Omstreden doelpunt stond VRC's winst in de weg YZC liet zich niet overtroeven Krachtsverhoudingen hij veteranen beginnen zich af te tekenen Candia en Zwaluwen toernooi-winnaars Splinters VLTC hield Weldam tegen' Racing Club kreeg mentale optater Forellen gelijk goed van start Wedvlucht van De Snelpost Laatste kans voor H.D.S. ook verkeken Bestiiursmutatie bij Candia'66 ERMELO Het begint er op te lijken dat de vaste kern van spelers die Gert v. d. Weerthof om zich heen heeft ver zameld, sinds enkele weken is uitgebreid met het bekende pechduiveltje 2000 Opgedrongen Driemaal STRAFWORP Eenzijdig Ver MAANDAG 25 MEI 1970 Was het vorige week in Spakenburg de keeper van IJsselmeervogels, die de winnende treffer voor VRC op het nip pertje in de weg stond, zaterdagmid dag in Ermelo op het terrein van DVS '33 speelde de lang niet feilloos lei dende scheidsrechter J. 't Hart uit Leeuwarden een eigenaardige rol bij het totstandkomen van de gelijkmaker. Door de 1-1 eindstand zal het voor VRC nog moeilijker worden om de be geerde eerste klasse binnen te komen. Op het prachtig gesitueerde en zon overgoten terrein van DVS '33 waren ruim 2000 toeschouwers getuige van een zeer spannende en soms bikkelharde strijd. Beide ploegen hadden de wed strijd van vorige week duidelijk in ge dachten, waardoor IJsselmeervogels zeer nerveus en angstig startte en VRC gewoon doorging waar het de zaterdag daarvoor gebleven was. De Spakenburgers hadden de verlo ren gegane voorsprong nog niet verge ten en durfden in de eerste helft prak tisch niet aanvallend te spelen. Hier door kreeg VRC alle kansen en het heeft die ook ten volle benut. De eerste veertig minuten van deze nacompetitie- match was geheel voor de Veenenda- lers. Op het middenveld was v. d. Weerthof oppermachtig en kreeg Cor Aalbers de volle vrijheid. Het was dan ook geen wonder dat de strijd zich voornamelijk afspeelde op de helft van IJsselmeervogels. Al na tien minuten kreeg de Spakenburger goalie enkele schoten te verwerken, die lang niet on gevaarlijk waren. Hasselaar, Vink en Aalbers konden de doelmond nog niet precies vinden, maar iedereen voelde dat dit overwicht tot een doelpunt moest leiden. Die voorsprong kwam dan ook in de 23ste minuut. Na een overtre ding even buiten het strafschopgebied kreeg Gert v. d. Weerthof een vrije trap te nemen en op „Keizer-lijke" wij ze schoot de aanvoerder van VRC zijn club naar een welverdiende 1-0. Even kwam IJsselmeervogels terug via een snelle uitval. De bal werd door de VRC-defensie wat slordig wegge werkt en Bertus Cornelissen moest alles in het werk stellen om een tegenpunt te voorkomen. Het Spakenburger inter mezzo bleek van kortstondige aard en VRC ging in nog hoger tempo door om de score voor de rust naar hogere cij fers te tillen. Cor Aalbers speelde zich meermalen zo schitterend vrij dat hij alle ruimte kreeg zijn geraffineerde passes af te wisselen met grandioze so lo's. In de 37e minuut had hij kans het tweede doelpunt voor VRC te scoren doch de bal belandde precies in handen van keeper Heinen. Drie minuten later voltrok zich het drama, waarbij de scheidsrechter beslist niet vrijuit ging. Een veropgedrongen VRC raakte de bal kwijt en via de voorwaartsen van IJsselmeervorgels werd de bal in de richting van Cornelissen gespeeld. Nog net op tijd wist Henny v. Capelle het leer te bemachtigen en ging met de bal aan de voet op de uitgelopen Cornelis sen af. Vlak achter Van Capelle storm de v. d. Groep van IJsselmeervogels naar voren. Toen verdediger en keeper van VRC elkaar tot op een meter gena derd waren, duwde v. d. Groep duide lijk zichtbaar Van Capelle in de rug, waardoor deze de bal iets van richting veranderde en Cornelissen mistastte. Van de Groep zwenkte naar rechts en deponeerde beheerst het leer in het verlaten VRC-doel. Tijdens deze hande lingen vlagde de grensrechter zeer na drukkelijk voor de overtreding van de IJsselmeervogelspeler, doch scheids rechter 't Hart die precies in het ver lengde van het drietal stond lette ge heel niet op zijn KNVB-grensrechter en kende het doelpunt toe. (1-1) De hevige protesten van aanvoerder v. d. Weert hof, keeper Cornelissen en anderen mochten niets baten. Opgewonden supporters vielen de keper duidelijk zichtbaar aan maar dit VEENENDAAL Postduivenvereni ging De Snelpost deed het afgelopen weekeinde mee aan de wedvlucht van af Pont St. Max, waar de duiven wer den gelost om 6.20 uur. De eerstaanko- mende duif kwam om 11.03.47 binnen en behaalde derhalve een snelheid van 1288 m p.m. De resultaten waren als volgt: Spleethoff Vlootman, 1-7-8-21-23- 35-37; J. v. Nw. Amerongen en Zh., 2- 18; R. v. Doorn, 3-4-27-36-38; N. v. Bar- neveld, 5; H. L. Spies, 6-30; Leppers de Hartog, 9-12-20-31; A. v. Doorn, 10-13; E. Sukkvl, 11-15-24; W. H. Roelofs, 14; D. Versteeg, 16; C. Donkelaar, 17-34; J. v. Geerenstein 19-29; G. Diepeveen, 22- 36-26-28-32; A. Merlijn, 33. alles zag de scheidsrechter niet. VRC was aangeslagen. De rust in het elftal was op slag verdwenen; de emoties kre gen de overhand en alle gang en op bouw in het spel was weg. De wedstrijd kreeg een onvrindeltyk karakter waar bij alweer de scheidsrechter enkele on toelaatbare handlingen volkomen over 't hoofd zag. Het was een mentaal in elkaar geklapt VRC dat de rust inging. Bij de hervatting van de strijd kwam een geïnspireerd IJsselmeervogels goed uit de startblokken. De gelijkmaker gaf hen moed, zoals de 2-1 stand van een week geledn VRC moed had gegeven. Gedurende de eerste tien minuten waren het de Spakenburgers die op drongen. Het offensief mondde uit in twee corners die echter door de VRC- verdediging goed werden weggewerkt. Toen kwam langzaam maar zeker het herstel van de Veenendalers. Cor Aal bers kreeg uit een voorzet van Derksen de bal voor het hoofd en al vallende kopte hij in de handen van de keeper. Bij IJsselmeervogels werd v. d. Vuurst nu vervangen door E. de Graaf maar dit alles had geen succes. Weer bleef VRC aandringen, al waren de uit vallen minder frequent als voor de rust. Gert v. d. Weerthof kreeg een vrije trap te nemen maar had minder geluk dan bij de openingstreffer. Kee per Heinen stompte het leer resoluut weg. De tweede helft leverde verder merendeels een overwicht voor de Spa kenburgers op. Vooral nadat de vaak onfair aangevallen Cor Aalbers in de 25ste minuut het veld moest verlaten en Jaap Mol hem verving. De stuwende kracht en gevaarlijke angel was uit het VRC-elftal verdwenen en sporadisch nog kwam de Veenendalers er aan te pas. De verdediging echter hield schit terend stand waarbij Cornelissen enke le zekere tegenpunten voorkwam. Foto geheel boven: keeper Cornelissen gooit zich in de baan van het schot. Foto boven: fel luchtduel bij IJsselmeervogels-VRC. kogel werd door keeper Heinen in de goede hoek precies opgevangen. Door dit gelijke spel zal VRC met haar min- Tot driemaal toe gleed de bal rake- der gunstige doelgemiddelde de „uitver- lings langs het VRC-doel maar de gelij- korenene" zijn om aanstaande zaterdag ke stand onderging geen verandering, tegen Rijsoord ten strijde te trekken. Vlak voor tijd kreeg de haar links uit- Mochten zij die match winnen dan zijn geweken Mol nog een kans doch zijn er nog volop kansen. Een gelijkspel zal hen echter uit schakelen tenzij ook IJsselmeervogels nog gelijk speelt tegen Rijsoord. Wat er dan gebeurt is nog duister. De nacom- petitie levert echter voor alle partijen genoeg spanning en mogelijkheden op voor een aantrekkelijk slot van dit sei zoen. VEENENDAAL Het is de heren formatie van VZC gelukt om op een sportieve manier revanche te nemen op de destijds in Arnhem geleden neder laag tegen Esca. In het verwarmde wa ter te Bennekom klopte het ditmaal de Arnhemmers met 86, waardoor VZC de grote middenmoot in de eerste klas blijft aanvoeren. Het werd een vrij spannende wedstrijd. VZC heeft hard voor de punten moeten knokken en verdiende de overwinning al met al wel. In de beginfase golfde het spel wat op en neer. Beide ploegen ondernamen enkele aanvallen, die voorlopig op niets uitdraaiden. De jonge Wim Keman on dernam daarna een rush in het vijande lijke doelgebied en werd te hard afge stopt. Gerard van der Kolk faalde bij het nemen van een strafworp niet (1 0). Wel schoot hij even daarna hard naast. Met een goed gericht afstands schot schoot van Vuurden 11 voor Esca in de touwen, via de binnenkant van de paal. Evert van den Dikkenberg legde iets te hoog aan en zijn schot verdween over het Esca-doel. Ook Van der Kolk zag een hard achterwaarts schot via het hoofd van de keeper naast verdwijnen. Vlak voor het einde van dit eerste spel- deel zag middenvoor Wammes van Esca kans zich even los te worstelen en zijn draaischot verdween achter de VZC- goalie Cl—2). In het tweede speldeel had VZC aan vankelijk bijzonder veel pech. Van den Dikkenberg en Wim van der Meer knaWen net naast en over. Gerard van der Kolk knalde op de lat en even daarna weer rakelings naast. Maar ver in dit speldeel was het dan toch Van der Kolk die alleen op de keeper afste vende en zijn harde drukbal verdween onhoudbaar langs de tevergeefs grij pende keeper in het doel (2—2). Vlak voor tijd moest er een Esca speler voor een minuut naar de kant maar verder dan een schot van Jan Bos op de lat kwam VZC niet. In het derde speldeel togen beide ploegen fel in de aanval. Weer werd er aan beide zijden vrij onzuiver gewerkt, waardoor menig schot naast of over het doel vloog. Nadat Evert van den Dik kenberg binnen de vier-meter achteruit werd gehaald benutte v.d. Kolk weder om de strafworp afdoende (32). Kee per Henk van der Meer moest vervol gens bijzonder spectaculair redden om VZC zijn voorsprong te laten behouden. Esca ging met een man meer in de aan val, maar het van dichtbij afgevuurde schot werd gekeerd door de lat. Ook v.d. Dikkenberg vuurde te haastig en zijn schot werd tot corner verwerkt. En weer was het Esca dat met een man meer in de aanval kon gaan en nu knalde v. Vuurden wel raak (33). Direct hierna moest er een VZC spe ler voor een minuut naar de kant, maar Esca faalde in de afwerking. VZC nam de aanval bliksemsnel over en Wim van der Meer zag zijn lange rush bekroond met een fraaie treffer (43). Van den Dikkenberg zag vlak voor tijd kans zich een halve meter ruimte te verschaffen en hij Schoot één van zijn befaamde slingerballen achter de Arnhemse-kee per (53). In het laatste deel vielen maar liefst zes doelpunten. Uit een numerieke meerderheid kwam Esca terug op 5—4, maar Gerard van der Kolk knalde hard achterwaarts weer 64 in de touwen. VZC kon daarna met een man meer gaan opereren, hetgeen aanvankelijk op niets uitliep. Aan het einde van deze strafminuut was het Evert van den Dikkenberg die zuiver in de hoek schoot en de stand op 74 bracht. Uit een scrimmage voor het Esca-doel schoot Wim van der Meer uit een moei lijke hoek 84 in, waarna Hessing voor Esca 85 aantekende na zich heel fraai te hebben vrij geworsteld. De achter spelers Carel van Velsen en Jan Bos moesten voor VZC veel werk verzetten LEERSUM Of er geen belangen meer op het spel stonden, zo lusteloos speelde HDS zondagmiddag tegen Bilt- hoven. Wel gehandicapt door de afwe zigheid van J. van de Ber0 (oogblessu re) en het spoedige uitvallen van W. Meerbeek (schouder uit de kom) waren dit toch geen aanleidingen voor het ge hele elftal om er met de pet naar te gooien. Het werd dan ook een verdiende overwinning voor Bilthoven, dat in de 30ste minuut een voorsprong kon ne men, 10 en die stand bleef tot de rust gehandhaafd. Na de rust bleef HDS even lusteloos spelen. Na een half uur maakte H. Winkel er voor Bilthoven 20 van. Door deze uitslag is Austerlitz in ieder geval gepromoceerd, HDS zal het volgend jaar opnieuw moeten pro beren. om het doelgebied van gevaar gevrij waard te houden. Nadat een VZC speler voor een minuut het water uit moest zag wederom de gevaarlijke Van Vuur den van Esca kans om van dichtbij en uit vrije positie 86 te scoren, hetgeen tevens de eindstand werd. Want VZC vertraagde de laatste minuut het spel dermate, dat Esca niet meer aan de bal kwam en uiteraard niet gevaarlijk meer kon worden. De volle winst was binnen en VZC blijft als debutant op de vijfde plaats in de eerste klas staan, hetgeen tot nu toe een zeer goede prestatie is. VEENENDAAL Met het vorderen van de Veteranencompetitie begint zich ook de krachtsverhouding van de verschillende elftallen af te tekenen. Vrijdag avond won DOVO z'n derde wedstrijd, ditmaal ten koste van V.S.W., dat met 1-5 ten onder ging. GVVV kwam tegen NSVS niet verder dan een 1-1 gelijk spel. In de ontmoeting tussen V.S.W. en DOVO werd het een eenzijdige verto ning. Het DOVO-elftal blijkt evenals vorig jaar veel te sterk voor de overige teams in deze afdeling. Voor de oudere spelers van V.S.W. was er geen eer te behalen tegen de veel snellere tegen standers als Klaas van Hall, die naar hartelust z'n oude solo-trucs herhaalde, evenals Ad van Manen, die er een kat en muis-spelletje van maakte. De wedstrijd tussen GVW en NSVS werd een gelijkopgaande strijd waarin beide partijen elkaar niets wilden toe- gven. GVVV lijkt deze keer met een minder sterke formatie deel te nemen aan het veteran en toe mooi. In elk geval komt dat het werkelijke karakter van een veteranen-team ten goede, want daarmee zijn de elftallen beter tegen elkaar opgewassen. Ondaks vele pogin gen werd het een onbesliste strijd door de 1-1 stand bij het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Heikamp. Nu reeds wordt gesproken over het grote duel tussen de rivalen DOVO en Veenendaal, dat oorspronkelijk werd vastgesteld op maandag 8 juni. Deze wedstrijd is in overleg met beide elf- RHENEN De heer L. van Setten hee,ft bedankt als bestuurslid van de SV C-andia '66. In zfjn plaats is terruggekomen oud. bestuurder en materiaalcommissaris de heer Van Beek. De heer Van Beek gaat in het nieuwe competitieseizoen boven dien het eerste zondagelftal begeleiden. De heer Bosveld zal de heer Te Kulve gaan opvolgen als trainer. De heer J. ten Braak gaat de keeperstraining leiden. RHENEN Het eerste zevental Van de Rhenense Zwem- en Poloclub „De Forellen" heeft de eerste competitie wedstrijd van dit seizoen tegen het naar de derde klasse gedegradeerde „Aegir" uit Eindhoven thuis met maar liefst 3-1 gewonnen. Aanvankelijk stond de ploeg uit Rhenen met 0-1 ach ter, maar in de derde speeltijd scoorde John Moens voortreffelijk de gelijk maker 1-1. Hans de Jong zwom zich daarna in vrij positie en scoorde 2-1 met een keihard schot. Dat was twee minuten voor het einde van de wed strijd. Forellen wilde de voorsprong gaan consolideren door het spel te be vriezen, maar vier seconden voor het eindsignaal zag John Moens opnieuw een kans en hij maakte er nog nog 3-1 van. De meisjes adspiranten van Forellen speelden thuis en uit tegen Vahalis uit Tiel. De thuiswedstrijd ging met 1-4 verloren en de uitwedstrijd met 4-2. De jongens adspiranten speelden te gen het Gorkumse PCG en wonnen in het natuurbad Ouwehand met maar liefst 7-0. tallen echter verschoven naar vrijdag 5 juni, aanvang kwart voor acht. Er wordt dan aan de andere zijde van het sportpark gespeeld, waar ook de twee overige wedstrijden te zien zijn. Voor vanavond staan er weer twee duels op het programma. Om zeven uur spelen Advendo en Unitas, terwijl om kwart voor acht SKF uitkomt tegen Boxal. De standen z|jn nu: Poule A Poule B SKF 2-4 DOVO 3-6 NSVS 2-3 Veenendaal 2-4 VRC 2-2 Advendo 2-2 GVW 2-1 Merino's 2-2 Boxal 2-0 Unitas 2-0 VSW 3-0 RHENEN Helaas liet het publiek uit Rhenen verstek gaan bij het Schaapskooitoernooi, dat de SV „Candia '66" zaterdag en zondag had georgani seerd ten bate van de uitgaansdag voor de Rhenense bejaarden, zodat er maar weinig geld uit zal komen. De op brengst was gisteravond nog niet be kend, aangezien de totale kosten nog berekend moesten worden. „Je zou met dat mooie weer en voor dat goede doel zeer veel publiek verwachten", aldus voorzitter C. de Jong van de organise rende vereniging, „maar helaas Is men weggebleven. Die wegblijvers hebben bovendien heel aardig voetbal gemist". Van de vier deelnemende zaterdag- elftallen won het eerste van Candia op overtuigende wijze. Het spel van de groenwitten stak ver uit boven dat van de laatste tijd. In de eerste ronde werd Musketiers door Candia met 1-0 versla gen. Het enige doelpunt werd gescoord door Jan Derks. De wedstrijd EFC - Desto eindigde in een 1-0 overwin ning voor EFC uit IJsselstein. Muske tiers en Desto bonden daarna de strijd aan om de vierde en derde plaats. Desto won van de Elstenaren met 3-0. De finale-ontmoeting Candia - EFC werd een 1-0 overwinning voor Candia. In de vijftiende minuut na de hervat ting werd Karei v. d. Berg onderuit ge haald in het strafschopgebied en R. Evers benutte de toegekende penalty. Daarmee was de uitslag 1. Candia '66, 2. EFC, 3. Desto en 4. Musketiers. Voor het Schaapskooitoernooi van zondag had Candia een heel jong elftal in het veld gebracht. Het verloor met 2-3 van Zuid-Arnhem. Zwaluwen Voor uit. speelde in de eerste ronde tegen Ce- leritudo en won met 1-0. De verliezers ronde om de vierde en derde plaats werd een ontmoeting tussen Candia en Celeritudo. De gasten wonnen met 1-2, nadat Candia in eerste instantie door Frank Eibers de leiding had genomen 1-0. De gelijkmaker was een gevolg van een te zacht door Candia teruggespeelde bal op de keeper 1-1 en vijf minuten voor het einde zag Celeritudo nog kans de overwinning uit het vuur te slepen 1-2. De finale-ontmoeting ging tussen Zwaluwen Vooruit en Zuid-Arnhem. Het werd 2-1 voor Zwaluwen Vooruit, dat daarmee winnaar was geworden van het zondagtoernooi. Op de tweede plaats kwam Zuid-Arnhem, op de derde SPARTA Het 2e elftal van Sparta uit Opheusden wist zaterdag het kam pioenschap te behalen. De wedstrijd te gen Opheusden 2, won het met 50. Daarvoor was grootste concurrent UNI vv 3 al uitgeschakeld. Na het kam pioenschap der Veteranen bestaat ook nog de mogelijkheid dat Sparta een derde kampioen kan huldigen. Dat zou den dan B-junioren moeten worden, die bij winst in de resterende twee wed strijden kampioen zijn. plaats Celeritudo en op de vierde plaats Candia '66. Voorzitter C. de Jong huldigde vóór de aanvang van het toernooi Jan ten Braak, die na zeer vele jaren niet meer in het eerste van zondag zal terugkeren: Ten Braak gaat de keeperstraining bij Candia leiden, hetgeen tot nu toe steeds een probleem is geweest. De keepers van alle Candia-elftallen komen onder zijn hoede. In de kleedkamers en wandel gangen van het prachtige DVS '33- complex was het omstreden doel punt van IJsselmeervogels het ge sprek van de middag. Vrijwel ieder een (spelers en pers) was het er over eens dat hier ten onrechte een posi tieve beslissing was genomen. De IJsselmeervogelspeler v. d. Groep gaf zelf toe inderdaad ge duwd te hebben, maar was uiteraard wijs genoeg er verder geen woorden aan vuil te maken. Scheidsrechter 't Hard verdedigde zich door te stel len, dat hij helemaal de grensrech ters niet hoeft te raadplegen in ge vallen van twijfel. „De grensrechter is ondergeschikt aan mij en wanneer ik meen dat er niets gebeurd is, dan wijs ik naar de middenstip. Over de onvriendelijke speelwijze daarna wil ik nog wel kwijt, dat ik het altijd raar vind, dat de spelers zich dan gaan wreken op de tegenstander. Dan moeten ze mij aanvallen want ik ben in hun ogen de schuldige", al dus de heer 't Hart. Wij willen hier overigens wel wat aan toevoegen. Deze laatste op merking slaat eigenlijk nergens op, want aanvallen op de scheidsrech ter zijn bubiet gedoemd gevolgd te worden door een verwijzing van een speler naar de kleedkamer. Het lijkt ons nogal logisch dat het spel van de gedeputeerde ploeg de enige uitlaat klep is. Verder heeft de KNVB ge meend in deze nacompetitie neutrale scheids- en grensrechters in te scha kelen. En terecht. Maar wanneer er dan zoveel belangen op het spel staan, dienen deze heren en vooral de scheidsrechter in twijfelgevallen toch minstens eikaars advies in te winnen. Waarom anders neutrale grensrechters langs de lijn? De han delwijze van zaterdagmiddag getuigt van een duidelijk gebrek aan ach ting en kennis tegenover de collega's grensrechters. Het is beslist niet in het belang van de nacompetitie dat dergelijke voorvallen plaatsvinden en het ontneemt de beslissingsstrijd de charme die het toch onmisken baar voor spelers, clubs en toeschou wers kan hebben. VEENENDAAL Het gemengde team van VLTC heeft zondag op de ba nen aan de Dennelaan Weldam van het kampioenschap gehouden. Weldam had aan gelijk spel al voldoende om de kampioensvlag te kunnen hijsen, maar VLTC hield de volle winst met 5-3 thuis na veel spannende sets. Het he renteam kwam eveneens met de volle winst naar huis terug door een zege (1-5) op het herenteam van Weldam in Hoevelaken. Het juniorenteam kon niet tot winst komen tegen de sterke ALTB jeugd' in Arnhem. Het werd daar een 4-1 nederlaag. Bedoeling Weldam uit Hoevelaken kwam naar Veenendaal met de bedoeling het kam pioenschap te grijpen. Slechts één matchpunt was al voldoende om te titel mee naar huis te nemen, maar VLTC kwam geladen aan de start om dit op een sportieve mander te verhinderen. Het VLTC-feest begon in feite met de singels. Marinus de Kleuver had in de beginfase weinig vat op P. van Baal en verloor de eerste set dan ook met 2- 6. Hij herstelde zich echter fenomenaal in de tweede set en trok deze dan ook met 6-4 naar zich toe. Hij maakte de overwinning compleet door de beslis sende set met maar liefst 6-1 te win nen. Han Veerkamp liep hard van sta pel en veroverde vrij gemakkelijk een eerste setwinst van 6-2 op F. Hoetin- Boes. In de tweede set kwam de Weldam-speler echter furieus terug en Veerkamp had de grootste moeite om de set na veel spanning met 8-6 te win nen. VLTC leidde toen al met 2-0. De dames deden niet voor de heren onder. Marijke van Stuyvenberg had weinig moeite met mevr. v. Boogaard en won heel duidelijk met 6-2 en 6-1. Els Lem- kes moest weer heel hard knokken om tot ue volle buit te komen. Tot ieders verrassing won zij ver diend met 6-2, waardoor VLTC alleen al met de singels een 4-0 voorsprong had veroverd. Maar Weldam kwam te rug. In het heren-dubbel waren Mari nus de Kleuver en Arjan van Harde- veld niet opgewassen tegen de combi natie v. Baal- Hoetin Boes. Weliswaar krap met 6-8 en 4-6 werd er verloren, doch Weldam kon toen nog gelijk ko men. Want ook het dames-dubbel werd voor Weldam. Marijke van Stuyvenberg en Els Lemkes verloren n.l. met 2-6 en 5-7. Het eerste gemengde dubbel maak te de VLTC-zege een feit. Het tweede gemengde dubbel, ge speeld door Els Lemkes en Han Veer kamp mocht dan met 3-6 en 4-6 verlo ren gaan, de volle winst was met 5-3 voor VLTC en Weldam moet een week wachten om de titel vermoedelijk te veroveren. Heren-team Het herenteam had in Hoevelaken met Weldam niet veel moeite. Hent Witters won met 3-6 en 1-6 van D. Martens. Bert de Ruyter met 3-6 en 1-6 van S. Springveld. Pieter van Stuyven berg moest de eer met 6-3 en 6-1 aan H. Janssen laten, maar Bennie van Rem merdén trok de vierde singel met 3-6 en 3-6 naar zich toe tegen G. Kok. Het eerste dubbel werd gewonnen met 3-6 en 5-7. Het tweede dubbel werd eveneens een VITC-overwinning, zij het dan met verlies van een set. De cij fers werden 6-8, 6-3 en 3-6. Een wel verdiende 1-5 overwinning voor de jon ge herenformatie van VLTC. Junioren-team Het junto renteam ging zaterdag naar Beeld uit één van de duels VLTC en Weldam uitvochten. die Arnhem om de sterke jeugdequipe van ALTB te bekampen, Marjan Veerkamp verloor van Linda de Goeyen met 6-3 en 6-2. Bert de Kleuver verzette zich fel maar verloor tenslotte toch met 6-1, 2-6 en 7-5. Het gemengde-dubbel werd een fraaie 4-6 en 4-6 overwinning van Dieneke van Stuyvenberg en Jaap van Manen op Margot en Bert van der Sluis. Het meisjes-dubbel werd ook eer Arnhemse zege. V Het jongens-dubbel tenslotte werd door Bert de Kleuver en Jaap van Ma nen met 6-2, 5-7 en 6-2 verloren.

De Vallei | 1970 | | pagina 11