Marinus haalde brevet toen 15 moest worden hij Nu zien uur half boven te blijven Welvaart bedreigt huid onze Crisis dreigde in VPRO-ledenraad Vanavond NCR V-reportage over apartheid in Z.-Afrika Met 8 jaar al gek van vliegtuigen Congres van dermatologen Teveel zon is niet goed Door motie-Stappershocf RONOtitie 1 teer 'domnel v) de Blijd- cbaoer Flitsen van het Gouden Hert-festival op tv „Breek de muren af" programmaos VANAVOND Kom, zwartkijker Scbolierencursus Goede contacten MARTEN IX JON DER SI R1P ga naar het postkantoor en geef uwTVaan MAANDAG 25 MEI 1970 LEIDSCHENDAM Marinus Hamer in Leidschendam heft zijn glas limona de. Proost! Op het zweefvliegbrevet-B dat hij op zijn veertiende jaar „even" heeft gehaaid. Het heeft hem tot een van de jongste zweefvliegers van Ne derland gemaakt. Er is nog iets met Marinus Hamer, tweedeklasser van de Mavo in Leid schendam. Eigenlek mag hjj nog hele maal geen zweefvlieger zjjn, omdat de minimum leeftijd voor de cursus die hjj ▼olgde, officieel vijftien jaar is. Maar op het vliegveld Ypenburg, waar Mari nus altijd start, werd gezegd: „Mari nus? Die is dan wel pas veertien, maar laat hem maar rustig aan die cursus deelnemen". „Ik denk, omdat ze me niet al te slecht vonden", zegt Marinus grinnekend en dan wil hij met een zeer bescheiden ge zicht wel vertellen waarom hij dat denkt. Van zijn achtste jaar af is hij al he lemaal gek van vliegtuigen en vliegvel den en een jaar of wat geleden hield hij het helemaal niet meer uit. Hij pak te de fiets en trapte dat half uur naar het vliegveld Ypenburg, waar hij ken nis ging maken met de mensen van de Zweefvliegclub Rotterdam. Hij werd aspirant-lid gemaakt en sindsdien was hij ieder vrij uur op het vliegveld te vinden om te helpen met starten, mee te repareren en „verder te rommelen" Hij mocht ook wei eens een keer mee de lucht in en toen kwam daar die scholierencursus. „Dat is een heel snelle opleiding, die gesubsidieerd wordt door het rijk", ver telt hij. „Je moet dan wel het voorne men hebben later militair vlieger te worden. Het wordt je niet verplicht, maar men gaat er wel van uit, natuur lijk. Nu is zweefvliegen wel iets heel an ders dan vliegen in een straaljager, maa;- Marinus legt uit dat zweefvliegen een heel goede ondergrond en training is voor mensen die later straaljagers gaan vliegen. „Ik heb zelfs wel eens gehoord dat vliegen in een zweefvliegtuig moeilij ker is dan het vliegen in een kist met motoren", zegt hij. En dan vergeet hij alle mooie dure zinnen die hij zich voorgenomen had over zweefvliegen te zeggen. „Het is gewoon geweldig spannend," roept hij. „Je hebt een hoop werk in de lucht en het is de grote sport om zo lang mogelijk in de lucht te blijven. Er zijn er, die met een zweefvliegtuig vijf uur weg kunnen blijven. Ik haal nu een kwartier, maar ik oefen heel hard om een half uur te halen. Zodra ik dat kan, kan ik het brevet-C gaan halen." Marnius Hamer uit Leidschendam. Hij is gek op vliegers ev alles wat daar bij komt kijken. Ook aan zijn ka mer is dat te mer ken. Marinus die één keer in een tweemo- torig vliegtuig mocht meevliegen èn toen tot zijn diepe droefheid heel mis selijk werd, is intussen vijftien jaar ge worden. Vorige week, vlak nadat hij zijn eerste zweefvliegbrevet in zijn zak stak. Hij rekent ukt, dat hij behalve op het vliegveld voorlopig ook nog wel lange tijd op school zal zitten. Want na de MAVO gaat hij de Havo volgen „en dan misschien nog wel een cursus." En dat heeft zeer speciale redenen. „Met Mavo zou ik straks alleen maar onderofficier tymnen worden", zegt hij „Ik heb gewoon geen zin om straks spijt te krijgen, omdat ik op school niks heb gedaan of zo." „Gelukkig is zijn vader er ook nog", zegt Marinus „want als ik niet op die school let, doet hij het wel". AMSTERDAM „Onze huid wordt steeds meer onnodig en onge wenst bloot gesteld aan schadelijke in vloeden. Voor een groot deel houdt dit UTRECHT r Het besuur van de VPRO heeft zaterdag tijdens de leden vergadering van de omroepverenigiing een crisis kunnen voorkomen door de leden het aannemen van een motie van Gijs Stappershoef te ontraden. Omdat de nota van de VPRO niet door het be stuur van de NOS is behandeld, wilde de heer Stappershoef het VPRO-be- stuur middels een motie opdragen de VPRO-vertegenwoordigers in het NOS-bestuur na iedere vergadering mededelingen omtrent het behandelde laten doen en zondeT enige terughou dendheid vragen van journalisten te la ten beantwoorden. Gezien de mogelijke consequenties van een dergelijke voor het bestuur onuitvoerbare motie meende VPRO- voorzitter J. Kassies de leden een der gelijke opdracht aan het bestuur ernstig te moeten ontraden. Ofschoon men vrij algemeen begrip had voor het streven naar openbaarheid bij de NOS, werd de motie van Gijs Stappershoef toch als te verstrekkend gezien en mert 35 tegen 16 stemmen verworpen. Overigens zal de VPRO in het NOS-bestuur wel blijven aandringen op een zeer spoedige behan deling van de nota. „Maar het bestuur kan zich door een dergelijke motie nu eenmaal onmogelijk laten manoeuvre ren in een positie, die geen beleid meer mogelijk maakt", aldus de heer Kassies. Een ander voorstel van Staptv"*^-w n.l. om een open commissie te belasten met een onderzoek naar de mogelijkhe den van een alternatief omroepbeste' werd wel aanvaard, met 25 tegen 16 e'~ien en zeven onthot"4^''0" Het herstel van het ledental v«*n de VPRO heeft zich in de eerste vier maanden van dit jaai ver -~«*ge- zet. Het aantal leden en com;.-., steeg /an 120.420 tot 128.257. De sterkste groei deed zich voor in de provincies Brabant en Limburg en in Amsterdam De ledenraad heeft zaterdag een tweetal principiële uitspraken gedaan inzake de noodzakelijk geachte her structurering van het omroep-onder wijs. Daartoe werden twee stelling» aangenomen: a. omroeponderwijs heeft een zo ander karakter dan de andere activiteiten van omroeporganisaties, dat er een aparte organisatiestructuur voor opgebouwd dient te worden; b. de VPRO rekent het geven van on derwijs niet tot haar doeleinden. Zij ziet het gezien het bepaalde in haar statuten wel als haar taak de ont wikkeling van het omroeponderwijs kritisch te begeleiden. verband inet de stijgende welvaart. Het aantal patiënten met huidziekten neemt hierdoor toe. Dat aantal stijgt ook omdat men zich tegenwoordig be wust is van de behandelingsmogelijk heden. Om iets tegenover de nieuwe bedreigingen van de huid te stellen, is het van groot belang wetenschappelijk speurwerk internationaal uit te wisse len". Prof. dr. R. H. Cormane is huidspecia list van het Binnengasthuis in Amster dam. Hij is de organisator van het in ternationale congres voor huid- en ge slachtsziekten dat 150 dermatologen (huidspecialisten) naar Amsterdam heeft gebracht. Zij komen onder meer uit VS, West-Duitsland, Engeland, Oos tenrijk, Hongarije, België, Polen, Fin land en Spanje. Zij brengen verslag uit over hun onderzoekingen en hun ge neesmethoden. Prof. Cormane: „ln Nederland is al tijd goed wetenschappelijk werk ver richt, dat ook in het buitenland belang stelling had. Voor het eerst zullen nu echter ook praktijkervaringen op tafel komen. Daar is tot nu toe weinig gele genheid voor geweest. Prof. Cormane en zijn collega dr. W. G. van Ketel (specialist in het opsporen van oorzaken van huidafwijkingen) hebben een vrij nauwkeurig beeld van wat onze huid bedreigt. „Het gaat om huidziekten en overge voeligheidsreacties. In de eerste plaats kunnen alle mogelijke medicamenten (al dan niet op medisch advies gebruikt) de aanleiding voor een huidafwijking zijn. Als men het gebruik staakt, ver dwijnt de afwijking meestal automa tisch. wat wij bovendien kunnen be spoedigen. Dan is er het contact- of beroeps eczeem dat toeneemt door de indu strialisatie. Men komt met vele nieuwe stoffen in aanraking die overgevoelig heidsreacties kunnen geven. Ook cos- metica-artikelen kunnen schadelijk zijn voor de huid. De (af) wasmiddelen kunnen in geringe mate de weerstand van de huid verminderen. En dan de kleding, die is vaak geïmpregneerd en er zit kleurstof in, wat schadelijk voor de huid kan zijn .evenals formaline". „Wij hebben goede contacten met de industrie en de farmacie. Wij geven voortdurend adviezen ter voorkoming van huidziekten, waar in het algemeen goed naar wordt geluisterd. Wij hebben natuurlijk geen invloed op een fabri kant van kleding die een bepaalde kleurstof gebruikt. Voorts breiden wij het aantal mogelijkheden tot genezing uit, hopelijk mede dank zij dit congres". „Deze nieuw huidziekten zijn bijna nooit gevaarlijk maar wel bijna altijd hinderlijk, kortom schadelijk. In het algemeen zijn huidziekten niet besmet telijk. De afwijkingen zijn niet zo spec taculair: bultjes, bloedinkjes, eczeem, rode huid". „De huid geeft de specialist veel meer informatie dan men „oppervlakkig" zou kunnen aannemen. In de huid kun nen zich veel ziekten van interne orga nen afspiegelen. Ook dit aspect wordt op het congres belicht, want hiermee kunnen wij veel interne ziekten op het spoor komen. Om (bekende) voorbeel den te noemen: Als de bijnieren niet goed funactioneren, treden pigmentver schuivingen op, zodat op bepaalde plaatsen pigmentvorming ontstaat. Rode handpalmen kunnen op leverziekten wijzen. Prof. Cormane: „Het zich overmatig blootstellen aan de zon is schadelijk voor de huid. Door het bakken in de zon neemt de frequentie waarmee huidziekten voorkomen toe. Een huid die toch al overgevoelig is door het ge bruik van medicamenten, kan nog kwetsbaarder worden door te veel zon. Dan spreek ik nog niet eens van ver branding, wat altijd schadelijk is. La tente ziekten kunnen verergeren, aan geboren stofwisselingsziekten kunnen zich openbaren. Een matig blootstellen van de hujd aan de zon is niet ongunstig, in hoofd zaak omdat dan de beschermende hoornlaag wordt verdikt. Het gevolg van regelmatig lang in de zon zitten, is in hoofdzaak dat men op jonge leeftijd een oude huid krijgt. Eerlijk gezegd hebben nonnen de mooiste huid. Prof. dr. J. Verkuyl, Amsterdams hoogleraar in de zendingsweten schappen was bijna vijf weken de gast van het Christelijk Instituut en de Christelijke Raad van Kerken in Zuid-Afrika, het land van de apart heid. Een NCRV-televisieploeg, be staande uit Henk Mochel en came raman Theo Wip, registreerde pro fessor Verkuyls confrontatie met de apartheid. Het resultaat van deze confrontatie wordt vanavond om 21.35 uur uitgezonden onder de ti tel „Breek de muren af", een per soonlijke benadering van de rassen verhoudingen in Zuid-Afrika. Prof. Verkuyl, die jarenlang werkzaam is geweest in Azië en met name in Indonesië, heeft zich steeds een groot voorvechter getoond van de verbetering van de rassenverhou dingen in de wereld. Alleen daarom is hij een felle tegenstander van de apartheidspolitiek van de blanke minderheidsregering van premier Vorster in Zuid-Afrika. Hij wordt echter nog in deze me ning gesterkt omdat de voorstanders zeggen dat het de Bijbel is die hen de opdracht geeft tpt het voeren van deze politiek, waarbij ondermeer wordt verwezen naar Handelingen 17 vers 26: „Hij heeft de hun toege meten tijden en de grenzen van hun woonplaatsen bepaald..." en de noodzakelijke verscheidenheid van de verschillende rassen wordt dan op grond van Genesis 10 als een Goddelijke ordinantie voorgesteld. gezien de technische omstandigheden in dit geval uitgesloten moet worden geacht, zijn voor Henk Mochel nog steeds aanwijzingen, dat een en an der gevolg is van handelingen, die doelbewust en doelgericht en met een politieke achtergrond zijn uitge voerd. Na de terugkeer van professor Verkuyl naar Nederland verbleef het NCRV-team nog enkele dagen in Zambia, het nabuurland van Zuid- Afrika met een veelrassige samenle ving. Hier werden nog gesprekken gevoerd met president Kaoenda en met enkel verbannen Zuidafrika ners. ADVERTENTIE In het Gelders programma van de RONO wordt dinsdag gestart met een serie over het Gelders perspec tief op maatschappelijk terrein. In deze serie van zeven uitzendingen komen de diverse facetten van het weric van de Culturele Raad, de pro vinciale Jeugd- en Sportraad, de Stichting Gelderland voor Maat schappelijk Weric en de Provinciale Raad voor de Volksgezondheid in Gelderland aan de orde. Het eerste programma zal gewijd zijn aan het werk van de Provinciale Sportraad. Deze programma's, die worden samengesteld door de Arn hemse journalist Wil de Jong, komen tot stand in nauwe samenwerking met de bovengenoemde instellingen en stichtingen. In een vraaggesprek vooraf zullen deze uitzendingen worden toegelicht door o.a. Dr. J. Schneider, directeur van de Stichting voor Maatschappe lijk Werk. Het programma „Greui en Bleui", dat deze keer wordt samengesteld door Martien Haffmans uit Ede, is gewijd aan de nieuwe wildkansel op de Hoge Veluwe. n t mi ")wm 'i am wmmmm. j. 6904 „Waar is dat doosje met pillen?" vroeg Tom Poes. terwijl hij de vrolijke grijsaard staande hield. „Die pillen?" herhaalde Zwadder pein zend. „O, die? Ze zijn weg, geloof ik Maar wat geeft het? Voor mij hebben ze hun dienst gedaan en nu zijn ze niet be langrijk meer. Dat wh; Ppe« echter niet met hen eens „Als ze weg zijn, kunnen ze in verkeer de handen raken", dacht hij ongerust en hij begon de omgeving met grote aan dacht te onderzoeken. Maar hij was al te laat; het doosje was door heer Bommel opgeraapt en terwijl hij schielijk weg liep nam hij er een pil uit. „De werking van deze dingen is won- ierbaarlijk". sprak hij tot zichzelf. „Dat heb ik met mijn eigen ogen gezien. Maar Tom Poes gunt mij en anderen dit kleipe genoegen niet. De jonge vriend ziet de dingen altijd van de zure kant". Haastig slikte hij het balletje door, en op hetzelfde moment voer er een vreem de trilling door zijn leden. Spierbundels deden zijn borstkas zwellen, terwijl zijn gedraaf overging in een veerkrachtige tred en een vreemde lichtheid hem naar het hoofd steeg. De eerste, die de vernieuwde heer in het oog kreeg was de markies de Cante- clacr. De edelman was doende met het knippen van zijn haag, doch hij liet zijn schaar bevreemd rusten toen de ander hem met krachtige stem aansprak. „Hallo, amice!" zei heer Bommel. „Nog steeds te schrieperig om een tuinman te betalen?" PROF. DR. J. VERKUYL De reis van het NCRV-team ver liep, zoals bekend, niet zonder hin dernissen. In Zuid-Afrika bleek na melijk een groot aantal van de ge luidsbanden met interessante ge sprekken over de gevolgen van de apartheidswetgeving gewist te zijn. Bovendien werd uit de hotelkamer van cameraman Theo Wip in Johan nesburg een koffer met belicht filmmateriaal gestolen. Uniek mate riaal ging daardoor verloren. In een verklaring van de Zuid- Afrikaanse ambassade te Den Haag is gezegd, dat deze diefstal niet bij de politie is aangegeven. Dit is volgens de NCRV echter wel degelijk het ge val. Op de politiepost Hospital Hill te Johannesburg is van de diefstal proces-verbaal opgemaakt. De acti viteiten van bepaalde politiek geïn teresseerde groepen rond het bezoek van professor Verkuyl, de belang stelling van hen voor het werk van het NCRV-televisieteam, alsmede het feit, dat een toevallige, mecha nische oorzaak voor het wissen van de geluidsbanden, volgens NOS- teóhnici, in theorie mogelijk is, maar (dan kijkt u véél prettiger) TELEVISIE NEDERLAND I 18.55 NOS: (K) Journaal. 19.04 NCRV: De scheepsjongens van Bontekoe, vervolgverhaal. 19.13 (K) Jasper en de wonderhond, muzikale komedie voor de jeugd. 19.40 (K) Toen de zon stilstond ani matie-filmpje. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 NCRV: (K) Gefilmde impressie van het 3e Internationale Zang- en Muziek-Festival in het Roemeense Brasov. 20.45 Hier en Nu. 21.10 (K): Please Sir, tv-serie. 21.35 Breek de muren af, program ma over rassenverhoudingen in Zuid-Afrika. 22.25 Koorzang: Geestelijke liederen. 22.35-22.40 NOS: (K) Journaal. NEDERLAND II 18.45 NOS: (K) Fabeltjeskrant. 18.55 NOS: (K) Journaal. 19.04 NOS: Scala: informatief pro gramma. 19.30 VARA: Coronation Street, 20.00 NOS: (K) Journaal. Nog niet zo lang geleden werd in het Roemeense Brasof voor de derde maal het internationale zang- en muziekfestival gehouden. Voor de tweede keer in successie viel een Nederlandse deelneemster in de prij zen. Was het vorig jaar Connie Vink die het Bronzen Hert veroverde, dit maal ging zelfs het Gouden Hert naar een Nederlandse, namelijk Thé- rèse Steinmetz. Zij werd door de jury uit dertig deelnemers als hoogste ge klasseerd. De Bayerische Rundfunk maakte van dit festival een in kleur gefilm- 20.20 VARA: (K) Hier is Lucy, serie. 20.45 Uit Berekening, feuilleton (afl. 3). 22.15 Achter het nieuws. 22.55 NOS: (K) Journaal. 23.00-23.30 TELE AC: Methodiek van de burgerschapsvorming - les 11 (herh.) DUITSLAND I NDR: 18.00 Landartz Dr. Broek, tv-serie. 18.30 (K) Actualiteiten. 18.40 (K) Liever Onkel Bill, tv-serie. 19.59 (K) Liever Onkel Bil, tv-serie. 19.59 Programma-overz. WDR: 8.20-8.45, 10.20-10.45, 12.10-12.35 Schooltelevi sie. 18.00 (K) Progr.-overz. Aanslui tend: (K) Doris Day in...De Verdach te, tv-serie. 18.30 (K) voor de kleuters. 18.40 (K) Hier und Heute met nws. 19.25 (K) Hafen am Rhein, rep. 20.00 (K) Journ. en weerber. 20.15 (K) Volkstelling 1970. 20.20 (U) Act. 21.05 wei in der Krise. 22.00 (K) Figgies, tv-film. 23.45 (K) Journaal, com mentaar en weerbericht. DUITSLAND II 18.05 (K) Act. en muziek. 18.40 Otto, der Klavierstimmer, tv-film. 19.10 Teils heiter, teils wolkig, tv- film. 19.45 Act. en weerber. 20.15 Rep. 21.00 Die Frau im Morgenrock, speelfilm. 22.30 (K) Nieuws en weer ber. 22.40-23.25 Rep. over negers in de Amerikaanse film. TELEVISIE DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journ. van gister avond. 10.30 Expedities in het die renrijk. 11.00 Pauls Party. 12.00 Act. 12.50 Persoverz. 13.00-13.30 Journ. 15.50 (K) Nws. 16.00 (K) Rep. over jeugdvoetbal. 16.40 Voor de kinde ren. 17.25 (K) Rep. uit Natuurweten schap en techniek. 17.55 (K) Nws. DUITSLAND II 17.30 Nws. en weerber. 17.35 (K) Vrouwen in Japan, documentaire. RADIO HILVERSUM I AVRO. 7.00 Nws. 7.11 Ochtend- gymn. 7.20 Stereo: Lichte gr. muz. 8.00 Nws. 8.11 Radiojourn. 8.20 Ste reo: Lichte gr. muz. (8.30-8.33 De groenteman). 8.50 Morgénwijding. NOS: 9.00 Uitgebreide rep. of herh. NOS-progr. 9.35 Waterstanden. 9.40 Muziek uit de Middeleeuwen en Re naissance. (opn.) AVRO: 10.00 Voor de kleuters. iO.IO Arbeidsvit. (gr). 11.00 Nws. RVU: 11.03 Kinderverz. en opvoeding door de heer M. J. Frölich. AVRO: 11.30 Rondom 12: progr. voor de vrouw. (11.55 Beurs- ber.). Overheidsvoorl.12.30 Uitz. voor de landbouw. AVRO: 12.40 Toppers van toer. (gr). 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. NOS: 13.30 Spiegel van België: Muziek en nws. de impressie, waarvan de NCRV vanavond om 20.20 uur een gedeelte zal uitzenden. Hierin ziet de Neder landse kijker behalve natuurlijk Thérèse Steinmetz onder meer ge deelten uit het optreden van Connie Francis, Marie Lafóret, Eva Pilaso- va en Josephine Baker, die als ve detten aan het festival meewerkten, een positie die Thérèse Steinmetz het volgende muziekfeest in Brasof eveneens is toebedacht. Didier van Koekenberg zorgde voor de Nederlandse bewerking van dit programma. van onze zuiderburen. 14.00 Stereo: Promenade-orkest in Pro-Arte Trio: amusementsmuz. AVRO: 15.10 Ame rikaanse muziek van deze eeuw, mu zikale lezing. 15.35 Oude instrumen ten uit het privébezit van Lucius Voorhorst, muzikale lezing. 16.00 Nws. 16.03 Kwispel, quiz, 16.10 Va- mos a Escuchar: progr. over Spanje en zijn muziek. 16.35 Stereo: Japanse composities (gr). 17.30 Trefpunt. Discussierubriek over actuele zaken. 17.55 Med. 18.00 Nws. 18.11 Radio journaal. 18.25 Stereo: Promenade- orkest en zangsoliste: amusements muziek. 18.55 Paris vous parie. 19.00 Stereo: Jazz Spectrum: oude en mo derne jazz. 19.30 Nws. 19.35 Van avond: gev. progr. 22.00 „O" - een rondje radio. 22.30 Nws. 22.38 Med. 22.40 Radiojourn. NOS: 22.55 Stereo: Muziek van deze eeuw. (gr). 23.35 Horizon: Orkestmuziek uit Oost- en Zuidoost-Azië. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Stereo: Op het eerste go- hoor: klassieke muziek (gr). (7.30 Nws.; 7.32-7.50 Hier en nu: actuali teiten). 8.00 Nws. 8.11 Stereo: Te Deum laudamus: klassieke gewijse muziek (gr). 8.30 Nws. 8.32 Stereo: Voor de huisvrouw. (9.00-9.10 Gym nastiek voor de huisvrouw). 9.35 Schoolradio. 10.00 Bijbelse verken ningen. 10.15 Duitse en Italiaanse muziek. 11.25 Voor de zieken. 11.55 Med. kro; ...ü.aa stereo: Van twaalf tot twee, gev. progr. (12.22 Wij van het land; 12.26 Med. voor land- en tuinbouw; 12.30 Nws.; 12.41 Act.;13.00-13.05 Raden maar...) 14.05 Schoolradio. 14.30 Pizzicato: muzi kaal middag-magazine. (16.00 Nws). 17.00 Overheidsvoorlichting: Nieuws, uit de Ned. Antillen. Spreker H. L Braam. 17.10 Voor de kleuters. 17.15 Hai!: Familieprogr. 18.19 Uitz. van het Geref, Politiek verbond. 18.30 Nws. 18.41 Act. 19.00 Stereo: Licht ensemble en solisten. 19.45 Wie is in Godsnaam Jezus Christus?, gods dienstige lezing. 20.00 Stereo: Mix tuur: eigen opnamen van orkesten, koren, solisten en kamermuzieken- sembles. 21.15 Stereo: Concert aan vier telefoons, hoorspel. 21.35 Ste reo: Ernstige muziek. 21.55 Moet de Oosterschelde open blijven?, docu mentaire over het Deltaplan. 22.25 Overweging. 22.30 Nws. 22.40 Parle- mentsoverzicht. 22.50 De zingende kerk, muzikale lezing. 23.05 Kon- takt: magazine waarin op de dingen wordt doorgepraat. 23.30 Stereo: Lichte gr. muz. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III VARA: 9.00 Nws. 9.02 Plaatjes voor de pep. (10.00 Nws). 11.00 Nws. 11.03 Een opvallend vrolijk geva rieerde visite. (12.00 Nws). 13.00 Nws. 13.03 Ekspres: licht platenprogr. 14.00 Nws. 14.03 De Eddy Becker Show. 15.00 Nws. 15.03 Drie-draai. 16.00 Nws. 16.03 Mix: 120 minuten rijp en groen op alle toeren. 17.00 Nws. 17.02-18.00 Mix (vervolg).

De Vallei | 1970 | | pagina 7