Nationaal kampioenschap neo-kader 47/2 Favorieten ook in derde ronde overeind lil De Mexicanen kozen al hun favorieten Nederlandse Grand Prix gaat door OOK VOOR EEN PERSOONLIJKE LENING Eerste verlies Scherz Sterke bezetting op jubileum- toernooi DTTC DAAROM is er geen doktersrecept voor nodig! Winst voor Estudiantes SPORT IN WEEKEND OP RADIO EN TV qa met uw lijd mee- ga naar nnib' Durex is zo veilig D Durex the best there is Plliiilliilii Wijnen blijft overtuigend biljarten Bitossi bleef aan de leiding Dik/Jansen op 22e plaats Tennisdames uitgeschakeld EK judo in '72 in Nederland VERSTERKT STEEK VALLEN van. roekei stoel als het over verzekeringen gaat ede 08380-12897 renhum 08373 - 2979 GEEN MINI-RACE HERETS WORLD CUP-RALLY SPORT IN 'T KORT ZATERDAG 23 MEi 1970 sport MEXICX) Het Mexicaanse publiek heeft zijn favorieten al gekozen in de wereldkampioenschappen voetbal. Natuurlijk het eigen land. dat zijn wedstrij den in de hoofdstad speelt. Uruguay in Puebla-Toluca, Peru in Leon en Bra zilië in Guadalajara. Van de Europese ploegen, die de gunst van het publiek zullen genieten als zij niet tegen een Latijns-Amerikaans land spelen staat Tsjecho-Slowakije in Guadalajara bovenaan. West-Duitsland in Leon. Italië in Puebla-Toluca en Rusland in Mexico. De Brazilianen hebben zo dikwijls in Mexico gespeeld, dat hun sterren daar even bekend zijn als in eigen land. Pele zei na bij aankomst stormachtig te zijn begroet in Guadalajara: „Het is alsof ik thuis ben, en soms lijkt het nog beter". In Puebla was het niet anders met Uruguay, welks strijdlust de Mexicanen aanspreekt. In Leon arriveerden de Peruvianen met beelden van de heilige Martin de Porres, die zij aan een aantal kerken en een klooster schonken. Onmiddellijk hadden ze de harten veroverd van de bevolking. Een andere reden voor hun populariteit is dat de Peruvianen als coach „Didi" Pereira hebben, een be roemde Braziliaanse speler, die heel bekend is in Mexico en zijn 13-jarige dochter Rebeca meenam als mascotte. In het algemeen kiezen de Mexicaan se voetballiefhebbers de zijde van de ploeg die vechtlust toont, ongeacht het resultaat. De tweede favoriet in Guadalajara is Tsjecho-Slowakije, dat in Mexico goed bekend staat en daar altijd hartelijk is ontvangen. Hun populariteit is zeker versterkt door hun Olympische turn- kampioene Vera Caslavska, die in 1968 tijdens de Olympische Spelen in een LA PLATA (Arg.) De Argentijnse kampioen Estudiantes heeft in La Plata de eerste wedstrijd voor de finale van het toernooi om de Zuidamerikaanse voetbalbeker tegen Penarol (Urugay) gewonnen. Het beslissende doelpunt werd drie minuten voor het einde ge scoord door Togneri, die van 20 meter inschoot. De beker is sedert 1968 in be zit van de Argentijnse club. Woensdag wordt in Montevideo de tweede wedstrijd tussen beide teams gespeeld. De winnaar van de Zuidame rikaanse beker en Feijenoord, dat de Europa Cup veroverde, komen indien beide clubs tenminste hieromtrent over eenstemming bereiken in de herfst tegen elkaar uit in twee wedstrijden om de wereldbeker voor clubteams, waar van A.C. Milan momenteel houder is. Mexicaanse kerk trouwde. West-Duitsland is altijd populair ge weest bij de Mexicanen, evenals Italië, welks films en auto's hier worden ge waardeerd. En Engeland? Dit land is de kwade pier, bewonderd door de kenners maar beslist niet populair. De Mexi caanse kranten hebben openlijk de koe le gereserveerdheid van de Engelsen gekritiseerd. Maar zoals manager Sir Alf Ramsey antwoordde toen hem ge vraagd werd, waarom zijn ploeg zo koel was: „We zijn hier niet gekomen om een populariteitswedstrijd te win nen, maar om de wereldbeker te ver overen". WAALWIJK De favorieten in 't kampioenschap neo-kader 47/2 in Waalwijk hebben ook vrijdagmiddag geen fouten gemaakt. Zowel Tini Wij nen. Hans Vultink als Jean Bessems wonnen hun partijen, waarbij het al leen opmerkelijk was hoe het verschil in gemiddelde opnieuw in het voordeel van Wijnen groeide. Men moet bewondering hebben voor het doorzettingsvermogen van de Bra bander, die in een slotserie van 204 her haaldelijk stilletjes van pijn ineen kromp, maar desondanks overtuigend door bleef biljarten. „Ik geloof, dat ik in het vervolg maar altijd zo langzaam blijf spelen", constateerde Wijnen zelf wat verwonderd over zijn nieuwe door pijn oneedrongen stijl. Hij bekeek elke stoot nauwkeuriger dan vroeger om niet tot. onder de huidige omstandighe den pijnlijke, massé of piqué-stoten te worden gedwongen en merkte nu, dat hfj ook grote series kan maken zon der de talloze foutjes, die zijn spel van weleer kenmerkten. Wijnen was tegen de onthutste Veld huis weer in vier beurten aan de finish en zag daardoor zijn algemeen gemid delde na drie partijen oplopen tot 64,28, een belangrijk stuk boven het recordge middelde van Hans Vultink: 48,29. In de belangrijke race om het moyen ne, dat straks wellicht een grote rol gaat spelen bj het toekennen van de ti tel, liet Vultink een steek vallen door in de partij tegen Sundquest eerst in zijn vijfde beurt na 183 de positie kwijt te raken en net te missen en daarna in de volgende beurt op zes punten van het einde de ballen resté-dedans te laten liggen. Vultink, die in zeven beurten won, maakte zich echter over het verschil in gemiddelde met Wijnen, Vultink had na drie partijen 34, 61, weinig zorgen. „Ook vorig jaar bij het Europees kampioen- sphap in jQourcelles had ik een slechte start en speelde daarna twee partijen aohter elkaar in drie beurten uit. Ik ADVERTENTIE DEN HAAG De Nederlandse Grand Prix, vastgesteld voor zondag 21 juni op het circuit van Zand voort, gaat door. Vrijdagmiddag heeft de stichting „Autoraces Nederland", waarin de K.N.A.C. en de N.A.V. zijn vertegenwoor digd, het besluit genomen, dat de Nederlandse race, geldend voor het wereld kampioenschap coureurs (formule-I renwagens) niet wordt afgelast. Door een bundeling van krachten uit het bedrijfsleven is het op het laatste moment mogelijk gebleken de zestiende Nederlandse Grand Prix veilig te stel len. Daarvoor was nog een bedrag van 50.000 gulden en garanties voor 100.000 ADVERTENTIE leder mens staat wel eens voor onverwachte uitgaven. Oplossing? Een persoonlijke lening bij de NMB. Dat gaat zonder veel pape rassen of plichtplegingen. U leent bijvoorbeeld 3000,-. U lost af 18 x 185,94. Rente en kos ten zijn daar al bij in begrepen. Stap even naar de NMB. Binnen enkele dagen is alles voor elkaar. nederlandsche middenstandsbank de bank waar óók u zich thuis voelt! gulden nodig. De positieve beslissing is mede te danken aan de houding van het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk, dat het belang van het evenement heeft onderkend en zich voor de eerste keer in de ge schiedenis mede garant heeft gesteld voor het behoud van de Grote Prijs van Nederland. Ten minste achttien rijders moge lijk zelfs 22 zullen op 21 juni op Zandvoort starten. Er zijn ongeveer 25 inschrijvingen voor de race ontvangen. In overleg met de constructeurs en pri- vé-rijders is besloten geen kwalificatie „mini-race" op zaterdag 20 juni te hou den, zoals aanvankelijk in de bedoeling lag. De rijders zullen zich op grond van de trainingstijden van vrijdag 19 en za terdag 20 juni moeten klassificeren. Het doorgaan van de Grote Prijs van Nederland biedt ook mogelijkheden voor de Grote Prijs van Zandvoort voor formule-II renwagens, die voor zondag 9 augustus is vastgelegd. Beide even- menten worden namelijk gefinancierd uit hetzelfde fonds, waaruit de Neder landse Grand Prix tot nu toe werd ge financierd, dat uitgeput raakte door de matige publieke belangstelling in de laatste twee jaar. De sterk verhoogde uitgaven, onder meer start- en prijzen gelden, zijn er oorzaak van dat de be groting van de Nederlandse Grand Prix tot een hoogte van een kleine half mil joen gulden is gestegen. Op de eerste dag van de kwartfi nale Davis Cup-wedstrijd tussen België en Finland, heeft het eerstgenoemde land een 10 voorsprong genomen. Pa trick Hombergen won met 64, 62, 62 van George Bener. De wedstrijden worden in Helsinki gespeeld. HANS VULTINK zelfverzekerd kom ook hier nog wel", zei de Grolle naar zelfverzekerd. De derde gegadigde voor de titel bleef Jean Bessems, die echter ook te gen Rijvers weer veel te veel beurten (22) nodig had om tot winst te komen. „Ik durf geen stoot over band te maken uit angst dat het mis zal gaan", klaagde de Limburger, die veel beter kan dan zijn povere gemiddelde van 15,96 doet vermoeden. Uitslagen derde ronde: Bessems 300 22 76 13,63 Rijvers 211 22 50 9,59 Jacobs 83 8 35 10,37 Van Leur 300 8 116 37,50 Sundquest 182 7 75 26,00 Vultink 300 7 183 42,85 Wijnen 300 4 204 75,00 Veldhuis 3 4 3 0,75 Oostenrijkse kampioen, heeft op de vierde dag van het toernooi, om het wereldkampioenschap driebanden, dat in Las Vegas wordt gehouden, zqn eer ste nederlaag geleden. De Japanner Su- guimizy versloeg de Oostenrijker in een zeer matige partij in 81 beurten. Scherz kwam niet verder dan 49 caram boles. Door zijn beter algemeen gemiddelde behoudt Scherz de leiding. Hij ver gaarde tien matchpunten uit zes par tijen, evenals de Japanner Kashiki. De Belg Raymond Ceulemans, die op de eerste dag verrassend verloor van de Amerikaan Robin, staat wat verlies- punten betreft nu op gelijke hoogte met Scherz en Kashiki. De Belg speelde een partij minder en heeft acht matchpun ten. Stand na acht ronden (resp. partijen en matchpunten) 10 10 10 8 8 1. Scherz 2. Kashiki 3. Suguimizy 4. Ceulemans 5. Kobayashi 6. Robin 7. Martinez 8. Tiedtke 9. Gilbert 10. Yousri DEVENTER Op zondag 31 mei a.s. wordt voor de twintigste achtereenvol gende maal het door DTTC georgani seerde internationale Coca-Cola-tafel- tennistoernooi gehouden. De organisato ren zijn erin geslaagd ter ere van dit vierde lustrum een ongekend sterke be zetting bijeen te krijgen. De belangstelling voor dit evenement was overweldigend. Ruim tweehonderd personen moesten afgewezen worden. Dit aantal afwijzingen zou nog veel groter hebben moeten zijn. indien DTTC naast de Buitensoos niet het wijkcentrum aan de Pieter de Hoogh- straat ingeschakeld had. In dit laatste lokaal zullen de jeugdwedstrijden tot de halve finales worden gehouden. In to taal zullen dertig tafels geplaatst wor den, waarop van half negen 's morgens tot half acht 's avonds ruim negenhon derd partijen zullen worden gespeeld. Ruim zeventig procent van de bijna zevenhonderd inschrijvingen zijn uit het buitenland afkomstig. Veruit de meesten hiervan komen uit West-Duits land; de rest uit België, Oost-Duitsland, Engeland en Indonesië. Maar niet al leen in de breedte is het toernooi uitste kend bezet, in de hoogste klassen zijn diverse binnen- en buitenlandse cracks aanwezig, die de nodige sfeer zullen verlenen aan Nederlands oudste inter nationale tafeltennisfestijn. Bij de heren treffen we de namen aan van Bernd Schlebbe, jeugdkampioen 1968 afkomstig uit Duitsland, Klaus Solka, speler van het Westduitse team en afkomstig van Moltkeplatz-Essen. Ook zijn teamgenoot Herbert Seppi moet tot de mogelijke favorieten op dit toer nooi gerekend worden evenals Martin Uttke en Hubert Lenz uit Wanne-Eickel en de onlangs uit Oost-Duitsland ge vluchte internationaal Hugo Matthes. Daarnaast is de nationale kampioen Bert Schoofs aanwezig en Bert van der Helm, die graag zal willen tonen weer helemaal aan de top terug te zijn. Ook de andere nationale topspelers zijn in grote mate op dit toernooi vertegen woordigd. Bij de dames zal nationaal kampioene Ellen Klatt (16) uit Den Haag het moe ten opnemen tegen de Duitse ranglijst- speelsters Karin Seppi en Marion Solka uit Essen. Ellen Kort, Maria Nielen en Nora Broxterman hopen daarnaast voor een verrassing te kunnen zorgen. Voor al omdat Mary van Ruiten te kennen heeft gegeven met de tafeltennissport te willen stoppen en Veronique van der Laan voorlopig is uitgeschakeld door een arm-blessure heeft de nationale damestop dringend aanvulling nodig. ZINGONIA De vijfde etappe van de Ronde van Italië is gisteren gewon nen door de Belg Patrick Sercu. Leider van het algemeen klassement is de Italiaan Franco Bitossi gebleven. De tweede die aankwam was Marino Basso. Bitossi werd derde. De winnaar Sercu legde het traject van Lodi naar Zingonia (bij Bergamo), een afstand van 155 kilometer, af in 3 uur 57 minuten 38 seconden, hetgeen neerkomt op een gemiddelde snelheid van 39,137 kilometer per uur. De rit ging over een vlak terrein. Vrijwel de hele rit bleven de deelne mers bij elkaar en pas tegen de laatste kilometers kwamen de sprinters naar voren. Op 200 meter van de eindlijn was Bi tossi met een plotselinge krachtsexplo sie vooraan komen te rijden, maar Ser cu kwam, „als een kogel" zeggen de toeschouwers, vooruitgeschoten en kon Bitossi vlak voor het einde nog net „pakken". De arme Bitossi werd ook nog op het laatste ogenblik voorbijge streefd door Basso, die als tweede ein digde. HILVERSUM In het programma „Studio Sport" dat de NOS-televisie morgen van 19.30 tot 20.15 uur en van 21.10 tot 21.35 uur via Nederland 2 uit zendt, komen behalve flitsen van ver schillende voetbalwedstrijden de vol gende onderwerpen voor: Europese judokampioenschappen in Oost-Berlijn; internationaal bokstoernooi te Zwol le; de hockeywedstrijd Tilburg HTCC in Eindhoven; biljarten neo kader 47/2 in Waal wijk; de honkbalwedstrijd Sparta Storks in Rotterdam internationaal tennistoernooi in Am sterdam. De 200-ste aflevering van het sport programma „Langs de Lijn" van de NOS-radio die van 14.02 tot 17.00 uur via Hilversum 3 en van 18.10 tot 18.30 uur via Hilversum I wordt uitgezonden, bevat behalve flitsen van wedstrijden in het betaald en amateurvoetbal de volgende onderwerpen. Hollandia-roeiwedstrijden bij Al phen aan de Rijn; paardenkoersen op Mereveld en Sappemeer; internationaal tennistoernooi in Am sterdam. ADVERTENTIE Voorbehoedmiddelen zijn heel gewoon voor moderne mensen. En zo'n heel gewoon voorbehoedmiddel is het Durex condoom. Heel eenvoudig en heel simpel te gebruiken. Wanneer u maar wilt. Zonder enig gevaar voor uw gezondheid. Vandaar ook, dat Durex overal vrij te krijgen is. In de winkel of uit de automaat even gemakkelijk als een pakje sigaretten of een stukje zeep. Waarom ook niet? Durex is een wereld-bekend merk van de London Rubber Company. In de meest moderne laboratoria wordt de kwaliteit van Durex voortdurend gecontroleerd. Toen Feijenoord zich opmaakte om naar Milaan te gaan. beloofde Euromast-directeur Van Raalte, dat hij, als de Rotterdammers zouden win nen, de Cup op de Euromast zou zet ten. De heer Van Raalte heeft woord gehouden. Donderdag werd een ver grote replica van de beker op de bo venste omloop van de toren gezet ter meerdere glorie van de Maasstad. CALI, (Columbia) De Nederlandse combinatie Jaap Dik-Rob Jansen bezet te donderdagnacht na aankomst bij de controle van Cali de 22e plaats in het algemene klassement van de World Cup-rally, die volgende week woensdag eindigt bij het Azteken-stadion van Mexico Stad. Er ztfn nog 26 equipes in de strijd. Vier wagens kwamen na het sluiten van de controle binnen en wer den daardoor uitgeschakeld. Leider in de algemene rangschikking blijven de Ford Escort's van de Finnen Hannu Mikkola en Timo Makinen. De Nederlandse Datsun-equipe had een to tale achterstand van 41 uur 24 minuten op het rijschema. Inmiddels zijn de 26 wagens vertrok ken voor de laatste etappe door Zuid- Amerika, van Cali naar Buenaventura. Per schip worden de wagens vandaar overgebracht naar Cristobal in Pana ma, waar zondag wordt gestart voor de etappe naar Mexico. De voorspelling, dat slechts 'n enke le equipe de finish zou halen en dat dan nog alleen als de route in Zuid- Amerika gewijzigd zou worden, is naar men nu wel mag aannemen niet in overeenstemming met de werkelijk heid. Verwacht wordt dat in het slot- traject slechts enkele combinaties zul len worden uitgeschakeld. Het algemene klassement ziet er als volgt uit: 1. H. Mikkola (Fin) Ford Escort 7 uur 10 (straftijd); 2. R. Aaltonen (Fin) Ford Escort 8.17; 3. B. Culcheth (GBr) Triumph 8.35; 4. P. Hopkirk (GBr) Triumph 10.44; 5. T. Makinen (Fin) en G. de Stapelaere (Belg) Ford Escort 11.41; 6. J. Greaves (GBr) Ford Escort 17.06. FREIBURG Het Nederlandse trio, Marijke Schaar-Jansen, Trudi Wal hof-Groenman en Betty Stöve is in de kwartfinales van het tennistoernooi om de Federation Cup uitgeschakeld. De Nederlandse dames verloren vrijdag te Freiburg met 1—2 van Groot-Brittan- nië. In het eerste enkelspel won Betty Stöve van Winnie Schaw met 06, 63, 61, maar daarna maakte Marijke Schaar-Jansen slechts een game tegen Virginia Wade (0—6, 1—6) en ook het dubbelspel ging verloren. Winnie Shaw en Virginia Wade wonnen met 63, 6 3 van Betty Stöve en Trudie Wal hof-Groenman. BERLIJN De Europese judo-kam pioenschappen van 1972 zullen in Ne derland worden gehouden. Dat is vrij dag besloten tijdens het congres van de Europese judo-federatie in Berlijn. Het kampioenschap zal enkele maanden voor de Olympische Spelen van Mün- chen (waar zoals bekend judo op het programma staat) plaatsvinden in Utrecht, Rotterdam of Voorburg. Een keuze uit deze drie plaatsen zal voor het einde van dit jaar worden gemaakt. De Europese kampioenschappen 1971 zullen van 19-23 mei plaatsvinden in Göteborg, dat het volgend jaar 350 jaar bestaat. De Europese judo-federatie die, na het toetreden van Noorwegen, IJsland en Turkije, bestaat uit 26 aangesloten lan den, zal contact opnemen met de Euro pese karate-unie ten einde te komen tot een overkoepelende organisatie: de Euro pese judo-unie. Wim van der Sluis en Henk Wer ner zullen van 12 tot en met 31 mei deel nemen aan een internationaal damtoer- nooi te Samarkand, bij de grens van Afghanistan. 1

De Vallei | 1970 | | pagina 15