Ondubbelzinnige wraak van Blue Soeks: 2-21 ExperimenteelMerino's bedwong Edese DTS toch Advendo kende geen medelijden met Stroe Twee jubilarissen Rhenen gehuldigd Junioren en reserves opgesteld Volle winst VLTC-teams op PVWA en Strokei (Minder)- betaald voetbal RHC op sloffen naar titel Filiaal van Vlear en Kol bank open in Scherpenzeel Wedvlucht van „Ordonnans" Resultaten Zat.-vliegers Candianen tegen V'daal 3 om titel Kampioenen in Opheusden Huishoudschool Rhenen beste bij korfbal „Benefiet" voor Rhenense bejaarden was fiasco SPARTA WON LAATSTE DUEL COMPETITIE Stemmen en wafels eten VEILING ZALTBOMMEL VRUCHTENVEILING TIEL Bloedtransfusies taak van Rode Kruis ZATERDAGVOETBAL Afsluiting Succesvol De Gruaf sch.-H elm. Sp.: 14) Cambuur-V itesse3-1 FC Den Bosch-V olend.: 1-1 Wagening.-Eindhoven: 0-2 Excelsior-Elinkwijk: 3-1 MAANDAG I JUNI 1970 VEENENDAAL Het was opnieuw een gelegenheidselftal van De Merino's, dat zaterdag het voorlaatste competitieduel aanging tegen DTS uit Ede. In verband met een belangrijke wedstrijd van het tweede elftal om het kam pioenschap en promotie waren de jonge spelers, die de laatste tijd de Merino's- formatie versterkten deze keer niet van de partij. Met enkele junioren en reser ves deed Merino's het evenwel lang niet gek en slaagde men erin om DTS, dat zonder meer de betere ploeg vormde, volledig te bedwingen. Aanvankelijk zag het er niet naar uit dat de Veenendaalse club zich staande zou kunnen houden. In een uitzonder lijk hoog tempo viel DTS aan en vooral het verdedigingsduo Van Ginkel en Na gel kregen het zwaar te verduren. Boeiend was de strijd voor het Meri- no-doel, waar DTS steeds weer de kans RHENEN RHC is gepromoveerd naar de derde districtsklasse. In drie wedstrijden toonde RHC zich de betere ploeg en versloeg de kampioenen van de afdelingen Haarlem, Alkmaar en Amsterdam. De eerste wedstrijd tegen de afde- lingskampioen van Haarlem, won RHC met duidelijke cijfers, 9-1 (5-0). Met 'n zeer harde wind over het veld kon RHC al snel tot scoren komen, terwijl de verdediging met keeper Loet Bijker als uitblinker niet te passeren was. De tweede wedstrijd precies hetzelfde beeld. Weer 'n uitstekende verdediging met weer Bijker als topman en 'n zeer soepel lopende aanval. RHC won met 5-0 (3-0). De laatste wedstrijd moest gespeeld worden tegen Zeeburg II, de afdelings kampioen van Amsterdam. Deze wed strijd werd als zeer moeilijk tegemoet gezien. Met de wind mee kon RHC 'n voorsprong opbouwen van 3-0. Maar in de tweede helft liep Zeeburg angstaan jagend in. Het werd zelfs 5-5. Maar door rustig combineren en met 'n af maker zoals W. v. Buytere sleepte RHC de wedstrijd binnen (6-5) en daarmee tevens de promotie. OPHEUSDEN De duiven van De Ordonnans maakten hun laatste Vitesse- vlucht vanaf Laon over een afstand van ongeveer 300 km. Voor deze vlucht waren 165 duiven ingekorft, die gelost werden om 6.15 uur. Weer was het D. Lindner, die als eerste zijn duif zag binnenkomen in de tijd van 10-17-34 uur met een snelheid van 1254.76 m. Als laatste prijsduif (33e) kwam binnen de Combinatie Rood been en Huibers in een tijd van 10-37-52 uur. In rayon 3 afdeling Oost werden voor deze vlucht 726 duiven meegegeven en waren het D. Lindner en H. J. Cornelis- sen die resp. als 5e en 8e werden geklas seerd. De verenigingsuitslag was als volgt: 1, 3, 4. 5, 11, 12, 16, 23 D. Lindner, 2. 8, 13 H. J. Cornelissen, 6, 14, 15, 19, 24, 31, 33 Combinatie Roodbeen en Hui bers, 9, 10 T. Verwoert, 17, 26 M. v.d. Pol, 18, A. Aaibers, 20, 30 Jph. Prijs, 22 W. Vermeer, 25 H. J. Brukman, 27, 29 C. Verwoert, 32 H. Verwoert. Daar dit de laatste vlucht was van het Vitesse kampioenschap 1970, is D. Lindner hierin met grote voorsprong op zijn naaste concurrenten kampioen ge worden. Om de 2e plaats is verwoed ge vochten, maar W. Vermeer moest door zijn slechte klassering deze plaats afge ven aan H. J. Cornelissen, die door in de laatste vluchten goed te vliegen als 2e is geëindigd. Ook G. de Wit, kansheb ber voor de 3e plaats, vloog totaal mis in de laatste vlucht en verspeelde deze plaats aan H. Verwoert. De uitslag Vitesse werd, le Lindner 393.75 pt; 2e H. J. Cornelissen 334.47 pt, 3e H. Verwoert 324.64 pt., 4e W. Ver meer 293.00 pt.; 5e comb. Roodbeen en Huibers 279.49 pt., 6e C. Verwoert 272.63 pt., 7e A. Aaibers 266.96 pt., 8e G. de Wit 241.48 pt., 9e T. Verwoert 212.96 pt. en 10e A. v.d. Kolk 206.37 pnt. VEENENDAAL De resultaten van de Veenendaalse Postduivenvereniging „De Zaterdagvliegers" zijn deze keer als volgt: Uitslag wedvlucht vanaf Laon. Los 6.15 uur. Wind w.n.w. In concours 184 duiven. Aank. le prijswinnende duif 10.16.16 u., snelheid 1265,10 meter per min.- idem laatste prijswinnende duif 10.42.37 u., snelheid 1132,58 meter per min. A. C. Koster 1 6 18 20; R. Muller Fl. 2 3 10; C. J. Stuivenberg 4 16 17 23 24 34; H. Schoeman 5; gebr. Gijsbertsen 7 9 15 32; G. v. d. Weerdhof 8 14 21 30 36; G. Methorst 11 35; A. Quint 12; W. Da- velaar 13; K. v. d. Velde 19 22 33; G. Versteeg 25; C. W. de Koning 26 29; P. Vink 27; M. van Zetten 28; H. van Dijk 31 37. In het rayon stonden 726 duiven in concours. In dit concours wist het lid van de Zaterdagvliegers A. C. Koster even eens de le prijs te winnen. Verder klas seerden zich bij de eerste 50 prijswinnen de duiven in het rayon: A .C. Koster 1 12; R. Muller 4 7 27; C. J. Stuivenberg 9 48 49; H. Schoeman 10; gebr. Gijsbertsen 14 25 39; G. v. d. Weerdhof 19 37; G. Methorst 28; A. Quint 34; W. Davelaar 36. werd ontnomen om te socren. Doordat Sukkel in teruggetrokken positie speel de kon hij herhaaldelijk ingrijpen en vormde daardoor een extra steunpunt in de Merino-defensie. Ondanks de fel heid van de wedstrijd bleef het een sportief duel, hetgeen niet in de laatste plaats te danken was aan de jonge ar biter Wissink uit Zwolle, die na een wat nerveus begin vooral in de tweede helft uitstekend leidde. Ook na de hervatting bleek DTS ster ker in het veld. Aan de afwerking van de talloze aanvallen ontbrak echter veel en bovendien bleef de Veenendaalse verdedigingslinie in stand. Wel knalde een keer tegen de paal en even later zelfs tegen de onderkant van de lat maar steeds weer lukte het de Merino's tijdig te ruimen. Daardoor kwamen er geen doelpunten en leverde het niet op volle sterkte zijnde De Merino's uitein delijk de beste prestatie. Het tweede elftal van De Merino's werd zaterdag door een 21 zege op VRC 3 kampioen in de reserve tweede klasse A. Kees van Schagen scoorde het win nende doelpunt en dat had bovendien tot gevolg dat Merino's 2 tevens promo veerde naar de reserve eerste klasse. EDERVEEN Zaterdag heeft Ad vendo de laatste competitie-wedstrijd met 21 gewonnen van Stroe. De be zoekers moesten winnen om degradatie te voorkomen. Advendo deed achter zijn sportieve plicht en verdiende trou wens de zege volkomen. Stroe zal door degradatie volgend sei zoen in de vierde klas van de afdeling uitkomen. Advendo was technisch de meerdere van de gasten, die wel bijzon der hard werkten, maar geen enkele lijn in het spel konden leggen. Advendo kreeg na enkele minuten al een doelrij- pc kans om de score te openen, maar linksbuiten E. Donkelaar faalde toen hij enkele meters voor het Stroe-doel in vrijstaande positie kwam. Hij schoot te zacht in, waardoor keeper Rootselaar de bal gemakkelijk kon stoppen. De gasten probeerden met verre trappen vanuit de verdediging gevaar te stichten in de Advendo-defensie, maar dit leverde in de beginperiode geen succes, op. Advendo kreeg de beste kansen, maar met name J. v. Donkelaar had geen ge luk met zijn schoten. De gasten namen na een half uur de leiding door links buiten Lagerwei, die de ver opgedron gen Advendo-defensie te snel af was en met alleen doelman v.d. Meent voor zich geen fout maakte, 01. In de 37ste minuut kwam de verdiende ge lijkmaker. Bij een afgeslagen Adven- do-aanval kwam de bal bij aanvoerder E. v. Ginkel, die van dertig meter af stand een hard schot afvuurde, dat via de paal doel trof, 11. Dat was ook de ruststand. Na de hervatting had Advendo al gauw succes, want in de 50ste minuut werd het 21, toen J. v. Donkelaar uit een goed genomen corner van J. Nab met een prachtige kopbal keeper Root selaar passeerde. In het verdere verloop van de wedstrijd ging Advendo het wat kalmer aandoen, waardoor de gasten een vel dm eerderheid kregen, maar daar bleef het bij. Het tweede elftal leverde in de laat ste competitie-wedstrijd ook een goede prestatie door de tweede uitgave van Musketiers met 21 te kloppen. RHENEN De vetaranen van Can- dia '66 moesten nog een wedstrijd afma ken tegen Oranje Wit. Het ging om vijf entwintig minuten. De oorspronkelijke wedstrijd werd destijds gestaakt van wege een beenbreuk. De Candianen za gen kans een 3-2 achterstand om te zet ten in een 4-3 voorsprong, hetgeen te vens de eindstand werd. Jo Albers scoorde de beide doelpunten. Candia trof de toss voor de wind. Na een mi nuut spelen werd Ophof gehaakt, maar verdere incidenten bleven uit. Donder dagavond om 7 uur ontmoeten de Can- dia-veteranen Veenendaal 3 op het ge meentelijk sportpark. Wanneer deze thuiswedstrijd in een gelijk spel eindigt zijn de Candianen al kampioen. Vee nendaal 3 zal zich echter met hand en tand verdedigen, zodat dit een fraai duel kan worden. OPHEUSDEN De kampioenen blij ven in Opheusden nog komen. Woens dagavond speelde Opheusden 3 (geheel bestaande uit Ambonezen) de laatste wedstrijd tegen Sparta 3. Een gelijk spel was voldoende om beslag te leggen op het kampioenschap. Maar 't werd geen half werk. Opheusden 3 won met 8—4. Zaterdagmiddag speelden de B-junio- ren van Sparta hun laatste wedstrijd tegen lijstaanvoerder Lienden B. Sparta B moest winnen om hier het kampioen schap te behalen, terwijl Lienden ge noeg had aan een gelijk spel. Na veel spanning Sparta na rust twee maal te doelpunten en daarmee het kampioen schap te behalen. le klasse A MontfoortVitesse 00 (Vitesse kam pioen). 2e klasse A SVP—Hoevelaken 3—1; WoudenbergBaarn 13. 3e klasse A DEVBeverweerdse Boys 40; AdvendoStroe 21; FZOCDN 0—1; KulanLangbroek 62. RHENEN Het korfbaltoernooi, dat zaterdag op het gemeentelijk sportpark Candia werd georganiseerd door de SV „Arena" voor middelbare scholen is bij de meisjes een overwinning geworden voor het eerste team van de Rhenense huishoudschool. In de finale kwamen deze meisjes uit tegen het eerste van de Prins Bernhardschoo'. Het werd een l_j gelijk spel. Na het nemen van strafworpen werd de huishoudschool winnaar. In de eerste klasse ging de Volkson- derwijsbeker naar de Alfred Nobel- school uit Wageningen, dat met 5—0 won van de Rhenense Wilhelmina- school. Het eerste van de Wageningse Prins Bernhardschool werd hier derde. In de tweede klasse was geen finale nodig. Mavo-Wageningen 2 werd hier eerste en Wilhelminaschool 2 tweede. De heer Van Dijk, voorzitter van de af deling korfbal van „Arena" reikte met een toepasselijk woord de prijzen uit. RHENEN t>e voetbalwedstrijden, die Candia '66 organiseerde in het ka der van het Schaapskooitoernooi, waar van de opbrengst bestemd was voor het comité, dat jaarlijks de uitgaansdag voor de Rhenense bejaarden organi seert, is volgens de heer De Jong, voor zitter van Candia, een wassen neus ge bleken. „Het waren maar enkele tien tjes", zei de heer De Jong gisteren, die het betreurde dat er zo weinig belang stelling voor was en dat zelfs de leden van het organiserend bejaardencomité schitterden door afwezigheid. „Deson danks vonden wij het zo betreurens waardig, dat de vereniging heeft beslo ten 100,— in de kas voor de bejaar- dentocht te storten", aldus De Jong. OPHEUSDEN Sparta heeft in Op heusden revanche genomen op het Velpse DVOV door deze ploeg met een 4-2 nederlaag naar huis te sturen. In Velp leed Sparta de eerde keer een 7-2 nederlaag. Sparta miste in deze wedstrijd de ge blesseerde Akkerman op de backplaats. Voor hem stond Schaap, een speler uit het 3e elftal, opgesteld. Hij verdiende een kans door zijn fraaie spel. Ook de jeugdige aanvaller J. Huibers, die Win kelman verving, deed het niet slecht in de eerste uitgave van Sparta. Het zag er anders niet naar uit dat Sparta zou winnen, want hoewel het in het veld sterker was, wist DVOV door Modder kolk bij een onverwachte uitval te sco ren door een bluder in Sparta-verdedi- ging. Sparta kreeg kansen, maai' kon de richting niet vinden. Schoten van H. Huibers en Gerritsen gingen naast, of over. Tot in de 30e minuut onverwachts DVOV weer een uitval ondernam en goed afrondde P-2. Bij een doorbraak van Sparta werd H. Huibers tegen de vlakte gewerkt. Strafschop besliste scheidsrechter Pa ter. Het was Schaap Pzn., die raak schoot 1-2. Na de rust wilde het beter lukken bij Sparta. Binnen vijf minuten was het Schaap Dzn., die door goed doorlopen de stand gelijk maakte 2-2, en even later was het H. Huibers die uit een moeilijke hoek de stand op 3-2 wist te brengen. Vlak voor het einde moest J. Schaap uitvallen en kwam de goalgetter van Sparta 3 in het veld: D. Roelofsen. Bij de eerste de beste bal, die hij kreeg, kogelde hij raak, 4-2. En dat was tevens de eindstand. ECHTELD „Stemmen en Smullen". Onder dit motto gaat de gymnastiek vereniging „Volo" op woensdag 3 juni bij de stembureaus te Echteld stroop wafels verkopen. Dit ter versteviging van de kaspositie. NAARDEN In een, ondanks de grote uitslag, zeer snelle wedstrijd heb ben de Soeks duidelijk revanche geno men voor de ongelukkige nederlaag te gen Chefana. Niet minder dan 20 honk- slagen floten de drie ingezette werpers om de oren. Hiermee is de monsterzege wel verklaard, de Blauwkousen hadden die middag „het oog". In de eerste innings zag het er nog niet naar uit dat het zo'n debêcle zou worden voor de Naardenaren. Welis waar gingen de Blauwkousen snel van start door een 02-voorsprong te ne men, doch in de gelijkmakende slag- beurt bleek Harry Beckers als start ing-pitcher duidelijk last te hebben van de zachte werpheuvel. Hij moest Che fana eveneens twee punten toestaan, (22) en werd toen door coach Vonk gewisseld door Jurjen Bosga. Vonk wil de kennelijk het risico van een achter stand niet nemen. Bosga weerde zich ditmaal voortreffelijk tegen de niet sterke Naardense slagploeg. Harry Bec kers zou zich later aan slag duidelijk revancheren door uit 5 beurten liefst 4 honkslagen te slaan. In de tweede innings opnieuw vuur werk aan de Veense kant, waardoor VHC weer afstand nam van Chefana, (25). In deze innings bleek ook dat Jurjen Bosga als leider van de verdedi ging in vorm was. Op de zwakste slag mensen van Chefana gooide hij geen bal te veel en de wat moeilijke hitters werd het dan ook wat moeilijker ge maakt. In de derde innings hetzelfde beeld; wederom 3 punten voor de Soeks en een machteloos Chefana, (28). Homeruns De Soeks wilden kennelijk bewijzen dat ze werkelijk van dergelijke teams met dubbele cijfers kunnen winnen. In de vierde innings „hamerden" Herman Takken en Frits Verhagen de bal buiten het veld, waarbij vooral de homerun van laatstgenoemde pas heel ver achter de afrastering de grond raakte. Helaas voor beide spelers stonden er slechts weinig spelers op de honken waardoor dit dreunende slagwerk in totaal „slechts" drie punten opleverde, (211). SCHERPENZEEL De bankierson derneming Vlear en Kol heeft in Scherpenzeel een filiaal geopend, waartoe burgemeester J. Heij met zijn echtgenote en de beide wethouders acte de présence gaven. De burgemeester verrichtte de officiële opening door de nachtkluis in werking te stellen. In de kluis trof h(j een cheque van duizend gulden aan. Dit bedrag zal, in overleg met het overige gemeentebestuur, wor den bestemd voor een goed doel in Scherpenzeel. Het bankgebouw, op een mooie plaats naast het gemeentehuis, leek bij de opening meer op een bloemenwinkel. In dit decor sprak directeur mi'. De Vries een kort welkomstwoord tot de talrijke aanwezigen. Hij wees erop dat de bank in de samenleving een steeds belangrij ker plaats gaat innemen. Burgemeester Heij zei in zijn toe spraak dat de nieuwe bank een waar devolle verbreding van de dienstverle ning in Scherpenzeel betekent, en ging vervolgens in op de geschiedenis van Vlear en Kol. Hij richtte zich voorts tot de toekomstige directeur, de heer Van Ommeren, en de beheerder, de heer Van Keeken, die zich boven het kantoor zal vestigen. Coöperatieve Veilingsvereniging Zalt- bommel Omstreken. Pr(jsbericht van vrjjdag 29 mei 1970. KA8 AARDBEIEN: AE 58-96, A 56-75, B 40-65, Onges. 46-76 per doosje van 200 gram. FRUIT: APPELEN EXPORT: Golden Delicious II 75/80 30-48, II 70/75 27-39, II 65/70 23-25 per kg. Jonathan I 75/80 38-49, I 70/75 33-43, I 65/70 29-36, I 60/65 20-26, II 60/65 21-22 per kg. Goudreinette II 65/75 40-45 per kg. PEREN EXPORT: Conference I 60/65 85, II 50/55 64, I 60/70 101-104 per kg. GROENTEN: Asperges 211-392 per kg.; Prei All 10-15 per kg.; Rabarber I 7-16, II 6-13 per kg.; Sla I 23-26, II 19 per stuk; Spi nazie II 48-56 per kg. RHENEN In hotel-paviljoen „Grebbeberg" werden vrijdagmiddag de heren W. Th. Hofland en A. G. Huls hof door het gemeentebestuur gehul digd wegens het feit dat beide functio narissen vijfentwintig jaar in over heidsdienst werkzaam waren. Temidden van zeer vele collega's sprak allereerst burgemeester mr. L. Bosch ridder van Rosentha1 zijn geluk wensen uit. „Hoewel U bent benoemd uit een selectie van één sollicitant, en dat was Uzelf, hebben wij van die be noeming nimmer spijt gehad," zei de burgemeester tot de heer Hofland, chef van onderwijs en personeelszaken„Al eenentwintig jaar maken wij dank baar gebruik van Uw gedegen advie zen." Zich richtend tot de heer Hulshof zei de burgemeester: „Wanneer er iets georganiseerd moet worden, en dan denk ik in het bijzonder aan de talrijke activiteiten in schoolverband, dan bent U altijd de man die zorgt dat een en ander feilloos verloopt." Beide jubilarissen werd dank ge bracht voor het werk in het belang van de gemeente verricht. Ook de dames van de jubilarissen werden in die dank In de vijfde en zesde innings hetzelf de beeld; slaande Veenendalers en machteloze Naardenaren. De enige ge vaarlijke, doch ook zeer irritant spelen de slagman van Chefana werd in de vijfde innings op formidabele wijze uitgetikt door Harry Beckers op een snoeiharde aangooi van achtervanger Herman Takken. De vertwijfelde duik terug naar het derde honk was tever geefs, hij sneuvelde al in de lucht. De zevende innings begonnen met een 214-voorsprong voor de Soeks maar nog vonden ze het niet genoeg. Er vie len weer „harde klappen" doch in deze slagbeurt kwamen de Veenendalers nog niet aan hun twintigste punt, bij de stand 19 viel de derde nul. Hoe snel de strijd overigens verliep bleek wel uit het feit dat er nog aan de achtste innings begonnen kon worden voor de reglementaire twee uur vol wa ren. Chefana stond dat óok wel heel erg kort aan slag: Jurjen Bosga kreeg slechts 3 man meer dan het absolute minimum van 18 tegenover zich in het slagperk. In de achtste slagbeurt trokken de Veenendalers opnieuw van leer en pas seerden met een klap van Jan v. d. Lpeden de twintig-grens (221). Er was slechts een man uit, doch hoewel Che fana nog reglementair recht zou heb- betrokken. Zij kregen een bloemenhul de. Nadat de burgemeester een enveloppe met inhoud had overhandigd sprak de gemeentesecretaris, de heer W. C. Pie- ters. Hij prees beide heren om hun veelzij dige activiteiten en sprak de hoop uit dat zij nog vele jaren in dienst van de gemeente Rhenen zouden mogen blij ven. Beide jubilarissen kregen geschen ken aangeboden. Namens het openbaar onderwijs, van kleuteronderwijs tot voortgezet onder wijs, sprak de heer G. J. Hulsebos, hoofd van de openbare basisschool in Eist. Hij prees de heren om hun grote medewerking die zij altijd verleenden en kon een geschenk onder couvert aanbieden dat bijeen was gebracht door de leerlingen van de diverse scholen. Bij dit tweevoudig jubileum was ook een afscheid. Dat gold het vertrek van mevrouw v.d. Pijl-Klomp, die na zes jaar werkzaam te zijn geweest aan de afdeling interne zaken wegens huwe lijk per 1 juni de gemeentedienst ging verlaten. Zowel de burgemeester als de secretaris nam in een waarderend speechje afscheid onder aanbieding van een geschenken bon van de RMC. ben op de gelijkmakende slagbeu ri wierp coach Koenders „de handdoek in de ring". De speeltijd was verstreken en hij „zag er geen brood meer in". Zo kwam er dus een voortijdig einde aan deze VHC-wraakoefening die anders inderdaad nog wel eens verder had kunnen uitlopen. Zaterdag a.s. spelen de Blauwkousen thuis tegen Donar, waarvan men de eerste maal ook zo ongelukkig met een punt verschil verloor. De Soeks moeten het kruit maar goed droog houden deze week. De Veenendaalse Honkbal Club be haalde dit weekend een 50 pet. totaal score. Tegen de overwinningen van „hel eerste" en de jongste uitgave van de Soeks (zege met 295 tegen Zuidvogels) stonden twee verloren wedstrijden. Het tweede team ging met 11—8 tegen SEC 2 ten onder en de BRL-jeugd ver loor met 30 van Utrecht Hitters A. Deze laatste nederlaag is zeker geen schande gezien de zeer goede (Ameri kaanse) werper van de Hitters. De overwinning van de M.C. Bak ker-jeugd was net als bij het eerste team het gevolg van zeer sterk sla" werk. De twee- en driehonkslagen wa ren niet van de lucht bij deze „benja mins", die overigens nog ongeslagen zijn na 4 gespeelde wedstrijden. VEENENDAAL Het gemengde en herenteam van VLTC hebben dit weekeinde de competitie besloten met een overwinning. Op de banen aan de Dennelaan trad het gemengde team aan tegen PVWA uit Amsterdam en werd het een welver diende 5-3 overwinning. Het herenteam reisde naar Harderwijk om Strokei 2 te bestrijden. Ook daar werd het een (2-4) zege voor de .jonge Veenendaalse for matie. Het gemengde team trad thuis aan tegen PVWA uit Amsterdam onder fraaie weersomstandigheden. Welis waar ondervond men vaak last van de harde wind, waardoor er veel ballen buiten de lijnen verdwenen, maar over het geheel genomen kan men op een geslaagde afsluiting van dit competitie seizoen terug zien. Het eerste heren-enkelspel werd een prooi van Henk van Schuppen die O. May kansloos liet met 60 en 61. Ar jan van Hardeveld had met W. Oort meer moeite, doch zegevierde tenslotte na een langdurige strijd met 62 en 97. Ook Marijke van Stuyvenberg boekte in het eerste dames-enkel een vrij ruime zege op mevr. Schuitemaker met de cijfers 61 en 64. Hanny de Haas moest in het tweede dames-enkel haar meerdere erkennen in mevr. Breu- ker en verloor met 36 en 16. VLTC had niettemin een voorsprong genomen van 31. Het heren-dubbel werd voor VLTC gespeeld door Henk van Schuppen en Arjan van Hardeveld, die de heren O. May en v. Oort met 63 en 6—3 klop ten. Het dames-dubbel werd door de VLTC-speelsters Marijke van Stuyven berg en Els Lemkes niet best gespeeld. Heel verdiend ging de volle winst naar de dames Schuitemaker en Breuker met 26 en 36. Door het eerste gemengde-dubbel tee winnen kon PVWA eventueel nog naast VLTC kunnen komen en dat gebeurde dan ook. Met 7—9 en 3—6 trok het Am sterdamse duo de partij naar zich toe, waardoor de stand op 43 werd terug gebracht. Maar in 't tweede gemengd- dubbel stelde V.L.T.C. de overwinning veilig. De Veenendaalse equipe beëin digde de competitie met een fraaie overwinning en eindigde daardoor ver moedelijk op de tweede plaats. Ook het jonge herenteam was in Har derwijk succesvol. Het trad aan tegen Strokei 2 en de inzet was het behoud van het tweede-klasserschap, want twee van de vier deelnemende ploegen uit deze poule moesten degraderen daar de bond het volgend jaar ook een derde klas gaat invoeren. Alleen de nummers 1 en 2 konden daardoor in de 2e klas gehandhaafd blijven. De winnaar van deze match kon zich in de 2e klas staande houden. In het eerste enkelspel rekende Henk Witters rigoreus af met de heer N. Nummerdor met 16 en 1—6. Jan de Kleuver won de eerste set met 46, doch moest de tweede ruim weggeven aan de heer A. Douma met 61. Het herstel kwam weer in de derde set die door Jan de Kleuver met 16 werd ge wonnen. Na de enkelspelen leidde VLTC met 1—3. Het eerste dubbel werd een overwin ning voor de gastheren. Met 64 en 6 1 werden Henk Witters en Piet van Stuyvenberg naar het tweede plan ver wezen met de cijfers 64 en 61. Maar het tweede dubbel ging weer mee naar Veenendaal. Al met al een zeer bevredigende af sluiting van het competitieseizoen 1970 voor de beide zondagsformaties van VLTC, dat zich thans weer geheel bezig houdt met diverse toernooien en de clubkampioenschappen, die ditmaal groots zijn opgezet. N.V. Vruchtenveiling „Tiel Omstre ken". Veilbericht van vrijdag 29-5-1970. APPELEN: Go^en Delicious I 70/75 38-42. Golden Delicious II 75/80 31-40 70/75 30-39 65/70 23-33 60/65 23-25. Goudreinette I 75/85 42-44 65/75 28-31 75/80 38-44. Goudreinette II 75/85 32-42 70/75 25-31 65/70 24-26. Jonathan I 70/75 32-37 65/70 25-32 60/65 19-23. Jonathan II 75/80 24-32 70/75 24-32 65/70 24-29 60/65 18-21. Laxton's Superb II 70/80 48-52 65/70 39-42. Lombarts Calville II 75/85 37-42. Winston I 65/75 69-72 60/65 44-48. Alles in ets. per kg tenzij ander ver meld. DOETINCHEM Voor beide ploegen stond er niets meer op het spel, maar desondanks waren er toch no? 3000 toe schouwers aanwezig. Na een ruststand van 0-0 nam De Graafschap het initia tief over, maar desondanks moest de Graafschapdoelman Doornebosch gere geld in actie komen. liet enige doelpunt viel kort na de rust en kwam van de voet van Hiddink, die met een af standsschot de roos trof. LEEUWARDEN De onbelangrijk heid van deze wedstrijd manifesteerde zich vanaf het begin in het lage tempo. Met de rust was de stand nog volledig in evenwicht. Van 't Hooft gaf Vitesse, enigzins tegen de verhouding in, een voorsprong van 0-1, maar tien minuten voor de rust zorgde Zuidema voor de gelijkmaker. Vanaf dat moment was Cambuur meester van het terrein en met goede doelpunten van Hoekstra en De Jonge werd Vitesse naar een duidelijke nederlaag gestuurd. Scheidsrechter El- zinga had geen moeite deze sportieve wedstrijd, welke voor 3000 toeschou wers werd gespeeld, in de hand te hou den. DEN BOSCH Voor ruim 3000 toe schouwers heeft Den Bosch uitstekend tegenstand geboden aan het inmiddels naar de eredivisie' gepromoveerde Vo lendam. De thuisclub ging de rust in met een voorsprong van 1-0, dank zij een uitstekend doelpunt van Eef Mul ders. Na de hervatting combineerde Vo lendam steeds beter en het doelpunt, dat Kras een kwartier voor het einde scoorde, was dan ook volledig in over eenstemming met de krachtsverhou ding. In deze aantrekkelijke wedstrijd werd bij Volendam Karregat vroegtij dig vervangen door Bond. Dit gelijke spel bracht Volendam tevens het kam pioenschap en met dit arsenaal van spelers en reserves kunnen de wijd- broeken in het komend seizoen met re delijk succes streven naar behoud van het veroverde eredivisieschap. WAGENINGEN In de felle race om de promotie naar de eerste divisie was de spanning bij Wageningen ken nelijk te veel geweest, want de thuis club slaagde er niet in door een over winning op het bezoekende Eindhoven ook het kampioenschap in de wacht te slepen. Met de rust zag de thuisclub reeds tegen een achterstand aan van 0-2 door doelpunten van Arendsen en Weijers. Na de hervatting kwam Wage ningen wat meer in het offensief, maar de stootkracht van de aanval was onvoldoende om de ere-titel, welke bo vendien nog afhankelijk was van de prestatie van Heerenveen, in de wacht te slepen. ROTTERDAM Excelsior had aan een gelijk spel voldoende om de eredi visie te bereiken, maai- misschien juist daarom speelde de thuisclub uitermate nerveus tegen het toch zeker niet geïn spireerde Elinkwijk. Nadat de rust met blanke stand was ingegaan kreeg Ex celsior de zenuwen wat meer in be dwang en tien minuten na de hervat ting scoorde Kwakkernaa' op sublieme wijze het doelpunt, dat de thuisclub praktisch in de eredivisie bracht. Deze treffer bracht meer rust in het spel van de thuisclub en nadat Kwakker- naat in de 61e minuut de voorsprong tot 2-0 had verhoogd, kon een tegentreffer van Teunissen, nauwelijks vier minuten later, Excelsior niet meer in gevaar brengen. Van Toledo zorgde voor 3-1 en scheidsrechter Schalks, die zijn laatste optreden in het betaalde voetbal besloot met een goed geleide en belangrijke wedstrijd, hield tot het laatste moment de spanning er in vóór de 10.000 toe schouwers de nieuwe eredivisieploeg in triomf van het veld konden dragen. De driejarige Willy Bul uit Heer- hugowaard is zaterdagavond omstreeks kwart over acht in een sloot vlak bij de ouderlijke woning verdronken. Het kind mocht van zijn ouders wat langer op blijven, omdat het zaterdagmiddag had geslapen. Zijn tweelingbroertje was al onder de wol gestopt.

De Vallei | 1970 | | pagina 11