Rusland bleef met moeite in en tegen gastland Mexico overeind Duizenden en de opening mis MYV ondervond van Oerebro weinig tegenstand Bloeiende zwarte handel in kaarten OPENINGSWEDSTRIJD EINDIGDE IN GELIJK SPEL: 0-0 Uwe Seeler bedreigd met ontvoering Rob Hartoch kampioen snelschaken Toto9 zoals het moest Geen contract met de NOS; geen betaald jeugdvoetbal Beide trainers tevreden Van Dongen won tweemaal Holland Sport verloor; Twente speelde gelijk Zwitserse titel voor FC Basel Promotie naar Bundesliga Henk Hooiboom overleden Duitse Lotto Schneider van Go Ahead naar Feijenoord ADO versloeg Anderlecht tweede editie GEETS ROOFBOUW K.N.V.B. BESLUIT: MAANDAG I JUNI 1970 MEXICO-STAD Duizenden kaart houders hebben de opening van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal gemist. Een uur voor het begin van de openingsplechtigheid, twee uur voor de aftrap van Mexlco-Rusland. stond het verkeer op te toegangswegen naar het Aztekenstadion muur- en muurvast. De parkeerplaatsen bij het stadion bleken bij lange na niet vol doende capaciteit te hebben om alle au tomobilisten de gewenste plaats te ver schaffen. De politie, ziende dat de stroom geen meter meer vooruit zou kunnen, begon met een aantal toegangswegen af te sluiten en probeerde daarna de kilome ters lange rij stil staande auto's terug te geleiden. Het was een hopeloos karwei, dat de chaos slechts vergrootte. Hon derden automoblisten, wachtten in een gloeiende hitte gelaten af, of hun wa- KOSICE Holland Sport heeft za terdag in de Tsjechische plaats Kosice zijn tweede wedstrijd in de intertoto- competitie tegen VSS Kosice met 4-1 verloren. De ruststand was 1-0 in het voordeel van de Tsjechen. De Hage naars, die eerder deze week wonnen van MSV Duisburg, hebben nu twee punten uit twee wedstrijden. Voor Hol land Sport scoorde Valkenhoff. FC Twente heeft zaterdag in Hanno ver gelijk gespeeld, met 2-2, tegen Han nover '96. De ruststand was 1-0 in het voordeel van de Westduitsers. ZURICH FC Basel is zaterdag in Wettingen, door een overwinning met 0-5 op de club van die naam, voetbal kampioen van Zwitserland geworden. De beslissing viel pas op de laatste dag van de competitie. FC Basel, dat ook in 1953, 1967 en 1969 beslag legde op de ti tel. had voor de laatste wedstrijddag slechts een voorsprong van één punt op Lausanne Sports. Beide clubs wonnen, zodat het kampioenschap voor Basel was. BONN Zaterdag werden in de pro motiecompetitie voor een plaats in de Westduitse Bundesliga de volgende wedstrijden gespeeld: Groep 1: Tennis Borussia Berlin SV Alsenborg 0-1; VFL Osnabrück Karlsruher SC 2-1. Groep 2: FK Pirmasens Hertha Zehlendorf 1-0; Kickers Offenbach VFL Wollfsburg 2-1. gen misschien nog vooruit zou komen, duizenden lieten hun voertuigen in de steek op de plaats waar de stilstand ab soluut leek te zijn geworden en gingen te voet verder. Hopend het stadion nog tijdig te bereiken. Temidden van de ruim 100.000 toe schouwers werden de enkele duizenden ontbrekenden niet gemist. Zij, die wel tijdig naar het stadion waren vertrok ken, zagen een kleurrijke openingscere monie, waarbij de zestien landen wer den vertegenwoordigd door jonge Mexi canen, die opkwamen in het tenue van de deelnemende landen. De ruim 100.000 in het Aztekenstadion, de capaciteit is bijna 110.000 toeschouwers, bejubelden de vlaggedragers van West-Duitsland hartstochtelijk, maar joelden even hard toen de Union Jack van Engeland werd voorgeleid. De Engelsen zijn niet popu lair in de Mexicaanse hoofdstad na en kele duidelijk anti-Engelse krantenver halen. De Russische ploeg was bij de ope ningsceremonie vertegenwoordigd door een aantal reserve-spelers. Van het mo ment, dat zij opmarcheerden weerklonk een luid-boegeroep, dat pas afliep toen Mexico, tomeloos bejubeld, de gloeiende arena binnenstapte. De Mexicaanse president Gustavo Diaz Ordaz opende het eindtoernooi of ficieel, waarna duizenden gekleurde balonnen werden opgelaten. Aanvanke lijk had men duiven willen laten losla ten, maar van dat idee was men afge stapt omdat werd gevreesd, dat de dui ven door de gedeeltelijke overkapping van het stadion te zeer zouden worden beperkt in hun vluchtmogelijkheden. MEXICO-STAD De eerste wedstrijd van het toernooi om het wereldkam pioenschap voetbal heeft in het Aztekenstadion van Mexico enorm veel lawaai, weinig goed voetbal en geen doelpunten gebracht. Net als vier jaar geleden eindigde de openingswedstrijd, tóen Engeland-Uruguay. nü. op deze gloeiend warme zondag Mexico-Rusland. zonder doelpunten. Het meest evidente ver schil was, dat in het Londense Wembleystadion een elftal (Uruguay) duidelijk uit was op een gelijk spel en dat in het Mexicaanse stadion zowel Rusland als Mexico <wn de winst. Tevergeefs. De Russische ploeg was op deze bijna heetste uren van de dag het kwik was in de schaduw opgelopen tot dertig graden te duidelijk ge handicapt ten opzichte van Mexico. Bij vlagen leken de Russische acties met loden benen te worden opgezet. Rusland had nog een tegenslag te verwerken. Onder het nimmer aflatende gejoel van de ruim 100.000 in het stadion floot Kurt Tschenscher „Zuidamerikaans". De Russen speelden Europees hard, maar vrijwel nimmer onsportief. Toch floot Tschenscher vrijwel constant voor ieder lichamelijk contact hij stopte het spel zestig keer en ook dat legde een rem op het Russische s^el. Zeker na een aantal vermaningen en officiële waarschuwingen voor de sterke middenvelder Kaki Asitiani en Ewgeni Levtsjev Mexico, onophoudelijk aangemoe digd door zijn legioen, was over het ge heel genomen iets sterker in deze eerste botsing, die een half uur lang beïn vloed werd door nervositeit van beide ploegen. De Russische verdediging heeft de beklemmende druk van de angst geen fout te mogen maken vrij wel voortdurend gevoeld. Alleen de lange Albert Sjesternev in het hart van de verdediging bleef een koele heerser. Goed, maar niet steeds foutloos, geas sisteerd door Lovtsjev. Achter dit twee tal speelde doelman Kavazatsjwili een foutloze wedstrijd, waarbij zijn gevoel voor positie kiezen een nog belangrijker wapen was dan zijn formidabele reac tiesnelheid. Het Mexicaanse elftal overwon de spanning, die in de eerste minuten ver lammend werkte op beide ploegen, het snelst. Op het middenveld maakten Vantolra, Pulido en Verlarde zich veel ?neller los van de druk dan hun tegen standers Moentjan en Sebrijanikov. Al leen Asitiani speelde van af de eerste minuut als een man met een jarenlange ervaring in wereldkampioenschapsvoet bal. Maar waar de drie Mexicaanse middenvelders van tijd tot tijd hun aanvallers Valdivia, Fragoso en Lopez vonden, slaagde Asitiani er niet in de verbindingslijnen met zijn voorhoede te leggen. Hoewel beide ploegen als uitgangs punt een verdedigende stelling verkozen (4-3-3) kwam Mexico gemakkelijker naar voren dan de Russen, die ook va ker vertragend speelden om onder de voor Europeanen ongewone omstandig heden geen roofbouw te plegen op hun fysieke reserves. Het duurde desondanks twintig minuten, voor de strijd zich van het middenveld verplaatste naar een van de doelen, het Russische. De zich gemakkelijker bewegende Mexicanen vonden af en toe een opening in de Russische verdediging en in de twintig ste minuut kreeg Lopez een uitstekende kans. Hij plaatste de bal echter recht in de handen van Kavazatsjwili, die voor treffelijk stond opgesteld. Ook de Rus sische doelman droeg zijn steentje bij aan het vertragen van het spel en daar voor bestrafte de scheidsrechter hem kort na de mislukte kopbal van Lopez met een indirecte vrije schop op twaalf meter schuin voor doel. Guzman schoot echter via de muur naast. Na de hervatting had de Russische trainer Katsjalin Poesach in het veld gestuurd voor de tegenvallende Sere- brijanikov en met Poesach liep het Russische spel inderdaad iets beter. Meteen na het begin van de tweede helft zette Rusland zijn eerste offen sief in en toen kwam Mexico in moei lijkheden. Door de vleugelspelers Nodia De Mexicaanse president Gustave Diaz verrichtte in het immense, tot de nok gevulde Aztekenstadion, de of ficiële opening van het wereldkam pioenschap voethal. Links de president van de Mexicaanse voetbalfederatie, rechts FIFA-voorzitter Sir Stanley Rous. BONN De Westduitse politie heeft zaterdag bekendgemaagt, dat gedreigd is Uwe Seeler, een lid van de Westduit se voetbalploeg, die voor het wereld kampioenschap in Mexico verblijft, te ontvoeren. De woordvoerder van de po litie in Bonn zei, dat de dreigingen wa ren bekend geworden via een brief aan het Duitse persbureau DPA. In de brief, die ondertekend was door „Tupa- maros", een Zuidamerikaanse guerril la-organisatie, wordt verwezen naar de ontvoering van en de moord op de Duitse ambassadeur in Guatemala, graaf Karl von Spreti. „Wat zal men zeggen, wanneer de kale man van het Westduitse voetbalelftal ontvoerd wordt?", vraagt de schrijver van de brief zich af met een duidelijke ver wijzing naar middenvoor Uwe Seeler. De afgelopen week zijn er door een raam van het Mexicaanse consulaat in München twee Molotov-cocktails ge worpen, die slechts geringe schade ver oorzaakten. De politie zegt, dat er ver band schijnt te bestaan tussen het Mo lotovcocktail-incident en de brief. MAASTRICHT Ook met de door Feijenoord begeerde Magnusson was Oerebro zondag geen partij voor een verdienstelijk voetballend MVV, dat aan een felle eerste helft voldoende had om met 4-0 te zegevieren. De Zweedse aanvalsleider onderscheidde zich nauwelijks van zijn fris, maar simpel spelende landgenoten. Zelfs na de rust, toen de Maastrichtenaren het wat kalmer aan deden, omdat de 4-0 voorsprong verdere inspanningen over bodig maakte, konden de Zweden, die twee „Mexico-gangers" misten, nauwe lijks tot offensieve daden komen, waarmee de attractief begonnen ont moeting allengs verwaterde tot een on aantrekkelijk kijkspel. MW, dat geheel alleen voor het of fensief van voor de rust tekende, had als gastspeler Jung Römgens van Wil lem II in de gelederen. De Zweedse te genstand in deze eerste intertotowed- strijd van de Maastrichtenaren was echter zo zwak, dat het spel van do oud-Rodaspeler moeilijk naar waarde was te beoordelen. Reeds na zeven mi nuten liet de Zweedse linksback Alsson 1 de bal onder de voeten door glijden, waarna Brokamp een schietkans kreeg. Via de vingers van de Zweedse doelman Edh ging de bal juist naast. Twee mi nuten later scoorde Pleumeekers onder de vallende doelman door de openings treffer. Brokamp maakte 2-0. Het derde doelpunt ontstond uit een straf schop. Mraz, die de linksback en de doelman omspeeld had, zag zijn schot door stopper Vlagren met de hand uit het doel gewerkt. De strafschop werd benut door Ko Prins. Kort daarna voer de Brokamp de score op tot 4-0, waarna MVV het wel geloofde. Brokamp liet zich vervangen door Dijkstra. MW: Körver; Pleumeekers (Zenden), Herben, Toennaer en Szerfr; Römgens, Bonfrère en Hoenen; Prins, Mraz, Bro kamp (Dijkstra). Scheidsrechter Royns (Belg). Toe schouwers 2500. Mexicaanse aanval in de openings wedstrijd tegen Rusland. Ook hier beheerste Kavazatsjwili de situatie. en Bisjovets werd het Mexicaanse bol werk via de flanken aangevallen en Asitiani en Poesach kwamen van tijd tot tijd vlak achter hun voorhoede mee. Een scoringsmogelijkheid behandelde 't hoofd van Poesach echter iets te gehaast en daardoor bleef de Mexicaanse doel man Calderon gevrijwaard voor ernsti ge problemen. De in de lucht niet bijs ter sterke Mexicaanse verdediging alleen laatste verdediger Guzman speel de vlekkeloos moest nog een kopkans weggeven aan de volkomen vrijstaande Bisjovets, maar ook die richtte niet scherp genoeg. Zoals Poesach een goede injectie ge weest was voor het Russische elftal bleek Munguia het voor Mexico te zijn. Trainer Étaul Cardenas had hem een duidelijk meer aanvallende opdracht gegeven dan Velarde, wiens plaats hij innam. De Russen, die bijna vijf kwar tier voetbal in de benen voelden, kon den hun offensief niet doorzetten en Mexico nam de strijd in handen. Guiler- mo Hernandez bracht Lopez in ideale scoringspositie, maar de gevaarlijke Mexicaanse schutter had dit keer te veel tijd nodig en Albert Sjesternev kon het probleem oplossen. Het was een van de weinige kansen, die de hartstochtelijk aangemoedigde Mexicanen zich wisten te scheppen. Want zelfs in de laatste minuten, toen de Russische machine niet meer op gang was te krijgen, ontbrak in de Mexicaanse aanval de fantasie en de snelheid, die nodig waren om de weg naar het doel vrij te maken. MEXICO-STAD In de laatste uren voor de openingswedstrijd Mexico-Rusland waren op de zwarte markt, ondanks de strenge straffen, die in het vooruitzicht waren gesteld, de prijzen voor toegangskaarten enorm gestegen. Kaarten werden aangeboden voor een dikke driehonderd gulden en gingen voor die prijs van de hand ook. Voor het tienvoudige bedrag werden kaarten aangeboden voor de hele serie van tien wedstrijden in het Aztekenstadion. Die aanbieding ligt ongeveer drie keer zo hoog als de officiële prijs. De Mexicaanse regering heeft gezegd, dat iedereen, die betrapt wordt bij het verkopen van kaarten tegen een hogere prijs dan erop staat aangegeven, een boete krijgt van 3000 gulden en boven dien twee weken gevangenisstraf zal oplopen. - .an de andere kant is er een groep, die zijn toegangsbewijzen aan de straatstenen niet kwijt kan, namelijk reisbureaus, die plaatsen vooruit had den besteld voor de wedstrijden. De kaarten voor de wedstrijdc in de hoofdstad leveren geen enkel probleem op, maar voor Leon, Toluca en Puebla, en in wat mindere mate ook voor be paalde ontmoetingen in Guadalajara, is de belangstelling kleiner dan werd ver wacht. De Mexicaanse organisatoren weigeren echter categorisch de plaats- kaarten terug te nemen. De reisbureaus klagen, dat zij boven dien te veel hebben moeten betalen voor de kaarten, waardoor zij blijven zitten met plaatsbewijzen, die hun bij „inkoop" meer hebben gekost dan zij er bij een normale verkoop voor mogen vragen. Voor de wedstrijd Mexico-Rusland zouden ruim 5000 kaarten beschikbaar zijn voor de Mexicaanse „armen" vol- EDE Henk Koolboom, oud-voorzit ter van de technisch» en keuzecommis sie van de KNVB, is zaterdag tijdens de kampioensreceptie van de voetbalver eniging Ede op 57-jarige leeftijd plotse ling aan een hartaanval overleden. De heer Hoolboom, in leven wethouder van Sociale Zaken en Volksgezondheid van Ede, was onder meer oud-voorzitter van het Arnhemse Vitesse. gens een wet, die zegt, dat tenminste vijf procent van de toegangsbewijzen bij openbare evenementen te koop moet zijn tegen betaalbare prijzen voor de minderdraagkrachtigen. Reeds vrijdag gingen de eerste gegadigden in de rij staan bij de twee kantoren in de stad, waar kaarten zouden worden verkocht, en bij het Aztekenstadion, dat ook een verkoopbureau had. Kort voor zondag de verkoop begon, beslisten de organisatoren echter, dat bij het stadion geen kaarten zouden worden verkocht. Bij de kantoren waar wel kaarten beschikbaar waren, ont stonden chaotische toestanden, waarbij de Mexicaanse politie zeer hardhandig optrad. WEESP Kandidaat-schaakmeester Rob Hartoch heeft zaterdag in Weesp het tweede toernooi om de Nederlandse snelschaaktitel gewonnen. In de finale, waaraan 48 schakers deelnamen, bleef hij zijn naaste concurrenten, Böhm en Ligterink, een vol punt voor. Prof. dr. Max Euwe reikte de KNSB-wisselbeker en de prijs van ƒ400.- uit. Eindstand: 1. Hartoch, Amsterdam 7 punten; 2. Böhm, Rotterdam en Ligte rink, Groningen 6; 4. Van der Weide, Amsterdam 5; 5. Van der Vliet, Den Haag 4,5. I 2 3 ExcelsiorElinkwijk fx|| II I Willem IIHeracles [x|| Blauw WitDFC I II 11x1 GraafschapHelm. Sport [x1| Fortune Fl.RCH I Ifxll I Den BoschVolendam |fxj Fort./Sittard.Volewijck. I Ifxll I CambuurVitessefXll II I VeendamHVC fx] RBC—Velox ODD BaronieHeerenveen 11 IfXl WageningenEindhoven |fx1[~ Roda JCZFC fXll II 1 Het aantal deelnemers aan toto 45 bedroeg 564.138. Er is een bedrag van ƒ1.119.361,- ingelegd. Het prijzenbedrag is ƒ503.712,-. Voor de eerste en derde prijs is een bedrag van 151.114,- en voor de tweede en extra prijs een bedrag van 100.742,- beschikbaar. Er was zondagavond één melding met dertien goed. De uitslag van de zaterdag gehouden trekking van de Duitse Lotto, 6 uit 49, was als volgt: 19, 24, 33, 39, 44, 46. Extra getal 49. Olympisch getal 8014. AMSTERDAM Tijdens de zaterdag in het Amsterdamse hotel Krasnapolsky gehouden algemene vergadering van het betaalde voetbal van de KNVB heb ben de afgevaardigden zich unaniem achter de beslissing van het sectiebe- stuur gesteld: geen nieuw contract met de Nederlandse Omroep Stichting, nu deze instantie niet in staat is aanmer kelijk meer dan 250.000 gulden te beta len, zoals dit jaar was overeengekomen, voor het uitzenden van voetbalwedstrij den via t.v. en radio. Het huidige con tract loopt 9 augustus af. „Het is een nare zaak", aldus voorzit ter Jos Coler, „het grote publiek voelt zich tekort gedaan. Dat hebben we al tijd tegen. Als we naar andere landen kijken hebben we het recht aan onze zijde om meer te vragen. Ondanks alles blijf ik hopen, dat er volgend jaar toch weer programma's zullen komen". Het voorstel na drie jaar weer een jeugdcompetitie betaald voetbal in te stellen werd verworpen. Evenals het voorstel toe te staan, dat de clubs maximaal vier buitenlanders in plaats van twee, zoals nu onder con tract mogen hebben van wie er per wedstrijd niet meer dan twee mogen worden opgesteld. Wel werd besloten, om ten aanzien van de toepassing van dit artikel een niet-Nederlandse speler, die twee competities voor een Neder landse club heeft gespeeld, niet meer als buitenlander te beschouwen. Tot nu toe stond de limiet hiervoor op drie in plaats van twee jaar, Holland sport MEXICO-STAD De Russische trai ner Katsjalin bekende na afloop, dat de hoogte van Mexico-stad en de hitte nog grotere tegenstanders waren geweest dan hij aanvankelijk had verwacht. „Wij hebben hier twintig dagen ge traind, wij hebben ons op de best mo gelijke manier voorbereid en nog zijn wij niet in staat onze ware vorm te la ten zien. Ik geloof, dat mijn ploeg in de komende dagen beter zal gaan spelen, nu ze in een echte wedstrijd heeft on dervonden, wat de moeilijkheden hier zijn." Trainer Raul Cardenas van Mexico zei tevreden te zijn over de prestaties van zijn ploeg. „Mijn aanvallers hebben het verschrikkelijk moeilijk gehad doordat de Russische verdediging een strikte mandekking toepaste. Zij heb ben nauwelijks ruimte gekregen om te spelen. Scheidsrechter Tschenscher vond ik formidabel fluiten, alleen had hij, vooral in de laatste fase van de wedstrijd, de voordeelregel wel iets meer kunnen toepassen." Pele, die de wedstrijd op de televisie had gezien, vond het technisch een matig duel. „Maar", vertelde de Brazi liaanse speler, „de eerste wedstrijd van dit toernooi was duidelijk sportiever dan de eerste van vier jaar geleden in Londen. Ik mag slechts hopen, dat de sportiviteit, die Mexico en Rusland op deze eerste dag hebben gedemonstreerd, in de komende wedstrijden zal worden nagevolgd". DEVENTER Dick Schneider, de 22-jarige rechtsachter van Go Ahead, gaat naar Feijenoord. Hij heeft zater dag een voorlopig contract van drie jaar getekend voor de Rotterdamse club. Schneider had onlangs zijn hand tekening gezet onder een contract, dat hem vijf jaar aan Go Ahead bindt. Naar verluidt betaalt Feijenoord aan transfer- en afkoopsom ruim een half miljoen gulden. Dick Schneider speelt vanaf zijn tiende jaar bij Go Ahead en is opge kweekt in de voetbalschool van Fadr- honc en Brand. Go Ahead zelf is in on derhandeling met Lambert Verdonk van NEC en contracteerde reeds Koen- ders van De Graafschap. Bij Go Ahead hebben drie spelers verzocht om op de transferlijst te wor den geplaatst: doelman Nico van Zoghei (28), Gerrit van Tilburg (29) en Gerrie de Goede (25). Voor Van Zoghei schijnt Feijenoord belangstelling te hebben en DWS heeft naar verluidt een oogje op De Goede, die vorig jaar aangekocht werd van RCH. Ook het bestuur van Go Ahead heeft enkele spelers op de transferlijst ge plaatst: Kees Aarts (28), die vorig jaar van ADO werd overgenomen, Jan Smid (20), die een voorlopig contract bij For- tuna-Sittardia-combinatie heeft gete kend, en Adrie van Steenbergen (22). Ger Bals, doelman en aanvoerder van landskampioen en bekerhouder Ajax, is zaterdagmorgen door het bestuur van de Amsterdamse club op de transfer lijst geplaatst. Ajax zette ook Tonny Pronk en Bennie Muller op de lijst. DEN HAAG -- Het Haagse ADO heeft zijn serie intertotowedstrijden in gezet met een overwinning van 2-1 op Anderlecht, dat slechts beschikte over één speler van het normale eerste elf tal, namelijk de centrale verdediger Valkeniers. Tegen deze tweede uitgave van de Belgen heeft de thuisclub alles moeten geven, daarbij geholpen door het feit, dat twee Belgen van het veld werden gestuurd door de uiterst zwak ke Westduitse scheidsrechter Eschwei- ler. In de 68e minuut moest Bentafour vroegtijdig naar de kleedkamer wegens het wegtrappen van de bal toen er was gefloten. Enkele minuten later volgde Van Binst en wel wegens trappen naar de ADO-er De Caluwe. Ook voor de rust had de Duitse scheidsrechter al, tot grote hilariteit, zijn boekje menig maal tevoorschijn gehaald om vermaningen uit te delen voor de meest onbenullige overtredingen, waardoor spelers en toe schouwers danig werden geprikkeld. Ondanks het feit, dat de Hagenaars zegevierden, was Anderlecht de betere ploeg. Aanvallend liep het echter bij de Belgen niet zo soepel, zodat ADO aan twee treffers één van de oprukken de vrije verdediger Mansveld en één van de felle Holmström genoeg had. ADO: Thie (Ardesch); Van der Burch, Van den Oever, Mansveld en De Calu we; Korevaar en De Zoete; Advocaat. Van Eeden, Holmström en De Puyt. Scheidsrechter Eschweiler (Did). Toe schouwers 9000. MOUSCRON De Nederlander Cees van Dongen heeft zondag on het circuit van Mouscron bij internationale motor races zowel de wedstrijd in de 50 cc- klasse als die van de halve-liters ge wonnen. M-t zijn 50 cc-Kreidler had hij voor de dertig kilometer 17 min 10 sec. nodig (gem. 103,910 km per uur). Hij bracht tevens de snelste ronde op zijn naam met een gemidde,.: van 104,776 km per uur. In de 250 cc-klasse legde hij de 40 km met een Xamaha af in 19 min 50,1 sec. (gem. 107.940 km per uur). Ook bij de kwartliters was de snelste ronde voor de Nederlander (gemiddelde 118,983 km per uur).

De Vallei | 1970 | | pagina 7