Pluimveehouders ontevreden over beleid van de overheid Op het nippertje van Rusland verloren Judoka s hadden de Europese titel binnen hun bereik Vandaag begint je nieuwe vrijheid Free-man en Free-iady shop. Scherz aan de leiding VOETBALPROGNOSE WIERINGA GROTE PROTESTVERGADERING IN BARNEVELD VEEMARKT UTRECHT Voorzitter van Herecaf wil toelating; kansspelen Gemmel en Auld naar huis gestuurd Naakt op toneel blijkens enquête aanstootgevend IN MACHT VERSLAGENHEID MINDER FLORISSANT «■r* VRIJDAG 22 MEI 1970 LAS VEGAS De Oostenrijker Jo- fcarm Scherz heeft na de zesde ronde van het toernooi om het wereldkam pioenschap driebanden in Las Vegas al leen de leiding. De Amerikaan Edward Robin, die op de eerste dag Ceulemans al verrassend een nederlaag toediende, deed tegen de Japanner Kashiki op nieuw van zich spreken. De Amerikaan zegevierde in 73 beurten, waardoor de Japanner nu met twee punten achter stand op Scherz op de tweede plaats srtaat. De stand na zes ronden luidt: 1. Scherz (Oos) 5 10; 2. Kashiki (Jap) 5 8; 3. Ceulemans (Bel) 4 6; 4. Ka- bayashi (Jap) 5 6; 5. Suguimizi (Jap) 5 6:6. Matinez (Arg) 5 6; 7. Robin (VSt) 5 4; 8. Tiedtke (WD1) 5 2; 9. Gilbert (VSt) 4 0; 10. Yousri (Egy) 5 0. Ruim tweehonderd pluimveehou ders uit alle delen van het land zijn donderdagmiddag in de grote veiling hal in Barneveld bijeengekomen om te debatteren en te protesteren over en tegen de huidige situatie in de pluimveehouderij. Enige debatteerders hadden een groot spandoek meege bracht om zich extra kenbaar te ma ken. BARNEVELD Uitgaande van de Nederlandse Pluimvee-organisatie, waar bij zich tal van pluimvee-organisaties hebben aangesloten werd donderdagmid dag in de pluim veehal te Barneveld een protestvergadering gehouden over de grote moeilijkheden in de pluimveehouderij, speciaal in de legsector, nu de eierprijzen elke week lager worden en zelfs de kostprijs lang niet opbrengen. Voor deze vergadering bestond zeer veel belangstelling. De vergadering stond onder leiding van de heer ir. F. N. Sikkes, voorzitter van de NOP. Zij had een zeer ordelijk verloop. Totale aanv. 5086, weekaanvoer 5531. Runderen 1233; vette kalveren 17; gras- kalveren 141; nuchtere kalveren 1637; schapen 519; lammeren 287; varkens bo ven 100 kg 303; varkens beneden 100 kg 53; biggen 874; bokken en geiten 22. PRIJZEN (in guldens) Melk- en kalfkoeien, per stuk 1250- 1450; kalfvaarzen, per stuk 1025-1225; vare koeien, per stuk 900-1040; pinken, per stuk 600-850; stieren, per stuk 825- 1500; graskalveren, per stuk 425-650; nuchtere kalveren, per stuk 40-80; fok- kalveren, per stuk 125-310; schapen, per stuk 95-200; lammeren, per stuk 80-115; drachtige varkens, per stuk 500-675; lo pers, per stuk 110-140; biggen, per stuk 95-110; bokken en geiten, per stuk 12- 60; vette koeien le kwal. per kg gesl. few. 4.80-5,05; 2e kwal. per kg gesl. gew. 4,55-4,75; 3e kwal. per kg gesl. gew. 4,05-4,10; vette kalveren le kwal. per kg lev. gew. 4,20-4,40, 2e kwal. per kg lev. gew. 3,90-4,00, 3e kwal. per kg lev. gew. 3,70-3,80; nuchtere kalveren, per kg lev. gew. 1,40-1,85; zware vette varkens, per kg lev. gew. 2,40-2,45; zouters, per kg lev. gew. 2,45-2,50; slachtzeugen, per kg lev. gew. 1,95-2,05; jonge slachtzeugen, per kg lev. gew. 2,05-2,15. OVERZICHT (resp. handel en prijzen) Melk- en kalfkoeien rustig, ruim prijshoudend; vette koeien rustig, even hoger; vare koeien rustig, niet geheel prijshoudend; vette kalveren vlug, ruim prijshoudend; graskalveren kalm, ruim prijshoudend; nuchtere kalveren rustig, prijshoudend; fokkalveren rustig, prijs houdend; schapen rustig, niet geheel prijshoudend; lammeren rustig, niet prijshoudend; varkens stug, even lager; biggen stug, prijshoudend. ZANDVOORT Tijdens de algeme ne ledenvergadering van de Nederland se Bond Horecaf in Zandvoort heeft de voorzitter van de Horecaf, de heer G. E. van Goor gepleit voor verlaging van het btw-tarief van 12 naar 4 procent en in het bijzonder voor invoering van kansspelen. Tegenover het buitenland tekenen kredietvoorwaarden voor de hotellerie in ons land zich zeer ongun stig af. Gebleken is dat de Nederlandse staat wel allerlei steunmogelijkheden voor de grote industrie kent (textiel, scheepsbouw), doch niet voor de horeca. Ook niet voor de middenstand. Tenzij men liquideert. Maar dat is dan het al lerlaatste, aldus de heer Van Goor. Het werd een samengesprek tussen het forum, waar verschillende pluim veedeskundigen in zaten en de vergade- rin. Ir. Sikkes stelde in zijn betoog tussen vraag en aanbod en in de derde plaats wat er gedaan moet worden om in de toekomst de moeilijkheden te voorkomen. Spreker stelde in de eerste plaats, dat het verschijnsel van de lage re eierprijs niet alleen voorkomt in Nederland, maar in alle EEG landen. Bovendien heeft Duitsland de legsector in de overgangstijd sterk gestimuleerd, doch wij moeten ook de hand in eigen boezem steken. Het gevolg is geweest een overproduktie aan eieren. De te ne men maatregelen mogen niet leiden tot een stimulering van de produktie. Ir. Sikkes wilde geen conclusie trekken voor hij de vergadering de gelegenheid had gegeven zich uit te spreken. Dat bleek een goede gedachte, want ver schillende sprekers wezen op de on houdbare toestand in de pluimveehou derij en verschillende zaken kwamen aan de orde, die hier eventueel verbete ringen konden aan brengen. Vooral was men gebelgd over de in voer uit andere dan EEG-landen, hoe wel deze de laatste tijd afnemende is. De heer H. Garrelds hoofd produktschap deelde als lid van het forum mede, dat de eierproduktie in de x6 EEG landen van 35 milliard in 1962 in 1969 gestegen was tot 44 milliard en voor 1970 worden dat er 48 milliard. Vooral de graanhef- fingen, die het pluimveevoeder erg duur maakt moesten het ontgelden evenals de faciliteiten in welke vorm ook uit andere landen. Enkele sprekers wilden een aantal eieren uit de markt nemen om die te verwerken in andere vormen van eierprodukten. De eindcon clusie van de vergadering was, dat er een telegram gezonden zal worden aan GLASGOW Assistent-manager Sean Fallon van Celtic heeft tijdens de toemee van Celtic door Canada en Noord-Amerika Tommy Gemmell en Bertie Auld naar huis gestuurd. Bij aankomst in Glasgow weigerden de spelers gisteren elk commentaar. Ook de leiding van de club wilde niet zeg gen waarom deze disciplinaire maatregel werd genomen. Aangenomen wordt dat het optreden van beide spelers, die deel uitmaakten van het team dat met 2-1 in Milaan van Feijenoord verloor, tijdens een maan dag in Keamy gegeven receptie tot het besluit van Fallon heeft geleid. AMSTERDAM Naaktfoto's in tijd schriften worden niet aanstootgevend geacht. Het naakt optreden van acteurs en actrices daarentegen wel. Deze conclusie trekt het Nipo uit het resultaat van een enquête onder ruim 1050 mannen en vrouwen van 21 jaar en ouder. Van de ondervraagden vond 35 pro cent naaktfoto's in tijdschriften wel aanstootgevend, 55 procent niet. Tien procent had geen oordeel. Het naakt optreden door acteurs en actrices werd door 61 procent als wel aanstootgevend gezien,'door 3 procent niet. EREDIVISIE Go Ahead Sparta3 0 MVV NECI 0 ADO Ajax2 SVV AZ *672 Telstar Haarlem1 DWS Holland Sport1 0 NAC PSV2 0 Feyenoord FC Twente1 GVAV DOS 1 EERSTE DIVISIE 0 Heracles Excelsior2 DFC Willem II 3 0 Helmond Sport Blauw Wit2 RCH De Graafschap2 Volendam Fortuna VI3 De Volewijckers FC Den Bosch2 Vitesse FSC1 HVC SC Cambuur3 Elinkwijk Veendam1 TWEEDE DIVISIE Heerenveen RBC Eindhoven Baronie1 0 Limburgia Wageningen2 EDO FC Drente3 ZFC - Hermes DVS1 Gooiland Roda JC2 Velox PEC1 De wedstrijden met ervoor komen voor op de toto van deze week. de minister van Landbouw waarin dui delijk uiteengezet wordt dat de situatie van de legsector in de pluimveehouderij een catastrofaal karakter dreigt aan te nemen. Met klem zal de minister erop gewezen worden, dat de invoer uit der de landen buiten de EEG onmiddellijk stopgezet moet worden, dat er ten op zichte van de graanheffingen een res titutie komt voor de pluimveehouderij, dat er belastingvrije reserves gekweekt moeten worden voor de pluimveehou ders, dat de produktie niet gestimuleerd moet worden en dat er gestreefd moet worden naar een maximale bedrijf s- grootte. Met deze conclusie gingen de aanwe zigen naar huis, maar bij velen kon men horen, dat er ook snel gehandeld moet worden, opdat de prijzen binnen niet al te lange tijd hoger worden, zodat het voor de pluimveehouder weer een lonend bedrijf gaat worden, want nu worden er elke week duizenden verlo ren. OOST-BERLIJN Nederland is zeer dicht bq de Europese judotitel voor lan denteams geweest. In de finale tegen de sterke Russen, die tevoren genadeloos met Oostenrijk hadden afgerekend (50), leverde de beide partijen in de lichte klasse overwinningen op. Een ongewone situatie, daar bij Nederland de punten in een teamwedstrijd altijd uit het midden-, halfzwaar- en zwaargewicht moeten komen. Karei Gietelink, steeds geweldig op dreef, verwierf zich in de partij tegen de flitsend snelle Rus Roeslin al duidelijk een bijna niet meer te nivelleren voor deel door een houdgreep in te zetten, die acht seconden duurde. De Rus kreeg ook nog een waarschuwing, zodat er over de overwinning van de Nederlander geen twijfel kon bestaan. Eddy van de Pol, die in tegenstelling tot Gietelink allerminst overtuigend had gewerkt, hervond in de strijd tegen de Europese kampioen half- middengewicht Aleksei Roedmann zijn zelfvertrouwen. Hij was agressiever en de Rus kon geen vat op hem krijgen 20, een voor Nederland ongekend gunstige situatie. Maar toen kwam de ommekeer, hoe wel het daar in het begin van de derde partij, in het middengewicht tussen Jan Snijders en Bondarenko, nog niet naar uitzag. De lichtste helft van de Eindho- vense tweeling had de Rus volledig in zijn macht en behaalde spoedig tech nisch voordeel. Jan Snijders hoefde nog slechts de tijd uit te staan om Neder land een beslissende voorsprong te be zorgen. Zoals zo vaak trokken de twee strijders naar de rand van de mat, waar de Engelse hulpscheidsrechter Kerr plotseling zonder duidelijk aanwijsbare redenen driftig met zijn vlag begon te zwaaien. De Nederlander keek even om en in de volgende tiende van een secon de was het met hem gebeurd. Bodaren- ko haalde uit voor een dodelijke o soto gari (eerste beenworp), die Jan Snijders onmogelijk nog kan pareren. De klap miste op Peter Snijders zijn uitwerking niet. In korte tijd van 97 naar 84 kilogram in gewicht gedaald, kon hij zijn vermoeidheid, ontstaan door de reis met hindemissen en het slechte voedsel, niet overwinnen. De Rus was sterker en dit werd door de arbiters pijnlijk nauwkeurig geregi streerd. Maar nog leek Nederland een kans te hebben. Wim Ruska immers zou de laatste partij maken en van de Am sterdammer mag men in zo'n geval iets speciaals verwachten. Het kwam er niet van. De Rus Onasjvili, wetend dat hij aan een onbeslist genoeg had, hield de boot kundig af. Ruska kon geen vat op zijn tegenstander krijgen, maar had, begrijpelijk, wel voortdurend het initia tief. De scheidsrechters vonden het echter niet voldoende. De Russen kre gen hun onbeslist en wonnen daarmee de Europese titel. In de Nederlandse ploeg heerste grote verslagenheid. De overwinning had dan ook voor het grijpen gelegen. Jan Snij ders maakte zichzelf verwijten, die door de anderen somber werden aange hoord. Niemand viel hem echter open lijk aan. Coach Koos Henneveld was te- AMSTERDAM Het Instituut voor de wetenschap der politiek in Amster dam, dat sinds 21 april door studenten bezet werd gehouden, is gisteravond ontruimd. Het gebouw is op last van het univer siteitsbestuur voor nader onderzoek ge sloten. vreden. Hij was van mening dat de zil veren medaille van dit kampioenschap er een met een gouden rand is en zeker van grotere waarde dan de zilveren medaille van vorig jaar in Oostende. Het Nederlandse judo is zeker niet ach ter uitgegaan. En daar heeft het, in de duistere crisismaanden van eind 1969, wel naar uitgezien. Toen immers dreig de de nationale ploeg uiteen te vallen naar aanleiding van de kwestie Gee- sink. De breuken werden echter gelijmd en het resultaat was toch verrassend. Hoewel het peil van het Europese judo onmiskenbaar is gestegen (landen als België, Frankrijk en Oostenrijk zijn duidelijk sterker geworden) deed Ne derland meer dan zich alleen maar handhaven: het had de kroon binnen bereik maar kon hem juist niet opzet ten. Tevoren was de halve finale tegen Frankrijk minder florissant verlopen, hoewel de Nederlandse ploeg overeind bleef. Gietelink en Van de Pol begon nen nu met nederlagen en ook Jan Snijders stond er in zijn partij tegen Auffray niet best voor. De Fransman stapte echter op een gegeven moment van de mat en dat kostte hem de over winning. Peter Snijders en Wim Ruska moesten het toen weer doen en beiden slaagden daarin. De organisatie leverde de Oostduit sers op deze eerste wedstrijddag weinig problemen op. De deelnemers en bege leiders zijn echter minder te spreken over de voorzieningen na afloop. Het eten is, zo al te krijgen, buitengewoon slecht. Voorts wordt men in zijn bewe gingen zeer kort gehouden. In tegen stelling tot de wedstrijden die over- georganiseerd zijn, verloopt het leven in Oost-Berlijn vrij chaotisch. Improvi seren blijkt niet de sterkste eigenschap van de Oostduitsers. Lekker-vrij rondneuzen in je eigen modewereldje vandaag opent Wieringa zijn Allemaal leuke dingen, dolle dingen, gezellige dingen, machtige dingen. Om helemaal jezelf te zijn. Van nu af - bij Wieringa. Hier zijn een paar geweldige voorbeelden: Free-lady Een blits bedrukte bloes van tricot met een vetersluiting. Kleuren om „wild" van te zijn. 19,90 Rokje van polyster/katoen, kreukt dus niet. In ofF-white, oudrose, geel en rood. 23,50 Die hele fijne cardigan, die je al zo lang wilt hebben. Acryl in fantasie patroon. OfF white, lila, oudrose. 34,90 We hebben trouwens een enorme kollektie cardigans. Je kunt ze altijd en overal bij dragen. Dat is juist het heerlijkel Free-man 'n Originele India-style kaftan - nou, dat is het well Bedrukt met een heel apart dessin. 32,50 Pantalons die er bij passen (terlenka kwaliteit), met pijpen t) van deze tijd, dus wijd. Vanaf 29,75. Hoofdstraat 92 Apeldoorn H^I|Qp|" Roggestraat-Velperpleln Als extra aanbieding. Ter gelegenheid van de opening hebben wij: Heren glim-polo met korte mouw en borstzak. Kleuren rood, bleu, geel en marine. Voor Nu 10.-. Geweldige leuke dames blouse, in voüe weet-je-wel. Nu 17.-.

De Vallei | 1970 | | pagina 19