VAN DEN BRINK INSTORTEN BEURSKOERSEN: „Positieve krachten zullen weer winnen" Laat uw vakantie uw huisdier voor geen straf zijn Kij k-experiment en veel muziek Frits van der Poel terug op de tv NOS bespreekt openheid Reden tot bezorgd heid. maar. ZOEK TIJDIG GOED LOGEERADRESVOOR HEM Heer Bommel en de Blijd- 'chapper programmaos De bodem lijkt uit de New York se effectenbeurs te zijn gevallen. De koersen duikelen bijna elke dag vele punten. In deze koersdaling worden andere effectenbeurzen meegetrok- AMSTERDAM - De crb sis van de jaren dertig is een dure maar goede les geweest. Sommigen zijn zelfs de mening toegedaan dat een werkelijke econo mische crisis zich nooit meer kan voordoen. Die mening wordt niet gedeeld door dr. J. R. M. van den Brink, lid van de raad van bestuur van de Amsterdam- Rotterdam Bank. ken, in het bijzonder de beurs van Tokio. Ook op de Amsterdamse effectenbeurs is de invloed van de koersval in New York duidelijk merkbaar. Bij velen is de vrees ontstaan of hier zich een herhaling voordoet van de enorme koersval van 1929, die de voorloper is geworden van een heil loze crisis. Over de huidige koersda ling in New York en de mogelijke gevolgen voor de wereldeconomie hadden wij een gesprek met dr. J. R. M. van den Brink, lid van de raad van bestuur van de Amsterdam- Rotterdam Bank. Crisis Het einde Invloed MARTEN K)N DER S I RIP S DINSDAG 26 Mcl !>/o ..Ik wil niet als een onheilsprofeet gelden, maar ik wil ook niet graag te hoek staan als iemand die lichtvaar dig stelt dat er niets aan de hand is. De koersdaling in Wall Street staat niet op zichzelf. Er zijn heel duidelij ke aanwijzingen van een ongunstige economische ontwikkeling in de Ver enigde Staten. De winsten lopen te rug, de geneigdheid van het bedrijfs leven tot investeren vermindert in een aantal sectoren en de werkloosheid heeft aanvaardbare grenzen over schreden"'. „Wij hebben in de na-oorlogse ja ren wel meer van dergelijke ontwik kelingen te zien gekregen. Maar wat er nu bij komt is van minstens zo groot belang, namelijk de psycholo gische spanningen in de Amerikaan se samenleving. Ik noem bijvoor beeld de generatiespanningen, de spanningen tussen blanken en niet- blanken en de spanningen die ont staan zijn door de veel te lang du rende oorlog in het Verre Oosten. Dit alles, de schaarbeweging van stijgen de kosten en achterblijvende opbreng sten, waarin het Amerikaanse be drijfsleven is beland, tegelijk met al die spanningen, veroorzaakt een zeer ongunstig beursklimaat". Dr. J. R. M- van den Brink (55) was al op dertigjarige leeftijd hoog leraar aan de Katholieke Universi teit in Nijmegen. In die periode van 1945 tot 1948 was hij tevens lid van de Eerste Kamer. Van 1948 tot 1952 was dr. Van den Brink mi nister van economische zaken. In 1952 werd hij adviseur van de Am- «terdamsche Bank, waarin 1953 zijn benoeming volgde tot directeur. Se dert de fusie van de Amsterdamsch Bank met de Rotterdamsche Bank is dr. Van den Brink lid van de raad van bestuur van de Amsterdam-Rot terdam Bank. De heer Van den Brink bekleedt tal van commissariaten. Hij is o.m- president-commissaris van de AKZO. de Steenkolen Handelsvereeniging en de Eerste Nederlandsche Nillmij. Tevens is hij voorzitter van de Ne derlandsche Bankiersvereniging. „Als je in Amerika bent, dan voel je als het ware die spanningen om je heen. Het kan dan ook niet uitblijven dat er ten aanzien van de beursont- wikkeling een nerveuze sfeer ont staat. De Amerikaan is van nature al niet zo'n rustige belegger. Dit houdt in dat Wall Street vaak grote schomme lingen te zien geeft". Men heeft na de oorlog steeds ge zegd: in onze economie zijn zoveel stabiliserende factoren ingebouwd, dat een crisis als die van de jaren dertig zich niet meer zal voordoen. Hoe staat u daar tegenover? „Men heeft inderdaad nu veel meer inzicht dan toen. Door de sterk geste gen voorzieningen in collectieve be hoeften en de omvangrijke sociale voorzieningen is hier een grote per manent aanwezige koopkracht in onze economie geschapen. De hoge belas tingen en de hoge sociale lasten, die zo vaak onderwerp zijn van heftige kritiek, hebben dus wel bepaalde voordelen. Maar ik wil bij deze theo rie toch wel een paar kanttekeningen plaatsen". „Weliswaar is de economische we tenschap voortgeschreden, maar het is iets anders de verbeterde inzichten in het politieke en maatschappelijke le ven te verwezenlijken. Gebleken is dat de mogelijkheden zeer beperkt zijn gebleven. In de laatste zeven ja ren heeft men bijvoorbeeld in Neder land steeds weer gegrepen naar het wapen van de kredietbeperking om zo de oververhitting van de conjunctuur af te remmen. Echter, die kredietbe perking is vrijwel het enige conjunc tuur-politieke wapen geweest, terwijl andere onvoldoende werden gebruikt". „Ook in de Verenigde Staten is er vaak een brede kloof tussen de we tenschappelijke inzichten van de eco nomen en de politieke mogelijkheid tot realisering daarvan. Wat de inge bouwde stabilisatoren betreft: Die zijn daar bijvoorbeeld als gevolg van een in vergelijking met ons ach tergebleven sociale politiek minder ontwikkeld". Wat doet u met de hond, de poes of de vogels wanneer u straks met vakan tie gaat? Hopelyk marcheert u niet het leger vakantiegangers dat optrekt naar de asiels om een dier „weg te doen", of dat het straks gewoon op straat zet. Goed, een dier is even een probleem in de vakantietijd, maar er zijn misschien een paar goede oplossin gen voor u. De Nederlandse Dierenbescherming voert bijvoorbeeld de „actie pleegdier". Op het hoofdkantoor in Den Haag heeft men een lijst van mensen door het hele land, die hun huis en aandacht beschikbaar willen stellen voor de hond, de vogels of de witte muizen van mensen, die voor enige tijd op vakantie gaan. Tussen haakjes: er is een schreeuwend gebrek aan „pleegadres- sen". Wilt u graag van een van deze pleeg ouders gebruik maken, dan schrijft u een briefje naar het hoofdkantoor van de Nederlandse Dierenbescherming, Prtpses Mariestraat 40 in Den Haag, me< een behoorlijk aantal gegevens over het dier dat u uit logeren wÖt stu ren. Of de hond klein of groot is, rustig, gewend aan kinderen, noemt u maar op. Wanneer u twee gulden aan postze gels insluit voor administratiekosten, gaat men in Den Haag kijken wat men voor u doen kan. Zo mogelijk zoekt men voor u een adres dicht bij uw huis in de buurt. Al leen: het is wel zaak, om een en ander liefst dit weekeinde al te gaan regelen, ook als u pleegouder wilt spelen. Pleeg ouders kunnen zich per briefkaart wenden tot het hoofdkantoor van de Die renbescherming. Nu moet een mens echter nooit op een mogelijkheid dichtvaren. Want stel, dat u net naast zo'n pleegouder vist. Ook alweer bij het hoofdkantoor van de Dierenbescherming in Den Haag kunt u voor vijftig cent een lijst aan vragen met adressen van dierenpen- sions. Die pensions zijn, voordat ze op de lijst mochten, allemaal tevoren ge controleerd. Wilt u helemaal zeker zijn dat het ook uw goedkeuring kan weg dragen, gaat u dan even tevoren naar zo'n pension toe en let op de hokken (zijn ze goed schoon), vraag welk eten er wordt gegeven en kijk gewoon rond of uw hond of poes het er naar zijn zin kan hebben. Tussen haakjes: zorg er ook voor, dat uw huisdier is ingeënt te gen alle vervelends dat het eventueel kan krijgen. Mocht u na de vakantie toch vinden dat u nare ervaringen hebt opgedaan met welk pension dan ook, dan stelt de Dierenbescherming er prijs op, dat u dat meteen even meldt. En verder is de dagprijs overal onge veer drie gulden en vijftig cent voor kleine honden en vier vijftig voor grote. De pensionprijs voor een poes varieert van twee gulden tot een rijksdaalder. We kunnen natuurlijk ook een va kantieadres zoeken zonder de Dierenbe scherming daarbij in te schakelen. Mensen die een hond uit 'n kennel heb ben maken, vaak de afspraak dat de hond daar in de vakantietijd weer terug kan komen voor een paar weken. Mis schien hebt u noch een hond uit een kennel noch een afspraak gemaakt en dan is dit misschien een idee. Schiet doodgewoon de man of vrouw aan die u op de dagelijkse uitlaattoch- ten wel eens tegenkomt met ook een hond. Misschien is er de afspraak te maken, dat de hond van de ander bij u komt logeren als die familie met va kantie gaat; omgekeerd gaat uw hond daarheen wanneer u zelf een paar we ken weg bent. Waarbij u natuurlijk wel moet bedenken, dat u tevoren eerst even moet proberen of beide honden elkaar wel liggen. Met poezen, vogels of witte muizen ligt de zaak iets eenvoudiger. Poezen kunnen het beste thuis blijven en wel licht is er een aardige buurvrouw die zolang op de kat wil letten. Witte mui zen en vogels verhuizen makkelijk van het ene huis naar het andere; daar is ook iets minder werk aan te doen. Nog een ding: dat briefje, waarop staat wat het dier doorgaans eet, welke gewoonte het heeft, welke woorden er zijn waar het goed naar luistert, is heel belangrijk. Als men die koersontwikkeling in Wall Street volgt, dan rijst direct de vraag: waar is het einde? „Daarop is geen zinnig woord te zeggen. Zuiver economisch gesproken zie ik geen aanleiding tot een calami- teuze koersontwikkeling op de New Yorkse beurs, maar wel treffen wij nu een samengaan van veel ongunsti ge factoren aan, ten dele van econo mische, ten dele van psychologische aard. Anderzijds moet worden be dacht, dat in het jongste verleden voor vele ondernemingen de koersen tegenover de behaalde winsten zeer hoog waren. Je kunt zeggen dat die koersen nu in vele gevallen op een meer reëel peil zijn beland. Econo misch gesproken is er nu wel veel on gunstigs in het koerspeil verdiscon teerd, zodat het einde wel in zicht lijkt". „Er komt een punt waarop men goedkoop op de beurs terecht kan en ik ben ervan overtuigd dat er heel wat beleggers zitten te wachten om tot aankoop van aandelen over te gaan. Van wezenlijk belang is echter of het vertrouwen in het maatschap- pelijk-economische systeem als zoda nig in de voorzienbare toekomst in voldoende mate behouden blijft". Welke invloed zal een depressie in de Verenigde Staten op ons land heb ben? „Daarbij moeten wij drie punten onderscheiden. Voor het handelsver keer is die invloed van doorslagge vend belang. Veel belangrijker is de psychologische invloed op onze ef fectenbeurs. En van even groot be lang is de invloed op de internationale geld- en kapitaalmarkt. De ontwikke ling in de Verenigde Saten kan ertoe leiden, dat de rente eindelijk omlaag gaat, aangezien Amerika heel veel op korte termijn in Europa heeft ge leend". „Wanneer is het gehele beeld sa mengevat, zie ik in de beursontwikke- ling in New York en de conjuncturele ontwikkeling in de Verenigde Staten zeker reden tot bezorgdheid, maar ik ben van mening dat niet alleen in Eu ropa, maar ook in de Verenigde Sta ten de positieve economische krachten het weer zullen gaan winnen". Woensdag 9 september a.s. zal men gedurende vijftien minuten ruimtelijk een televisie-programma kunnen zien, met behulp van een speciaal daartoe vervaardigd brille tje. Het betreft hier de door Bob Rooyens te regisseren W est euro- pese première van een driedimen sionaal kleurenbeeld. Letterlijk en figuurlijk is dit wel het meest in het oog springende punt uit het zomerprogramma ven de AVRO- televisie. Verder valt op dat er in dit pro gramma veel muziek zit. Liefheb bers van diverse soorten muziek ko men deze zomer dank zij de AVRO- tv volop aan hun trekken. De „klas sieken" kunnen opnamen zien van het zesde wereldmuziekconcours te Kerkrade (17 juli-9 augustus), de jeugd kan kijken naar het driedaag se popfestival in het Kralingse Bos bij Rotterdam (26-29 juni), de chan sonliefhebber naar drie program ma's van Jan Brusse over de ont wikkelingen in het Franse chanson, naar een programma over Neder landse chansons en naar Liesbeth List (die evenals Rita Reys en José den Burger op het scherm komen), de jazzliefhebber naar op 15 juli uit te zenden opnamen van het Newport Jazz Festival te Rotterdam (met on der anderen Art Blakey's Jazz Mes sengers, Muddy Waters, Dizzy Gil lespie, Dave Brubeck, Gerry Mulli gan en Boy's Big Band), de fan van country and western naar een opna me uit het Congrescentrum in Den Haag (onder anderen: Bobby Bare, Skeeser Davis, George Hamilton Ford, Nat Stucky en The Hillsiders) en degene die van goede lichte clo se-harmony houdt naar een optreden van The Anita Kerr Singers. Ook de sportievelingen kunnen het een en ander verwachten: de inter nationale z wemmarathon voor pro fessionals in de Maarsseveense Plassen (27 juni), de AVRO-Rally Cross en hel internationale tennis toernooi op „Het Melkhuisje" in Hil versum (28 juli t/m 2 augustus). Diverse bekende presentators ko men bij de AVRO voor de camera's. Willem Duys gaat zijn Vuist ballen in diverse badplaatsen. Flip van der Schalie gunt U een kijkje in het ar chief van de AVRO (opnamen uit tv-produkties van ongeveer tien jaar geleden), Pim Jacobs brengt „Nieu we Oogst" en drie psycho-technisch. spelletjes („Wie ben ik?") op he' scherm en Simon van Collem kom met ingang van 11 juli iedere Neder land 2-zaterdagavond van de AVRO met „AVRO-Skoop", een drie kwar tier durend magazine met fragmen ten uit oude en nieuwe films en in terviews met filmsterren en pro ducers. Verder staan vier nieuwe tv-feuilletons op het pro gramma („Opstanding" naar het werk van Tolstoi, „Markurells i Wadköng" naar de roman van de Zweed Hjalmar Bergman, „Nana" naar het boek van Emile Zola en ..Mr. Deeds goes to town"), alsmede de tweedelige documentaire „Sieben Wochen auf dem Eis". Frits van der Poel komt terug op de beeldbuis. De veelbesproken ex- presentator van „Brandpunt". „Van avond in Nieuwspoort" en „Frits van der Poel laat de mensen praten", die destijds door de KRO werd ontsla gen op grond van een incident rond' een aflevering van laatstgenoemde serie, leidt woensdag een discussie tijdens de derde thema-avond van de VARA-tv, die gaat over „De ja ren zeventig". De VARA maakte voor deze uit zending een ontwerp voor de ont wikkeling van een stuk Nederland in de komende tien jaar. Dat stuk Ne derland is de Oost-Groningse plaats Oude Pekela dat zich representatief „mag" noemen voor maatschappelij ke misstanden die in 1970 in Neder land nog te vinden zijn: werkloos heid, milieu-hygiëne, onderwijspro blemen. Voor de totstandkoming van deze thema-avond is de VARA-televisie in Oude Pekela geweest, waar inwo ners uit deze plaats en de omgeving discussieerden. Ter discussie stond een drietal documentaires: één zich voornamelijk bezighoudend met on derwijs, gemaakt door René Coëlho, één over industrie en recreatie, ge maakt door Dick Verkijk, en een do cumentaire over de planologie van Wim Bosboom, waarin vooral de vervoersproblemen en -mogelijkhe-. den benadrukt zijn. De discussie tussen de - kritische - Groningers (vakbondsleden, werklo zen, raadsleden, scholieren) enerzijds en de programmamakers anderzijd» (Dick Verkijk, Wim Bosboom, René Coëlho en enkele deskundigen) stond onder leiding van Frits van der Poel (20.20-22.05 uur Nederland 2). De door de VPRO en veel ande ren zo fel begeerde openheid in het NOS-bestuur zal nog voor 17 juni door het bestuur van de Neder landse Omroep Stichting worden be sproken. NOS-voorzitter E. A. Schüttenhelm heeft dat gisteren verklaard. Hij zei dat dit hete hangijzer tege lijk behandeld zal worden met het rapport over de topstructuur van de NOS. Omdat de NOS-top het de TELEVISIE NEDERLAND I 18.45 NOS: (K) Fabeltjeskrant. 18.55 NOS: (K) Journaal. 19.04 KRO: (K) Bruintje Beer, teken film voor de jeugd. 19.08 (K) Daktari, TV-film. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 KRO: Brandpunt Buitenspel, sportprogramma. 21.10 (K) Andy Williams Show. 22.00 Wij, Heren van Zichem, feuil- ton Vlaamse televisie, (afd. 3). 22.55 NOS: (K) Journaal. 23.00-23.30 TELE AC: Ruimtelijke Ordening les 12 (herh.) NEDERLAND II 18.45 NOS: (K) Fabeltjeskrant. 18.55 NOS: (K) Journaal. 19.04 NOS: Scala: informatief pro gramma. 19.30 AVRO: (K) Het wonder der na tuur Tussen Eb en Vloed, serie. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 Peyton Place, feuilleton. 21.10 (K) Voor de Vuist weg. 22.10 AVRO's Televizier. 23.00 AVRO's Sportpanorama: Bok sen. 23.55-24.00 NOS: (K) Journaal. DUITSLAND I 18.00 (K) Wilde dieren aan de kust van de Noordzee. 18.30 (K) Actuali teiten. 18.45 (K) Zandmannetje. 18.55 Nordschau-Magazin. 19.26 (K) Gestern gelesen-Spiel nach noten. laatste maanden erg druk heeft ge had, is er enige vertraging ontstaan, aldus de heer Schüttenhelm. De NOS-voorzitter verklaarde dat er in de NOS-top een duidelijker verdeling van taken zal moeten ko men. Het bestuur zal meer moeten delegeren aan de Raad van Beheer. „Door het vele werk zijn we in de top verstopt geraakt", zei de. heer Schüttenhelm. „Er zal een andere wijze van bestuursfunctionering 19.59 Programma-overzicht. WDR: 8.20-8.45, 10.20-10.45. 12.10-12.35 Schooltelevisie. 18.00 (K) Die Reiter von Padola, tv-.serie. 18.30 (K) voor de kleuters. 18.40 Hier und Heute met nieuws. 19.25 (K) Es geht nicht ohne Jet: Vom Stachus zur Themse. 20.00 (K) Journaal en weerbericht. 20.15 (K) Amusementsprogramma. 21.00 (K) Malatesta, speelfilm. 22.20 Ophelia stirbt zum Hungerlohn: jonge acteurs tussen stempelen en sterren- roem. 23.05 (K) Journaal, commen taar en weerbericht. DUITSLAND II 19.05 (K) Actualiteiten en muziek. 18.40 Mensch bleiben, sagt Tagt- meier- vom Theaterverein zu Wil helm Teil. 19.10 (K) Pistolen und Petticoots, tv-serie. 19.45 (K) Heute, nieuws en actualiteiten 20.15 Die vier Plagen der Menschheit, docu mentaire. Aansluitendnieuws 21.00(K) Invasion von der Wega- Der Mordprozess, tv-film. 21.50 Infor maties en meningen uit het cult, le ven. 22.35 (K) Nieuws en weerbe richt. ®mm, iniiiiiwiiiiiiiiiiii iMM «HMStt 6905 Heer Bommel stapte veerkrachtig onder het poortje door, dat toegang gaf tot de tuin van het buitengoed. „Dat tuinwerk valt niet mee, hè?" riep hij uit. „Je kunt beter couponnetjes knip pen dan zo'n haag, amice! Maar ik weet het; de kleine adel heeft het moeilijk, van daag de dag. Waarom maak je van je mu seum geen tehuis voor ouden van dagen? Dan zou je gedekt zijn wanneer de revo lutie komt". „W-wat betekent dat?" vroeg de edel man, terwijl hij achteruit deinsde. „Par- bleu, dit is ongehoord! Bedreigingen van uw soort neem ik niet! Pak u weg!" „Mijn soort?" herhaalde heer Ollie, ter wijl hij onaangenaam opdrong. „Mijn soort heeft het voor het zeggen! Jou* soort is uit de tijd en staat me tegen!" Het was duidelijk, dat de toestand de markies boven het hoofd groeide. Een akelige bleekheid over toog zijn trekken. en terwijl hij de tuinschaar liet vallen be gon hij met overslaande stem om zijn knechten te roepen. Dit had onmiddellijk gevolgen; de deur werd opengeworpen en twee gespierde gedaanten naderden in looppas. „Vite!" riep de heer de Canteclaer. „Werpt deze provocateur van het gazon; voordat ik mijn handen aan hem vuil maak!" TELEVISIE DUITSLAND I 10.00 Nieuws. 10.05 Journaal van gisteravond. 10.30 Muziekprogramma voor jonge mensen. 11.20 Die Um- schau. 12.05 De Zeven Zeeën, tv-se rie. 12.50 persoverzicht. 13.00-13.30 Journaal. 16.35 (K) Nieuws. 16.40 Voor de kinderen. 16.50 (K) Idem. 17.15 (K) Feestelijke gerechten uit China. 17.25 (K) Der Geist und mrs. Muir, tv-serie. 17.55 (K) Nieuws. DUITSLAND II 17.10 (K) Kunter bunt serie 17.30 (K) Nieuws en weerber. 17.35 Progr. voor oudere kijkers. RADIO HILVERSUM I VARA: 7.00 Nieuws. 7.11 Och- endgymnastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Stereo: Lichte gram- mofoonmuziek. (7.33-7.38 Van de voorpag.) VPRO 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Actualitei ten. 8.22 Stereo: Lichte grammo- foonmuziek. (8.35-8.40 Van alle markten thuis, praatje voor de huis vrouw.) 9.05 Stereo: Uit eigen huis: Studio-opnamen. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Lichte gram- mofoonmuziek. 10.50 Voor de kleu ters. 11.00 Nieuws. 11.03 Voor de huisvrouw. 12.00 Stereo: Hallo... Vol- uk!: licht muziekprogramma. 12.54 Voor het platteland. 13.00 Nieuws. 13.11 Actualiteiten. 13.25 Stereo: Klassieke" kamermuziek (gr.) 13.45 Gesproken portret. 14.00 Stereo: Amusementsmuziek (gr.) 14.10 Dertig jaren na de moord, hoorspel (dl. 2) 15.15 In de Toonzaal: muziek door en voor de jeugd. 16.00 Nieuws. 16.03 Sociëteit: Zestig minuten voor de boven de zestig. NOS: 17.02 Onder de groene linde: oude liedjes. 17.40 Toerismo: toeristische informatie uit binnen- en buitenland. VARA: 17.40 moeten komen". Ook zei hij dat het duidelijk is dat er een betere communicatie van d« NOS ten opzichte van de buiten wereld moet komen. Daar is grot» haast bij, aldus de heer Schütten helm. Het NOS-journaal zal met ingang van 1 juli onder directe verantwoor delijkheid komen van de heer Carel Enkel aar. Morgen zal daarover de officiële beslissing vallen. Stereo: Fl'ult en piano: semi-klassie- ke muziek. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nieuws. 18.11 Actualiteiten. Politieke Partijen: 18.20 Uitzending van de Pacifistisch Socialistische Partij. VARA: 18.30 Stereo: Klink klaar zonder nonsens. 19.30 Nieuws. 19.35 Buitenlands weekoverzicht. 19.45 Stereo: Licht vocaal en instrumen taal ensemble met zangsolisten. 20.10 Stereo: VARA-Dansorkest met solis ten. 20.40 Sylvain mag het zeggen: ontmoeting met Silvian Poons. 21.10 Stereo: Metropole-orkest met zang soliste: amusementsmuziek. 21.45 Country en Western muziek. 22.00 Praten met Mies...22.30 Nieuws. 22.38 Mededelingen. 22.43 Actualitei ten. 22.55 Stereo: Muziek uit India (opn). 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nieuws. 7.11 Het le vende woord. 7.16 Op het eerste ge hoor: klassieke muziek (gr). (7.25 Horen en zien; 7.30 Nieuws; 7.32-7.50 Hier en nu: actualiteiten) TROS: 8.00 Nieuws. 8.11 Als dat zou kunnen: verzoekplatenprograimma. (8.30-8.32 nieuws; 9.00-9.10 Gymnastiek voor de huisvrouw.) 9.30 Voor de kleuters. 9.45 Van 1685 tot vandaag, muzikale lezing. 10.15 Voor de vrouw. 11.00 Nieuws. 11.03 Piek uur: wedstrijd programma. 11.45 Actualiteiten. 11.55 Mededelingen. KRO: 12.00 Stereo: Van twaalf tot twee, gevarieerd programma. (12.21 Wij van het land; 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 1'2.41 Ac tualiteiten; 13.00-13.05 Raden maarNCRV: 14.10 Amsterdams kamerorkest: moderne muziek. 15.00 In 't zilver: programma voor oudere luisteraars. 16.00 Nieuws. 16.03 Ste reo: Voor de jeugd. 17.00 Stereo: Twien-Popradio voor t(w)ieners. 17.50 Overheidsvoorlichting: Mens en samenleving. Een uitzending van het ministerie van CRM. 18.00 Strictly Country Style: country and western rubriek. 18.30 Nieuws. 18.41 Hier en nu: actualiteiten. NOS: 19.00 Openbaar Kunstbezit. Orde van Vrijmetselaren: 19.10 Lezing. NOS: 19.20 Orthodoxe kerk in Nederland, lezing. 19.35 Geen onderdaan naar burger: reeks uitzendingen over de staatkundige vorming van de Neder lander. 19.50 Programma voor blin den en slechtzienden. 20.00 Stereo: Ensemble Musica Nova: moderne muziek. 20.55 Rechtstreekse repor- age tweede helft AjaxPSV. 21.45 Trammofoonmuziek. 22.00 Het pu bliek wacht, documentair program ma. 22.30 Nieuws. 22.38 Cosa Nostra ook uw zaak: lichte muziekpro gramma. met reportages en berich- en. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Zing, zing, zing!: lichte vocale muziekje». 0.00 Nieuws. 10.03 Mengelmuze: ïieuwe langspeelplaten, voorzien van kritische commentaar EO: 11.00 Nieuws. 11.03 Gospelsound: muziek programma. (13.00-13.02 Nieuws 13.03-13.06 Radiojournaal) 14.00 Nieuws. 14.03 Gimmick, platenpro- gramma. 15.00 Nieuws. 15.03 Ar beidsvitaminen: populair verzoek- platenprogramma. 16.00 Nieuws. 16.03-18.00 Lich* gevarieerd platen programma (17.00-17.02 Nteuws 17.02-17.05 Radiojournaal.)

De Vallei | 1970 | | pagina 9