappe van het criterium van de Zes Provincies gewonnen. Hij had voor de 65 kilometer van Chalon-sur- Saone naar Lons-le-Saunier een tijd nodig van een uur 23 minuten en 52 se conden. Tweede werd de Belg Roger de Vlaeminck op twee seconden. De derde plaats werd bezet door de Nederlander Jan Janssen. De Fransman Raymond Delisle be houdt de leiding In het algemeen klas sement. LEEUWARDEN De reservedoel man van Sportclub Cambuur, Arie Mud, heeft zich op de transferlijst la ten plaatsen. Verschillende clubs heb ben al belangstelling getoond voor de Friese keeper. De nieuwe manager van Cambuur, de heer H. Spiegelaar, zal aan het einde van deze week een gesprek hebben met de vaste doelman, de Fin Las Nasmann, over het verlengen van het contact. Ook heeft de heer Spiegelaar een ge sprek gehad met Anno Abma, van de amateurclub Sneek. Het Nederlandse damesteam is in het vierlanden-toernooi in Nijmegen geëindigd op de derde plaats. Het toer nooi werd gewonnen door Hongarije. Polen werd tweede en Italië vierde. eindmoyenne van 48.29 een beste winst partij in drie beurten en enkele series van meer dan tweehonderd waren het overduidelijk bewijs. Vultink kwam dan ook op grond van deze prestaties als favoriet naar Waalwijk, waar even eens Jean Bess ems (nationaal record houder met een serie van 241) hoge ogen zou moeten gooien. Dat laatste moet de Limburger echter nog waarmaken. Want zijn optreden op de eerste dag was bepaald teleurstel lend. Hij handhaafde zich weliswaar ongeslagen naast Wijnen en Vultink, maar had zowel tegen Sundquest (15) als tegen Van Leur (20) teveel beurten nodig. In die partij tegen Van Leur had hij bovendien veel geluk toen de Bra bander kort voor het einde de ballen bijeen speelde en ze toen in een trosje in het kadervak liet liggen, waarna Bessems met een gelukkige beginstoot de 38 punten kon scoren, die hem een benauwde zege opleverden. Uitslagen eerste ronde: Jean Bessems 300 15 Hans Sundquest 74 15 Benny Velthuis Louis Rijvers Janus Jacobs Hans Vultink Lambert van Leur Tini Wijnen Tweede ronde: Van Leur Bessems 197 21 300 21 41 9.38 46 14.28 227 15 77 14.40 300 15 119 20.00 294 300 20 20 36 14.00 139 75.00 76 71 14.70 15.00 Tini Wijnen: grandioos spel. Jacobs Rijvers Velthuis Vultink Sundquest Wijnen 300 8 92 37.50 144 8 43 18.00 27 11.00 158 75.00 6 118 28.33 6 213 50.00 Stand na de eerste dag: 1. Wijnen 4 pnt. h.s. 213 alg. gem. 60.00 2. Vultink 4 pnt. 158 31.58 3. Bessems 4 92 22.91 4. Jacobs 2 92 22.91 5. Rijvers 2 46 95.31 6. Van Leur 0 76 14.58 7. Sundquest 0 118 11.61 8. Velthuis 0 41 9.64 AMSTERDAM Prins Bernhard heeft gisteren het gloednieuwe Frans Otten- tennisstation in Amsterdam geopend. De prins, die als teken van het erelid maatschap van het stadion een kleine gouden tennisbal in ontvangst nam, gooide de eerste echte tennisbal op de middelste van de drie banen in de hal, waar de Amerikaan Marty Riessen en Fred Hemmes de eerste set in dit fraaie centrum speelden. Het Frans Ottenstadion is verrezen op de plaats van het oude DDV-tennis park, naast het Olympisch Stadion en omvat behalve drie overdekte en 21 buitenbanen, ook slaapgelegenheid voor 24 spelers, kantoren en een vergader zaal. Het geheel heeft anderhalf mil joen gulden gekost. Initiatiefnemer Albert C. Balink, die tot president-directeur van de Interna tionale Tennisclub Amsterdam NV is benoemd, zei tijdens de opening ,nog één wens te hebben: „een centrecourt, met drieduizend zitplaatsen. Dat moet nog eens 350.000 gaan kosten". Balink hoopt het binnen een jaar te kunnen realiseren. „Als dat er ook is, ga ik te rug naar Amerika". Het sportcomplex is tevens geschikt voor andere sporten, zoals badminton, volleybal, basketball, zaalhandbal, zaal voetbal, zaalhockey, tafeltennis en bok sen. QUIO De Fin Mikkola heeft een deel van zijn voorsprong in de rally van Londen naar Mexico verspeeld. In Equador raakte hij tussen Macara en Cumbe een stuk van zijn winst op land- en stalgenoot Rauro Aaltonen kwijt. Aaltonen overbrugde een klasse mentsproef van 380 kilometer in 4 uur en 51 minuten. Dat was precies zes mi nuten sneller dan Mikkola. Royaal achter deze twee leidende Fords Escort leverde de Nederlandse combinatie Rib Jansen - Jaap Dik op nieuw een voortreffelijke prestatie. De Datsun finishte na vijf uur en 34 mi nuten op de negende plaats. De rallyrijders werden woensdag op nieuw lastig gevallen door bijzonder slecht weer. Ondanks dat extra pro bleem was er slechts een uitvaller, zo dat er nu nog 29 wagens van het oor spronkelijke veld van 96 over zijn. Het algemene klassement was gister morgen: 1. Mikkola (Fin, Ford Escort); 2. Aaltonen (Fin, Ford Escort); 3. Cul- chet (GB, Triumph); 4. Hopkirk (GB, Triumph); 5. Makinen (Fin, Ford Es cort). Als je alles hebt weetje WS0-S7O

De Vallei | 1970 | | pagina 17