Mieke Sterk verbeterde tweemaal nationaal record op de 100 m horden Peter won van Ronde den Donk om de Haarlemmermeer WIM HOL WINNAAR MARATHON Merckx leider in Giro Den Hertog meester(lijk) in de Kempen Tom Okker kon El Shafei niet voldoende partij geven UEFA-JEUGD IN DE EINDSTRIJD Toptennis 1970 geen succes DUBBELE ZEGE SLECHTS DERTIG FELLE DEM AR AGE Zwemrecords bij de jeugd TALENT Jochen Rindt triomfeerde Zege Hezemans Margoth Hilders prolongeerde kampioenschap GROTE MAX Competitie-uitslagen van volleybaltop GEEN KANSEN TREFFER Wereldtitel basketball voor Zuidslavië MAANDAG 25 MEI 1970 AMSTERDAM Mieke Sterk, het „enfant terrible" van de Nederlandse at letiek, heeft /.ondag tijdens de vijf districtenontinoetmg op de sintelbaan Elzen- hage in Amsterdam-Noord voor de beste prestaties gezorgd. Voor de tweede maal in nauwelijks vierentwintig uur verbeterde de Amsterdamse studente haar nationale record op de 100 meter horden. Zaterdag tijdens de studenten kampioenschappen in Nijmegen had zij met een tijd van 13.7 seconden al een- tiende van haar record afgehaald. Een dag later schaalde zij zich met 13.4 sec. zelfs onder de snelste loopsters ter wereld van dit seizoen. Voor Mieke Sterk, die zich dit seizoen wil gaan specialiseren op de vijfkamp, was het een persoonlijke revanche voor de nederlaag, die zij op tweede Pink sterdag in de interlandwedstrijd Neder land Groot-Brittanië tegen Miep van Beek leed. Miep van Beek bezette dit maal met 14.1 seconden de tweede plaats. Ook bij de heren werd op een hordenummer een voortreffelijke pres tatie geleverd. Wim Braaksma (AAC) liep de afstand in 53.- seconden, waar mee hij het uit 1959 daterende natio nale record van Jan Parleviet tot op 0.8 seconde benaderde. Ook Corrie Bak ker kwam dicht in de buurt van het Nederlandse record. De Utrechtse, die haar oude vorm weer langzaam schijnt te benaderen, sprong 6,32 meter ver en bleef daarmee slechts drie centimeter onder het record dat op haar naam staat. Wilma van den Berg behaalde de ge bruikelijke dubbele overwinning op de 100 en 200 meter. Haar tijden 11.4 en 23.9 seconden waren door een te sterke rugwind wat geflatteerd. Zus Riet be zette op de 100 meter met 11.6 seconden de tweede plaats. Mieke Sterk behaalde nog een overwinning door haar eerste plaats op het hoogspringen. Met een „Fossbury-flop" kwam zij over 1,65 m. M'rna van der Hoeven, die enkele we ken geleden haar entree maakte met 56.8 sec. op de 400 meter, ging in Am sterdam weer sneller met 55.- sec. Het herennummer over dezelfde afstand leverde met 48.3 sec. een overwinning op voor Rijn van de Heuvel (AVR). Rudo Lievense werd tweede (48.9). Opvallend was de prestatie van de 4x100 meter damesploeg van West I. Het viertal Trudy Ruth, Mieke Sterk, Miep van Beek en Corrie Bakker, no teerde een tijd van 45.8 sec. en was daarmee 0.4 sec. sneller dan het kwar tet, dat Nederland vorige week in Den Haag tegen Groot Brittannië vertegen woordigde maar dat viertal moest het dan ook zonder Wilma van den Berg doen. De Belgische wielrenner Roger de Vlaeminck is winnaar geworden van de 4e etappe van het criterium der Zes Provincies. De Spanjaard Ocana heeft de eerste plaats in het algemeen klasse ment overgenomen van de Nederlander Wim Scherpers. ZWANENBURG Peter van der Donk staat in grote wedstrijden, ondanks zijn opvallende lengte van 1.92 m. gewoonlijk in de schaduw van Nederlands sterkste ama teurs. In zijn zesjarige amateurloopbaan had de 23-jarige aannemer uit Rosmalen nog geen klassieker gewonnen, op zijn erelijst van dit seizoen stond alleen een eerste plaats in een criterium te Haarsteeg. Maar de ronde, drie keer langs vrij wel de complete Ringdijk, in totaal 178 km, kon nauwelijks een grote winnaar opleveren. Het veld dat vertrok, was kwalitatief betrekkelijk mager. Gedeel telijk doordat de Nederlandse ploeg voor de Ronde van Engeland elders in de Haarlemmermeer van start ging, op Schiphol, anderzijds omdat veel ster ken deze omloop te gevaarlijk vinden over een parkoers, dat bespikkeld is met aan weerszijden van de weg gepar keerde auto's. De omloop van de Half- wegse wielerclub de Bataaf heeft op dat gebied een slechte reputatie en niet ten onrechte. Een ronde om de Haarlemmermeer zonder een aantal fikse valpartijen lijkt ook tot de onmogelijkheden te be horen. Het was zaterdag niet anders, maar juist na zo'n ongelukkig moment, in de eerste ronde al, toonde Van der Donk zijn doorzettingsvermogen. Hij vocht zich weer terug naar het eerste gedeelte van het gestaag afbrokkelende veld. Slechts dertig van de honderd, de aan het karwei begonnen, haalden de Nadat het veld zijn eerste rit over de Ringdijk had voltooid, aa incidentele aanvallen van o.a. Jurriaans en Huize bosch, was het veld geslonken tot een koppeloton van een vijftigtal renners. In de tweede omloop brak het peloton in twee stukken en aan de laatste tour begonnen slechts achttien renners uit de kopgroep en twaalf kanslozen, die de toevallige slag hadden gemist. Het verschil tussen kansrijken en kanslozen groeide gestaag, maar bepaald niet doordat in de eerste groep zo verschrik kelijk snel werd gereden. In de achttiende Ronde om de Haarlemmermeer is Van der Donk uit de schaduw in het helle licht gestapt met een goede overwinning. Een zege behaald in de eindsprint met Pé van Stralen. Ben Jurriaans, Frits Schür, Wicher Vlot en Albert Huizebosch, die echter meer een beloning was voor zijn doorzettingsvermogen en strijdlust dan voor zijn grote klasse. Een kleine vijftien km voor de fi nish spliste Van der Donk het restant nog eens door een felle demarrage, die zijn zeventien makkers uit de eerste groep verraste. Wichter Vlot, de win naar van vorig jaar, opende een tegen offensief en kreeg Van der Donks ploegmakker Jurriaans aan zijn wiel.I Ook Frits Schür, na een lekke band met hulp van zijn ploeggenoot Jan Dickhof in de kopgroep teruggekomen in deze individuele wedstrijd, Albert Huize bosch en Pé van Stralen slaagden er nog in Van der Donk te achterhalen. In de laatste kilometers toonde Schür kracht en klasse te bezitten, maar nog veel ervaring en koersinzicht te missen. Zijn demarrages om weg te komen mis lukten en zijn laatste aanval, ingezet op 600 meter voor de streep strandde in het felle verweer van Pé van Stralen, die met Jurriaans, Schür gemakkelijk voorbijkwam. In de laatste werd hij echter verrast door Van der Donk, die fel spurtend oogste wat hij vijftien ki lometer eerder gezaaid had. Uitslag: I. Peter van der Donk (Rosmalen) 178 km. in 4 uur 27 min. 12 sec.; in dezelfde tijd; 2. Pé van Stralen (Heerhugo- waard); 3. Ben Jurriaans (Amsterdam); 4. Frits Schür (Hoogezand): 5. Wichter Vlot (Wanneperveen)6. Albert Huize bosch (Beilen); op 1 minuut 9 sec: 7. Jan Bakker (Zaandam); op 1,11: 8. Ar nold Voogd (Scherpenzeel); 9. Rob En gel (A'dam); 10. Ben Groen (Steenwijk); II. Jans Vlot (Wanneperveen); 12. Fred Niemeyer (Hengelo); 13. Jan Buis (Zwanenburg); 14. Koos van der Knaap (De Kwakel); 15. Marcel Jamin (Am sterdam). Go Ahead heeft zondag het elfde in ternationale jeugdtoernooi van Feijen-» oord gewonnen, door in de finale de gastheren met 2-0 te verslaan. PETER VAN DER DONK DEIN HAAG Tijdens zwemwed strijden in het Haagse Zuiderparkbad zijn zondag drie nationale adspiranten- records op de 50 meterbaan verbeterd. De VZC-zwemster Cora Schouten, die zich reeds geplaatst heeft voor de Euro pese zwemkampioenschappen in Bar celona, won de 100 meter vrije slag; in de nieuwe adspirantenrecordtijd van 1.03.9. Hans Elzerman en Marjan Ver- maat vestigden nieuwe adsp irantenre- cords op rug- en schoolslag. VZC-zwem ster Marjan Ver-maat won de 100 meter rugslag in 1.11.8 (limiet voor het Ne derlands record 1.12.5) en Zianzwemmer Hans Elzerman haalde het schoolslag record met bijna drie seconden omlaag: van 1.16.2 (Frans Ruitenberg) naar 1.13.5. Verdere uitslagen 100 meter vlinderslag meisjes: 1. Frie- ke Buys (VZC) 1.10.8; 100 meter vlinder slag heren: 1. Arnold Rood (IJ) 1.01.7. MAASSLUIS „Over anderhalve maand gaan wij in Frauenfeld probe ren een recordtijd te maken. Hij heeft nu getoond binnen veertien dagen twee keer een marathon te kunnen lo pen en vooral de fitte manier waarop hij door de finish kwam heeft mij ver baasd". Bondscoach Aad Steylen, die nu geruime tijd de leiding heeft van de superlange afstandlopers in Neder land, was duidelijk tevreden over de prestatie van zijn pupil Wim Hol, die zaterdagmiddag in Maassluis de twee de Westland-marathon op zijn naam had gebracht in 2 uur 28 minuten en 52 seconden. De 28-jarige Sliedrechtse timmerman, die twee weken geleden in Hüsum (W.-Dld.) ook al een loop over de klassieke afstand van 42 kilometer en 195 meter had gewonnen, wordt on getwijfeld de opvolger van zijn leer meester. Hol werd in Maasluis geen moment bedreigd. Na bijna zeven kilometer al schudde hij de Amsterdammer Vink van zich af en daarna draafde hij ver voor de vijfenvijftig lopers tellende veld uit. Op de snelle beton- en asfalt wegen langs de dijk naar Hoek van Holland en de Staelduinse bossen, maakte Hol een voortreffelijke indruk. Vooral in het eerste gedeelte van de wedstrijd ging het erg snel, wat de tijd op de 15 kilometer, 49 minuten en 5 se conden wel tot uitdrukking bracht. Het was daarom jammer voor Hol, dat hij zo weinig tegenstand ondervond. Zo moest Hol alleen vechten met zichzelf en de hinderlijke wind, die de lopers vaak schuin tegen hadden. Ge zien het vroege tijdstip in het seizoen was het verheugend dat liefst veertien deelnemers onder de 2 uur en 50 minu ten bleven en zelfs vijfentwintig bin nen de drie uur. Het toonde aan, dat het lopen op de superlange afstand, wat de laatste jaren een gunstige ont wikkeling heeft doorgemaakt, opnieuw in de breedte is gegroeid. Achter Wim Hol maakte ook de Apeldoorner Klaas de Ruiter, die, omdat hij uit principe nooit op zondag loopt en daardoor aan merkelijk minder wedstrijdgelegenheid heeft, een voortreffelijke indruk. De Ruiter finishte bijna vier minuten achter Hol maar klom met zijn 2.32.26 toch op naar de achtste plaats op de Nederlandse ranglijst aller tijden. Een onmiskenbaar talent is de 23-ja- rige Vlaardingse onderwijzer Johan Kijnen. Deze kleine blonde atleet liep zijn eigen race, verdeelde zijn krachten zeer goed en reikte naar de vierde plaats voor Louis Vink, die zijn inspan ningen om Hol in de beginfase bij te houden later moest bezuren en op de vijfde plaats eindigde. Nu de top steeds breder begint te worden, doet het gebrek aan wed- strijdgelegenheid op de marathon zich meer voelen. Door het intensieve Ne derlandse verkeer wordt het steeds moeilijker het langste loopnummer uit de atletiek te organiseren. Enschede biedt met zijn internationale marathon een maal in de twee jaar startgelegen heid en verder kunnen de lange-af- standlopers alleen nog maar in het na tionale kampioenschap aan de slag. In de ..Enschedese" jaren valt die moge lijkheid nog weg omdat de wedstrijd dan tevens als nationale titelstrijd geldt. De jonge atletiekvereniging Maassluis heeft dan ook in 1969 met de eerste Westlandmarathon, die voortaan elk jaar gehouden wordt, een voortref felijk initiatief genomen. BRENTONICO Eddy Merckx heeft zondag in de zevende rit van de Ronde van Italië toegeslagen en tezamen met zijn landgenoot Martin van den Bossche de Italianen een gevoelige nederlaag toegebracht. Merckx won niet alleen de etappe, maar nam ook de leiderstrui van Bitossi over. In zijn schaduw kreeg hij Van den Bossche mee, die zowel in het dagklas sement als in de algemene rangschik king tweede werd. De slag viel op de 12 km voor de finish te Brentonico gele gen col Cima Polsa. Adorni nam het initiatief tot de aanval in de hoop Merckx te kunnen lossen. De Belg liet zich echter niet verrassen en kwam met voorsprong op de top van de 1500 meter hoge berg door. Vijftien seconden voor sprong had hij genomen op Adorni, Zi- lioli. Van den Bossche, Ritter, Gimondi, Lasa en Vianelli. Bitossi lag op dat mo ment 45 seconden op Merckx achter en wist zich al van het roze tricot beroofd. Alleen Van den Bossche kon in de af daling Merckx enigszins blijven volgen. De door tegenslag achtervolgde Bitossi, die tot vier keer toe wegens een lekke band van de fiets moest, waarvan drie maal in de afdaling, verloor nog aan zienlijk meer terrein op de Belg, name lijk totaal bijna anderhalve minuut. Algemeen klassement: 1. Eddy Merckx (Belg) 30 uur 36 min. 58 sec.; 2. Martin van den Bossche (Belg), op 13 sec.; 3. Michele Dancelli (It) op 28 sec.; 4. Felice Gimondi (It) op 50 sec.; 5. Ole Ritter (Den.) op 55 sec.; 6. Franco Biossi (It) op 1.04; 7. Italo Zi- lioli (It) op 1.23; 8. Pierfranco Vianelli (It) op 2.11; 9. Vittorio Adorni (It) op 2.13; 10. Miguel Maria Lasa (Spanje) op 3.02; 11. Gösta Pettersson (Zweden) op 3.37; 12. Enrico Maggioni (It) op 4.20; 13. Roberto Poggiali (It) op 6.07; 14. Tony Houbrechts (Belg) op 6.30. ZOLDER De Oostenrijker Jochen Rindt ia zondag op het circuit van Zol der bij Hasselt winnaar geworden van de Grote Prijs van Limburg, geldend voor de Europese beker voor formule 2- renwagens Rindt was met zijn Lotus in beide manches de snelste. Hij legde de 48 remden van 4200 meter af met een gemiddelde van ruim 169 km per uur.. De Belgische favoriet Jaoky Ickx voer de het veld direct na de start van de eerste manche aan doch moest, nadat hij voor de tweede maal doorkwam, wegens motorpedh de strijd staken. Het was de vierde zege van Rindt in de eerste vijf wedstrijden van de competi tie om de Bpropeee beker. In de formule Ford race werd de Nederlander Vermeulen met een Lotus derde. De zege was voor de sterke Belg Bourgoignie. die met een Lotus de twin tig ronden aflegde in 34 min. 52.6 sec. (gem. 142.44 km per uur). De Brit Van- derveti wend met een Merlyn in 35.11.2 tweede. Vermeulen werd na 35 min. 13,7 sec. afgevlagd. De Nederlandse Liane Engelman eindigde met een Ba luster als tiende in 35 mtn. 50 sec. In de race voor formule vee-renwagens zege vierde de Nederlander Boom zonder ook maar een moment bedreigd te zijn. BRNO De Nederlander Toine He zemans heeft zondag op het circuit van Brno voor een nieuwe triomf gezorgd. De Alfa Romeo-rijder zegevierde in de klasse boven 1600 van de wedstrijd om het Europee* kampioenschap toerwa- gens. Jsmael el Shafei In actie. PRIN SEN B EEK De Haarlemse turnster Margoth Hilders heeft zondag middag in Prinsenbeek haar nationale titel van de Nederlandse Katholieke Gymnastiek Bond geprolongeerd. Zij kwam in de finale tot een totaal van 71,85 punten. Rini Zegwaard (Fit, Am stelveen), die na de halve eindstrijd slechts 0.1 punt achterstand had, ver speelde haar kansen door een val bij het paardspringen. De tweede plaats ging nu naar Angelien Verkerk (Fit, Amstelveen). Eindstand: 1. Margoth Hilders (Her cules, Haarlem) 71.85 pt.; 2. Angelien Verkerk (Fit, Amstelveen) 69.25; 3. Nel v. d. Voort (St. Pancratius, A'dam) 69.25; 4. Rini Zegwaard (Fit, Amstel veen) 69.00; 5. Pop Franken (Prinsen beek) 68.70; 6 Yvonne Mol (WW, Wervershöef) 67.20. VELDHOVEN Wanneer Fedor den Hertog helemaal niets te klagen heeft, is het volkomen mis met de meest getalenteerde Nederlandse amateurrenner. Zon dag door het dolle heen in het immense Ibrox-stadion van Glasgow. Het Neder- vorm er nog lang niet was, hoewel het de laatste weken al weer wat beter ging. Vier uur later werd hy te Veldhoven gehuldigd als een meesterlijk winnaar van de Omloop van de Kempen. Peter van der Donk, zaterdag eerste in de ronde om de Haarlemmermeer en zondag een goede tweede in de Kempen en al die anderen die het snelle tweetal niet hadden kunnen bijbenen, vroegen zich af: „Hoe rijdt Fedor dan als hij de grote vorm wel heeft?". In Veldhoven, op minder dan een ki lometer van de eindstreep, sprong Den Hertog met een felle demarrage weg van zijn laatste rivaal Peter van der Donk. De tandem Den Hertog-Van der Donk had zich ongeveer tien kilometer voor Veldhoven losgemaakt, juist voor de kopgroep van twaalf renners, die na 130 van de ruim 180 kilometer, tussen Waalre en Riethoven was gevormd, door een tweede dozijn werd achter haald. Van der Donk moest in die laat ste duizend meter nog negen seconden op Den Hertog prijsgeven. Eerder in de wedstrijd had Den Hertog, die zaterdag niet in de Haarlemmermeer startte om dat hij het parkoers te gevaarlijk vindt, zijn kracht al getoond. Na een lekke band kreeg hij in een minimum van tijd weer aansluiting. Uitslag: 1. Fedor den Hertog (Ermelo) 181 kilometer in 3 uur 56 minuten en 21 seconden; op 9 seconden: 2. Peter van der Donk (Rosmalen); op 1 minuut 42 seconden: 3. Jan Aldershof (Haarlem). 4. Ben Kooken (Grevenbicht)5. Klaas Balk (Badhoevedorp); 6. Kees Frij- ters (Zegge); 1. Piet van Katwijk (Oploo); 8. Piet van der Kruys (Mierlo- hout); 9. Fred Niemeijer (Hengelo); 10. Henk Botterhuis (Sambeek); 11. Ad van der Hoek (Dirksland); 12. Ben Ceulen (Maastricht); 13. Theo van der Loo (Weert); 14. Hennis Dohmen (Born); 15. Leo van de Berge (Hoeven). AMSTERDAM Toptennis 1970. het professionaltoernooi, dat dit weekeinde op de buitenbanen van het Frans Ot- tenstadion te Amsterdam werd gehou den, is geen succes geworden. Niet voor Tom Okker, de enige waardige repre sentant van tennissend Nederland, die met een schrale derde prijs het toernooi beëindigde. Niet voor organisator Leo van der Kar, die door de tegenvallende publieke belangstelling met een strop bleef zitten. En niet voor de toeschou wers, die vooral zondag weinig waar voor hun geld kregen. Stroptennis 1970 dus. Tom Okker, haastig overgevlogen uit Los Angeles, had het grote tijdsverschil met de Amerikaanse westkust nog in zijn lichaam en kon zaterdagmiddag Is- :ail el Shafei niet voldoende partij ge ven. Okker werd daardoor op de tweede dag gedwongen tot een bijrol in de strijd om de derde plaats met Marty Riessen. Het hoofdmaal van het toer nooi werd het duel tussen Ismail el Shafei en Niki Pilic, de winnaars van zaterdag, de ingrediënten waren niet slecht, maar het maal kwam koud op tafel. Ijskoud. De spelers hadden bin ding noch band met de toeschouwers en leverden daardoor een slechts inciden teel versierd lichtmatig nummer op dat El Shafei tamelijk gemakkelijk won. El Shafei was de grote man van dit weekeinde. Hij paart de kracht van Pancho Gonzales aan de slimheid van Ramanathan Krishnan en heeft een HEREN EAVV-HVS 3-2; NSH-EW 1-3. DAMES Union MC-Octopus 2-3; Olympus '63- DOS '58 1-3. KORFBAL Het Zuiden-Ons Eibernest 4-12; HKV- Archipel 13-4; Blauw WitRohda 5-5; Stanfries-Deetos 6-6; Die Haghe-Luto 11-6. GLASGOW Een klein groepje Nederlanders, spelers van het U.E.F.A.-jeugd- elftal, trainer Arie de Vroet en clftalleider Jack van Zanten, waren zaterdagmid dag voor de start van de Omloop van de Kempen vertelde Den Hertog dat de echte landse U.E.F.A.-jeugdelftal had op het terrein van de Glasgow Rangers Schotland met 1-0 verslagen en was doorgedrongen tot de eindstrijd van het toernooi van de Europese voetbalunie voor elftallen met spelers van zestien tot achttien jaar. In de eindstrijd speelt Nederland vanavond tegen Oost-Duitsland, dat na een gelijk spel van 1-1 Frankrijk uit de finale stootte. De echo van Feijenoord-Celtic galm de nog na in het heiligdom" van de aartsrivalen van Celtic. Het Schotse le gioen. 35.000 man sterk, stond achter zijn favorieten, maar toen Nederland zijn fysiek sterkere tegenstander met goed voetbal weerstond, kregen de jon ge Nederlandse internationals de be wondering die zij verdienden. Zij wer den beloond met applaus, ook zij wer den aangemoedigd en herhaaldelijk klonk van de tribunes: „Go on Feijen- oord", waarmee de Rangers-supporters twee vliegen in een klap sloegen. De jonge Schotten hadden hun spel afgestemd op dat van Nederland. De kracht van de ploeg van Arie de Vroet ligt in een behoedzame opbouw van de aanvallen uit de verdediging en daarop richtten de Schotten hun acties. Door hun grotere inzet konden de Schotten een licht overwicht verwerven, maar tegen de goede verdediging, waarin Jo han Neeskens en Teun jan Jongens een voortreffelijke wedstrijd speelden, wisten de Schotten zich toch geen kan sen te scheppen. De Nederlandse ploeg, die een loep zuiver 4-3-3 systeem speelde, kwam in de eerste helft slechts af en toe tot te genaanvallen, die gewoonlijk liepen over aanvoerder Rijsbergen. Maar de Nederlandse ploeg werd net zo min ge vaarlijk als de Schotse. Hans Bleyen- berg, in de groepswedstrijden de meest succesvolle schutter uit het toernooi, genoot een bijzondere aandacht van de Schotse achterhoede. Na de eerste helft, waarin de goed leidende Noorse scheidsrechter Johnson een Schots doelpunt wegens buitenspel afkeurde, veranderde het spelbeeld na het verrassende doelpunt van John Rep, die in de derde minuut verrassend doorbrak en de Schotse doelman kans loos liet. Met goed combinatiespel drong Nederland de Schotten steeds meer te rug en van het oorspronkelijke over wicht van de tegenstander bleef niets meer over. In de dertigste minuut raak te Bleyenberg de binnenkant van de paal. Over de doellijn huppelde de bal naar de andere paal en vandaar weer het veld in. Het was een doelrijpe kans zoals de Schotten er de hele wedstrijd niet een hadden gekregen. Het Nederlandse UEFA-elftal speelde in de volgende opstelling: Barth (Fortu- na VI.); Hildebrandt (DOS); Visser (Ajax); Neeskens (RCH) en Jongens (De Volewijckers); Rijsbergen (Rooden- burg); Mulder (SVV) en Van Marwijk (Go Ahead); van Eeden (ADO). Bleyen berg (Go Ahead) en René van de Kerk hof (Mulo). Na rust vervangen door Rep (Ajax). formidabele dubbelhandig geslagen backhand waarvoor hij de sterkste punten uit de wat hoekige stijlen van Pancho Segura en Cliff Drysdale heeft overgenomen. Maar El Shafei is nog jong, zowel als tennisser, 22 pas, als lid van het profcircus. El Shafei mist het routineuze van de „oude jongen", maar hij ontbeert ook hun zekerheid, hun constante ritme dat ook niet door fou tieve calls van lijnrechters te breken is. In die tekortkoming vindt hij Pilic aan zijn zijde, maar waar de Zuidslayiër bokkig en soms onbeschoft is, blijft El Shafei heer en ervaart die tegenslag alleen in zijn eigen spel. Zaterdag kreeg El Shafei van Okker alle gelegenheid om zich te laten gelden als de geweldige tennisser die hij be looft te worden. El Shafei heeft (soms) een moordende kracht in zijn service, Okker had dat helemaal niet. De eerste opslag zocht steeds vergeefs een weg naar de hoeken, de tweede werd op ze kerheid geslagen. El Shafei kon er veel mee doen en deed het ook. Van 2-2 werd het 6-2 voor de Egyptenaar. Het grillige, dat zijn spel nog ontsiert, bleek in de tweede set, toen Okker met de zelfde score won, maar in de derde en beslissende set was El Shafei er weer helemaal in en dat was voor de krach teloze Okker te veel. Okker heeft zich zondag hersteld. In een duel zonder echte hoogtepunten stoeide hij met de nauwelijks serieus tegenspartelende Marty Riessen. De service van Okker was weer een wa pen, zij het nog lang geen dodelijk, zijn slagen hadden diepte en scherpte, zijn volleys waren goed en Riessen was dat niet, 6-3, 6-2. Riessen speelde in elk gé val beduidend minder dan zaterdag te gen Pilic toen de Zuidslaviër zijn kwa liteiten nodig had om een tamelijk traag duel te winnen. Pilic hield Riessen voortdurend onder druk. Slechts even haperde hij. Door wat twijfelachtige beslissingen raakte hij uit zijn spel, kwam na een gewon nen eerste set (6-3) en een gelijke stand in de tweede (3-3) met 3-5 achter, maar veerde daarna weer op 7-5. De eindstrijd tussen de twee links- handigen werd pas halverwege de tweede set enigszins interessant. El Shafei maakte in de eerste set te veel fouten, 2-6, maar kreeg daarna de steun van het publiek, dat zich duide lijk ergerde aan het optreden van Pilic. Het was het kleine zetje in de rug dat de Egyptenaar nodig had, 6-4 en 7-5. Vooral in het laatste dubbelspel be wees Okker hoe snel topsporters zich herstellen. Hij was de man die een op nieuw niet indrukwekkende Riessen meesleepte naar zijn enige overwinning in het toernooi, waarbij hij eigenlijk al leen van el Shafei serieus verweer had te duchten, want Pilic liet zich als een bijwagen over de baan slepen. LJUBLJANA - Zuidslavië heeft za terdag in Ljubljana het wereldkam pioenschap basketball veroverd door in zijn voorlaatste wedstrijd het team van de VS met 70-63 te verslaan. De rust stand was 35-32 in het voordeel van Zuidslavië. In de eindrangschikking delen Brazilië, Rusland en de VS de tweede plaats met drie overwinningen. Italië won ook drie keer, maar is al uit gespeeld, Tsjecho-Slowakije won een keer en Uruguay verloor zijn vijf wed strijden. 9 Het Engelse elftal heeft zondag in een voorbereidingswedstrijd voor het wereldkampioenschap voetbal moei zaam met 2-0 (1-0) van Ecuador ge wonnen. De doelpunten in dit duel wer den gemaakt door Francis Lee en Brian Kidd. De Engelse hadden om deze wedstrijd, die te Quito (2850 m) werd gespeeld, ge vraagd om enigszins te kunnen wennen aan de hoogte, waarop Mexio City is gelegen.

De Vallei | 1970 | | pagina 10