Nederlandse hockeyploeg had onvoldoende verweer tegen Frans power-play Wegens bankoverval na wapenroof drie jaar geëist tegen bendeleider Randy Matson dicht bij wereldrecord Aalt Toersen verslagen door Jan de Vries Uitslagen draverijen Goede atletiekprestaties in competitie van KNAU Rumoer om Rivera Merckx nog koploper in de Giro Laver klopte El Shafei Pijnen wint Leren Zool Porsche voor Ferrari te snel Ook Hoad uit Franse titelstrijd Togo fusioneert niet met HHJC Popke Oosterhof in Oostenrijk op vierde plaats Gmservatieven lopen in Nieuwe winst voor Geboers IN NOTEDOP UIT DE KERKEN VOOR ENGELSE SPELERS MAANDAG I JUNI 1970 VERSAILLES Het Franse hoc- key-elftal is in zijn opzet, een eervol resultaat te bereiken tegen het op pa pier aanzienlijk sterkere Nederland, ge- geslaagd. Het heeft zich daarvoor met een enorm elan in het strijdperk ge worpen en kon tenslotte met een tevre den blik het veld verlaten. De Fransen hadden onze landgenoten bedwongen. Met 1-1 werd het duel afgesloten, na dat de Fransen bij de rust een voor sprong van 1-0 hadden gehad. Uit een strafcorner had rechtsbinnen Grain gescoord. Het was eveneens uit een strafcorner, dat Nederland in de der tiende minuut van de tweede helft ge lijk maakte. De gebroeders Spits waren voor dit doelpunt verantwoordelijk. Frans Spits, die de strafcorner nam, tikte de door broer Nico ingeslagen bal langs de verbouwereerde Franse doel man Santiers hoog in het net: 1-1. Met dit doelpunt had Nederland niet alleen een gelijk spel, maar tevens de eer gered. Want lang heeft het ernaar uitgezien, dat de ongeïnspireerd spelen de oranjeploeg zelfs niet tot een pun- tendeling zou kunnen komen. De kan sen waren hiertoe wel, maar werden niet uitgebuit. Toegegeven, het was moeilijk tegen de fanatiek vechtende Fransen, die bij elke Nederlandse aan val massaal in de verdediging gingen, waar het schier onmogelijk was ope ningen te maken of te vinden. Maar technisch staken onze landgenoten met kop en schouders boven de Fransen uit, een enkele uitzondering daargelaten. En dit voordeel zou doorslaggevend moeten zijn. Doch de Nederlanders, die deze in terlandwedstrijd na de prestigeduels te gen België en West-Duitsland, de ont moeting tegen Wales en het beëindigen van de competitie als mosterd na de maaltijd beschouwden, kwamen bij lan ge na niet tot die inzet, waarmee de te genstander opereerde. Daardoor bleef het Nederlandse spel te kil en steriel. De Franse doelverdediger heeft dan ook nauwelijks moeilijk werk behoeven te verrichten. Hetzelfde gold eigenlijk ook voor Buy in het Nederlandse doel, want het Franse opportunistische spel miste toch te veel klasse om onze ver dediging uit verband te kunnen halen. Eens temeer echter heeft deze wed strijd geleerd, dat in het huidige hockey klasse alléén geen waarborg is voor successen. Met het oog op het grote lan- dentoernooi in september te Brussel is deze wedstrijd, die voor Tippy de La- noy Meijer zijn vijftigste interland was, daarom misschien toch niet geheel van nul en generlei waarde geweest. Want de Fransen hebben bewezen, dat power-hockey ook tot resultaten kan leiden, al verdient 't geen schoonheids prijs en is het soms ook niet geheel volgens de letter van de sportieve wet. De wedstrijd zelf is in een notedop samen te vatten, want veel dat erom vraagt aan de vergetelheid te worden ontrukt was er niet. Er was in de der tiende minuut een weliswaar goed ge meende, maar mislukte actie in de cir kel van Jos Christis, wiens diagonale schot naast ging. Vier minuten later stichtte Kick Thole, die zich na een half uur moest laten vervangen wegens een handblessure, door Bolhuis, paniek in de Franse defensie, doch meer ook niet. Toen in de 24e minuut de Fransen wegens een overtreding tegen Grain de eerste strafcorner mochten nemen, was het vonnis onverbiddelijk. Grain zelf DEN HAAG Dc tweede dag van de KNAU-clubcompetitie, die zondag op een groot aantal plaatsen in d'e ver schillende klassen bij de dames en he ren werd verwerkt, heeft een reeks goede perstaties opgeleverd. AAC (He ren) en ADA (Dames) hebben hun lei dende posities in de hoofdklasse op nieuw versterkt. AAC kwam in Breda tot een totaal van 26.029 punten, 27 meer dan op 3 mei, en ADA verzamelde in Beverw()k 18.4777 punten, ruim acht honderd meer dan op de eerste compe titiedag. De beste prestatie van de dag kwam in Breda op naam van de Limburgse discuswerper Harry Zitsen (Achilles), die 54,90 meter wierp, waarmee hij zijn tweede plaats op de Nederlandse rang lijst aller tijden achter Cees Koch (58.05m) aanmerkelijk verbeterde. Koch was zelf in Utrecht in actie, waar hij met 47.92 m geen concurrentie onder vond. In Utrecht was Wim van Abcou de (PAC) ook goed op dreef met een speerworp van 63.38 meter. In het Brabantse Uden kwam de 18- ADENAU Een dubbele zege van Porsche in de 1.000 km van de Nürburg- ring, zondag voor 250.000 toeschouwers verreden, heeft het Westduitse merk de wereldtitel constructeurs voor sportren- wagens en prototypen opgeleverd. De Duits-Engelse combinatie Kurt Ah- rens-Vic Elford werd met een Porsche 908 winnaar in een tijd van 6 uur 5 mi nuten 21,2 sec., hetgeen neerkomt op een gemiddelde van 165,5 km per uur. De eveneens Duits-Engelse equipe Hans Hermann-Dick Attwood werd met een zelfde type wagen tweede. Het was de zesde overwinning in de zeven races, die zijn gehouden voor de competitie om het wereldkampioen schap, die bestaat uit elf wedstrijden. De uitslag is: 1. Ahrens-Alford (W.Dld/GB) met Porsche 908 6.05.21,2 (gem. 165,5 km per uur); 2. Herrmann- Attwood (W. Dld/GB) met Porsche 908 op vijf minuten. Op een ronde: 3. Sur- tees-Vacarella (GB./It.) met Ferrari 512 S. Op twee ronden: 4. Parker-Müller (G.B./Zwits.) met Ferrari 512 S. 'i MEXICO-STAD -- Gianni Ri- vira van AC Milan, de „golden boy" van het Italiaanse voetbal, is het middelpunt van een zeer gespannen sfeer in het Italiaanse gezelschap in Mexico. Rivera zou aan buitenstaanders hebben meegedeeld, dat het beleid van de Italiaanse bondsofficials bij de twee vorige toernooien om het wereldkampioenschap Chili en Engeland) beneden peil is ge weest. Rivera liet zich zelfs ont vallen: „De toenmalige coaches stelden de elftallen samen na overleg met journalisten". Een dergelijke uitlating van Ri vera namen de Italiaanse leiders niet en de voorzitter van de tech nische commissie, Walter Man- delli, heeft zaterdag ruim drie uur met Rivera gepraat om de ge spannen verhouding, waar de op merkingen een gevolg van waren, uit de wereld te helpen. Het ge sprek heeft echter geen enkel resultaat gehad. Het is waar schijnlijk, dat Gianni Rivera de eerste wedstrijd van Italië in het eindtoernooi niet zal meemaken. Overigens heeft Rivera de laat ste dagen normaal met de ploeg meegetraind. Na de training stel de Rivera: „Het lijkt net, of ik er niet meer bij hoor. Ik ben uitge schakeld. Het toernooi is voor mij misschien al afgelopen". jarige Louis Franssen (De Keien) tot de beste Nederlandse seizoenprestatie op de 400 meter. De jonge Brabander liep 48.1 seconden, hetgeen een verbetering van 't Nederlands jeugdrecord zou heb ben betekend, wanneer hij de prestatie in een juniorwedstrijd zou hebben gele verd. Het jeugdrecord staat met 48.3 sec. op naam van Jan van Uden. In Uden behaalde Wilma van den Berg (De Keien de gebruikelijk dubbele overwinning op de 100 en 200 meter. Zij noteerde resp. 11.7 en 24.3 seconden. Zus Riet bezette op de 100 meter de tweede plaats met 11.8 sec., ook al oii- der het nationale jeugdrecord. In Be verwijk versloeg Miep van Beek (ADA) voor de tweede maal dit seizoen clubge note Mieke Sterk op de 100 meter hor den. Miep van Beek noteerde 13.8 sec. Voor Mieke Sterk, die vorige week het nationale record op 13.4 bracht, werd 13,9 afgedrukt. Als Van Noorduyn (Sa- gitta) won het kogelstoten met 16,08 meter. In Breda sprong Ben Lesterhuis (PSV), die dit seizoen al verscheidene malen 2,00 m hoogsprong, dit keer over 2,04 meter. Wim Braaksma (AAC) kwam op de 400 meter horden tot 53,6 sec. en tienkamper Hans Smeman (AVR) was goed op dreef met 14,8 sec voor de 110 m horden en 4,00 m op polsstokhoog. In Uden werden bij de eerste- en tweede-klassers van de heren nog en kele goede tijden gemaakt. Achter Franssen bezetten Drenth en Veldhoen (beiden Unitas) met resp. 48,3 en 49,1 de tweede en derde plaats. Gerard te Bro ke (Giko) liep de 5.000 meter in 14.34.6 en Ben Saris (GM) sprong 7,14 meter ver. PARIJS Na Nicola Pietrangeli, Ion Tiriac en Manuel Santana werd dit weekeinde bij de internationale tennis kampioenschappen van Frankrijk nog een midden-dertiger door zijn benen verraden. Het was Lew Hoad, winnaar van de Franse titel in 1956, die zijn op merkelijke comeback abrupt zag afge broken door de veertien jaar jongere Zuidslaviër Zeljko Franulovic: 2-6, 3-6, 4-6. Een vrijwel even gemakkelijke over winning behaalde de als eerste ge plaatste Ilie Nastase op de Australiër Dick Crealy (6-4, 6-3, 6-4), die welis waar in Parijs slechts als 16e was ge plaatst. maar die toch dit jaar de finale van het kampioenschap van zijn land bereikte. De in een geel shirt spelende Ameri kaan Arthur Ashe, voor wie een vierde plaats door de plaatsingscommissie is ingeruimd, had enige moeite met de nummer dertien uit het schema: Ma nuel Orantes. De linkshandige Span jaard won dank zij een zeer sterke op slag de eerste set, maar daarna was de sterke Amerikaan superieur: 3-6, 6-4, 6-2, 6-2. Bij de dames zorgde de hooggebouw de Australische Karen Krantzcke er voor, dat niet alle wedstrijden verlie pen, zoals de plaatsingscommissie had gepland. Zij versloeg de als zesde ge plaatste Frangaise Frangoise Dürr met 8-6, 6-4. In de zeven partijen, die het Australische meisje de laatste veertien dagen speelde, heeft ze slechts twee sets prijsgegeven. In het allerlaatste stadium van de partij deed zich éen in cident voor: een lijnrechter riep „uit" bij een duidelijk „in" gescoorde bal van Karen Krantzcke, die het Australische meisje op 40-0 en drie matchpoints zou hebben gebracht. Ook Frangoise Dürr was ervan overtuigd, dat de bal „in" was geweest en liep weg toen Krantzc ke voor het volgende punt serveerde. DEN HAAG De ledenvergadering van de Haagse hockeyvereniging Togo heeft zich zaterdag uitgesproken tegen een fusie met HHYC. schoot de door Pascarel genomen straf corner onhoudbaar in 1-0. De ruimte, die de Nederlanders voor hun aanvalsspel nodig hadden, kregen zij van de Fransen niet en verder dan een afgekeurd doelpunt van Jos Chris tis in de 28e minuut en twee onbenutte strafcorners kwamen onze landgenoten niet. Nauwelijks was de tweede helft begonnen, of doelman Buy moest red dend optreden bij een schot van de FAENZA De 13e etappe van de Giro is in een grote Italiaanse triomf geëindigd. Dancelli werd de grote win naar en behaalde daarmee zijn tweede ritzege in deze Italiaanse ronde. Maar ook de tweede, derde, vierde, zesde, ne gende en tiende plaats gingen naar de Azurri. Het was een saaie etappe, waarin praktisch geen enkele ontsnap pingspoging werd gedaan. Gedurende de gehele 188 km lange etappe van Lo- reto naar Faenza bleef de groep com pact bijeen, op de traditionele uitvallers na. De Belg Eddie Meackx had dan ook een gemakkelijke dag en kon met be hulp van zijn ploeggenoten vrij gemak kelijk de koers controleren. Er waren wel enkele incidentele ontsnanoingspo- gingen, doch de „groten" van deze ron de bemoeiden zich er niet mee. Tegen het einde van de rit kwam er iets meer strijd in de groep. Enkele Italianen, bij wie Ballini, Salina, Toselli en Polidori, trachtten weg te komen, maar slaagden er niet in een voorsprong te veroveren, die hun kans op een triomf zou kunnen geven. Het gevolg was, dat vrijwel de hele groep op de wielerbaan in Faenza arriveerde, waar zich nog een incident voordeed met Franco Bitossi. Bitossi, die aan de kop van het peloton de baan opreed, zag te laat de toeschouwers, die zich geheel onnodig op -de baan bevon den en reed tegen hen aan. Bitossi werd hierdoor gepasseerd door zijn landge noot Dancelli en moest zich tevreden stellen met de derde plaats. Voordat Bi tossi de kans kreeg een protest in te dienen was de toeschouwer reeds ter plaatse en bood verontschuldigingen aan voor zijn gedrag. Bij een medisch onderzoek bleek, dat de Italiaan een kneuzing had opgelopen aan het hoofd. Na de dertiende etappe ziet het alge meen klassement er als volgt uit: 1. Eddy Merckx (Belg) 54.41.15; 2. Ole Rit- ter (Den) op 2.41; 3. Felice Gimondi (It) op 2.52; 4. Martin Vandenbossche (Belg) op 4.49; 5. Zilioli (It) op 5.08; 8. Adorni (It) op 5.36; 7. Dancelli (It) op 5.44; 8. Gosta Petterson (Zwe) op 6.42; 9. Bitossi (It) op 6.49; 10. Miguel Maria Lasa (Spa) op 7.36. doorgebroken Pascarel. Twee Franse strafcorners vloeiden uit deze actie voort, maar Grain bleek zijn kruit te hebben verschoten. Van de drie straf corners, die Nederland kreeg te nemen, bracht de derde eindelijk winst: 1-1. De aanval, die door het uitvallen van Thole enigszins was gewijzigd Christis speelde nu middenvoor, Hulshoff linksbuiten en Bolhuis rechtsbinnen ondernam nadien nog vele stormlopen op het Franse bastion. Dit wankelde soms wel. De mooiste kans om het te doen vallen kreeg Hulshoff, maar hij faalde voor bijna open doel. Zelfs van de vermoeidheid, die de Franse ploeg tegen het einde duidelijk parten begon te spelen, waardoor de elasticiteit min der werd, konden onze landgenoten niet profiteren. NEDERLAND: Buy; Kranenberg en Van Staveren; De Lanoy Meijer, Nico Spits en Smulders; Frans Spits, Huls hoff, Thole (Bolhuis), Ebbens en Jos Christis. FRANKRIJK: Santiers; Verrier en Burtschell; Corbel, Chapon en Pous; Moreau, Grain, Pascarel, Typhagne en Hauet. DEN BOSCH Tegen de 23-jarige Emil M. heeft de officier van justitie bij de rechtbank in Den Bosch gisteren drie jaar gevangenisstraf geëist. Hij was de hoofdverdachte en de plannen maker van een groepje jonge mannen, die vorig jaar juli een wapenopslag plaats van de kazerne van Ede drie pis tool-mitrailleurs en brownings met munitie stalen. In februari werden de wapens ge bruikt bij een overval op de Boeren leenbank te Best. De buit bedroeg 25.000 gulden. De verdachte gaf tijdens de zitting toe, dat hij bovendien nieuwe plannen had gemaakt voor een overval op een bank in Baarle Nassau. Tegen de andre hoofdverdachte, die ook actief aan de bankoverval had meegewerkt, de twintigjarige Joh. S., eiste de officier twee jaar met aftrek, in een jeugdgevangenis door te bren gen. Tegen de andere hoofdverdachte, die B. uit Eidnhoven, die de mannen had gereden, werd acht maanden gevange nisstraf met aftrek geëist en drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Een andere meeloper, de 22-jarige Jan K. hoorde drie maanden met af trek en twee maanden voorwaardelijk eisen. Tegen de broer van Emil M., de BERKELEY Tijdens atletiekwed strijden in Berkeley (Californic) heeft Randy Matson zijn eigen wereldrecord kogelstoten tot op drie centimeter bena derd met een stoot van 21.75 meter. De 25-jarige Olympische kampioen van Mexico (20.54 meter), die in 1969 weinig van zich liet horen, noteerde de volgen de uitzonderlijke serie: 21.18, 20.75, 21.25, 21.75, 20.94 en 20.97 meter, een ge middelde van 21.17 meter. Dit weekeinde werd nog een wereld record bedreigd. In Londen liep de 17- jarige, uit Jamaica afkomstige, Engelse Marilyn Neufville de 400 meter in 52 seconden rond, slechts drietiende secon de boven het wereldrecord van de Frangaises Nicole Duclos en Colette Besson. Veertien dagen geleden kwam Marlyn Neufville uit in de wedstrijd Nederland Engeland in Den Haag. Zij verloor toen op de 200 meter van Wilma van den Berg. Een opvallende prestatie in Berkeley kwam op naam van John Carlos (VS), die de 220 yards won in 20.4 seconden. Bill Elliott en Reynaldo Brown spron gen over 2,16 meter. Bob Seagren was met 5,20 meter de beste polsstoksprin ger. Op de mijl liep Chuck Labenz met 3.56.9 de snelste seizoentijd. Op de mijl liep Chuck Labenz met 3.56.9 de snelste seizoentijd. In Honga rije maakt het hoogspringen heren een geweldige ontwikkeling door. Na Istvan Major, die afgelopen week het nationa le record met een Fossbury-flop op 2,20 MEYEL Op het circuit „De Vos- senberg" in Meyel heeft Jan de Vries in de internationale 50 cc-klasse tijdens een wegrace, die meetelde voor het kampioenschap van de KNMV, een be nauwde zege behaald op Aalt Toersen. Gedurende de eerste vijf ronden heeft Toersen nog op kop gereden, maar daarna bleek de Kreidler van De Vries toch iets meer in zich te hebben dan de Yamatha van de Almeloër. In de 125 cc-klasse nam Aalt Toersen revanche. Vooral toen na 4 ronden zijn grootste concurrent, Wil Hartog, door machinepech moest uitvallen was de overmacht van Toersen zó groot, dat het een vrij saaie rit werd. De Almeloër ging met een straatlengte voorsprong over de finish. Bij de strijd van de kwartliters was eveneens weinig spanning aangezien er slechts een gering aantal deelnemers Slechts een hoop schroot bleef over van de wagen van Hans La ine, die op de Nürburgring verongelukte. van start ging. Van meet af aan heeft Theo Bult op zijn produktieracer de Amsterdammer Rob Bron (Kawasaki) geen schijn van kans gegeven. Ook hij won zeer gemakkelijk. Voor Wil Hartog werd ook deze wedstrijd een misluk king. Door een mislukte start kreeg hij zo'n achterstand, dat hij slechts beslag kon leggen op de derde plaats. De uitslagen zijn als volgt: Internationaal: 50 cc: 1. Jan de Vries (St. Jacobaparo- chie) Kreidler 23.33.6/98.88 km uur; 2. Aalt Toersen (Almelo), Yamathi; 3. Martin Mijwaart (Amsterdam). Yama thi. Snelste ronde: De Vries 2.18.2/101,07 km/u. 125 cc: 1. Aalt Toersen (Almelo), Ya mathi 21.56.4/106.14 km/u; 2. Jan Zoom- belt (Oldebroek), Maico; 3. Jan Huberts (Den Haag) M.Z. Snelste ronde: Toersen 2.08.7 (108.44 km/u). 250 cc: 1. Theo Bult (Lonneker), Ya maha 20.24.6/114.06 km/u). 2. Ron Bron (Amsterdam), Kawasaki; 3. Wil Hartog (Abbekerk), Yamaha. Snelste ronde: Bult 1.59.9 (116.5). meter bracht, sprong Endre Kelemen zondag in Sofia over 2,18 m. Zijn drie pogingen op 2,21 m faalden. In Madrid kwam een Italiaanse herenestafette ploeg op de 4 x 100 meter tot 39.9 sec. In Holzen (W Did) bereikte Heide Ro- sendahl (W.-Dld.) 6.46 meter bij 't ver springen, de beste Europese seizoen prestatie. In de Westduitse stad kwa men zaterdag ook Nederlandse atletes aan de start. Wilma v. d. Berg won de 100 m op een losse baan in 11.8 secon den. Corrie Bakker werd eerste op de 200 meter in 24.6 sec. De blonde Utrechtse bezette achter Heide Rosen- dahl bij het vèrspringen met 6,18 meter de tweede plaats. KNITTELFELD De eerste etappe van de Ronde van Oostenrijk voor amateurs is gewonnen door de Oosten rijker Rudolf Mitteregger, die de 185 km van Wenen naar Knittelfeld afleg de in 4 uur 27 minuten en 21 seconden. Hij finishte 29 seconden voor zijn land genoten Kurt Schattelbauer, Siegfried Henk en Ludwig Kretz, die allen een tijd van 2 uur 27 minuten en 50 sec. kregen toegewezen. De tweede etappe, over 120 km op de Oostenrijkring in Zeltweg, is gewonnen door de Oostenrijker Kretz voor zijn landgenoot Schattelbauer. De Nederlan der Popke Oosterhof eindigde als der de. In het totaalklassement nam Lud wig Kretz de gele trui over van zijn landgenoot Mitteregger. Alg. klassement na twee etappes: 1. Kretz (Oost.) 7.28.41; 2. Schat telbauer (Oost.) z.t.; 3. Denk (Oost.) z.t.; 4. Oosterhof (Ned.) 7.27.47; 10 ex aequo o.a. Schür (Ned) 7.28.55; 18. Pustjens (Ned) 7.29.4119. Aling (Ned) 7.29.48. Ploegenklassement na twee etappes: 1. Oostenrijk 22.25.34; 4. Nederland 22.27.23. SAINT LOUIS Vier Australiërs zijn doorgedrongen tot de halve-finales van een internationaal tennistoernooi voor beroepsspelers in de Amerikaanse stad Saint Louis. De als eerste geplaatste Rod Laver won zaterdag met 6—2, 57, 61 van de Egyptenaar Ismail el Shafei, daar mee voorkomend, dat deze hem dit jaar voor de derde keer zou verslaan. Laver komt hu uit tegen Emerson. De uitslagen van de kwartfinales zijn: Rod Lavers (Aus) Ismail el Shafei (Eg) 62, 57, 61; Roy Emer son (Aus) Dennis Ralston (VS) 64, 64; Fred Stolle (Aus) Pieere Bar- thes (Fra) 64, 64; Ken Rosewall (Aus) John Newcombe (Aus) 86, 7—5. Herendubbelspel, halve-finales: John Newcombe/Andres Gimeno (Aus/Apa Cliff Drysdale/Ray Moore (Aus) 64, 63; Dennis Ralston/Ron Homberg (VS) Marty Riessen/Bill Bowrey (Vs/Aus) 36, 86, 64. 21-jarige Franklin, vroeg de officier tien maanden met aftrek en twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Er moet in deze zaak nog één ver dachte voorkomen. LONDEN De verkiezingsstrijd in Engeland nu in volle gang is bij lange na niet beslist zoals het aanvan kelijk leek. De conservatieven liggen nu volgens één der twee nieuwste opinie-onderzoe ken zelfs voor» op Labour, met twee procent. Het andere houdt het nog op de socialisten met een voorsprong, die in tien dagen daalde van zeven tot 5 1/2 procent. Het gemiddelde van alle opiniepeilin gen der laatste paar weken wijst nog altijd op een voortzetting van het socia listische bewind in Engeland. Premier Wilson gebruikte ook het weekeinde voor flink wat stembuspro- paganda. Hij maakte een bliksemtocht langs zes plaatsen in Yorkshire waarbij hij met zoveel mogelijk mensen sprak. De leiders van de twee andere grote partijen d«den het gisteren rustig aan. Behalve de socialisten moet de con servatieve leider Heath zich ook nog zijn extreme partijgenoot Enoch Powell van het lijf houden. Die propageert nu een volledige stopzetting van alle immi gratie in Engeland. Daarmee bedoelt hij vooral de kleurlingen uit het Gemene best te weren. Chr. Gereformeerde Kerken Beroepen: te Hoogeveen: D. H. Bies- ma te Lisse. Gereformeerde Gemeenten Beroepen: te Barneveld: P. Blok te Dirksland. Beroepen: te Clifton (USA): J. C. Weststrate te Meliskerke. Gereformeerde Kerken Beroepen: te Hengelo: J. J. R. Baas te Beetsterzwaag. Aangenomen: naar Anna Jacobapol- der (in tijdelijke dienst): dr. P. J. Ri chel te Heemstede. Bedankt voor Zwolle: D. Krijger te Baarn. RIJEN René Pijnen heeft zond a de 120 km lange wegwedstrijd voor be roepsrenners, de Leren Zool gewonnen Hij demarreerde in de laatste ronde en bouwde een voorsprong op, die aan de finish 12 séconden bedroeg. De uitslag: 1. René Pijnen (Woena- drecht) 2.55.18; 2. Jos van Beers (Belg) op 12 sec.; 3. Johnny Brouwer (Rotter dam); 4. R. Bolke (W.Dld); 5. Henk Ben jamins (Hollandse Veld) op 36 seconden; 6. Jos van der Vleuten (Helmond); 7. Matje Gerrits (Oploo); 8. Rini Wagt- mans (St. Willibrord); 9. Wim Deelen (Rotterdam); 10. Albert van Midden (Hilversum). i GEEN ENGELSE BOTER i GUADALAJARA De Engelse voetbalploeg, die uitkomt in het toernooi om het wereldkampioen schap voetbal in Mexico, zal het zonder de vertrouwde Engelse bo ter moeten stellen. De Mexicaanse gezondheidsdienst heeft namelijk bevolen, dat de 35 kilo boter, die de Engelsen uit hun eigen land naar Guadalajara hadden laten overvliegen, vernietigd moet wor- j den en niet mag worden overge- j bracht naar het ultramoderne Hil- ton hotet waar de ploeg van sir A If Ramsey verblijft. Dr. Uribe Casillas, hoofdinspec teur van de veterinaire dienst, zei, dat het besluit was genomen, om dat in de boter sporen van mond en klauwzeer zouden voorkomen. ,.Die ziekte is bij ons geheel be dwongen en in Engeland nog niet", lichtte hij toe. Voordat het zover was hebben de boeren in ons land ontzettende schade geleden". MOSKOU De Belg Silvain Geboers heeft zijn positie in de competitie om het wereldkampioenschap motocross 250 cc-klasse verbeterd door zondag in Lvov de Grote Prijs van Rusland te winnen. De Rus Vladimir Kavinov ein digde als tweede en de Tsjech Miroslav Halm als derde. Geboers voert thans met 34 punten de competitie om de wereldtitel aan. HILVERSUM De uitslagen van de zondag te Hilver sum gehouden draverijen: Meiboomprijs afst. 2.000 m., Ie afde ling: 1. Geluksster (J. Geluk) 2.55.5, 1.27.8; 2. Gita Pluto; 3. Gids. Toto w. 5,20; p. 2,10, 1,40, 1,90; koppel 3,50; cover 4,60; trio 60,30. Meidansprijs 2.000 m.: 1. Icare Quick (J. Wagenaar Jr.) 2.58.2, 1.28.-; 2. Ida S; 3. Important D. Toto w. 1.60, 1,30, 1,80; koppel 6; cover 5,50. Meidoornprys 2.020 m: 1. Ina (P. M. Smit 2.55.5, 1.27.8; 2. Heidepark: 3. Had mit) 2.55.5, 1.27.8; 2. Heidepark; 3. Had Je Me Maar. Toto w. 3,30: pl. 1,60. 2,30. 2,20; koppel 7.40; cover 8,20; trio 210,40. Meizoentjeprijs 2.400 m.: 2. Diogen (J. v. Dooveweerd) 3.22.7, 1.23.8; 2. Flamin go six; 3. Christiaan de Wet. Toto w. 10.-; pl. 2,50, 1,80, 2; koppel 8,70; cover 6,60. Meikeverprijs 2.900 m.: 1. Fair Dale (J. Geluk) 4.12.8. 1.27.2; 2. Flamingsgold; 3. Gaston v.d. Lente. Toto w. 26,40; pl. 3,80, 2,40, 2,60; koppel 9.50; cover 6,50. Meikersprijs 2.000 m.: 1. Geatonka (J. Huiberts Jr.) 2.47.6. 1.23.8; 2. Comet Vo- lann; 3. Gento BH. Toto w. 11.10; pl. 3,90,-. 4,40; koppel 25; cover 7,80; trio 2.937.70. Meier prijs 1600 m.: 1. Donar Scotch (J. v. Dooyeweerd) 2.10.3. 1.21.4: 2. Eberdine TH: 3. Flying Victoria. Toto w. 3,40; pl. 1,90, 2.20. 2.60; koppel 6,20; cover 4,40. Meiwijnprijs 2000 m.: 1. Fullspeed (G. L. J. Kleyweg) 2.46.9. 1.23.5; 2. Gloria; 3. C van Oord en Noot. Toto w. 8.30; pl. 3,20, 1,50, 2,20; koppel 15.70; covercal 3,60; trio 498.40 Meiboomprijs 2.000 m, 2e afdeling: 1. Houtspecht S (M. Bouwhuis) 2.56.2, 1.28.1; 2. Gretchen W; 3. Hans Hollan- dia. Toto w. 3'; pl. 1.80, 4.30, 2,60; koppel 7.80: cover 9,50. Totalisatoromzet 280.551. GRONINGEN De uitslagen van de zondag te Gro ningen gehouden draverijen zijn: Dariaprijs 2240 m.: 1. Inca H (R. Hamming) 3.23.6;m, 1.32.5; 2. Hendrien Z; 3. Hopman. Winn. 3,40; pl. 1,20, 1,20, 1,60; koppel 4,90; cover 3,90; trio 20.60 Zombro Plutoprijs 1840 m: le afde ling: 1. Hit Parada (J. eVrhoeven) 2.34.5; 1.24; 2. Econoom W; 3. Gyas. Winn. 1.50; pl. 1,40, 1,90; koppel 3,60; cover 3. Pelikaan S-Prijs 2240 m.: 1. Hanover Nathan (D. Suykerbuyk) 3.12; 1.25.7: 2. Guit. Pl. 5,90, 2,50. 9.20; koppel 8,90; co ver 6,10; trio in willekeurige volgorde 7.674,40. Queenly Berthaprijs 2240 m.: 1. Gitte Norton (A. Hof) 3.08.9; 1.24.1; 2. Eddv B; 3. Goldprise. Winn. 11; pl. 4.50, 11.50; koppel 71.30; cover 11. Quicksilver S-prijs 2240 m.: 1. Ever- prise (J. J. Hendrikx) 3.03.8, 1.22.1; 2. Champion Harvester; 3. Arrow Axwor thy. Winn. 2.40; pl. 1.60, 1,50; koppel 2,50; cover 4,70. Jubileum Richard Bosmaprijs 2240 m.: 1. Famke van Hiddum (C. H. Ber- gisch) 3.19.2, 1.24.5; 2. Eros Hollandia, 3. Domingo. Winn. 14,90; pl. 3, 1,70, 2,70; koppel 14,50; cover 5,40; trio 1.238,90. Dynamiet Hanoverprys 2240 m: 1. Fabiola Norton (J. Verhoeve) 3.05.4, 1.22.8; 2. Dumas; 3. Ekster S. Winn. 4,40; pl. 1,50, 2,30, 2.30; koppel 7.70; cover 8.20. Ellieprijs 2240 m.: 1. Hazel Buitenzorg (H. J. W. Grift) 3.10. 1.24.1; 2. Gert Jan Pluto; 3. Gitte Hollandia. Winn 4,60; pl. 2,30, 3, 3; koppel 8,20: cover 6,20; trio 354,70. Zombro Plutoprijs 1840 m.. 2e afde ling: 1. Hertogin van Gelre (J. J. Hen drikx) 2.36,2, 1.24.9; 2. Elita; 3. Dollard. Winn. 1,60; pl. 1.70, 3,20; koppel 7,80; cover 5. Totalisator-omzet 147.480,—. WOLVEGA De uitslagen van de zaterdag gehou den draverijen te Wolvega zijn: Idserda-prijs 1940 m.: 1. Ilona Hano ver (T. H. Kooyman) 2.52;, 1.29.6; 2. Ido Hanover; 3. Ixion Mars. Winn. 6,20; pl. 1,70, 1,40, 1,40; koppel 6,80; cover 3,70; trio 68,20. Burmania-prtys 2200 m (le-afdeling): 1. Ita Buitnezorg (P. P. R. Koppejan) 3.21.-; 1.31.4; 2. Interim Dividend; 3. Iwan H. Winn. 3.90; pl. 1.70, 2.10, 41.20. Koppel 10.10; cover 7.80. Staniaprys 1900 m: 1. Henny Dunst (W. S. Kluin) 2.50.1; 1.29.5; 3. Gratie Norton; 3. Hilma. Winn. 4,10; pl. 2,10, 2,30 8,-; koppel 6,10; cover 5,60; trio 528,30. Burmania-prys 1900 m, 2e afdeling: 1. Irma van Carlos (P. C. R. Koppejan) 3.26.9; 1.34; 2. Imca du Commerce; 3. Harold Hollandia. Winn. 3,90; pl. 1,50. 1,80, 1,60; koppel 15,40; cover 5,90. Aannemer-prys 2220 m.: 1. Generaal Padau B (M. Bouwhuis), 3.09.1; 1.25.2; 2. Dynamiet Hanover; 3. Bruin Beer. Winn 1,50; pl. 1,10; 1,70; 1,60; koppel 5,60; co ver 4,40. Drukkerij-prijs 1900 m.: 1. Freddy Scotch (K. Woudstra) 3.09.1; 1.25.2; 2. Dynamiet; 3. Evaline Norton. Winn 3,20; p. 1,40, 1,50, 2,10; koppel 6,40; cover 4,50; trio 447,70. Auto-prjjs 2200 m: 1. Diamant B (P E. Bron) 3.09.4; 1.26.1; 2. Eros Kinley; 3. Dividend. Winn. 8,50; pl. 2; 1,80, 2.40; koppel 6,90; cover 3.30. Martena-prijs (2220 m): 1. Empereur C. H. (B. de Leeuw) 3.12.1, 1.27.3; 2. Enny Six; 3. Gert Jan Norton. Winn. 5,50; pl. 1,90, 2,20, 1,90; koppel 17,60; co ver 5,20; trio 241,20. Scheltcma-prijs 2200 m.: 1. Ike Padua B (M. Bouwhuis) 3.14.6; 1.28,5; 2. High Flyer; 3. Dorita Hollandia. Winn. 1,50. pl. 1.10, 1,20, 1,50; koppel 2,80; cover 2,90. Totalisator-omzet 123.443,—. DUINDIGT De uitslagen van de draverijen op de renbaan Duindigt zijn: Costabravaprijs 2000 m.: 1. Ilona (J. van Dooyeweerd) 2.49.8, 1.24.9; 2. Ge K; 3. Ixkit. Totalisator winn. 2,50; pl. 1,50, 2,50, 2,20; gekopp. 16; cover 10,50; trio 507,20. Mallorcaprys, afst. 2120 m voor ama teurrijders: 1. Guy Areta (H. J. Pas man) 3.03, 1.25.5; 2. Hannibal; 3. Hanny. Totalisator winn. 1,90; pl. 1,30, 1,70; ge kopp. 3,10; cover 3,90. Malagaprijs, afst. 2000 m.: 1. Edel Six (W. B. van Overeem) 2.47.1. 1.23.6; 2. Gay Way; 3. Fira Beroona. Totalisator winn. 1,40; 1,30, 1,50; gekopp. 3; cover 3,50. Torremolinosprijs, afst. 2000 m: 1. Eraldo Con Dios (M. L. v.d. Togt) 2.47.9.' 1.24; 2. Fleetwood; 3. Hoss Westlandia. Totalisator winn. 54,60; pl. 5,70, 2,20, 1.40; gekopp. 146.60; cover 5,80; trio 721,40. Barcelonaprijs, afst. 2121 m.: 1. Goodwill (W. B. van Overeem) 2.55.3, 1.21.9; 2. Geus Akerendam; 3. Fantasti- ca. Totalisator winn. 2; pl. 1,30; 1,70, 1,50; gekopp. 3,30; cover 5,30. Valanciaprijs, afst. 2000 m.: 1. Quar- teron II (M. M. Lange) 2.43.9, 1.22; 2. Erica; 3. Beachcomber. Totalisator winn. 1,40; pl. 1,30, 1,40, 1,70; gekopp. 3,40; cover 3,40. Costadelsolprijs, afst. 2000: 1. Horizon d'or (L. Schoonhoven jr.) 2.49; 1.24.5; 2. Hispano; 3. Gelukskind. Totalisator winn. 6,90; pl. 1,90; 1.30.2; gekopp. 24; cover 3,20. Stormkleeprijs. afst. ca. 2000 m: 1. Karim (R. Wetemans) 2.11.1; 2. Telstar I; 3. Pillau. Totalisator winn. 13,30; pl. 2,50, 1.90,7; gekopp. 18,70; cover 4,50: trio 3.396.50. Nancyprijs. afst. ca. 1350 m.: 1. Astrologer (R. Wetemans) 1.25; 2. Sum mer Holiday; 3. Agrariër. Totalisator Winn. 6.90; pl. 3.30. 2.90; gekopp. 20.40. cover 4,20. Persian Darlingprys, afst. ca. 1900m: 1 Goldfinger (D. Weiss) 2.06.9; 2. Marissa; 3. Torpille Star. Totalisator winn. 2,90; pl. 1,50, 2,80, 2,50; gekopp. 5; cover 10,30; trio 161,80. Totalisatoromzet 217.230,

De Vallei | 1970 | | pagina 12