Schooljeugd en straatjeugd I 0 .1+11 1 j J 0 j 1 jjirecte betrokkenheid kost gemeenschap veel geld Rijke en troostvolle jeugd kan nog spelen is erg belangrijk Echteld wil natuur gebied beschermen Enige vrouwelijke lijsttrekker in Rhenen Noodlokalen voor openhaar onderwij Streng politietoezicht op vandalisme s Partijen in Echteld komen met oude wensen Gastbeiaardiers bespelen carillon Cuneratoren Herijk maten en gewichten erdovende middelen voor N.P.B. Dame gewond naar ziekenhuis» Verjongd team van ,Veeneiidaal' tegen militair elftal uit Ede VEILING ZALTBOMMEL Sportief Ingen H.G.O. zorgde voor meisje uit Biafra Splinterpartijen missen ideële achtergrond LAPMIDDEL PRIKKELDRAAD BURGERLIJKE STAND LEERSUM Vragenlijsten Belangen V. V.U.-kamerlid in Leersum WOENSDAG 27 MEI 1970 LEERSUM Zorg om en zorg voor de jeugd stond gisteravond centraal in de Leersunise gemeenteraad. De zorg voor de jeugd manifesteerde zich bij de be handeling van de door het college van B. en W. samengestelde onderwijsnota, waarin de raad onder meer voorzieningen aan de hand werden gedaan om een ehid te maken aan de miserabele huisvesting van de openbare lagere Juliana- school. Het college stelde in de nota voor ten behoeve van het openbaar on derwijs een noodlokaal te bouwen ten zuiden van de Rijksstraatweg. De raad maakte er twee van. ondanks de waarschuwing van de voorzitter dat dit zal leiden tot belastingverhoging. Zorg om de jeugd werd ter sprake gebracht door wethouder Schapenk, die het maar een droevige zaak vond. dat de kostbare groenvoorzieningen die van gemeentewege zijn aangebracht langs de straten bij de Nieuwesteeg mikpunt zijn van vernielzuchtige jeugd. De burgemeester mevrouw sMacob-des Bouvrie stelde streng politietoezicht in het vooruitzicht. De heer Benink gebruikte de onder wijsnota als kapstok om zijn grieven naar voren te brengen over de huisves ting van het openbaar onderwijs in Leersum. Hij was van mening dat de situatie waarin dit onderwijs verkeert zowel kwantitatief als kwalitatief maar schril afsteekt bij de huisvesting van het bijzonder onderwijs. „Ik vraag me af, waar zijn we in Leersum mee bezig, als ik zie dat bij het openbaar onderwijs 240 kinderen in acht lokalen zijn ondergebracht, terwijl het bijzon der onderwijs 11 lokalen ten dienste staan voor het onderbrengen van 280 leerlingen. Het voorstel \*an het. college om tege lijk met de splitsing van de eerste klas- V* ET HOU DER SCHAP ENK droevige zaak sen bij de Julianaschool een noodlokaal te bouwen ten zuiden van de Rijks straatweg, vond hij maar een lapmid del. „Als het een geldkwestie is, moeten we de 11.000,- die nodig zijn voor de bouw van twee. kamertjes ten dienste van de gemeentelijke administratie maar voor de scholenbouw gebruiken", zo stelde hij voor. Hij bepleitte de bouw van twee noodlokalen ten zuiden van de Rijksstraatweg. Zijn fractiegenoot, de heer Slijkhuis, ging nog verder en wilde er drie. De voorzitter wees de raad er op. dat RHENEN Ook deze zomer zullen weer enkele gastbeiaardiers concerten geven op het carillon in de Cuneratoren. Het zijn W. Franken uit Amersfoort, J. H. van Alphen uit Culemborg, A. van Ooik uit Zeist en H. Herzog uit 's-Gra- venhage. Zij concerteren op respectievelijk vrijdag 26 juni, vrijdag 3 juli, vrijdag 10 juli en dinsdag 21 juli, telkens van half acht tot half negen. De beiaard in de Cuneratoren bestaat uit 47 klokken met als zwaarste de C-klok, die 2200 kg weegt. LEERSUM Burgemeester en wet houders van Leersum delen mede, dat voor de keuring van maten, gewichten en werktuigen op maandag 1 juni 1970 zitting zal worden gehouden in het ach terzaaltje van het café-restaurant „Het Wapen van Leersum". Rijksstraatweg 54 te Leersum, van 13.30 uur tot 16.30 uur. Aan de herijkplichtigen zullen dooi de dienst van het IJkwezen zoveel als mogelijk is oproepingen worden toege zonden, vermeldende plaats en tijdstip voor de aanbieding ter herkeuring van de maten, gewichten en meetwerktui gen. Er wordt uitdrukkelijk op gewe zen. dat de verplichting tot herkeuring blijft bestaan, ook al wordt geen op roeping ontvangen. De maten, gewichten en meetwerk tuigen moeten vóór 1 oktober 1970 ge stempeld zijn met de hoofdletter „E" in fantasievorm. Bij verzuim of verhindering om van de zitting gebruik te maken, bestaat nog gelegenheid tot herkeuring aan het IJkkantoor Utrecht, gevestigd Springweg 7 te Utrecht, op iedere woensdag \^jn 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Voor de herkeuring van maten, ge wichten en meetwerktuigen is keurloon en voor de justering van gewichten justeerloon verschuldigd, dal bij het weer in ontvangst nemen der voorwer pen moet worden voldaan. bouw van veel noodlokalen wel eens tol gevolg kan hebben dal de overheid hierin aanleiding ziel de afgifte van vergunningen voor de bouw van per manente lokalen afremt. Bovendien hield zij de raad voor ogen dat scholen bouw onggetwfjfeld belastingverhoging tot gevolg zal hebben. Voor de finan ciering en dekking van de lasten stelde zij de raad in een van de eerstvolgende vergaderingen een voorstel in het voor uitzicht. Anderzijds vertelde d"e burge meester de raad dal de staatssecretaris van onderwijs over de I^eersumse on derwijssituatie is ingelicht. De heer Benink geloofde nog niet zo erg, dat de bouw van noodlokalen per manente voorzieningen zal afrem men. ..Het kan me niet schelen waar het geld vandaan komt, zoals het nu is kan het niet blijven", aldus het VVD- raadslid. Ool$/ wethouder Schapenk voelde wel voor de bouw van twee noodlokalen. „Geen drie, want dan wordt het risoco van afremmen te groot en bovendien gaat het dan ruiken naar een stuk kapi taalsvernietiging". aldus de wethouder. Uiteindelijk kon de hele raad zich met de bouw van twee noodlokalen verenigen, terloops adviseerde de heer Slijkhuis het college moeite te doen om lokalen te huren waardoor ook belas tingverhoging buiten de deur gehouden zou kunnen worden. Over het vandalisme; in de omgeving van de Veldlaan vertelde wethouder Schapenk: „Aan het kostbare pootgoed is al voor duizenden gulden schade toe gebracht. Van gemeentewege hebben we het beschermd door er op geringe hoogte prikkeldraad in aan te brengen, maar toen regende het klachten van verontruste ouders. Het prikkeldraad werd vervangen door glad draad, maar lat is niet effectief gebleken". Mevt. Roelofs-Ploeg (PvdA) interum- Peerde de wethouder door op te merken dat er toch speelruimte voor de kinde- W. F. BENINK (V.V.D.) zo kan 't niet langer ren moet overblijven en dat die in ge vaar wordt gebracht door beplanting en d ra ad ve rsperringen „Als ik uit Rotterdam of Amsterdam in Leersum terugkom en ik zie de rij ke en troostvolle kinderen hier spe len, dan valt dat hier nog wel mee", aldus de wethouder. De voorzitter vulde de wethouder aan door op te merken dat de vernielingen niet alleen op rekening van de jeugd geschreven kunnen worden, maar dat ook veel schade wordt toegebracht door loslopende honden en door ouderen die een „binnend'oortje" nemen om zo gau wer bij de weg te komen. Er zal een circulaire aan de bewoners worden ge zonden met het dringende verzoek de aanplant te ontzien en de politie krijgt opdracht streng toezich' te houden. Eerder in de vergadering had de heer Benink- verzocht te worden geïnfor meerd over de samenstelling van het bestuur van het bejaardencentrum. Bij hem leefde de indruk dat die nogal eenzijdig is. De voorzitter beloofde hem er in de volgende raadsvergadering, die voor 24 juni in de agenda werd geno teerd, op te zullen terugkomen. Geboren: Danny, z.v. W. Bakhuizen en W. G. Meerbeek. Ondertrouwd: R. E. Sleeswijk, 19 jr. en M. H. D. Attevelt, 19 jr. (Wouden- berg). Overleden: te Utrecht: J. J. van der Horst, 82 jr. wed. van C. G. Muller; J. Doornenbal, 84 jr,. geh. met H. van Dam. Vertrokken: Mej. J. C. M. van der Tol, Hoogstraat 8 naar Australië; Dhr. A. Oosterbeek. Pomplaan 6 naar Wou denberg; Mej. M. M. M. van Lier, Hoog straat 8 naar Deventer; Mevr. G. Rebel. Blaauwendraat, Groep 14 naar Veenen- daal; Mej. K. A. Romijn, MC Verloop- weg 78 naar Weststellingwerf; Dhr. H. Wielhouwer, Hittekamp 14 naar Haar lem; Dhr. J. van Doom, de Uitweg 6 naar Utrecht; Dhr. G. A. W. van Dalen. Majoorsweg 1 naar Ridderkerk; Mej. J. S. van der Velde. Hoogstraat 8 naar Schiedam. KESTEREN De dames van de Ne derlandse Plattelands Vrouwenbond hebben deze week de heer Huisman uit Arnhem beluisterd, die sprak over het gebruik van verdovende middelen. Zeker tien procent van alle Neder landse huisvrouwen, aldus de spreker, nuttigt verdovende middelen in de vorm van slaaptabletten. Voor de joh- geren ligt dit percentage op vier pro cent. De eerstvolgende vergadering wordt gehouden op 22 juni. Dan zal de heer Pieters een reisbeschrijving met dia's over Egypte geven. Op 18 juni wordt een excursie geor ganiseerd naar het J. P. Thijssenpark, te Amstelveen, dat vooral voor tuin- liefhebbers het nodige te bieden heeft. Op 20 augustus wordt een excursie gemaakt naar Arnhem, onder het motto ..Ken Uw hoofdstad"'. RHENEN Dal de politiek een vrouw echt niet onberoerd laat, blijkt wel uit het feit dat in Rhenen de partij D'66/PPR een vrouwelijke lijstaanvoerder heeft. Met groot en thousiasme houdt mevrouw I. E. Clous-Veen zich bezig met gemeen tepolitiek. Nu haar 5 kinderen vol wassen zijn, vindt zij genoeg tijd om naast haar andere interesses tijd te spendaren aan de partij-activiteiten. In haar vriendelijk en smaakvol in gericht huis zijn sporen te vinden van de te houden verkiezingscam pagnes. Stapels gemeenteprogram ma "s en vragenlijsten zijn duidelijke tekenen van een levendigheid in haar werk._ In dp twee jaar dat mevrouw Clous in Rhenen woont, heeft haar brede belangstelling geleid tot een nauwe betrokkenheid bij de ge meentebelangen. „Het is helemaal geen belemmering, dat ik pas twee jaar in Rhenen woon en nu lijstaan- voerster ben. Integendeel. Doordat er altijd wel verwikkelingen kunnen bestaan, wanneer men ergens langs woont en er een wrevel aanwezig kan zijn, voel ik me er niet zo nauw bij betrokken. Dat mag altijd wel als een voordeel beschouwd worden". Het valt haar op, dat in haar eigen groepering veel jonge mensen zitten. ..Het liefst zie ik juist de jongeren op de wat belangrijke, plaatsen. Een handicap is vaak. dat zij veelal in conflict komen met hun beroeps werkzaamheden. Dat is wel erg jam mer". Ik moet zeggen dat de samenwer king tussen D'66 en PPR zeer vruchtbaar is. PPR stelt zich direct op aangaande beleidskwesties, on geacht hun religieuze binding. De gerichtheid van de PPR gaat meer uit naar de activering van de burge rij. Zij moeten ook invloed kunnen hebben op de gang van zaken van het gemeentebestuur", zo meent me vrouw Clous. Mevr. Roelofs-Ploeg P.v.d.A behoud speelruimte VEENENDAAL De 46-jarige mevr. H. M. S. uit Rhenen werd dinsdag op de Cuneraweg aangereden door een zand- auto. De chauffeur verleende geen voor rang aan de bromfietsende dame, die met inwendige kneuzingen en schaaf wonden naar het Julianaziekenhuis moest worden overgebracht. VEENENDAAL Het voetbalseizoen 1969/1970 is nog niaar nauwelijks be ëindigd of het eerste team van de voet balvereniging „Veenendaal" gaat zich al prepareren op het nieuwe seizoen. Dat gebeurt morgen, donderdagavond, als een verjongd Veenendaal-team, waarin de verschillende nieuwe aanwin sten in actie te zien zijn, de strijd aan bindt met een militair elftal uit Ede. De militaire formatie bevat een aantal spelers uit het betaalde voetbal zoals Kleinjan van Sparta. De wedstrijd die gespeeld wordt op het terrein Salaman der begint om 19.00 uur. We zien tegenwoordig in veel tuin tjes een kleinere of grotere vijver. Natuurlijk moet zo'n vijvertje dan ook beplant zijn met diverse water planten, die er te kust en te keur bij kwekers zijn. Ook waterlelies mo gen in zo'n vijver niet ontbreken, indien de diepte althans niet minder dan 50 cm is. Is de diepte minder, plant er dan geen waterlelie in, dan is daar weinig succes mee te beha len. Ze lijden dan zeer zeker een kwijnend bestaan. Dus de diepte van de vijver moet boven een halve meter zijn. Het planten van waterlelies gaat wat eigenaardig in zijn werk. Hel gaat niet aan om de vijver leeg te laten lopen voor het planten van een paar waterlelies, maar dat is ook niet no dig. Men plant in een mandje, dat beslist niet nieuw behoeft te zijn. In een oude mand gaat het heel goed. De mand wordt met bagger gevuld en daarna wordt de waterlelie er in geplant. Met enkele bakstenen wordt het geheel verzwaard, waar door het hele geval direct naar de bodem zinkt. Op die plaats moet roora/ een beetje bagger zijn aan gebracht. Er zijn een massa mooie waterlelies, met gele, rode, rose en lila bloe men, terwijl er ook witbloeiende soorten zijn die het uitplanten waard zijn. Aan de rand van het vijvertje kan men enkele planten aanbrengen die van vochtige grond houden, o.a. Caltha palustrus plena (dubbele Dotterbloem)hoogte 15 cm., geeft prachtige goudgele bloe men in het voorjaar, Astilba japoni- ca lybrida Duitsland, sneeuwwit.: Astilbe japonica Koblenz, rood: As- tilbe hybrida R'jnland, karmijnro- se, etc. etc. Afrikaantjes worden veel in de tuin tjes geplant. Geen wonder, want ze bloeien bijna de gehele zomer. Het zijn tevens gemakkelijke planten, men kan ze nog in volle bloei ver planten, wanneer met zorgt voor een behoorlijke wortelkluit. Er is nu wel plaats gekomen in de tuin, doordat verschillende bloembollen zijn uitgebloeid en dus opgenomen moeten worden. Op zulke lege plaatsen kan men nu de Afrikaan tjes in verschillende soorten zetten. Verschillende zomerbloeiers kan men nu op de leeggekomen plekken uit planten. De knol begonia's, die reeds in kistjes te spruiten waren gelegd, kunnen nu in de volle grond van de tuin geplant worden. Knol begonia's mogen niet in de volle zon staan, het beste is een licht scha duwplekje. Ze vragen humusrijke grond, zodat doorspitten van wat oude koemest zeer aan te bevelen is. Ook kan men een laagje fijne turfmolm over de grond strooien, bij het planten zakt de turfmolm dan wel bij de wortels. Er kunnen nu wel tomatenplanten bij een kweker worden gekocht, die in de volle grond worden uitgeplant Vraagt om vollegrondsoorten, want aan kastomaten heeft men in de tuin niets. Plant ze op een zonnige plaats, het beste is tegen een schut ting of zuidmuur, doch het kan ook wel op een andere plaats. Hoofd zaak is, dat de plaats goed zonnig is en de grond rijk bemest. Plant de tomatenplanten op een onderlinge afstand van een halve meter. Na het uitplanten worden er^stokken bij de planten gezet, waaraan ze later gebonden worden. In deze tijd van het jaar kunnen vruchtbomen, vooral indien ze te gen het huis geplant staan, nogal eens last van de droogte krijgen. Ook tegen muren kunnen ze het te kwaad krijgen. Wordt er nu niet voor voldoende water gezorgd, dan heeft men heel veel kans, dat over een tijdje de kleine vruchtjes voor een groot gedeelte afvallen. Is er gebrek aan water, gooi dan een paar emmers water bij zo'n boom, doch doe dat zo, dat het water niet allemaal Wegloopt. Bij aanhoudende droogte moet dat na enkele dagen herhaald worden. Dit geldt ook voor de druif die tegen het huis aange plant staat. Verschillende klimplanten vormen nu nieuwe scheuten, die nu aangebon den moeten worden. Laat men die scheuten slingeren, dan waaien deze geheel los en men beloopt de kans dat ze verloren gaan. Bindt dus de nieuwgevormde scheuten ge regeld aan. De balkonbakken, bloembakken, tuin- razen, etc. kunnen nu beplant wor den. Meestal worden de planten aangekocht bij de bloemist. Beplant men zelf de bak of vaas, maak de aarde dan goed vochtig en begiet ook de planten zelf eerst behoorlijk. Indien de potkluit door en door nat is, kan de plant zonder ongelukken uit de pot geklopt worden. Is de pot grond daarentegen droog, dan blij ven de wortels aan de binnenkant van de pot zitten en rolt de hele kluit uit elkaar, waarna de plant wel weggegooid kan worden, vooral wanneer dat gebeurt bij Geranium pelargonium Een schitterende tuinplant, die men nu in pot gekweekt bij een bloemist kan kopen is ongetwijfeld de Canna of Indisch bloemriet. Ze verlangt een zonnige beschutte plaats en vraagt zeer voedzame grond. Men kan ze in verschillende tinten krij gen, de rode Canna is wel het mooist. Ook de soorten met bruine bladeren zijn erg mooi. A itwoord aan abonnee mevr. J. C. v. d. M.- de R. Men moet Judaspen ning, die zulke mooie zilveren schijfjes heeft, nooit zaaien op een plekje in de volle zon. Dat is de fout geweest. Zaai op een schaduwrijk plekje. Na het zaaien het gezaaide afdekken met een dun laagje grond, vooral niet te dik afdekken, daarna goed vochtig houden. Zijn de plan tjes zo groot, dat ze verplant kun nen worden, dan worden ze op de voor hen bestemde plaats uitge plant.. Ze doen het heel goed tussen heesterbosjes. De Judaspenning wordt dus nu gezaaid en bloeit eerst het volgend jaar. E. J. GRIJSEN- RHENEN. Huis aan huis zijn er vragenlijsten verspreid, waarin men over diverse zaken zijn mening mocht geven. Herin werd aan de orde gesteld: het woningbeleid, de ontspanningsmoge lijkheden voor bejaarden en jeugd, de inschakeling van de publieke tri bune tijdens de rondvraag bij een raadsvergadering. „Met deze vorm van enquête heb ben wij de burgerij direct willen be naderen om haar ook een kans van inspraak te geven. De uitslag ervan komt namelijk dan ten goede aan de gemeente zelf. Wij willen als groepering vooral het accent leggen op het luisteren naar de bevolking. Het is niet de be doeling om al te hard van stapel te lopen. Eerst oriënteren en dan pas te werk gaan is doeltreffender". Mevrouw Clous betreurt het dat in Rhenen de doorstroming slechts ge ring is. Over Eist laat zij graag het echtpaar Griffioen aan het woord dat ook voorkomt op de D'66/PPR lijst. Mevrouw Griffioen- Bos bezet de 4de plaats en haar man de 8ste plaats. Er doen zich nijpende problemen voor in Eist omtrent sportgelegen- heid en ontspanningsmogelijkheden voor de jeugd. Het is vooral de kwestie van het Openbaar Lager Onderwijs, die het echtpaar een doorn in het oog is. „Door de ongelukkige ligging van de school valt er een verloop te bespeu ren van het leerlingenaantal. Verbe tering van de huidige onderwijsom- standigheden zou geen overbodi ge luxe zijn", zo meent de heer Griffioen. Over de samenwerking van de groepering is het echtpaar Griffioen tevreden. „Wij willen de mensen zelf activeren en bewust maken in hun standpuntbepaling". Mevrouw Clous vindt het opval- lend, dat er een grote afstand be staat tussen het gemeentebestuur en de inwoners, hoewel dit niet speci fiek voor Rhenen geldt. Op onder wijsgebied liggen grote problemen, en op het gebied van recreatie en cultuur zijn er weinjg mogelijkheden. „Wel wil ik met nadruk zeggen, dat het instellen van werkgroepen bij zonder belangrijk is. Zij kunnen de functie vervullen van klankbord voor de bevolking. Met de voor de deur staande ver kiezingen wordt het een toch wel boeiende zaak voor de groepering van mevrouw Clous. Zij blijft zich tot de verkiezingsdag inzetten voor haar partij als lijstaanvoerster. Nogmaals herhaalt zij wat zij het belangrijkste vindt: „Ik ben en blijf er voor, dat het een praktisch beleid moet zijn dat we moeten voeren. Zo wel het luisteren naar de bevolking als wel haar inspraak geven. Zo verkrijgt men pas een directe be trokkenheid bij de problemen. Dat is eigenlijk mijn pragmatisme." ECHTELD Donderdagavond komt de raad van Echteld bijeen, om een agenda van 17 punten af te werken. Het voornaamste voorstel is het nemen van een voorbereidingsbesluit, ter be scherming van natuurgebieden. Met deze in de gemeente Echteld liggende natuurgebieden worden in hoofdzaak bedoeld de in de Eldikse hoek liggende wielen. Ook in Echteld en IJzendoorn zijn enkele van deze plaatsen, die dan voor eventuele be stemmingsplannen beschermd moeten blijven. Een ander belangrijk punt is het aankopen van grond in het dorp Echteld voor het bouwen van bejaar denwoningen. Verder komen er nog en kele onderwijszaken aan de orde. zoals het benoemen van een zesde leerkracht aan de J. A. Houtkoperschool te Och- ten, het benoemen in vaste dienst als kleuterleidster te IJzendoorn van mej. M. Mathijssen en het eervol ontslag verlenen als kleuterleidster aan me vrouw C. A. M. Schelling-de Haas te Echteld. Andere punten zijn nog het verbete ren van het kruispunt Molenstraat-Kei zerstraat te IJzendoorn en het aanko pen van grond voor de aanleg van een kinderspeelplaats in Ochten-Noord. Coöperatieve Veilingsvereniging Zalt- bommel Omstreken Prijsbericht van maandag 25 mei 1970: KASAARDBEIEN: AE 77-126: A 71-87; B 69-88; Onges. 74-96 per doosje van 200 gram. GROENTEN: Asperges 431 per kg; prei All 13-21 per kg; rabarber 9-17 per kg; sla I 24- 32 per stuk; spinazie I 50-51 per kg. FRUIT: Golden Delicious IT 80/85 48-55. II 75 80 36-46. II 70'75 33-42. II 65 70 25- 33, II 70/80 38-39 per kg: Goudreinette II 60 65 21-24: II 75- 85 34-37 per kg; Jo nathan I 80 85 58, I 75 80 46-52. I 70 75 47-49, I 65 70 37-38. I 60 65 25-26. II 70/75 38-40 per kg; Conference II 60 70 95-97 per kg. ECHTELD Uit de vele verkiezings folders die in de gemeente Echteld in de brievenbus worden gestopt, blijkt dat er een grote overeenstemming is. Eigenlijk is er niets nieuws onder de zon en de politieke leiders doen niet veel meer dan een programma te pre senteren dat in de (oude) Echteldse raad al vele malen is besproken. Zo wordt er geijverd voor een nieuwe school te IJ zendoorn; het bouwen van woningwet woningen in Echteld en IJzendoorn en een nieuw sportterrein voor de VV Ech teld als hel huidige i.v.m. de aanleg van de brugweg moet verdwijnen. Alle politieke partijen leggen vooral de na druk op het bouwen van een dorpshuis te Echteld, al praten sommige over een goede vergaderruimte. Niettemin belo ven het spannende verkiezingen te wor den, want er zijn met minde, dan acht lijsten ingediend. INGEN De PV Sportief hield een wedvlucht vanaf Tergnier (300 km). De uitslag was als volgt: M. Diteweig, 1, 3. 8. 35, 36, 39; J. J. Verseyeld, 2, 7. 34; B. v. Eek, 4, 23. 30; A. v. 'Ledden, 13. 15, 20, 32; Briene v. Ingen, 8. 17, «1. 27; H. v. Esterik. 9. 18. 25, 29; G. J. Verseveld. 10. 12. 33; G .J. v. Baaren, 11. 28. 31: C. Briene, 14. 28; T. G. Briene 16. 24. 37; C. v. Ingen, 19. 22; P. v. Ewijk, 26; Joh. v. Zetten, 40. ARNHEM Cecilia Nwesu uit Amairi in Biafra, vijf jaar oud, is dank zij de Gelderse muziekliefhebbers een jaar lang goed verzorgd. Dank zij de liefhebbers, maar vooral dank zij de vereniging van orkestleden van Het Gelders Orkest, die een benefietconcert organiseerden, dat 4235 gulden op bracht. Het meisje verblijft nu in een kamp van Terre des Hommes in Gabon, maar ze zou het liefst zo gauw mogelijk te rug willen naar haar broertjes en zus jes. die ze al lange tijd niet heeft ge zien. LEERSUM De heer R. Zegering Hadders, 30 jaar lang gemeenteraadslid van de gemeente Emmen, Tweede-Ka merlid, sprak in Leersum voor de afde lingen Leersum. Maarn-Maarsbergen en Doorn van de VVD over 'Waarom libe ralen in de gemeenteraad". In een boeiend betoog bracht hij o.a. naar voren dat splintergroeperingen zonder idieële achtergrond in Nederland blijkens ervaring de door deze groepe ringen voorgenomen pragmatische poli tiek nimmer uitvoeren. Mede hierdoor, aldus de heer Zegering Hadders, gaan deze belangen-gemeenschappen in Ne derlandse gemeenteraden doorgaans in rook op. De heer Ir. van der Vegt, be stuurslid van de afdeling Leersum, zet te uiteen dat de volkswoningbouw nog steeds in het slop verkeert. Na afloop van het betoog van de heer Zegering Hadders was er gelegenheid tot het stellen van vragen aan de spreker en gemeenteraadsleden van de drie orga niserende afdelingen.

De Vallei | 1970 | | pagina 5