Geen kip te zien? dus met gang van 120 km door bebouwde kom Kies en on-kies H. van Wagensveld „Ik zal nooit 'n echte politicus worden" C.H.U. Kantongerecht Wageningen Ds. Smit uit Soest komt kennismaken „In brons bestendigd^ No. 7 VAN LIJST 2 Dr. M. J. D. VAN DAM (47) PATRIA UNITAS Personeel bespreekt vandaag nieuwe arbeidsovereenkomst VALLEI 7 Balt m 4«n *v*n a.M.b. 11079 Ds. Wijnmalen komt preken Bekendmaking Stemt U daarmee in STEMT DAN No. 7 van LIJST 2 STEMT IN IEDER GEVAL LIJST 2 twily/cgezegd Rode-Kruis- collecte Weggelopen dacht ikzd SLIP HINDER BURGERLIJKE STAND RHENEN Zijn mening ZATERDAG 23 MEI 1970 WAGENINGEN „Laat my maar 's nachts rijden, iedereen is dan naar bed, je kunt dan lekker hard gaan", riep de 23-jarige Haagse uitgever F. K. uit als ant woord op de hem ten laste gelegde snelheidsovertreding. Deze mocht er dan ook wel zyn. Met een vaartje van 120 kilometer was hy door de bebouwde kom van Wageningen gereden. De achtervolgende politie had het maximum aan pk's uit haar wagentje moeten halen om K. tenslotte op de Aitzema Bosweg tot stoppen te dwingen. K, trachtte de lege wegen 's nachts dan ook als verzachtende omstandig heid voor zijn te hard rijden aan te voeren en gebruikte veelvuldig de term „verantwoord of niet, in ieder geval was er geen kip op de weg". Bovendien vond hij de geconstateerde 12Q kilome ter wel wat hoog, gezien de omstandig heid dat zijn wagen gedurende de hele race niet uit de derde versnelling was geweest. EENEND AAL KVP*er M. G. H. Hendriks kan zich prepareren op een opebaaar debat. D'66 heeft zijn uit daging aanvaard om „in de clinch" te gaan, en deelde dat gisteren per brief mee aan het bestuur van de KVP. De uitdaging van Hendriks was donderdag avond het gevolg van een open brief van D'66, waarin werd gesproken van „unfaire" propagandavoering in het kader van de verkiezingscampagne. D'66 verwijt Hendriks dat deze in een brochure die hij verspreidde onder flatbewoners, zich presenteerde als be hartiger van hun belangen, waarbij hij een opsomming ten beste gaf van di verse zaken die hij al voor hen heeft weten te bereiken. Leo Coïni van D'66 vindt dat een beetje overdreven. In zijn brief nodigt hij de KVP nu uit een da tum en een plaats af te spreken voor het debat, waarin Hendriks, zoals hij heeft aangekondigd, de vloer zal aan vegen met de argumenten der democra ten. 2 „Descheidenheit ist eine Zier, doch weiter kommt man ohne Ihr", is een gezegde dat je te binnenschiet bij de constatering van een opmerkelijke bescheidenheid van een van onze Vee- nendaalse lijsttrekkers. Het gaat om wethouder M. Bastmeijer, eerste man van de CHU-kandidaten. Zijn naam prijkt op de affiches die z'n partij in de gemeente heeft verspreid, keurig netjes onderaan, en niet om over het hoofd te zien. Wat ligt meer voor de hand om jezelf ook op je vertrouwde huisadres te adverteren? Maar nee, dat is niets voor de aanvoerder van lijst 2. Bij hem thuis in de Julianastraat hangt het affiche wel voor het raam... maar zijn eigen naam heeft hij er afgeknipt. ARP-raadslid ds. D. van Enk heeft -t*- zijn verontschuldigingen aangebo den aan D'66, als gevolg op een herlei ding der initialen die hij in de jongste raadsvergadering lanceerde: „Duitsland '66. Hij zei dat naar aanleiding van alweer de open brief der democra ten, waarin alternatieve voorstellen met betrekking tot de halvedagsluiting wer den gedaan. De brief sprak o.m. van het Duitse systeem, volgens welk een verplichte sluiting is ingesteld vanaf zaterdagmiddag één uur. Raadslid Van Enk verkeert in dit op zicht in gezelschap van CHU-man Van Genderen, die D'66 eveneens een ver klaring schuldig was, naar aanleiding van zijn opmerking over dezelfde kwestie. Hij zei ongeveer dat hij „wel meer dingen die uit Duitsland komen" niet lust. Tegenover Leo Coïni van D'66 heeft hij nu bekend, dat hij geen ver band wilde leggen met het Nazisme, maar met het dirigisme, en dat hij het niet bedoelde als aantijging, maar als waarschuwing... 4 /~kp de valreep bereikt ons een te- lefonische mededeling van KVP-voorzitter de heer A. A. van Cam-pen, aansluitend en tegelijk vooruitlopend op de brief van Coïni, die hij op het moment van het tele foontje nog niet had ontvangen. Als alles gaat zoals Van Campen het na mens zijn bestuur zegt, wordt de 28e mei een gedenkwaardige datum, 't Woord aan de vooriztter: „In De Vallei van gisteren is mel ding gemaakt van de aanval op het KVP-raadslid de heer M. G. H. Hen driks in een epistel dat namens D'66 door lijsttrekker drs. L. L. Coïni is ondertekend. De heer Hendriks heeft D'66 uitgedaagd om in het openbaar de valselijk geuite be schuldiging als zou er op onspor tieve wijze propaganda zijn gevoerd met feiten waar te maken. Het bestuur van de Kath. Veenendaalse Partij heeft zich over deze kwestie beraden, en kan meedelen, geheel achter zijn lijsttrekker te staan. De heer Hendriks heeft dan ook daarop met toestemming van het KVP-bestuur de heer Coïni meege deeld, dat hij op donderdag 28 mei aanstaande om 8 uur 's avonds in het Rode Kruisgebouw aan de Ster ke Am wordt verwacht, om daar met hem in openbaar debat te tre den. Het bestuur van de KVP be treurt het in hoge mate dat de KVP in zijn lijsttrekker van dergelijke unfaire praktijken wordt beschul digd, en het neemt deze kwestie dan ook zeer ernstig op. De KVP zal samen met haar lijst trekker de te voeren discussie zo sportief mogelijk laten verlopen. Om dit te bereiken zal een neutrale gesprekspartnet worden gevraagd om de discussie te leiden. Mr. J. Reinders, officier van Justitie, noemde de lege wegen 's nachts wel een punt van overweging, „maar men moest zich toch aan de wettelijke nor men houden". Gezien de grootte van het aantal overschreden kilometers eiste hij dan ook een geldboete van 250,-. Kantonrechter mr. A. C. van den Brand herinnerde aan de al eerder door K. begane overtredingen, twee in totaal. „Het interesseert u niet zoveel, u laat de wet maar praten", stelde hij. De wet sprak deze keer inderdaad vrij fors, want met drie maanden on voorwaardelijke ontzegging en 100,- boete kon K. de zaal verlaten. De 35-jarige Zaanse hoofdonderwij zer J. A. was nabij een afrit van Rijks weg 12 geslipt en vervolgens tegen een vangrail geknald. De verbaliserende agent had ter plaatse een gladde band geconstateerd en A. weet hier ook de slip aan. „Nou, dat hoeft niet"; stelde mr. Reinders, „u reed op het moment van de slip ongeveer honderd kilometer en dat is bij regenachtig weer precies op de grens van het toelaatbare". A. bestreed dit, als ervaren automobi list van gemiddeld 35.000 kilometer per jaar, wist hij heus wel wat hij deed. „Na het passeren van een andere auto, wilde ik gewoon weer invoegen, maar toen was daar opeens die slip, dit kan niet anders dan die gladde band ge weest zijn". Mr. Van den Brand hierover: „Geluk kig, dat lang niet elke automobilist met gladde banden dergelijke bokkespron- gen uithaalt". „Ik passeerde gewoon, dat zijn geen bokkesprongen", ant woordde A. Hoe het ook zij, de officier eiste voor het onnodig nemen van risi- ADVERTENTIE ZONDAG 23 MEI BESLISSINGSWEDSTRIJD Aanvang 14.30 uur Sportpark Panhuis Vakbonden met Camira N.V. op voet van oorlog VEENENDAAL De directie van Camira N.V. en de vakbonden hebben el kaar de oorlog verklaard. Twitsappel is de arbeidsovereenkomst, die de direc tie van dit Veenendaalse bedrijf heeft opgesteld en vanmiddag in „de Korenj- beurs" met het personeel gaat bespreken. Als het personeel met de voorgestel de regeling akkoord gaat, zo zeggen de vakbonden, dan steekt het de kop in de strop want ze zeggen ja tegen een arbeidsovereenkomst die geen enkele ga rantie biedt voor de rechtspositie van de werknemers. De vakbonden adviseren het personeel rustig vanmiddag in „de Korenbeurs" een biertje te gaan drinken met de directie, maar niet te praten over arbeids voorwaarden. De heer J. C. Havinga, districtsbe- stuurdcr van „Unitas", die namens de Chr. Bedrijfsgroepen Centrale (CBC) en de Algemene Bedrijfsgroepen Cen trale (ABC) overleg met de directie heeft gevoerd toont zich bijzonder ver ontwaardigd over het feit, dat de direc tie de vakbonden wil uitschakelen. „We hebben de indruk, dat de direc tie alleen maar in termen van dollars en winsten denkt en dat de rest ze niet interesseert. De dreiging is er, dat de Camira-werknemers met deze arbeids overeenkomst de boot in worden gehol pen. Als ze zaterdagmiddag akkoord gaan met de voorwaarden en de toepas sing valt in de toekomst in hun nadeel uit hoeven ze ook niet meer bij ons aan te kloppen", aldus de heer Havinga, die terloops uiteenzet waartegen de aversie van de vakbonden is gericht. „We hebben ondermeer bezwaren te gen de werktijden de wachtdagen bij ziekte en de weigering van de directie het aantal vakantiedagen en de vakan tietoeslag te verhogen". De heer Havin ga karakteriseerde de ontwerparbeids- overeenkomst als een eenzijdig gerichte regeling. „Camira"-directeur J. G. Breedveld: „We laten ons de wet niet door de vakbon den voorschrijven. Maar twee of drie man van het fabriekspersoneel toon de interesse de vakbonden bij het overleg te betrekken. De rest had er geen behoefte aan omdat zij uit erva ring weten dat de directie een demo cratisch beleid voert. Eventuele pro blemen die zich voordoen met de be drijfsvoering worden rechtstreeks met hen besproken en men is daar enthousiast over. We waren een industrie die gelieerd was aan de textiel, maar we zijn over gegaan naar de chemische sector waar voor geen standaard c.a.o. bestaat en dus kunnen we rustig met ieder lid van ons fabriekspersoneel een arbeidsovereen komst aangaan. Trouwens een c.a.o. zou heus niet gunstiger voor het personeel uitvallen. We zouden dan een tijd- schrijver moeten inschakelen en op ba sis van zijn bevindingen moeten gaan uitbetalen. Ik maak met sterk dat een inpakker die nu bij ons voor licht werk 1.047,- per maand in continudienst ontvangt op c.a.o.-basis dat bedrag niet haalt". Overigens vindt hij het huidige vak bondsstandpunt unfair omdat pas aan staande woensdag definitief beslist zou worden of de vakbonden al of niet ge sprekspartner zouden zijn. co's bij slechte weersomstandigheden 200,- boete en voor de gladde band 50,-. De kantonrechter hield enigszins re kening met de rij-ervaring van A., von niste conform wat de gladde band be treft, maar deed van de andere eis 50,- af. De 65-jarige kantoorbediende H. de V. uit Ede had een aanrijding tussen twee andere wagens op zijn geweten. Alhoewel hij zich nergens van bewust was kwam uit getuigenverklaringen vast te staan, dat hij op 29 december van het vorig jaar vanaf een zand strook plotseling de Frankenweg in Ede was opgereden, zonder daarbij op het overige verkeer te letten. De niets vermoedende Edese fabrieks arbeider E. zag plotseling de Ford Taunus van De V. voor zich opduiken, week uit naar de andere rijbaan en botste vervolgens op een tegenligger. Getuige E. J. M., die bij E. in de auto zat, bevestigde E's relaas. De V. ontken de alles, wist plaats noch handeling meer en stelde mr. Reinders de vraag „waar is het eigenlijk gebeurd". „Hoe kan u dat nou vragen", ant woordde de kantonrechter, „de officier is er toch ook niet bij geweest". De officier achtte het veroorzaken van hinder bewezen en eiste 50,-, De kantonrechter vonniste conform. voor Vaanandaal ,7.30 uyr 10550 's Zatord. v. 16.30-17.30 Van 17.30- 19.30 uur Voor Rhanon 3328 Nwa Voonandaaliawag 159 VEENENDAAL Ds. J. Smit uit Soest, de beroepen predikant in de va cature van ds. J. J. van der Krift zal woensdag 27 mei een zogenaamd be- roepbezoek komen afleggen. 's Avonds om half acht is er voor de gemeenteleden van de Middenwijk in het bijzonder, maar ook voor andere belangstellenden gelegenheid om met het echtpaar Smit kennis te komen ma ken in het gebouw „Eltheto" aan de Fluitersstraat.. Aansluitend vindt er in de consistorie van de Oude Kerk een bespreking plaats tussen de kerkeraad van de Middenwijk en het Soester domineesechtpaar. VEENENDAAL Van 23 mei t/m 30 mei zal in het Raadhuis te Veenendaal een kunstexpositie worden georgani seerd onder het motto: „In brons be stendigd". Deze tentoonstelling is tot stand ge komen in samenwerking met de Stich ting Stichtse Culturele Raad en het Bu reau van de Rijksinspecteur voor Roe rende Monumenten. Tentoongesteld zul len worden diverse bronzen voorwer pen, alsmede een serie wandtapijten. De expositie verenigt de beeldhouwkunst uit het midden van de 20e eeuw. De tentoonstelling zal op de volgende tijden voor het publiek zijn geopend: maandag t/m vrijdag van 9 tot 12.30 uur, van 13.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur; zaterdags van 14 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur; zondags gesloten, de entreeprijs bedraagt: 50 ct. per per soon; c.j.p.-houders 25 ct. RHENEN Geboren: Jolanda, d.v. G. J. H. Radt en E. Quint; Gerrit, z.v. B. van Viegen en A. D. M. M. van Eldik; Hendrika Willemina, d.v. G. J. de Kruijf en M. C. Reede; Adrianus Mari- nus, z.v. L. W. Hage en A. Martens; Sandra Johanna Maria, d.v. R. Busch- man en H. M. G. Peters; Cornelis Gijs- bertus, z.v. A. G. van Ginkel en C. van den Brink (Amerongen); Jan Cornelis, z.v. T. van Eldik en J. van Willigen; Gerrit Jan, z.v. G. J. van den Brink en M. van Daalen; Ingrid Petronella, d.v. J. Huibers en P. J. J. Doorn (Veenen daal); Francisca Hendrika, d.v. J. H. A. van Zetten en A. Roor; te Wageningen Marchel, z.v. H. P. Padberg en L. Wes- terveld. Overleden: Wulf Evert van Swetse- laar, 63 jr., e/v J. C. van der Meijden (Amerongen). KESTEREN Ds. Wijnmalen uit Maartensdijk die door de kerkeraad van de Hervormde Gemeente is beroepen komt dinsdagavond 26 mei naar Reste ren. 's Avonds om half acht zal hij voor gaan in de dienst des Woords. VEENENDAAL „Praktfceh gezien zou je een gemeente eigenlijk moeten laten besturen door vier of vijf mensen, die je goed moet beta len zodat zij er een bestaan m kun nen vinden. Je kunt dan goede men sen aantrekken, die op zakelijk ge bied van wanten weten, want een gemeente besturen is een stuk busi ness". Deze overpeinzing komt uit de mond van de heer H. van Wa- geasveld, gemeenteraadslid van de C.H.U. die na de op 3 juni te hou den gemeenteraadsverkiezingen zijn plaats aan een ander overdraagt. De heer Van Wagensveld heeft dan een complete zittingsperiode van vier jaar meegemaakt en hoewel het voor sommigen lijkt, dat hij in het raadswerk teleurgesteld is en daar om aftreedt blijkt dat in een ge sprek toch niet de ware reden te zijn. Die reden is twee-ledig. „Op de eerste plaats is me in die vier jaar gebleken dat wanneer men het raadswerk goed wil doen er verrekt veel tijd aan besteed moet worden. Het is niet alleen het bezoeken van de raadsvergaderingen maar er zijn zo veel andere zaken die de aan dacht eisen. Niet zelden zijn er drie of vier commissievergaderingen per week en daar heb ik echt geen tijd voor. Pas op de tweede plaats komt, dat ik me geen politicus voel". De heer Van Wagensveld noemt een aantal namen van raadsleden en wethouders in Veenendaal die dat zijns inziens wel zijn, maar hij re kent zich beslist niet tot die groep. „Het zijn mensen die het politieke spel spelen en daarbij geneigd zijn bepaalde compromissen te sluiten. Die eigenschap bezit ik van nature niet en daarom zal ik ook nooit een echte politicus worden". Hoewel hij er niet van wakker zal liggen dat hij in de nieuwe raad op eigen verzoek overigens niet terugkeert, spijt het hem ook niet deze vier jaar te hebben meebe leefd. „Ik heb er ontzettend veel mee geleerd", zegt dhr. Van Wagens veld en hij heeft er de zekerheid aan overgehouden dat er in het col lege en ook door ambtenaren in Vee nendaal bijzonder hard wordt ge werkt. Hij bewaart betere herinneringen aan de commissievergaderingen dan aan de raadsvergaderingen. „In de commissies ben je actief betrokken bij het besturen van de gemeente, terwijl er in de raad zo veel gespro ken wordt voor het kiezersvolk, waarbij Jantje rekening meent te moeten houden met de ene groep of kleur en Pietje weer met een ander". De heer Van Wegensveld is niet zo erg gecharmeerd van het partijensys teem, dat dan wel democratisch mag heten maar in bepaald opzicht remmend werkt voor het effectieve besturen van een gemeente. Hij is voorstander van het samen gaan van de Chr, partijen, waardoor het zijns inziens bijvoorbeeld moge lijk zal worden om het besturen van een gemeente toe te vertrouwen aan bekwame mensen. De algemene kreet dat er nog meer inspraak moet komen mist naar het inzicht van de vertrekkende C.H.- man nog veel grond. „Natuurlijk ben ik voor meer inspraak maar als ik zie wat de C.H. heeft gedaan om de kiezers daadwerkelijk bij het mee denken te betrekken en de reacties daarop, dan is inspraak by velen niet meer dan 'n kreet. Kyk maar naar de buitenparlementaire acties die te genwoordig overal plaatsvinden, waarbij men inspraak al of niet met geweld wil forceren. Politiek bedry- ven en een gemeenschap besturen doe je niet op straat met spandoe ken etc., maar in de verenigingen en colleges die zich dat tot taak hebben gesteld". Het openbaar maken van de com missievergaderingen juicht hij niet toe maar wijst hij ook niet af. „Voor het goed functioneren van bepaalde commissies, ben ok voor openbaar heid, maar er zijn tal van andere commissies die zich er eenvoudig niet voor lenen dat iedereen er bij zit". Terugkomend op het begrip politi cus: „Het moet je als raadslid onbe wogen laten ten bate van de ge meenschap een beslissing te nemen, die niet goed is voor de meerderheid van die gemeenschap, laat staan voor het individu. Daarom ben ik er hei lig van overtuigd, dat het merendeel van de mensen die deel uitmaken van de raad in Veenendaal of waar dan ook dat niet doen om dat het een heilig moeten is. Het percentage dat he5 zuiver en alleen doet uit ideële motieven is maar klein. De groep aan de andere kant van de streep, omvat mensen die menen dat het hun status verhoogt of misschien wel uit het oogpunt van machtswellust of geldings drang". De heer Van Wagensveld stapt over een paar maanden niet met een wrok uit de raad. Het is hem duide lijk geworden dat het besturen van een gemeente geen eenvoudige taak is. Men moet een knappe visie heb ben en in dat opzicht loopt Veenen daal beslist niet achteraan, zo meent hij. „Kijk maar naar tal van alge mene voorzieningen, die de laatste jaren tot stand zijn gekomen. Als we de woningnood nog eens definitief hebben overwonnen is het in Vee nendaal zo beroerd nog niet". Vier jaar aan de verhoging van de leefbaarheid te hebben mogen mee werken doet de heer Van Wagens veld met tevredenheid op de voor bije vier jaar terugzien. VEENENDAAL De burgemeester der gemeente Veenendaal maakt be kend, dat van woensdag 27 mei 1969 af, elke werkdag gelegenheid bestaat tot het afhalen van de aangevraagde vis- akten en hengelbewijzen voor het sei zoen 1970-1971, aan het Politiebureau, Boompjesgoed 2 te Veenendaal. De Burgemeester voornoemd, P. Bode. ADVERTENTIE BERGWEG 47 HOOFD VAN HET CHEMISCH LAB. VAN SCHUPPEN CHEMIE 7*t Veenendaal moet een plaats blijven waar het goed wonen en werken is. Daarvoor is nodig een industrie, die niet eenzijdig is, maar ge spreid over verschillende takken, aangevuld door ondernemingen van handel en verkeer en dienstverlening. Er zal paal en perk gesteld moeten worden aan de verontreiniging van bodem, water en lucht. Het vele geld dat besteed moet worden aan rioolwaterzuivering, vuilverbranding en verwerking van industriële afval moet zo efficiënt mogelijk worden gebruikt. In de laatste week van mei en in de eerste week van juni vindt weer de jaarlijkse collecte plaats van Uw Rode Kruis. Ruim drie duizend mensen in Vee nendaal zijn lid van het Rode Kruis, hetgeen wel bewijst dat het Rode Kruis een grote plaats inneemt in het hart van de bevolking. Misschien wist u het nog niet, maar uw plaatselijke afdeling verzorgt jaar lijks het bijeenbrengen van vele liters bloed door de plasmadienst en de trans- fusiedienst, waardoor vele mensen ge holpen kunnen worden aan het redden de bloed waardoor zij het leven kunnen behouden. Uw Rode Kruis verleent ook veel hulp bij het verzorgen van vakan tie weken voor chronisch zieken en in validen. Daarnaast is er nog een grote groep van mensen, die als colonnelid paraat zijn als er, onverhoopt, in Veenendaal of omgeving een ramp zou plaatsvin den. Om al dat werk te laten plaatsvinden is veel geld nodig. Geld dat u kunt bij eenbrengen orh ons werk door te kun nen laten gaan. Wij weten dat er veel offers van u gevraagd worden voor de lijdende mensheid. Er is veel leed op onze wereld dat verzacht moet worden. Maar als er éénmaal per jaar een gift van u gevraagd wordt voor het Rode Kruis, dan weten wij ook dat u zich er niet van af zult maken door te zeggen dat u al zoveel doet. Nog nimmer hebben wij op u( een be roep gedaan dat niet werd beantwoord met royale medewerking. Wij verzoeken u allen ook dit jaar achter ons te staan, en de collecte tot een succes te maken. Vele collectanten zullen deze weken uitzwermen en bij u aanbellen om uw gave in ontvangst te nemen. LAAT HEN NIET VOOR NIETS BIJ U AAN BELLEN!!! Namens het afdelingsbestuur, H. M. Zilstra, Voorzitter. Geachte Redactie, In het overigens correcte bericht van uw verslaggever betreffende de ver kiezingsvergadering van DS'70 in Rhe- nen, komt een zinsnede voor die bij uw lezers een verkeerde indruk zou kunnen wekken. Wij doelen op de zinsnede waarin wordt vermeld, dat de heer Zachte na een door de heer Van Dijk geuite be schuldiging de zaal in ijltempo verliet. Hierdoor kan de indruk gewekt wor den, dat deze beschuldiging een kern van waarheid bevat. Niets is echter minder waar. Inderdaad heeft de heer Zachte scherpe, maar zakelijke en ge fundeerde kritiek geleverd en heeft hij aangetoond dat de heer Stuivenberg zijn inleiding had gehouden niet op de juiste plaats en dat het onbegrijpelijk is, dat DS'70 de steun zoekt van de voormalige Vrije Partij. Op deze niet weerlegde kritiek had de voorzitter van de vergadering, de heer Van Dijk, geen andere verdediging dan een misselijke persoonlijke aanval. Voor ons is deze strijdmethode van de voormalige Vrije Partij al lang geen verrassing meer. Het moet echter voor de heer Stuivenberg na zijn goed be doelde en eerlijke rede wel een ontgoo cheling zijn geweest te ervaren dat een afdelingsvoorzitter en raadslid van zijn nieuwe partij tot zo'n laag-bij-de- grondse tactiek overging. Een wilde stoot onder de gordel, die bovendien blijk gaf van een groot ge brek aan inzicht in de verhoudingen in ons onderwijs. Als men dan ook nog een zakelijk debat ontwijkt door te vluchten in een grove en onbewezen persoonlijke aanval heeft voortzetting van de discussie geen zin meer. Dat heeft de heer Zachte willen demonstre ren door het plotseling verlaten van de zaal. H. L. Veenstra Rhenen, 22 mei 1970 M. Beekes

De Vallei | 1970 | | pagina 3