Eerste stap op weg naar de genezing van astmalijders Nederlandse artsen blijven argwanend Verhaal bepaalt film succes van op tv in V.S. VPR 0-tv herhaalt 4 toppers Mensen kort voor hun topprestaties Prins Claus vanavond in „Persoonlijk" Biometeoroloog dr. S. W. Tromp noemt zijn drukkamer: I Leraar van Nasser Heer Bommel en de Blijd- scbapper Voordracht Internationaal Cognac voor de dames Omroep 2000 vraagt zendtijd aan „collega's" TV-serie Floris beïnvloedde bezoek aan Muiderslot Vanavond „Het publiek wacht...* programmaos MORGEN TELEVISIE MARTEN TOONDER STRIP TELEVISIE RADIO fü: mam WOENSDAG 27 MEI 1970 OEGSTGEEST „Een eerste stap op weg naar een echte methode voor het genezen van bepaalde vormen van ast ma, die tot voor kort ongeneeslijk schenen". Zo beschreef twee jaar geleden dr. S. W. Tromp, die zichzelf biometeoro loog noemt, de door hem toegepaste behandeling van astmapatiënten in een drukkamer, waarin bij benadering de weersomstandigheden in het hoogge bergte kunnen worden nagebootst. De ervaringen van de laatste tijd hebben dat optimisme onaangetast gelaten. Biometeorologie, een weinig bekende en nog niet algemeen erkende tak van wetenschap, Is de leer van de invloed van weer en klimaat op alle vormen van leven. „Het voorschrijven van medicijnen aan astmapatiënten", zegt dr. Tromp, „werkt genezing niet in de hand. Die middelen heffen de klachten van de patiënt slechts tijdelijk op". Hij voegt er nog aan toe. dat die middelen nog als nadelige bijwerking hebben, dat zij bij jonge astmapatiënten de groei kunnen remmen. Dr. Tromp betreurt het, dat zoveel Nederlandse artsen, hoewel zij weten dat de meeste astmalijders zeer scherp reageren op het omslaan van het weer, argwanend blijven staan tegenover we tenschappelijk onderzoek naar de in vloeden van weer en klimaat op ziekten van de luchtwegen, zoals astma en bronchitis. Over de resultaten van de behande ling van astmapatiënten in klimaatka mers in het Academisch Ziekenhuis te Leiden, het Havenziekenhuis te Rotter dam en daarna in zijn eigen instituut voor biometeorologisch onderzoek in Leideh,* heeft dr. Tromp onlangs iets meegedeeld in een lezing in New York. De voordracht, gehouden in een in ternationale conferentie over milieu en maatschappij in verandering, bestreek het gehele terrein van de biometeorolo gie. Het spijt dr. Tromp, dat van de in houd van zijn voordracht maar één on derdeel, in een bericht van een Ameri kaans persbureau over de Atlantische Oceaan is gekomen. Vooral omdat hem gevolgtrekkingen werden toegeschre ven, die door anderen waren gemaakt. Dat bericht was in hoofdzaak gewijd aan onderzoek naar een mogelijk ver band tussen gebrek aan vitamine-C tij dens een zwangerschap in de winter en de kans, dat de aanstaande moeder daardoor een schizofreen kind ter we reld zou kunnen brengen. 4 Dr. S. W. Tromp (61) studeerde in t 1 1932 in Leiden af als geoloog. Tot de 4 tweede wereldoorlog was hij als geoloog in dienst van oliemaatschap- PÜen in Nederlands-Indië en het k en Midden-Oosten. In de tweede we- reldoorlog was hij verbonden aan d« Nederlandse sectie van het hoofd- kwartier van generaal Douglas MacArthur. Van 1947-1950 was hij hoogleraar aan de universiteit van Cairo en tel- de toen onder zijn geologiestudenten ook Gamal Abdel Nasser, het tegen- woordige staatshoofd van Egypte. Na zijn vertrek uit Cairo was hij enige jaren geologisch adviseur van t de lino in Midden-Amerika, het Midden-Oosten en Afghanistan. Dr. Tromp keerde in 1955 naar ons land terug en ging zich toen specia- liseren in de biometeorologie, waar- voor hij sedert het einde van tweede wereldoorlog steeds meer belangstel- ling had gekregen. In 1964 gaf het Wereldvenster in Baarn zijn boekje De invloed van weer en klimaat op de gezonde en zieke mens uit dat hij voor een groot publiek had geschreven. Op zijn naam staan verscheidene tientallen t wetenschappelijke publikaties over biometeorologie. Inderdaad heeft dr. Tromp in New York dat onderzoek, verricht door de Nederlandse psychiater De Sauvage Nolting op grond van Nederlandse en Britse gegevens, genoemd. Ook heeft hij melding gemaakt van onderzoek in ons land en elders in de wereld naar een mogelijk verband tussen ge boorteplaats en maand en het voorko men van kanker, maar er met nadruk op gewezen dat dat onderzoek nog lang niet is afgerond. Aan uitspraken over onderzoek naar een mogelijk verband tussen geboorte maand en het voorkomen van suiker ziekte, waagt dr. Tromp zich in zijn studeerkamer in Oegstgeest ook liever niet. Dat onderzoek is ook nog lang niet afgesloten. Hij maakt daarbij gebruik van uitvoerige gegevens over 25.000 sui kerzieken in ons land. Met occulte zaken, zoals astrologie, heeft het werk van dr. Tromp hoege naamd niets te maken. Dr. Tromp zoekt naar invloeden, zowel op de lange als de korte termijn, van weer en klimaat op de gezondheid van mens, dier en plant. Hij werkt uitsluitend met meetbare ge gevens en zou die gegevens het liefst in zo groot mogelijke hoeveelheden uit de gehele wereld binnenkrijgen. Dr. S. W. Tromp by z(jn drukkamer, waarin bij benadering de weersom standigheden in het hooggebergte kun nen worden nagebootst. Mede met het oog op een wereldom vattende verzameling van biometeoro- logische gegevens richtte dr. Tromp in 1956 het Internationale genootschap voor biometeorologie op. Dat heeft thans ongeveer zeshonderd leden in 54 landen. Onder de leden zijn vele hoog leraren. Al heeft dr. Tromp in ons land me dewerking van enkele hoogleraren, van sommige psychiaters en van genees heer-directeuren van enkele astmacen tra, voor de financiering van zijn insti tuut in Oegstgeest is hij geheel aange wezen op subsidies van grote filantro pische stichtingen in de Verenigde Sta ten. „Astmapatiënten behandelen wij in de drukkamer gratis", zegt dr. Tromp. Dat gratis behandelen zou niet mogelijk zijn, indien zijn instituut niet geheel op buitenlandse subsidies dreef. De Nederlandse ziekenfondsen er kennen zijn behandelingsmethode voor astmapatiënten niet. Dat wijt dr. Tromp aan de argwanende houding van de of ficiële geneeskunde. „Ik 'ben geen me dicus", zegt hij, „en ik spiegel dat de NEW YORK Een film die op de tv wordt vertoond heeft de grootste kans op succes als zij: 1. Elvis Presley als ster heeft, 2. een Komedy of een drama te, 3. in kleur is en 4. langer duurt dan twee uur. Dit is de conclusie van een studie die de firma J. Walter Thomp son heeft gemaakt van tussen septem ber 1961 en september 1969 op de TV vertoonde films. In die periode trad Elvis Presley op in zeven hoog genoteerde films, bijna twee keer zoveel als zijn naaste concur renten, Rock Hudson en Doris Day, met elk vier keer een film. John Wayne, Cary Grant, Jerry Le wis, Jack Lemmon en Shirley Maclaine hadden elk driemaal een optreden in •en tv-film. Komedie en drama waren gelijk met elk 24 hooggenoteerde films, maar de komedie was lichtelijk voor in percen tage. Drama verdrong echter komedie volledig uit de top-tien. Science-fiction en Biografie deden het 't slechtst van alle soorten films, met voor elk slechts twee die een hoger cijfer kregen dan 25. Kleur helpt, maar is niet zo'n grote factor als het verhaal en de ster ren. Omdat vrouwen meer kijken dan mannen overtreffen de mannelijke sterren de vrouwelijke in populariteit met vijf tegen een. Vrouwen hebben eerder een favoriet en .slaan geen film over waarin hij optreedt. De tien topfilms voor de periode zijn: The Birds, Bridge on the River Kwai, Cat on a hot tin roof, Great Escape deel 2, McClintock, Great Escape deel 1, The Robe, Lilies of the field, Your Cheatin' heart en Something of value. MADRID Spaanse modellen mogen voortaan voor t.v. reclame cognac drin ken, maar alleen als de meisjes boven de 21 zijn. In een land war de kinde ren gewoonlijk van hun 12de jaar af wijn drinken, had de regering het tot nu toe ongepast geacht dat vrouwen in het openbaar genoten van het bouquet van een goede cognac. De in Nijmegen gevestigde Om- roep 2000 heeft aan alle bestaande t j omroepen het verzoek gericht drie uur radio, en één uur t.v.-zendtijd y 4 per week beschikbaar te stellen aan Omroep 2000. y 4 Het verzoek werd gedaan nadat de Omroepraad had gevraagd cxf de doelstellingen van Omroep 2000 niet y 4 verwezenlijkt konden worden via één der bestaande omroepen. y 4 Omroep 2000 probeerde enige tijd J geleden zendtijd te krijgen door via 4 een ledenwerfactie de benodigde 15.000 leden bijeen te krijgen. Dit lukte echter niet, omdat een groot y 4 gedeelte van de ruim 11.000 leden 4 (voor het merendeel scholieren en y 4 werkende jongeren) niet zoals de wet vereist, luister- en kijkgeld be- 4 talen. 4 astmapatiënten die bij mij komen, ook 'niet voor". De behandeling van astmapatiënten in de drukkamer van dr. Tromp in het Academisch Ziekenhuis in Leiden ein digde in 1967, na een praktijk van ver scheidene jaren, toen de hoogleraar die daarmee had ingestemd, was overleden. Diens opvolger geloofde er niet in. Twee jaren bracht dr. Tromp vervol gens astmapatiënten verlichting in een drukkamer in het Havenziekenhuis in Rotterdam. Toen ook daar nieuwe be zems kwamen schoonvegen, ging hij zijn methode in zijn eigen instituut toe passen. Dr. Tromp is ervan overtuigd, dat hij met zijn methode de toestand van zwa re astmapatiënten, die bij de gewone medische behandeling geen baat vin den, sterk kan verbeteren. Ook is hij er zeker van dat hij jonge astmalijders, vooral patiënten beneden de twintig, jaar. helemaal kan genezen. Vandaar dat hij ook nu nog voorzichtig spreekt van een „eerste stap". Meer is het niet, en daarom wil hij ook geen valse hoop wekken bij oudere astmalij ders. AMSTERDAM De tv-serie Floris heeft het Muiderslot in het afgelopen jaar een kleine tienduizend bezoekers extra bezorgd, „hoewel Floris. niet Flo ris V was en het kasteel niet dat in Muiden" aldus slotvoogd Ton Koot. Het aantal bezoekers bedroeg in 1969 119619, dat is 7000 meer dan in 1968. Het slot speelt, gesitueerd op Marken in de film „poppet on the chain" een belangrijke rol als centrum van de co caïnehandel, die een Engelse filmploeg opneemt. De slotvoogd die met niet aflatend enthousiasme speurt naar objecten die het interieur van het slot op historisch verantwoorde wijze kunnen verfraaien heeft de hand gelegd op een 14de eeuwse drinkbeker en een klein houten beeld uit 1625, voorstellende Jerolimo uit Bredero's Spaansche Brabander. De kapelaanskamer is in middel- leeuwse sfeer teruggebracht, louter door wanden, vloer en zoldering in be paalde kleuren te schilderen. Een klein beeldje van een gekruisigde Chris tus in het enige voorwerp aan de wand. Tot de plannen van de slotvoogd voor het volgend jaar behoren onder meer de inrichting van een jachtkamer en een veranderde opstelling in de wapenka mer. Voor wat betreft de uitzendavon- den op Nederland II begint voor de VPRO de „zomer" op 9 juli. Zesmaal de laatste keer op 17 september begint het donderdagavondpro gramma op 2 om tien voor half ne gen met een informele actualiteiten rubriek, gepresenteerd door Joop van Tijn. De nu nog onvoorstelbare dingen in het. nieuws worden dan belicht, mensen uit dat nieuws krijgen de gelegenheid zich te laten horen, met of zonder mede- en tegenstanders in de Bussumse studio. Verder is op de zes Nederland-II- avonden plaats ingeruimd voor her haling van vier programma's uit het afgelopen winterseizoen die om ver schillende redenen een heruitzending verdienden: de Engelse voorstelling van de eenakter „Dear Janet Rosen berg", voor televisie geregisseerd door Rob van der Linden (oorspron kelijke uitzenddatum 4 december '69); de documentaire die Hans Kei ler over Ierland maakte onder de ti tel „Er gaat elke dag een Boot" (oorspr. uitzenddatum 30 oktober '69); het portret van de tekenaar Pe ter Vos, van Hans Keiler en Aad Nuis (oorspr. uitzenddatum 13 no vember '69); en tot slot een bloemle zing van 1 uur uit de huldiging van Gerard Kornelis van het Reve in de Allerheiligste Hartkerk in Amster dam (oorspr. uitzenddatum 23 okto ber '69). Bovendien zal op één van de zo meravonden een compilatie worden uitgezonden van nummers uit, een aantal eerder uitgezonden shows van Rob Touber rondom Adèle Bloemen- daal. Voorts op de Nederland 2-donder- dagavonden in juli, augustus en sep tember o.a.: twee afleveringen van de serie „Untouchables", een voor de VPRO door de cineast Anton Kot- huys gemaakte film over hip Ame rika, een Franse show rondom Zizi Jeanmaire en een uitzending van de in Nederlandse bioscopen nooit ver toonde documentaire speelfilm „Mo ment van de Waarheid" die de Ita liaan Rosi maakte over het leven van een stierevechter. Wint Sonneveid op de wereldtentoonstelling in Osaka. De KRO brengt in oktober een programma over Japan op de tv, waarin Sonneveid een belangrijke rol speelt. Het klankbeeld „Het publiek wachtdat de NOS-radio van avond van 22.00 tot 22.30 uur via Hilversum 2 uitzendt, bestaat uit de registratie van de gedragingen van een aantal mensen, even voordat zij een belangrijke prestatie moeten le veren. De samensteller van het pro gramma, Maarten Nederhorst, koos hiervoor een televisiepresentator, 'n mannequin, een operazangeres, een tafeltennisser en een leeuwentem mer. De televisiepresentator in het klankbeeld is Willem Duys vlak voordat hij in de Singer-Concertzaal in Laren met zijn zoveelste „Voor de vuist weg" begint. De Antita Kerr Singers repeteren. Een telefoonge sprek uit Berlijn wordt aangekon digd. Een gast in het programma be reidt Duys voor op wat hij gaat zeg gen. Willem Duys houdt het hoofd koel. Mannequin Liesbeth van de Wil den is, enkele minuten vóór het be gin van een modeshow in een molen De NOS-televisie zendt vanavond om 22.35 uur via Nederland 1 in het pro grammat „Persoonlijk" een vraaggesprek met Z.K.H. prins Claus uit Het gesprek met de prins wordt gevoerd door W. L. Brugsma, hoofdredacteur van de Haagse Post, en mr. H. W. Sandberg, hoofdredacteur van Het Parool. Onderwerpen van discussie zijn o.m. de activiteiten van de prins op het ge bied van de ruimtelijke ordening en zijn positie in de Nederlandse samen leving. De produktie van het programma berust bij mr. A. C. A. Dake. De regie heeft Vincent Monnikendam. 17.00-17.35 VARA: (Voor de kinde ren. 18.45 NOS: (K) Fabeltjeskrant. 18.55 NOS: (K) Journaal. 19.04 IKOR/CVK/RKK(K) Ken merk: De wekelijkse informatie rubriek over kerk en samenleving. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 Uitzending van de Anti Revo lutionaire Partij. 20.30 Uitzending Stichting Socutera. 20.35 NOS: Op kamer bij die vrouw, speelfilm. (Rijkskeuring: 14 jaar). 22.35 Persoonlijkgesprekken. 23.00 Studio Sport. 23.25-23.30 (K) Journaal. NEDERLAND II 18.45 NOS: (K) Fabeltjeskrant. 18.55 NOS: (K) Journaal. 19.04 VARA: (K) Midweek: jonge- renprog ramm a 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 VARA: De jaren zeventig, do cumentaire film, gevolgd door dis cussie. 22.05 NOS: 22.05 (K) Journaal. 22.10 TELEAC: Spaanse les les 16 (herh.). 22.50-23.20 Kosmovisie les 5 (herh.). DUITSLAND I NDR: 18.00 Gesprekken van rege ringsleiders. 18.30 (K) Actualiteiten. 18.45 (K) Zandmannetje. 18.55 Nord- schau-magazine. 19.26 (K) Meine Schwiegersöhne und ich, tv-serie. 19.59 Programma-overzicht WDR.: 8.30-8.45, 10.20-10.45 en 12.10-12.35 Schooltelevisie. 18.00 (U) Beroepen met toekomst. 18.30 (K) Voor de kleuters. 18.40 Hier und Heute met nieuws. 19.25 (K) Mein Freund Ben. tv-serie. 20.00 (K) Journaal en weer bericht. 20.15 De positie van de sol daat in de democratie. 21.30 (K) Ge- heimnisse des Meeres: Der Wasser- planet. 22.40 Reportage van de pro motie wedstrijd- Birndesliga. DUITSLAND II 18.05 (K) Actualiteiten en muziek. 18.40 Schicken sie Foster! tv-film. 19.10 Kein Fall für FBI, tv-film. 1945 (K) Heute: nieuws en actualitei ten. 20.15 (K) ZDF Magazin, infor maties en meningen over actualitei ten Aansluitend: nieuws. 21.00 Lie- ber Erwin, tv-spel. 22.35 (K) Nieuws en weerbericht. 6906 Op het geroep van de markies snel den de twee knechten nader om heer Bommel op hardhandige wijze van het gazon te verwijderen. „Haast u". prevelde de edelman, die zich in een bloembed had teruggetrokken. „De aanblik van deze incroyable is stui tend". Heer Ollie schonk geen aandacht aan hem. Hij voelde een prettige tinteling door zijn leden gaan en hij begreep plotseling, dat hij al lang op dit ogenblik gewacht had. „Ik wist, dat ik het in mij had", sprak hij tot zichzelf, terwijl hij de beide woeste lingen met een enkele vuistslag uit het beeld verwijderde. „Het wilde er alleen nooit helemaal uitkomen. Die pillen zijn werkelijk erg geneeskrachtig!" Nu wilde het geval, dat Tom Poes juist op dat moment het buiten van de Cante- claer passeerde. Zijn aandacht werd ge trokken door de overspannen stem van de eigenaar en door de bonkende geluiden die er achter de haag opstegen. „Daar gebeurt iets vreemds", dacht hij toen er een zwaar gebouwde gedaante op de weg voor hem neerplofte. Door nieuws gierigheid gedreven boog hij zich over de gevallene om inlichtingen te vragen, doch nu kwam de markies persoonlijk in over- spennen toestand rijn tuin uitrennen, ge volgd door heer Bommel. Die klopte met een tevreden gelaat zijn handen af. en Tom Poes begon te begrij pen wat er aan de hand was. „Het ziet er naar uit. dat de pillen in verkeerde handen zijn gekomen", mom pelde hij. DUITSLAND I 10.00 Nieuws. 10.05 Journaal van gisteravond. 10.30 Die sieben Zeugen, tv-film. 11.30 Actueel informatief programma. 12.20 Ein Sommie mit Nicole, tv-serle. 12.50 Persoverzicht. 13.00-13.30 Journaal 16.35 (K) Nieuws. 16.40 Voor de kinderen. 17.30 Internationaal jeugdmagazine. 17.55 (K) Nieuws. DUITSLAND II 16.15 Die Eroberung des Meeres, filmserie. 17.00 (K) Nieuws en weer bericht. 17.05 Höhen, film. HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtend gymnastiek. 7.20 Stereo: Lichte grammofoonmuziek. 8.00 Nieuws. 8.11 Radiojournaal. 8.20 Stereo: Lichte grammofoonmuziek. (8.30- 8.33 De groenteman). 8.50 Morgen wijding. 9.00 Stereo: Klassieke mu ziek (opn.). 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 1J.09 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen, (gr.). (11.00- 11.02 Nieuws), 11.30 Rondom 12: pro gramma voor de vrouw. (11.55 Beursberichten) 12.30 Modern plat teland. 12.35 Sportrevue. 13.00 Nieuws. 13.11 Radiojournaal. 13.30 Stereo: 't Muzikanten uur: I. Con certgebouw-Pianokwartet: klassieke muziek; II. Volksliederen uit Zwe den. 14.30 Herinneringen aan H. Marsman en Menno ter Braak, ge sprek. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Nieuws. 16.03 Land derd Muzen: kunstkroniek. 17.00 Sans Rancune, in Roelof Arendsveen, bang. Bang voor de trap, die zij straks moet af lopen, Het is het enige, waarover zij vlak voor haar optreden spreekt. Operazangeres Marilyn Tyler, een half uur vóór het begin van de voorstelling van „Die verkaufte Braut." in het Casino in Den Bosch. Het, is warm in haar kleedkamer. Zij laat iemand komen om de verwar ming af te zetten, maar het blijkt, dat de verwarming niet eens aan stond. Zij bestelt mineraalwater, gaat wat wandelen achter de coulis sen en fluistert plotseling: „Ik heb het gevoel, dat ik helemaal niets neer weet De Nederlandse tafeltenniskam pioen Bert Schoofs staat, even voor dat hij een beslissende partij moet spelen in de tafeltennis-interland Nederland-Denemarken in Voor burg, aan een enorme spanning bloot Kleine dingen irriteren hem. De leeuwentemmer van circus Boltini aan het begin van een optre den in Zutphen. Hij is nerveus. Hij beseft, dat straks elke seconde te laat kan zijn. Hij praat tegen zijn dieren. Dan gaat hij de piste in en twaalf leeuwen gehoorzamen hem. De verbindende teksten in het klankbeeld worden gesproken door drs. Peter Blitz, die als psycholoog is verbonden aan de Vrije Universiteit in Amsterdam en die in opdracht van de Nederlandse Sport Federatie een studie maakt van de wijze waarop topsporters zich concentre ren. Bij de opnamen voor bet klank beeld werd gebruik gemaakt van een klein zendertje, dat de betrokkene om de hals werd gehangen, zodat deze zich ongehinderd door micro foons of kabels kon concentreren op de van hem verwachte prestatie. Het zendertje stond in verbinding met een ontvanger, die binnen een straal van enkele honderden meters van de betrokkene was opgesteld. Het ge luid uit deze ontvanger werd op de band vastgelegd. platenprogramma. 17.30 „O" een rondje radio. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nieuws. 18.11 Radiojournaal. Politieke Partijen: 18.20 Uitzending van de Communistische Partij van Nederland. AVRO: 18.30 Mister Show-business: muzikaal protret rond Richard Rodgers. 19.25 Gespro ken brief. 19.30 Nieuws. IKOR: 19.35 Kerk veraf en dichtbij. 19.40 Mens en Bijbel: Radiocatechese. 19.50 Memo: pas verschenen theologische en aanverwante literatuur. AVRO 20.05 Stereo: Residentie Orkest; Ne derlands Kamerkoor en solisten: moderne muziek. 21.35 Stereo: Klas sieke orgelmuziek (gr.) .22.00 Caba retliedje. 22.30 Nieuws. 22.38 Mede delingen. 22.40 Radiojournaal. 22.55 Tout a Toi: informatief programma uit Parijs. 23.20 Internationale Gi- taardagen 1970 (opn.) 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II KRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Het leven de woord 7.16 Stereo: Badinerie: klassieke muziek (gr.) 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de huisvrouw. (9.00-9.10 Gymnastiek voor de vrouw.) NOS: 10.00 Wat heeft dat kind?, pedagogi sche lezing. 10.20 Stereo: Muziek uit de Barok. KRO: 11.00 Nieuws. 11.03 Voor de zieken. 11.54 Bericht SUS- Aktie. 11.55 Mededelingen. NCRV( 12.00 Los-Vast, gevarieerd program ma. (12.26 Mededelingen t.b.v .land en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41 Hier en nu: actualiteiten.) 12.50 Her- vórmde middagpauzedienst. 13.30 Los-Vast (vervolg). 14.00 Stereo: The Kilima Hawaiians Show. 14.30 Ste reo: Viool, altviool en contrabas klassieken kamermuziek. 15.00 Christelijk gereformeerde middag- dienst. NOS: 15.30 Skivatoon: infor matie over nieuwe langspeelplaten. (16.00-16.02 Nieuws.) 16.15 Meer over minder: informatie over mensen en dingen die minder op de voorgrond treden. NCRV: 17.45 Hier en nu: ac tualiteiten. 19.00 Spektrum: maat schappelijke vraagstukken nader be licht. 19.15 Leger des Heilskwartier. 19.30 Ontvoerd: radiospel voor de zomeravond. 21.00 Stereo: Zang en gitaar. 21.30 Stereo: Lichte grammo foonmuziek. 21.50 Kerkorgel concert klassieke en moderne muziek. 22.20 Avondoverdenking. 22.30 Nieuws. 22.38 Parlementair dagoverzicht. 22.50 Onvoorzien, gevarieerd pro gramma. 23.55-24.00 Nieuws. HULVERSUM III NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Terug van weggeweest: muziek van toen voor luisteraars van nu. 9.30 Zzzzoef...!: Lichte instrumentale muziek. 10.00 Nieuws. 10.03 Muziek bij de koffie. (11.00 Nieuws). NOS: 12.00 Nieuws. 12.03 Pop slick: licht platen programma. KRO: 13.00 Nieuws. 13.03 Waarom niet: ontspan nen lunchprogramma. 14.00 Nieuws. 14.03 Holster: pop- en countrymu- ziek. (15.00 Nieuws). 16.00 nieuws 16.03 lORRrrrr...: pop-magazine 17.00 Nieuws. 17.02-18.00 Draaijijo- draaiik: verzoekplatenprogramma.

De Vallei | 1970 | | pagina 6