Weinig bokspubliek bij amateurtoernooi LOT VELDE UEFA-PLOEG Ook verlenging bracht tegen Oost-Duitsland geen beslissing DOS ziet nog geen kans te fusioneren Cupfinale op hitlijst U kunt beter dagelijks voordeliger vervoeren en lx duurder kopen dan andersom Twee doden in World Cup-rally VcftJtaJe koek Godefroot zegevierde 6<vrond|e^Se v°or ondepMe<^ Vorig jaar laatste gesprek voor 120 winnaars mals en geurig met boter...mmm! Van Ravens fluit in Guadalajara ZWEEFVLIEGEN Fernhout nog derde op Terlet Sportkalender RONDE VAN ENGELAND N.V. A.G.A.M. LAATSTE H1NDERJS1S samen 720 pakketten Verkade artikelen van f 25.-. Voor elke winnaar .6 pakketten, een half jaar lang. Maak een tekst bij dit grapje (max. 10 woorden). TE WEINIG AFWACHTEN Ocana winnaar Olymp. kwalificatie toernooi in A 'dam naam:_ straat:. plaats: Knip het grapje uit, stuur het met uw tekst, naam en adres en één uitgeknipte naam van een Verkade koek in een envelop (postzegel 25 ct) naar: Verkade-postbus 666-Zaandam. U kunt iedere week meedoen! natuurzuivere pepermunt f DINSDAG 26 MEI 1970 ADVERTENTIE De beroemde Braziliaanse voetballer Pele draagt hier trots de zilveren sombrero, die hem gisteren werd ovrhandigd ter gelegenheid van zijn 100e internationale wedstrijd. ROTTERDAM De thuisblijvers en dat zijn er in de vier dagen dat het amateurbokstoernooi door Nederland trekt zeer veel hebben ongelijk. Gis teren zagen maar een paar honderd man de amateurs uit vele landen aan het werk in de Rotterdamse Rivièrahal. De wervelende vlieggewichtjes Witek uit Polen en Orban, een Hongaar, lieten zien hoe het kan in zo'n lichte klasse. Er was nauwelijks verschil, maar Papps' prille pupil Orban bleek een mi nimaal beetje overwicht te hebben ge kregen in het oog van de jury. De Pool Machlanski demonstreerde hoe men stoten ontwijkt. Intuïtief was hij al weg als de stoot die de Roemeen Nedelcea afvuurde nog halverwege was. De Roemeen was het in agres siviteit, maar was slordiger en zul ke mensen leden de Polen wel te lig gen. Hij nam nu en dan wat en gaf ze ker evenveel, waarbij hij zich niet ver moeite. In de derde ronde leek de nooit versagende Roemeen door te drukken, de Pool kon het tempo moeilijker vol gen. MEXICO CITY De scheidsrech- terscommissie van de Internationale Voetbalfederatie (FIFA) heeft voor de wedstrijden om de wereldtitel in Mexi co, die aan de kwartfinales vooraf gaan, de scheidsrechters ingedeeld in groepen. Lau van Ravens is geplaatst in Guadalajara, waar Engeland, Brazilië, Tsjecho-Slowakije en Roemenië hun wedstrijden spelen. Met Van Ravens zijn in de groep Guadalajara ingedeeld: Ferdi Marschall (Oost), Vita L. Loraux (Belg). Diego de Leo (Mex), Abraham Klein (Isr.), Roger Machin (Fra), Arturo Yamasaki (Mex) en Tofik Bachramof (Rusl). ROTTERDAM De plaat met het verslag van de voetbalwed strijd FeijenoordCeltic is bezig een grote hit te worden. In twee weken tijd zijn van deze mini-lp tienduizend exemplaren verkocht. Deze week komt de plaat, waar op o.a. de stemmen van Theo Koomen en Wtm Hoogendoorn te horen zijn, op de 23ste plaats van de hitparade van radio Veronica. De plaat, uitgebracht door CNR, kost 4,50. Zijn techniek bleef gaaf, maar toen de Roemeen nog een extra schep lucht er uitgooide in de laatste minuut, had hij nog net de puntenzege binnen zijn bereik. En die greep hij. De vechter Rowlands uit Wales kon het tegen de Bulgaarse lichtwelterge- wicht Ignatof niet redden; hij liep zich te pletter op de sublieme techniek van Ignatof. In hetzelfde gewicht kreeg de Roemeense Europese kampioen Cutof een openbare waarschuwing wegens een te lage stoot, maar dit stuntje was voor de Fransman Younsi niet voldoen de. Voor de enige Nederlander in het of ficiële gedeelte van het programma, Stan van den Driesse, was één ronde te veel; de tweede knal van de Poolse zwaarwelter Stachurski velde hem en snel werd terecht de handdoek in de ring geworpen. GLASGOW (ANP) De greep naar de macht van het Nederlands UEFA- ljil| elftal (voetballers van 16-18 jaar) mislukte op het laatste moment. Na een glo- rieus toernooi stuitten de jeugdige pupillen van bondscoach Arie de Vroet pas in de eindstrijd van het UEFA-toernooi op het fortuinlijke Oost-Duitsland. Want na een duel waarin Oranje de kansen op een zege liet liggen, was het uitgerekend het lot dat de Oosteuropea nen tot winnaar uitriep. Het lot, dat hen ook via Frankrijk in de finale bracht. TERLET Op de zesde dag van de nationale zweefvliegwedstrijden te Terlet luidde maandag de opdracht een retourvlucht naar Hoogeveen. Geen van de vliegers heeft de opdracht vol bracht. De grootste afstand werd afge legd door Dick Teuling uit Eindhoven met 150 kilometer. In het open klassement leidt nog steeds Jaap van Steinfoorn uit Amster dam met 5165 punten, gevolgd door Dick Teuling met 4069 punten. Als der de staat de heer Fernhout uit Apel doorn met 3890 punten genoteerd. 29 t.m. 31-5: biljarten, K. v. N. drie den (klein), gew. Het Oosten. 30 - 5: Worstelen, Beneluxkamp., Luxemburg; wielrennen, Flevotour (as.nw.); idem Ronde van Oosterwolde (am.); atletiek int. jub. wedstr. Nurmi Groningen; autosport, Stoppelrit Twen te; idem, schoenrally'. Kaatsheuvel; wielrennen, Ronde van Limburg; wan delen, De Eekhorentjes, Arnhem. 30 en 31-5: Nat. waterpolodagen, Utrecht; kanosport, Ned. Kamp. K4, Leeuwar den; idem, Toertocht 30 km. Breda; mo torsport, int. sprintwedstrijden, Rotter dam. 30 tm. 7-6: wielrennen, Ronde van Oostenrijk (am.). 31-5 t.m. 21-6: voetbal, Wereldkamp. '70, Mexioo-City, Rusland—Mexico. 31-5: wielrennen, Ronde van Puif- lijk (as.nw.am.); atletiek, 2e comp. dag sen.; atletiek 35 km. snelwandelen, Ned., Belg., Zwit.; hockey Frankr.-Ned. (h), Parijs; turnen, K. v. N. keurturners en jeugd, Eindhoven; motorsport, nat. cross Apeldoorn, Emmen, grasbaanraces Noordwolde, wegraces Meyel (Limb.); tafeltennis 20e. int. Coca Cola toern. Deventer. 2 - 6: voetbal, WK., UruguayIs raël, RoemeniëEngeland, PeruBul garije. 3-6: voetbal, WK., België—El Salva dor, ItaliëZwitserland, Tsjecho-Slo wakijeBrazilië, MarokkoWest- Duitsland; wielrennen, Ronde van Mid den-Zeeland. 3 tot 7 - 6: wielrennen. Ronde Midi- Libre (pr.). 4 t.m. 7-6: biljarten, K. v. N. Libre-groot ereklasse, Veldhoven. PENRITH De tweede etappe van de Ronde van Engeland voor amateur wielrenners is maandag gewonnen door de Italiaan Topi. Over de 150 kilometer van Blackpool naar Penrith deed hij 3 uur 37 minuten en 13 seconden. De beste Nederlander was Henk Nieuwkamp. Hij werd zesde met een tijd van 3.38.38. Algemeen klassement van de Neder landers: 5. De Koning 3.41.01; 8. Tabak 3.41.15; 11. Nieuwkamp 3.41.17; 22. Duy- ker 3.42.04; 24. Delnoij 3.42.07; 41. West rus 3.42.13. ADVERTENTIE Mercedes-Benz praat u niet naar zó maar een uitvoering toe. Mercedes-Benz past de uitvoering juist hélemaal aan bij uw wensen. Maar dan ook hélemaal. Dat betekent dagelijks: ruimte-winst, tijd-winst, energie-winst. Dus geld-winst. Of: minder kosten per kilometer en bedrijfsuur. Dat telt veel zwaarder dan éénmaal een hogere aanschafprijs. MERCEDES-BENZ Zwolseweg 364 APELDOORN tel. 05760 -1 93 14 6 Na negentig minuten aantrekkelijk jeugdvoetbal kwam Nederland niet ver der dan een gelijk spel. Toen in de ver lenging de Oostduitsers weigerden te capituleren moest een simpel muntstuk de beslissing brengen: 11. En voor het eerst in het zo sterk be zette toernooi ging Nederland door de knieën. Tegenstanders als Zwitserland (een zege met 61), West-Duitsland (winst met 21) en Wales (11) waren geen probleem geweest. Laatste hindernis voor de jeugdige Nederlandse voetballers was toen Oost-Duitsland. De hoop op succes te gen de Oosteuropese formatie was ge rechtvaardigd. Want in de halve finale tussen Frankrijk en dat Oost-Duitsland was eerstgenoemde de gehele wedstrijd in de meerderheid en had móeten win nen. Maar Oost-Duitsland had ook toen het geluk aan zijn zijde. In de noodza kelijk geworden extra-tijd bleef het overeind (11) en het lot wees juist in zijn richting. En het fortuin bleef Oost-Duitsland toelachen. Bij de rust hadden de minder nerveus gestarte jonge „staatsamateurs" een krappe 1—0 voorsprong door een treffer van Decher. Maar toen Neder land in de tweede helft opveerde moest de gelijkmaker wel komen. Van Mar wijk (Go Ahead) schoot na negen minu ten raak. PANAMA De 52-.jarige Franse coureur Henri Marang is in de voor laatste etappe van de wereldbekerrally LondenMexico om het leven geko men. De Parijzenaar kwam met zijn Ci- troën DS 21, die op dat moment een snelheid had van ongeveer 150 km/u, in botsing met een niet aan de wedstrijd deelnemende auto. Cotelloni, co-equipier van Marang, werd ernstig gewond. De enige Nederlandse deelnemer, Rob Janssen, was weliswaar tijdig bij het controlepunt in Panama, maar hij kon niet meteen vertrekken. Op het traject ChristobalPanama had een cilinder het begeven die eerst gerepareerd moest worden. Rob Janssen staat nog steeds 22ste in het algemeen klasse ment. De Britse Daphne Strange is even eens in de rally omgekomen. Daphne Stange (21), die in Peru woonde, was op weg naar huis, nadat zij in de rally was uitgevallen. Zij reed in Peru in een ra vijn. ADVERTENTIE Een Oostduitse verdediger (op de rug gezien) keert het gevaar voor zijn ploeg tijdens een Nederlandse aanval. Het Nederlandse UEFA-elftal werd maandagavond door het lot verliezer in de finale van het jeugdtoemooi, waar in Oost-Duitsland tegenstander was. De wedstrijd eindigde na verlenging in een 11 gelijk spel. Wereldkampioen Joël Robert heeft zijn positie in de competitie om het we reldkampioenschap motocross in de kwart literklasse zondag verbeterd door in San Pellegrino de Grote Prijs van Italië te winnen. Een eerste plaats in de eerste manche en een derde in de twee de rit brachten de Belgische Suzuki-rij- der de eindoverwinning. Zijn landge noot en grote rivaal Silvian Ge- boers werd tweede. De stand in de competitie om de we reldtitel na de Grote Prijs van Italië is: 1. Robert 30 pnt; 2. Geboers 26 pnt; 3. Halem (Tsj. SI.) 19 pnt. UTRECHT DOS. dat dit weekeinde hijgend de eindstreep haalde in de race om het behoud van een plaats in de eredivisie, riet een fusie met een of twee van de andere clubs in het Utrechtse betaalde voetbal al jaren als de oplossing om de Stichtse voetbalzaken een wat florissanter aanzien te geven. DOS kan echter ook'geen fusie tot stand brengen want de daarvoor in aanmerking komende partners hadden en hebben, om vooral zakelijke gron den. (nog) geen zin om tot een samen smelting met DOS te komen. „Zoals de zaken er nu voorstaan is er geen sprake van fusie op korte ter mijn", zegt mr. G. W. Kernkamp, voor zitter van DOS. Ook bij Velox en Elinkwijk heeft men er geen oren naar. „Onze laatste besprekingen over een eventuele fusie waren vorig jaar", zegt de secretaris van het betaald voetbal van Velox, E. Veen erover. Een jaar geleden heeft een commissie van Utrechtse voetbaldeskundigen die buiten het betaalde voetbal staan, op verzoek van het gemeentebestuur een rapport samengesteld waarin het be taalde voetbal in Utrecht werd doorge licht en waarin voorstellen werden ge daan om uit de impasse te geraken. Het voornaamste advies in dit rap port was om één nieuwe Utrechtse be taalde club te gaan vormen, terwijl de amateurafdelingen van Velox en Elink wijk als zelfstandige verenigingen zou den blijven bestaan. Tijdens enkele hearings toonde DOS zich een voorstan der, Elinkwijk en Velox niet. „Het rapport-Van der Kaa (voorzitter van die commissie van de afdeling Utrecht) was niet reëel", zegt Veen er over. „Voor de nieuwe betaalde club zou door de overheid veel te weinig geld worden uitgetrokken om werkelijk verantwoord betaald voetbal te kunnen spelen. De manier waarop de zaken met Elinkwijk en Velox zouden worden af gewikkeld, voldeed ook niet. aan onze eisen". Velox heeft toen de consequenties getrokken en is een ander leven begon nen. Er kwam een volkomen scheiding tussen betaald voetbal en de amateurs, die volgend seizoen met een stan daard-team in de vierde klasse uitko men. Bovendien gaat Velox volgend seizoen niet meer in het stadion spelen, maar weer op het oude veld aan de Ko ningsweg. Dat wordt getransformeerd in een klein, intiem stadion, waarmee men momenteel druk bezig is. Velox denkt hier na de promotie naar de eerste divisie meer toeschouwers te zullen trekken dan in het kille stadion Galgenwaard waar de toeloop nogal te leurstellend was. „Bij Elinkwijk wachten we rustig af wat B. en W. met het rapport-Van der Kaa gaat doen en wat er voor voorstel len uit de bus zullen komen", zegt de voorzitter betaald voetbal van Elink wijk, C. W. Pollé. „Die voorstellen zou den in april bekend worden, maar dat gaat langer duren. Wethouder Looten van sportzaken wacht nog op het rap port dat door de commissie van de wet houders van sportzaken wordt samen gesteld over het subsidiebeleid aan het betaalde voetbal door de gemeentebe sturen. Dat rapport wordt geloof ik half juni verwacht". Elinkwijk is als typische buurtclub met een sterke aanhang in de vroegere gemeente Zuilen altijd de grootste te genstander van een fusie geweest. Gro te financiële moeilijkheden zijn er niet. De heer Pollé houdt dan ook een gro te slag om de arm wanneer hij zegt: „Wanneer het gemeentebestuur met voorstellen komt, Is Elinkwijk graag bereid die in overweging te nemen". AVIGNON De Spaanse wielrenner Luis Ocana is winnaar geworden van het criterium van de Zes Provincies. De Fransman Roger Pingeon eindigde in het algemeen klassement als tweede. De Nederlander Gerard Vianen won de laatste etappe, Cairanne-Avignon (114 km), in de sprint van de Fransman Ghisellini. Vianen liet een tijd afdruk ken van 2.41.41. Eindklassement: 1. Ocana (Sp) 32.10.08; 2. Pingeon (Fr) 32.12.44; 3. Van SpringeI (Belg) 32.13.14; 4. Roger de Vlaeminck (Belg) 32.13.51; 5. Delisle (Fr) 32.14.55; 6. Pintens (Belg) 32.15.16; 7. Zoetemelk (Ned) 32.15.37; 8. Vanneste (Belg) 32.16.20; 9. Janssen (Ned) 32.16.54; 10. Letort (Fr) 32J8.33; 11. De Schoen- maeker (Belg) 32.18.37; 12. Schepers (Ned) 32.18.40; 19. Wagtmans (Ned) 32.21.34 25. Den Hartog 32.28.28; 27. Via nen 32.29.12; 35. Steevens 32.38.28; 41. Beugels (Ned) 32.41.42; 44. Krekels (Ned) 32.48.02; 50. Harings (Ned) 32.51.35; 51. Ottenbros (Ned) 32.57.31; 64. Hoogerheide (Ned) 33.06.29; 68. Zoontjes (Ned) 33.09.28; 72. Poortvliet (Ned) 33.26.52; 74. Wouters (Ned) 33.28.32; 75. Deelen (Ned) 33.40.08. LJUBLJANA In zijn vergadering tijdens het toernooi om het wereldkam pioenschap basketball in de Zuidslavi- sche stad Ljubljana heeft het bestuur van de internationale basketballfedera tie (FIBA) besloten voor de Olympische Spelen in München continentale kwali ficatietoernooien te laten spelen. Twee van die toernooien zullen in Europa wor den gehouden. Het eerste in Amster dam, zes maanden voor het begin van de spelen, het tweede gaat direct aan de spelen te München vooraf en wordt georganiseerd in de Westduitse stad Augsburg. Uit beide toernooien zullen twee landen zich plaatsen voor München. Voorgesteld werd ook een spelregel- wijziging in te voeren, waardoor niet al leen tijdens de laatste drie minuten, maar gedurende de gehele wedstrijd een team het recht krijgt in plaats van twee toe gekende vrije worpen een inworp te ne men aan de zijlijn. De beslissing over dit onderwerp en over de transfer van Amerikaanse spelers naar Europese ploegen zal vallen tijdens het congres van de FIBA, dat volgende week in de Roemeense badplaats Mamaia aan de Zwarte Zee wordt gehouden. BASSANO DEL GRAPPA De Bel gische wielrenner Walter Godefroot heeft gisteren in een sprint om de eer ste plaats landgenoot Guido Reybroeck met een banddikte verschil op de finish van de achtste etappe van de Ronde van Italië geklopt. Godefroot had een officieuze tijd van 3 uur 16 minuten en twee seconden voor de 130 kilometer van Rovereto naar Bassano del Grappa. De onweer staanbare Eddy Merckx blijft leider in het algemeen klassement en dus ook de drager van de rose leiderstrui. ADVERTENTIE

De Vallei | 1970 | | pagina 13