Ajax is gebrand op de double maar PSV wil ook de beker Oosteuropese boksers van aparte klasse ADO op zoek naar talent Een all-round auto, die Mercedes 280 Een klasse apart. Al eens gereden? De Vries N.V. TRANSFER VOOR HET LEVEN Anderlecht wil Van Leeuwen II Betty Stöve in Parijs gewipt Merckx snel in tijdrit lis Zaterdagelftal versloeg P.E.C. De Koning in Engeland tweede ALLES BIKKELHARD GOEDE PARTIJ Bergholtz naar Racing White IS AAR DE TOP De rijkst geïllustreerde brochure verbleekt, vergeleken bij een proefrit met de Mercedes 280 S of SE. Die is groots. Hier ondergaat u één harmonische totaliteit van veiligheid, betrouwbaarheid en comfort zoals u misschien niet voor mogelijk hield. In deze auto is op alle punten nèt dat stapje verder gegaan waardoor de volmaaktheid bereikt lijkt. Mooie woorden? Neen. Want zoals we al zeiden: de praktijk is nog veel mooier. Een praktijk die niet hoeft te éindigen met een proefrit. Apropos: voor de snelle beslissers die willen kiezen uit wat beschikbaar is of komt, kan de levertijd voor deze typen kort zijn. AUTOMOBIELBEDRIJF Tot nu toe in toto eenmaal 13 In Mexico beslist het lot Nederlanders in Wimbledon ;j..\ sport .v.v.v v.;.;.;.;. ;XvXv ROTTERDAM Voor een uitver kocht stadion Dc Vliert in Den Bosch zullen PSV en Ajax vanavond strijden om de Nederlandse voetbalbeker. Een duel, dat evenals vorig jaar, toen Fcijenoord na twee boeiende wedstrij den de dubbel won, geen belang meer heeft voor het spelen van wedstrijden voor de Europese beker voor bekerwin naars. Ajax immers komt na het behalen van de nationale voetbaltitel volgend seizoen uit in het toernooi om de Euro pese beker voor Landskampioenen. Toch wil dat geenszins zeggen, dat er in De Vliert niet met inzet van alle krachten zal worden gestreden. Ajax zal alles in het werk stellen om, evenals Feijenoord vorig jaar, de dubbel te ver overen. Deze prestatie kan het behalen van de landstitel alleen maar meer glans geven. En die kans zal de Am sterdamse club met beide handen wil len aangrijpen. Voor PSV gelden andere maatstaven. Kwam het elftal van de Philips Sport- DEN HAAG Het derde Internatio nale Holland Toernooi is volledig be heerst door boksers uit Oost-Europa. Vooral Roemenië dat zeven boksers had afgevaardigd, bij wie drie Europese kampioenen, behaalde zes eerste prij zen. Polep won tweemaal goud, terwijl Frankrijk en Hongarije elk een eerste prijs kregen. Voor de Nederlandse boksbond was het toernooi, dat vijf avonden duurde, in tweeërlei opzicht een tegenvaller. Van de Nederlandse vertegenwoordigers haalde alleen zwaargewicht Lolle van Houten de fi nale. Voor de anderen was, met uitzon dering van halfzwaargewicht Jimmy Verstappen, slechts een figurantenrol weggelegd. Financieel is de NBB er ze ker niet uitgesprongen, omdat het pu bliek vooral op de eerste avonden ver stek liet gaan. De Roemeen Ciuca was voor zijn Hongaarse tegenstander Organ een klasse te sterk. Desondanks bleef de Hongaar, gesecondeerd door meervou dig oud-Olympisch kampioen Laszlo PARIJS Het Franse tennispubliek, de laatste jaren weinig verwend met successen van landgenoten, heeft dins dag kunnen juichen. Fran&oise Dürr, werkneemster in de profgroep van La- mar Hunt, won haar partij voor de eerst ronde van de internationale kam pioenschappen van Frankrijk. Als zesde op dc plaatsingslijst was ze dat aan haar stand verplicht, maar niemand zou vreemd hebben opgekeken, als de Fran cais? met de ijzeren pols al in die eerste partij de beste zou zijn uitgeschakeld. Haar tegenstandster was namelijk ..Peaches" Bartkowicz, de Amerikaanse nummer één in de Federation Cup en achtste op de wereldranglijst. ..Pea ches", echter was onherkenbaar slecht. Ze verloor al haar service-games en scoorde de enige twee games in de tweede set op de opslag van Dürr (06, 2-«). Het Nederlandse meisje Betty Stöve deelde het lof van „Peaches". De Rot terdamse, die in het Federation Cup toernooi van zich deed spreken met een zege op Winny Shaw, verloor met twee maal 46 van de Hongaarse Judith Szorenyi. De wedstrijden begonnen later dan was aangekondigd, omdat de spelers en speelsters het niet eens waren met het merk tennisballen, waarmee zou wor den gespeeld. Roland Garros maakt na melijk als eerste belangrijke titelstrijd gebruik van een Zweedse wedstrijdbal zonder overdruk. Volgens sommigen maakt de bal snel spel moeilijk een neemt hij bovendien veel baaneffect aan. Vooral de Amerikanen, die gewend zijn aan zeer snel spel, kwamen nogal eens in moeilijkheden. Drie veteranen, de 36 jarige- Austra liër Lew Hoad, de eveneens 36 -jarige Italiaan Nicola Pietrangeli en de 32-ja- rige Spanjaard Manuel Santana onder scheidden zich in het heren-enkelspel. Ze plaatsten zich alle drie voor de tweede ronde ten koste van resp. De Duitse nummer vier Harald Elschenbroich, de Rus Serge Likhatchev en de Franse nummer vier Daniël Contet. De nog al tijd hei-blonde Hoad, die tegenwoordig het Spaanse Daviscupteam traint, oogstte veel bewondering voor de wijze waarop hij een meer dan drie uur du rende vijfsetter uit het vuur sleepte: 2—6, 6—3, 4—6, 6—3, 7—5. In de vijfde set kreeg de hard serverende, uitste kend anticiperende. oud-Wimbledon- kampioen last van kramp, waardoor hij een voorsprong van 20 uit handen moest geven. In de tiende game brak zijn racket. Elschenbroich, die van alle Duitse vertegenwoordigers op Roland Garros veruit de beste indruk maakte, kwam op 55, maar Hoad had zijn koelbloedigheid bewaard. Hij doorbrak de opslag van zijn tegenstander en ser veerde de partij uit. In de tweede ronde komt Hoad uit tegen de Amerikaanse Daviscupspeler Charles Pasarell, een man, die net als Hoad drama door zijn tennis mengt... Pietrangeli en Santana hadden het heel wat gemakkelijker. Bij afwezig heid van de top-professionals brandden beide veteranen van eerzucht. Likhat chev bracht het tegen Pietrangeli tot vier sets, Contet kreeg van de in uitste kende vorm verkerende Santana in het geheel geen kans: 26, 16, 16. Papp, onophoudelijk aanvallen. Ciuca, die enkele jaren geleden in Nederland nog verloor van Jan Huppen, maakte er in feite een demonstratie van. Al zijn stoten kwamen zuiver door en na twee ronden stond Orban zwaar getekend in de ring. Wanneer de Hongaar eens een treffer plaatste, incasseerde de Roemeen die lachend. Ook Calistrat Cutov, de Europese lichtwelterkampioen, eveneens uit Roe menië, bokste een schitterende partij. Vooral met zijn linkse, die zowel als di recte en hoek volmaakt is, trof hij de in fraaie stijl boksende Bulgaar Igna- tov onophoudelijk. Toch is het onbe grijpelijk, dat Cutov zo'n slecht ontwik kelde rechtse heeft. Hij sloeg vrijwel voortdurend met de binnenkant en toen hij daarvoor enkele vermaningen kreeg gebruikte hij uitsluitend nog zijn lin kerhand. Dat wapen was Ignatov alleen al te machtig. De Bulgaar bleef moedig tegenstand bieden, maar verloor toch kansloos op punten. Pavel Nedelcea, de derde Roemeen, die voor de pauze in de ring kwam, had het tegen de intelligent boksende Daniel Russinov niet gemakkelijk. De rechts- voorstaande Bulgaar stopte met zijn rechtse directe zijn tegenstander vaak zeer goed af, maar moest uiteindelijk toch zijn nftéerdere erkennen in de veel agressievere Roemeen. Drie van de vijf juryleden zagen in Nedelcea de win naar. Een bikkelhard gevecht werd de lichtgewichtfinale tussen Mihaly Feher (Hong) en Otto Schröck (WDld). De Duitser bezondigde zich onophoudelijk aan vasthouden en kopstoten, maar kreeg daarvoor om onbegrijpelijke re denen van de Franse arbiter Gombault geen waarschuwing. Ook niet in de tweede ronde, toen hij met het hoofd de wenkbrauw van de hard slaande Fe her open haalde. Het bloed stroomde over het gezicht van de Hongaar, maar de ringarts achtte de verwonding niet ernstig genoeg om de partij te stoppen. Feher won op punten, tot groot onge noegen van de Duitser, die dat ook dui delijk liet blijken. Het publiek uitte misnoegen over het gedrag van Schröck met een fluitconcert. I Na de pauze keerde Schröck terug in de ring om zijn excuses aan te bieden, waarvoor hij op een ovatie werd ont haald. Ook in het tweede gedeelte van de avond beheersten de boksers uit Oost- Europa de strijd. Bijzonder snel was de middengewicht Alex Nastac, die in Zwolle Jo v.d. Broek in twee ronden uitschakelde, klaar. De Roemeen had nog geen twee minuten nodig om de Engelse vechter David Wallington dui delijk te verslaan. Wallington moest eerst op een rechtse hoek op de kin voor acht tellen neer en toen de Brit direct daarna door een links/rechtse- combinatie weer zwaar werd getroffen stuurde scheidsrechter Bril hem naar zijn hoek. Victor Zilberman, vorig jaar in Boe karest bij de Europese kampioenschap pen winnaar van het zilver in het wel- tergewicht sloopte de Pool Stawski met zijn korte stoten volledig. Stawski moest in de tweede ronde na een recht se hoek acht tellen rust nemen en werd daarna naar een duidelijke nederlaag op punten geleid. De sympathieke Engelse zwaarwelter Allan Minther veruit de populairste bokser van het in sportief opzicht ge slaagde toernooi, werd met een neder laag op punten tegen de eveneens rechtsvoorstaande Pool Witold Scha- churski tekort gedaan. De Engelsman won de eerste twee ronden door zijn betere techniek en goede counters, maar moest in de derde ronde toen Sta- churski onophoudelijk aanviel, terug. Het overwicht van de Pool in de laatste drie minuten had op drie van de vijf juryleden kennelijk zoveel indruk ge maakt, dat zij de partij aan de Pool ga ven. Lolle van Houten de Nederlandse zwaargewichtkampioen, die als enige landgenoot de finale haalde, bokste te gen de Europese titelhouder Ion Alexe een goede partij. De Fries legde in de laatste ronde zijn aanvankelijke schroom helemaal af en trof Alexe, die moelijk achteruit bleek te kunnen bok sen, enkele malen zwaar. Op een mo ment, dat de Oosteuropeaan even in ge vaar leek, sloeg Alexe plotseling toe met een rechtse hoek. De Fries ging neer, maar herstelde zich goed. De ach terstand welke hij jn de eerste twee ronden had opgelopen was echter te groot. TREVISO Eddy Merckx heeft in de etappe van dinsdag, een tijdrit van Bassano del Grappa naar Treviso (55 km), opnieuw bewezen, dat hij een wielrenner is van zeldzame klasse. Op het zeer geaccidenteerde en zware par cours van de negende etappe konden zelfs de werelduurrecordhouder de Deen Ole Ritter en de waarlijk niet langzame Italiaan Felice Gimondi hem geen moment bedreigen. Reeds op de helft van de tijdrit had de Belg, die zoals gewoonlijk zeer snel van start was gegaan, een voorsprong van 65 seconden op Ritter en van 70 op Gimondi. In de tweede helft bouwde Merckx deze voorsprong uit tot 116 se conden op de Deen en 122 seconden op de Italiaan. Bij de finish in Treviso bleek Merckx gereden te hebben met een gemiddelde snelheid van 47,380 kilometer per uur en deze formidabele prestatie was ruim schoots voldoende om voor de derde keer een etappe-overwinning in de Giro te behalen en om de rose leiderstrui weer over de schouders te kunnen la ten glijden. BRUSSEL De Nederlandse voet baller Gerard „Pummy" Bergholtz, die eerder voor MVV en Feijenoord speel de, gaat van Anderlecht, waar hij al ge ruime tijd onenigheid heeft met de lei ding, naar Racing White, dat eveneens in België's hoogste afdeling uitkomt. Over de hoogte van de transfersom is nog niets bekend. ADVERTENTIE vereniging vorig jaar reeds uit in het bekertoernooi om de Europa Cup II, de beker zelf had men niet mee naar Eindhoven kunnen nemen. En dat zit PSV dwars. Na de halve finale tegen GVAV met de zekerheid van een hernieuwd optreden in Europa Cup II. werd in PSV-kringen dan ook duidelijk verkondigd: „Allemaal leuk en aardig, maar werkelijke sympathie win je alleen maar als je de beker mee naar huis neemt". Voor PSV geldt nog een andere fac tor om vandaag alles in het werk te stellen tot winst te komen. Met de aan koop van Jan van Beveren en Harrie Vos, heeft de Eindhovense club defini tief de weg ingeslagen naar het bereik van de top in de ere-divisie. Geen belang voor deelneming aan be paalde toernooien, maar desondanks heeft de finale om de Nederlandse voetbalbeker inhoud. De belangen van de beide clubs voor het komende seizoen zijn in feite een garantie voor een waar spektakelstuk, dat nu reeds wordt gespiegeld aan de beide glanzende wedstrijden, die PSV vorig jaar tegen Feijenoord speelde. Het belang van de KNVB-beker is er alleen maar mee gediend. De vermoedelijke opstelling van de beide elftallen: PSV: Doesburg: Van den Dungen, Van Stippent, Radovic, Kemper; Bjerre. Strik, Veenstra; Schmidt Hansen, Van der Kuylen en Ressel. Ajax: Stuy; Suurbier, Vasovic, Suu- rendonk, Krol; Rijnders. Swart, Haan; Sondergaard, Cruyff en Keizer. ADVERTENTIE ROTTERDAM De activiteit op het transferfront wordt steeds intensiever. Vorige week heeft de Haagse vereni ging ADO een gesprek gehad met Feij enoord over Ruudi Geels. ADO wilde Geels graag proberen in een intertoto- wedstrijd. Van de zijde van Feijenoord is nog geen definitief antwoord geko men. Manager Eddie Hartman: „Wij zijn inderdaad geïnteresseerd in Geels. Wij zouden echter graag zien of hij in ons elftal past". Ook Tonny Pronk, die het afgelopen seizoen door trainer Rinus Michels als reserve werd aangewezen, is bij ADO in trek. Hartman: „Wij hebben een gesprek met Pronk gehad. Hij wil wel, maar weigerde eveneens een wedstrijd voor ons in de intertoto te spelen. Een derde speler, op wie ADO zijn oog heeft laten vallen, is Wijngaarde van DOS. Wijngaarde, die door Feijen oord aan DOS werd uitgeleend, speelde zondag in het duel met GVAV een uit stekende wedstrijd. Hartman: „Over Wijngaarde zullen wij eveneens met Feijenoord moeten onderhandelen. Het is overigens nog al tijd toekomstmuziek. Maar het is wel zo, dat wij de opengevallen plaats van Vos, die naar PSV gaat, moeten opvul len. Apeldoorn, Amersfoortseweg 15, tel. 05760-52323 Harderwijk, Thorbeckelaan 47, tel. 03410-4255 13 GRONINGEN Tonny van Leeuwen (27), de bekwame doelman van GVAV, is benaderd door de Belgische eerste- divisieclub Anderlecht. Voorzitter Roos- sens van Anderlecht wil een halfmil- joen gulden voor hem betalen. Gerard Steen, penningmeester van GVAV: „Er is gesproken over een ver trek van Van Leeuwen. Maar Ander lecht heeft officieel nog niets van zich laten horen. Trouwens, wij willen Van Leeuwen in dit seizoen in dit stadium niet graag missen". De doelman van GVAV was gister avond niet voor commentaar bereik baar. Zijn echtgenote: „Ach, er zijn zo veel wilde geruchten de laatste tijd. DEN HAAG Woensdagmorgen was bij de tussenstand van de voetbaltoto één melding van dertien goede uitsla gen bekend. De tussenstand gaf verder 19 man met twaalf goede uitslagen, 238 man, die in aanmerking kwamen voor de derde prijs en 158 man voor de extra- prijs. Tonny heeft trouwens pas bijgete kend". Met uitzondering van Oosterveld, Roossien en Cornells, hebben alle spe lers van het gedegradeerde GVAV hun contract verlengd. Zij zullen dezelfde premies ontvangen als in de ere-divisie: vierhonderd gulden bij winst in een uitwedstrijd, 150 gulden bij een gelijk spel. Bij een thuisoverwinning twee honderd gulden en bij een gelijk spel honderd gulden. GVAV wil daarmee een zo snel mogelijke terugkeer naar de ere-divisie bereiken. ZWOLLE Het Nederlandse zater dagelftal heeft dinsdagavond onder de ogen van bondscoach Fadhronc in Zwolle met 2-1 van de tweede divisie club PEC gewonnen. De doelpunten werden gemaakt door Zijderveld (Heer- jansdam) in de 30e minuut, Groteboer (BVC '28) in de 65e minuut en door Jan Kroes (PEC) in de 85e minuut. CHARLISLE De Italiaan Marcan- gelo Locatielli heeft gisteren de derde etappe van de Ronde van Engeland ge wonnen. Hij legde de 141 kilometer van Penrith naar Carlisle af in drie uur, 56 minuten en 46 seconden en dat bleek voldoende om de leiderstrui over te ne men van zijn landgenoot Armando Topi. Het Nederlandse team dat dank zij Westrus en Tabak beslag legde op de tweede en derde plaats, staat in het al gemeen ploegenklassement nu op de eerste plaats. In de individuele rang schikking staat Matthijs de Koning tweede. MEXICO-CITY Er is nog geen beslissing genomen over wat er gaat gebeuren, indien op 21 juni de finale van het wereldkampioenschap voetbal, ook na verlenging, geen beslissing op levert. De kans is niet uitgesloten, dat de niéuwe wereldkampioen voetbal door het lot zal worden aangewezen. In de groepen en ook in de kwart en halve-finales zal wel bij gelijk ein digen het lot beslissen. Bij gelijk ein digen in de poules zal in eerste instan tie het doelsaldo beslissen. Indien ook dat gelijk is, wordt de winnaar getrok ken uit de hoed. Hetzelfde geldt voor de wedstrijden in de kwart- en halve- finales, waarin geen verlenging zal plaats hebben. Twee bekende eredivisievoetballer zijn gisteren een transfer voor het leven aangegaan. In Amsterdam werd Ajacied Barry Hulshoff, die nog steeds met trainer Michels op gespannen voet leeft, in de echt verbonden met mej. Hillegonda Dekker (foto links) en in Rotterdam trad de Spartaan Hans Bentzon. die zes weken geleden een been brak, in het huwelijk met mej Carla Vos. AMSTERDAM Voor de internatio nale tenniskampioenschappen van Wimbledon, die van 22 juni tot en met 4 juli worden gehouden, zijn de volgende Nederlanders ingeschreven: Marijke Schaar, Betty Stöve, Trudy Walhof, Ada Bakker, Judith Salomé, Fred Hem mes en Pter Soeters. In de dubbels komt Marijke Schaar uit met Ada Bak ker, Betty Stöve met Trudy Walhof en Fred Hemmes met Peter Soeters. In het gemengd-dubbelspel speelt Betty Stöve met de Australiër Bill Bowrey en Ju dith Salomé met de Zuidafrikaanse speler Tery Ryan. De KNLTB verwacht, dat drie dames direct zullen worden toegelaten tot het hoofdtoernooi en dat de andere twee mogelijk kwalificatie-wedstrijden zul len moeten spelen. Het is overigens niet zeker, dat de inschrijving van Peter Soeters voor het kwalificatietoernooi zal worden aanvaard. Uiteraard zal ook Tom Okker, die deel uitmaakt van de prof-groep Hunt, in Wimbledon uitkomen.

De Vallei | 1970 | | pagina 13