't Kan niet langer, we zijn hel L mi meer dan beu..... Landskampioen Ajax veroverde ook de nationale voetbalbeker Kostbare overwinning voor De Vole wijekers Samenspel tegenspel meer VVD innaars World Cup-rally We reden laatste etappe alleen TEN -AUTORADIO [79.- Fa. Waland op heelhoud P.S.V. MET 2-0 VERSLAGEN Jansen/Dik op 21e plaats geschoolde carrosseriebouwers geschoolde timmerlieden leerling carrosseriebouwers leerling timmerlieden lassers en leerling-lassers WILLEMSEN N.V. Holland Sport moeite met Duisburg luid geen IN UW GEMEENTERAAD Hoge kast, moderne kast, brede kast, dekenkast, stijlkast, kleine kast, enfin, u kijkt maar, u doet maar (kun je doen als je met I24 bent). DEN HAAG ..Met miljoenen in mijn binnenzak kom ik niet terug, maar deze demonstratie zal de minister met zijn neus op de crisissituatie gedrukt hebben", zei de heer I. H. Stoutjesdijk. voorzitter van de werkgroep „Fruittelers in nood", gisteren na afloop van het gesprek in Den Haag met ir. Lardinois. minister van Landbouw en Visserij. Die woorden gebruikte hij ook om de 5(XX) fruittelers en gezinsleden, die zich joelend voor het ministerie verzameld hadden, tot rust te brengen. Daarbij waren er 4(X) uit de Betuwe. Eisen Onvoldoende E(. Twente luid goede start in in ter lot o4-1 Scholl deelde punt met Zuidema SC Gooiland blijft betaald voetbal spelen Publikatie Kamercentrale-VVD Gelderland ONGEKEND EIGEN IMPORT Type A R 96 - 12 volt E X Prijs: f 134.50 \EDEREll\l)ERS JACQUES ANQUETIL TECHNISCH DIRECTEUR m m CARROSSERIEFABRIEK DONDERDAG 28 Mti ADVERTENTIE Kasten, kasten,kasten. De meubel-showrooom van DE GRAAFSCHAP in Ruurlo is niet alleen geweldig gezellig, maar ook uitstekend voorzien. Neem maar een kast in uw hoofd. Oud hollandse kasten, spaanse kasten, kasten in wengé Zo'n keus is natuurlijk alleen mogelijk als 124 woninginrichters samenwerken in één meubel-showroom. En dat heeft nog een voordeel: de service en de prijs (correct zwart op wit bij elk meubel). Ook daarover raakt u niet uitgesproken! Meubel-showroom Dominesteeg 14 ruurlo (te midden van de Gelderse Kastelen) Ook op donderdagavond van 6 tot 9 uur geopend, 's Zondags gesloten 's Zaterdags tot 5 uur geopend. Fruittelers ballen vuist (Van een onzer verslaggevers) Want hoewel het er volstrekt niet naar uitzae. dat gisteren de demonstra tie van een bijzonder groot percentage van de Nederlandse fruittelers, in rel len zou ontaarden, komt daar voor het statige gebouw aan de Een>„c Van den Boschstraat in Den Haag tenslotte toch een beetje van die opgekropte ontevre denheid en misère naar boven. Van die 5000 mensen uit het hele land zullen er maar heel weinig ooit gedemonstreerd hebben, maar wat ze gisteren deden was indrukwekkend. Mannen, vrouwen, jongens, meisjes een hoog bejaarde vrouw, die slecht ter been was en zich met een stok moest steunen, een pater Franciscaner, de variëteit proteste renden was groot. Maar allemaal hadden ze dezelfde eisen: wil de Nederlandse overheid de fruitteelt laten bestaan of niet? Toen de honderd bussen onderweg waren naar verzamelplaats het Malie veld in Den Haag gaf de werkgroep „Fruittelers in Nood", ingesteld door het hoofdbestuur van de Nederlandse Fruittelers Organisatie, om half elf in perscentrum Nieuwspoort een duidelij ke uiteenzetting van de kritieke situa tie. Enkele punten daaruit: het gemid delde verlies van een fruitteeltbedrijf zal dit jaar 15.000 a 20.000 belopen. Deze situatie is een gevolg van overpro- duktie, in vijftien jaar tijds is de pro- duktie van appels binnen de EEG ver dubbeld, maar van die totale produktie- toename nam Nederland maar één pro cent voor zijn rekening en Frankrijk 42 procent! De met forse overheidssubsi dies gestimuleerde uitbreiding van de fruitteelt in Frankrijk is. aldus de werkgroep „Fruittelers in Nood", de hoofdzaak van de funeste toestand in de Nederlandse fruitteelt nu. „De toestand aldus de werkgroep, „kan pas dan Weer gezond worden, als de produktie wordt ingekrompen. Ne derland loopt hierbij voorop en door middel van de nationale rooiregeling zal 13000 hectare worden gerooid. De thans van kracht zijnde EEG-rooirege- ling /.al echter gezien de resultaten, weinig effect sorteren, waarbij de on wil van Frankrijk om ook zijn bijdrage te leveren, wel duidelijk naar voren komt." „Wat wij nodig hebben zijn maatre gelen die perspectief biedende bedrijven in staat stellen deze crisis door te ko men en voor hen die willen beëindigen daar toe de mogelijkheden te creëren." De hulp, die totnogtoe geboden is door de overheid, vindt de werkgroep teleurstellend en onvoldoende. „De toe zeggingen van de minister zijn te vaag; het duurt allemaal te lang. Er. do fruit teler kan niet meer wachten Hij heeft nu hulp nodig." En de verbeten gezichten van com plete gezinnen op de stoep van het mi nisterie van ladbouw en visserij beves tigden die woorden van werkgroep-voor zilter Stoutjesdijk, die ook in Nieuws poort gezegd had. dal er een keerpunt aangebroken was. ..Het zijn geen loze kreten wanneer wordt gesteld dat de fruitteelt, zo het nu gaat. binnen enkele jaren verdwenen zal zijn. Daarvoor zal dan de Nederlandse overheid en nie mand anders verantwoordelijk zijn.. De demonstratie had van begin tot eind een ordelijk verloop. Op het Ma lieveld werden de verzamelde fruitte lers toegesproken door de heer Stout jesdijk: ..Het heefi lang geduurd voor dat alle bezwaren om te demonstreren weggeruimd waren, maar 't kon niet anders. Het is in feite treurig, dat we onze rechtvaardige verlangens op deze wijze moeten ondersteunen. Maar, nog maals, het kan niet anders. We zijn 't beu." Vandaar vertrok de stoet twee ki lometer lang dwars door Den Haag naar het Binnenhof, waar door de werkgroep „Fruittelers in nood" aan de plaatsvervangend voorzitter van de Tweede Kamer een petitie overhandigd werd. Een petitie met gelijkluidende in houd werd later aan de minister van Landbouw en Visserij overhandigd. Na de demonstratie kwamen de fruittelers weer bijeen op het Malie veld. waar de heer Stoutjesdijk vertel de, dat komende maandag de pro blematiek van de fruittelers boven aan de agenda van de minister zal staan, wanneer hij een onderhoud heeft met vertegenwoordigers uit het bedrijfsle ven. Hij sprak verder zijn dank uit voor de grote opkomst uit een toch kleine bedrijfstak als de fruitteelt. DEN BOSCH Landskampioen Ajax kan tevreden zijn. De Amsterdamse ploeg veroverde gisteravond in het Bossche stadion De Vliert ook de Nederlandse voet balbeker door in de finale van het nationale cuptoernooi PSV met 2-0 te verslaan. Opnieuw greep PSV er dus naast. Het vorige seizoen sneed Feijenoord de Eind- hovenaren de pas af. Ditmaal waren het de Ajacieden Keizer en Cruyff, die de Brabantse formatie velden. „Dat noemen ze nu betaald voetbal". Ondanks het berstensvolle stadion kan ma nager Ben van Gelder van PSV zijn gramschap maar moeilijk verbergen. „Waarom Ajax weigerde in het Stadion Feijenoord te spelen is voor mij een compleet raadsel. Dit kost de Amsterdammers tweederde aan entreegelden. Zo lijkt het of geld geen rol meer speelt". Geen rol of wel een rol, het werd PSV al snel duidelijk met welk doel Ajax Den Bosch had gekozen. Op steun van de Rotterdammers immers hoefde Ajax zeker niet te rekenen. En hoewel ook in De Vliert de meeste sympathie naar PSV zou gaan, was het opzwepen van de Eindhovense drang naar daden toch minder effectvol. Zenuwachtig PSV, strijdend voor een bij de aanvang van het bekertoernooi reeds vastgestelde „redelijke" premie, liet Ajax in de beginfase vrij aanval len. Trainer Linders' tactiek was duide lijk. Vlijmscherpe dieptepasses moesten de minder hechte verdediging van Ajax opensplijten. Bij de eerste van Veen- stra kreeg Ressel al een reële kans. Doelman Stuv dook echter tijdig op zijn schoenen. De middenlinie van Ajax, Rijnders- Mühren, versterkt met Swart, bouwde echter toch langzaam aan een licht overwicht. Er kwamen kansen. Kopte Keizer de eerste naast, de tweede werd door doelman Doesburg sterk in de hand gewerkt toen hij een hoge bal van Radovic in eigen doel- mond sloeg. Het lie,, goed af met als verbluffende tegenzet een striemend schot van Van der Kuylen, na een vloeiende combinatie met Schmidt Han sen en een schot van Ressel, door Stuy vakkundig gestopt. Een vrije trap op de rand van het strafschopgebied, na een handsbal van Suurbier. joeg Van der Kuylen vervolgens hard over. Na twintig minuten nam Ajax ver rassend de leiding. De ver opgedrongen Suurbier lokte Doesburg uit zijn doel en schoof vervolgens de bal onder hem door naar Keizer, die kalm inschoot: 1—0. Vinnig Ajax bleef koelbloedig over eind bij het tegenoffensief, dat PSV ontketende. Er ontbrak echter teveel aan de Eindhovense aanvallen. Een vrijwel apathisch voetballegioen wei gerde dan ook de zo nodige sfeer te kweken. Ajax ging de tweede helft in met Hulshoff in de plaats van Suurbier. De daardoor in de Amsterdamse verdedi ging noodzakelijk geworden omzettin gen brachten de in de eerste helft door Suurbier gedeklasseerde Schmidt Han sen tegenover Rijnders en het was deze Ajacied, die al in de tweede minuut PSV's Deen langs zich heen zag stuiven. De slimme trekbal van de blonde PSV-er werd weliswaar door Veenstra ENSCHEDE FC Twente is de in- tertotocompetitie succesvol begonnen. De Stockholmse club Djurgarden, in de Zweedse competitie op de tweede plaats, werd voor 7500 toeschouwers in het stadion Diekman kansloos met 41 verslagen door treffers van Achter berg, Jeuring, Nagy (strafschop) en Van Ierssel. Voor Djargarden scoorde Lind- man. LEEUWARDEN In de tweede partij van de tweekamp om het Nederlandse schaakkampioenschap, die in Leeuwar den wordt gehouden, zijn Eddy Scholl en Coen Zuidema woensdag remise overeengekomen. De partij werd na 41 zetten afgebroken en daarna zonder verder spelen remise gegeven. Ook de eerste ontmoeting eindigde in een de ling van het punt. De stand is dus 1-1. in kansrijke positie over de lat geknald, maar die actie bleek voor PSV meer waard dan doping. Gesteund door het in cupsfeer raken de publiek gingen de Eindhovenaren als een furie richting Stuy. Onder aanvoe ring van de onverzettelijke Bjerre bleef PSV in dat eerste kwartier na de hervatting stormlopen, maar vergat daarbij vaak de eigen afweer. Dat werd het ongelukkig spelende PSV in de 23e minuut fataal. De onop vallende Mührer lanceerde de op volle snelheid liggende Cruyff met een ju weel van een dieptepass. Cruyff maak te er al even fraai gebruik van (20). PSV's kansen daalden na die treffer helemaal, toen Van der Kuylen gebles seerd van het veld stapte. Hij zag Schrijvers als zijn plaatsvervanger opdraven. Het gedesillusioneerde PSV moest Ajax in de slotfase zelfs nog vele kansen toestaan, maar het bleef 20. Ajax had naast de titel óók de be ker. ADVERTENTIE YLAARDINGEN De Volewijckers heeft na de uitwedstrijd gisteravond legen het reeds gedegradeerde Fortuna Vlaardingen de kansen op prolongatie van het eerste-divisieschap behouden. Daar zag het in de beginfase van de zeer matige wedstrijd echter niet naar uit. AI in de eerste minuut sprintte de Vlaardinger Hordijk, na een dieptepass van Cees Bouman, langs Boogaard en toen was er voor de verkeerd opgesteld staande doelman Duits geen houden meer aan: 10. De Volewijckers was niet aangesla- HILVERSUM Gooiland zal betaald voetbal blijven spelen. Dit werd woens dagmiddag duidelijk door hel stich tingsbestuur gesteld. Men wil i hel ko mende seizoen een nieuwe richting uit gaan en met een verjongd elftal de competitiestrijd aanbinden. Daartoe zijn in eerste instantie drie jeugdige amateurs gecontracteerd, te weten Marcel van der Lugt van SEC uit Soest, J. Ponsen van DWV uit Amster dam en Nico Lemaitre van de FC Hil versum. Voorts hebben een aantal ama teurs. in hoofdzaak van Gooisc ^clubs, overschrijving naar Gooiland aange vraagd. Het ligt in de bedoeling deze spelers op te leiden en daarna uit de se lectie enkelen een contract aan te bie den. Anderzijds zijn een drietal spelers op dc transferlijst geplaatst, te weten Piel Boogaard, Arie de Waard en Ge rard Hogenbirk. Over het aanblijven van de Zuidslaviërs Samardzic en Dra- go bestaat nog geen zekerheid. De fi nanciële problemen hoopt men bij Gooiland eveneens binnenkort op te lossen. Afgelopen jaar is door een zui nig beleid het exploitatietekort aanzien lijk lager geworden en met de inmid dels voor de tweede keer aangevraagde subsidie bij de gemeente Hilversum (60.000 gulden) is dit vermoedelijk te overbruggen. DEN HAAG Een bij vlagen zeer technisch voetballend Holland Sport heeft in het kader van de intertotocom- petitie niet de minste moeite gehad met de Duitse Bundesligaclub MSV Duis burg. De Hagenaars egevierden met 2-0. dank zij doelpunten van Boskamp in de derde minuut en Bolleboom in de twintigste minuut van de tweede helft. De score had voor de goed spelende Hagenaars nog veel voordeliger uit kunnen vallen, doch op miraculeuze wijze ontsnapte het Duitse doel diverse malen aan doorboring. Bovendien ont hield de Belgische scheidsrechter Ge- luck de Hagenaars in de eerste helft nog een strafschop wegens hands. Er waren drieduizend toeschouwers op Houtrust. gen. Dat bleek drie minuten later al, toen de Vlaardingse defensie twijfelde met ingrijpen. Daar maakte De Maaijer gretig gebruik van (11). Nadat beide ploegen enkele scorings kansen gekregen hadden, was het De Volewijckers dat een voorsprong nam. Bij een schot van Waaijenberg werd de bal door de paal gekeerd, maar toen de zelfde speler opnieuw uithaalde, liet hij doelman Barth kansloos: 12. Tien minuten voor de rust werd het duel beslist. De zwak spelende Vlaar dingse achterhoede verzuimde opnieuw in te grijpen, waardoor De Jong de ge legenheid kreeg de bal in de uiterste hoek te schieten 13. Na de hervatting gaf De Volewijc kers de Vlaardingers geen kans meer de score een gunstiger aanzien te geven. De Volewijckers nam bezit van het middenveld en hield de verdediging met degelijk voetbal gesloten. Door eigen import ku dit toestel aanbieden nnen wij u J voor incl. B.T.W Verzending uitsluitenc onder rembours Bestellen bij Kalfjeslaan 25 AMSTELVEEN - Tel. 020 -430321 FORTI N DE LAS PALM AS De Fins-Zweedse equipe Hannu Mikkola- Gunnar Palm, die gisteren de rally van Londen naar Mexico won. stuurde haar l ord Escort in vierde positie over de eindstreep van de laatste etappe. De Fin Rauno Aaltonen en de Brit Henry Liddon (Ford Escort) konden als eersten definitief uit hun wagen stappen. Vervolgens brachten de Britse ploegen Hop- kirk-Nash en Culchet-Johnston Syer hun Triumphs binnen. Pas nadat de Duitsers Kat/ Kling en Pliihl met Mercedes waren gefinisht kwamen Mikkola en Palm aan. Mikkola en Palm verschenen na 25.000 kilometer autorijden onder helse omstandigheden fris geschoren en gaaf gekapt aan de finish. Zij stapten uit hun wagen schudden elkaar de hand en zeiden vervolgens niet ontevreden te zijn dat de hele zaak achter de rug was. Het feit dat zij de laatste etappe vrij langzaam hadden afgelegd verklaarde Mikkola met: „Wij waren gisteren ze ker van de eerste plaats en hebben ver der alleen gereden op heelhouden". De Francaises Claudine Trautmann en Colette Perrier, die regelrecht op weg leken naar de damesprijs. verloren hun eerste positie op achthonderd kilo meter van de finish. Een gebroken pistonpen bracht hun Citroën DS 21 tot stilstand. Dc Nederlandse equipe Rob Jansen - Jaap Dik bezet in hel eindklassement de 21e plaats. Hun Datsun kwam met een achterstand van 45 uur en 57 secon den over de eindstreep. De eerste prijs bij dé dames gaat nu naar de Ierse Rosemary Smith die sa men met Alice Watson (Schotse) en de Francaise Ginette Rolland een Austin Maxi bestuurde. „Zielig voor Claudine", zei Rosemary Smith „maar die prijs willen we toch wel hebben". Mikkola en Palm zullen vandaag in het Aztekenstadion aan Gustavo Penna aanvoerder van de Mexicaanse voetbal ploeg een graszode uit het Londense Wemblev Stadion aanbieden. Dit ter meerdere glorie van het wereldkam- PARIJS De commissie van Franse beroepswielrenners heeft Jacques An- quetil, de vijfvoudige winnaar van de Ronde van Frankrijk, benoemd tot technisch directeur van de Franse ploeg voor de wereldkampioenschappen op de weg van 1970. Anquetil volgt in deze functie Marcel Bidot op. pioenschap voetballen, dat in Mexico wordt gehouden. Bovendien worden die dag 350.000 gulden aan prijzen verdeeld. Tot op heden is de volgorde van de binnenkomende wagens: 1. Mikkola - Palm (Fin.-Zweed) Ford Escort 9.07, 2. Culchet - Syer (GB) Triumph 2.5 10.25, 3. Aaltonen - Liddon (Fin-GB) Ford Es cort 10.46. 4. Hopkirk - Nash (GB) Triumph 2.5, 5. Makinen - De Staepe- laere (Fin-Belg) Ford Escort, 6. Greaves - Fall (GB) Ford Escort, 7. Vanson - Tucat-Leprinc (PT) Citroën DS 218. Zsada - Wachofski (Pol) Ford Escorl. 9. Redgrave - Cooper-Freeborough (GB) Morris 1800. Alleen van de eerste drie ploegen zijn de straftijden bekend. GEVRAAGD voor directe indiensttreding OMMESTRAAT 1 - - RESTEREN TELEFOON 08886- 262

De Vallei | 1970 | | pagina 13