Het kan van alles zijn, dit gesprekje tussen premier De Jong en minister Luns het meest doet 't nog denken aan een kritische beschouwing van de consumpties. Niet alle soepblikjes brengen f 210.000 op maar dit blik Het Poolse artiesen-echtpaar Jasinki kreeg, nadat het politiek asiel in Nederland had gevraagd, voorlopig weer lapte 't em. Het werd als schilderij van de Amerikaan Andy werk in zijn eigen vak: bij circus Boltlni. Rechts op de foto mevrouw Boltini. Overigens waren de nieuwe mede- Warhol verkocht aan een Europese kunsthandelaar. werkers al een paar dagen later weer verdwenen: naar Polen. Kritisch bekijkt de filmster Monica Vitti haar film „De tragiek van de jaloezie", die dezer dagen in Frankrijk werd gepresenteerd. In het Kanaal zijn uitgebreide proeven genomen met Phantoms en Buccaneers, die starts en landingen maak ten op het vliegdekschip HMS Ark Royal. Het schip heeft een opknapbeurt gehad en moet nu weer tien jaar mee kunnen. De Zweedse voetballer Roger Magnusson, de man op wie Feyenoord een oogje liet vallen, hier met de mascotte voor de WK voetbal in Mexico. Deze zomerse attractie van bedenkelijke allure overviel Saarbrücken, toen de rivier de Saar een flink eind buiten haar oevers trad. Zo zag het gebouw van de Jackson University in Mississippi eruit, nadat vuurgevechten waren geleverd tussen politie en scherpschutters op het terrein. Vrij duidelijk bracht de actiegroep „Pang" in Seattle In beeld, wat er kan gebeuren als er iets mis gaat met het transport van zenuwgas van Okinawa naar Oregon in de Verenigde Staten. Het is niet alleen de Betuwe, die weer in bloesem staat: Zeeland heeft ook nog uitgestrekte boomgaarden en de vaak minstens even mooie „kleine plekjes".

De Vallei | 1970 | | pagina 7