Zo n toneel kan rondom één enkele vrachtauto ontstaan als er een kleinigheid misgaat. Dat gebeurde aan de Javakade in Amsterdam, waar een met naftaline geladen vrachtauto tn brand raakte, toen men onder de wagen aan het lassen was. Het aantal missen met nog eentje uitgebreid in Rotterdam, dat zijn Miss C'70 koos. Het werd de 20-jarige receptioniste Ellen Holland, hier gefeliciteerd door Feijenoord-speler Franz Hasil. In aanwezigheid van prins Bernhard, prinses Beatrix en prins Claus werd in De Doelen te Rotterdam het zevende congres „Citizen and city in the year 2000'' geopend. Bewaakt door twee boten van de Franse douane liggen de Nederlandse schepen Phidias en Philetas in de haven van Cherbourg. De bemanning wordt verdacht van het smokkelen van 30 ton tabak. Vier zwaar gewonden waren er na het ongeluk bij Rotterdam met een twee-motorige Cessna, die op korte afstand van het vliegveld Zestienhoven neerstortte. Voorlopig is er weinig kans op verbetering in de toestand, ontstaan door de overstromingsramp in Roemenië. Ook als het water weggetrokken is zal gedurende lange tijd een rampsituatie blijven be staan. Naast het modernste wapen houdt het oudste beschermingsmiddel zijn plaats. De Britse troepen die helpen de rust in Noord-lerland te bewaren nemen hun toevlucht tot het ouderwetse schild, dat hen tenminste tegen stenen beschermt. Een standbeeld voor een filmster en dat nog wel bij zijn leven is geen alledaagse zaak. Toch overkwam het David Niven, die er in Rome voor poseerde met de Italiaanse actrice Virna Lisi. Overigens is het standbeeld alleen gemaakt om dienst te doen in Nivens nieuw ste film. Hoe heet die film? Het standbeeld. Sneeuw hebben we nog in Zwitserland en dat ook nog op plaatsen, waar allang geen sneeuw meer behoorde te liggen. Nu het toeristenseizoen nadert is een sneeuwploeg naar de Fluelapas de verbinding tussen Davos en het Engadindal gestuurd om die weer berijdbaar voor het verkeer te maken. Tot een opmerkelijk protest kwam de 76-jarige emeritus-hoogleraar James F. Wilson :n Davis, Californië: uit protest zowel tegen de oorlog in Vietnam als tegen degenen die déértegen protesteren verbrandde hij zijn pantalon.

De Vallei | 1970 | | pagina 13