Voor de 20e achtereenvolgende maal DTTC brengt Europees top- tafeltennis in Deventer Trio-weddenschappen grote greep op publiek SPORT IN '7 WEEKEND OP RADIO EN TV VAN REEUWUK Grand Prix in tijdnood door W orld-cupf inale HET OOSTERSCH TAPIJTHUIS De nieuwe bestseller die een van de grootste geheimenvande20steeeuw 0 ontsluiert. Fel realistisch. Uitsluitend voor volwassenen. De Parade tapijtpocket. ZSE&0SWSCIK] Kom... Overtuig U Voorzitter van NEC overleden Derde plaats voor De Koning in Engeland El Shafei won van Riessen DELETS BOEKJE Grote diefstal van Perzische Tapijten Jansbinnensingel 7d - Arnhem - Tel. 421026 ROSE OVERWELDIGEND DUITSE TOP DAMESTOP DUBBELSPELEN Beter... mooier... goedkoper ZATERDAG 30 MEI 1970 DEVENTER Europees toplaf el tennis in Deventer. Dat is het waar DTTC sedert zondag 10 januari 1951 jaarlijks voor zorgt. Door middel van het groots opgezette internationale Coca Cola-toernooi zijn in de loop der jaren praktisch alle nationaliteiten al vertegenwoordigd geweest op dit bijzondere evenement. Morgen is het weer zover. Voor de twintigste achtereenvolgende maal is de Buitensociëteit dan weer omgetoverd in een sporthal, waar van 's morgens half negen tot 's avonds zeven uur zeer kwistig met de celluloid-balletjes wordt ge slagen. Ter gelegenheid van het vierde lus trum van dit toernooi het oudste in ternationale evenement van de Neder landse Tafel Tennis Bond hebben de organisatoren niets onbeproefd gelaten om met een werkelijk uitgebreide in- Rij na rij kapotgeslagen zitplaat-ontwikkelde na een Italiaans-Engels sen: dat was het zichtbare resul- voetbaltoernooi. De scheidsrechter taat van een rel, die zich in Napels I werd gedwongen de strijd te staken, toen Swindon Town met 3-0 voorstond tegen Napoli. De regen van stenen en flessen werd toen te erg. ROTTERDAM Dinsdagavond is bij de draverijen in Hilversum het trio nieuwe stijl geïntroduceerd. Deze mogelijkheid van wedden op een uit slag heeft bewezen, in de paar jaar van zijn bestaan, een vrij grote greep op het publiek te hebben. Dat is wel begrijpelijk: bij de trio weddenschappen kunnen nu en dan zeer frisse bedragen toevallen aan de- geen die de juiste voorspelling weet te maken. Een winnaar in een koers voorspellen le soms al heel moeilijk, de nummers één en twee juist aangeven is weer wat ingewikkelder, maar de nummers één, twee en drie in juiste volgorde neerzet ten dat is een kunststukje dat gevierd moet worden. En het aardige is, dat een goed ingevulde trio veelal het resultaat :s van een dosis geluk en een dosis ken nis van zaken. Soms van puur geluk, soms van pure kennis van zaken. In zo'n laatste geval moet men de op brengst vaak met velen delen, want er zijn er heel wat die een mooie brok huisvlijt maken van het berekenen der kansen. Als er heel veel geluksfactoren zijn die ineens de zwakker geachte paarden toelachen, dan komen de mensen aan de beurt die hun trio uitermate willekeu rig invullen. Willekeurig dan gezien vanuit het standpunt van de kenner: de mensen die met de data gaan knutselen zo in de geest van „Ome Jaap is op 1- 4-'70 jarig. Dus vul ik 1-4-7 in". Als de beurs dik genoeg is kun je daar een tijd mee doorgaan. Misschien zolang tot je de grote klap maakt. Ik heb eens een dame die ongeveer vijf tienduizend guldens verdiende horen vertellen hoe dat dan wel kwam. Haar treinkaartje begon met een 17, een fa milielid volgde korte beschrijving van een paar elementaire eigenschap pen was op de elfde jarig. Dus na de 17 volgde de 11. „Nou 17 min 11 is 5. Dus zet ik er nog een vijf achter". Nie mand brak de ban. Terwijl er toch zeer velen in het gezelschap waren die de lagere school met vrucht hadden door worsteld. Het kan dus raar, heel raar, gaan met zo'n trio. De Stichting Totalisator heeft alle elementen van kennis en geluk ge laten voor wat zij zijn, maar het invul len van de briefjes zo gemaakt, dat er in het algemeen minder tijd verloren gaat. Hoe het precies werkt zou hier een paar kolommen vullen. Een klein, han- NIJMEGEN De heer N. S. (Nico) Verbeek, voorzitter van NEC, is vrij dagmorgen in zijn woning te Nijmegen overleden. De heer Verbeek, die 61 jaar is geworden, leidde afgelopen maandag nog de ledenvergadering van de Nijmeegse eredivisievereniging. In 1958 werd de heer Verbeek bij NEC gekozen tot algemeen voorzitter. In de gewijzigde constellatie van de vereniging, met een afdeling betaald en een afdeling amateurvoetbal, bleef hij na de interne verandering algemeen voorzitter. Ten tijde van zijn voorzit terschap is NEC gepromoveerd van tweede naar de eredivisie in het be taalde voetbal. ADVERTENTIE Opgeschrikt door de uit onze etalage-showroom op nr. 14 hebben wij, mede i.v.m. door de assuradeuren verlangde verbouwingsvoor zieningen, besloten ons eigen risico (dat niet door ass. gedekt wordt) te verminderen door vanaf heden een groot deel van onze enorme (ruim 3000 stuks) voorraad te li quideren met korting tót 50%. Deze aanbieding duurt tot de voorraad op het door ons veilig (verzekerbaar) geachte peil is teruggebracht en geldt voor alle soorten,maten en prijzen. dig boekje, Trio Zo Gedaan, is op de koersbanen gratis verkrijgbaar. Het is wel noodzakelijk dat nauwkeurig te le zen, want op het oog is het ingewikkeld. Waarschijnlijk is de zaak gesneden koek na een paar keer wennen. Een belangrijk punt is dat op de wit te trio-biljetten volledige combinaties ingevuld kunnen worden. Wil men de nummers 4, 6, en 11 in alle mogelijke volgordes hebben, dan moest men vroe ger zesmaal een rijtje invullen. Nu hoeft men alleen de drie cijfers aan te kruisen op een wit biljet, in te vullen dat dit zes weddenschappen vertegen woordigt en zes gulden te betalen. Wil men alle mogelijkheden voor een trio hebben van vier paarden, dan worden vier nummers aangekruist en (4x3x2) 24 guldens betaald. Vijf paarden: 5x4x3 is 60 gulden; zes paarden: 6x5x4 is 120 gulden. Inderdaad: men kan „duur" spelen. Bij de nieuwe rose biljetten moet men drie kolommen gebruiken: de eer ste om de winnaar aan te kruisen, de tweede voor het tweede paard en de derde voor het derde paard. Deze biljetten geven eveneens moge lijkheden voor combinaties. Met dien verstande dat er altijd maar één paard als winnend mag worden aangekruist. Wat betreft de tweede en derde kan er heel wat gecombineerd worden op dat ene biljet. De logica spreekt ons hier soms niet zo erg aan en het lijkt niet onmogelijk dat er hier fouten begaan zullen wor den die dan onvermijdelijk geld zullen kosten. Alleen gewapend met het eerder genoemde boekje, respectievelijk met de daaruit opgedane kennis, is het trio-spel te bedrijven. SKEGNESS De Engelse wielrenner Brian Rushton heeft vrijdag de zesde etappe Barton-on-Humber naar Skegness (103 km) van de Ronde van Engeland gewonnen. Zijn tijd was 2 uur 22 minuten en 33 seconden. Dit was zes seconden minder dan nummer twee, de Pool Josef Mikolajczyk, die leider blijft in het algemeen klassement, voor de 103 kilometers nodig had. De Neder lander Matthijs de Koning veroverde de derde plaats met een tijd van twee uur 22 minuten en 39 seconden. Algemeen klassement na zes etappes: 1. Josef Mikolajczyk (Pol.) 19.46.58; 2. Matthijs de Koning (Ned.) 19.49.32; 3. Pavel Konecny (Pol.) 19.49.56; 4. Tino Tabak (Ned.) 19.51.07; 5. Phil Edwards (Eng.) 19.51.51; 6. Jiri Mainus Tsj.) 19.52.52. Algemeen ploegenklassement na zes (etappes :1. Polen 59.19.51; 2. Nederland I 69.24.02 3. Tsjecho-Slowakije 59.25.50. ternationale bezetting te komen, zowel, in de hoogste als in de laagste afdeling. DTTC is er ten volle in geslaagd dit doel te verwezenlijken. Van de ruim ze venhonderd en vijftig inschrijvingen is meer dan tweederde deel afkomstig van over de grens. Of om wat nauw keuriger te zijn: West-Duitsland komt met een zeer groot en sterk contingent spelers en speelsters, die afkomstig zijn uit ruim twintig verschillende plaatsen. Daarnaast zijn er enkele Oostduitsers, een paar Engelsen, Belgen en een Indo nesiër. De belangstelling voor dit toernooi was ditmaal zeer overweldigend. Op verzoek van de Duitsers had men het toernooi verschoven naar het eind van het seizoen, zodat men ook daar beter in de gelegenheid zou zijn om mee te spelen in Deventer. Zelfs nu nog blijft het telefoontjes regenen om alsnog geaccepteerd te kunnen worden, maar dat is reeds sedert 2 weken niet meer mogelijk. Op 't moment van de loting moesten zelfs ruim tweehonderd in schrijvingen teruggezonden worden, omdat de maximum capaciteit reeds lang bereikt was. In feite reeds over schreden, want alleen doordat de jeugd haar wedstrijden voor een groot deel in DTTC's tafeltenniscentrum aan de Pie- ter de Hooghstraat gaat spelen was het mogelijk het aantal partijen op te voe ren. Tweeëntwintig tafels staan opge steld in de Buitensoos en daarnaast nog eens vier in het Wijkcentrum. Dit bete kent, dat er zo rond achthonderd en vijftig partijen verwerkt kunnen wor den. Bij de heren zal de strijd om de hoogste eer een aangelegenheid worden tussen Duitsland en Nederland. Favo riet is in eerste instantie de winnaar van 1967, de 26-jarige Klaus Solka uit Essen, die regelmatig uitkomt in het We-«duitse team. Zijn teamgenoot, de 24-jarige Herbert Seppi, heeft in het afgelopen seizoen reeds vele internationale successen op zijn naam gebracht en zal er ook gaar ne een triomf in Deventer aan toe wil len voegen. Zeker niet van mindere klasse is de oud-Duitse jeugdkampioen Bernd Schlebbe, die in 1968 en 1969 liefst vijf internationale evenementen in ons land op zijn naam wist te bren gen. Deze nu 21-jarige Duitser is af komstig uit Warendorf. Martin Uttke en Hubert Lenz uit Wanne-Eickel leu nen net tegen de Duitse top aan en dit betekent, dat de Nederlandse cracks het waarschijnlijk tegen hen wel zullen moeten afleggen. De uit Oost-Duitsland afkomstige Hugo Matthes, thans spe lende voor TUS Iserlohn, behoorde in zijn land tot de tien besten, zodat ook hij gerust tot de serieuze kanshebbers voor de Deventer-titel gerekend mag worden. En niet te vergeten onze land genoten Bert Schoofs, nationaal kam pioen 1970 en Bert van der Helm, vier jaren achtereen onbetwist onze sterkste speler, maar in de laatste maanden door een intensieve studie wat teruggevallen. Voorts uiteraard alle andere Nederland se topspelers, onder wie ook de Deven- tenaar Jaap van Hummel (25), die be naderd is door landskampioen Delta Lloyd uit Amsterdam voor een contract voor het naar de ereklasse gepromo veerde tweede team. Van Hummel blijft echter dit jaar nog onder contract bij SVE in Utrecht. Daarna zal hij waarschijnlijk stoppen met de wed strijdsport om zich volledig te wijden aan zijn trainerschap. Jaap van Hum mel start per 1 september als trainer bij DTTC. Ook bij de topdames een strijd tussen Duitsland en Nederland. Onze nationale top is de laatste tijd wat uitgedund doordat Mieke ten Broek door haar hu welijk naar Duitsland is vertrokken, Veronique van der Laan heeft last van een tennisarm en staat voorlopig op Bert van der Helm: één der favorieten non-actief en Mary van Ruiten heeft er helemaal de brui aan gegeven, omdat haar toekomstige echtgenoot geen voor stander is van het beoefenen van top sport. De NTTB en vooral bondscoach Dusan Tigerman hebben hierdoor een fikse teleurstelling moeten incasseren. Het wachten is nu op de jeugd, die we liswaar reeds wat talentjes (Sonja Helt- zel, Annemieke van Moorst en Lizet Vaessen) heeft opgeleverd, maar zij zijn toch nog niet zover om een rol in de voorste gelederen te kunnen vervul len. Ellen Klatt is dit jaar de meest suc cesvolle Nederlandse speelster. Zij werd in maart nationaal kampioene bij de senioren en op 10 mei haalde zij in de Deventer Sporthal de nationale titel bij de jeugd. Ellen is 16 jaar en heeft haar hoogtepunt bepaald nog niet bereikt. Zij is wel een van de grootste favorie ten voor de titel in Deventer. Ellen Kort, Aukje Wynia, Nora Broxterman en Maria Nielen zijn speelsters, die stuk voor stuk voor een verrassing kunnen zorgen. De voornaamste Duitse tegenstreef- sters zijn Marion Solka en Erika Seppi, die uitkomen voor Moltkeplatz Essen en behoren tot de ranglijstspeelsters in West-Duitsland. Daarnaast zijn er nog verscheidene geklasseerde speelsters af komstig uit Duitsland, die er best eens voor kunnen zorgen, dat er vreemde dingen staan te gebeuren in de Buiten soos in Deventer. De dubbelspelen, zowel heren, dames als gemengd, zijn ditmaal zeer sterk be zet. De laatste jaren is men zich meer en meer op de dubbelspelen gaan toe leggen, omdat hieraan bij de teamwed strijden ook een grotere waarde wordt toegekend. Bijzonder groot zijn de jeugdklassen geworden. Als het zo doorgaat, zal het wellicht volgend jaar reeds noodzake lijk zijn om een afzonderlijk ieugd- toernooi te houden waarbij dan de De venter Sporthal mogelijk goede diensten zal kunnen bewijzen. Het seniorentoernooi zal echter abso luut niet uit de Buitensociëteit verdwij nen. Aan het toernooi is 'n grote dans avond gekoppeld ditmaal met mede werking van The Syndicates die er niet alleen voor zorgt, dat het toernooi een feestelijk slot krijgt, maar ook dat in ieder geval een deel van de grote uitgaven voor dit internationale evene ment weer terugkomt. Ter gelegenheid van het vierde lus trum van dit toernooi zijn er ditmaal enkele ereprijzen van bijzonder for maat. ZKH Prins Bernhard heeft een zilveren plaquette beschikbaar gesteld evenals de Commissaris der Koningin in Overijssel en Gelderland. Voorts heeft de Sportraad Overijssel een bo kaal geschonken, de gemeentebesturen van Deventer en Voorst zijn evenmin achtergebleven evenals de Deventer Sportraad. ST. LOUIS Ismail el Shafei, win naar van het internationale tennistoer nooi te Amsterdam door overwinningen op Okker en Pilic, heeft in St. Louis ook de vierde „Amsterdamse" deelne mer, Marty Riessen, verslagen. In St. Louis won de linkshandige Egyptenaar met 8-6 en 8-6 en bereikte doordoor de kwartfinales van het toernooi, waar Rod Laver zijn tegenstander zal zijn. Eerder in dit seizoen versloeg El Shafei al twee keer de eveneens linkshandige nummer een van de wereldranglijst. De GVAV-er Carsten Kamp zal za terdag 5 juni in Genève in de wedstrijd Zwitserland-België-Nederland zijn de buut maken in de nationale heren-atle- tiekploeg. Kamp vervangt de aanvanke lijk opgestelde Wijnand Bladt, die in verband met examens niet kan starten. HILVERSUM Tot 2 augustus tal de NOS-televisie elke zondag één afle vering uitzenden van het programma „Studio Sport". Na .2 augustus komt het programma elke zondagavond weer tweemaal op het scherm. In verband met reportages van de wedstrijden om het wereldkampioenschap voetbal in Mexico zal er op 7 en 14 juni geen afle vering van „Studio Sport" worden uit gezonden. De uitzending van morgen (21.35 tot 22.20 uur via Nederland 2) be vat naast voetbalnieuws de volgende onderwerpen nationaal kampioenschap keurturnen heren in Eindhoven; wielrennen: de ronde van Limburg; honkbal: Sparta Haarlem Nicols in Rotterdam. In het sportprogramma „Langs de Lijn" van de NOS-radio (14.00-17.00 uur via Hilversum 3 en 18.05 tot 18.30 uur via Hilversum 1) wordt behalve aan wedstrijden in het betaald- en ama teurvoetbal aandacht besteed aan: hockey-interland Frankrijk Neder land in Parijs; Utrechtse waterpolodagen; internationaal tafeltennistoernooi in Deventer; uitslagen en overzichten van honk bal en van paardenkoersen in Hilver sum en Groningen. ADVERTENTIE Het exclusieve huis voor exclusieve meubelen. Vrije bezichtiging. 's Maandags gesloten. Op koopavonden tot 21 uur geopend. Nederlands grootste woninginrichting Lange Hofstraat 1 ZUTPHEN (tegenover het stadhuis) tel: 05750-52.73 (Ook gevestigd Groenmarkt 27/29) ROTTERDAM - AMSTERDAM - HILVERSUM TILBURG - VENLO - ZUTPHEN DEN HAAG De organisatoren van de Grote Prijs van Nederland, geldend voor het wereldkampioenschap der cou reurs, hebben besloten de race op het Zandvoortse circuit twee uur eerder te houden dan sed'ert jaar en dag gebrui kelijk was. De toeschouwers zijn daar door in staat om zeven uur in de avond thuis de rechtstreekse televisieuitzen ding van de finale van het wereldkam pioenschap voetbal in Mexico Stad te zien. Er is ontheffing gekregen van de be paling, dat 's zondags op het circuit voor één uur in de middag geen auto- of motorrace mag worden gehouden. Het programma begint om twaalf uur met een toerwagenrace. Om één uur starten de formule 1-renwagens voor de race om de punten voor het wereld kampioenschap. Teneinde de afvloeiing van het publiek te vergemakkelijken volgt na afloop van de Grote Prijs van Nederland nog een tweede toerwagen- wedstrijd. Voor het eerst in de ruim twintig ja rige geschiedenis van het Nederlandse autosportevenement is het mogelijk ge- combineerd£ trein-toegangskaarten te kopen. Doordat op het traject Haarlem Zandvoort met zeer hoge frequentie zal worden gereden hoopt men het ver keer op de twee toegangswegen naar Zandvoort sterk te ontlasten. ADVERTENTIE Er is eigenlijk al over alles geschreven. Over Mina's en pastoors, over kabouters en boterbloemen, over sex en over liefde, maar nog nooit: Over tapijt! Een teer onderwerp. Want vast tapijt kost u gauw een kleine duizend gulden. En een verkeerde aankoop of fout onderhoud kan u een behoorlijke financiële strop bezorgen. Gelukkig is er nu de Parade tapijtpocket. Samengesteld door de kreatiefste tapijtmaker van Nederland. Staat alles in over tapijt. Alles over het onderhoud. Kleuradviezen. Verschillen tussen wol en synthetica. Tips voor het kopen. Wijze raad voor het leggen. Nou ja, wat u maar weten wilt. Met bovendien een stel smaakvolle foto's van de exklusieve Parade tapijtkollektie. Die nieuwe onverbiddelijke bestseller kost: 50 cent! Twee postzegels van een kwartje in een envelop. Geadresseerd aan: Arie Veen, Postbus 85, Soest.

De Vallei | 1970 | | pagina 8