B. EN W. RENSWOUDE OPTIMISTISCH: Geen grote zorgen over urgente kapitaalswerken r Waar precies ïiangtin Veenendaal de jonge mode? Vantfvandw inde Hein van Schuppen boutiques' Daarheeft Hein van Schuppen nu alle jonge rnten M elkaar de nieuwe ajtieüngen bij Hein van Schuppen, inde Qmlwtu makkelijken plezierig en overmtelijk temaken. Goede hoop op woningwetbouw C.H.U. Kies en on-kies Jonge maten, jangelijnen, ianae Meuren, apartinde Hein van Schixppen Hofljdstxaat W h>eio uaoSchuppeo No. 5 VAN LIJST 2 J. DE RUITER (39) is voortaan WOENSDAGMIDDAG geopend en maandagmorgen gesloten. Herenkleding - Young man dress EXCUUS Burgemeester leidde politiek in goede hanen Hoofdstraat 90 - Veenendaal - Telefoon 12163 Oranjevereniging Leersum 25 jaar Brandweer wil in 't nieuw Stemt U daarmee in STEMT DAN No. 5 van LIJST STEMT IN IEDER GEVAL LIJST 2 Renswoude wil grond kopen Verlóren en «evoiitlen Ruim 3 mille voor Sonnevanck Inbraak in sportpark Grond voor kerkeli jk centrum in Leersum Zaterdagvliegers Zijn mening BURGERLIJKE STAND EDE MARKTEN De Luchtreiziger DINSDAG 26 MEI 1970 JAN VAN SCHUPPEN ADVERTENTIE LEERSUM Op 1 juni bestaat de Leersumse Oranjevereniging 25 jaar en dit jubileum zal op 13 juni worden ge vierd. B. en W. stellen voor de vereni ging in verband daarmee een subsidie van ƒ250.- te verlenen. De gemeente raad zal er vanavond over beslissen. RENSWOUDE In tegenstelling tot de begrotingscommissie maken burge meester en wethouders van Renswoude zich geen zorgen over het tempo waar mee in 1970 een aantal urgente werken moeten ot' kunnen worden uitgevoerd. In haar rapport van het onderzoek der begrotingen zegt de commissie dat de snelheid van uitvoering van de plannen om financiële redenen mede afhankelijk is van de aan- en verkoop van gronden in plan Noord. In de nota van antwoord zeggen B. en W. dat Renswoude in de afgelopen jaren in een unieke situatie heeft verkeerd, waarin diverse werken met eigen middelen konden worden ge financierd. Het college acht dan ook een eventueel noodzakelijk beroep op de kapitaalsmarkt alleszins verantwoord. Een 5-tal projecten staal in Renswoude op een urgentielijstje, waarvan de com missie noemt: bouw van een muziek-re- petitiegebouw, de aanleg van twee voetbalvelden en een oefenhoek, de bouw van kleedlokalen ten behoeve van de voetbalvereniging, de inrichting van een kinderspeelplaats naast de kleuterschool, en de verbreding van de Kerkstraat. Deze zaken moeten met de meeste spoed in uitvoering worden genomen, aldus de commissie, die voorts opmerkt dat misschien al het grootste gedeelte van de reserve die Renswoude had ge kweekt voor een nieuw gemeentehuis (waarvan de bouw door Gedeputeerde Staten is tegengehouden) is gebruikt als financiering van duurzame kapitaals- werken. B. en W. zeggen in hun antwoord dat al rekening is gehouden met de sugges tie van de commissie om de nu voorge nomen kapitaalswerken te financieren met kasgeld tot het tijdstip waarop le ningen door grondverkopen in plan Noord niet meer nodig zullen zijn. Het college is het eens met de commissie waar deze zegt dat de nodige plannen in elk geval moeten worden voorbereid: „Wc zullen er in de toekomst reke ning mee moeten houden, dat de uit voering van plannen zal worden ver traagd wegens gebrek aan financie ringsmiddelen. Om toch een slagvaardig beleid te kunnen voeren, dienen de RENSWOUDE Zesduizend gulden willen B. en W. van Renswoude be schikbaar stellen om de leden van de vrijwillige brandweer in uitgaansuni- form te kunnen steken. „Gelet op de inspanning en ijver van de brandweer, zijn wij van mening dat het alleszins verantwoord is", schrijft het college in het voorstel dat vanavond in behandeling komt bij de gemeente raad. B. en W. melden dat de brandweer lieden veel vrije tijd opofferen voor oefeningen, en dat zij met goed gevolg cursussen hebben gevolgd. De unifor men zijn bedoeld om gedragen te wor den bij brandweerbijeenkomsten of bij preventieve bestrijding. Ze kosten 350,- per stuk. plannen pasklaar aanwezig te zjjn om op het ogenblik dat wèl financierings middelen aanwezig zijn, direct te kun nen toeslaan." Evenals de commissie zijn B. en W. ernstig bezorgd over de moeilijkheden met grondaankopen aan de Duyst van Voorhoutweg. Gestreefd wordt naar een zo spoedig mogelijke totstandko ming van het voor dit gebied ontwor pen bestemmingsplan, waarna onteige ning kan volgen. De commissie vestigt in dit verband de aandacht op het feit dat een en an der heeft geleid tot stagnatie in de voorbereiding van de bouw van wo ningwetwoningen. ..De toch al ruime voorraad woningzoekenden neemt meer en meer toe en wij vragen ons bezorgd af of het vigerende streekplan en de daaruit voortvloeiende consequenties met betrekking tot de gedachte bebou- y de RENSWOUDE Hoewel „Commissie van Onderzoek begro- 4 tingen 1970" in Renswoude „bijzon- 4 der gelukkig^ is met de ruim slui- v tende primitieve begroting, resulte- y i rend in een post onvoorziene uitga- ven 95.414.49. eindigt haar rapport y 4 met een portie kritiek. Het gaat om 4 het tijdstip van aanbieding der be- 4 groting, dat ditmaal nogal laat is ge- 4 vallen. J De commissie zegt begrip te heb- y i ben voor het feit dat destijds be- staande vacatures het college van B. 4 en W. parten hebben gespeejd bij 4 het opstellen van de stukken, maar 4 „dat de openbare behandeling pas y 4 eind mei kan plaatsvinden, zal een unieke uitzondering behoren te zijn", y 4 Het tevens door B. en W. aange- 4 voerde excuus van de vele werk- 4 zaamheden die de momenteel onder 4 handen zijnde plannen meebrengen, r J acht de commissie minder gelukkig, y 4 „Ook in de toekomst zullen in toene- 4 mende mate vele werkzaamheden 4 moeten worden verricht om de 4 noodzakelijke plannen voor te berei- den". Dat mag, zegt de commissie, er y 4 niet toe leiden dat de begroting niet tijdig kan worden aangenomen. „Wij 4 rekenen er tenminste op, dat de be- 4 grotingen voor 1971 nog dit jaar in 4 een raadsvergadering behandeld 4 kunnen worden..." wing, geen spaak in het wiel zal gaan steken", aldus de commissie. B. en W. zeggen daarop onder meer: „De geuite zorg dat geen contingenten woningwetwoningen zullen worden toegewezen, kunnen wy niet delen. In dien wy geen woningwetwoningen meer krijgen toegewezen, dan is er voor een groot aantal inwoners van Renswoude geen sprake meer van leefbaarheid en wij kunnen niet geloven dal de desbetref fende overheidsorganen dit wenselijk kunnen achten." Het college belooft verder, op advies van de commissie, met deskundigen en Rijkswaterstaat te spreken over de mo gelijkheid om in de Dorpsstraat twee door verkeerslichten beveiligde over steekplaatsen te maken. SCHERPENZEEL Met uitzonde ring van de SGP hadden alle politieke groeperingen die kandiatenlijsten heb ben ingediend voor de op 3 juni te hou den gemeenteraadsverkiezingen gevolg gegeven aan de uitnodiging van de Arjos een afgevaardigde te sturen naar de gisteravond in „Filalethes" belegde forumavond. Als neutrale voorzitter fungeerde burgemeester J. Heij, die zich uitstekend boven de partijen op stelde. t Heet hangijzer, maar daarom voor het uit ruim zeventig man bestaande publiek hoogst interessant, waren de discussies over het bedrijven van sport op zondag. De vertegenwoordiger van Gemeentebelangen '70, de partij die thans niet in de raad vertegenwoordigd is, werd het vuur na aan de schenen gelegd totdat hij als zijn persoonlijke visie gegeven had riiet tegen sport op zondag te zijn. Een heel ander standpunt werd inge nomen door de vertegenwoordigers van de prot. chr. combinatie die een duide lijk verschil wensten te zien tussen de handhaving van de zondagsrust als taak van de overheid en het in acht nemen van de zondagsheiliging, die ie der individueel moet interpreteren. De VVD werd onduidelijkheid verw ten door de aanval uit de zaal dat de beralen in Scherpenzeel onder aanvc ring van mevr. Zwaan-Den Hertog dusver hebben verzuimd een verk'c zingsprogram te publiceren. De VVD- aanvoerster betoogde evenwel dat ie dereen via radio en t.v. voldoende ken nis heeft kunnen nemen hoe de VVD zich opstelt. Naar aanleiding hiervan ontspon zich een discussie of de landpolitiek los te zien is van de plaatselijke poli tiek. Men raakte het er over eens. dat de gemeentepolitiek met te veel banden aan rijk en provincie verbonden is om autonoom op te treden. De vaak felle discussies werden door burgemeester Heij in goede banen ge leid en toen aan het eind van deze fo rumavond de balans werd opgemaakt was er niemand die niet voelde voor een herhaling. ADVERTENTIE ACACIALAAN 3 TEXTIELGROSSIER De inwoners van Veenendaal hebben recht op zo goed mogelijke sociale dienstverlening. Daarom is op gebieden als maatschappelijk werk, gezinsverzorging, bejaardenwerk en zorg voor gehandicapte medemensen een zo groot mogelijke samenwerking gewenst. De medewerking en inbreng van de verschillende kerkelijke instellin gen is dan zeker nodig. VEEN EN DAAl. Mevrouw Van de Kuinder heeft maandag morgen als VVV-informalrice haar intrek genomen in een caravan die als tijdelijk informatiekantoor een plaats heeft gekregen aan de Hoofd straat. De plaatselijke VVV blijft hierin gehuisvest zolang het nieuwe kantoor op de hoek Hoofdstraat- Hoogstraat nog geen gestalte heeft gekregen. Mevrouw Van de Kuin der die zaterdag jl. had uitgetrok ken om het nieuwe VV V-home in te richten kreeg daartoe nauwelijks de gelegenheid door de vele ver- zóeken om informatie. Ook de eerste werkdag verliep bijzonder positief Z(xiat nu al wel gezegd kan worden dal de VVV in een be hoefte voorziet. Telefonisch is de VVV-caravan vanaf morgen te be reiken onder nummer 10148. SCHERPENZEEL Geboren: Anna Elisabeth, rl.v. J. J. Kooij en P. de Vos, (Nachtegaallaan 2); Anja Gerlinde d.v. B. Ritmeester en G. van Eist (Broeker laan 1). Gehuwd: .1. van de Haar en W. van Wessel; G. Vermeulen en M. I. Altink. Overleden: Gijsbertha ten Broek. 93 jaar. Geboren: Sophia, d. v. C. v.d. Voort en G. Hardeman; Gerd A. J., v. A. Schmaal en A. F. Meijer; Michael, z. v. VV. Hogendoorn en H. J. Burgers; Na- tascha M. d. v. C. Winkelmeyer en H. J. Burgers; Natascha M., dochter van C. Winkelmeijer en D. van Hoogstraten; Belinda, d. v. B. G. Lagerweij en B. G. Laurier; Gerrit, z. v. G. J. van de Pol en G. van Hierden; Gerrit A. T., z. v. H. Hiddink en J. M. B. Schregardus; Ingrit D., d. v. G. H. J Frijlingen en C. R. Freederiks; Aart J.. z. v. A. Wijnveen en F. Hanegraaf; Hen- drika A., d. v. H. W. Viets en H. H. Pluimers; Alfaris. z. z. A. Lawalata en M. M. Waas; Cornelis J., z. v. J. van den Bos en M. Top; Jolanda C„ d. v. W. B. Hengeveld en C. H. van Weiden; Willem S.. z. v. P. Aalbers en A. L. van Roest; Geertruda C„ d. v. G. van de Pol en H. E. van Beek; Evert J„ z. v. K. ten Hove en R. van Harskamp: Frederik M., z. v. A. Reede en C. Griffioen; Fio nas, z. v. J. Blankenspoor en E. Hazele- ger; Etienne. z. v. C. Jansen en J. van Eijk; Angéline V., d. v. J. C. van Voort huizen en H. J. E. Sol; Willem, z.v. G. N. Maassen en A. H. de Knijf. Ondertrouwd: Jacob Vonk en Helena en M. v. Bentum; Gerard van Engelen burg en Evertje van de Heetkamp; Hui- bertus Verschoor en Hendrika Schou ten; Jan Hooijer en Wijntje Koudijs; Emanuel H. de Groot en Maria van B'veld; Jan v.d. Versluis en Wilhelmina J. Deur; Ralf van Rheenen en Maria M. Verkuijl; Johan H. Gerritsen en Herman- na van Nieuwenhuizen; Douglas Mor- pey en Sylvia L. Roks; Hermanus Klomp en Theodora P. van Dusschoten; Hendrik G. Vos en Joanna E. Smit; Jan van Heerikhuize en Dina H. Klomp; Hendrik Borren en Hendrikje Heije; Jacob J. Kroeze en Reijertje Veldhui zen. Getrouwd: L. J. H. Jansen en A. C. Smit; A. G. Hasselaar en D. B. Matser; H. van Butselaar en B. E. Budding; J. van de Haar en G. E. Blankespoor; J. Drost en E. Klaassen; R. J. van Hussen en J. van Soolingen; E. Deneken en A. Scheffers; D. van de Zandschulp en E. van Peursem; F. A. J. Groenendijk en J. J. Broer; J. A. "an Gijzen en E. C. Heiwegen'; E. R. L, rtison en M. I. Foe- ken; H. Kist en W. H. van Westerneng; J. J. M. T. Paes en C. Buurman; G. Veldhuizen en A' E. Kampert; D. J. Hol en B. E. A. van Dijk. Overleden: Henri v. Hunnik. geb. 31 jul. '02; Johannes H. H. Tolenaar, geb. 23 jul. '88; Thomas Meijer, geb. 1 jun. '04; Gerrit Nadort, geb. 14 sep. '09; Ber- nardus G. Sanders, geb. 22 jan. '03; Dirk Riedeman. geb. 14 mei '92. Coop. Veluwse eierveiling Barneveld 2.", S Aanvoer 378.720 stuks, stemming re delijk. Prijzen in f per 100 stuks: eieren van: 52 53 gram 6.24-6.35: 57 58 gram 7.22-7.27; van 60 61 gram 7.60-7.70: 64 65 gram 8.22-8.34. RENWOUDE In verband met de reconstructie van de aansluitingen van de Barneveldsestraat en de Oude Holle- weg op de Dorpsstraat, gaat de gemeen te Renswoude stroken grond kopen van inwoners. De raad krijgt vanavond een voorstel te behandelen, volgens welk moet wor den besloten over de volgende transac ties: Vijf vierkante meter kan worden ge kocht van A. Eykelkamp te Scherpen zeel, voor 75 gulden; van J. C. Budding te Renswoude kan 70 vierkante meter worden gekocht voor 1000 gulden, en 35 vierkante meter voor 350 gulden van O. C. Baron Taets van Amerongen te Bilthove, en de erfpachters A. Harde man en J. Vonk te Renswoude. c* ELST Verloren: herenregenjas. Gevonden: zwarte tas met ritssluiting en grijze damesregenjas. Inlichtingen Rijkspolitie te Eist. VEENENDAAL De collecte ten bate van het sanatorium ..Sonnevanck" die onlangs in Veenendaal werd gehouden, heeft een bedrag van ruim f 3000,op gebracht. VEENENDAAL In de kantine van sportpark Panhuis is in de nacht van zondag op maandag ingebroken. Er worden twee kratten bier vermist. De in brekers zijn binnengekomen door een ruit in te trappen. De politie stelt een onderzoek in. LEERSUM De Nederlandse Her vormde Kerk te Leersum wil een ker kelijk centrum bouwen op de hoek Dreef-Hoflaan. Om daartoe in staat te zijn wil de kerkvoogdij van de gemeente een perceel grond kopen van ruim drie duizend vierkante meter. B. en W. heb ben geen bezwaar en stellen de raad voor een prijs te bedingen van in totaal f 80,616 VEENENDAAL De EVPV „De Luchtreiziger" nam afgelopen week deel aan de wedvlucht vanaf Pont St. Max. afstand 367 km. De duiven wer den om 6.20 uur in vrijheid gesteld. De eerste duif meldde zich reeds om 11.00.46 bij de heer Schuurman. De ver dere uitslag is B. H. C. Schuurman 1, 5, 6. 8, 21, 23; A. v. d. Bovenkamp 2; C. v. Ginkel 3. 7, 10. 12, 14. 15; H. v. Kooten 4, 9; Gebr. Spies 11, 24; Barneveld-Ta- nis 13; J. W. v. Schaik 16; O. Nekeman 17; W. Slotboom 18; R. J. v. Kooten 19; A. v. Barneveld 20; H. Beijk 22. c u VEENENDAAL Uitslag wedvlucht vanaf Ciney. Los 8.15 uur. In concours 258 duiven. Aankomst le prijswinnende duif 12.39.08 uur. Deze wedvlucht had een zeer traag verloop door mist en re gen. Uitslagen; H. Schoeman 1.20,25,42,45,50; G. Versteeg 2,10; gebr. Gijsbertsen 3,29,36; L. Kwetters 4.19,26,30.48; C. W de Koning 5,11.22.23.37; A. Quint 6,27; M. v. Zetten 7; P. Vink 8,15.18,21,32; G. v.d Weerd- hof 9; W. Davelaar 12; A. C. Koster 13.17,40,51; C. J. Stuivenberg 14.16.24.31.35.38,46; J. J. Hey 28; C. Bos 33: K. v.d. Velde 34,47; H. v Dijk 39; C A. Koster 41,43.44; R. Muller Fl. 49 en G. v. Wijk 52. VfEENENDAAL Het openbare debat tussen KVP-raadslid M. G. H. Hendriks en D'66-lijsttrekker drs. L. L. Coïni (iedereen mag Leo zeggen, volgens gepubliceerde kandi datenlijst) is definitief vastgesteld op donderdagavond 28 mei, om 8 uur in het Rodekruisgebouw aan de Sterke Arm. KVP-voorzitter A. A. van Campen heeft inmiddels P.v.d.A.-voorzitter en -raadslid C. G. van Hal bereid gevonden als ge spreksleider op te treden, die geacht wordt zich neutraal genoeg te kun nen opstellen. Beide partijen prepa reren zich intussen op het gevecht, dat tot nu toe het enige ludieke ver schijnsel is in de Veenendaals ver kiezingsstrijd. Vandaar ook, dat nau welijks over andere partijen kan worden geschreven in deze rubriek. Volgens de heer Hendriks ziet het er naar uit, dat Leo Coïni schrome lijk in het ongelijk wordt gesteld, voor zover het diens verwachting van de belangstelling voor het woor denspel betrêft. Coïni verklaarde gisteren „geen hond" te verwachten, maar Hendriks meldde zich te heb ben verzekerd vzn een aanzienlijke schare supporters, o.a. uit de wijkge- meenschappen (veel flatbewoners dus), maar tevens steun te verwach ten van een aantal raadsleden, en zelfs wethouders. y*r is een partij in Veenendaal we durven de naam eigenljk niet zo goed te noemen die een tijdje met het plan heeft rondgelo pen om een forum van alle plaatse lijke fractievoorzitters te organise ren vóór de verkiezingen wel te verstaan. Op die manier wilde men bij voorkeur in het gemeentehuis het kiezersvolk in de gelegenheid stellen zijn uiteindeljke keus te be palen. Helaas, het gebeurt niet. of het zou al zo moeten zijn, dat van de zijde der politici een enorme belang- stelling aan de dag wordt gelegd op de 28ste. Als er dan ook nog veel „neutraal" publiek komt, wordt het plannetje toch werkelijkheid. IVa de verkiezingen van 3 juni ko- men de fractieleiders waar schijnlijk wèl bij elkaar. Dat wordt dan een nabetrachting, die boven dien voornamelijk is bedoeld voor jongeren. Het gaat zich namelijk op 5 juni afspelen in de jonge- rensoos bij de Brugkerk. Daar is al twee maal een dergelijke avond georganiseerd, waarvoor het idee werd geproduceerd in de boezem van de ARP, met name door voorzit ter en derde man op de kandidaten lijst drs. H. Hiensch. Volgens de heer Hiensch lag het overigens oorspron- keljk wel in de bedoeling om het treffen zich voor de verkiezingen te laten afspelen, maar, zo heet dat of ficieel, dat kon om organisatorische redenen niet doorgaan. /""etrouw aan de naam van deze rubriek zien we ons genood zaakt melding te maken van een door niemand bevestigde veronder stelling, die zondag werd geuit door een kritische inwoner van Veenen daal: misschien is de voorlopige ruzie van Hendriks en Coïni wel afgesproken werk. Ze kennén elkaar nog van van de zomer, toen KVP en D'66 elkaar nog kopjes gaven .Ze ko men nu wel met aparte program ma's, maar elke liefde moet slijten, en zoals het vaak gaat kan er gezegd zijn: we blijven altijd goeie vrien den. Nou ja, vrienden onder elkaar... Wie dit gelooft moet beslist een in gezonden stuk schrijven, want dan weten wij dat de mogelijkheid be staat, dat de partijen ons goed bij de neus hebben gehad, en ons zonder meer als spreekbuis hebben gebruikt voor een goed geënsceneerde propa ganda. Tot nog toe geloven we het zelf niet! '"Pot troost van een enkeling in de Veense politiek strekke de vol gende verzekering: Kies en On-kies wordt na 3 juni dood verklaard en begraven. Liever geen bloemen, want de kleur zou onze identiteit eens kunnen verraden.

De Vallei | 1970 | | pagina 3