Begroting ondanks twijfels aangenomen Kies en On-kies C.H.U. C.N.V. nam afscheid van C. de Pous als districtsbestuurder h Wie beroofde Geert S van I 55.000,-? Geld voor aanleg voetbalvelden en twee gebouwtjes Merkwaardige beschouwingen in gemeenteraad van Renswoude No. 4 VAN LIJST 2 D. VAN DE SCHEUR (38) Vestiging Een ballon, een ballon, een ballonnetje bijkantoor Vrijspraak wegens gebrek aan be wij s Gecom bineer de straf voor rijden onder invloed In breker sf a m i I i e veroordeeld (On-)mogelijk Belt 11079 Stemt U daarmee in STEMT DAN No. 4 van LIJST 2 STEMT IN IEDER GEVAL LIJST 2 Spreekuur van burgemeester D.O.G. besloot goed seizoen met behalen driebandentitel 3 de nadelige saldi zie het raadso- 3 deskundigen. Een gelijkluiden voor- MIDDELEN DORPSHUIS Zijn mening Arnhemse rechtbank voor moeilijke puzzel Reserve duchtig aangesproken Biljarten WOENSDAG 27 MEI 1970 E. ZWEERS (P.v.d.A.) deskundigen - 2 - 4 In het Renswoudese gebouw Re- hoboth gaat zich iets afspelen y 4 waarvan een plaats als Veenendaal verstoken blijft; de politieke partij- y 4 en komen daar maandagavond in 4 een forum bij elkaar, om zich nog y 1 vóór de verkiezingen aan eikaars propaganda bloot te stellen. Zes van 4 de zeven groeperingen die er pogin- 4 gen doen om hun stem tot in de ge- 4 meenteraad te laten doordringen, y 4 vaardigen een of twee kandidaten 4 af. Die hebben tot taak tegelijker- y 3 tijd hun huid aan de opponenten zo 4 duur mogelijk te verkopen, en zich y 4 aan het in drommen verwachte kie- 4 zierspubliek zo voordelig mogelijk te 4 presenteren. Ongemerkt woedt in y 4 Rensouwde een harde strijd: behalve 4 de nu zittende partijen hebben zich y 3 wal nieuwe groeperingen aange- 4 diend. Hun bedoeling is de hegemo- y 4 nie van CHU, ARP en PvdA en Bin- 4 ding Rechts te doorbreken, die nu de 4 zeven raadszetels bezetten. De nieu- y 4 welingen zijn VVD, Gemeentebelang, 4 Visie, en SGP ofschoon dat niet he- y 4 lemaal waar is. De zaak is namelijk 4 dat in Visie ook de huidige PvdA 4 meedoet, samen met een als zodanig 4 van de grond gekomen D'66-werk- groep. De situatie op 3 juni is der- y halve, dat voor de zeven zetels even 4 zovele partijen gereed staan om erop y te gaan zitten. Wij schreven dat zes 4 van de zeven partijen maandag- 4 avond present zijn. De ontbrekende y 4 is, de SGP die er geen belangstelling 4 vpor, heeft. y 4 2 - l 4 V^an het Veenendaalse front is l 3 voor zover het de onderlinge 4 naijver der partijen betreft, geen 4 nieuwe te melden. Wel een nieuwtje y 4 waarmee alle partijen én het kie- 4 zersvolk gezamenlijk gediend kun- t 3 nen zijn. In de hal van het raadhuis s kan op de avond van woensdag 3 y 3 juni de voorstelling van het verkie- 4 zingscircus op de voet worden ge- 4 volgd. Per stembureau worden daar 4 de uitslagen genoteerd en bijgehou- 4 den, als gold het de effectenbeurs, y 4 Tegelijk kan men de situatie elders 4 in ons land bijhouden, via een of y 1 meer televisietoestellen die er wor- noemde meteen een bedrag van vier en een halve ton. Daarvan zou dertig mille door de provincie kunnen worden be kostigd en ook een verzoek om subsidie aan het ministerie van CRM zou geld kunnen opleveren, <maar minstens vijf tien procent zou de bevolking van Rens woude moeten opbrengen. Ook aan de suggestie van de heer Zweers om Renswoude een eigen zwembad te geven achtte de heer Ho- sang niet in overeenstemming met de mogelijkheden. De heer Zweers kwam vervolgens met een groot aantal vragen naar de oorsprong van nadelige saldi 4 den neergezet. 4 i 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 - 3 - 4 l-|et enigszins bizarre verloop der 1 algemene beschouwingen in de 4 gemeenteraad van Renswoude ver- 4 dient nog even aandacht in het licht y 3 van de kieskoorts. Wij doelen hierbij t 4 met name op raadslid Zweers van de i 4 PvdA, die op 3 juni verkiesbaar is 4 als kandidaat van de nieuwe combi- 4 natie „Visie", waarin de plaatselijke 3 D'66 participeert. Tot goed begrip zij 4 vermeld dat op de overbezette pu- y 3 blieke tribune waartoe in Rens- l 4 woude de secretarie dienst doet y 4 gisteravond de nodige kandidaten al 4 vast een kijkje kwamen nemen. On- 4 der hen waren vertenwoordigdigers 3 van Visie, die vooral de algemene 4 beschouwing van Zweers (per slot y 4 van rekening hun paradepaardje) 4 nauwlettend volgden. Dat is temeer 4 verklaarbaar, daar zonneklaar leek 4 dat de tekst van de heer Zweers ken- 4 nelijk was gecomponeerd door Vi- 3 sie's tweede man Mulder, in ge- 4 zeischap van de echtgenoot van y 3 nummer vier, mevrouw Van der 4 Meijn. De heren gaven te kennen y dat de vragen die Zweers stelde over 4 verzicht in wezen niet als vragen 3 dienen als illustratie van een vol- 4 gens Visie bestaande noodzaak om y 4 doorzichtiger begrotingen te produ- 4 ceren, of althans een begrotings- y 4 commissie te doen bijstaan door 4 stel, dat Zweers begrijpelijkerwijs 3 indiende kwam hem te staan op een 4 opmerking van burgemeester Ho- y 3 sang, die erop wees dat het niet erg 4 elegant was tegenover de raadsle- den, om in de tekst van het voostel 4 lettelijk te spreken van „deskundi- 4 gen (niet-raadsleden)". Voor de heer 3 Stoer was een en ander reden ge- 4 noeg om te verklaren dat voor hem y 4 de begroting zo klaar als een klontje 4 is geweest. 4 - 4 - J W/e keren tot slot nog even terug 4 r naar Veenendaal, waar in het 3 kader van de komende verkiezingen 4 op dit moment alleen nog kan wor- y 3 den opgemerkt, dat ook op maandag 4 1 juni al stembiljetten worden irtge- y 4 vuld. Dat gaat gebeuren op het Chr. 4 Lyceum, waar de leerlingen hun ei- 4 gen inzichten gaan weergeven. Als 3 de uitslag daarvan ook wordt ge- 4 openbaard, zien we wellicht de sa- y 3 menstelling de gemeenteraad zoals t 4 die er „later" gaat uizien. RENSWOUDE De algemene beschouwingen in de Renswoudse gemecnte- tad hadden gisteravond een merkwaardig verloop. Enerzijds werden vragen esteld die al in de nota van antwoord op het rapport van de begrotingscom- nissie waren behandeld en bleken geen nadere verklaring nodig te hebben, en titderzijds werd geïnformeerd naar de herkomst van een groot aantal nadelige ildi over 1969. Dit laatste was voor burgemeester J. A. Hosang aanleiding m mee te delen dat een breedvoerige verklaring daarvan meer thuis hoort in ^n cursus gemeentefinanciën. Daarmee moest de socialist Zweers zich tevre- ien stellen. Eerder had hij verklaard dat een gemeentebegroting voor hem en ele anderen bepaald geen doorzichtig stuk is, waarbij hij voorstelde in de legrotingscommissie voortaan deskundige niet-raadsleden te benoemen. De heer H. Stoer hield een algeme ne beschouwing namens de C.H.U. en Je A.R.P. samen. „Dat de primitieve begroting een post voor onvoorziene .litgaven bevat van f 95.414.49 is ver heugend. en opent perspectieven voor le realisatie van noodzakelijke plan nen", aldus de heer Stoer, die echter Je nota van aanbieding betitelde als ..een sprong in het duister", die de in druk wekte in alle haast in elkaar te zijn gezet. Zoals ook de begrotingscommissie al had gevraagd, wilde CH-raadslid weten welke financieringsmiddelen er voor handen zijn en als de grondtransac- ties in plan Noord niet op korte termijn kunnen worden gerealiseerd welke mogelijkheden er dan zijn om de uit voering van de plannen voor 1970 te verzekeren. Het antwoord op die vraag stond al in de nota van B. en W.. maar die had de heer Stoer niet op tijd in handen gekregen. In het kort komt dat erop neer dat leningen zullen worden gesloten, tot er geld vrijkomt uit de grond verkopen in plan Noord. ..Pas op dat de rek er niet uitgaat", waarschuwde de heer Stoer, waarbij hij doelde op de begrotingsbehandeling die hij als een elastische aangelegenheid zei te beschouwen, hetgeen een nare zaak is. Dit jaar is weliswaar geen record ge broken wat het late tijdstip van de be grotingsvaststelling betreft, maar hij drong aan op meer snelheid voor 1971. Hierover zou later op de avond nog een vrij uitvoering debat worden gevoerd, waarvoor wij verwijzen naar elders op deze pagina. De heer Stoer drong er op aan in de naaste toekomst enige prioriteit te be palen in het urgentieschema dat de ge meente heeft opgesteld, teneinde tijdig voorbereidingen te kunnen treffen om in 1971 tot uitvoering van nader te be palen onderdelen te komen. „Het lijkt erop dat in de naaste toe komst diverse interessante projecten in uitvoering zullen worden genomen", be sloot de heer Stoer, „wij wensen u daarbij veel succes toe. Bedenk daarbij: wie zich haast als hij tijd heeft, heeft tijd als hij haast heeft..." Burgemees ter Hosang gaf later als antwoord: „We moeten roeien met de riemen die we hebben, terwijl men ons dikwijls die riemen afneemt..." De heer Zweers (PvdA) drong er in zijn algemene beschouwing op aan ook een plan voor een dorpshuis in het ur gentieschema op te nemen. Burgemees ter Hosang vroeg of hij zich wel reali seerde wat dat zou gaan kosten, en ARNHEM Beter dan hij verwacht had kwam de 44-jarige Veenendaler G. H. uit de rechtszaal van de Arnhemse politierechter. Hij werd namelijk vrij gesproken van het hem ten laste geleg de. In oktober zou hij een ruit hebben ingegooid. Het enige bewijs wat hier voor was, was de speurhonden-proef. De officier van justitie mr. Pieters en politierechter De Zoete vonden het een zwak bewijs. Toch wilde mr. Pie ters een boete opleggen. Vijftig gulden eiste hij. Dat vond de verdachte hele maal niet leuk. Hij had het niet gedaan en daarmee uit. Mr. de Zoete vond het bewijs te gering en sprak de man vrij. ARNHEM De Puttense landbouwer J. E. (27) reed in maart van dit jaar met zijn auto op de Klompseweg. Hij kwam uit Ederveen waar hy een koe had ge kocht. Dit moest gevierd worden met een paar borrels. Deze werden hem min of meer noodlottig. Op de Klompseweg namelijk vloog hij uit een S bocht. Een bestuurder in kennelijke staat een ka pot hek en een remspoor van 12 meter werd gevonden. De bloedproef die uit sluitsel moest geven over het al of niet onder invloed zyn was zeer posi tief. Twee promille. „Wat wilt u hier nop tegen in bren gen?" vroeg mr. Pieters, officier van justitie. „Dat ik teveel gedronken heb wil ik niet helemal tegenspreken" aldus E. „Maar ik had er geen idee van dat het zoveel was". Bij hoog en bij laag hield hij vol dat het niet meer dat vijf glaasjes waren geweest. „Limondegla- zen zeker?" vroeg mr. Pieters. „Een normaal glas bier, of sherry of een borrel brengt ongeveer 0,2 tot 0,25 pro mille in het bloed. Bij u was het onge veer het dubbele van wat u opgeeft". Zijn eis was twee weken voorwaarde- lijkk, een ontzegging van 8 maanden en een boete van 250 gulden. Mr. de Zoete, politierechter, was het met fie eis eens en vonniste conform. H. STOER (CHU) sprong in 't duister 1969 die hy in de diverse hoofdstukken van de begroting had aangetroffen, daartoe gestimuleerd, zoals hij zei, door een deskundige. Zijn voorstel om voortaan een begro tingscommissie samen te stellen die be staat uit één raadslid en een aantal des kundigen, mondde uit in de benoeming van een commissie die de B. en W. daarover moet adviseren, omdat dan eerst het Reglement van Orde moet worden gewijzigd. In de commissie werden de heren Van Ekris, Stoer en Van de Brandhof benoemd. Renswou- des begroting werd tenslotte zonder hoofdelijk stemming geaccepteerd. ARNHEM De rechtbank in Arn hem veroordeelde gisteren twee broers en hun zwager, die lange tijd in de Be tuwe een groot aantal kraken zetten met een lang niet altijd geringe buit. Dirk van L., een 28-jarige chauffeur uit Tiel, kreeg vier maanden waarvan twee maanden voorwaardelijk; zijn 26- jarige broer Albert twee maanden, waarvan een maand voorwaardelijk en hun zwager Johan S. (22), havenarbei der uit Vianen, eveneens twee maan den, waarvan een voorwaardelijk. RENSWOUDE Naar aanleiding van de kritiek die zowel de begro tingscommissie als de heer H. Stoer (CHU en ARP) hadden geuit op het late tydtsip waarop Renswoudes be groting in behandeling kon worden genomen in de vyfdc maand van het jaar waarop hy betrekking heeft ontlokte wethouder J. T. Wollse- winkel een discussie, waartoe hy eerst de situatie waarin de gemeente wat het personeelsbestand betreft verkeert, scherp tekende. Zijn betoog kwam erop neer. dat het best mogclyk zal zyn bijvoor beeld de begroting voor 1971 in ok tober van dit jaar al te presenteren. Dan zullen echter veel andere zaken moeten blyven rusten. Een andere mogelijkheid is meer ambtenaren op de secretarie te benoemen, wat weer tot gevolg zou hebben dat men met ruimtegebrek te kampen zou krijgen. Een oplossing daarvoor zou zijn de huidige raadzaal bij de secretarie te trekken, maar dan beschikt de burgemeester weer niet over een ei gen kamer, noch kan er dan in het raadhuis worden getrouwd, noch kan de gemeenteraad er vergaderen. Deze zou dus naar een andere lokaliteit moeten uitzien. De heer Stoer verzachtte zyn kri tiek hy had het een minder ac ceptabel excuus genoemd, dat B. en W. de vele drukke werkzaamheden noemden als oorzaak van de late be groting door te zeggen dat het college zuinig moet zyn op secreta ris Van den Hoek. Deze blijkt lange tijd 's avonds in z'n vrye uren aan de begroting te hebben gewerkt. „Pas op dat u geen roofbouw pleegt", waarschuwde de heer Stoer. Het slot van de bespreking was, dat algemeen begrip werd getoond voor de moei lijkheden. u dan even a.u.b voor Veenendaal 17.30 uur 10550 'i Zaterd. v. I6.30-I7.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg 159 ADVERTENTIE BENEDENEIND 5 BEDRIJFSLEIDER Positief meewerken aan de verdere ontwikkeling van Veenendaal met handhaving van het Christelijk karakter van onze woonplaats. Dus bevordering van een veelzijdige industrie maar geen vol-continu dienst; veel inwoners, veel voorzieningen voor de recreatie maar zondagsrust handhaven en bevorderen, veel werknemers, dan ook veel betaalbare woningen bouwen; ARNHEM Onder grote belangstel ling uit kringen van de christelijke vakbeweging heeft de districtsbestuur der van het CNV voor Gelderland en oostelijk Noord-Brabant, de heer C. de Pous, officieel afscheid genomen van het Verbond in verband met het berei ken van de pensioengerechtigde leef tijd. Dat gebeurde in een wat feestelij ke sfeer in hotel Haarhuis, waar de scheidende functionaris hartelijk werd gehuldigd. De voornaamste spreker op die bij eenkomst was de voorzitter van het Christelijk Nationaal Vakverbond, de heer J. Lanser, die in het kort de car rière van de heer De Pous, die pas in 1955 bij het CNV kwam, memoreerde. Hij wees er daarbij op dat naarmate men ouder is, het werk in de vakbewe ging moeilijker wordt. De heer De Pous heeft echter /.ijn werk op uitstekende wijze verricht waarbij hij voor veel mensen heel veel heeft kunnen doen. Namens hei bestuur van het CNV-per- soneel en collega's bood de heer Lanser de scheidende districtsbestuurder een fraai cadeau aan. Verschillende sprekers belichtten de sympathieke figuur van de heer De Pous waarbij bleek dat men allerwegen waardering had voor zijn werk in de vakbeweging. Daarbij werd ook aange stipt dat hij op prettige en efficiënte wijze het contact met buitenlandse zus ter-organisaties had onderhouden. Ook van de zijde van de twee andere orga nisaties, het NVV en het NKV, bleek men het werk en de persoon van de heer De Pous hoog te hebben aangesla gen. Men stelde het van die zijde op prijs dat de heer De Pous juist voor de zie ken en degenen die maatschappelijk tussen de wielen dreigden te geraken, bijzonder veel belangstelling heeft ge had. Velen maakten van de gelegenheid gebruik om niet alleen afscheid te ne men van de heer De Pous, maar ook om met zijn opvolger, de heer P. R. Grund, kennis te maken. ARNHEM Wie beroofde Geert S. 57-jarige autohandelaar uit Teuge, van de bijna 55.000 gulden waarmee bij op 8 oktober van het vorig jaar in Arnhem ging passagieren, het geld in een deci- meterdik stapeltje los in zijn achterzak? Was het de 43-jarige Apeldoornse El- bertus V.. een man die eens van een medegedetineerde hoorde dal Geert S. in een dronken bui de duizendjes nogal makkelijk liet dwarrelen, of was het de 71-jarige J. S. Dit Apeldoorn, de man die zich de laatste jaren de vriend en beschermengel van Geert S. noemde? Of, en daar stuurde de officier van justitie bij de rechtbank in Arnhem, mr. F. O. Leusink, gistermiddag (en RENSWOUDE De gemeenteraad nam er gisteravond ruim de tijd voor om zich door de agenda heen te werken. In volledige harmonie met de juist goed gekeurde begroting werden besluiten genomen die het mogelijk maken te be ginnen met de bouw van vier kleedlokalen met een kantine voor de voetbal vereniging, en van een gebouw voor repetities van de muziekvereniging bij sportterrein De Hokhorst. Bovendien kwam een krediet beschikbaar voor de aanleg van twee voetbalvelden. Aan het begin van de vergadering kwam de Utrechtse architect Linssen een toelichting geven op de ontwerpen van de beide gebouwen, die een wor dingstijd van acht a tien weken zullen vergen, zodra de eerste spade ervoor in de grond is gestoken. De kleedlokalen beslaan een oppervlakte van 42 bij 8 meter, waarbinnen tevens een scheids- rechterskamer, een kantine en bergings ruimten zyn ondergebracht. Elk van de vier kleedlokalen is ver deeld in twee vertrekken. In een was ruimte komen twee douches en een toilet. Het geheel wordt opgebouwd uit voorgefabriceerde elementen door de firma Houtman te Dedemsvaari De kosten worden geraamd op f 92.500.-. Veertig mille daarvan kan worden be kostigd uit de reserve die voor dorps verfraaiing is gekweekt. t Eenzelfde bedrag uit die reserve zal worden gebruikt voor de financiering van het gebouwtje voor repetities van de muziekvereniging, waarvan de ksten op f 75.000.- worden geraamd. Dit wordt gebouwd door dezelfde firma en op na genoeg dezelfde wijze. De afmetingen worden 25 bij 12 meter en het ontwerp voorziet in gunstige akoestische eigen schappen. Nogmaals veertig mille wordt geput uit genoemde reserve in verband met de bekostiging van de twee nieuwe voetbalvelden, die in totaal bijna twee ton gaan kosten. Hierbij blijft een mo gelijkheid bestaan om er drie tennisba nen bij te maken, met een clubgebouw Er komt voorts een parkeerterrein voor ongeveer 115 auto's. Hel werk zal wor den uitgevoerd door de firma Van Schoonhoven. avond) kennelijk op aan. waren het bei de mannen samen die de beroving tot in de details hadden voorbereid, van een toevallige ontmoeting in de Apel doornse ontmoeting in de Apeldoornse snackbar Goossens tot een rijkelijk met bier overgoten tocht door Arnhem en een struikelpartij op een veldje tegen over een café aan het Staringsplein? Getweeën hadden beide mannen Geert S. ondersteund toen ze het café verlieten. Hij liep moeilijk, en ze waren erg zorgzaam. Maar ineens lag de auto handelaar in de modder, en de beide Apeldoorners waren weg. Het geld ove rigens ook; pas later werd er zo'n 46.000 gulden in huize V. teruggevonden. „Dat klopt", gaf deze vlot toe. „Maar hij heeft het gedaan. Onderweg naar Arn hem, toen S. even buiten stond, stelde hij het nog voor". „Als ik had gezien dat V. die prote- feuille pakte had ik hem levend dood gemaakt", tierde de bejaarde S. daar entegen, bijna huilend met een vertwij felde stap in de richting van zijn mede verdachte. „S was mijn vriend. Alles betaalde hij voor me, en ik heb altijd zo goed op hem gepast; hij is een doodgoe de man, maar hij dronk stiekem nogal eens wat. Ik heb die avond zelfs het knoopje van zijn achterzak nog weer voor hem dicht gedaan". Dan waren er de getuigen. De chauf feur van de taxi, tegen wie V. na de verdwijning van de duizendjes zei dat hij hem nooit had gezien, anders zou hij wel zorg voor hem dragen, welke be dreiging vergezeld ging van een paar los uit de jaszak tevoorschijn getoverde honderdjes. Daar was de man met wie de 71-jarige S. in het huis van bewa ring de cel had gedeeld, die kwam ver tellen dat hij de in de Koepel gehuis veste V. moest loslaten, een getuigenis die hem bijna op een pak slaag van de oude man kwam te staan. „Jou ken ik helemaal niet", raasde de bejaarde ver dachte, zijn colbertjasje al over de bank. Parketwachten en rijkspolitie- wachtmeesters moesten hem vasthou den om te voorkomen dat hij in zijn hemdsmouwen de getuige te lijf ging. LEERSUM De burgemeester van Leersum is verhinderd op dinsdag 2 juni en op dinsdag 9 juni a.s. spreekuur te houden. In plaats daarvan houdt de burge meester spreekuur op maandag 1 juni en op maandag 8 juni a.s. des namid dags van 3 tot 4 uur ten gemeentehuize. En bij dat alles zat V. glimlachend, en erg zelfverzekerd, toe te kijken. Ook op de beschuldiging als had hij bij zijn dochter een kind verwekt, een zaak die tegelijktijd werd behandeld, reageerde hij door kortweg zijn vrouw van com plotteren te beschuldigen. „Ze was be zig met een scheiding". Dat hij bij de rechter commissaris had toegegeven zelf al die bankjes van duizend in zijn huis te hebben gebracht, dat hij even eens toegaf wel met zijn dochter te hebben geslapen, dat alles ontkende hij nu even gemakkelijk. „Ik deed het om uit de gevangenis te komen", motiveer de hij. Veel verder kwam de rechtbank, na uren puzzelen, niet. De zaak werd aan gehouden om enkele niet verschenen getuigen te horen. OCHTEN De groepering Ge meentebelangen kreeg dezer da gen een nogal merkwaardig aan bod. Bestuursleden van de in Resteren onder dezelfde naam geregistreerde groepering infor meerden bij hun Echteldse poli tieke broeders of er misschein belangstelling bestond voor een partij verkiezingsballonnen. Gemeentebelangen Resteren zat namelijk opgescheept met ballon nen, waarop een verkeerd lijst- nummer stond vermeld. Abusievelijk was er „lijst 2" op hun dunne rubber gedrukt en dat was helemaal de bedoeling niet omdat Resterens Gemeentebe langen 'de verkiezingen met lijst 5 ingaat. Gemeentebelangen Echteld heeft wel lijst 2, zo wist men zich' in Resteren te herinneren, en daar na werd 't aanbod gedaan, 't Handeltje ging niet door, zo vertelde een bestuurslid van Ge meentebelangen Resteren giste ren, omdat de fabrikant inmid dels had toegezegd de gemaakte fout te zullen herstellen. Het kan ook zijn, dat ze in Echteld al voorzien waren. Dat zal de verkiezings) tijd leren.... VEENENDAAL —In Veenendaal is op initiatief van de heer K. Ploeger een bijkantoor gevestigd van de Alge mene Nederlandse Automobilisten Club (ANAC). Deze koninklijk goedgekeurde vereni ging heeft als voornaamste doelstelling: het autorijden voor haar leden goedko per te maken, respectievelijk het verbe teren van de kwaliteit van de op de markt aangeboden diensten en goede ren. Er wordt geen winst nagestreeft door de ANAC a) weet zij ter waarma king van haar doelstelling gebruik te maken van de wapens uit het commer ciële arsenaal. De vereniging telt, na haar oprichting in 1960, een ledenaantal van 35000. Hiermee is de ANAC op autogebied de tweede vereniging in Nederland. De le den van de ANAC kunnen voordelen verkrijgen op het gebied van benzine, auto-accessoires onderhoudsmiddelen, autobanden en autoverzekeringen. Voorts heeft de ANAC voor haar leden een reizenprogramma opgesteld, voor reizen met eigen auto of per vliegrei zen, ook tegen gereduceerd tarief. Informatie wordt gegeven via het verenigingsorgaan „De Carrosse". Hier in worden de ANAC-activiteiten gepu bliceerd. Belangstellenden voor de Vee nendaalse afdeling van de ANAC, kun nen informaties inwinnen en zich opge ven voor een lidmaatschap voor slechts 5,- per jaar met hier aan verbonden een éénmalig inschrijfgeld van 2.50. bij de heer K. Ploeger, Westersingel 13. Veenendaal. Tel. 12828. VEENENDAAL De biljarters van DOG hebben met het behalen van de driebanden titel in hun district een bij zonder succesvol seizoen afgesloten. De DOG'ers die dit jaar voor het eerst deelnamen aan wedstrijden in KNVB- verband behaalde fraaie klasseringen niet het minst dank z(j hun onver flauwde clubliefde, die ook nu na het beëindigen van de bondscompetitie tot uiting komt in een trouw bezoek van de leden aan de wekelykse club avond. De drie-bandentitel in het district werd vorige week behaald dank zij een klinkende 70 zege van het DOG-drie- bandenteam op Hertog B. uit Scherpen- zeel. Het eerste team bezet in de eind rangschikking de tweede plaats, het tweede team werd derde en de derde uitgave ging met de hoogste eer strij ken. Tenslotte werd nog het persoonlijk kampioenschap van het district 2e klas se in de wacht gesleept. Het spelen in de bondscompetitie is overigens niet de enige activiteit van DOG. De vereniging introduceerde daarnaast het wedstrijdbiljarten voor bejaarden. Iedere woensdagmiddag kan men in „De Ouwe Grens" een aantal bejaarden rond het groene laken aan treffen en dit heeft geleid tot een treffen tussen de Rhenense en Veenen daalse bejaarden. De Veenendaalse aow'ers speelden vorige week op eigen terrein tegen hun leeftijdsgenoten uit de Cunerastad. Na een spannende strijd werden de punten broederlijk gedeeld (88), waarbij in beide kampen behoorlijke moyennes werden bereikt. De Rhenense biljarters hebben hun domicilie in „de Driehoek" en de eigenaren van beide horecabe drijven hebben voor dit duel gezamen lijk een wisselbeker beschikbaar ge steld. De return vindt morgen, donder dagavond in Rhenen plaats, waar de beslissing valt in welke prijzenkast de beker terecht komt. Voor DOG werd vorige week punten- winst behaald door de heren A. Bud ding, J. Rijswijk, A. Collee en D. J. van Barneveld. Voor „Driehoek" wonnen de heren Baars. Van de Berg. Overwil en G. van Setten. Gezien het resultaat van vorige week kunnen de DOG'ers oude stijl, morgen avond op een trouwe supporterschare rekenen.

De Vallei | 1970 | | pagina 3