Vitten en klappen in hotel De Klomp Festival vol afwisseling: van „deur" tot keizersnee Drukke receptie van jubilerende schietvereniging c. C.H.U. Ach terkerkers zijn 7 nu zat No. 6 VAN LIJST 2 B. VAN HAL (44) Personeel Camira N.V. akkoord met arbeids overeenkomst Snowy Wood' in Overberg N.C.Y.B. besluit winterseizoen H U Stemt U daarmee in STEMT DAN No. 6 van LIJST 2 STEMT IN IEDER GEVAL LIJST 2 Sigaretten- inbraak in Koningstafel Trottoir langs Rijk tsweg Ds. Nieuwpoort komt preken Burgemeester opent nieuw bankfiliaal ,,'s Avonds niet meer op straat Politiek forum in „Filalethes" Belt PEIL PUBLIEK VLUCHT Zijn mening ACTIE MAANDAG 25 MEI 19/c Burgemeester P. Bode reikte de prij zen uit aan de winnaars van het Fes tival du Centre". ADVERTENTIE VEENENDAAL ..Eind goed. al goed", moet het bestuur van de Veenen- daalse amateurfilmers hebben verzucht, toen in hotel De Klomp zaterdagavond het „Festival du Centre" achter de rug was. Het was een avond vol afwisseling geweest, met mislukkingen, lachertjes, mopperpartijen en stralende gezichten, zoals altijd, wanneer amateurs in hart en nieren elkaar te lijf gaan in een toch wel sportieve strijd om de lauwertakken. Het filmisch gerecht dat de ruim twee honderd door en door deskundigen kregen voorgeschoteld blonk dan wel niet uit door verfijnde smaak en exquis aroma, maar een amateur-kok heeft nu een maal niet altijd de beste ingrediënten voor het grijpen. In de broeiende hitte van de hotelzaal zaten amateur-cineasten achtereenvol gens vittend en applaudisserend het programma te aanschouwen, dat was opgebouwd uit filmpjes van gemiddeld tien minuten. Vermakelijk voor de on voorbereide leek waren de kritische kanttekeningen die tussen het projecte ren door onophoudelijk werden ge plaatst. „Dit is helemaal geen film", was een veel gelanceerd oordeel, naast opmer king als „de relatie met de werkelijk heid ontbreekt", of „deze is toch wel een beetje héél erg krap gesneden", en „zo kan mijn zoontje het ook..." Desondanks moest er een winnaar uit de bus komen, en diens uitverkiezing was voorbehouden aan een jury, wier woordvoerder om te beginnen meedeel de dat het peil der inzerfdingen nou niet zo verschrikkelijk hoog lag. Op elk pro- dukt had hij wel iets aan te merken, hetgeen de zaal gelaten over zich heen liet komen onder het motto: „Baat het niet, dan sschaadt het ook niet", of „de beste stuurlui staan aan wal". Na deskundig gepresenteerde grapjes, die bedoeld waren tot lering en ver maak moest het hoge woord eruit win naar was een lid van de club uit Bilt- VEENENDAAL Het produktieper- soneel van Camira n.v. dat zaterdag middag in „de Korenbeurs" het door de vakbonden omstreden gesDrek heeft gehad over het aangaan van een nieuwe arbeidsovereenkomst heeft in meerder heid de nieuwe voorwaarden aanvaard. De ontwerp-arbeidsovereenkomst werd artikelsgewijs behandeld en op enkele punten aangevuld en uitgebreid. De directie ging akkoord met het voor stel het aantal vakantiedagen van zes tien met een te verhogen. Ten aanzien van de vakantietoeslag werd overeen gekomen dat die zal worden verhoogd als voor andere bedrijfstakken tot ver hoging wordt besloten. Gezien de voorgeschiedenis en de op merkingen van de vakbondsbestuurders naar aanleiding van deze vergadering lijkt het voorshands niet waarschijnlijk dat de vakbonden bij het nog resteren de gesprek over de afronding van de arbeidsovereenkomst gesprekspartners lullen zijn. hoven, met de film „Barlemange". Bur gemeester P. Bode reikte de prijs uit, nadat hij te kennen had gegeven in het bijwonen van het festival een stimu lans te hebben gevonden om zelf ook de filmerij wat intensiever te gaan beoefenen. De winnende rolprent toonde de bele venissen van een jonge knaap die het tehuis niet meer kan uithouden als ge volg van laat ons zeggen, „communica tiestoornissen" met zijn ouderpaar. Hij slaat aan het zwerven door de stad, en belandt o.a. in kringen waar injectie spuitjes onder de tafel worden aange reikt, teneinde een nieuw lid te werven voor wat tegenwoordig ook al de „high society" wordt genoemd, wat niet moet worden verward met wat u nu denkt. De film eindigt tragisch met de te rugkeer van de verloren zoon tot zijn ouderlijk huis. Helaas haalt hij het net niet, want met de klink van de deur in z'n hand valt hij om: einde. De jury vond de film technisch wel goed, maar bewonderde vooral dat de maker(s) het hebben aangedurfd het generatieconflict en de gevolgen daar van „vanuit de jeugd gezien" weer te geven. Ach, het programma was verder niet zo heel erg aantrekkelijk, uitgaande van de verondersteling dat het de fine fleur van de amateurfilmerij in het Centrum-district van de Nova be vatte. Een film sprong er echter uit, en die was gemaakt door de Veenendaler Piet de Geus. Hij kreeg weliswaar niet de eerste prijs, maar wel de „publiek- prijs" voor zijn .Herfstcollage". Het festival begon minder prettig dan het eindigde. Er waren nogal wat moeilijkheden bij de projectie, en de eerste de beste film brak in tweeën. Dat was aanleiding voor een handjevol bezorgde cineasten om het projectie team ongevraagd te gaan assisteren, wat uitliep op een warrige toestand met aan- en uitflitsend licht en gemor in de gelederen der festivalgangers. Een avond vol afwisseling voor de filmliefhebbers uit Amersfoort, Zeist, Utrecht. Bussum, Bilthoven, Gorin- chem, Naarden, Gouda, Hilversum en Veenendaal. Een avond die een vuur proef was voor de organieerende Vee- nendaalse vereniging De Gelderse Val lei, en die achteraf bekeken naar rele vante maatstaven toch wel succesvol verliep. Ter illustratie van die afwisseling: tussen filmpjes over schilderijen, een deur die alleen dicht was en éénmaal openging en verder niets, een druip- kaars en oliefiguren op het water, een minitieus verslag van een keizersnede bij een vaars, waarbij men de veearts steek voor steek op z'n vingers kon kij ken. De snijdende medicus werd gepre senteerd als gold het een instructiefilm voor de veeartsenijschool, en dat was reden genoeg voor een aantal dames om de zaal te ontvluchten. Inderdaad: een avond vol verrassingen. Filmapparatuur wil nog wel eens voor niet voorziene moeilijkheden zorgen, maar er waren voldoende des kundigen bij de hand die hun licht over de problemen konden laten schijnen. OVERBERG Vrijdagavond werd in het cultureel centrum van „Kamp Overberg" door het bestuur van de per soneelsvereniging hiertoe in staat ge steld dank zij de welwillende medewer king van de directrice een beatfeest georganiseerd. Waren de verwachtingen dagen van- tevoren hoog gespannen, muziek, zang en versiering van de zaal hebben er niet in het minst bijgedragen, dat aan deze verwachtingen ruimschoots werd voldaan. Voor deze avond had men de beat- band Snowy-Wood geëngageerd, be staande uit solo-gitarist Kees v. d. Klift (leider) uit Overberg en verder uit Vee nendaal basgitarist Kees v. Hardeveld, drummer Jan Pilon en zanger Jan van Soest. Zij speelden o.a. in Almelo, Hil versum. Amersfoort, Utrecht. Op voor treffelijke wijze bracht deze hard wer kende groep o.m. nummers van Led Zeppelin, Brainbox, Cuby and the Bliz zards. SCHERPENZEEL Donderdag avond 28 mei besluit de afdeling Scher- penzeel van de Ned. Chr. Vrouwenbond het winterseizoen. Burgemeester J. Heij zal vertellen over zijn reis naar Austra lië, aan de hand van dia's. SCHERPENZEEL Het ontbrak de Scherpenzeelse schutters vrijdagavond niet aan belangstelling tijdens de receptie die ter gelegenheid van het zeventigjarig bestaan in hotel „Boszicht" werd gehouden. Tot de eersten die het bestuur kwam gelukwensen behoorde een oud voorzit ter en ere-lid de heer G. Methorst, een man van het eerste uur die 67 jaar lid van de vereniging is geweest. Ook bur gemeester J. Heij was er met zijn beide wethouders en de gemeentesecretaris. Burgemeester Heij zegde de mede werking van de gemeente toe bij het bouwen van een schietkelder en tot slot overhandigde hij voorzitter A. Valken burg een enveloppe met inhoud. Bijzonder werd op prijs gesteld dat Ceacilia onder leiding van voorzitter D. Cozijnsen een serenade kwam brengen. Tweede spreker was de oud-burge meester van Scherpenzeel mr. C. P. Hoytema van Konijnenburg, thans ere-voorzitter van de schietvereniging en voorzitter van de schietkring Gel derse Vallei. „Er zijn weinig verenigin gen in Scherpenzeel en omgeving" al dus spreker, „die zo weinig ups en downs hebben gekend. Het is een ver eniging waarin altijd weinig moeilijk heden waren. De SKGV-voorzitter deelde mee dat ook dit jaar ter ere van het jubileum de oganisatie van de kringwedstrijden aan Scherpenzeel zijn toegewezen. T. Valkenburg bood namens de leden ieder bestuurslid een blijvende herinne ring aan een paar manchetknopen ge tooid met een schutter. De lange rij bezoekers die hierna het bestuur van de jubilerende vereniging complimenteerden waren schutters uit de omtrek en afgevaardigden van plaatselijke verenigingen. G. DE LAIRESSESTRAAT 6 BEDRIJFSLEIDER PLUIMVEEBEDRIJF Een Christelijke partij moet in de praktijk waarmaken wat zij in haar beginsel zegt. Wie door overheidsmaatregelen schade dreigt te lijden, moet een rechtvaardige behandeling krijgen. Ook de agrariër die moet wijken voor woningbouw of industrie. RHENEN Onbekenden hebben zich in de nacht van vrijdag door het inslaan van een ruit boven het keldergat toe gang weten te versehaffen tot het restaurant „Koningstafel" op de Greb- beberg, eigendom van het recreatiepark Ouwehand. De inbrekers hadden het kennelijk voorzien op sigaretten, want de auto maat was totaal vernield en er was voor ongeveer 300,aan pakjes sigaretten verdwenen. De schade aan de automaat is niet meer te herstellen en bedraagt 1500,-. De eigenaren zijn niet verze kerd. De politie heeft een onderzoek in gesteld, maar van de daders ontbreekt nog elk spoor. RHENEN Al geruime tijd hebben de voetgangers langs de Utrechtsestraat weg vanaf de Veerweg in westelijke richting zich geen raad geweten om daar- uit de voeten te komen. Het weg verkeer gebruikte vooral aan het begin van de weg op de hoek van de Oude Veenendaalseweg veelal het rijwielpad, waarop ook de wandelaars hun weg moesten zoeken. Sinds enkele dagen is men hier nu bezig een behoorlijk trot toir aan te leggen, hetgeen uit een oog punt van verkeersveiligheid een aan zienlijke verbetering mag worden ge noemd. EDERVEEN De door de Nederland se Hervormde Kerkeraad beroepen pre dikant ds. Nieuwpoort uit Sliedrecht zal donderdag 28 mei een bezoek bren gen aan Ederveen. 's Avonds zal ds. Nieuwpoort om half acht voorgaan in de dienst des Woords. Na de dienst is er gelegenheid voor de gemeente voor nadere kennismaking met de beroepen predikant. SCHERPENZEEL De bankiers Vlaer en Kol gaan in Scherpenzeel een filiaal vestigen in het pand Dorpstraat 208. De opening zal plaats vinden vrij dagavond 29 mei door de burgemeester van Scherpenzeel de heer J. Heij. Na de opening wordt er een receptie gehou den. VEENENDAAL In de Achterkerkstraat heerst angst en verontwaardi ging. De bewoners van de oude panden bezinnen zich op actie. Ze zijn het nu zat: een groep jongelui maakt van tijd tot tijd de straat onveilig, en met de openbare zedelijkheid wordt het ook niet zo nauw genomen. Daarvan getuigde deze week ook KVP-raadslid Hendriks, die ter" plaatse een privé- onderzoek instelde. De kern van de gevoelens der Achterkerkers moet worden gezocht in een van de leegstaande onbe woonbaar verklaarde huisjes. Buren en overburen weten te vertellen dat dit een trefpunt is van jongens en meisjes, die zich er vermaken op een manier die de buurt niet zint. Des avonds laat nog signaleert men jonge tot zeer jonge meisjes die in gezel schap van jongens in en om het huis rondzwerven. Raadslid Hendriks be weerde donderdagavond in de ge meenteraad sporen te hebben aange troffen van seksuele activiteiten. Met enige terughoudendheid pra ten de Achterkerkers over hun erva ringen: jongelui die half naakt over straat lopen en met bierflesjes smij ten. Auto's die worden omgekiept en drinkgelagen die zich gedeeltelijk buiten het pandje afspelen. Sommi gen zeggen meermalen de politie te hebben gebeld om te vragen een eind te maken aan de onhoudbare toestand, die hun reden geeft te vre zen geeft dat de straat voorgoed als achterbuurt zal worden gerubriceerd. „Maar de politie doet niets", ver klaarde een der bewoners, „ze doen het gewoon in hun broek." Zoals de meeste der verontwaardigden wil hij onder geen beding zijn naam ver meld zien en daarvoor noemt hij een gegronde reden. Een der „leiders" van het jeugdige gezelschap dat in middels ook al als een „terreurben- de" wordt betiteld, heeft een mid denstander in de buurt gedreigd diens winkel in brand te steken, als hij het nog eens zou wagen bij de politie zijn beklag te doen. Na dc openbaring van de heer Hendriks in de raad schijnt de lont. die al maandenland in het kruitvat steekt, nu ook daadwerkelijk te wor den aangestoken. De buurt is het zat en overweegt een handtekeningenac tie te organiseren om een jong gezin dat als mede-verantwoordelijk wordt beschouwd voor de toeloop van de ongewenste jongelui, uit de straat weg te krijgen. „Het is zo niet vol te houden", zegt een andere Achterkerker". Het is nu al zover dat sommige vrouwen 's a- vonds de straat niet meer op durven, en dat is te gek." Zijn buurman weet nog te melden SCHERPENZEEL In verband met de komende gemeenteraadsverkiezing organiseert Arjos maandagavond 25 mei een openbare forumavond in de grote zaal van Filalethes. Voor deze bijeenkomst hebben zeven kandidaten voor de gemeenteraad hun medewerking toegezegd. Burgemeester J. Heij zal als neutraal voorzitter fun geren. De medewerkenden zijn G. van Rootselaar en Joh. v.d. Brake (CH-AR- Combinatie) A. van Bruggen en H. Leer dam (Partij van de Arbeid en D '66). Mevr. Zwaan-den Hertog (WD) en T. Valkenburg en R. Osnabrugge (Gemeen tebelangen 70). De kandidaten zullen alle vragen beantwoorden over bun par tij en de door hen te voeren politiek in de komende 4 jaar. dat de hele geschiedenis niet bepaald van vandaag of gisteren dateert, maar al een jaar of twee aan de gang is. Merkwaardig is overigens wel, dat bijna niemand concreet kan /.eggen op welke wijze men zich be nadeeld of bedreigd voelt. „Persoon lijk hebben we er geen last van", zegt men, maar onmiddellijk volgt dan de ongerustheid voor de toe komst: „maar als het zo doorgaat wordt het hier een complete achter buurt..." In diezelfde Achterkerkstraat is bjna veertien dagen geleden een „pandje gekraakt", en ofschoon er nauwelijks aanwijsbare argumenten voor zijn, legt de buurt verband tus sen dit feit en de gebeurtenissen in de onbewoonbaar verklaarde woning er schuin tegenover. Toch wordt na drukkelijk gesteld, dat men van de krakers „helemaél geen last" heeft, ofschoon men zich nu ook niet be paald volledig op z'n gemak voelt. „Met goed fatsoen kan je straks niet eens meer een paar dagen weg, zonder het risico te lopen dat een ander in je huis kruipt", beweert ëen Achterkerker, die voorts laat weten het van harte toe te juichen „dat er nu eindeijk eens ruchtbaarheid aan wordt gegeven." Het is moeilijk om te voorspellen of de aangekondigde handtekenin genactie inderdaad wordt georgani seerd, ook al omdat in de gemeente raad is gezegd dat de politie „de zaak scherp in 't oog houdt". Deson danks maken de bewoners er geen geheim van dat ze zullen optreden, als ook maar het minste of geringste gebeurt dat hen persoonlijk raakt. „Als ze mijof mijn kinderen te na komen zal ik mijn handen goed ge bruiken", is een algemene stelling. Verontwaardiging en angs in oud-Veenendaal, en een groep buurtbewoners die paraat is, en hoopt dat de politie de reden van de vrees snel zal wegnemen, zodat men van een lange hete zomer ver schoond zal blijven. Het standpunt van de politie: bij navraag in de buurt kon eigenlijk niemand precies zeggen wat er te klagen valt. Er is begin mei inder daad wel iets voorgevallen, maar dat was een familietwist, waarbij geen sprake was van strafbare feiten. De politie ziet dan ook voorshands geen reden om met loeiende sirenes de \chterkerkstraat te ontzetten. Er wordt normaal gesurveilleerd, zoals overal elders, en van enige terug houdendheid om op te treden als dat nodig is, is, aldus korpschef Huis kamp geen sprake. „We zuden niet weten waarvoor we bang zouden moeten zijn", zegt hij. LEERSUM Veel Leersummers hebben zich vrijdagavond de gelegen heid niet laten ontgaan het een en an der aan te horen en te zeggen over het gemeentelijke beleid. Dat gebeurde in de R.K. kerk aan de Planterslaan tij dens een hoorzitting die door het ge meentebestuur op poten was ge eet. Me rendeels typische dorpsaangelcgenheden werden daarbij aan de orde gesteld zoals de algemene politieverordening, de bestemmingsplannen zuid-west en zuid-oost, sportaccommodaties en ge vaarlijke verkeerssituaties. De algemene politieverordening is al meer dan een halve eeuw oud en dus hoognodig aan vernieuwing toe. Pro gressiviteit is in deze materie evenwel een rekbaar begrip getuige de mening, dat de nieuwe APV nog te degelijk van opzet is. De politie-adjudant uit Doorn hield de vraagsteller voor ogen dat Leersum nog geen Amsterdam is... Voor de nieuwe bestemmingsplannen werd inspraak bepleit. Wat betreft de woningbouw in de nieuwe wijken kon burgemeester mevr. s' Jacob niel zulke beste geluiden laten horen. Er zijn we liswaar 60 woningen toegewezen maar daarna is de koek voorlopig op, zo deel de zij mede. Ook het kruispunt Lomboklaan-Hof- laan was een punt van discussie. Wet houder Van de Bogerd deelde mede, dat de gemeente voor de reconstructie van dit punt afhankelijk is van Rijkswater staat. Bovendien spelen ook de finan ciën hierbij een belangrijke factor. In totaal is er drie ton mee gemoeid. Tekeningen, maquettes en plattegron den waren aangesleept om de aanwezi gen een zo goed mogelijk beeld van de toekomstige plannen te geven. dan «ven a.u.b voor Veanendaal ,7,0T:: io55o v;ï.3O"; 11079 Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenan 3328 Nw® Veenendaalseweg 159

De Vallei | 1970 | | pagina 3